Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Milí všichni v Livingstone, s odstupem bych se ráda vrátila k našemu skvělému zájezdu do Ugandy (březen 2024). Ten důvod je jednoduchý, zájezd byl skvělý po všech stránkách, zážitek na celý život, gorily nás dohnaly k slzám dojetí a krajina je přenádherná, ale to co chci sdělit především, je setkání s Martinou Grmolenskou, která nás zájezdem provázela. Byli jsme skvělá parta a ona byla od prvního okamžiku jedna z nás. Byla to i její velká zásluha, že jsme se hned všichni dali dohromady a báječně jsme si rozuměli. Dodnes jsme v kontaktu a doufám i nadále budeme. Tak silné byly ty společné zážitky. P.S. Ještě bych ráda poděkovala Livingstone za záchranu s vízem.  Zdravím srdečně Magdalena

Milí všichni v Livingstone, s velkým odstupem bych se ráda vrátila k našemu skvělému zájezdu do Ugandy (březen 2024). Ten důvod je jednoduchý, zájezd byl skvělý po všech stránkách, zážitek na celý život, gorily nás dohnaly k slzám dojetí a krajina je přenádherná, ale to co chci sdělit především, je setkání s Martinou Grmolenskou, která nás zájezdem provázela. Byli jsme skvělá parta a ona byla od prvního okamžiku jedna z nás. Byla to i její velká zásluha, že jsme se hned všichni dali dohromady a báječně jsme si rozuměli. Dodnes jsme v kontaktu a doufám i nadále budeme. Tak silné byly ty společné zážitky. Omlouvám se, že reaguji až dnes, doufám, že i tak vás potěší můj vzkaz.  

Musím říci, že jsem s kvalitou tohoto zájezdu byla více než nadmíru spokojena, jedním slovem úžasný, prostě TOP. V předchozích letech jsem se zúčastnila již několika cest nejen s Vaší cestovní kanceláří, takže myslím, že nějaké zkušenosti mám s prací průvodců nebo CK. Ale v tomto případě musím říci, že pana Bartoše byste si měli hodně hýčkat, protože tak skvělého průvodce jsem ještě nikdy nikde potkala. Průvodce můžeme rozdělit na špatné, průměrné, dobré, skvělé, ale škatulka na pana Bartoše neexistuje. Byl vždy velice dobře naladěný, nikdy se nestalo, že by někomu nebyl schopen vyhovět nebo odpovědět na jakoukoliv zvídavou / všetečnou otázku. Soukromě jsme mu dali přezdívku "chodící wikipedie celé Latinské Ameriky". Jeho znalosti z historie, současnosti, ekonomické i politické situace, rovněž fauny této země jsou přímo ohromující. Nikdy si nemusel odpověď najít jako jiní průvodci na internetu nebo ve svých manuálech... prostě vždy vše vysypal z rukávu. Pokud plánujete do budoucna nějakou další destinaci v průvodcovské režii pana Bartoše, tak se okamžitě hlásím! Určitě bych měla zájem. Všechny dny celého našeho putování byly perfektně naplánované, vždy bylo dbáno na zastávky na jídlo, výběr restaurací byl perfektní, na výběr bylo ze dvou menu a nikdy se nestalo, že by někomu nechutnalo nebo byl nespokojen. Rovněž ubytování bylo skvělé, loď na Galapágách byla menší / starší, ale o to jsme si byli jako skupina blíže a trávili jsme spolu více času. Posádka této lodi byla skvělá, nikdo nechápal, jak je možné připravit tak chutné jídlo v tak maličké kuchyňce. Taktéž průvodci v Amazonii byli bezchybní, nebo náš řidič "Anjelito" (netuším, jak se to píše :-)) Prostě jen a jen samá superlativa. Z této cesty si odvážím zážitky, na které budu vzpomínat a budu Vás chválit a hlavně tuto cestu/destinaci všude, kde se dá.  Děkuji a přeji Vám, co nejvíce takto nadšených klientů

Dobrý den, chtěla bych touto cestou vyjádřit mou velkou spokojenost s průběhem cesty po Alžírsku. Lenka Hrabalová má velmi dobré znalosti o dané lokalitě a taky vysokou kvalitu jako průvodce. Při pobytu na poušti byla pro mne milým překvapením úroveň poskytnutých služeb.  Měli jsme dostatek vody i jídla. Jídlo bylo velmi chutné vč. čerstvé zeleniny. Oceňuji také rychlé zajištění náhradních letenek za zrušený let přes Paříž. Lenka M. 

Dobrý den,  na zájezdu č. 501, Antarktida, vše klaplo a bylo v naprostém pořádku. Všichni o nás věděli, v Buenos Aires byl svátek, takže přesun byl rychlý,  nakonec největší fofr byl v Německu - zato jsme byli z konce světa v rekordním čase...!! To co nám předvedli Oceanwide jsme v životě nezažili a byl to opravdu neskutečný zážitek!! Takže ještě jednou děkujeme Luděk a Petra J. 

Jsou cestovatelé, kteří požadují plnou péči cestovní kanceláře, druzí upřednostňují  volnost a potřebují jen základní zabezpečení. Obě skupiny si mohli přijít na své v 17 denním  zájezdu 203 Singapur – Malajsie – Thajsko v březnu 2024. Informační dopis obsahoval všechny potřebné informace, jasně a přehledně seznámil klienty s programem, nástrahami a obsahoval všemožné dobré rady. Program byl výborně připraven, přišli si na své milovníci kultury, pláží i přírody. Spousta výletů byla zahrnuta v programu a další si bylo možné přikoupit.  Průvodkyně Katka Járová měla pro zájemce připraveny oficiální výlety, i neoficiální procházky po městě, na tržiště, do restaurací. Ty byly vynikající a měli ten nejlepší poměr cena/výkon a vždy jsme si za pomoci Katky dobře vybrali.  Ostatní měli dostatek volna pro vlastní program. Připravenost, odborné znalosti a rychlost řešení všech zádrhelů byla obdivuhodná. Katka byla navíc vždy milá, trpělivá a ochotná a díky ní byla atmosféra celého zájezdu nádherná. Místní průvodci jí dobře doplňovali. Pravidelně jsme dostávali přes WhatsApp informace i fotografie. Připojení na internet bylo ve všech hotelích, ale my jsme využili e-SIM Airalo, byly jsme ve všech zemích připojeni a nemuseli jsme mít strach, co bude, kdybychom se ztratili. A to nás stálo méně než 300 Kč. Možnost získat e-SIM již v Česku by mohla být zmíněna v informačním dopise. Bylo horko, dost se cestovalo, ale poměr cestování a odpočinku byl vyvážený, a tak jsme s manželkou (je nám dohromady přes 160 let) všechno nadšeně zvládli. Mysleli jsme, že je to naše poslední cestovatelská dovolená, ale nakonec zvažujeme další zájezd s Livingstone. Děkujeme.  

Dobrý den, jel jsem si do Patagonie splnit životní sen a s potěšením hlásím 100% spokojenost. Počasí skvěle vyšlo – skoro by jednomu bylo líto, že nepoznal pravý patagonský vichr a déšť. Kolektiv se taky velmi dobře sešel a fungoval málem jako rodina. Zvláštní poděkování patří Martinu Tauberovi. Dozvěděl jsem se od něho spoustu nového a zajímavého o Argentině a Chile a viděl detaily, kterých bych si jinak nevšiml. Organizačně vše šlapalo jako hodinky. Díky použití WhatsApp jsme vždy včas věděli, kdy se vstává, kdy se odjíždí, kudy se půjde a jak to bude náročné. A úplně zvláštní pochvala patří Martinovi za seznámení s místní kulinářskou kulturou. Jeho výběr restaurací a doporučení jídel byly famózní. Myslím, že nejsem sám, kdo by si cestu zopakoval jen kvůli tomu. Bylo to náročné, ale z mého pohledu to nemělo chybu. Takže díky.

Dobrý den do Livingstone, asi nejlepší zájezd, co jsme s vámi byli. Jednak Patagonie je skutečně pohádková - zvlášť když za celý zájezd nepoužijete pláštěnku, i prodloužení o Brazílii je super.  A Martin Tauber je jednička - organizátor, fotograf a photoshopista, výběrčí restaurací, objednávač počasí, řešitel problémů, společník a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. A posílat vše do WhatsApp skupiny je pro nás sklerotiky to nejlepší, co se může udělat - to klidně zaveďte jako proces u všech zájezdů.

Zájezd Pohodová Keňa v únoru t.r. vskutku dostál svému názvu :-), za což patří mé upřímné díky jednak vždy znovu podmanivé rovníkové Africe, jednak veskrze pohodové, skvěle připravené, vstřícné a kreativní průvodkyni Martině Veselé. Její zásluhou měl program zájezdu po zážitkových návštěvách safari také jedinečné poznávací „bonusy“ v Mombase i v Nairobi. Díky a zase na shledanou!

Zájezd byl jedním slovem skvělý. Program je perfektně sestavený a vyvážený, viděli jsme divokou přírodu, hory, ledovce, jezera, oceán, pláže, městečka i velkoměsta...všechna navštívená místa byla zajímavá a těžko se vybírá, kde se nám líbilo nejvíce (absolvovali jsme prodlouženou variantu s Brazílií). Díky lokálním průvodcům jsme se dozvěděli zajímavé informace i o místní floře a fauně. Všechno na sebe navazovalo a co do organizace perfektně fungovalo. Na tom měl nepochybně velké zásluhy průvodce Martin Tauber. Martin je perfektně odborně a jazykově vybavený, znalý místní kultury, organizačně schopný, kamarádský, empatický, vždy nápomocný. Ocenili jsme, že nám v průběhu zájezdu veškeré info posílal do společné whatsapp skupiny (odkazy na hotely, restaurace, obchody, výlety, tipy, fotky...), což je ideální komunikační kanál během zájezdu a super archiv po skončení dovolené. Pokud v budoucnu pojedeme na další zájezd s CK Livingstone, tak budeme určitě vyhledávat ty, ve kterých je jako průvodce Martin. Díky všem v Livingstonu za parádní zážitek!