Francouzská Polynésie

419A

Francouzská Polynésie

Ostrovy lásky

Tichomořský ráj na Polynéských ostrovech

Pro každého

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 13

Tahiti známé především z obrazů Paula Gaugaina vábí k návštěvě svými pralesy, horami a vyhlášenými plážemi. Okouzlující místa z filmu Bounty. Nejposvátnější z polynéských ostrovů Raiatea. Podle mnohých nejkrásnější ostrov Bora Bora s vysokými sopkami a pohádkovou lagunou.

Zažijeme idylická místa s bílými pohádkovými plážemi a tyrkysovými lagunami, ponoříme se ke korálovým útesům, ochutnáme místní vanilku a necháme se očarovat všemi vůněmi místní pestré fauny. Odpočinek v ráji!

Termíny a rezervace

Termín:  8.11. - 23.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  167 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 3 volná místa Rezervovat
Termín:  28.3. - 12.4.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  167 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Rumlová

Tělem i duší sportovkyně. Aktivně chodí po horách, lyžuje a jezdí na kole. Propadla kouzlu afrického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Miluje zvířata, místní lidi a jejich kulturu. Výborná organizátorka, která splní snad všechny vaše přání. Na společných cestách se budete cítit jako v bavlnce...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 8.11. - 23.11.2024
?

Ludmila Rumlová 28.3. - 12.4.2025 ?

Ludmila Puldová

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do FRANCOUZKÉ POLYNÉSIE na TAHITI. Přílet do hlavního města Papeete. Okružní prohlídka podél pobřeží Tahiti Nui. Tropická džungle s vysokými vodopády. Šumění mořského příboje v lávových útesech. Návštěva botanické zahrady. Kapradinami zarostlá jeskyně Maraa. Působivé svatyně marae Arahurahu na západním pobřeží. Prohlídka metropole Papeete. Honosná radnice, bohaté polynéské trhy Marché de Papeete. Námořní přístav. Večerní promenáda s gurmánskými lahůdkami. Nocleh v Papette.

3. den

Výlet do vnitrozemí ostrova. Celodenní výlet do údolí Papenoo, které se Češi snažili kolonizovat již v roce 1925. Podíváme se do vnitrozemí ostrova Tahiti Nui, budeme obdivovat hory a nádherné vodopády. Dostaneme se do kráteru v centru ostrova Tahiti? Nocleh v Papeete.

4. den

Přejezd trajektem na romantický ostrov srdce Mooreu. Idylické místo s bílými plážemi, lagunami a korálovými útesy. Vyjížďka na vyhlídkové místo Bélvédér s výhledem na zálivy kapitána Cooka a Opunohu. Místa, kde se natáčel legendární film Bounty. Cestou vanilkové a ananasové plantáže. Ochutnáme ten nejlepší ananas na světě? 

5. den

Celodenní lodní výlet s pozorováním a krmením žraloků a šnorchlování s rejnoky. Oběd na malém písečném motu. Další místa lahůdkového šnorchlování.

6. - 7. den

Přelet na Huahine. Ostrov klidu ležící mimo hlavní turistické koridory. Nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech Marae Maeva na březích jezera Fa´una Nui. Zažijte unikátní krmení posvátných úhořů. Návštěva perlové farmy s možností nákupu vanilky.

8. - 9. den

Přelet na ostrov Raiatea. Nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů, z něhož se šířila polynéská kolonizace po celém jižním Pacifiku. Najdeme na náhorních plošinách i vzácnou endemickou květinu tiare apetahi? Nejvýznamnější marae Polynésie – Taputapuatea, posvátný komplex zapsaný na list UNESCO. Vodopády ukryté v zeleni hor, smaragdové laguny a příjemný klid ospalého ostrova. Možnost celodenního fakultativního výletu na ostrov Tahaa – návštěva vanilkové farmy a farmy na výrobu černých perel, šnorchlování na korálových útesech s výhledem na ostrov Bora Bora, bohatý oběd, koupání na opuštěných ostrůvcích.

10. - 13. den

Přelet na Bora-Bora. Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Korálové útesy a pohádkové pláže. Pro zájemce možnost fakultativního výletu na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatky základny ze 2. světové války. Fakultativní možnost celodenního výletu - plavba lodí po třpytivé laguně kolem ostrova, neuvěřitelné barvy moře. Oběd. Zažijte bezpečné koupání se žraloky a rejnoky a jejich krmení, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb na korálových ostrovech. Další fakultativní možnosti plážových aktivit (šnorchlování, potápění apod.). Možnost vyhlídkového letu nad Bora Borou ve vrtulníku.

14. den

Přelet z Bora Bora zpět na TAHITI, poslední koupání a nákupy.

15. - 16. den

Letecký návrat domů.

(Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod.)

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Tahiti - Moorea - Raiatea - Bora Bora - Huahine - Tahiti 
 • Nájemní doprava po ostrovech 
 • Okružní prohlídky ostrova Tahiti Nui, výlet do údolí Papenoo, výlet po ostrově Raiatea, lodní výlet na Moorea
 • 13x ubytování v hotelech střední kategorie ve dvoulůžkových pokojích s klimatizací a se snídaní 
 • 1x oběd 
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné 
 • Vstupy 
 • Cestovní povolení USA - ESTA 21 USD (nutný biometrický pas)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 38 900 Kč
 • Cestovní pojištění rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-13 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst určená všem, kteří chtějí vidět maximum. Zájezd je v pohodovém tempu s důrazem na hlubší zážitky, v programu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity. Na menších ostrovech je ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny cyklistika. Při cestách mezi ostrovy využijeme lodě i letadla.

Míra komfortu

Během zájezdu bude 12x ubytování v hotelech střední kategorie ve dvoulůžkových pokojích s klimatizací a se snídaní. Strava kromě snídaně v Polynésii není zahrnuta do ceny zájezdu. Jídlo v rychlém občerstvení pořídíte za cca 15 €. Hlavní jídlo v běžné restauraci je dražší, je třeba počítat s částkou cca 25 - 35 €. Průvodce je nápomocen výběru jídla v restauracích.

Jiné požadavky a omezení

Při tranzitu přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 21 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas. Vyplnění formuláře a úhrada poplatku zabere 10-15 minut. Klienti si ESTA vyřizují samostatně.

Bezvízového programu s registrací ESTA nemohou využít občané, kteří po 1. březnu 2011 pobývali v Íránu, Íráku, Sýrii, Súdánu, Somálsku, Libyi a Jemenu. To samé nařízení platí pro ty, co po 12. lednu 2021 cestovali na Kubu. Ti musí žádat o tradiční vízum na ambasádě, které stojí 160 USD. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Pri pozeraní fotiek z krásnej prírody sa chcem touto cestou poďakovať Dávidovi za profesionálne služby, za jeho  starostlivosť počas zájazdu a poskytovanie informácií o navštívených oblastiach. Svojim prístupom prispel k vytvoreniu príjemnej atmosféry počas zájazdu .Ďakujem ?

Miriam M.

7.12.2023

Zdravíme celý kolektiv Livinu. Právě jsme se vrátili z výletu do Polynésie. Vše vyšlo na jedničku, program byl poskládán velmi dobře, během zájezdu se nestala žádná negativní událost, parta byla výborná. Rádi bychom ocenili práci vaší cestovky. Chtěli bychom poděkovat panu Lukáši Bártkovi za přípravu a zájezdu a jeho pomoc s vyřizováním letenek. Zejména bychom pak chtěli ocenit ,,práci" průvodce pana Davida Švejnohy. Výborně zvládal organizaci zájezdu, velmi klidně řešil požadavky ,,účastníků zájezdu" a svou neustále dobrou náladou významně přispíval k pozitivní atmosféře.  Závěrem si dovolím poznamenat, myslím si, že podobně to cítili i ostatní účastníci. Ještě jednou díky, Hana a Pavel Ševčíkovi. 

Hana a Pavel Š.

1.12.2023

Chtěli bychom touto cestou poděkovat a vyzdvihnout přístup skvělého průvodce p. Davida Švejnohy, jeho ochotu, trpělivost a vstřícnost, s jakou řešil veškeré situace. Je to profesionál každým coulem a navíc velmi milý a přátelský člověk.

Slávek a Věra M.

26.11.2023

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)