Proč s námi?

Cestovní kancelář LIVINGSTONE působí na českém trhu úspěšně již od roku 1995. Hlavní činností je příprava zájezdů do exotických zemí. Organizujeme zajímavé akce na všechny kontinenty světa, vyjma Evropy. Výsledkem našich četných cest do Asie a Afriky jsou unikátní výstavy, které také pořádáme: Tajemná Indonésie - Svět, o kterém jste si mysleli, že již neexistuje, Tamtamy času, Šangri-la – Hledání ztraceného ráje, Afrika – Legendy i mystéria.

Vypracovali jsme se v CK s nejsilnější nabídkou vlastních akcí. Ročně realizujeme přes 100 výprav do exotických destinací, náš katalog nabízí zájezdy do 105 zemí světa. Díky mnohaletým zkušenostem a silnému průvodcovskému týmu připravujeme akce do všech exotických koutů planety. Zajišťujeme i speciální akce na zakázku, kongresy, firemní a poznávací akce pro skupiny.

 

Proč s CK LIVINGSTONE?

 • Nejbohatší nabídka poznávacích zájezdů a expedic.
 • Nejvyšší hodnocení spokojených zákazníků. 
 • My akce „vyrábíme“, někteří jen přeprodávají… 
 • Cestováním žijeme poctivě a naplno. 
 • Procestovali jsme asi nejvíce opravdové exotiky.
 • Dobrý pocit z vydařené akce je priorita. 
 • Na vaše přání a požadavky reagujeme obratem. 
 • Programy stále vylepšujeme.
 • Podáváme pomocnou ruku nejen v nouzi.
 • Jistota dominuje v kanceláři i na cestách. 
 • Dobré jméno nese poctivá letitá práce. 
 • Cestování naplňuje a uspokojuje. Nás to s vámi baví! 

VÝHODY LIVINGSTONE 

 • Cestujeme v malých skupinkách. Neděláme masové zájezdy velkými busy. 
 • Společné zážitky sbližují. Malá partička přináší větší poznání. 
 • Jednotlivci jsou vítáni! Zapomenete, že jste původně vycestovali sami. 
 • Přátelská atmosféra je v příjemném kolektivu. Nové výzvy lákají… 
 • S námi jste v dobrých rukách. Průvodce bývá specialista na danou destinaci. 
 • Akce KOMFORTNĚJI ocení požitkáři, kteří rádi pojí poznání s pohodlím ubytování i dopravy.  
 • Úspěšně vyrážíme i na hory, do džungle, na pouště i polár... 
 • Spokojenost je klíčová. Dobrý pocit všech je naše priorita! 
 • Máme v ceně zájezdů kvalitní cestovní pojištění ERV Evropské pojišťovny a.s. Jediný specialista na trhu je opravdu spolehlivý!
 • Poznávací akce nadělují životní zážitky. Budete se chtít vracet… 

 

S NÁMI NA VŠECHNY KONTINENTY!

AFRIKA 

Pořádáme zde nejvíce akcí. Pravé safari okusíte nejen v Keni, Tanzánii a Ugandě… Oblíbená je trasa Viktoriiny vodopády - Kapské město. Etiopie ukrývá parádní etnika. Mauritius a Réunion nabízejí ráj...  

ASIE 

Pestré akce. Zažijte pohádkové pláže Thajska, Indonésie i Srí Lanky! Laos, Kambodža, Vietnam i Barma drží magii Indočíny. Nepál, Bhútán, Tibet a Indie dají něco navíc…  

AMERIKA

Přidáváme nové programy a termíny! Navštivte amazonskou džungli Bolívie a Peru, karneval v Rio de Janeiru, Machu Picchu, unikátní souostroví Galapágy, mayské památky Mexika a Guatemaly, medvědy na Aljašce... Vybere si každý! 

AUSTRÁLIE 

Poznejte nejkrásnější parky! „Frčí“ i Nový Zéland. Přírodu Pána Prstenů umocní kultura Maorů. Specialita je Nová Guinea. Svět, o kterém jste si mysleli, že už neexistuje… 

ANTARKTIDA

Jsme výhodnější! Srovnejte ceny s konkurencí! My jih opravdu realizujeme! 

 

PROČ SE JMENUJEME LIVINGSTONE?

David Livingstone byl jeden z největších cestovatelů a objevitelů. Měl tu sílu a štěstí, že dokázal být v panensky neporušených oblastech jako první. Doba Livingstona je dávno pryč. I dnes je však možné nacházet zajímavá a příjemná místa prosycená exotikou. Hory. Sopky. Vodopády. Jezera. Moře. Chrámy. Odlišné kultury, zvyky a tradice. To vše můžete poznat s námi! Staňte se i vy aspoň malými Livingstony dnešních dnů!

361° CK LIVINGSTONE

CK LIVINGSTONE vás odváží do celého světa, od Severního pólu po jižní ledy, na všechny kontinenty, rovnoběžky a poledníky. Pronikáme do nitra Guineje, k záhadám pouští Afriky, do velkých hor Himálaje, tajům Ameriky, malbám Aborigines v jeskynním srdci Austrálie i do chladné Antarktidy. Zažíváme extrémy v tropech i poláru, pod vodou i na ledovcích. Záleží jen na vás, jakou porci radosti a extrému unesete! Přestože rotujeme po celé zeměkouli, nejdůležitější je právě ten neplánovaný bonus. Nadstavba, která dotváří rozměr ryzího kamarádství a trvalého přátelství, podané ruky v nouzi… Výrazy jako „zákazník, klient, zájezd“ ve svém slovníku na akcích nepoužíváme, jejich opodstatnění končí někde za zdí brněnské kanceláře. Ve vzdálené exotice jsme už sehraná parta na jedné lodi se společným zájmem maximálního poznání. Chceme však vždy ještě něco extra. Snad jsme dokázali najít ten důležitý kousek navíc. 361. stupeň!!!

 

Historie a úspěchy

2019

Už přes čtvrt století putujeme spolu planetou na úspěšných výpravách. Exotické akce pojí zajímavé zážitky a silné emoce. Vaše dojemná věta: „Nejhezčí chvíle života!“ zní stále častěji. Pozitivní vibrace umí nejen hory… Vyzrávající CK přináší dobré změny. Stěhujeme se do lepšího! (Neuměl jsem si po 20 letech působení na historicky daném místě s legendární pub Livingstone představit změnu. Šla překvapivě lehce!) Nový prostor je ve všem lepší! Dává nové impulsy. Užijte návštěvu našeho exotického prostředí. Máme větší zázemí.
S odborníky na oblasti a zkušenými osobnostmi ladíme nové cestovatelské lahůdky.  Slavný horolezec Peter Habeler dal jako první s Reinholdem Messnerem Everest bez kyslíku. S námi dá Bhútán na podzim 2020. Přihlaste se včas! Počet účastníků je omezený… Trefujeme zvláštní rituály po celém světě. Točili jsme pro Českou televizi woodoo, nyní filmujeme nový projekt ŠAMANISMUS. Přeroste v zajímavou knihu s režisérem Vili Poltikovičem…? Uvítáme další tipy na šamany, léčitele, slavnosti, náboženské slavnosti, rituály… Poznáváme netradiční barevné svátky a festivaly. Oceníme také vaše návrhy! 
Putujeme na všechny kontinenty! Jako špička oboru se dělíme o zážitky. V naší CK potkáte zajímavé osobnosti s přesahem, schopný tým rozšiluje lokality. Zdobí nás největší záběr aktivit. Organizujeme festivaly a besedy, pořádáme úspěšné výstavy, stavíme kreativní expozice. Pracujeme s nadšením i profesionálně. Základ tvoří dobří průvodci.  
Umí i zásadní chvíle, kde oceníte pomocnou ruku nejvíce. Množina nových přátel (klientů) stále roste. Nemáme však ambice enormních nárůstů CK, vyhovuje současná pohoda… Vážíme si příjemného současna. Spokojenost a harmonie dominují. Vracíte se z výprav spokojeni, dobrý pocit se umocňuje…

2018

Čtvrt století už rotujeme planetou na úspěšných výpravách. Exotické cesty pojí zážitky a emoce. 
Vaše silná věta: „Nejhezčí chvíle života!“ stále rezonuje. Dojetí umí nejen horské vrcholy…
Rostoucí CK přináší zásadní změny. Stěhujeme se do lepšího! Nový prostor dá nové impulsy. 
Užijte návštěvu našeho exotického prostředí. Máme větší zázemí, lze i lépe parkovat… 
S odborníky na oblasti i zajímavými osobnostmi ladíme nové cestovatelské lahůdky. 

Fotograf Jirka Kolbaba s námi užil Tichomoří, Japonolog Martin Vačkář absolvoval cesty do Japonska s Václavem Havlem, organizoval tam řadu aktivit i filmových natáčení. Staral se o pana prezidenta, postaral se i o vás na cestě Japonskem. Pepa Formánek podnikl s vámi další úspěšnou výpravu do nitra ostrova Siberut.  V naší CK potkáte zajímavé osobnosti s přesahem, schopný tým rozšiřuje lokality. Zdobí nás největší záběr aktivit. Organizujeme festivaly a besedy, pořádáme úspěšné výstavy, stavíme kreativní expozice. Na Flóře Olomouc jste mohli shlédnout naši výstavu Tajemná Indonésie, v Liberci Magický Himálaj. Pracujeme s nadšením i profesionálně. Základ tvoří dobří průvodci. Umí i zásadní chvíle, kde oceníte pomoc nejvíce. Fota titulní strany katalogu patřila přes 20 let Rudovi Švaříčkovi. Přestože dál úspěšně fotí, dává prostor ostatním. V letošním roce jsme získali 2. místo v soutěži o nejlepší katalog i díky snímkům Romana Filipského. Rádi vyzdvihneme šikovnost i dalších prima kolegů. Vyberte si zájezd se zajímavými fotografy - Petr Hejtmánek, David Švejnoha, Dana Kyndrová, Honza Košťál ... Využijte možnost společného focení a hodnocení snímků.  Třeba právě Vaše fotografie vyhraje na festivalu GO KAMERA!

HORSKÝ ROK (konec roku 2017, průběh roku 2018, autor Ruda Švaříček)

Cestování umí extrémy od vysokohorských ledovců po snové Tichomoří. Hedvábná stezka si mě namotává jako dávná láska. Vracím se k ní stále častěji a intenzivněji. Miluji horské výzvy a zajímavé lidi. Ideální je jejich kombinace, prima lidé v prima horách. To splňují výpravy Pik Lenin i dobrodružství Afghánistánu.  Nepál vede Dolpem k tyrkysu jezera Poksundo opět jinou cestou tentokrát s Jirkou Kolbabou.  Vrcholem je posvátná kora kolem Křišťálové hory s mnichem, co zde prožil 3 roky, 3 měsíce, 3 týdny... v izolaci jeskyně. Keňa - Uganda - Rwanda míří na traverz masívu Elgon z Keni, poté hory sopečné Virungy, trojmezní Sabinyo a Muhavura s hrobem Diany. “Její” gorily jsou stále famózní. Na Vánoce letíme do Západní Afriky. Pobřeží slonoviny ohromí největší katedrálou světa, robustnější než Svatý Petr Vatikánu. Šamani woodoo přenáší do jiného světa, masky kumulují černou magii. Dějí se zde věci! Kdo neviděl, neuvěří… Šílená Libérie nemá atrakce ani turisty, ale už ji milujeme. Nejlepší hotel zarostlý džunglí s opičáky je bizár, v bazénu minulosti se koupal Idi Amin s Marilyn Monroe. Šimpanzů užijeme v Siera Leone, kde je podporují i oblíbení Sex Pistols! NP hranic s Guineou je unikát fauny. Zvládneme šílenou motorku džunglí, 150 km bláta zanechá stopy, vyfáraný horník proti nám bledne. Guinea smývá zaprášené tváře plavbou na ostrovy idyly. Akcí roku 2018 je bájné Tichomoří s kombinací různých ostrovů. Nový Zéland ledovců, Fiji myriád létajících lišek, královská Tonga gejzírů, Stevensonova Samoa s famózním festivalem… Boží Vanuatu plní 20 let odkládaný sen. Už jsem tomu nevěřil, ale stihli jsme to. Skoky na liánách stále fungují! 
Aklimatizační Kyrgyzstán servíruje hory, koně, jurty i dobré lidí. Treky střídá koňské sedlo, ledovce mrkají blankytnými oky jezer. Fotbalové MS v Rusku vychutnám bojem o bronz s atrakcemi Petrohradu. Moskevské finále graduje vášně nejen fotbalu.  Odskok do Čech stihne Livingstone stage festivalu Colours, moderuji horolezce Čech, Slovenska i Polska, navíc Václav Cílek, Kuba Vágner, Tomáš Šebek... Kyrgyzstán navazuje přetržený horský řetěz. Pik Lenin se 7 134 m láká. Při postupu tábory se chlubí krásou velkolepá stěna Lenina, vrchol se neschovává.  Užíváme i Pik Rozdělnaja 6 170 m s panoramaty Tádžiku. Šlape se lehce, dar horských bohů...? Žebře prima skřípou, trhliny zdolá pohoda, seraky se nedočkají. Oslavné pivko zpět v C1 je nejlepší chmel světa, více času nemáme.  Nejvyšší hora Afghánistánu patří Pavlovi v super fazoně. Trek Vachánem k jezeru Čak Matin je super plán B. Koňský zápas Buskaši o kozla bez hlavy bonusem, vášně srší i v korytě řeky... Podél hranic Pákistánu s Hindukúšem putujeme Pamírem, Tádžikistán po levici, Čína před námi, tady divočina! Velehory izolují barevné kmeny. Ženy krášlí i k dojení kila ozdob. Jurty střídají kamenné chýše, jednodušší už nelze... Vachán pokračuje barevným Tádžikistánem. Tuhá čára Číny pustí do slavného Kašgaru, středobodu Silk road. Legendární Karakoram Highway dáme na kole pod ledovci Mustag Ata a Kongur 7 500 m... Předjíždíme yaky, velbloudy i všudypřítomné koně. Snová jezera zdobí písečné duny. Z Kašgaru do Tibetu po nejvyšší cestě světa plním další sen. Dříve byla trasa neprůjezdná, až nyní pouští pouští Takla Makan! Defilují nejvyšší horstva světa. Po Hindukúši skvělý Pamír s mega bránou světa, Shipton Arch má 360 m. Karakoram kryje K2 i Broad Peak. Himálaj vítá hliněným královstvím Guge. Nejposvátnější hora světa Kailas nikdy nezklame.
Lhasa je vždy jinak svůdná. Odlétám na sraz průvodců Livingstone 14.9. s kurzem první pomoci. Třeba pomůže… Rok ještě nekončí. V říjnu Japonsko s Martinem Vačkářem, po festivalu Kolem světa Ghana, Togo, Benin a Burkina Faso Západní Afriky i překvapení novoroční cesty. Může být příští rok více cestovatelský? Uvidíme společně…     

2017

24 let cestujeme na úspěšných výpravách. Exotické cesty pojí zážitky a emoce. Vaše silná věta: „Nejsilnější chvíle života!“ se neoposlouchá. Dojetí působí nejen na horských vrcholech…  
Nová sezona přináší nové podněty. S odborníky pro dané oblasti realizujeme cestovatelské lahůdky.
Více prožíváme rituály a festivaly ve světě, vyhledáváme zajímavé barevné svátky i pro vás. 
Oceníme vaše nové tipy! Létáme na všechny kontinenty! Jako špička oboru se rádi dělíme o zážitky. V naší kanceláři potkáte osobnosti s přesahem, schopný tým rozšiřuje lokality. Zdobí nás největší záběr aktivit. V Technickém muzeu v Brně jste mohli navštívit region Himálaje i bez letenky, unikátní expozici Tajemnou Indonésii v Ostravě.  Organizujeme festivaly a besedy, pořádáme úspěšné výstavy, stavíme kreativní expozice. Pracujeme s nadšením i profesionálně. Základ tvoří dobří průvodci. Umí momenty, kde oceníte pomoc nejvíce.
Počet přátel - zákazníků - roste. Nemáme ambice enormních růstů. Ceníme si spokojenost a pohodu.
Krédo - NORMAL IS BORING - stále funguje!

Nejpestřejší rok? Konec roku 2016, rok 2017 slovy Rudy Švaříčka

Cestujeme planetou po odlišných kontinentech. Poslední rok byl barevnější než obvykle. Cesty měly větší rozsah, cestovatelské nůžky se více rozevřely. K Hedvábné stezce se vracím jako k dávné lásce. Přestože stále preferují východní směr, poznával jsem všechny strany - sever, jih, východ i západ. Vám přeji parádní Celý svět.  
Po exotickém Dálném Východu dokončuji katalog CK a vracím se do milovaného Bhútánu. Máme štěstí na další setkání s oblíbeným králem. Přizvu i kamaráda Jirku Kolbabu. Královské setkání je silné, Jirka ho neunese a vytrysknou slzy dojetí. Emoce klíčových chvil jsou různé, vlhké oko sympatické. Vyrážíme na další unikátní treky. Rodina krále nám povolila vstup do míst, kam cizince nepouštějí. Izolovaný klášter Singye Dzong přivádí až na tibetské hranici. Další trek na východě přivede od domorodců s jačími hučkami k posvátnému jezeru. Brada padne i otrlým povahám. V Assámu máme štěstí na plejádu nosorožců. 
S Jirkou Kolbabou poznáváme ledovce a syrovou přírodu Islandu. I za polární záře. Silvestrovská Barma je výprava ke kmenům Naga, vyhlášených lovců lebek.  V Indii roztáčíme s režisérem Vildou Poltikovičem film Tantry. Nejsilnější momenty přináší Bodghája s dalajlamou a R.Gerem. Ještě „prezidentský“ Hynek Kmoníček zorganizoval atypickou cestu na Somaliland, země bez turistů. V Ománu zkoušíme lezení rozpálených skal. Hory nepálského Mustangu přináší rituál královského Lo Mantang s festivalem barev a emocí. Šamanské rituály a vyvěšování obří tanky pálí staré předovky divokých Kampů. Německý Bruno Bauman ukazuje kláštery a fresky světu zatím tajemné. 
Vzdor USA překlápí skvělou návštěvu oblíbeného Hynka Kmoníčka, který „velvyslancuje“ ve Washingtonu. Bolívie vítá po příletu nejvyšším cyklo sjezdem silnice smrti. Vrchol Huana Potosí ve skvělé formě traverzuji napříč. Zadařil se i výstup na obávaný Huascaran. Domů jen na ostravské  Colours, kde se náš stage moc vydařil. Moderuji skvělého doktora Stingla v Gongu, vyprodaný obří sál bouří nekonečným potleskem vestoje. Z Lysé hory místo do letadla k nejvyšší hoře Afthanistánu nastupuji na operaci menisku. Aperitiv Tádžikistánu přejde v hutný Afghánistán. Z vachánského koridoru přes hory na Faizabad, Talibán odřízl Kábul. Sny plní Bamjan s výklenky největších Buddhů. Herát podřeže tisíce koz a ovcí. V krátkém Česku pořádám festival Kraví hory poprvé s akvabelami i Bollywoodem. Trek nepálským Dolpem přenáší do nejkrásnější lokality Himálaje se starými známými. Léčitel filmu Karavana Amči je stále ve formě. Obcházíme koru kolem slavné Křišťálové hory. 

2016

Už 23 let spolu parádně cestujeme světem. Vychutnáváme si úspěšné zájezdy a expedice. Krásně se poslouchají věty: „Nejsilnější chvíle života!“ Slza dojetí uvolní nejen na horách…  V posledním roce jsme si více uvědomili zvláštní výzvy na cestách - barevné festivaly, bujaré svátky, velkolepé oslavy událostí, zajímavé degustace, balonové létání, netradiční soutěže, závody jaků… Prožili jsme na nich fantastické chvíle, umocnily exotická místa. Indické Holi i Hola mohala, Kumba Mela, Kala čakra s dalajlamou, čamové tance, chrámové festivaly… Nadšení výjimečných zážitků trvá. Chceme akce více sledovat, vyplatí se správně vybírat. Budeme vyhledávat nejzajímavější barevné svátky. Oceníme i vaše tipy. Užijme je poté spolu.   Množství přátel - nových zákazníků - se rozrůstá. Cestovatelská parta LIVINGSTONE se utěšeně zvětšuje. Stávající pohodu chceme udržet, nemáme potřebu zásadních nárůstů. Vážíme si vaší spokojenosti.

 

Z VÝCHODU NA DÁLNÝ VÝCHOD konec roku 2015, průběh roku 2016, autor Ruda Švaříček  

Každý rok cestujeme planetou po barevných kontinentech. Poslední rok však u mě dominuje oblíbený východ. Miluji jej už od dlouhých expedic Hedvábná stezka půl roku Asií, poté výprava Marco Polo dokonce rok a půl. Cestování je nejsilnější láska. Já si užil nyní východní směr, vám přeji parádní celý svět.   
Po dlouhé jízdě z Bhútánu do Kazachstánu dokončuji katalog CK a vracím se do milovaného Bhútánu. Panenský trek přináší dobrodružné řeky a prosekávání džunglí, nikdo z turistů prý tudy nešel. Nepál navazuje trekem kolem Manaslu po zemětřesení, statečný smích domácích je velká lekce optimismu a víry. Karavana koní veze českou pomoc, klapne i vodní elektrárna. Husarský kousek kamaráda Pavla zvládl vrchol Manaslu, na řadě je pomoc místním. Trek zavátou oblastí je sprint kolem nádherné osmitisícovky. Kousek za vyšlapanými stezkami nacházíme vesničky v původním balení. Ostatní skupiny pod zasněženým sedlem odváží vrtulníky, my úspěšně projdeme. 
Francie s koncertem U2 se překlopí v drsný atak teroristů Paříže. Jako ve válce! Jsme pár set metrů od vraždění, málem v hororovém Bataclanu. Nahoře stáli při nás… Do Paříže se vracíme na odložený životní koncert. Hlavy plné vášní, Bono dá odvaze křídla…    
Indické Vánoce ovane Goa, provoněný jih je plný velkolepých chrámů. Tygra v NP jasně převáží další protnutí s Jeho Svatostí dalajlamou, obřad Kalačakra v Bylakope zaplaví Tibeťany a elitami Buddhistů. Posvátná hora Arunačala osloví každého... Do Indie se vracím letos ještě párkrát, teď na šílený svátek Holi. Mizíme pod kilogramy barevných prášků a litry barev. Ještě zběsilejší je následná slavnost Hola Mohala, kde přidají koňské závody a souboje. Jezdci v trysku napichují amulety na kopí, mlátí se meči, šavlemi, holemi... Tančí i nazdobení sloni, narozeniny slaví nejen Krišna. Pompézní Kumba mela chytla srdce Indie už 2001 a 2013 na největším shromáždění světa se 30-ti miliony poutníků. Smyje koupel posvátné Gangy v Haridwaru hříchy i ze zlobivého…?
Antickou Sicílii odhalujeme se školou a filosofem Calábkem, odskočíme na Lipary k nočním sopečným výstupům, Stromboli se žhavou lávou oslní.  
Španělsko a Portugalsko je v režii největšího „Boschologa“ Bohumila Vurma. Zosnoval rekonstrukci zásadního díla Hieronyma Bosche – Zahrada pozemských rozkoší. 
V severní Indii trefujeme po Benálsku, karmapovském Sikimu  a čajovém Darjeelingu i festival v Ladakhu, čamové tance nadchnou. Nejvyšší silnice světa posune do jiného Pákistánu. Trek Zanskarem stihne i skalní klášter Puktal. 
V Mongolsku stoupáme na nejvyšší ledovcové vrcholy u hranice Číny, poté horským Altajem do Ruska za největší horou Bělucha. Symbol Sibiře má být branou do Šambaly a údajně i jiného světa. Kumuluje energii i zážitky, přitahuje legendy a mýty. Na koních stoupáme k ledovcům, poté lezecky k vrcholu. Je se kam vracet... Degustace Kazachstánu je navíc. 
V Novosibirsku přílet nové ZOO party okysličí trip Dálného Východu. Kamčatka evokuje medvědinec, vychutnáme si snad stovku medvědů. Sněhové sopky umocní všudypřítomné termály. Máme štěstí na velryby kosatky, lachtany, tuleně, delfíny, legrační mořské vydry, papuchalky…Sachalin je předěl světů, ochutnáme i místní Japonsko. Každé natáčení s Vildou Poltikovičem nasávám plnými doušky. 
Koncem roku Bhútán na další průkopnický trek. Vánoce v pohádkové Barmě. Kde si užijeme příště? Ruda Švaříček 

2015

22 let cestujeme světem společně! Naše krédo stále funguje. NORMAL IS BORING! Je nám společně prima, někdy až božsky. Vážíme si toho! Děkujeme, býváte skvělí! Kdyby hotelové recepce, stanová plátna i bilion star hotel (krásná příroda pod hvězdami) - mohly vyprávět… Cestováním žijeme naplno na všech kontinentech!  Férové cesty jsou naše podstata. Jsme špičkou oboru, o zážitky se rádi dělíme. „Příjemno“ pramení z vydařených zájezdů a dalších našich akcí. Nejen na cestách je nám spolu dobře... I v kanceláří najdete „scestovalé“ osobnosti s přesahem. Schopný tým rozšiřuje akce do nových lokalit, máme největší šíři zájmů. Pořádáme festivaly a besedy, stavíme úspěšné výstavy. Po desítkách let poctivého cestování děláme věci s nadšením i profesionálně. Průvodci jsou silné individuality s širokým přehledem. Poradí si i v těžší situaci, kde oceníte pomocnou ruku nejvíce.  22 dní může trvat vaše BÁJEČNÁ DOVOLENÁ. Třítýdenní akce „společna“ si umíme užít! 22 se vás ale do party nevejde. Stále preferujeme malé skupinky... Raději dvě menší, než jedna přerostlá…Vyjeďte do velkého světa! Třeba zase potkáte posvátného bílého jaka, červeného trpaslíka i modrého pošťáka dobrých zpráv... Ztracenou černou skříňku a v ní růžové brýle. Nebo si vás najde sám král…? Krásný princ na bílém jakovi…

2014

21 let jezdíme do světa společně! Stihli jsme spousty úspěšných zájezdů a expedic. Do neuvěřitelných cest se vešla myriáda silných prožitků a nezapomenutelných emocí.  21 - OKO BERE! 21 je silná cifra nejen v kartách. Byla výzvou této sezony. 21 let měla i křehká dívka, ze které se rázem stala nejslavnější dáma země a jedna z nejobdivovanějších žen Asie. Mladou krásku si našel sám pan král! Udělal z ní přes noc královnu. Ten příběh je skutečný, snová královna dnes vážně obývá královský palác. I ta země je opravdová, i když stále pohádková. Nazývá se zemí hřmícího draka - Bhútán a mladičká královna se jmenuje Ashi Jetsun Pema Wangchuck. Oblíbený panovník chodí často mezi "prostý lid", jezdí na kole, trekuje v horách, vyráží do světa… V Bhútánu je obrovsky populární. Lidé jej mají všude – v hlavě, hluboko v srdci, na fotkách, plakátech, odznacích, nášivkách, nálepkách… dokonce i v mobilech. 21 je cifra letošního roku. Přejeme sobě, Tobě, vám i Vám, aby na cestách letos čekaly zajímavé výzvy. Nemusí to být hned královny…  Někdo si dá v Káthmándú 21 tanečků, jiný navštíví v Kambodži vyhlášenou S 21, Karel stáhne v Laosu 21 piv, Monika dá na Bali 21 kopečků zmrzliny, jiný vyhraje v Las Vegas jednadvacítkou Black Jack... 

2013

Už dvacet let jezdíme do celého světa společně. Stihli jsme za ta krásná dvě desetiletí nespočet úspěšných zájezdů a zajímavých expedic. Co všechno se do neuvěřitelných roků na cestách vešlo! Myriáda silných prožitků i kopec nezapomenutelných chvil plných emocí.  Prožívali jsme život naplno, na všech kontinentech. Tyto chvíle vám i nám už nikdo nevezme. Kdyby hotelové recepce, stanová plátna i bilion star hotel - nejkrásnější příroda a noci pod hvězdami -  mohly vyprávět… Je nám spolu prima, někdy až božsky. Moc si toho vážíme! Zároveň děkujeme. Byli jste fakt skvělí!   
Dobrý pocit pramení ze zájezdů i našich dalších aktivit. Férové cestování je naše podstata. Něco, v čem jsme špičkou oboru a o co se dělíme s ostatními. Nejen na cestách je nám společně dobře... Cestováním žijeme, odhalování světa všechny baví. Věnujeme se i festivalům a besedám, stavíme úspěšné výstavy. 

2012

Stále častěji se někdo ptá, jestli mne cestování pořád baví. Otázka mi přijde absurdní, vždyť je to naopak. Putování světem posouvá, seznamuje, vzdělává, naděluje, dobíjí… Chci být na cestách poslední dobou stále více a častěji. I s Vámi! Ano, i s Vámi. Třeba i s Tebou… Výrazná spokojenost a celkově dobrý pocit pramení z aktivit cestovky i samotných výprav. Poctivé cestování je naše podstata. Něco, v čem jsme dobří a o co se dělíme s ostatními. Nejen na cestách je nám společně dobře... Jsme rozkročeni asi v největší šíři zájmů z českého trhu. Věnujeme se důsledně festivalům i netradičním besedám, stavíme úspěšné výstavy. Po dvaceti letech poctivého cestování děláme svou práci nejen s nadšením, ale i profesionálně. Vašimi průvodci na cestách jsou silné vzdělané individuality s širokým přehledem, většinou specialisté na danou oblast. Poradí si v každé situaci, i v té atypické a nečekané, kde oceníte pomocnou ruku cestovky nejvíce. Počet nových přátel (zákazníků) naší CK se opět navýšil. Cestovatelská rodinka LIVINGSTONE se slušně rozrůstá. V době, kdy ostatní skloňují slovo krize, je to příjemné konstatování. Zatímco jinde špekulovali o přetáčení směru zeměkoule, my místo lamentací jezdili do celého světa! Podstatnější než plané plány je poctivá práce. Krize nás - a vás s námi - naštěstí asi minula… Potvrdilo se to i v dalším roce. Stejnou pohodu snad udržíme i nadále. Díky vám všem! Jsme šikovní společně… Stále preferujeme poctivost a serióznost. Ti, kteří s námi už jednou vyjedou, se vrací spokojeni. Odjíždějí v „barvách LIVINGSTONE“ na další akce za novými výzvami.  Nechceme se bombasticky zvětšovat, cíleně jsme si „zakázali“ skoky a šoky. Nechodíme do stresujícího plnění charterů a masových zájezdů, klademe důraz na individuální přístup. S námi se neocitnete v autobuse s padesáti dalšími zákazníky, který vás převáží mezi unifikovanými stanovišti. Garantujeme pohodu malých skupin, odlétáme jako partička přátel. Když už se nový zákazník konečně rozhodne a vyjede, přinese cesta bohaté zážitky i nadšení, příjemné emoce, novou energii a nové přátele. Snažíme se dělat pro vaši spokojenost maximum. Kvalitní cestovní pojištění máme na rozdíl od většiny ostatních zahrnuté již v ceně zájezdu. Za perfektní servis musíte jinde připlácet navíc, my jsme velkorysejší! Špičkové pojištění vám nadělujeme. Perfektní služby preferujeme i v dalších rovinách „společna“. Bohatou škálu zájezdů a expedic ještě zajímavě rozšiřujeme. Navštivme společně další nová místa planety!

2011

Noví přátelé a zákazníci naší CK se opět „namnožili“. Cestovatelská rodinka LIVINGSTONE se slušně rozrůstá. Ostatní si lámali hlavy nad krizí, my místo lamentací jezdili do celého světa! Krize nás,  a vás s námi, naštěstí asi minula…To je příjemné konstatování. Prožili jsme dobrý cestovatelský rok. Jaký byl? Leden nás přenáší z vánočního nepálského údolí Tsum k novoročnímu veselí v rezervaci Chitawan, kde jsme dokonce poprvé našli tygra! Nebo on nás? Největší šelma je předzvěstí velkého roku... Jediný pevný termín, kdy musíme být každoročně v Čechách, je lednový festival GO KAMERA. V posledním ročníku jsme měli pro často skloňovanou krizi obavy o návštěvnost akce. V termínu 11.-13. 11. 2011 je zde náš festival KOLEM SVĚTA, kde jsme propojili před léty síly s Karlem Wolfem. "Zdomácněl" už v prověřeném Kongresovém centru BVV při veletrhu SPORT LIFE. Patnáct let si zde hrajeme s festivalem GO KAMERA na veletrhu GO, na který se můžete těšit v termínu 12.1.-15.1. 2012. Jubilejní 15.ročník bude hodně jiný! Pošlete i vy své fotky, knihy a filmy do soutěže! Zatím nadějně vyspívá mladší festivalový bráška... Letošní výpravy mířily často do novátorských lokalit. Příjemný pocit pramení z aktivit cestovky i samotných cest. Poctivé cestování je naše podstata. Něco, v čem jsme dobří… a o co se rádi dělíme s ostatními. Nejen na cestách je nám společně fajn. Jen houšť! Bohatou škálu zájezdů a expedic ještě rozšiřujeme. Navštívíme další zajímavá místa!
Pestré jsou i naše další aktivity.
CESTOVATELSKÉ STŘEDY v Národním muzeu na Václavském náměstí se již ve druhé sezóně  staly hitem, pro obrovský zájem se besedy musely stěhovat do největšího sálu bývalého Federálního shromáždění. Pořady mají skvělou atmosféru výjimečných momentů - někdy záchvaty smíchu, jindy naskočí husí kůže či se zatoulají slzy dojetí… Vystupující osobnosti jsou vybroušené originály, publikum povedeně reaguje. V NM jste opravdu perfektní!
VÝSTAVA ŠANGRI-LA vytvořila nejprve návštěvnický rekord Slovenska, i česká premiéra v Brně měla velký přesah. Do 19.1. 2012 jsme na ZÁMKU ZLÍN! 
VÝSTAVA AFRIKA NA ZÁMKU NAPAJEDLA je barevná show s bujnou džunglí, originální pouští, vesnicí domorodců, žirafou, lvem, hyenou, zebrou, hrochem, pakoni, nosorožcem… už stihla být i mimořádně novinářsky žádaná a senzačně skandální!
Expozice BRÁNA HIMÁLAJE byl projekt ve zlínském komplexu Zlaté jablko, kde jsme postavili novou atrakci násobící praporce lunga zrcadlovými stěnami do násobných odrazů. VÝSTAVA NA ZÁMKU VALTICE. Nucené stěhování z rekonstruovaného zámku Lednice je výzvou pro novou lepší expozici. Pořádáme množství happeningů a zajímavých akcí, stále však nejvíce žijeme z intenzivních prožitků s Jeho Svatostí dalajlamou. Ze slavnostního otevírání výstavy ŠANGRI-LA i ze čtyř dní v jeho zajímavé přítomnosti… Do brněnské Reduty a velkého Městského divadla Zlín jsme přivezli soubory  SPANDAN a  BHAISHAV TANTRA z Indie. 27 atraktivních tanečnic a exotických hudebníků pořádně rozproudilo sál. Organizovali jsme i vystoupení tibetských mnichů v Praze, Brně, na  zámku Lednice a ve Zlíně. Nejsilnější večer byl u našeho kláštera Šangri-la zámku Zlín. Zájem o vstupenky násobně přesáhl možnosti, obrovský dav natlačil na zámecké nádvoří maximum, špendlík by nepropadl. Emotivní barevné čhamové tance umocnily moderované vstupy s legendou M.Zikmunda. Mniši mohli na Miroslavovi oči nechat, hltali gesta slavného cestovatele, kterému bylo 92 let. Přirozené úctě ke stáří nás může Himálaj učit, Asie vyznává tradiční hodnoty a tradice. Velkolepé ohňostroje IGNIS BRUNENSIS s námi dostaly indický dárek, brněnskou přehradu propojily čhamové tance. Při sledování show ze střechy nad vodní plochou se naši indičtí přátelé tetelili nadšením, rozzářené „dětské“ oči byly výmluvné!  Opět jednou za život...

2010

Počet nových přátel (zákazníků) naší CK se opět navýšil. Cestovatelská rodinka LIVINGSTONE se zase slušně rozrostla. V době, kdy ostatní skloňují slovo krize, je to příjemné konstatování. Prožili jsme další dobrý cestovatelský rok. Spokojenost pramení z aktivit cestovky i samotných cest. Rozjeli jsme nový projekt CESTOVATELSKÉ STŘEDY v prestižní nové budově Národního muzea na Václavském náměstí. Besedy a promítání se zde hned od počátku staly hitem, pořady mají skvělou atmosféru, spousta chvil zde byla výjimečná. Náš „nový" festival KOLEM SVĚTA má za sebou už třetí vydařený ročník, zabydlel se v prověřeném Kongresovém centru BVV při veletrhu SPORT LIFE. Stal se spolehlivým bráškou festivalu GO KAMERA, který zde pořádáme již čtrnáct let při veletrhu GO! VÝSTAVA ŠANGRI-LA vytvořila na Slovensku rekord, zhlédlo ji neuvěřitelných 77 000 lidí!!! Takovou návštěvnost neměla u slovenských sousedů žádná podobná expozice. Česká premiéra výstavy probíhá v Brně. Pořádáme množství happeningů a zajímavých akcí. Stále ještě žijeme z intenzivních prožitků s Jeho Svatostí dalajlamou. Nejen ze slavnostního otevírání naší výstavy, ale z celých čtyř dní prožitých v jeho zajímavé přítomnosti. Podobně (i když zcela jinak) silná byla návštěva rekordmana Everestu Apa Šerpy. Působivý byl koncert Jany Kirschner na střeše kláštera naší výstavy. Vydařený byl cyklus přednášek ve výstavě. Netradičními aktivitami vás pořádně rozhýbal DRAČÍ VÍKEND v Křižanově. Velkolepá hostina africké tanečky, ale i lanové dráhy, aquazorbing, lukostřelba... Předvánoční atmosféru v expozici ŠANGRI-LA umocnila 20. 12. 2010 divadelní představení MASKA. Divadlu předchází akční vernisáž akademického malíře Jiřího Šorma. Netradiční happening je šokující show s plejádou bubnů i odvážnými kreacemi...

2009

Může být nejlepším rokem sezóna, ve které se všude kolem nás nejčastěji skloňuje slovo krize? Prokleté slůvko útočí ze všech stran. Přesto v LIVINGSTONE máme důvody považovat právě rok 2009 za nejúspěšnější. Počet zákazníků - nových kamarádů a přátel - nepoklesl. Naopak, opět se navýšil. Každý další rok pokračujeme v rozšiřování naší členské základny. Je vás stále více! Společná cestovatelská rodinka „Livingstonů" se utěšeně rozrůstá. Roku 2009 jsme postavili řadu velkých výstav. Zatím nejoblíbenější ŠANGRI-LA ve slovenském národním muzeu vytvořila nový rekord návštěvnosti. Zhlédlo ji 57 000 spokojených návštěvníků. Výstavu PAST NA ROVNÍKU na letišti Ruzyně viděly miliony lidí, ale to má jinou hodnotu v odlišné „váhové kategorii". Emotivně nejsilnější byla výstava PAST NA ROVNÍKU v pražském Národním - Náprstkově muzeu. Slavnostní vernisáž kromě tanečnic Indie ozdobila zpěvem Marta Kubišová. Naše poslední výstava MAGICKÉ HIMALÁJE v Bratislavě je rozsahem největší expozicí toho druhu ve střední Evropě. Slavnostně ji otevřel symbolicky 9. 9. 09 v 9.00 Jeho Svatost dalajláma. O „design našeho výstavnictví" je značný zájem, stavíme expozice exkluzivních lokalit. Zajímavý projekt jsme vytvořili v ZOO Brno, spokojená je i ZOO Praha. V EDICI LIVINGSTONE vyšla již naše pátá kniha. Publikace PAST NA ROVNÍKU láme rekordy nejen počtem výtisků. Vyprodala se už za devět dní. Rekordní účastí, programem i ohlasy byl náš festival GO KAMERA v Kongresovém centru BVV. Rozpohybovali jsme nový cestovatelský festival KOLEM SVĚTA. Rozšiřujeme naše aktivity charity. Rozvíjí se projekt adopcí na dálku BWINDI ORPHANS, který zastřešuje naše průvodkyně Kateřina Andrlová. Pomoci dětem a školám v africké Ugandě můžete i vy! V prestižním vyhodnocení TTG jsme získali v kategorii „Nejlepší touroperátor pro Afriku a Střední východ" 2. místo. V anketě hlasují odborníci z cestovního ruchu. (Nejzajímavější kontinent jsme v podstatě vyhráli. Před námi je pouze CK, která pořádá masové zájezdy do Středomoří - Tunisko, Egypt...) V době, kdy i cestovní ruch zažívá krizi, odlétá s námi do světa rostoucí počet nadšenců.

2008

V roce 2008 jsme opět odjeli o třetinu více zájezdů než v roce předchozím. V naší nabídce naleznete poznávací zájezdy do 113 zemí na všech kontinentech. Naším cílem je maximální spokojenost klienta a bezstarostný pobyt v exotických destinacích se servisem, který si zvolil. Po celý rok jsme se vás snažili pozorně naslouchat, abychom vám sestavili nabídku dle vašich přání. Poznávací akce s hodnotným programem dominují. Rok dva zpátky se mohlo zdát, že nová doba přináší komfort. I když tento typ akcí má stálý ohlas, vyhledává nás stále více aktivních lidí. Na Slovensku se stabilizovalo propojení s CK SATUR, nejdůležitější cestovní kanceláří slovenské historie i současnosti. V Čechách zájezdy CK LIVINGSTONE přebírají do svých katalogů velcí hráči českého trhu - ČEDOK, ESO, FISCHER...

2007

Poprvé v historii sklouzneme do řečí čísel. Odjeli jsme o 27% více zájezdů než v roce 2006. Pokryli planetu komplexněji. Šikovné posily v CK poměřuji úspěch optikou čísel. Na Slovensku se stabilizovalo propojení s CK SATUR, nejdůležitější „cestovou“ slovenské historie. Obrovský ohlas mají komfortní akce. O správné cestě svědčí řada úspěchů. Získali jsme následující ocenění: TTG Travel Awards 2007 (2. místo v kategorii nejlepší touroperátor pro Afriku a Střední východ), 1. místo v kategorii nejlepší expozice na veletrhu Holiday World Praha 2007. Na největším cestovatelském festivalu Slovenska, Kamera Slovakia 2007 – 1.místo v kategorii přednášek a promítání získal kuriózně Čech, Rudolf Švaříček promítal své snímky z expedice na Antarktirdu. Jubilejní desátý ročník festivalu GO KAMERA, který se za dobu své činnosti rozrostl v největší cestovatelský festival v Čechách. Úspěšná expedice EVEREST, při které Pavel Bém stanul na vrcholu nejvyšší hory světa. V edici Livingstone vychází kniha TŘETÍ EVEREST autorů Pavla Béma a Rudolfa Švaříčka. Výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE ve Zlíně. Výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE na zámku Lednice. Úspěšná expedice Snowman v Bhútánu.

2006

Tým průvodců odvádí skvělou práci. Na většinu akcí s vámi jezdí skuteční profesionálové pro danou oblast. Prohlubuje se spolupráce se ZOO Praha. Pomáháme zde budovat indonéský pavilón. V areálu ZOO zajišťujeme každý čtvrtek promítání Livingstone. V Brně pořádáme přednášky v pavilónu Anthropos. Výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE na zámku Kroměříž. Nově se rodící spolupráce s největší slovenskou cestovní kanceláří SATUR. První klienti se s námi vydali i na Severní pól. Přestěhovali jsme se do větších prostorů, náš realizační tým se rozrostl.

2005

Na výstavu TAJEMNÁ INDONÉSIE v Plzni, na Křivoklátě a ve Slovenskom národnom múzeu v Bratislavě přišlo 100 000 návštěvníků. CK Livingstone organizuje expedice CARSTENSZ – jako jediní podruhé úspěšně zvládneme výstup na Carstensz. O expedici následně vzniká další film Pala Barabáše. Natáčení Cestománie - Malajsie, Sabah, Sarawak, Kalimantan - Borneo, Brunej.

2004

Naše poznávací zájezdy se objevily v katalozích ESO TRAVEL, FISCHERA či ČEDOKU. Okruh zákazníků se zvětšuje. Po výstavě TAJEMNÁ INDONÉSIE v Brně následovaly Karlovy Vary. Expedice PURURAMBO ke kmeni Kombai na Nové Guineji. Z této cesty vzniká film režiséra Palo Barabáše - Pururambo.

2003

Kromě bohaté katalogové nabídky realizujeme i značný další počet akcí na objednávku, zajišťujeme pobyty v exotických zemí pro tématické skupiny (keramiky, architekty, zoology). Výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE se přemístila na zámek Český Krumlov. Otevíráme vlastní cestovatelskou kavárnu ETNO CAFE v brněnském Paláci šlechtičen. Další natáčení CESTOMÁNIE – Kamerun, Čad, Gabon, Kongo-Brazaville, Kongo – Kinshasa, Angola, Namibie, JAR, Uganda, Rwanda.

2002

Tento rok můžeme nazvat jako zlomovým. CK Livingstone vyhrála konkurz na akci na Mauritius. Přes 200 lidí s námi odlétá pronajatým letadlem na ostrov Mauritius. Zakladateli cestovní kanceláře se plní jeho sen. Společně s nakladatelstvím JOTA, s kterým spolupracujeme na vydávání českých průvodců řady Rought Guide, vydáváme knihu TAMTAMY ČASU – NOVÁ GUINEA – Svět, o kterém jste si mysleli, že už neexistuje – autorského kolektivu Jiří Hanzelka – Miroslav Zikmund, Miloslav Stingl a Rudolf Švaříček. Křest knihy v prostorách Národního muzea. Debut výstavy TAJEMNÁ INDONÉSIE v Národním muzeu v Praze. Spolupořádáme festival FAAF – mezinárodní festival dobrodružných a adrenalinových filmů v pražském multikině Ster Century.

2001

Stěhujeme se do nových prostor na Dominikánském náměstí 5. Brňané znali do té doby na uvedené adrese pouze večerní restauraci Livingstone. Pracovní kolektiv cestovní kanceláře se rozrůstá. Na konci každého zájezdu kontaktujeme klienty. Chceme mít zpětnou vazbu. Zákazník cestovní kanceláře je pánem a my si ho velice vážíme. Doslova pilujeme programy jednotlivých akcí. Naším hlavním cílem je spokojenost zákazníků. Kromě turisticky osvědčených destinací organizujeme i expedice. První expediční průjezd s klienty CK, z Ruska přes Mongolsko do Číny. Expedice MANDALA – úspěšný traverz ze severu na jih nejtajemnější hory světa s ledovci na Nové Guineji.

2000

Exotická nabídka se rozrůstá. Pořádáme cesty na další kontinenty, do Austrálie a na Nový Zéland. Opakovaně navštěvujeme Jižní Ameriku. CK Livingstone je stále spojována s pořádáním extrémních expedic. To, co se dostává na obrazovky, do rádií i do časopisů jsou logicky i ty nejobtížnější akce. Činnost CK Livingstone nejsou však pouze tyto extrémy. Snažíme se i to, aby vzdálenou exotiku mohl poznat i ten z vás, kdo není připraven či ochoten snášet obtíže spojené s pobytem v náročných oblastech. Na většinu akcí může vyrazit téměř kdokoliv. Kromě klasických poznávacích zájezdů jsme poprvé začali dělat cesty s přídomkem „komfortněji“ – pro ty z vás, kteří cestování a poznávání exotických zemí pojí s pohodlím a relaxací. Organizujeme lékařský kongres pro sto lidí v Tanzánii.Pro rok 2000 jsme se rozhodli udělat podstatný krok i v pojištění. Vnímáme rizika spojená s pobytem v exotických oblastech. Naši zákazníci mají v ceně zájezdu zahrnuté i kvalitní cestovní pojištění. Naším partnerem pro vysokou kvalitu služeb se stává Evropská pojišťovna.Vybudování vlastní restaurace KANIBAL v Brně. Rudolf Švaříček se vrací stále mezi „své“. KOROWAI – průnik k unikátnímu kmeni stavějící si své chýše v korunách stromů. Expedice CARSTENSZ – jsme první expedicí, která úspěšně dosáhla nejobtížnějšího vrcholu z projektu Koruna Planety (výstup na nejvyšší hory všech kontinentů). Po náročném pochodu džunglí do základního tábora mezi ledovci vystoupil Rudolf Švaříček a Peter Hámor na vrchol Ngga Pulu.

1999

Roste zájem o cesty s LIVINGSTONE. Rozšiřuje se nabídka cest po Asii. Poznávací zájezdy do Thajska v kombinaci s Kambodžou, Barmou či Malajsii a Singapurem. Kromě indonéské nabídky, jsou oblíbené treky v Nepálu. Východní Afrika stále kraluje nad jižní částí Afriky. Poznávací zájezdy do jižní Ameriky - Peru, Bolívie. Nová Guinea láká k opakované návštěvě. Expedice PAPUA s výstupem na nejvyšší horu Papua Nová Guinea. Expedice MANDALA – zdolávání nejtajemnější hory světa s ledovcem na vrcholu. Pro rok 1999 jsme vyhlásili soutěž ve třech kategoriích. Sympaťák a sympaťačka Livingstone. V katalogu na rok 2000 píšeme: „Moc vám děkujeme za to, jací jste jako zákazníci byli. Naše nadšení a příjemný pocit z cestování je i vaší zásluhou!“

1998

Prvním rokem působíme na nové adrese v Brně. Dům dobrého kata na Josefské ulici se stává naším druhým domovem. Na první straně katalogu uvádíme tučným písmem poutavý text o Indonésii. Vsouhrnu našich aktivit dnes patří Indonésie na první místo. Delším pobytem v této pozoruhodné zemi více a snad i lépe chápeme místní mentalitu a tolik různorodé zvyky, náboženství a tradice. Prokousáváme se hlouběji do indonéského jazyka. Výstava Neznámá Indonésie v Brně, v Paláci Šlechtičen sklízí velký úspěch. Vydáváme kalendář „Zastavený čas, divoká Indonésie“. Opět nezapomínáme na nabídku výprav pro ty odvážnější. Expedice TRIKORA – výstup na druhou nejvyšší horu Nové Guineje. Expedice LANI ke kmenům, které si vkládají do nosního septa zobáky rajek.V lednu se koná první ročník akce GO KAMERA – festival filmů, fotografií a knih o cestování. Cestováním žijeme na plno 24 hodin denně. Cestovatelskou restauraci LIVINGSTONE jsme po Brně vybudovali i v Praze, ve Vojtěšské ulici.

1997

Cestovní kancelář LIVINGSTONE si postupně buduje místo na českém trhu cestovních kanceláří. První veletrhy cestovního ruchu v Brně i v Praze. Odmítáme umakartové stánky, nedovedeme potlačit slabost pro přírodní materiály. Ze žádné cesty se nevracíme s prázdnou. Suvenýry i autentickými předměty zdobíme nejen kancelář uprostřed Brna. V nabídkovém katalogu se objevují první zájezdy do východní Afriky. Kombinace tří afrických zemí Keňa – Tanzánie – Uganda nese podtitul „To nejlepší z Afriky“. Tři země s ochutnávkami rozmanitých afrických kouzel. Měsíc opravdové Afriky. Ani na chvíli nezaváháme nad délkou akce. Vždyť kdo by cestoval do Afriky na kratší dobu než jeden měsíc? Na asijském kontinentu se stává vlajkovou lodí akce Indonéská pohádka, poznávací okruh po ostrovech Jáva a Bali. Ti odvážnější s námi podnikají expedici Stromoví lidé. Výprava ke kmeni KOROWAI a putování z nitra Nové Guineje na jih k Asmatům.

1996

Odrazem první delší africké cesty, expedice Živá Afrika, které se zúčastnil Rudolf Švaříček se stala jeho knižní prvotina. Skvělý start první knihy “Živá Afrika“, které se rychle prodalo 6 000 výtisků. Následovala expedice Neznámá Indonésie, společně s Českou televizí. Unikátní přechod ostrova Nová Guinea ze severu na jih. Prvním zájezdem v historii cestovní kanceláře Livingstone byl poznávací zájezd do Thajska. Thajské maximum se stalo oblíbenou akcí a dodnes se jezdí v několika termínech. Do programu jsme se snažili vměstnat opravdu maximum. Kombinace třídenního treku mezi horskými kmeny s poznávacím okruhem po thajském severu pronajatými mikrobusy včetně výletu do Barmy, na závěr zasloužený odpočinek na písečných plážích ostrova Ko Samet. Přestože postupem času se začalo do Thajska létat charterovými lety, a to především na pobytové zájezdy, zájemců o naše „maximum“ je stále dost.

1994 - 1995

Expedice ŽIVÁ AFRIKA – Speciálem Tatry 815 s doprovodným džípem Tuareg napříč Afrikou. Speciálně vyprojektovaný obytný modul Tatry je dnes v muzeu Tatry Kopřivnice. Založení CK LIVINGSTONE. Pro místo podnikání jsme si vybrali vyhlášenou stavbu v Brně, Palác šlechtičen. Kde jinde bychom se cítili lépe, než v budově Zemského muzea. První úspěšné zájezdy do ASIE, Indie, Nepál, Thajsko. Na svých předchozích cestách jsme nasbírali mnoho cenných zkušeností, které jsme se rozhodli vám předat.Vsadili jsme na individuální přístup ke každému z vás. Od začátku jsme se bránili organizování poznávacích zájezdů ve velkých skupinách.

1992 - 1993

Expedice MARCO POLO (rok a půl napříč Asií). První úvahy o založení vlastní cestovní kanceláře.

1990 - 1991

Expedice HEDVÁBNÁ STEZKA (půl roku napříč Asií).

1989

První větší expedice POLAR – Čtyři Češi a dva Rusové se na lyžích a se psím spřežením devíti psů vydali na ruský sever. Velká cesta ze Severní Koreje přes Rusko domů do rozbouřeného sametového listopadu.