Jižní Madagaskar

156

Jižní Madagaskar

Unikátní ostrov lemurů a baobabů

Jedinečná pestrost endemické fauny a flóry. Odpočinek na vyhlášených plážích.

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Největší ostrov Indického oceánu a čtvrtý na celém světě je skutečný přírodní div. Ač leží pouhých 400 km od Afriky, jeho flóra a fauna jsou naprosto unikátní. Deštné pralesy plné lemurů, chameleónů, endemických druhů ptactva, zajímavé baobaby. NP Andasibe s největším druhem lemura Indri indri. Jeden z nejkrásnějších parků Madagaskaru – NP Ranomafana. Skalní města národního parku Isalo. Půvabné ostrůvky, jeskyně s křišťálově modrými lagunami, pláže Indického oceánu.

Zájezd je určen všem milovníkům pobytu v přírodě a poznávání zvířat. Ideální spojení poznávacího programu s odpočinkem na plážích. Akce nepatří k fyzicky náročným. Ostrov je svojí rozlohou velký, nicméně přejezdy nejsou dlouhé, nejdelší vzdálenost přesunu je řešena letecky. Cesta na Madagaskar je opravdovou lahůdkou nejen pro nadšené fotografy.

Termíny a rezervace

Termín:  26.4. - 11.5.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  104 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Uzavřeno
Termín:  19.10. - 3.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  104 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  25.4. - 10.5.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  104 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavel

Pavel Špičák

Nejraději se vydává do různých částí Asie a Afriky za poznáním hor, moří, zvyků a tradic místních etnik. Oblíbenou součástí cestování je i ochutnávání typických lokálních pokrmů a nápojů. V jihovýchodní Asii si oblíbil Vietnam, Kambodžu, Thajsko a Filipíny. Z afrických zemí mu učarovala oblast K...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Rumlová

Tělem i duší sportovkyně. Aktivně chodí po horách, lyžuje a jezdí na kole. Propadla kouzlu afrického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Miluje zvířata, místní lidi a jejich kulturu. Výborná organizátorka, která splní snad všechny vaše přání. Na společných cestách se budete cítit jako v bavlnce...

Více informací o průvodci

Pavel Špičák 25.4. - 10.5.2025 ?

Roman Filipský

Ludmila Rumlová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na Madagaskar. Přílet do hlavního města Antananarivo. Přejezd do Andasibe.

3. - 4. den

Ranní vstup do NP Mantadia – divoký primární les, lemuři, plazi. Možnost noční prohlídky. Ranní návštěva lesa okolo Andasibe. Výprava za sifaky velkými. Zahrada orchidejí. Tropický deštný prales s mnoha druhy lemurů včetně největšího lemura na ostrově - Indri indri, který vydává zvuky podobné zpěvu. Rezervace je známá svou endemickou faunou a flórou. Kromě lemurů zde lze obdivovat orchideje, chameleóny, bodlíny a mnoho druhů ptactva. Návrat do hlavního města Antananarivo.

5. den

Putování do bývalého lázeňského městečka Antsirabe. Cesta svěže zelenou farmářskou krajinou s rýžovými poli a zajímavě erodovanými kopci zvanými „lavaky“. Prohlídka „Vodního města“ – městečka, jehož jméno je inspirováno přítomností mnoha termálních pramenů a dvou jezer, a „Města rikší“ – pojmenovaného podle velkého počtu těchto dopravních prostředků. První seznámení s místní kulturou. Exkurze do manufaktury na zpracování polodrahokamů a dalších tradičních řemesel.

6. den

Výlet do pohoří Ibity (2 254 m), ojedinělého ostrůvku původní fauny a flóry uprostřed zemědělské krajiny. Tajemná vnitřní údolí protkaná jeskyněmi. Návštěva vulkanického jezera Tritriva opředeného legendou. 

7. den

Ambositra, centrum dřevořezbářské oblasti Zafimaniry. Balkóny i okenice s pozoruhodnou dřevořezbou. Přejezd do NP Ranomafana. Pozoruhodná flóra i fauna. Orchideje, stromové kapradiny, obrovské bambusy. 12 druhů lemurů, chameleoni, žáby, endemičtí plazi a více než 100 druhů ptactva. Večerní výprava za zajímavými nočními obyvateli pralesa.

8. den

NP Ranomafana. Během dopolední pěší túry odhalíme taje deštného pralesa. Podaří se nám spatřit lemura zlatého? Přejezd do Fianarantsoa. Druhé největší město je intelektuálním centrem ostrova, známé je také jako město vína. Prohlídka starého města.

9. den

Pokračování dále na jih. Zastávka v městečku Ambalavao. Přádelna na výrobu hedvábí. Centrum ruční výroby papíru podle tradičních metod známých ve starověkých arabských zemích. Sjezd z náhorní plošiny na rozlehlé pláně. Cestou zastávka v rezervaci Anja s možností pozorování lemurů a chameleonů v jejich přirozeném prostředí. Městečko Ranohira.

10. den

NP Isalo. Pískovcový masiv vytvarovaný erozí do neuvěřitelných útvarů. Hluboce zařezané kaňony. Oblast podobná arizonským pískovcům. Jedinečná endemická flóra a fauna. Budeme mít štěstí na lemura katu s krásně pruhovaným ocasem či líně si hovící sifaky? 

11. den

Krajina porostlá vysokými keři a lesy na území místního etnika Mahafaly. Cesta kolem posvátných hrobek mrtvých zdobených dřevěnými soškami a rohy býků zebu. Přístav Tulear jako hlavní vývozní uzel pro sisal, mýdlo, bavlnu, rýži… Bílý přístav, široké bulváry lemované francouzskou koloniální zástavbou. Letovisko Ifaty.

12. - 13. den

Odpočinek u moře na sněhobílých plážích. Možnost šnorchlování a potápění. Návštěva centra pro záchranu želv. Baobaby v rezervaci Reniala. Fakultativní projížďka tradiční pirogou ke korálovému útesu.

14. - 15. den

Návrat zpět do Tulearu. Letecký přesun do hlavního města Antananariva. Posvátný pahorek malgašských králů Ambohimnaga (UNESCO). Odlet do Evropy.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Tulear - Antananarivo
 • Veškerá doprava (pronajatý mikrobus, lodě)
 • Ubytování 13x v hotelech se snídaní
 • Vstupy do národních parků a rezervací
 • Český průvodce, místní průvodce v národních parcích

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum po příletu 10 EUR
 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy a fakultativní aktivity
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 500 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře v tropické exotice.

Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme na úseku Tulear – Antananarivo. Pro přepravu budeme využívat pronajatou dopravu.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie, dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, se snídaní. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Vzhledem k velikosti skupinky účastníků se stravování většinou řeší společně.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, vrátili jsme se v pátek  8.11.2019 z naprosto úžasného zájezdu na Madagaskar.Veliká spokojenost. Všichni jsme si to nesmírně užili. Já měla narozeniny a všichni mně připravili skvělou oslavu. Myslím , že to je zážitek  na celý život. Byla bezva parta, skvělá průvodkyně Linda Rumlová a místní průvodce    Fabris ( snad se takto píše) byl také moc fajn. Ještě jednou moc a moc děkuji za takový bezvadný zájezd. A už se těším, jak příští rok , co vymyslet.

Marcela R.

12.11.2019

Mooooc bych Vám chtěla poděkovat za perfektní služby, nádhernou, ničím nezkaženou dovolenou. Byla jste prostě skvělá!!!! (průvodkyně Dana Kyndrová)

Dana Š.

23.11.2016

Podobné zájezdy

JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe
120 JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe

Z Kapského města na safari

10.9. - 4.10.2024
+ další 1 termín
25 dní
Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

25.9. - 10.10.2024
+ dalších 5 termínů
16 dní
Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

3.9. - 15.9.2024
+ dalších 7 termínů
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)