Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, minulý týden jsem se vrátil ze zájezdu 310. Zájezd byl skvělý, známka 1* a hvězdička jen díky panu průvodci Michalu Čáslavkovi, který podával supervýkony, jazykově vybavený, obětavý, všechno zařídil a vylezl se mnou na můj nejvyšší kopec Chacaltayu v necelých pěti a půl tisících metrech, prostě borec.

Chtěla bych poděkovat za již uskutečněný zájezd do Indonésie. Bylo to skvělé, úžasné a nezapomenutelné. Viděli jsme mnohem více, než bylo v plánu. Tančili jsme na svatbě, zažili pohřební hostinu, potápěli se k vraku, plavali se žraloky a mnoho dalšího. Pan Milan Regec má můj obdiv, nejenže udržoval pro mě snesitelné tempo, ale ještě mě i psychicky podporoval. Je to studnice vědomostí, empatie a vstřícnosti. Myslím, že díky němu jsme skutečně poznali Indonésii, její obyvatele, jejich život a mentalitu, zažili jejich tradice, poznali přírodu. Já jsem si užila exotiku na 110%! Milanovi patří dík za to, že moji synové (19 a 17 let) byli nadšeni a probudil se v nich zájem o cestování, což bylo mým cílem.  Těším se na další cestu s Vaší CK Livingstone! 

Pochvala za práci průvodkyně Lenky Hrabalové - myslím, že na tento typ zájezdu jste opravdu  nemohli vybrat lepší průvodkyni, než Lenku. Skutečně nás oslovila nejen celkovým svým příjemných chováním ke klientům a výbornými organizačními schopnostmi, ale hlavně svým odborným zaměřením pro tuto část světa a svými znalostmi jak historie, místopisem, současným životem lidí v této oblasti, i politickými souvislostmi, tak i  jazykovými  znalostmi. Rádi bychom se s Lenkou ještě na nějakou cestu vypravili, pokud nějaký další zájezd bude vést, samozřejmě nejlépe s Vaší cestovní kanceláří. Lenka si skutečně zaslouží jedničku s hvězdičkou a všude o ní hovoříme jako o skvělé průvodkyni. Už jsme si dokonce koupili i 1 její knihu o Iránu.    Spolupráce s CK Livingstone – vše od počátku komunikace s Vaší CK probíhalo velmi dobře, tak jako v minulosti. Odpovědi na dotazy přicházely obratem a také se k naší plné spokojenosti vyřešil program, který byl upraven v návaznosti na předcházející zemětřesení v Turecku tak, aby zůstal Gobekli Tepe, který byl hlavním táhlem vycestovat do této oblasti. Děkujeme tedy také za vzorné služby Vaší CK.   

Dobrý den, jako účastníci zájezdu č. 105 - Tanzanie-Zanzibar bychom se tímto rádi s CK Livingstone podělili po návratu domů o své dojmy : V Africe jsme byli poprvé a Vaši CK jsme si vybrali proto, že jsme měli od zájezdu do této části kontinentu ne úplně skromná očekávání. Nebudu zabíhat  do detailů, ale realita daleko předčila všechny naše představy- nádherná pevnina  i ostrov, dechberoucí příroda a národní parky plné divoké zvěře, milí, usměvaví a přívětiví lidé, bohatý a skvěle fungující ,organizovaný i načasovaný  program, výborná strava v průběhu safari, skvělí a zkušení řidiči terénních vozidel, nezbytná dávka potřebného štěstí a tak bychom mohli pokracovat. Speciálni naše poklona patří potom průvodci Pavlovi Okenkovi. Je radost, když vás na cestách doprovází někdo, koho jeho práce evidentně naplňuje a rád se s ostatními o svoje mnohaleté bohaté zkušenosti z cest,  přehled i nadhled podělí a jde mu o to, aby jste si to jednoduše užili....Jo a povedlo se, že se tam potkala parta skvělých lidí. Takže za nás jedno velké díky, byl to skvělý zážitek. Spokojení Marek + Zuzka+ Václav 

Minulý rok jsem jela na zájezd do Kolumbie, který pořádá vaše CK. Po návratu si vždy nechávám nějaký čas než napíšu jakékoliv hodnocení, aby bylo pokud možno objektivní. Kolumbie je nádherná země a jsem ráda, že jsem měla možnost ji poznat. Zájezd se mi velice líbil, protože zahrnuje vše, co si cestovatel může přát. Poznali jsme města, památky, kulturní zajímavosti, ale i nádhernou přírodu, venkov, hory a lesy. Kombinace pobytu ve vyšších nadmořských výškách, kde je věčné jaro, s pobytem u moře s tropickými teplotami mi moc vyhovovala. Každý den byl jiný a v dobrém slova smyslu překvapivý. Velice bych chtěla ocenit  také práci našeho průvodce Nelsona Garzona alias Indiána. Coby rodilý Kolumbijec má dokonalou znalost prostředí, vždy jsme se s ním cítili velice komfortně a bezpečně. Má velice laskavý přístup k lidem, je trpělivý, pomůže, problémy řeší rychle a v klidu. Je velice zábavný vypravěč a nezkazí žádnou legraci. I přes některé nepříjemnosti související  se zrušením letu z Prahy do Amsterdamu, se mi i po roce vybavují jen pozitivní vzpomínky a zájezd mohu jen doporučit.  

Dobrý den,  všem v CK Livingstone, Chtěl bych jen opět konstatovat pocity se zájezdu Malawi a Zambie, který proběhl od 30.5. - 18.6. 2023 s Petrem Hejtmánkem, kdy bylo vše zařízeno, připraveno a spousta zážitků se přidalo během cesty. Petr je opravdu profesionál na Afriku, kdy bylo jasně vidět nejenom jeho zkušenosti, ale i pohodu a ochotu i když tam byl po několikáté, tak sám objevoval i nové věci a sám si k tomu dělal i svoje srovnání. Jsem nadšen a píši to hned, tak jak to právě cítím a ještě  budu muset strávit tu spoustu zážitků a to jak budu procházet i pořízené fotografie. Jen se budu opakovat, že zájezdy s CK Livingstonem jsou opravdu praktická jistota, řešení všeho od kancelářské práce a to až po průvodce  a já jsem velmi spokojen - Děkuji všem.

Vážení zaměstnanci CK Livingstone, děkujeme celému týmu za zprostředkování dovolené v překrásné Botswaně, Namibii a Zimbabwe. Veškerá očekávání byla od prvních dnů  překonána exkluzivními prožitky z nádherné divoké přírody a zvířat v ní žijících, pričemž se nám leckdy  dojetím "tajil dech". Celá koncepce zájezdu byla výborně promyšlená a perfektní průběh zajišťoval přátelský a velice schopný průvodce David Švejnoha. Byli jsme nadmíru spokojeni! 

Už je to nějaký čas,co jsme se vrátili z báječné cesty po Africe. Až nyní se dostávám k tomu, že bych chtěla touto cestou moc poděkovat za zájezd, který je perfektně sestaven a obzvlášť bych chtěla vyzdvihnout našeho průvodce Davida Švejnohu, jeho přístup byl bezchybný, profesionalní, milý a vstřícný…byli jsme z manželem potřetí s vší spolecností a pokaždé byl průvodce bezchybný, ale David má ještě něco navíc…určitě bych ho doporučila každému, kdo se chce na podobný zájezd vydat. Bylo to naprosto dokonalé. Děkujeme za zážitky.

Dobrý den, před pár dny jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu okruh Marokem, jehož průvodkyní byla Martina Grmolenská. Martina byla úžasná průvodkyně- Hned při odletu z Istanbulu nastal problém, kdy mě a manžela nechtěli nás pustit do letadla a řekli nám, že byť máme letenku, nemohou nás vzít do letadla, protože mají všechna místa obsazená. Marťa ihned přišla a problém s odbavováním vyřešila, a to hlavně svým klidným chováním. Na cestě nás sice všechny postihly jisté zdravotní problémy, ale i s těmi si Martina poradila a pomohla koupit příslušné léky. Již jsme s Vaší cestovkou odcestovali hodně zájezdů a Marťa je jedna z nejlepších Vašich průvodkyní – je přívětivá, znalá a když nastane problém, ihned ho vyřeší.  Moc ji chválíme, má velký dar empatie. Děkujeme vaší CK a průvodkyni za skvělou dovolenou  

Dobrý den, chtěla bych připojit jen několik poznámek k e-mailu a dotazníku, který vám byl odeslán mým manželem minulý týden a se kterým se plně ztotožňuji. Zájezd "Peru komfortně" byl pro mě opravdu zážitkem, na který nikdy nezapomenu. Nebudu psát opakující se hodnocení, jen chci připojit moji osobní pochvalu panu Čáslavkovi, který je člověkem na svém místě a velmi se na tuto práci hodí. Michal Čáslavka je nejen výborným průvodcem, ale také se velice dobře orientuje v různých situacích, které mohou během cestování nastat. Bylo několik příležitostí se dívat, jak Michal rychle a účelně tyto situace řešil. Michal Čáslavka je empatický, lidský a komunikativní. Myslím si, že tyto vlastnosti jsou bonusem pro všechny klienty, které provází a jsou jeho osobní nadstavbou. Pokud bych měla jet do daleké země, jejíž jazyk neovládám, přála bych si, aby můj průvodce byl Michal Čáslavka. Děkuji vám všem v Livingstone za perfektní organizaci a naplánování zájezdu.