Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

126

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

Z Viktoriiných vodopádů přes Botswanu a Namibii až do Kapského Města.

Oblíbený Příroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 8

Viktoriiny vodopády - domorodci přezdívané „Hřmící kouř“. NP Chobe se stády slonů. Solná pánev NP Etosha s unikátní faunou. Pohoda v „německém“ Swakopmundu s množstvím doplňkových aktivit. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River Canyon. Kapské Město - nejkrásnější město světa. Legendární Mys Dobré naděje.

Nejoblíbenější komfortní akce do jižní části Afriky. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s množstvím zvířat, písečné duny i hluboké kaňony a nejkrásnější město Afriky – Kapské Město. Cestujeme společně pronajatým vozidlem.

(V termínu od 10.dubna 2025 jedeme v obráceném směru.)

Termíny a rezervace

Termín:  9.6. - 27.6.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  106 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  6.10. - 24.10.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  106 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  14.11. - 2.12.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  106 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Rezervovat
Termín:  25.3. - 12.4.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  106 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
Termín:  10.4. - 28.4.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  106 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  7.6. - 25.6.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  106 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Beran

Velký milovník afrického kontinentu. Vice než 2 dekády zpět se do Afriky dostal poprvé s rozvojovou pomocí s cílem pomáhat a poznat Afriku a už se “nezvládl“ vrátit domů. Většinu času pracoval nejen v parcích a kempech Zambie a Botswany, ale i odlehlých městečkách, vesnicích i městech. Na africk...

Více informací o průvodci

Jana

Jana Wilson

Osud ji zavál na samý jižní cíp afrického kontinentu. Trvale žije v Kapském městě, vdala se tu a dlouhá léta se věnuje průvodcování po JAR, Zimbabwe, Botswaně a Namibii. Je rozená optimistka a skvělá organizátorka. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů a zajímavostí ze života místních obyvatel a ...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

Petr Beran 6.10. - 24.10.2024 ?

Jana Wilson 14.11. - 2.12.2024
25.3. - 12.4.2025
?

Pavol Okenka

David Švejnoha

Pavel Veselý

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády.

2. den

Viktoriiny vodopády - nejkrásnější na světě? 1 700 m široká řeka padá 110 m hluboko. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Monument Dr. Davida Livingstona. Plavba po Zambezi při západu slunce.

3. den

Výběr z možných aktivit na Viktoriiných vodopádech. Každý z nás zde nalezne to pravé! V nabídce je nezapomenutelný rafting, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou.

4. den

Návštěva tržnice, přesun do Kasane v Botsvaně. Odpolední lodní výlet mezi zvířaty v NP Chobe je vrcholem safari. Koupající se sloni, leniví hroši, skupinky krokodýlů. Ráj ornitologů.

5. den

Brzké ranní safari „na souši“. Stáda slonů, vi, antilopy, paviáni, buvoli. Přejezd do Namibie. Přesun Capriviho pruhem.

6. den

Přejezd dále na západ. Cestou zastávka v některé z místních vesniček v oblasti Rundu. Grootfontein - největší meteorit světa Hoba (54 tun). Příjezd do městečka Tsumeb.

7. den

Přejezd do NP  Etosha. Odpolední safari v parku. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Jedinečná fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Nocleh v oblasti Halali.

8. den

Nezapomenutelné safari v otevřených safari vozech v NP Etosha se spoustou zeber, žiraf, slonů, pakoňů i různých druhů antilop. Odpolední safari v otevřených safari vozech. Unikátní napajedlo Okaukuejo - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Spatříme i nosorožce? Nocleh v oblasti Okaukuejo.

9. den

Přejezd krajinou s rozsáhlými pláněmi i skalnatými horami. Uvidíme i tajemné rostliny welwitchia mirabilis?  Fakultativní návštěva himbské vesnice. Přesun do Khorixas.

10. den

Dobrodružná výprava liduprázdnou krajinou Damaraland. Scénickou cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s nejvyšší horou Namibie Königstein. Výlet k zajímavým skalním útvarům ve Spitzkoppe. Červený žulový masiv "Namibijského Matterhornu", skalní okno a malby Křováků. Nocleh ve Swakopmundu.

11. den

Pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Volný den určený na fakultativní aktivity dle vlastního výběru např. rybaření, čtyřkolky na dunách, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu do oblasti Spitzkoppe a písečných dun. Nocleh ve Swakopmundu.

12. den

Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun pouštní krajinou na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Přejezd do pouštní oázy Solitaire v oblasti Sossusvlei.

13. den

Pouštní park Namib Naukluft (UNESCO). Pro velké sucho zcela zvláštní flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Výstup po horkém písku na vrcholek duny 45. Mezi obrovskými písečnými dunami do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů - akácií. Jedno z nejfotografovanějších míst Namibie. Nezapomenutelná podívaná s působivou atmosférou pouštní krásy. Odpolední přejezd dále na jih.

14. den

Strhující krása aloí rozsochatých. Fish River Canyon - jeden z největších kaňonů na světě. Vyhlídka na Rybí řeku, která vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina s nádhernými výhledy. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais.

15. den

Putování na jih do JAR do Kapského Města - podle mnohých nejkrásnějšího města světa, ležícího na úpatí Stolové hory. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí.

16. den

Zajímavosti Kapského Města. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Greenmarket s umělci a suvenýry. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách. Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.

17. den

Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce s fantastickým panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky, kapské floristické království (UNESCO). Mys Dobré naděje, jižní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders.

18. den

Botanická zahrada Kirstenbosch. Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Večerní odlet.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly, speciální auta v NP Chobe
 • Ubytování v komfortních hotelech a bungalovech se snídaní 16x
 • Vstupy do národních parků: Viktoriiny vodopády, Chobe, Etosha, pouštní park Namib Naukluft, Fish River Canyon
 • Vstup na Mys Dobré naděje
 • Walvis Bay - lodní výlet s ochutnávkou ústřic
 • Lodní výlet v NP Chobe
 • Tučnáci v Boulders
 • Plavba po Zambezi
 • 2x safari v otevřených safari vozech v NP Etosha
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Namibie na ambasádě v Berlíně 80 EUR, při vyřízení přes CK Livingstone 3 000 Kč, Zimbabwe po příletu 30 USD
 • Stravování mimo snídaně
 • Ostatní vstupy
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 15 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Viktoriiny vodopády: raft, bungee jumping 160-220 USD, bridge slide (zip line) 45 USD, let helikoptérou k vodopádům od 155 USD, sestup k patě vodopádů 48 USD, Boma dinner (večeře + bubnová show) 55 USD
 • Grootfontain: meteorit cca 15 USD
 • Swakopmund: akvárium cca 6 USD, sandboarding nebo jízda na čtyřkolkách asi 40 USD na 90 min, vyhlídkový let nad dunami Dead Vlei a Pobřežím koster asi 350 USD (2,5hod), plavba za delfíny asi 300 USD, Welwitschia drive - výlet pouští cca 100 USD
 • Cape Town: lanovka na Stolovou horu cca 30 USD, akvárium cca 15 USD, botanická zahrada cca 7 USD

Velikost skupiny

Cestujeme ve skupince již od šesti osob! Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu zájezdu využíváme stejné pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce nebo místní řidič.

Cena zájezdu zahrnuje i dopravu speciálně upravenými vozidly na safari a lodní výlet mezi zvířaty v NP Chobe. Kvalita silnic v Namibii je často výrazně horší než u nás, místy pojedeme po nezpevněných cestách. Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. 

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech, bungalovech a lodžích se snídaní. Na některých místech bude k dispozici hotelový bazén. Vždy jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Snídaně jsou zahrnuty v ceně zájezdu.

S dalším stravováním během dne je nápomocen průvodce, pomůže s výběrem restaurace. Na některých místech je možné grilovat, potřeby pro grilování lze koupit na místě. Není nutné vozit s sebou zbytečné množství potravin, na místě lze vše koupit v dobře zásobených supermarketech. 

Jiné požadavky a omezení

JAR vyžaduje pro občany Slovenské republiky vstupní víza. Vízum do JAR je nutné vyřídit před cestou, vyřizuje se ve Vídni.

Pro vyřízení víza do Namibie je potřeba:

 • cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců
 • potvrzení o cestovním pojištění v angličtině
 • 2x vyplněný formulář
 • bankovní výpis za poslední 3 měsíce před vyplněním formuláře se zůstatkem min. 50.000 Kč/osoba každý měsíc

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, letos jsme se zúčastnili zájezdu do jihozápadní Afriky. Zájezd nám zprostředkovala Vaše cestovní kancelář Livingstone. Touto cestou bychom Vám chtěli poděkovat. I přes počáteční zmatky při cestě do Zimbabwe jsme prožili nádherné a nezapomenutelné 3 týdny. Rozhodující měrou se na všem podílela průvodkyně paní Jana Wilson, se kterou jsme se velmi sblížili. Účastnili jsme se již mnoha podobných akcí, ale s tak fantastickým průvodcem jsme se dosud nesetkali. Jana nás každý den udivovala svými znalostmi, organizačními schopnostmi a lidským přístupem při řešení jakéhokoliv problému. Přejeme Vám a Janě hodně úspěchů a hodně spokojených klientů.   

Robert a Jindra S., Aleš a Hana S., Blanka a Jiří Š.

12.7.2022

Dobrý den,  minulý týden jsme se vrátili z naprosto úžasného zájezdu po krásách Namibie s paní Janou Wilson. Nemám naprosto žádná slova, jak celý tento pobyt zde vynachválit. Musím říci, že Jana je naprosto TOP průvodkyně, v životě jsem se nesetkala s lepším průvodcem. Jana má velice lidský přístup, umí poutavě povídat naprosto o čemkoliv, nic pro ní není problém. Všechno, co si člověk vzpomněl, tak dokázala vyřešit, zařídit. Jana je průvodkyně, kterou byste si měli vyvažovat zlatem, opravdu jsem z ní byla hooodně nadšená. Kvalita veškeré ubytování naprosto předčila moje očekávání. Již jsem v minulosti navštívila několik afrických zemích, takže jsem byla připravena na trochu jiný standard ubytování/teplou vodu apod.  Ale veškeré ubytování bylo naprosto luxusní, mnohé evropské hotely by se od zdejšího ubytování mohlo učit a závidět jejich vybavení. Těžko vyzvednout jen jedno ubytování, opravdu všechna byla naprosto skvělá. To mohu rovněž říci i o kvalitě výběru restaurací pro večeře, ochutnali jsme spoustu místních delikates. Moc děkujeme Janě, že se nám věnovala nad rámec svých povinností. Vzhledem k jejímu přístupu k místním lidem, tak je rovněž všude velice oblíbená a všichni místní jí vycházejí vstříc na úkor klientů konkurenčních kanceláří, o čemž jsme se mohli osobně přesvědčit při návštěvě Údolí mrtvých akácií :-) Manžel z počátku byl proti jet do Afriky, stále měl zkreslené představy ohledně "civilizace" ale přijel nadšený. Takže moc děkujeme za skvělou dovolenou!!

Gabriela V.

28.4.2022

Dobry večer, chtěli bychom opožděně poděkovat za zájezd 126 komfortneji 3.4.-21.4. vedený Janou Wilson. Byla ve všech směrech perfektí - připravena, trpělivá, milá, schopná vyřídit téměř cokoliv. Zájezd se skutečně vydařil - průvodkyně, lidi na palubě, počasí, lokalita. Asi nejvíc top, kdy jsme mysleli, že již zvířata nebudou, opak byl pravdou v originálním místě u Mariental ubytovaní Africa Safari Lodge - přímo na dosah napajedlo - nosorožec, přímorožci, antilopy losí - super. Děkujeme, zdraví

Jiří a Marie V.

27.5.2019

Dobrý den, ráda bych, i když poněkud opožděně, vyjádřila svou spokojenost ze zájezdu č.126 C s návratem 8.12. 2018. Zájezd byl nádherný, krásně naplánovaný, různorodý. Na našich pocitem, hraničících s nadšením, se podstatnou měrou podílela i průvodkyně paní Jana Wilson, které doslova není co vytknout. Shodou okolností jsme o rok dříve navštívili USA s jinou cestovní kanceláři, kde průvodce absolutně nezvládal své úkoly, přístup paní Wilson byl naopak zcela bezchybný. Milá, přátelská, respektující program, plná vědomostí, znalostí i příběhů, o vše se s námi ráda a ochotně dělila. Vždy jsme byli s Vašimi průvodci spokojení, ale paní Wilson zážitek ze zájezdu mimořádně umocnila. Děkujeme. 

Michaela a Vladimír D.

4.2.2019

Dobrý den, ráda bych se s Vámi touto formou podělila o hodnocení zájezdu, který jsem s Vaší kanceláří podnikla. Jednalo se o zájezd Zimbabwe, Namibie, Bostwana, JAR komfortněji a průvodkyní byla Jana Wilson. Zájezd a program - absolutně úžasný, pokryli jste všechny zajímavosti v různých oblastech, skvěle :) Organizace - úžasná, všechno klapalo a když náhodou byly nějaké potíže, byly okamžitě vyřešeny naší průvodkyní i s vysvětlením a případnou omluvou. Průvodkyně - absolutně úžasná, vše skvěle zorganizované, program přizpůsoben naším požadavkům, skvělá nálada a spousty zajímavých informací. Jana byla rozhodně nedílnou součástí naší skupiny a její optimismus a dobrá nálada byla zárukou pohody během celého zájezdu. Rozhodně jeden z nejlepších zážitků ze všech mojích cest.

Jitka H.

15.11.2018

Jana Wilson je jedním slovem osobnost! Zná perfektně historii, kulturu, etnografii a geologii projížděných zemí. Cesta byla perfektně organizovaná a vedená. A klobouk dolů: řídila celých 6500 km a při řešení technických problémů si počínala zcela suverénně.

Karel a Ilona G.

20.6.2018

Moc zdravím, cestu Afrikou s průvodkyní Janou Wilson máme uspěšně za sebou. Program byl úžasný, výklad Jany, vyčerpávající. Moc jsme si cestu všichni užili a viděli jsme všechno co jsme vidět mohli. Budeme mít na co vzpomínat. Jana je profesionál ve svém oboru. Všechno jsme s ní zvládli, velké díky... Jsem s pozdravem

Michaela D.

30.4.2018

Dobrý den, vrátili jsme se ze zájezdu 126B a moc děkujeme za skvělý zážitek s vaší CK. Velice bychom chtěli pochválit průvodkyni Janu Wilson. Její znalosti, vstřícnost a celkový přístup je úžasný! 

Iveta a Václav C.

6.11.2017

Dobrý den, nebudu se obšírně rozepisovat, musela bych psát hodně dlouho. Zájezd byl skvělý a to především díky Janě Wilson. S lepší průvodkyní jsem se zatím nesetkala a doufám, že jsem ji neviděla naposled a že si ještě nějaký zájezd s ní budu moci užít. Její osobnost na mě výrazně zapůsobila, je zábavná, velmi chytrá a informace, které nám poskytla jsem si měla zapisovat, protože není možné si je zapamatovat. Děkuji za krásnou dovolenou.

Anna P.

1.11.2017

Dobrý den, s manželem jsme se vrátili ze zájezdu Zimbabwe-Botswana-Namibie-JAR - komfortneji cislo zájezdu 126B/16. Zájezd se nam velice líbil , jednak parta účastníků našeho zájezdu, ale především výborná průvodkyně a řidička v jedné osobě Jana Wilson. Nelze opomenout její výborně znalosti ať už příroda, zvířata , rostliny - zkrátka její všeobecne znalosti a v neposlední radě i bezpečná jízda . Na zájezd budeme ještě dlouho vzpomínat. Vaši cestovní kanceláři přejeme více takových průvodců jako je Jana Wilson!!!! 

Zuzana a Jiri K.

13.11.2016

Program byl splněn na více než 100% a to díky vynikající průvodkyni Jany Wilson. Prokázala nejen vynikající znalosti, profesionalitu a flexibilitu. Dokázala přizpůsobit program dle zájmu zúčastněných. Nic jí nebylo zatěžko, prokázala nadstandardní péči o turisty. Úžasný program v Chobe, Etoshi, výlet za lvy, písečné duny v Namíbii.

Vlasta D.

10.4.2016

Dobrý den, chtěla bych poděkovat Vaší cestovní kanceláři za nádherný zájezd č. 126 a dobře a dokonale připravený. Afrika je fakt nádherná. Dále bych chtěla poděkovat naši průvodkyni Janě Wilson, která nám jak svými odbornými znalostmi, ale také velmi kamarádským způsobem zpříjemnila celý zájezd. Troufám si řici, že je jedna z nejlepších průvodců, které znám. Budeme se těšit zase na nějaký zájezd komfortněji. Přeji mnoho úspěchů.

Vaingátovi

19.11.2015

Touto cestou by som sa chcel dodatočne v krátkosti veľmi pekne poďakovať za všetko. Zájazd bol fantastický. Keby som vyplňoval dotazník, bol by v ňom len samý superlatív. Nedá mi nespomenúť Pavla Veselého, s ktorým by som sa vybral do hociktorej ďalšej krajiny. Bol priam "geniálny". Ešte raz vďaka. S pozdravom

Michal K.

24.5.2017

Už je to cely měsíc co jsem se vrátila z výletu do Afriky s vaší cestovni kancelář í a  stále žiji ve vzpomínkách. Už přemýšlím o další cestě s vámi.Soukromě jsem procestovala dost končin, Afrika byla můj sen a tak jsem si ho konečně splnila.Kdo neviděl neuvěří, je to nesdělitelné. Myslím, že velkou zásluhu na tomto výletě má vše průvodkyně Jana Wilson.Patří ji můj veliky dík, je fantastická.Profesně i osobně. Zvládnout 16 individualit je horší než dát dohromady 16 černošskych kmenů. Jana vydržela psychicky i fyzicky. Ráda bych cestovala opět s ní. Také jsem se zúčastnila aktivity která ještě nebyla v nabídce,takže jsme fungovali něco jako pokusné myši. Byl to sestup k Zambezi,tam plavba na raftu,šplhání po kamenech téměř pod vodopády a opět 100m po skále nahoru. Fyzicky dost náročné, ale stálo to za to! Doporučuji.  Ještě jednou díky za úžasné zážitky, zůstávám vaším velkým fandou.

Libuše F.

4.4.2012

Dobrý den, chceme poděkovat naší průvodkyni Janě Wilson, která se o nás skvěle starala na zájezdu č. 126 (11.4.-29.4.2011) po Zimbabwe, Botswaně, Namibii a JAR. Na takto dlouhé cestě po exotických krajích jsme se cítili bezpečně a viděli jsme země, o kterých jsme měli jen mlhavé představy. Domů jsme se vrátili s ohromnými zážitky - úžasná safari, přejezdy horami a pouštěmi, setkání s místními lidmi. To vše jsme prožili díky výborné organizaci a bezvadné skupině lidí. Děkujeme

Křičkovi

29.4.2011

Dobrý den, v roce 2013 jsme se zúčastnily zájezdu s Vaší cestovní kanceláří do jižní Afriky (Zimbabwe, Botswana, Namibie, JAR). Chtěly bychom poděkovat za perfektní cestovatelský zážitek, za který se velkou měrou zasloužila naše průvodkyně Jana Wilson a její jihoafrická kolegyně Marinda. Naše dojmy nelze ani vyjádřit slovy, je jich opravdu mnoho, snad to bude lépe patrné z pořízených fotografií, fotoalbum zde. Věřím, že tento zájezd uspokojí všechny, co chtějí vidět velký kus pravé Afriky, a to i ty nejnáročnější. Mnoho pozdravů Janě a Marindě, ať se vám daří!

Jitka a Jarka

12.12.2013

Rádi bychom poděkovali za skvělou organizaci a osobní přístup na tomto  zájezdu naší průvodkyni Janě Wilson. Její znalosti o navštívených zemích a místech jsou vynikající. Věnovala se nám po celou dobu s příkladnou péčí a celá cesta proběhla bez sebemenších problémů. Kladně také hodnotíme výběr trasy i  hotelů, které byly perfektní po všech stránkách. Všem cestovatelům do těchto zemí doporučujeme nevynechat prodloužení po Zimbabwe.

Hana a Vlastík P.

9.5.2016

Podobné zájezdy

To nejlepší z Namibie
125 To nejlepší z Namibie

Země barev, pouště i bohaté safari

1.9. - 13.9.2024
+ další 2 termíny
13 dní
JAR - Svazijsko
161 JAR - Svazijsko

Pestrost duhového národa a safari

8.8. - 23.8.2024
+ další 2 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)