Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý deň, Práve som sa vrátila z Buenos Aires, mám veľmi dobre dojmy z celého zájazdu. Martin je skvelý sprievodca, každému sa snažil vyhovieť, všetko zariadil, bolo to úplne super. Děkuji

Dobrý den, před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do Laosu/Kambodže s průvodcem Palem Okenkou. Chtěli bychom touto cestou poděkovat za skvělé zážitky a perfektní práci našeho průvodce. Zájezd (jako vždy s vámi) předčil naše očekávání a už se těšíme na další cestu s vámi. S pozdravem : Ivan & Pavla K.  

Touto cestou bych ráda vyjádřila své nadšení z průvodcovských služeb Martiny Veselé. Byla jsem s ní na zájezdu cca před 8 lety a její láska k průvodcování je stále úžasná a hlavně se snaží pro klienty udělat i nemožné a jde jí o to, aby si lidé odnesli ve vzpomínkách co nejvíce a zemi si zamilovali, zájezd byl krásný! I díky Martině mám v úmyslu se do Afriky ještě někdy vrátit.

Před týdnem jsme se s manželkou vrátili ze zájezdu po východní Indii, který byl pro nás silným zážitkem a budeme jej ještě nějaký čas vstřebávat. Rádi bychom poděkovali za skvěle odprůvodcovaný itinerář zájezdu Davidu Švejnohovi, který se postaral nejen o perfektní profesionální bezproblémový pobyt, obrovskou sumu zážitků, skvělou průpravu v čase, ale i množstvím fotografií domorodých obyvatel, jimiž otevíral srdce a oni nám pak své domovy... Výborná se ukázala volba místního ´guida´Rupaka Adhikaryho, který se stal miláčkem všech účastníků, bezedná studnice indické moudrosti, lidského přístupu, ten nám bude opravdu na zájezdech mimo Indii chybět.  Ještě jednou děkuji za sebe i za mou ženu Marek G.

Vážení zaměstnanci CK Livingstone, na přelomu roku jsem s vaší CK absolvoval zájezd č. 299 Severovýchodní Indie – oblast 7 sester. Očekávání byla veliká, jelikož jsem o cestu stál poslední tři roky a z různých důvodů se uskutečnila až nyní. Zájezd byl naprosto perfektní, nakonec očekávání ještě daleko převýšil. Na vždy budu vzpomínat na geniální kořenové mosty komunity Khasi, na úchvatné přírodní scenérie, zástupy nosorožců v NP Kaziranga, říční delfíny doprovázející naši loď při plavbě po říčním veletoku Brahmaputře a především na věčně usměvavé místní lidi, v jejichž přítomnosti jste se cítili v bezpečí a šťastní. Často jsme byli většími exoty my pro ně než oni pro nás. Svědčí o tom stovky vytvořených selfie s místními zástupci nejrůznějších generací. Největší poděkování patří průvodci Davidovi Švejnohovi, který vystupoval jako vždy s naprostou profesionalitou, empatií a prokázal výborné znalosti dané oblasti. O tom se ostatně může každý osobně přesvědčit návštěvou webových stránek www.planetalidí.cz, kde se jednotlivým etnikům podrobně věnuje. Vynikající byl i místní průvodce Rupak Adhikary, který uměl vše výborně zorganizovat, a navíc s grácií porozuměl i pubertálním vtípkům Evropanů. Jako o vlastní o nás pečovala i trojice řidičů. Cítili jsme se tak i na exponovaných úsecích na nezpevněných komunikacích bezpečně a automobilka Mahindra se ukázala jako spolehlivá – krom jednoho defektu pneumatiky, auta šlapala jako švýcarské hodinky. Rozmluvili jsme dokonce i Mluvku, jednoho z řidičů, kterého jsme pojmenovali podle postavy z filmu Vratné lahve. Vyvrcholení zájezdu v podobě návštěvy posledních lovců lebek v nás vyvolala silné emoce a setkání se nám zarylo do paměti na celý život. Vždyť se nám povedlo navštívit poslední generaci, která hon na lebky ještě pamatuje. Všichni, kdo chcete zažít nevšední zážitky, plné autentických setkání, neváhejte!!! Svět se mění překotným tempem a je tak za minutu dvanáct. Závěrem bych chtěl poděkovat i všem spolucestujícím, bylo to s vámi skvělé.                                           Zbyněk V. 

Chtěli bychom tímto poděkovat za zorganizování zájezdu do Maroka na přechodu roků 2023/24. Už jsme leccos zcestovali, ale díky naší průvodkyni Lence Hrabalové a i skupině, která se na zájezdu sešla, to byl jeden z nejhezčích cestovatelských zážitků. Pomineme-li samotnou atraktivitu navštívených míst a s tím našlapaných více než 100 km, je třeba se zastavit u naší bezkonkurenční průvodkyně Lenky. Dosud jsme se nesetkali s člověkem v její funkci, jehož (tedy jejíž) mozek by se dal přirovnat k silnému svazku encyklopedií. Zde však servírovaných s úžasným nadhledem, osobním hodnocením všeho z pradávné historie až po detaily současné doby. Připočtěme k tomu její absolutní znalost prostředí, širokou jazykovou vybavenost a schopnost řešení jakéhokoliv náznaku problému. Vše okořeněné souvislým šířením optimismu a empatie, čímž už nás asi nic lepšího potkat nemohlo. Takže závěrem - naskytne-li se nám v budoucnu možnost navštívit s Lenkou nějakou další zajímavou destinaci, rádi tuto možnost využijeme. Důvod - absolutní jistota spojená s očekáváním nových zážitků servírovaných typicky "lenkovsky".

Dobrý den, děkujeme za krásné zážitky, Hanka Dušáková je výborná a má úžasné znalosti. Celková organizace byla také výborná. Byla to jedna z mých nejhezčích dovolených.

Dobrý den, právě jsme se vrátili z dovolené "zážitkové Filipíny " a touto cestou bych chtěla moc poděkovat CK Livingstone za naprosto úžasný zájezd. Jeli jsme parta 10ti přátel a nám všem se dovolená velice líbila. Zejména děkujeme naší průvodkyni Růženě za perfektní organizaci, profesionální a pohodový přístup. Věnovala nám veškerý čas a plnila všechna naše přání jistě nad rámec svých povinností. Vždy milá, usměvavá a krásná jak navenek, tak i uvnitř.   Cestujeme hodně s různými CK, s Vámi jsme byli poprvé a určitě ne naposledy.  Moc děkujeme.

Ráda bych chtěla poděkovat za chvíle strávené na Srí Lance paní Kateřině Rojkové. Celý zájezd se nám plně věnovala, její znalosti jsou nekončící kniha a umí je velmi profesionálně předat .To nejlepší ze Srí Lanky se vážně musí zažít. Mohu jen doporučit. Děkuji

Vše bylo perfektně připraveno, vše proběhlo bez sebemenších problémů. Lenka Hrabalová je vynikající průvodce, její znalosti a způsob, jak nám vše podrobně vysvětlovala, bylo určitě nad rámec jakéhokoliv očekávaní. Lenka má talent zpříjemnit všem zájezd a přitom neztratit autoritu vedoucího zájezdu. Byla vždy připravena se vším pomoci, jak vyber jídla, nákupu suvenýru atd. Věřím, že plno lidí si vybere zájezd jen proto, že je Lenka průvodce a to mluví za vše. Děkujeme všem, kteří se na sestaveni a organizaci zájezdu v Livingstonu účastnili, perfektní práce. Zájezd doporučujeme všem cestovatelům.