Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den Livingstone, nevím, kolikrát jsme byli s váma na cestách, ale je to vždy supr a pohoda. Tentokrát jsem zvolila individuál s ohledem na manželovu nemoc.  Zájezd se podaří, když se sejde dobrá parta, supr počasí a  nejlepší průvodce cestovní kanceláře. A co si myslíte, že se stalo, vše se sešlo a náš zájezd Jordánsko č.264 byl naprosto skvostný.  Musím ale začít přípravou zájezdu, kde spolupráce s Lukášem Hermannem byla příkladná, byl ochotný, pružně reagující, nesmírně slušný. To se pak zájezd organizuje úplně sám. Díku mu za spolupráci a ochotu.  Samotný zájezd proběhl hladce, žádný problém, naopak pohoda úsměv a neuvěřitelné propojení. Díky našemu průvodci Milanu Václavíkovi jsme o něco chytřejší a naše životy se prodloužily o několik let díky úsměvu, dobré náladě  a nakažlivému smíchu, který nás provázel po celou cestu. Zažila jsem v Livingstonu dva úžasné průvodce a to Lukáše Benešovského(údajně už u vás nepracuje) a nyní Milana Václavíka. Vážení, děkuji za to, že jste mi umožnili tento zájezd formou individuálu a věřte, že to ní poslední akce. Je logické, že budu vybírat destinaci, kterou povede pan Václavík. Přeju vám, ať se daří, hodně spokojených zákazníků a hodně prima průvodců. Těším se na další cestování s vaší kanceláří.  

Dobrý den, moc Vás zdravíme z Jablonce nad Nisou. Včera jsme se vrátili ze zájezdu č. 270-Kalimantan, Sulawesi a Togiany. Nejen, že zájezd byl vynikající, dobře sestavený, užili jsme si všichni jak trekú, pobytu u moře, noclehy na lodi i u domorodců, tak chci vyzvednout opět práci našeho průvodce a kamaráda Pala Okénky. Jeho znalosti prostředí, vědomosti o zemi, ochotný a otevřený všem členům zájezdu, byly naprosto vynikající, i když ne všichni účastníci byli vstřícní, milí a ohleduplní.  Dále bychom chtěli moc poděkovat za zařízení nových letenek, zajištění ubytování a zaplacení plné penze, v době, kdy se zpozdil trajekt na Sulawesi  a uletělo nám letadlo. Tím jsme nestihli další přelety. Vaše CK se o nás postarala s plnou parádou, včetně vynikajícího programu na tři další dny. Jste prostě jedničky a nejlepší! Moc za vše děkujeme, bylo to super! Palo, ještě jednou děkujeme i Tobě!!!  

Vážení, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd do Indie. Za celou dobu se nevyskytl jediný problém a celkově je zájezd vymyšlen dokonale. Možná bych přidal den navíc ve Varanasí. Průvodkyně Kamila je zlato samo o sobě a nepoznal jsem lepšího průvodce. Vždy s úsměvem a elánem šířila kolem sebe dobrou náladu. Má neuvěřitelné znalosti. Skvělá byla i komunikace s CK.  Děkuji a někdy příště se budu těšit.  

Vážení jednatelé, na velikonoční pondělí jsme se vrátili z našeho 40 denního putování po jižní Africe. Měli jsme možnost nahlédnout do 6 států výjimečného kontinentu. Naše zážitky se nedají slovy popsat - viděli jsme neuvěřitelné množství zvířat v národních parcích mimo ně, přírodu, která nás plně pohltila a samozřejmě jsme se seznámili i se způsobem života lidí v těchto končinách. To vše ve velice přátelské atmosféře díky našim úžasným průvodcům. V první části naší cesty jsme měli tu čest se seznámit s Janou Wilson a ve druhé části s Davidem Švejnohou. Oba průvodci jsou ve svém oboru absolutními profesionály, jejich laskavý přístup k našim potřebám a nápadům, neuvěřitelné znalosti o navštívených zemích, nás neustále překvapovaly a hlavně jsme se, díky jejich působení, po celou dobu naší náročné, ale krásné cesty, cítili v pohodě a v klidu. Velice oceňujeme i cestování v malém kolektivu. Děkujeme cestovní kanceláři za zprostředkování téhle naší cesty, která nás nesmírně obohatila a už dnes se těšíme na další cestovatelské zážitky s CK Livingstone.

Hezký den přeji do CK LIVINGSTONE a zdravím všechny co budou číst toto poděkování. Měl jsem to štěstí a byl jsem zase v Africe. Poprvé Tanzanie a Zanzibar s Davidem Švejnohou a nyní zájezd č.121 Zimbabwe – Botswana – Namibie - JAR. Průvodce opět neuvěřitelně fundovaný milovník Afriky David.  Celou dobu jsem měli k dispozici auto s řidičem, usměvavým a ochotným řidičem, který se v případě potřeby postaral o grilování. Po celou dobu opravdu poznáváte Afriku, zvířata, úžasné přírodní scenérie a lidi, usměvavé lidi. To celé David prokládá  vyprávěním o místech které právě projíždíte a nebo přidává své zážitky z cest po Africe. Na závěr bych rád řekl, že to co všechno CK nabízí v programu opravdu zažijete a když budete mít štěstí na pana ŠVEJNOHU  zažijete o trošku intenzivněji. Díky LIVINGSTONE, díky Davide a zase někdy na cestách ?  

Dobrý den, přiznám se, že obecně reference či jiná hodnocení nepíši, ale tentokrát udělám výjímku. Rád bych poděkoval za krásný zájezd, a to především díky zvládnuté organizaci, připravenosti a komplexním znalostem průvodkyně - Kateřiny Špirochové. Na všechny myslela, program upravovala dle místních podmínek, občas přidala nějakou utajenou lokaci, a vždy byla k ruce a pomoci. Jak jsme zjistili, Japonsko je složitá země, kde je spousta věcí jinak než Evropan předpokládá, Anglicky se nedomluvíte ani v hotelu, a najít cestu z nádraží je dost často nadlidský úkol. Myslím, že všichni z našeho zájezdu si Japonska užili plnými doušky, a za to prosím naším jménem poděkujte Kateřině. Ještě jednou s poděkováním  

Zdravím cestovní kancelář LIVINGSTONE, právě jsme se vrátili z úžasné cesty po Africe - zájezd č. 121, který průvodcoval David Švejnoha. Tento zájezd jsme si vybrali právě po velmi dobré zkušenosti s ním ze zájezdu po Tanzánii + Zanzibaru z covidového přelomu roku 2020/2021. A David - opět nezklamal. Ochotný, trpělivý, vtipný, milý, srdečný, odborně fundovaný...prostě výhra mít takového průvodce na cestách. Budeme doufat, že se nám poštěstí s ním zase někdy někam jet.  Z Aše zdraví urputní cestovatelé Jana a Karel

Dobrý den,  v termínu  od 11.3.- 29.3.2023 jsme s Vaší CK absolvovali zájezd č. 222  zážitkový Vietnam,. Vysoce hodnotím  navrženou formu  zájezdu, který byl skutečně zážitkový se vším všudy. Náš průvodce  Milan Václavík je skutečný profesionál  a zaslouží  si náš obdiv. Byl vždy  k dispozici a  aktivně a s přehledem  pomohl. Po celou dobu zájezdu byl garantem pohody všech účastníků, svým přístupem a aktivitou  povýšil tento pobyt na skutečně nezapomenutelně zážitkový  s trvalými vzpomínkami na  Vietnam a  jeho průvodcovské mistrovství.  

Vážený Livingstone, právě jsme se vrátili z cesty po Vietnamu nazvané Zážitkový Vietnam. Chceme vám vyjádřit díky za výborně zorganizovaný 19 denní putovní zájezd, který splnil naši ambici seznámit se s touto pro nás neznámou zemí. Navíc jsme prostřednictvím naplánovaných zážitkových akcí získali možnost blíže poznat kulturu a kolorit jejích rozdílných částí a ještě se k tomu pobavit. Největší chválu však podle nás zasluhuje průvodce Milan Václavík. Od prvního seznámení až po poslední minuty loučení na letišti profesionální průvodce, který nikoho z nás nikdy nenechal ve štychu, vždy poradil a všechen svůj čas věnoval péči o skupinu i její jednotlivce. Vždy s dostatečným předstihem uvedl program následujícího dne či jeho části. Stejně tak výklad k jednotlivým úsekům cesty či konkrétního zastavení byl jasný a akorát tak stručný, abychom v horkém počasí zvládli jej vnímat. Vždy jej pro zapamatování v různých obměnách zopakoval a v mezičase většinou cestou autokarem naši pozornost zábavnými otázkami vyzkoušel. Všechny výlety, atrakce a společné stolování či ochutnávky jídel s námi absolvoval a při tom ochotně odpovídal na četné dotazy. Mezi námi i v tom vidíme jeho profesionalitu, protože odpovídat stále ochotně a mile na dotazy, které již byly položeny předchozími skupinami nebo dokonce stejnou skupinou opakovaně, je podle nás umění. Pokud se v programu CK našla jen trocha času navíc, s nadšením jemu vlastním nám vylíčil možnost další neplánované vycházky. Tu většina skupiny neodmítala a taky nikdy nelitovala. V situaci, kdy někteří členové zájezdu onemocněli, jim poskytl vlastní léky a popř. je doprovodil k lékaři. Mnozí účastníci zájezdu ocenili doprovod na nákupy a jeho umění usmlouvat výhodnější cenu.  Nemůžeme než vyjádřit přání zopakovat si někdy cestu s vaší kanceláří a s průvodcem Milanem, který se nám zapsal do paměti (shodli jsme se např. na případné společné cestě po Kostarice). Přejeme vám i jemu úspěšné podnikání a spoustu invence pro nové a nové provázení nadšených cestovatelů, mezi něž se rádi řadíme.

Dobrý den, tři dny zpět jsme se vrátili že zájezdu 203 Singapur, Malajsie, Thajsko. Chceme poděkovat za úžasné a nevšední zážitky. Celý zájezd byl nepopsatelně krásný a průvodce Pavol Okénka byl super. Vždy poruce a se vším nápomocen. S manželkou jsme touto dovolenou nadšení. Nejenom ,že jsme Asii viděli, ale díky vaší ck a Pavlovi jsme jí i zažili. Mnohokrát děkujeme.