Maroko

199

Maroko

Maurská architektura a nekonečné pouště

Kombinace kultury, přírody, berberských tradic a architektonických skvostů.

Pro každého Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Vydáme se k saharským dunám, kde si ze hřbetu velblouda vychutnáme nekonečnou poušť. U Atlantského oceánu v Casablance a Rabatu zavzpomínáme nejen na historii korzárů a pirátů. Nemineme ani posvátná místa Chefchaouen a Tamegroute, kam míří každoročně zástupy muslimských poutníků. Při pohledu na skvosty maurské architektury ve Fesu, Meknésu a Marrákeši se nám zastaví dech a navrátí nám ho pouze hovězí tažín na švestkách s několika doušky výborného mátového čaje.

Poznávací cesta Marokem za kulturou a památkami určená především milovníkům historie a pouštní krajiny. Země zachovávající si své původní berberské tradice. Cestujeme pronajatým vozidlem, během pobytu v poušti využijeme terénní auta.

Termíny a rezervace

Termín:  29.4. - 13.5.2024 15 dní / 14 nocí  (15 dní / 14 nocí) Cena:  49 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.9. - 13.10.2024 15 dní / 14 nocí  (15 dní / 14 nocí) Cena:  52 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  17.4. - 1.5.2025 15 dní / 14 nocí  (15 dní / 14 nocí) Cena:  52 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Járová

Od malička ji lákalo cestování a cizí jazyky. Propadla kouzlu jihoamerického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Výborná organizátorka. Zimní měsíce využívá k cestování po exotických destinacích, kde strávila desítky měsíců. K srdci jí přirostlo Jordánsko, Maroko, JV Asie - obzvláště Thajsko...

Více informací o průvodci

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Václavík

Zapálený cestovatel, který miluje exotickou kuchyni a cestuje za netradičními pokrmy po celém světě. Na cestách se rád seznamuje s místní kulturou, poznává zajímavá místa. Procestoval Blízký východ i severní Afriku, Blízký východ, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. Nejvíce ho v...

Více informací o průvodci

Kateřina Járová 29.4. - 13.5.2024
29.9. - 13.10.2024
?

Lenka Hrabalová

Milan Václavík

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Maroko, Marrakéše. Cesta na pobřeží Atlantského oceánu do městečka Essaouira (UNESCO). Specifická černošská diaspora v Maroku Gnawa – mix kulturních, náboženských a hudebních tradic. Západ slunce na dělostřelecké baště. První seznámení s králem marocké kuchyně, tažínem.

2. den

Pohoda v Essaouiře. Unikátní středověký portugalský přístav. Ranní rybářský trh. Město se proslavilo lovem sardinek. Mohutné opevnění, živé město uvnitř hradeb plné obchodů, tržišť, historických domů a výborných rybích restaurací.

3. den

Odjezd podél pobřeží na sever. Společná návštěva arganového výrobního družstva s možností nákupu. Stará portugalská pevnost Mazagan, dnešní součást města El Jadida (UNESCO). Pokračování do Casablanky. Večerní procházka koloniální čtvrtí.

4. den

Brzy ráno návštěva impozantní mešity Hassana II., jejíž část je omývána mořským příbojem. Francouzské koloniální čtvrti, kombinace moderní maurské architektury s francouzským šarmem. Přesun do metropole Rabatu (UNESCO), nejstarší fénické osídlení města Chellah, prohlídka královského mauzolea, kde odpočívají králové současné vládnoucí dynastie. Nádherná kasba Udaya se svými modrými domy a vyhlídkou na oceán, večerní procházka andaluskou medinou (nejstarší historickou čtvrtí).

5. den

Cesta na sever do Chefchaouenu, malebného města v Maroku uprostřed hor tvořeného změtí pitoreskních uliček v prudkém svahu, které bylo až do 20. let 20. století cizincům zapovězené. Oblast nechvalně známá pro svou produkci hašiše. Klidný podvečer u šálku tradičního mátového čaje.

6. den

Cesta napříč divokou přírodou pohoří Ríf s lesy korkových dubů. Olivové háje kolem významného římského sídla Volubilis (UNESCO), kde se dodnes zachovaly úchvatné základy města a jedny z nejlepších římských mozaik. Bývalé velkolepé královské město Meknés (UNESCO). Paláce sultána Moulaye Ismaila. Zachovalá městská brána Bab Mansour.Večer v královském Fesu.

7. den

Fes, perla Maroka, město založené již v 8. století je dnes pod patronátem UNESCO. Jeho mystická medína s labyrintem devíti tisíc uliček obehnaná hradbami budovanými od 11. do 20. století. Unikátní koželužny, pitoreskní medresy, mešity a mauzolea, výstavní paláce, karavanseráje, tržiště a všudypřítomná magická vůně tradičního koření. Nahlédnutí do procesu nekonečného množství živých řemesel.

8. den

Přejezd přes Střední Atlas do Mideltu. Cestou procházka v cedrových lesích, kde žijí makakové. Berberské město Azrou. První seznámení s geologickým bohatstvím země s minerály a fosiliemi.

9. den

Průjezd východní částí Vysokého Atlasu údolím řeky Zíz, následně po okraji Sahary do údolí řeky Todra. Přírodní div soutěska Todra, procházka palmérií podél řeky se zavlažovacími kanály a pozorování života berberských obyvatel. Magické údolí s kasbami a bizarními skalními útvary. Večerní městečko Tinghir.

10. den

Přesun přes drsnou oblast pohoří Jebel Saghro s nádhernými vyhlídkami. Město Zagora s nejrozlehlejší palmérií jihu Maroka je bránou do černé Afriky. Do Timbuktu, odkud karavany putovaly přes poušť 52 dnů! Prohlídka pět set let starého židovského ksaru Amazraou. Ze Zagory zamíříme do nejjižnějšího místa naší cesty do M´Hamidu, kde silnici pohlcuje Sahara a kde žije pět etnik rozdělených hradbami i prastarými zvyky. Nocleh v hotelu vybudovaném ve stylu pouštního kempu.

11. den

Starý M´Hamid – rozlehlý pouštní ksar (opevněná vesnice) obklopený palmérií. Jízda džípy pouští k nejrozlehlejším marockým dunám Erg Chegaga. Západ slunce na vrcholcích dun, pro zájemce fakultativně projížďka na velbloudu. Hra slunce a písku, oáza ticha a pokoje. Nocleh s večeří v pouštním berberském stanu pod nezapomenutelnou hvězdnou oblohou.

12. den

Východ slunce na dunách Erg Chegaga, následně cesta zpět na sever. Poutní město Tamegroute s „podzemní“ kasbou a prastarou knihovnou, která byla ve své době největší v Maroku a obsahovala přes 40 tisíc svazků. Jedinečná zelená keramika vznikající v místní tradiční dílně. Údolím řeky Dra´a přes horské sedlo v Jebel Saghro do Ouarzazatu.

13. den

Nejkrásnější marocký ksar Ait Benhaddou (UNESCO), kde se natáčely filmy Gladiátor, Kleopatra, Asterix a Obelix, seriál Hra o trůny a desítky dalších. Následný průjezd dramatickou přírodou Vysokého Atlasu s krásnými výhledy. Horský přechod Tizi-nTichka a dojezd do Marrákeše.

14. den

Prohlídka Marrákeše – neopakovatelného města s jeho červenými hradbami a spletí úzkých uliček (UNESCO). Dominanta města mešita Koutoubia, velkovezírův palác Bahía, stavební památky nejvýznačnějších vládnoucích dynastií, nejbarevnější súky (tržiště a řemeslnické dílny) v Maroku. Pro zájemce možnost návštěvy místního hammámu. Večerní návštěva slavného marrákešského náměstí Jemaa el Fna. Krotitelé hadů, bubeníci a vypravěči, kejklíři, marocké ženy nabízející malování hennou a spousta marockých dobrot – ochutnáme?

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá pozemní doprava (minibus a částečně terénní vozy)
 • Ubytování v hotýlcích nebo tradičních riadech se snídaní 13x, 1x v pouštním stanu (prostorný trvale stojící stan s koberci a povlečenými postelemi) s večeří
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 800 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výlet na velbloudech 18 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd nepatří k fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest.

Dopravovat se budeme pronajatými vozidly, která budou řídit místní řidiči. Během pobytu na Sahaře cestujeme v terénních vozech (2 dny). V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.  

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celé cesty v jednoduchých turistických hotelech nebo v tradičních marockých riádech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V poušti budeme ubytováni v pouštích stanech se společným sociálním zařízením, v postelích s povlečením, není třeba spacák.

V ceně ubytování je snídaně, 1x v poušti polopenze. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, před pár dny jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu okruh Marokem, jehož průvodkyní byla Martina Grmolenská. Martina byla úžasná průvodkyně- Hned při odletu z Istanbulu nastal problém, kdy mě a manžela nechtěli nás pustit do letadla a řekli nám, že byť máme letenku, nemohou nás vzít do letadla, protože mají všechna místa obsazená. Marťa ihned přišla a problém s odbavováním vyřešila, a to hlavně svým klidným chováním. Na cestě nás sice všechny postihly jisté zdravotní problémy, ale i s těmi si Martina poradila a pomohla koupit příslušné léky. Již jsme s Vaší cestovkou odcestovali hodně zájezdů a Marťa je jedna z nejlepších Vašich průvodkyní – je přívětivá, znalá a když nastane problém, ihned ho vyřeší.  Moc ji chválíme, má velký dar empatie. Děkujeme vaší CK a průvodkyni za skvělou dovolenou  

Soňa a Rosťa Š

5.6.2023

Dobrý den, 27. dubna 2019 se nám ani nechtělo domů. Vraceli jsme se ze zájezdu z Maroka, který nám průvodcovala Ivana Švarcová.  14 dní strávených v zemi plné protikladů s partou dalších 12-ti cestovatelských nadšenců se myslím povedlo. Ivana se snažila, bylo vidět že má Maroko odžité i soukromě  a nemá jej pouze naučené z průvodců. Jen moje drobná poznámka: přimlouval bych se zařadit i zastávku ve Vysokém Atlasu, který mně překvapil svojí zeleností a nádhernou přírodou. My jsme při přejezdu Vysokého Atlasu neměli hezké počasí, mraky byly až na zem, ale i z toho mála se dala tušit přenádherná příroda. Ale to jen názor jednotlivce …. Jinak hodnotíme zájezd kladně, samozřejmě kdyby někdo chtěl, chybičky by našel ( ale opravdu drobné ) ale copak se nám doma vždy všechno na 100 % povede ? A navíc v zemi, ve které díkybohu ještě nepřebrali spěch našeho domova ? Za všechno děkujeme, přejeme jen spokojené zákazníky a palec nahoru !

Galina a Petr M.

16.5.2019

Dobry den, vratila jsem se v nedeli ze zajezdu do Maroka a chci Vam podekovat. Zajezd byl zajimavy a bohaty, pruvodce Slavek Suldovsky vyborny. Jeste jednou tedy VELKE DIKY!

Eva V.

3.5.2018

Velmi dobrý zájezd. Nejvíce se mi líbila pbsáhlost programu a dokonce jeho rozšíření díky ochotě průvodce Slávka Suldovského!

Eva V.

30.4.2018

Ďakujem! Sprievodkyňa Lenka Hrabalová je skutočne typ  na toto povolanie. Ústretová, pohodová, milá! Najvac sa mi páčila pestrosť programu- striedanie historických miest, zvykov, roznorodost, turistika, hamam...

Jana A.

24.10.2017

Průvodkyně Lenka Hrabalová byla skutečně bezva a myslím že nebudu přehánět, když řeknu, že byla nejen průvodkyní, ale stala se i členem naší rodiny. Ještě jednou díky.

Petr

12.9.2016

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

25.9. - 10.10.2024
+ další 2 termíny
16 dní
Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

3.9. - 15.9.2024
+ dalších 7 termínů
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)