Patagonie - Argentina a Chile

347

Patagonie - Argentina a Chile

Za přírodními krásami pohodlně

Ledová krása nejjižnějšího cípu Latinské Ameriky. Impozantní hra barev.

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Nejkrásnější místa argentinské i chilské Patagonie. Rozvášněné město smyslného tanga Buenos Aires. Barevná čtvrť La Boca a pohodové San Telmo plné příjemných hospůdek. Několik kilometrů dlouhé ledovcové splazy ústící ledovou stěnou do jezer. Rozeklané skalní věže národních parků Los Glaciares i Torres del Paine. Hříčky matky Země, které dokážou vytvořit jen nezkrotné přírodní živly. Stáda lam guanaco, kolonie tučňáků, hejna kormoránů i albatrosů. Nejjižnější místo cesty Ohňová země - Tierra del Fuego. Plavba lodí k majáku až na pomyslný konec světa. To vše doplněné o gurmánské zážitky v podobě nejchutnějších steaků na světě a kvalitního červeného vína!

Akce je určená pro všechny, kteří chtějí obdivovat přírodní krásy Patagonie, ale netroufají si podnikat vícedenní treky. Součástí zájezdu je pouze méně náročná jednodenní pěší turistika. Případně se lze s průvodcem dohodnout na zkráceném nebo odpočinkovém pěším programu. Pro sportovněji založené proto doporučujeme spíše zájezd č. 344 Pohádková Patagonie, jehož součástí je vícedenní pěší turistika.

Termíny a rezervace

Termín:  1.12. - 16.12.2021 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  111 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  26.2. - 13.3.2022 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  111 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  25.2. - 12.3.2023 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  111 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Adam

Adam Bechný

Velký milovník Latinské Ameriky. Právě zde díky práci rodičů strávil celé dětství a dospívání. Cestování má v krvi - vždyť již jako tříměsíční batole překonal poprvé Atlantik a již tam zůstal. Momentálně studuje na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Očarovalo jej hlavně Peru, které projel k...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Falc

Znalec španělštiny a portugalštiny studoval na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Nadšený milovník dobrodružství a poznávání. Osud ho zavedl na americký kontinent a on tak propadl svodům Střední Ameriky. Nedokázal se nevrátit a podnikl expediční cestu Jižní Amerikou v Tatře 805, částečně ko...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekingových expedic do Asie. Za několik let se začala ohlí...

Více informací o průvodci

Tereza

Tereza Sikorová

Již během školy se vydávala na cesty do zahraničí. Po ukončení studia odjela studovat španělštinu do Barcelony a francouzštinu do Švýcarska a Paříže. Jazyky se staly společně s cestováním jejími největšími koníčky a dnes se domluví devíti jazyky. Jejím největším snem bylo vydat se na cestu po Ji...

Více informací o průvodci

Adam Bechný

Martin Falc

Ludmila Puldová

Tereza Sikorová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do ARGENTINY. Hlavní město Buenos Aires. První seznámení s městem na břehu Rio de la Plata. Hospůdky v příjemné čtvrti San Telmo či Puerto Madero. Dopřejeme si ty nejlepší steaky na světě?

3. den

Prohlídka města – prezidentský palác Casa  Rosada. Barevná La Boca a její rázovitá ulička Caminito. Hrobka oblíbené Evity Perónové na hřbitově Recoleta. Necháme se svést podmanivými tóny tanga?

4. den

Letecký přesun na jih do El Calafate. Podél břehů jezera Lago Argentino do městečka El Chaltén ležícího na břehu Rio de las Vueltas přímo v NP Los Glacieres.

5. den

Pěší výlet s výhledy na majestátní skalnaté špice Fitz Roy (3 375 m). Malebná krajina na úpatí patagonských ledovců. Bude nám zdejší nevyzpytatelné počasí přát? Odpolední přesun zpět do El Calafate, vstupní brány do oblasti ledovců.  

6. den

Celodenní výlet k ledovci Perito Moreno. Pět kilometrů široká a 60 metrů vysoká ledová stěna, z níž se odlupují obrovské kvádry ledu a s ohlušujícím rachotem padají do vody. Neustále rostoucí a padající ledovcové tunely. Lodí těšně k ledové mase. Šedomodrá krása na „dosah ruky“.

7. den

Možnost celodenního fakultativního výletu pohodlným katamaránem po jezeře Lago Argentino. Plavba mezi plujícími krami podél ledovcových splazů. Hra barev – neskutečné odstíny bílé a modré. Pastva pro oči! Kdo si dá na palubě whisky s ledovcovým ledem? Návrat do El Calafate.

8. den

Pohodlným autobusem do CHILE. Přímořské městečko Puerto Natales. Patagonská pampa lemovaná vysokými horskými štíty. Zahlédneme první lamy guanaco? Ochutnáme první mořské speciality?

9. den

Celodenní výlet do NP Torres del Paine. Po mnoho desetiletí patří na seznam UNESCO. Souhra jezer, rozeklaných skal a jedinečné fauny i flóry činí tento park ideálním pro pěší túry. Zahlédneme vysoko se tyčící věže Torres del Paine (2 460 m), které daly tomuto parku své jméno? Návrat do Puerto Natales. Dotek palce indiána zajistí návrat do Patagonie!

10. den

Přejezd do Punta Arenas. Hlavní středisko chilské části Patagonie. Vyhlídka na fjordy Magellanova průlivu. Socha mořeplavce Ferdinanda Magellana. Dotek palce indiána zajistí návrat do Patagonie!

11. den

Fakultativní plavba lodí vodami průlivu do přírodní rezervace na ostrově Isla Magdalena. Největší kolonie tučňáků magellanských. Spatříme i mořské racky a kormorány. Dopřejeme si kulinářské zážitky v podobě vynikající krabí polévky či jiných mořských specialit spláchnuté douškem kvalitního chilského vína?

12. den

Celodenní přejezd zpět do ARGENTINY. Ushuaia na jižním cípu Ohňové země,  nejjižněji položené město na světě.

13. den

Celodenní výlet do NP Tierra del Fuego. Vyhlídka na záliv Lapataia. Panorama zasněžených vrcholků hor ostře kontrastuje s vodou zálivu. Spatříme plachtící kondory? Ruta 3 - konec cesty, která vede 17 000 km až z Aljašky.

14. den

Fakultativní vyhlídková plavba lodí „na konci světa" po Beagle Channel. Šance spatřit zblízka tučňáky, lvouny hřivnaté, albatrosy, kormorány a při troše štěstí i kosatky. Možnost výstupu na pomalu mizející příměstský ledovec Martial s výhledem na Beagle Channel. Večer letecký návrat z Ushuaia přes Buenos Aires.

15. - 16. den

Letecký návrat z Buenos Aires domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Buenos Aires - El Calafate, Ushuaia - Buenos Aires
 • Pronajaté minibusy, komfortní dálkové autobusy
 • Ubytování 13x v kvalitních 3* hotelech se snídaní
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Celodenní plavba po jezeru Argentino cca 160 USD
 • Návštěva Estancie + jízda na koni cca 130 + 20 USD
 • Plavba na ostrov Isla Magdalena cca 90 USD
 • Plavba po Beagle Channel cca 100 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, který je určen zejména pro ty, kteří touží obdivovat přírodní krásy Patagonie, ale netroufají si na vícedenní treky v horách. Součástí zájezdu je pouze méně náročná jednodenní pěší turistika v národních parcích Los Glaciares, Torres del Paine a Tierra del Fuego. Nejdelší pěší výlety jsou cca 10 - 15 km dlouhé. Případně se lze s průvodcem dohodnout na zkráceném nebo odpočinkovém pěším programu. Po dobu zájezdu budeme využívat kombinovanou dopravu – pronajaté minibusy, luxusní dálkové autobusy, taxi. Letecky překonáme úseky Buenos Aires – El Calafate a Ushuaia - Buenos Aires. Do programu není zahrnut žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách (orientační cena jídla a pití na den je cca 20-30 USD). Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Pokrmy jsou velmi rozmanité. Vyhlášené jsou místní hovězí steaky, v Patagonii doporučujeme ochutnat jehněčí maso, ryby a mořské plody. Vysokou kvalitou vynikají argentinská červená vína, jejichž ochutnávku lze jistě doporučit. 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, byl jsem účastníkem zájezdu Argentinská a Chilská Patagonie (347B/20), který odlétal 7.3.2020. Chtěl bych touto cestou moc poděkovat průvodkyni Lídě Puldové (byla naprosto úžasná) a všem zaměstnancům CK Livingstone za profesionální přístup při realizaci tohoto zájezdu včetně vyřešení všech problémů a změn, které nastaly vzhledem k aktuální situaci jak v ČR, tak v Argentině a v Chile. I přes všechny "šílené" zprávy a opatření jsme mohli absolvovat cca 75% původního programu zájezdu a hlavně jste nás dostali v pořádku domů. Klobouk dolů, jste fakt jedničky, úplně nejlepší!!! :-) Doufám, že až tahle "doba" pomine, tak se s Livingstonem zase někam podívám. Přeji Vám pevné zdraví, hodně spokojených klientů a rychlý návrat do původního fungování.   

Martin H.

26.3.2020

Bylo to fajn, všechno vyšlo, jelo se podle plánu, "problémy" byly naprosto minimální. Zážitky na celý život. Patagonie byla jednou z oblastí světa, kam jsem se chtěl alespoň jednou za život podívat. Vaší zásluhou jsem si sen splnil. Už jsem v to ani moc nedoufal. Další můj sen, Nový Zéland, se pokusím s Vaší pomocí si splnit snad už v příštím roce. Jste cestovkou podle mých představ, jedničkou ve svém oboru, milí, přátelští, odborně zdatní. Některé cestovky by se mohly od Vás učit.   

Igor J.

22.3.2018

Děkuji za bezchybný zájezd a za profesionální přístup vaší průvodkyně Katariny Strihové. Vysoká jazyková kultura, hluboká znalost historie, reálií, ochota, laskavost, skromnost a inteligence. Je radost s takovou průvodkyní cestovat.  Obrovský díky paní Katarině.

Martin V.

25.10.2021

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za skvělý zájezd lednové Patagonie, který vedl Martin Falc. Krom skvělého počasí, které nás doprovázelo celý pobyt, další pochvalu zaslouží Martin. Je skvělý organizátor, průvodce, trpělivý, spolehlivý, kdybych rozdávala zlaté medaile, jednu by si Martin zasloužil. A to od každého účastníka tohoto zájezdu. Všichni jsme byli Martinem nadšeni. A když se něco podaří, má se to říci či napsat veřejně, ať okolí ví, že jsou mezi námi bezva lidi, co  uměj rozdávat radost!

Marcela U.

25.10.2021

Velmi dobře sestavený program, který respektoval i možnosti osob vyššího věku. A navíc absolutně nejlepší průvodce (Katarina Strihová) s jakým jsme se kdy na svých četných cestách setkali. Děkujeme!

Charvátovi

25.10.2021

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

13.5. - 29.5.2022
+ další 2 termíny
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

17.11. - 1.12.2022
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog