Maroko

199

Maroko

Maurská architektura a nekonečné pouště

Kombinace kultury, přírody, berberských tradic a architektonických skvostů.

Pro každéhoPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Vydáme se k saharským dunám, kde si ze hřbetu velblouda vychutnáme nekonečnou poušť. U Atlantského oceánu zavzpomínáme na historii korzárů a pirátů, kterým marocké pobřeží kdysi patřilo. Nemineme ani posvátná místa Chefchaouen a Moulay Idriss, kam míří každoročně muslimští poutníci ve snaze vyprosit od svatých požehnání. Při pohledu na skvosty maurské architektury ve Fesu a Marakéši se nám zastaví dech a navrátí nám ho pouze hovězí tažín na švestkách s několika doušky výborného mátového čaje.

Poznávací cesta Marokem za kulturou a památkami. Destinace je určená především milovníkům historie a pouštní krajiny. Země zachovávající si své původní berberské tradice. Cestujeme pronajatým vozidlem, během pobytu v poušti využijeme terénní auta. Cestujeme v malé skupince s průvodkyní, která Maroko navštěvuje opakovaně již řadu let.

Termíny a rezervace

Termín: 13.4. - 27.4.201915 dní / 14 nocí (15 dní / 14 nocí)Cena: 43 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit mužem Upravený program na 2019 - info v CK
Termín: 5.10. - 19.10.201915 dní / 14 nocí (15 dní / 14 nocí)Cena: 43 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Upravený program na 2019 - info v CK

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Miloslav

Miloslav Suldovský

Již v osmdesátých letech podnikal výpravy do východní Evropy, dveře na Západ si otevřel ihned po roce 1989. Nejprve stopem po Evropě a postupem času i na Nový Zéland a do Austrálie. Přes několik cest do Asie si však nejvíce oblíbil Afriku, kde navštívil postupně množství známějších i méně známýc...

Více informací o průvodci

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Dana

Dana Kyndrová

Jako dítě strávila dva roky v Alžírsku. Na Filozofické fakultě UK v Praze vystudovala obor ruština-francouzština a poté dvanáct let tyto jazyky učila na katedře jazyků strojní fakulty ČVUT a AMU. V roce 1992 pedagogickou činnost ukončila a od té doby působí na volné noze jako fotografka, kurátor...

Více informací o průvodci

Miloslav Suldovský 13.4. - 27.4.2019

Lenka Hrabalová

Dana Kyndrová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MAROKA, Casablanky.

2. den

Brzy ráno návštěva impozantní mešity HassanaII., jejíž část je omývána mořským příbojem. Francouzské koloniální čtvrti, kombinace moderní maurské architektury s francouzským šarmem. Přesun do metropole Rabatu, nejstarší fénické osídlení města Chellah, prohlídka královského mauzolea, kde odpočívají králové současné vládnoucí dynastie. Nádherná kasba Udaya se svými modrými domy a vyhlídkou na oceán, večerní procházka andaluskou medinou (nejstarší historickou čtvrtí).

3. den

Cesta na sever do Chefchaouenu, malebného města v Maroku uprostřed hor tvořeného změtí pitoreskních uliček v prudkém svahu, které bylo až do 20. let 20. století cizincům zapovězené. Oblast nechvalně známá pro svou produkci hašiše. Klidný podvečer u šálku tradičního mátového čaje, první seznámení s králem marocké kuchyně, tažínem.

4. den

Cesta napříč divokou přírodou pohoří Ríf s lesy korkových dubů.Olivové háje kolem významného římského sídla Volubilis, kde se dodnes zachovaly úchvatné základy města a jedny z nejlepších římských mozaik. Nejposvátnější město MoulayIdriss s hrobem zakladatele muslimského Maroka, obklopené pohořím Zerhoun. Večer v královském Fesu.

5. den

Fes, perla Maroka, město založené již v 8. století. Jeho mystická medína s labyrintem devíti tisíc uliček obehnaná hradbami budovanými od 11. do 20. století. To nejlepší na světě z maurské architektury. Koželužny, medresy, mešity a mauzolea, paláce, karavanseráje, tržiště a všudypřítomná magická vůně tradičního koření. Nahlédnutí do procesu nekonečného množství živých řemesel.

6. den

Přejezd přes StředníAtlas do Mideltu. Cestou procházka v cedrových lesích, kde žijí makakové. Berberské město Azrou. První seznámení s geologickým bohatstvím země, minerály a fosiliemi.

7. den

Průjezd východní částí Vysokého Atlasu údolím řeky Ziz, následně po okraji Sahary do údolí řeky Todra. Přírodní div soutěska Todra, procházka palmérií podél řeky a pozorování života berberských obyvatel. Magické údolí s kasbami a bizarními skalními útvary. Město Tinghir.

8. den

Přesun přes drsnou oblast pohoří Jebel Saghro s nádhernými vyhlídkami. Město Zagora s nejrozlehlejší palmérií jihu Maroka je bránou do černé Afriky. Do Timbouktou odtud karavany putovaly přes poušť 52 dnů! Prohlídka pět set let starého židovského ksaru Amazrau. Ze Zagory zamíříme do nejjižnějšího místa naší cesty do M´Hamidu, kde silnici pohlcuje Sahara a kde žije pět etnik rozdělených hradbami i prastarými zvyky. Nocleh v hotelu vybudovaném ve stylu pouštního kempu.

9. den

Starý M´Hamid – rozlehlý pouštní ksar (opevněná vesnice) obklopený palmérií. Jízda džípy pouští k nejrozlehlejším marockým dunám Erg Chegaga. Západ slunce na vrcholcích dun, pro zájemce fakultativně projížďka na velbloudu. Hra slunce a písku, oáza ticha a pokoje. Nocleh s večeří v pouštním berberském stanu pod nezapomenutelnou hvězdnou oblohou.

10. den

Východ slunce na dunáchErg Chegaga, následněcesta zpět na sever. Poutní město Tamegroute s „podzemní“ kasbou a prastarou knihovnou, která byla ve své době největší v Maroku a obsahovala přes 40 tisíc svazků. Jedinečná zelená keramika vznikající v místní tradiční dílně. Údolím řeky Dra´a přes horské sedlo v Jebel Saghro do Ouarzazatu.

11. den

Nejkrásnější marocký ksar AitBenhaddou, kde se natáčely filmy Gladiátor, Kleopatra, Asterix a Obelix a desítky dalších. Následný průjezd dramatickou přírodou Vysokého Atlasu s krásnými výhledy. Horský přechod Tizi-nTichka a dojezd do Marákeše.

12. den

Prohlídka Marákeše – neopakovatelného města s jeho červenými hradbami a spletí úzkých uliček. Dominanta města mešita Koutoubia, velkovezírův palác Bahía, stavební památky nejvýznačnějších vládnoucích dynastií, muzea, nejbarevnější súky (tržiště a řemeslnické dílny) v Maroku. Večerní návštěva slavného marákešského náměstí Jemaa el Fna. Krotitelé hadů, bubeníci a vypravěči, kejklíři, marocké ženy nabízející malování hennou a spousta marockých dobrot – ochutnáme?

13. den

Cesta na pobřeží Atlantského oceánu do města Essaouira, odpoledne ve městě. Specifická černošská diaspora v Maroku Gnawa – mix kulturních, náboženských a hudebních tradic. Unikátní středověký portugalský přístav (město proslavené lovem sardinek), mohutné opevnění, živé město uvnitř hradeb plné obchodů, tržišť, historických domů a výborných rybích restaurací. Západ slunce na dělostřelecké baště.

14. den

Dopoledne Essaouira, odpoledne společná návštěva arganového výrobního družstva s možností nákupu a návrat zpět do Casablanky.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Veškerá pozemní doprava (minibus a částečně terénní vozy). 
 • Ubytování v hotýlcích nebo tradičních riadech se snídaní 13x, 1x v pouštním stanu (prostorný trvale stojící stan s koberci a povlečenými postelemi) s večeří. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce dle potřeby. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně. 
 • Vstupy do památek a muzeí. 
 • Fakultativní aktivity. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 800 Kč.

Fakultativní výlety

 • Výlet na velbloudech 12 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd do Maroka patří v našem katalogu k těm oblíbeným. Nabízíme znalost destinace, stejně jako informacemi nabité a organizačně schopné průvodce. Zájezd nepatří k fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest. Dopravovat se budeme pronajatými vozidly, která budou řídit místní řidiči. Během pobytu na Sahaře cestujeme v terénních vozech (2 dny). V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.  

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celé cesty v jednoduchých turistických hotelech nebo v tradičních marockých riádech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V poušti budeme ubytováni v pouštích stanech se společným sociálním zařízením, v postelích s povlečením, není třeba spacák. V ceně ubytování je snídaně, 1x v poušti polopenze. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Vaše ohlasy

Dobry den, vratila jsem se v nedeli ze zajezdu do Maroka a chci Vam podekovat. Zajezd byl zajimavy a bohaty, pruvodce Slavek Suldovsky vyborny. Jeste jednou tedy VELKE DIKY!

3.5.2018

Velmi dobrý zájezd. Nejvíce se mi líbila pbsáhlost programu a dokonce jeho rozšíření díky ochotě průvodce Slávka Suldovského!

30.4.2018

Ďakujem! Sprievodkyňa Lenka Hrabalová je skutočne typ  na toto povolanie. Ústretová, pohodová, milá! Najvac sa mi páčila pestrosť programu- striedanie historických miest, zvykov, roznorodost, turistika, hamam...

24.10.2017

Průvodkyně Lenka Hrabalová byla skutečně bezva a myslím že nebudu přehánět, když řeknu, že byla nejen průvodkyní, ale stala se i členem naší rodiny. Ještě jednou díky.

12.9.2016

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

27.6. - 12.7.2019
+ další 1 termín
16 dní
Súdán
151 Súdán

Architektonické skvosty, pouště i karavanní stezky

15.4. - 27.4.2019
+ další 1 termín
13 dní
Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

26.3. - 7.4.2019
+ další 3 termíny
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog