Ekvádor a Galapágy

313

Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

Přírodní rozmanitost Ekvádoru i jedinečného Darwinova souostroví

Oblíbený Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 15

Metropole Ekvádoru Quito s památkami UNESCO. Náhorní plošina Altiplano se sněhem pokrytými sopkami Cayambe, Antisana a Cotopaxi. Plavba na kanoích v nedotčeném Amazonském pralese a život místních indiánů. Zlatým hřebem programu je návštěva souostroví Galapágy - neopakovatelný svět odlehlých ostrovů s nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, tučňáci, lachtani, leguáni, darwinovy pěnkavy, lávová pole, kaktusy i koupání.

Léty osvědčená, atraktivní skladba programu určená všem milovníkům přírody, kteří upřednostňují nevšední zážitky. Sopečná krajina i deštný prales – unikátní přírodní krásy Ekvádoru se střídají s místy protkanými historií. Závěrečný pětidenní pobyt na Galapágách vždy nadchne, zvířata jsou tu doslova „na dosah ruky“! Plujeme na vlastní lodi, kde i nocujeme. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi. Možnost absolvovat i kratší akce č. 332 Galapágy nebo 333 Ekvádor.

Termíny a rezervace

Termín:  8.10. - 25.10.2024 18 dní / 16 nocí  (18 dní / 16 nocí) Cena:  143 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? 4 místa volná Rezervovat
Termín:  20.4. - 7.5.2025 18 dní / 16 nocí  (18 dní / 16 nocí) Cena:  143 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Bartoš

V Ekvádoru stál u zrodu česko-ekvádorské obchodní komory. Vynikající organizátor, příjemný společník a vypravěč je velký nadšenec cestování a adrenalinových sportů, prožívá Mexiko, Kolumbii, Peru, Panamu... Potkáte se společně na Galapágách či v Ekvádoru, kde našel druhý domov.

Více informací o průvodci

Jan Bartoš 8.10. - 25.10.2024
20.4. - 7.5.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města Ekvádoru, Quita.

2. den

Výlet do Mindo ležícího v oblasti mlžného pralesa. Cestou návštěva Mariposaria, motýlí farmy, kde se vyskytuje také velké množství kolibříků. Pro zájemce fakultativně možnost vyzkoušet si jedinečnou jízdu v korunách stromů canopy či navštívit kakaovou farmu s ochutnávkou skvělé organické čokolády.

3. den

Odjezd z Quita na jih. Podnikneme jednodenní výlet do NP Cotopaxi. Zvládneme překonat pěšky 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4 850 m) ležící na úbočí jedné z nejvyšších sopek Ekvádoru - Cotopaxi (5 897 m)? Budeme mít štěstí na divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Nocleh v tradiční hosterii nedaleko vstupu do NP Cotopaxi.

4. den

Pokračování k působivé laguně Quilotoa. Pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky tzv. alejí vulkánů do níže položeného městečka Baňos.

5. den

Uvidíme soptit Tungurahuu (5 023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Pro zájemce fakultativně možnost raftingu na řece Pastaza, canyoningu vodopádem Shamana, sjezdu na kolech do amazonské nížiny či vyjížďky na koních. Termální lázně v Baňos.

6. den

Baňos. Sjezd tzv. „Cestou vodopádů“ z Baňos do Amazonie. Celodenní, ale překrásná cesta do města Lago Agrio. Návštěva lokálního ZOO Arca. Nocleh v Lago Agrio.

Třídenní pobyt v amazonské džungli

7. - 10. den

NP Cuyabeno. Třídenní pobyt v amazonské džungli s plnou penzí. Plavba džunglí s indiánským průvodcem na motorových kanoích po řekách a lagunách amazonského tropického deštného lesa do tropické lodže. Podaří se nám zahlédnout opice, kajmany, želvy, papoušky, tukana, anakondu, lenochoda či sladkovodní delfíny? A kdo se první vykoupe v laguně, kde se vyskytují piraně? Navštívíme místní indiánskou komunitu kmene Siona a při trošce štěstí i místního šamana. Procházky primárním pralesem. Noční pozorování zvěře. Noclehy v příjemné lodži. Návrat lodí zpět do Lago Agrio a následný návrat do Quita.

11. den

Celodenní prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Quita. Koloniální architektura historického centra chráněného UNESCO. Tradiční Calle La Ronda. Kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3 016 m). Odpoledne výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa. Podaří se postavit vejce na špičku v muzeu Inti Nan?

Pětidenní výlet na Galapágy

12. - 16. den

Letecky na Galapágy, ostrovy zapsané v přírodním dědictví UNESCO. Konkrétní itinerář se mění podle sezóny a dostupnosti lodí. Nicméně jakýkoliv itinerář nemůže zklamat ani jednoho milovníka přírody! Noclehy přímo na lodi.

ITINERÁŘ PLAVBY V JARNÍM TERMÍNU 2023

Šnorchlování v moři plném ryb, želv či lachtanů, procházky po lávových polích s opunciemi, suchozemskými i mořskými leguány, darwinovými pěnkavami, hnízdícími mořskými ptáky a línými lachtany. To zažijete na každém z ostrovů. Ostrov Santa Cruz  a bílý ostrůvek Mosquera. Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola a lokalita Gardner Bay či jedinečný Suarez Point s hnízdišti mořských ptáků.. Na endemity bohatý ostrov Santa Fe a krásně barevný ostrůvek South Plazas se suchozemskými leguány a jednou z největších kolonií lachtanů.. Ptačí útesy a jedinečné lokality na šnorchlování na legendami opředeném ostrově Floreana. Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví - Puerto Ayora - pozorování obřích želv sloních v jejich přirozeném prostředí na vysočině ostrova. Ostrov Baltra. Každý den se vydáme jak na pěší pozorování nebojácných zvířat na pevnině, tak na šnorchlování se vším, co lze vidět pod hladinou! Zahlédneme karety, rejnoky i útesové žraloky? Zpáteční let na kontinent do Quita.

Program na Galapágách se může drobně změnit v závislosti na rezervaci lodí.

17. - 18. den

Poslední den využijeme k návštěvě řemeslného trhu v Quitu s možností nákupu tradičních ekvádorských výrobků a produktů. Letecký návrat z Quita domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet na Galapágy a zpět do Quita, pronájem lodi na Galapágách, v pevninské části pronajatá doprava
 • Třídenní výlet do Amazonie s plnou penzí v NP Cuyabeno
 • Na Galapágách ubytování 4x ve dvoulůžkových kajutách na lodi s plnou penzí
 • V pevninské části ubytování 9x v hotýlcích se snídaní, 3x v lodži v Amazonii
 • Vstupné do rezervace Quilotoa, Mindo a NP Cotopaxi
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupné na Galapágy 200 USD + 35 USD (změna možná), 10 USD do indiánských komunit v Amazonii
 • Vstupné do muzeí a památek
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné místním průvodcům
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání, v pevninské části 12 900 Kč (13 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výlet na kolech v Baňos cca 15 USD
 • Rafting na řece Pastaza cca 25 USD
 • Lanovka v Quitu cca 8,5 USD
 • Museum Museo Solar Inti Nan 6 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-15 osob na tento zájezd, 16 na pevninskou část v Ekvádoru.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený pro milovníky přírody. Akce nepatří mezi fyzicky náročné.

Po kontinentálním Ekvádoru se budeme přepravovat pronajatým mikrobusem, zpestřením bude výjezd do 4500 m.n.m. na úbočí vulkánu Cotopaxi. Po dobu pobytu v amazonské džungli se budeme přepravovat motorovou kánoí. Nejedná se o celodenní přesuny, ale o cca 2-3 hodinové plavby z místa ubytování za pozorováním zvířat či na krátké pěší výlety. Cesta z Amazonie zpět do Quita je řešena pozemní dopravou. Do programu zájezdu není zařazen žádný noční přejezd. V rámci pobytu na Galapágách se budeme mezi jednotlivými ostrovy přesunovat na lodi, na jejíž palubě budeme i po celou dobu nocovat. Vzdálenost mezi některými ostrovy překonává loď během noci, aby se mohl přes den realizovat plánovaný program na ostrovech. 

Míra komfortu

Na pevnině budeme ubytováni v turistických hotýlcích a penzionech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V Amazonii je ubytování zajištěno v jednoduchých dvoulůžkových bungalovech vybavených sprchou a toaletou. Během pobytu na Galapágách budeme nocovat na lodi ve dvoulůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Do ceny zájezdu je dále zahrnuta strava formou plné penze v rámci třídenního pobytu v amazonské džungli a pětidenní plavby na Galapágách. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurací.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Musím říci, že jsem s kvalitou tohoto zájezdu byla více než nadmíru spokojena, jedním slovem úžasný, prostě TOP. V předchozích letech jsem se zúčastnila již několika cest nejen s Vaší cestovní kanceláří, takže myslím, že nějaké zkušenosti mám s prací průvodců nebo CK. Ale v tomto případě musím říci, že pana Bartoše byste si měli hodně hýčkat, protože tak skvělého průvodce jsem ještě nikdy nikde potkala. Průvodce můžeme rozdělit na špatné, průměrné, dobré, skvělé, ale škatulka na pana Bartoše neexistuje. Byl vždy velice dobře naladěný, nikdy se nestalo, že by někomu nebyl schopen vyhovět nebo odpovědět na jakoukoliv zvídavou / všetečnou otázku. Soukromě jsme mu dali přezdívku "chodící wikipedie celé Latinské Ameriky". Jeho znalosti z historie, současnosti, ekonomické i politické situace, rovněž fauny této země jsou přímo ohromující. Nikdy si nemusel odpověď najít jako jiní průvodci na internetu nebo ve svých manuálech... prostě vždy vše vysypal z rukávu. Pokud plánujete do budoucna nějakou další destinaci v průvodcovské režii pana Bartoše, tak se okamžitě hlásím! Určitě bych měla zájem. Všechny dny celého našeho putování byly perfektně naplánované, vždy bylo dbáno na zastávky na jídlo, výběr restaurací byl perfektní, na výběr bylo ze dvou menu a nikdy se nestalo, že by někomu nechutnalo nebo byl nespokojen. Rovněž ubytování bylo skvělé, loď na Galapágách byla menší / starší, ale o to jsme si byli jako skupina blíže a trávili jsme spolu více času. Posádka této lodi byla skvělá, nikdo nechápal, jak je možné připravit tak chutné jídlo v tak maličké kuchyňce. Taktéž průvodci v Amazonii byli bezchybní, nebo náš řidič "Anjelito" (netuším, jak se to píše :-)) Prostě jen a jen samá superlativa. Z této cesty si odvážím zážitky, na které budu vzpomínat a budu Vás chválit a hlavně tuto cestu/destinaci všude, kde se dá.  Děkuji a přeji Vám, co nejvíce takto nadšených klientů

Gabriela V.

10.5.2024

Dobrý den, ráda bych poděkovala touto cestou Vaší cestovní kanceláři za úžasně zorganizovaný zájezd Ekvádor - Galapágy v říjnu 2023. Zvláštní poděkování patří našemu průvodci Honzovi Bartošovi, který je profesionálem každým coulem. Zemi zná perfektně umí o ní vyprávět s nadšením, drobné  problémy vždy řeší s nadhledem a pohotově. Díky Honzovi Bartošovi se stala dovolená pohádkovou skutečností. Málokdy se sejdou na dovolené 4P: program, parta, počasí a průvodce. Nám se to  povedlo. YK.

Yvetta Kwaczková

20.10.2023

Zájezd byl nádherný nejen díky přírodním krásám země, ale obrovskou zásluhu na tom měl perfektní průvodce Jan Bartoš. Jeho úžasná znalost prostředí, jazyková vybavenost, organizační talent a přirozená laskavá i humorná autorita nám pomohly překonat pocity únavy z dlouhého cestování, nadmořských výšek i divočejšího houpání lodi u Galapág. Jakožto 71letá samostatně cestující žena jsem na zájezd jela s určitými obavami, ale díky průvodci Honzovi a bezvadnému kolektivu dalších účastníků vše proběhlo skvěle. Vzpomínám na všechny ty krásy a zážitky znovu a znovu, zvlášť, když dávám dohromady tu spoustu fotografií ...   

Jitka N

5.12.2022

„Zájezd je sice náročný (změny prostředí, dlouhé přesuny), ale díky profesionalitě Honzy Bartoše se vše zvládlo v pohodovém rytmu. Honza šíří kamarádskou atmosféru a všechny organizační problémy zvládá s přehledem. Velmi jsme si to užili, poznali velkou část světa s neopakovatelnou biodiverzitou a odnesli si řadu nezapomenutelných zážitků!“ S pozdravem a poděkováním!  

Pavel a Dagmar C

2.11.2022

Vážení přátelé, dovolujeme si dodatečně vyjádřit upřímné a vřelé poděkování celému týmu za skvěle zorganizovaný zájezd Ekvádor - Galapágy v termínu 14.2. - 3.3.2022, kdy to nebylo vůbec snadné, díky měnícím se covidovým opatřením. Náš osobní dík náleží průvodci Janu Bartošovi, díky němuž jsme se po celou dobu dovolené cítili opravdu v bezpečí a načerpali bezpočet neopakovatelných zážitků. Úctu skládáme k jeho perfektním širokospektrým znalostem, k logistice všech dnů i jejich báječně sestavené náplni, k možnosti užít si každou chvíli na maximum, k úžasnému lidskému přístupu. Je to člověk na pravém místě... nadšenec, profesionál i přítel. Přejeme Vám všem mnoho energie, pevného zdraví a spoustu spokojených cestovatelů.  

Kamila a Karel H.

27.5.2022

Dobrý den celý týme CK Livingstone, už jsem to v úterý volal p. Hermannovi, ale píši to ještě pro všechny. V pondělí 25.4. jsem se po zpoždění kvůli aerolinkám v Amsterdamu vrátil po necelých třech týdnech se zájezdu z Ekvádoru + Galapág s průvodcem Honzou Bartošem a musím konstatovat, že jsem po delší době opět spokojen s tím, jak byl celý zájezd zorganizován a je na tom jistě lví podíl Honzy Bartoše. Bylo vidět, že tam žije delší dobu a tuto oblast má naprosto v malíčku a přesně věděl co dělat, kdy dělat a jak dělat a jeho naprostý nadhled a zkušenosti byli velkým přínosem pro celou skupinu. Za sebe říkám - velká paráda a jen jsem zalitoval, že jsem už delší dobu nebyl s CK Livingstone. Protože prakticky vždy, když jsem jel s vámi, tak to byla paráda a Honza se u mne zařadil mezi TOP průvodce, které jsem měl možnost na svých cestách poznat a za to mu děkuji. Dále děkuji celému týmu CK Livingstone, kteří řešili další praktické záležitosti okolo tak, aby toto vše klaplo a to včetně problémů ohledně stávky zaměstnanců v Amsterdamu, kdy to udělalo časovou čáru přes plán všem účastněným. I bylo to vyřešeno s poměrně velkou rychlostí, takže se to vše zvládlo. Těším se na další cesty a cestovatelské zážitky s vámi a ať se vám všem daří.

Pepa K.

11.5.2022

Podobné zájezdy

Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

24.11. - 8.12.2024
+ další 1 termín
15 dní
Galapágy
332 Galapágy

Ráj zvířat na ostrovech v Pacifiku

29.4. - 7.5.2025
9 dní
Ekvádor
333 Ekvádor

Sopky, džungle a indiánské tradice

20.4. - 2.5.2025
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)