Cestovní pojištění

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění. Cestování je vždy spjato s jistou mírou rizika, proto je cestovní pojištění pro absolvování cesty nutností. V případě Vašeho zájmu nabízíme zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u ERV Evropské pojišťovny a.s.

Se službami ERV Evropské pojišťovny a.s. máme mnohaleté zkušenosti. Doporučujeme je pro kvalitu servisu, spolehlivost i rozsah plnění. Pojistka je sjednávána individuálně pro každého klienta a také pro konkrétní destinaci. Kartičku ke sjednanému pojištění obdržíte v odbavení před odletem na zájezd. Délka sjednaného pojištění standardně odpovídá délce zájezdu.

V případě zájmu o jakýkoliv typ pojištění nás prosím kontaktujte. Při objednávce zájezdu můžete řešit přímo s jeho garantem.

Pojištění léčebných výloh

Pro variantu s krytím léčebných výloh i v případě onemocněním covid-19 v destinaci doporučujeme:

Pojištění storna zájezdu

Pojištění Storno Plus zahrnuje i jiné než zdravotní důvody cestujícího (např. zdravotní potíže osob blízkých, které neměly cestovat, obsahuje krytí na nesplnění podmínek vycestování). Pojištění naopak nezahrnuje případ, kdy je např. zaměstnavatelem nařízena karanténa, nevztahuje se na uzavření hranic.

Pojistné je 5 % z konečné ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh nebo 7 % z konečné ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna.

Limit pojistného plnění pojištění Storno Plus je 300 000 Kč na cestovní smlouvu.

Připojištění pro vysokohorskou turistiku

V případě, že se v rámci standardního programu zájezdu budete pohybovat v nadmořských výškách nad 3 500 m n.m., doporučujeme ověřit si podmínky Vašeho cestovního pojištění.

U některých trekových zájezdů je povinné připojištění na vysokohorskou turistiku (vždy uvedeno v informacích o zájezdu v oddíle Cena nezahrnuje). Toto připojištění si lze sjednat samostatně, nebo i v tomto případě využít naší nabídky zprostředkování služby od ERV Evropské pojišťovny a.s.

Pokud si připojištění na vysokohorskou turistiku sjednáte samostatně, prosíme o zaslání kopie dokladu o sjednaném pojištění (název pojišťovny a kontakt na asistenční službu pojišťovny) před odletem na zájezd.

Postup zprostředkování cestovního pojištění

Od 1. 4. 2019 platí evropské nařízení, které uvádí, že platby za pojištění vyšší než 4 500 Kč, musí být připsány přímo na účet smluvní pojišťovny. V takovémto případě Vám bude na e-mailovou adresu zaslán návrh pojištění, který je nutné uhradit obratem. Sjednaná pojistka je platná až v okamžiku připsání úhrady na účet pojišťovny.

Podrobnosti o rozsahu pojištění, pojistném plnění, způsobech zániku pojištění, výlukách a postupech při škodní události apod. jsou uvedeny v pojistných podmínkách, jejichž znění najdete v PDF příloze ke stažení níže na této stránce, nebo Vám je na požádání zašleme.

Pojištění si samozřejmě můžete sjednat i individuálně u pojišťovny dle svého výběru. Pokud si pojištění sjednáte samostatně, prosíme o zaslání kopie dokladu o sjednaném pojištění (název pojišťovny a kontakt na asistenční službu pojišťovny) před odletem na zájezd.

Dokumenty ke stažení