Cestovní pojištění

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění. Cestování je vždy spjato s jistou mírou rizika, proto je cestovní pojištění pro absolvování cesty nutností. V případě Vašeho zájmu nabízíme zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u ERV Evropské pojišťovny a.s.

Se službami ERV Evropské pojišťovny a.s. máme mnohaleté zkušenosti. Doporučujeme je pro kvalitu servisu, spolehlivost i rozsah plnění. Pojistka je sjednávána individuálně pro každého klienta a také pro konkrétní destinaci. Kartičku ke sjednanému pojištění obdržíte v odbavení před odletem na zájezd. Délka sjednaného pojištění standardně odpovídá délce zájezdu.

V případě zájmu o jakýkoliv typ pojištění nás prosím kontaktujte. Při objednávce zájezdu můžete řešit přímo s jeho garantem.

Pojištění léčebných výloh

Pro variantu vhodného krytí léčebných výloh doporučujeme:

Pojištění storna zájezdu

Pojištění Storno Plus zahrnuje i jiné než zdravotní důvody cestujícího (např. zdravotní potíže osob blízkých, které neměly cestovat, obsahuje krytí na nesplnění podmínek vycestování). Pojištění se nevztahuje na případ uzavření hranic.

Pojistné je 5 % z konečné ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh nebo 7 % z konečné ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna.

Limit pojistného plnění pojištění Storno Plus je 500 000 Kč na cestovní smlouvu.

Připojištění pro vysokohorskou turistiku

V případě, že se v rámci standardního programu zájezdu budete pohybovat v nadmořských výškách nad 3 500 m n.m., doporučujeme ověřit si podmínky Vašeho cestovního pojištění.

U některých trekových zájezdů je povinné připojištění na vysokohorskou turistiku (vždy uvedeno v informacích o zájezdu v oddíle Cena nezahrnuje). Toto připojištění si lze sjednat samostatně, nebo i v tomto případě využít naší nabídky zprostředkování služby od ERV Evropské pojišťovny a.s.

Pokud si připojištění na vysokohorskou turistiku sjednáte samostatně, prosíme o zaslání kopie dokladu o sjednaném pojištění (název pojišťovny a kontakt na asistenční službu pojišťovny) před odletem na zájezd.

Postup zprostředkování cestovního pojištění

Od 1. 4. 2019 platí evropské nařízení, které uvádí, že platby za pojištění vyšší než 4 500 Kč, musí být připsány přímo na účet smluvní pojišťovny. V takovémto případě Vám bude na e-mailovou adresu zaslán návrh pojištění, který je nutné uhradit obratem. Sjednaná pojistka je platná až v okamžiku připsání úhrady na účet pojišťovny.

Podrobnosti o rozsahu pojištění, pojistném plnění, způsobech zániku pojištění, výlukách a postupech při škodní události apod. jsou uvedeny v pojistných podmínkách, jejichž znění najdete v PDF příloze ke stažení níže na této stránce, nebo Vám je na požádání zašleme.

Pojištění si samozřejmě můžete sjednat i individuálně u pojišťovny dle svého výběru. Pokud si pojištění sjednáte samostatně, prosíme o zaslání kopie dokladu o sjednaném pojištění (název pojišťovny a kontakt na asistenční službu pojišťovny) před odletem na zájezd.

Dokumenty ke stažení