Maroko

199

Maroko

Maurská architektura a nekonečné pouště

Kombinace kultury, přírody, berberských tradic a architektonických skvostů.

Pro každéhoPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Vydáme se k saharským dunám, kde si ze hřbetu velblouda vychutnáme nekonečnou poušť. U Atlantského oceánu zavzpomínáme na historii korzárů a pirátů, kterým marocké pobřeží kdysi patřilo. Nemineme ani posvátná místa Chefchaouen a Moulay Idriss, kam míří každoročně muslimští poutníci ve snaze vyprosit od svatých požehnání. Při pohledu na skvosty maurské architektury ve Fesu a Marakéši se nám zastaví dech a navrátí nám ho pouze hovězí tažín na švestkách s několika doušky výborného mátového čaje.

Poznávací cesta Marokem za kulturou a památkami. Destinace je určená především milovníkům historie a pouštní krajiny. Země zachovávající si své původní berberské tradice. Cestujeme pronajatým vozidlem, během pobytu v poušti využijeme terénní auta. Cestujeme v malé skupince s průvodkyní, která Maroko navštěvuje opakovaně již řadu let.

Termíny a rezervace

Termín: 6.10. - 20.10.201815 dní / 14 nocí (15 dní / 14 nocí)Cena: 43 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 13.4. - 27.4.201915 dní / 14 nocí (15 dní / 14 nocí)Cena: 43 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Dana

Dana Kyndrová

Jako dítě strávila dva roky v Alžírsku. Na Filozofické fakultě UK v Praze vystudovala obor ruština-francouzština a poté dvanáct let tyto jazyky učila na katedře jazyků strojní fakulty ČVUT a AMU. V roce 1992 pedagogickou činnost ukončila a od té doby působí na volné noze jako fotografka, kurátor...

Více informací o průvodci

Miloslav

Miloslav Suldovský

Již v osmdesátých letech podnikal výpravy do východní Evropy, dveře na Západ si otevřel ihned po roce 1989. Nejprve stopem po Evropě a postupem času i na Nový Zéland a do Austrálie. Přes několik cest do Asie si však nejvíce oblíbil Afriku, kde navštívil postupně množství známějších i méně známýc...

Více informací o průvodci

Lenka Hrabalová 6.10. - 20.10.2018

Dana Kyndrová

Miloslav Suldovský

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MAROKA, Casablanky.

2. den

Brzy ráno návštěva impozantní mešity  Hassana II., jejíž část je omývána mořským příbojem. Moderní maurská architektura s francouzským šarmem. Přesun do metropole Rabatu a prohlídka královského mauzolea, kde odpočívají králové současné vládnoucí dynastie. Nádherná kasba Udaya se svými modrými domy a vyhlídkou na oceán. První seznámení s králem marocké kuchyně, tažínem.

3. den

Cesta na sever do Chefchaouenu, nejpitoresknější vesničky v Maroku uprostřed hor, která byla až do 20. let 20. století cizincům skrytá. Oblast nechvalně známá pro svou produkci hašiše. Průzkum malebného horského okolí. Klidný podvečer u šálku tradičního mátového čaje.

4. den

Cesta napříč divokou přírodou pohoří Rífu.Posvátná vesnička MoulayIdriss s hrobem zakladatele muslimského Maroka. Olivové háje kolem významného římského sídla Volubilis, kde se dodnes zachovaly jedny z nejlepších římských mozaik. Příjemný podvečer v královském Fesu. Možnost nákupu tradičních produktů – arganového oleje, ghassoulu či henny.

5. den

Fes, perla Maroka. Jeho mystická medína s labyrintem devíti tisíc uliček. Najdeme bezpečně cestu zpět? To nejlepší na světě z maurské architektury. Koželužny, medresy a všudypřítomná magická vůně tradičního koření. Možnost návštěvy tradičních lázní - hammámu. Podvečerní procházka kolem Merenidských hrobek.

6. den

Nový Fes a jeho francouzské bulváry. Přejezd přes Střední  Atlas do Mideltu. Cestou zastávka v cedrových lesích, kde žijí makakové. Berberská vesnice Azrou.

7. den

Napříč Vysokým Atlasem do údolí řeky Todra. Procházka toderskou palmárií podél řeky do soutěsky Todra a pozorování života berberských obyvatel. Magická údolí s kasbami a bizarními skalními útvary. Městečko Tinghir.

8. den

Přesun přes drsnou oblast pohoří Džebel Saghro s nádhernými vyhlídkami do Zagory. Ze Zagory zamíříme do M´Hamidu, místa, kde silnici pohlcuje Sahara a kde žije pět etnik, rozdělených hradbami i prastarými zvyky.

9. den

Dobrodružná jízda džípy pouští na největší marocké duny Erg Chegaga. Procházka po nekonečných písečných dunách. Pro zájemce fakultativně projížďka na velbloudu. Nekonečná hra slunce a písku, oáza ticha a pokoje. Nocleh s večeří v pouštním berberském stanu pod nezapomenutelnou hvězdnou oblohou.

10. den

Východ slunce na dunáchErg Chegaga. Město Zagora, které je bránou do černé Afriky. Timbouktou je odsud vzdáleno pouze 52 dnů cesty! Zastávka cestou ve vesničce Tamegrout s „podzemní“ kasbou a prastarou knihovnou, která byla ve své době největší v Maroku a obsahovala přes 40 tisíc svazků. Přes Ouarzazate do Vysokého Atlasu k pouštní pevnosti Ait Benhaddou.

11. den

Nejkrásnější marocká kasba Ait  Benhaddou, kde se natáčely filmy jako Asterix a Obelix a další. Následný průjezd dramatickou přírodou Vysokého Atlasu se zastávkou u kasby Télouet – sídla kontroverzní rodiny Glaouiů - s krásnými výhledy. Horský přechod TizinTichka a dobrodružná jízda klikatící se silnicí do Marákeše.

12. den

Prohlídka Marakéše – neopakovatelného města s jeho červenými kasbami a spletí úzkých uliček. Minaret Koutoubia, nádherné šlechtické sídlo Bahía, nejbarevnější tržiště v Maroku. V uších vám ještě dlouho budou znít typické zvuky vycházející z dílen kovotepců. Večerní návštěva slavného marakéšského náměstí Jemaa el Fna. Krotitelé hadů, bubeníci a vypravěči, kejklíři, marocké ženy nabízející malování hennou a spousta marockých dobrot – ochutnáme?

13. den

Výlet do čarokrásného údolí v předhůří Vysokého Atlasu - Ourika a procházka kolem vodopádů. Horalové a jejich tradiční výrobky. Cesta na pobřeží Atlantského oceánu do Essaouiry.

14. den

Prohlídka přímořského městečka Essaouira, proslaveného lovem sardinek. Lepší jste ještě nejedli! Odpolední návrat zpět do Casablanky.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Veškerá pozemní doprava (mikrobus a částečně terénní vozy).
 • Ubytování v hotýlcích nebo tradičních riadech se snídaní, 1x v pouštním stanu s večeří.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodce dle potřeby.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně.
 • Vstupy do památek a muzeí.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 800 Kč.

Fakultativní výlety

 • Výlet na velbloudech 15 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd do Maroka patří v našem katalogu k těm oblíbeným. Nabízíme znalost destinace, stejně jako informacemi nabité a organizačně schopné průvodce. Zájezd nepatří k fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest. Dopravovat se budeme pronajatými vozidly, která budou řídit místní řidiči. Během pobytu na Sahaře cestujeme v terénních vozech (2 dny). V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.  

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celé cesty v jednoduchých turistických hotelech nebo v tradičních marockých riádech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V poušti budeme ubytováni v pouštích stanech se společným sociálním zařízením, v postelích s povlečením, není třeba spacák. V ceně ubytování je snídaně, 1x v poušti polopenze. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Vaše ohlasy

Dobry den, vratila jsem se v nedeli ze zajezdu do Maroka a chci Vam podekovat. Zajezd byl zajimavy a bohaty, pruvodce Slavek Suldovsky vyborny. Jeste jednou tedy VELKE DIKY!

3.5.2018

Velmi dobrý zájezd. Nejvíce se mi líbila pbsáhlost programu a dokonce jeho rozšíření díky ochotě průvodce Slávka Suldovského!

30.4.2018

Ďakujem! Sprievodkyňa Lenka Hrabalová je skutočne typ  na toto povolanie. Ústretová, pohodová, milá! Najvac sa mi páčila pestrosť programu- striedanie historických miest, zvykov, roznorodost, turistika, hamam...

24.10.2017

Průvodkyně Lenka Hrabalová byla skutečně bezva a myslím že nebudu přehánět, když řeknu, že byla nejen průvodkyní, ale stala se i členem naší rodiny. Ještě jednou díky.

12.9.2016

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

9.4. - 24.4.2019
16 dní
Súdán
151 Súdán

Architektonické skvosty, pouště i karavanní stezky

15.4. - 27.4.2019
+ další 1 termín
13 dní
Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

21.9. - 3.10.2018
+ další 1 termín
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog