Řekli o nás

Chtěla jsem Vám a Vašemu týmu poděkovat za velmi hezky sestavený zájezd 312 5 zemí Jižní Ameriky. Váš dotazník jsem sice po cestě někde založila, ale vše bylo v pořádku, splnilo to mé očekávání, průvodkyně znalá věci, ochotná, není co vytknout. Pokud se příště opět rozhodnu pro cestu, tato CK je jasnou volbou. Děkuji celé osádce CK ještě jednou za organizaci zájezdu.  

Každý   deň   som   šťastná ????  Veľkú   zásluhu   na   tomto  mojom     pocite   mate   práve   Vy. ?? Vďaka   Vám  -   Vašej   cestovnej  kancelárii   sme  spolu  s   manželom  absolvovali      prekrásnu   dovolenku   v   Južnej   Amerike  ,  na   ktorú   spomíname  takmer   každý   deň .   Sme   veľkí   cestovatelia   a   navštívili   sme   už  mnoho    krajín .    Na  to  ,   aby   bol   človek  v   živote      šťastný ,    nemusí  však   vidieť   celý   svet.  No  ak    takúto   možnosť   má    a  vie   si   to   naozaj   aj   vychutnať  a   užiť    ,   je   to   obrovská   pridaná   hodnota .   S   Vašou   spoločnosťou   sme   cestovali  po   prvý   krát.   Nesmierne      chválime   nielen   programové   zameranie   zájazdu ,   výber   termínu to   nádherné   ročné   obdobie   ,  počasie  ?    ale   hlavne        sprievodcu   Michala   Čáslavku,     ktorý    to   všetko   absolvoval    spolu   s   nami.   Po už   mnohých   skúsenostiach   ktoré    máme ,    si   môžeme   dovoliť    ho    aj   zhodnotiť.  Je      to   chlapec   do   koča   aj   voza.    Vzdelaný  ,   inteligentný,   rozhladený    mladý   muž  , empatický    ale    zároveň    aj   vyžarujúci   rešpekt    a   profesionalitu    ,   vždy   ochotný    s   čímkoľvek   pomôcť  . Zažili   sme   s   ním      obrovské   množstvo   srandy,     občasné   krízové   situácie   riešil   s   prehľadom   a  vždy    s    úsmevom   na   tvári.  Myslím   ,   že   celá   skupina    perfekných   spolucestovateľov   s   ním    bola     nadmieru   spokojná .  Veľmi   nám   záleží   ,   aby   ste   mu   odovzdali   naše   pozdravenie   a      poďakovanie. Zároveň   by   sme   Vám    všetkým     chceli   zaželať    krásne   Vianoce  ,   veľa   zdravia      a   do   Nového   Roku    len    samých   spokojných   klientov .         

Milý Lukáši, moc děkuji za všechny fotky z Polynesie. Jsou nádherné, udělaly mně velkou radost. Ještě jednou ti chci poděkovat za perfektně připravený program zájezdu a hlavně za neobyčejně milé a odborně velmi kompetentní průvodcovské služby na zájezdu. Budu mít krásné vzpomínky. Tobě a všem tvým blízkým přeji krásné Vánoce a hodně nádherných cestovatelských zážitků v novém roce. 

Dobrý den, na přelomu listopadu a prosince jsme  navštívili Tanzanii a Zanzibar (zájezd MK 105) Bylo to opravdu úžasné. Za prvé bych chtěl poděkovat panu Lukáši Bártkovi. Od chvíle objednání zájezdu po  sraz na letišti vše perfektně zařídil.  Před odletem jsem dostali od kamarádky Evy reference na pana Davida Švejnohu. Absolvovala s Davidem Afriku a slibovala opravdu chlapa na svém místě. Hned na začátku musím říct, že realita předčila očekávání !!!  Srdcař !!! David se nás ujal na letišti a sním začala opravdu perfektní dovolená. Jeho nadhled, klid a rozvaha nás bez problému přenesla do Afriky.  ,,Není důležité kam jedeš, ale s kým jedeš!“ Toto platilo bez výhrad. Na safari se spalo v předem  postavených stanech a kuchaři na ohni dokázali vždy vykouzlit neuvěřitelné dobroty. Sejf, náš africký řidič džípu, je profík každým coulem.  Milý, ochotný. Jeho schopnost vystopovat kočkovité šelmy a ještě u toho řídit, najít místo na dobrou fotku, to bylo profesionální. Serengeti. Ngoronrogo a Tarangire.  Jsou plné zvěře a David nás zaujatě zasvěcoval do života v divočině. Jako bonus byla dobrá rada, jak a co fotit. Moc jsem ocenil!!!!! Afrika nejsou jen zvířata, ale i pohodoví lidé.  Hakuna Matata.  Měli jsme možnost navštívit malou výrobnu kávy, banánovou plantáž i rýžová políčka. Masajové nám zatancovali, ukázali jak žijí, svoji vesnici a my se pak přesunuli na Zanzibar. My máme hodiny. Afričané mají čas.  Když máte Davida,  nemáte problém ?? ? Dovolenka byla jeden velký zážitek. A to hlavně díky Davidovi, který byl celou dobu jako ta nejtrpělivější a nejpohodovější máma ?.  Byl naprosto skvělý, vzorně se o nás staral. Při našich předchozích cestách jsme nikoho podobného nepotkali. Má úžasné vědomosti a je profesionál v každé situaci.  Jsme rádi, že jsme se v našem životě s Davidem mohli potkat. Úžasně obohacující člověk.  Díky kamaráde, moc rádi s Tebou pojedeme znovu. Už se těšíme! Vašek a Jitka  

Vyplněný dotazník mně nestačí k tomu, abych vám všem poděkovala za úžasný zážitek. Začalo to už skvělou komunikací před odjezdem, když jsme se domlouvali na pojištění, nic nebyl problém, vaše příjemné jednání dávalo tušit, co přijde.Celý zájezd byla jedna velká jízda, vše fungovalo bez jediné komplikace. Bylo to i tím, že se sešla skvělá skupina lidí, kterou ovšem vedl naprosto úžasný průvodce pan Vít Sojka, který nám otevřel oči a ukázal skutečné Mexiko...Vám všem patří velký dík.  

Minulý týden jsme se s manželkou vrátili ze zájezdu z Nového Zélandu s CK Livingstone a průvodcem Martinem Slívou. S jeho službami a přístupem jsme byli maximálně spokojeni. Nejde jen o jeho excelentní znalosti o Novém Zélandu, především z oblasti fauny, flóry, historie, ekonomiky a všeobecného přehledu, ale především o jeho snahu vyjít vstříc našim požadavkům, flexibilitě a jeho vysoké přidané hodnotě v setkáních se zajímavými lidmi s různými pohledy na život na Novém Zélandu. Navíc nám poradil s fotografováním a přidal několik užitečných tipů. Velmi oceňujeme i celou řadu článků a videí, které v průběhu zájezdu i po něm zasílal a zasílá, pomohly nám vytvořit si ucelený obrázek o Novém Zélandu a tamním životě. Zájezd s ním tak můžeme každému doporučit!

Dobrý den,  15.11.2022 jsme se vrátili ze zájezdu do Ekvádoru a na Galapágy s Vaší cestovní kanceláří. Teprve nyní jsem se dostala k tomu, abych Vám poděkovala za krásnou dovolenou – byli jsme s manželem opravdu nadmíru spokojeni s Vašimi službami. Zájezd průvodcoval Honza Bartoš a skutečně pod jeho vedením dostal zájezd další dimenzi – má výborné znalosti o této zemi, umí je dobře předávat klientům, má dobré organizační schopnosti a hledí i na praktické potřeby klientů, zná v této zemi hodně známých a umí tyto znalosti využít ve prospěch svých klientů. Také s ním byla dobrá zábava, v Amazonii navíc zajistil místní kapelu – pár muzikantů (kytara a drobné další nástroje, i on se účastnil zpěvu a hudby). Zkrátka to nemělo chybu. Uměl i doporučit nákupy domů, zajišťoval dobré restaurace a za dobré ceny obědy či večeře během cestování. Moc jsme si to užili, celá skupina byla příjemná, viděli jsme hodně živočichů, ptáků, savců,  plazů, hmyzu, ryb (spousta krásných fotek) a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého od místních průvodců. Celý zájezd byl velmi pestrý a viděli jsme i slyšeli mnoho zajímavého. Jeden z nejlepších zájezdů, které jsme kdy realizovali. Věřím, že nejsme jediní, kteří pějí chválu na Honzu jako průvodce, nicméně prosím, předejte mu naši pochvalu.   

Zájezd byl nádherný nejen díky přírodním krásám země, ale obrovskou zásluhu na tom měl perfektní průvodce Jan Bartoš. Jeho úžasná znalost prostředí, jazyková vybavenost, organizační talent a přirozená laskavá i humorná autorita nám pomohly překonat pocity únavy z dlouhého cestování, nadmořských výšek i divočejšího houpání lodi u Galapág. Jakožto 71letá samostatně cestující žena jsem na zájezd jela s určitými obavami, ale díky průvodci Honzovi a bezvadnému kolektivu dalších účastníků vše proběhlo skvěle. Vzpomínám na všechny ty krásy a zážitky znovu a znovu, zvlášť, když dávám dohromady tu spoustu fotografií ...   

Vážený „Livingstone“! Jen pár slov k zájezdu č. 312 / Pět Zemí Jižní Ameriky / v termínu 11.11.2022. Lída Puldová, vedoucí zájezdu, je fundovaná, zodpovědná, trpělivá, statečná a velmi milá. Tým, který se sešel ve složení Zuzana a Michael, Iva a Martin, Markéta a její syn Matěj, kamarádi Jirka a Zdeněk byl jednoduše jedna velká pohoda. A nesmíme zapomenout ne dvě nejzkušenější cestovatelky Helenu a Marii. Díky všem za čas s vámi strávený. Vlasta a Jarda P

Dobrý den, zúčastnili jsme se s manželkou zájezdu č. 209 - Vietnam, Kambodža v termínu 06.11 - 25.11.2022. Touto cestou bychom chtěli poděkovat za krásný cestovatelský zážitek. Program byl bohatý a velice pěkný. Možná není úplně nutná návštěva dětského parku v Ba Na, kde je to spíš o zábavě, ale nakonec i to patří ke koloritu této země. A pobyt u moře bychom možná zkrátili na jeden den, protože volný den by se dal strávit návštěvou např. nějakého muzea, nebo památky. Ale to jsou skutečně detaily a celkově hodnotíme zájezd velmi dobře. Zejména bychom chtěli vyzvednout práci našeho průvodce - pana Milana Václavíka. Je to skutečný profesionál a stal se doslova naším kamarádem. Je fakt ochotný a s každou věci si dokázal velmi dobře poradit. Věnoval se nám každý den až do večera, včetně pomoci s výběrem večeře v místních hospůdkách. Nacestovali jsme s manželkou hodně, ale takto vstřícný přístup průvodce jsme ještě nezažili. Takže velká pochvala a snad i nějaká odměna .... Děkujeme a rádi se na CK Livingstone obrátíme příště, již něco plánujeme.