347

Patagonie - Argentina a Chile

Za přírodními krásami pohodlně

Ledová krása nejjižnějšího cípu Latinské Ameriky. Impozantní hra barev.

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Nejkrásnější místa argentinské i chilské Patagonie. Rozvášněné město smyslného tanga Buenos Aires. Barevná čtvrť La Boca a pohodové San Telmo plné příjemných hospůdek. Několik kilometrů dlouhé ledovcové splazy ústící ledovou stěnou do jezer. Rozeklané skalní věže národních parků Los Glaciares i Torres del Paine. Hříčky matky Země, které dokážou vytvořit jen nezkrotné přírodní živly. Stáda lam guanaco, kolonie tučňáků, hejna kormoránů i albatrosů. Nejjižnější místo cesty Ohňová země - Tierra del Fuego. Plavba lodí k majáku až na pomyslný konec světa. To vše doplněné o gurmánské zážitky v podobě nejchutnějších steaků na světě a kvalitního červeného vína!

Akce je určená pro všechny, kteří chtějí obdivovat přírodní krásy Patagonie, ale netroufají si podnikat vícedenní treky. Součástí zájezdu je pouze méně náročná jednodenní pěší turistika. Případně se lze s průvodcem dohodnout na zkráceném nebo odpočinkovém pěším programu. Pro sportovněji založené proto doporučujeme spíše zájezd č. 344 Pohádková Patagonie, jehož součástí je vícedenní pěší turistika.

Termíny a rezervace

Termín: 24.2. - 11.3.201816 dní (16 dní)Cena: 109 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 3 volná místa
Termín: 23.2. - 10.3.201916 dní (16 dní)Cena: 109 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Markéta

Markéta Krafková

Během toulání po světě jí učarovala divoká jihoamerická příroda a její nádherně bezstarostní obyvatelé. Setkání s touto kulturou ji přivedlo ke studiu jazyků - kromě perfektní angličtiny vládne i sladkou portugalštinou a energickou španělštinou. Své volné chvíle tráví v přírodě, miluje přírodní...

Více informací o průvodci

Adam

Adam Bechný

Velký milovník Latinské Ameriky. Právě zde díky práci rodičů strávil celé dětství a dospívání. Cestování má v krvi - vždyť již jako tříměsíční batole překonal poprvé Atlantik a již tam zůstal. Momentálně studuje na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Očarovalo jej hlavně Peru, které projel k...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Černá

Již během studií ekonomie propadla kouzlu cestování a životu s batohem na zádech. Zamilovala si především pestrobarevnou Latinskou Ameriku, kam se každoročně vrací. Studovala v Mexiku, učila angličtinu v Peru, pracovala v hostelu v Kolumbii, farmařila ve střední Americe, tančila v Brazílii, trek...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Falc

Znalec španělštiny a portugalštiny studoval na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Nadšený milovník dobrodružství a poznávání. Osud ho zavedl na americký kontinent a on tak propadl svodům Střední Ameriky. Nedokázal se nevrátit a podnikl expediční cestu Jižní Amerikou v Tatře 805, částečně ko...

Více informací o průvodci

Markéta Krafková 24.2. - 11.3.2018

Adam Bechný

Martina Černá

Martin Falc

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do ARGENTINY. Hlavní město Buenos Aires. První seznámení s městem na břehu Rio de la Plata. Hospůdky v příjemné čtvrti San Telmo či Puerto Madero. Dopřejeme si ty nejlepší steaky na světě?

3. den

Prohlídka města – prezidentský palác CasaRosada. Barevná La Boca a její rázovitá ulička Caminito. Hrobka oblíbené Evity Perónové na hřbitově Recoleta. Necháme se svést podmanivými tóny tanga?

4. den

Letecký přesun na jih do El Calafate. Podél břehů jezera Lago Argentino do městečka El Chaltén ležícího na břehu Rio de las Vueltas přímo v NP Los Glacieres.

5. den

Pěší výlet s výhledy na majestátní skalnaté špice Fitz Roy (3 375 m). Malebná krajina na úpatí patagonských ledovců. Bude nám zdejší nevyzpytatelné počasí přát? Odpolední přesun zpět do El Calafate, vstupní brány do oblasti ledovců.  

6. den

Celodenní výlet k ledovci Perito Moreno. Pět kilometrů široká a 60 metrů vysoká ledová stěna, z níž se odlupují obrovské kvádry ledu a s ohlušujícím rachotem padají do vody. Neustále rostoucí a padající ledovcové tunely. Lodí těšně k ledové mase. Šedomodrá krása na „dosah ruky“.

7. den

Možnost celodenního fakultativního výletu pohodlným katamaránem po jezeře Lago Argentino. Plavba mezi plujícími krami podél ledovcových splazů. Hra barev – neskutečné odstíny bílé a modré. Pastva pro oči! Kdo si dá na palubě whisky s ledovcovým ledem? Návrat do El Calafate.

8. den

Pohodlným autobusem do CHILE. Přímořské městečko Puerto Natales. Patagonská pampa lemovaná vysokými horskými štíty. Zahlédneme první lamy guanaco? Ochutnáme první mořské speciality?

9. den

Celodenní výlet do NP Torres del Paine. Po mnoho desetiletí patří na seznam UNESCO. Souhra jezer, rozeklaných skal a jedinečné fauny i flóry činí tento park ideálním pro pěší túry. Zahlédneme vysoko se tyčící věže Torres del Paine (2 460 m), které daly tomuto parku své jméno? Návrat do Puerto Natales.

10. den

Přejezd do Punta Arenas. Hlavní středisko chilské části Patagonie. Vyhlídka na fjordy Magellanova průlivu. Socha mořeplavce Ferdinanda Magellana. Dotek palce indiána zajistí návrat do Patagonie!

11. den

Fakultativní plavba lodí vodami průlivu do přírodní rezervace na ostrově Isla Magdalena. Největší kolonie tučňáků magellanských. Na 60 000 jedinců sem přichází hnízdit. Důležitě si vykračující pánové ve fraku. Spatříme i mořské racky a kormorány. Dopřejeme si kulinářské zážitky v podobě vynikající krabí polévky či jiných mořských specialit spláchnuté douškem kvalitního chilského vína?

12. den

Celodenní přejezd zpět do ARGENTINY. Ushuaia na jižním cípu Ohňové země,nejjižněji položené město na světě.

13. den

Fakultativní vyhlídková plavba lodí „na konci světa\" po Beagle Channel. Šance spatřit zblízka tučňáky, lvouny hřivnaté, albatrosy, kormorány a při troše štěstí i kosatky. Možnost výstupu na pomalu mizející příměstský ledovec Martial s výhledem na Beagle Channel.

14. den

Celodenní výlet do NP Tierra del Fuego. Vyhlídka na záliv Lapataia. Panorama zasněžených vrcholků hor ostře kontrastuje s křišťálovou vodou zálivu. Spatříme plachtící kondory? Ruta 3 - konec cesty, která vede 17 000 km až z Aljašky. Večer letecký návrat z Ushuaia přes Buenos Aires.

15. - 16. den

Letecký návrat z Buenos Aires domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelety Buenos Aires - El Calafate, Ushuaia - Buenos Aires.
 • Pronajaté minibusy, komfortní dálkové autobusy.
 • Ubytování v kvalitních 3* hotelech se snídaní.
 • Vstupy do národních parků.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídani.
 • Vstupy na atrakce a fakultativní výlety (celodenní plavba po Lago Argentino cca 160 USD, plavba po Beagle Channel cca 100 USD, plavba na ostrov Isla Magdalena cca 65 USD).
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 27 500 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, který je určen zejména pro ty, kteří touží obdivovat přírodní krásy Patagonie, ale netroufají si na vícedenní treky v horách. Součástí zájezdu je pouze méně náročná jednodenní pěší turistika v národních parcích Los Glaciares, Torres del Paine a Tierra del Fuego. Nejdelší pěší výlety jsou cca 10 - 15 km dlouhé. Případně se lze s průvodcem dohodnout na zkráceném nebo odpočinkovém pěším programu. Po dobu zájezdu budeme využívat kombinovanou dopravu – pronajaté minibusy, luxusní dálkové autobusy, taxi. Letecky překonáme úseky Buenos Aires – El Calafate a Ushuaia - Buenos Aires. Do programu není zahrnut žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách (orientační cena jídla a pití na den je cca 20-30 USD). Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Pokrmy jsou velmi rozmanité. Vyhlášené jsou místní hovězí steaky, v Patagonii doporučujeme ochutnat jehněčí maso, ryby a mořské plody. Vysokou kvalitou vynikají argentinská červená vína, jejichž ochutnávku lze jistě doporučit. 

Vaše ohlasy

Děkuji za bezchybný zájezd a za profesionální přístup vaší průvodkyně Katariny Strihové. Vysoká jazyková kultura, hluboká znalost historie, reálií, ochota, laskavost, skromnost a inteligence. Je radost s takovou průvodkyní cestovat.  Obrovský díky paní Katarině.

18.12.2017

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za skvělý zájezd lednové Patagonie, který vedl Martin Falc. Krom skvělého počasí, které nás doprovázelo celý pobyt, další pochvalu zaslouží Martin. Je skvělý organizátor, průvodce, trpělivý, spolehlivý, kdybych rozdávala zlaté medaile, jednu by si Martin zasloužil. A to od každého účastníka tohoto zájezdu. Všichni jsme byli Martinem nadšeni. A když se něco podaří, má se to říci či napsat veřejně, ať okolí ví, že jsou mezi námi bezva lidi, co  uměj rozdávat radost!

18.12.2017

Velmi dobře sestavený program, který respektoval i možnosti osob vyššího věku. A navíc absolutně nejlepší průvodce (Katarina Strihová) s jakým jsme se kdy na svých četných cestách setkali. Děkujeme!

18.12.2017

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

10.11. - 26.11.2017
+ další 3 termíny
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

25.11. - 9.12.2017
+ další 3 termíny
15 dní
Nikaragua - Kostarika - Panama
339 Nikaragua - Kostarika - Panama

Koloniální vznešenost

18.5. - 3.6.2018
+ další 1 termín
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Festival

Kolem světa

Praha

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog