Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Na zájezdu se mi líbilo vše. Perfektně vybraný úsek Lýkijské stezky - krásná příroda, památky, každý úsek byl specifický), perfektně vybraný hotel, vždy na krásném místě, vynikající jídlo, průvodce měl perfektní znalosti místních podmínek, skvělá organizace. 

Dobrý den celý týme CK Livingstone, už jsem to v úterý volal p. Hermannovi, ale píši to ještě pro všechny. V pondělí 25.4. jsem se po zpoždění kvůli aerolinkám v Amsterdamu vrátil po necelých třech týdnech se zájezdu z Ekvádoru + Galapág s průvodcem Honzou Bartošem a musím konstatovat, že jsem po delší době opět spokojen s tím, jak byl celý zájezd zorganizován a je na tom jistě lví podíl Honzy Bartoše. Bylo vidět, že tam žije delší dobu a tuto oblast má naprosto v malíčku a přesně věděl co dělat, kdy dělat a jak dělat a jeho naprostý nadhled a zkušenosti byli velkým přínosem pro celou skupinu. Za sebe říkám - velká paráda a jen jsem zalitoval, že jsem už delší dobu nebyl s CK Livingstone. Protože prakticky vždy, když jsem jel s vámi, tak to byla paráda a Honza se u mne zařadil mezi TOP průvodce, které jsem měl možnost na svých cestách poznat a za to mu děkuji. Dále děkuji celému týmu CK Livingstone, kteří řešili další praktické záležitosti okolo tak, aby toto vše klaplo a to včetně problémů ohledně stávky zaměstnanců v Amsterdamu, kdy to udělalo časovou čáru přes plán všem účastněným. I bylo to vyřešeno s poměrně velkou rychlostí, takže se to vše zvládlo. Těším se na další cesty a cestovatelské zážitky s vámi a ať se vám všem daří.

Dobrý den,  minulý týden jsme se vrátili z naprosto úžasného zájezdu po krásách Namibie s paní Janou Wilson. Nemám naprosto žádná slova, jak celý tento pobyt zde vynachválit. Musím říci, že Jana je naprosto TOP průvodkyně, v životě jsem se nesetkala s lepším průvodcem. Jana má velice lidský přístup, umí poutavě povídat naprosto o čemkoliv, nic pro ní není problém. Všechno, co si člověk vzpomněl, tak dokázala vyřešit, zařídit. Jana je průvodkyně, kterou byste si měli vyvažovat zlatem, opravdu jsem z ní byla hooodně nadšená. Kvalita veškeré ubytování naprosto předčila moje očekávání. Již jsem v minulosti navštívila několik afrických zemích, takže jsem byla připravena na trochu jiný standard ubytování/teplou vodu apod.  Ale veškeré ubytování bylo naprosto luxusní, mnohé evropské hotely by se od zdejšího ubytování mohlo učit a závidět jejich vybavení. Těžko vyzvednout jen jedno ubytování, opravdu všechna byla naprosto skvělá. To mohu rovněž říci i o kvalitě výběru restaurací pro večeře, ochutnali jsme spoustu místních delikates. Moc děkujeme Janě, že se nám věnovala nad rámec svých povinností. Vzhledem k jejímu přístupu k místním lidem, tak je rovněž všude velice oblíbená a všichni místní jí vycházejí vstříc na úkor klientů konkurenčních kanceláří, o čemž jsme se mohli osobně přesvědčit při návštěvě Údolí mrtvých akácií :-) Manžel z počátku byl proti jet do Afriky, stále měl zkreslené představy ohledně "civilizace" ale přijel nadšený. Takže moc děkujeme za skvělou dovolenou!!

Mexiko jsme poprvé navštívili před začátkem coronavirové pandemie (listopad 2019). Tehdy jsme s průvodcem Milanem Štěpánkem projeli trasu zájezdu To nejlepší z Mexika. Tato rozmanitá země se nám moc líbila. Je to země protikladů (nejbohatší a nejchudší lidé na světě …) a přírodních krás. Také je to země s dlouhou a zajímavou historií. Jakmile pandemie v Evropě zeslábla, vydali jsme se do Mexika znovu. Zájezd „Zážitkové Mexiko“ nás dostal do kolen. Konečně jsme zase mohli cestovat. Ten jindy „nekonečný“ let přes oceán jsme si tentokrát užili. Na letišti v Mexiko City na nás čekal průvodce Vítek Sojka. Program zájezdu byl trochu pravený, abychom z něj mohli splnit maximum. Přece jen i Mexiko zasáhla coronovirová omezení. Takže po dni stráveném  Mexiko City jsme odletěli do města Chihuahua, abychom stihli vlak El Chepe. Pro našeho průvodce Vítka určitě nebylo jednoduché se orientovat ve všech těch změnách. Nicméně se se vším statečně popral a viděli jsme opravdu hodně. Ostatně o tom, jaké atrakce a památky na Vás čekají, se dozvíte z programu zájezdu. Co se tam ale nedozvíte je, že budete mít po boku průvodce, který tuhle zemi opravdu miluje (to platí pro oba pány – Štěpánka i Sojku), potkáte milé, usměvavé lidi, jejichž život je mnohdy těžší, než ten náš.   Už je to asi dva týdny, co jsme se vrátili z Mexika domů. Stále se mi v noci o té krásné zemi plné usměvavých lidí zdá. Mexiko lindo.

Milí DOBROdruzi,  ráda bych touto cestou poděkovala nejen za krásný program zájezdu do Jordánska, ale i za skvělou práci průvodce Milana Václavika, který svým pozitivním a optimistickým přístupem tmelil různorodý kolektiv a citlivě přizpůsobovat program možnostem a kondici každého z nás. Milanovo nadšení pro objevování je “infekční “. S úsměvem řešil různé drobné zádrhele a byl vždy po ruce. Jeho ošetření páně Filipova ukopnutého palce bylo zcela profesionální. Jeho práce je na 1*. Diky, byla to senzační dovolená.  

Dobrý den, pan Jan Bartoš je vynikající průvodce, fundovaný,ochotný, znalý prostředí, no prostě bomba. Byla jsem moc spokojená a určitě mě inspiroval k dalším cestám s CK Livingstone.  

Dobrý den, moc děkujeme za zájezd. Jsme doma. Budu velmi stručný (jsem strojař). 1. Perfektní zájezd. Vynikající organizace a památky. 2. Vynikající průvodce, David Švejnoha. Velice pěkné jednání s lidmi, dovede povzbudit atmosféru už unavených "důchodců". Prostě jsme si na sebe zvykli (manželka i já). 3. Nemám co dodat. Třetí zájezd s vámi a perfektní. Moc moc děkujeme. Dalo by se rozepisovat více. ...

Jsme stálými zákazníky Vaší cestovní kanceláře a vždy jsme byli velmi spokojeni. Letos jsme absolvovali zájezd do Mexika v termínu 16.11.-30.11.2021, který se nám velmi líbil a byli jsme nadmíru spokojeni s naším průvodcem Milanem Štěpánkem, který byl na vysoké profesionální úrovni, vždy ochotný vysvětlit neznámé skutečnosti, stále připravený pomoci. Poznávací zájezd byl perfektně připravený bez jakékoli nepříjemnosti či chyby. Proto i v budoucnosti budeme využívat Vaši cestovní kancelář. Děkujeme za nádherné zážitky, manželé P.

Rádi bychom touto cestou poděkovali Davidovi Švejnohovi, který byl naším průvodcem během putování po Jordánsku. Cestujeme s Livingstonem pravidelně a vždy jsme mile překvapeni vysokou úrovní, profesionalitou a organizačním talentem vašich průvodců. David byl navíc výjimečně komunikativní, skvělý řečník a bavič (jeho čtení pohádek během přejezdů je pro nás nezapomenutelné!). Vytvářel milou a pozitivní atmosféru, snažil se i z vlastní iniciativy zpestřit itinerář zájezdu a pokud se vyskytl zádrhel, okamžitě jej vyřešil. Děkujeme mu za naprosto perfektně odvedenou práci, díky které jsme si užili báječnou dovolenou.

Jenom krátce. Cesta do Jordánska cca 11/21 byla perfektní. Trasa byla zvolena OK, vše OK. Průvodce Švejnoha byl vynikající. Vystupováním, přístupem k lidem, ochota - no prostě jednička. Nevím co dodat.