Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

126

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

Z Viktoriiných vodopádů přes Botswanu a Namibii až do Kapského Města.

OblíbenýPříroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 8

Viktoriiny vodopády - domorodci přezdívané „Hřmící kouř“. NP Chobe s rekordními stády slonů. Solná pánev NP Etosha s unikátní faunou. Pohoda v „německém“ Swakopmundu s množstvím doplňkových aktivit. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River Canyon. Kapské Město - nejkrásnější město světa. Legendární Mys Dobré naděje.

Nejoblíbenější komfortní akce do jižní části Afriky s možností prodloužení pobytu o návštěvu památky Great Zimbabwe. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s množstvím zvířat, písečné duny i hluboké kaňony a nejkrásnější město Afriky – Kapské Město. Cestujeme společně pronajatým vozidlem.

Termíny a rezervace

Termín: 20.11. - 8.12.201819 dní / 16 nocí (19 dní / 16 nocí)Cena: 102 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Pro velký zájem vypsán nový termín.Uzavřeno
Termín: 31.3. - 21.4.201922 dní / 19 nocí (22 dní / 19 nocí)Cena: 112 800 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 3.4. - 21.4.201919 dní / 16 nocí (19 dní / 16 nocí)Cena: 102 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 8.10. - 29.10.201922 dní / 19 nocí (22 dní / 19 nocí)Cena: 112 800 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Nyní lze doobsadit ženou
Termín: 11.10. - 29.10.201919 dní / 16 nocí (19 dní / 16 nocí)Cena: 102 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Wilson

Osud ji zavál na samý jižní cíp afrického kontinentu. Trvale žije v Kapském městě, vdala se tu a dlouhá léta se věnuje průvodcování po JAR, Zimbabwe, Botswaně a Namibii. Je rozená optimistka a skvělá organizátorka. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů i spoustu nestandardních informací. A hlavně...

Více informací o průvodci

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extré...

Více informací o průvodci

Jana Wilson 31.3. - 21.4.2019

Irena Janoušková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

Možnost prodloužení o Great Zimabwe. Odlet na zájezd o tři dny dříve.

1. - 4. den

Letecky do ZIMBABWE, Harare. Nocleh v hlavním městě. Přejezd do Masvinga. Návštěva Great Zimbabwe, údajně kdysi hlavního města královny ze Sáby. Bájné doly krále Šalamouna jsou unikátním svědectvím o bantuské civilizaci v období mezi 11. až 15. stoletím. Město o rozloze 80 hektarů bylo důležitým obchodním centrem a překladištěm zlata. Záhady tajemného komplexu, který je považován za největší památku subsaharské Afriky. Velká ohrada s kónickou věží, jejíž význam je opředen tajemstvím. Posvátná místa dávno zaniklé říše Šónů jsou dnes pod ochranou UNESCO. Sochy mytických ptáků byly totemem dynastie Rozvi a později se staly symbolem Rhodésie i dnešního Zimbabwe. Přesun do Bulawaya. Krátká prohlídka města. NP Matopos (UNESCO), kde leží mezi unikátními žulovými masivy i hrob Cecila Johna Rhodese, zakladatele někdejší Rhodésie. Přejezd na Viktoriiny vodopády.

1. den

Letecky do ZIMBABWE na Viktoriiny vodopády.

2. den

Viktoriiny vodopády - nejkrásnější na světě? 1 700 m široká řeka padá 110 m hluboko. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Monument Dr. Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Plavba po Zambezi při západu slunce.

3. den

Výběr z možných aktivit na Viktoriiných vodopádech. Každý z nás zde nalezne to pravé! V nabídce je nezapomenutelný rafting, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou, procházka mezi lvíčaty, jízda na slonu. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce.

4. den

Návštěva tržnice, přesun do Kasane v BOTSWANĚ. Odpolední lodní výlet mezi zvířaty v NP Chobe je vrcholem safari. Koupající se sloni, leniví hroši, skupinky krokodýlů. Ráj ornitologů.

5. den

Brzké ranní safari „na souši“. Rekordní stáda slonů. Lvi, antilopy, paviáni, buvoli. Přejezd do NAMIBIE. Přesun Capriviho pruhem.

6. den

Přejezd dále na západ. Cestou zastávka v některé z místních vesniček v oblasti Rundu. Grootfontein - největší meteorit světa Hoba (54 tun). Příjezd do městečka Tsumeb.

7. den

Přejezd do NP Etosha (v jazyce Sanů „Velké bílé místo“). Odpolední safari v parku. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Jedinečná fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Nocleh v oblasti Halali.

8. den

Nezapomenutelné safari v otevřených safari vozech v NP Etosha se spoustou zeber, žiraf u napajedel, slonů, pakoňů i různých druhů antilop. Odpolední safari v otevřených safari vozech. Unikátní napajedlo Okaukuejo - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Spatříme i nosorožce? Nocleh v oblasti Okaukuejo.

9. den

Přejezd krajinou s rozsáhlými pláněmi i skalnatými horami. Uvidíme i tajemné rostliny welwitchia mirabilis?  Fakultativní návštěva himbské vesnice. Přesun do Khorixas.

10. den

Dobrodružná výprava liduprázdnou krajinou Damaraland. Tisíce let staré skalní rytiny křováků Twyfelfontein. Scénickou cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s nejvyšší horou Namibie Königstein. Výběžek Cape Cross s koloniemi jihoafrických lachtanů. Tisíce pohupujících se hlav na souši či ve vodě. Lachtani na dosah ruky. Nocleh v Swakopmundu.

11. den

Pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Volný den určený na fakultativní aktivity dle vlastního výběru např. rybaření, čtyřkolky na dunách, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu či výletu do oblasti Spitzkoppe a písečných dun. Nocleh ve Swakopmundu.

12. den

Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun dále pouštní krajinou na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Přejezd do pouštní oázy Solitaire v oblasti Sossusvlei.

13. den

Pouštní park Namib Naukluft. Pro velké sucho zcela zvláštní flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Výstup po horkém písku na vrcholek duny 45. Mezi obrovskými písečnými dunami do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů - akácií. Jedno z nejfotografovanějších míst Namibie. Nezapomenutelná podívaná s působivou atmosférou pouštní krásy. Odpolední přejezd dále na jih.

14. den

Strhující krása aloí rozsochatých. Fish River Canyon - jeden z největších kaňonů na světě. Vyhlídka na Rybí řeku, která vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina s nádhernými výhledy. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais.

15. den

Putování na jih do JAR do Kapského Města - podle mnohých nejkrásnějšího města světa, ležícího na úpatí Stolové hory. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí.

16. den

Zajímavosti Kapského Města. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Greenmarket s umělci a suvenýry. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.

17. den

Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, jižní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders.

18. den

Botanická zahrada Kirstenbosch. Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Večerní odlet.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly, speciální auta v NP Chobe.
 • Ubytování v komfortních hotelech a bungalovech se snídaní 16x (19x při prodloužení).
 • Vstupy do národních parků: Viktoriiny vodopády, Chobe, Etosha, pouštní park Namib Naukluft, Fish River Canyon.
 • Vstup na Mys Dobré naděje, v prodloužení NP Matopos a Great Zimbabwe.
 • Walvis Bay - lodní výlet s ochutnávkou ústřic.
 • Lodní výlet v NP Chobe.
 • Návštěva Twyfelfontein, Cape Cross, tučnáci v Boulders.
 • Plavba po Zambezi.
 • 2x safari v otevřených safari vozech v NP Etosha.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Namibie 2 900 Kč, Zimbabwe po příletu 30 USD, vstupní poplatek Botswana na hranici 30 USD.
 • Stravování mimo snídaně.
 • Ostatní vstupy.
 • Fakultativní výlety a aktivity.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 900 Kč (19 dní) / 16 900 Kč (22 dní).

Fakultativní výlety

 • Fakultativní aktivity na Viktoriiných vodopádech: raft, bungee jumping 160-220 USD/aktivita, bridge slide (zip line) 45 USD, let helikoptérou k vodopádům od 155 USD, procházka se lvy 150 USD, sestup k patě vodopádů 48 USD, Boma dinner (večeře + bubnová show) 45 USD
 • Grootfontain – meteorit – vstupné cca 5 USD
 • Swakopmund – akvárium cca 6 USD, z dalších aktivit: sandboarding nebo jízda na čtyřkolkách asi 40 USD na 90 min, vyhlídkový let nad dunami Dead Vlei a Pobřežím koster asi 300 USD (2,5hod), plavba za delfíny asi 300 USD, rybaření na moři cca 55 USD, Welwitschia drive – výlet pouští cca 10 USD
 • Cape Town – lanovka na Stolovou horu – obousměrná: cca 30 USD
 • Cape Town – Akvárium cca 15 USD, botanická zahrada cca 7 USD

Velikost skupiny

Cestujeme ve skupince již od šesti osob! Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7 - 8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst – z Viktoriiných vodopádů až do Kapského Města. Společně budeme obdivovat národní parky, zajímavé pobřeží, kaňony, vodopády, bohatou flóru a faunu, etnickou pestrost domorodých obyvatel. Po celou dobu zájezdu využíváme stejné pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce nebo místní řidič. Cena zájezdu zahrnuje i dopravu speciálně upravenými vozidly na safari a lodní výlet mezi zvířaty v NP Chobe. Kvalita silnic v Namibii je často výrazně horší než u nás, místy pojedeme po nezpevněných cestách. Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. Využijte možnosti prodloužení o návštěvu komplexu Great Zimbabwe, který je zapsán jako památka UNESCO.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech, bungalovech a lodžích se snídaní. Na některých místech bude k dispozici hotelový bazén. Vždy jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Snídaně jsou zahrnuty v ceně zájezdu. S dalším stravováním během dne je nápomocen průvodce, pomůže s výběrem restaurace. Na některých místech je možné grilovat, potřeby pro grilování lze koupit na místě. Není nutné vozit s sebou zbytečné množství potravin, na místě lze vše koupit v dobře zásobených supermarketech. 

Vaše ohlasy

Dobrý den, ráda bych se s Vámi touto formou podělila o hodnocení zájezdu, který jsem s Vaší kanceláří podnikla. Jednalo se o zájezd Zimbabwe, Namibie, Bostwana, JAR komfortněji a průvodkyní byla Jana Wilson. Zájezd a program - absolutně úžasný, pokryli jste všechny zajímavosti v různých oblastech, skvěle :) Organizace - úžasná, všechno klapalo a když náhodou byly nějaké potíže, byly okamžitě vyřešeny naší průvodkyní i s vysvětlením a případnou omluvou. Průvodkyně - absolutně úžasná, vše skvěle zorganizované, program přizpůsoben naším požadavkům, skvělá nálada a spousty zajímavých informací. Jana byla rozhodně nedílnou součástí naší skupiny a její optimismus a dobrá nálada byla zárukou pohody během celého zájezdu. Rozhodně jeden z nejlepších zážitků ze všech mojích cest.

15.11.2018

Jana Wilson je jedním slovem osobnost! Zná perfektně historii, kulturu, etnografii a geologii projížděných zemí. Cesta byla perfektně organizovaná a vedená. A klobouk dolů: řídila celých 6500 km a při řešení technických problémů si počínala zcela suverénně.

20.6.2018

Moc zdravím, cestu Afrikou s průvodkyní Janou Wilson máme uspěšně za sebou. Program byl úžasný, výklad Jany, vyčerpávající. Moc jsme si cestu všichni užili a viděli jsme všechno co jsme vidět mohli. Budeme mít na co vzpomínat. Jana je profesionál ve svém oboru. Všechno jsme s ní zvládli, velké díky... Jsem s pozdravem

30.4.2018

Dobrý den, vrátili jsme se ze zájezdu 126B a moc děkujeme za skvělý zážitek s vaší CK. Velice bychom chtěli pochválit průvodkyni Janu Wilson. Její znalosti, vstřícnost a celkový přístup je úžasný! 

6.11.2017

Dobrý den, nebudu se obšírně rozepisovat, musela bych psát hodně dlouho. Zájezd byl skvělý a to především díky Janě Wilson. S lepší průvodkyní jsem se zatím nesetkala a doufám, že jsem ji neviděla naposled a že si ještě nějaký zájezd s ní budu moci užít. Její osobnost na mě výrazně zapůsobila, je zábavná, velmi chytrá a informace, které nám poskytla jsem si měla zapisovat, protože není možné si je zapamatovat. Děkuji za krásnou dovolenou.

1.11.2017

Dobrý den, s manželem jsme se vrátili ze zájezdu Zimbabwe-Botswana-Namibie-JAR - komfortneji cislo zájezdu 126B/16. Zájezd se nam velice líbil , jednak parta účastníků našeho zájezdu, ale především výborná průvodkyně a řidička v jedné osobě Jana Wilson. Nelze opomenout její výborně znalosti ať už příroda, zvířata , rostliny - zkrátka její všeobecne znalosti a v neposlední radě i bezpečná jízda . Na zájezd budeme ještě dlouho vzpomínat. Vaši cestovní kanceláři přejeme více takových průvodců jako je Jana Wilson!!!! 

13.11.2016

Program byl splněn na více než 100% a to díky vynikající průvodkyni Jany Wilson. Prokázala nejen vynikající znalosti, profesionalitu a flexibilitu. Dokázala přizpůsobit program dle zájmu zúčastněných. Nic jí nebylo zatěžko, prokázala nadstandardní péči o turisty. Úžasný program v Chobe, Etoshi, výlet za lvy, písečné duny v Namíbii.

10.4.2016

Dobrý den, chtěla bych poděkovat Vaší cestovní kanceláři za nádherný zájezd č. 126 a dobře a dokonale připravený. Afrika je fakt nádherná. Dále bych chtěla poděkovat naši průvodkyni Janě Wilson, která nám jak svými odbornými znalostmi, ale také velmi kamarádským způsobem zpříjemnila celý zájezd. Troufám si řici, že je jedna z nejlepších průvodců, které znám. Budeme se těšit zase na nějaký zájezd komfortněji. Přeji mnoho úspěchů.

19.11.2015

Touto cestou by som sa chcel dodatočne v krátkosti veľmi pekne poďakovať za všetko. Zájazd bol fantastický. Keby som vyplňoval dotazník, bol by v ňom len samý superlatív. Nedá mi nespomenúť Pavla Veselého, s ktorým by som sa vybral do hociktorej ďalšej krajiny. Bol priam "geniálny". Ešte raz vďaka. S pozdravom

24.5.2017

Už je to cely měsíc co jsem se vrátila z výletu do Afriky s vaší cestovni kancelář í a  stále žiji ve vzpomínkách. Už přemýšlím o další cestě s vámi.Soukromě jsem procestovala dost končin, Afrika byla můj sen a tak jsem si ho konečně splnila.Kdo neviděl neuvěří, je to nesdělitelné. Myslím, že velkou zásluhu na tomto výletě má vše průvodkyně Jana Wilson.Patří ji můj veliky dík, je fantastická.Profesně i osobně. Zvládnout 16 individualit je horší než dát dohromady 16 černošskych kmenů. Jana vydržela psychicky i fyzicky. Ráda bych cestovala opět s ní. Také jsem se zúčastnila aktivity která ještě nebyla v nabídce,takže jsme fungovali něco jako pokusné myši. Byl to sestup k Zambezi,tam plavba na raftu,šplhání po kamenech téměř pod vodopády a opět 100m po skále nahoru. Fyzicky dost náročné, ale stálo to za to! Doporučuji.  Ještě jednou díky za úžasné zážitky, zůstávám vaším velkým fandou.

4.4.2012

Dobrý den, chceme poděkovat naší průvodkyni Janě Wilson, která se o nás skvěle starala na zájezdu č. 126 (11.4.-29.4.2011) po Zimbabwe, Botswaně, Namibii a JAR. Na takto dlouhé cestě po exotických krajích jsme se cítili bezpečně a viděli jsme země, o kterých jsme měli jen mlhavé představy. Domů jsme se vrátili s ohromnými zážitky - úžasná safari, přejezdy horami a pouštěmi, setkání s místními lidmi. To vše jsme prožili díky výborné organizaci a bezvadné skupině lidí. Děkujeme

29.4.2011

Dobrý den, v roce 2013 jsme se zúčastnily zájezdu s Vaší cestovní kanceláří do jižní Afriky (Zimbabwe, Botswana, Namibie, JAR). Chtěly bychom poděkovat za perfektní cestovatelský zážitek, za který se velkou měrou zasloužila naše průvodkyně Jana Wilson a její jihoafrická kolegyně Marinda. Naše dojmy nelze ani vyjádřit slovy, je jich opravdu mnoho, snad to bude lépe patrné z pořízených fotografií, fotoalbum zde. Věřím, že tento zájezd uspokojí všechny, co chtějí vidět velký kus pravé Afriky, a to i ty nejnáročnější. Mnoho pozdravů Janě a Marindě, ať se vám daří!

12.12.2013

Rádi bychom poděkovali za skvělou organizaci a osobní přístup na tomto  zájezdu naší průvodkyni Janě Wilson. Její znalosti o navštívených zemích a místech jsou vynikající. Věnovala se nám po celou dobu s příkladnou péčí a celá cesta proběhla bez sebemenších problémů. Kladně také hodnotíme výběr trasy i  hotelů, které byly perfektní po všech stránkách. Všem cestovatelům do těchto zemí doporučujeme nevynechat prodloužení po Zimbabwe.

9.5.2016

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar
109 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

12.5. - 26.5.2019
+ další 2 termíny
15 dní
Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari
19.5. - 5.6.2019
+ další 3 termíny
18 dní
To nejlepší z Namibie
125 To nejlepší z Namibie

Země barev, pouště i bohaté safari

17.3. - 29.3.2019
+ další 1 termín
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog