Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Hezký den přeji do CK LIVINGSTONE a zdravím všechny co budou číst toto poděkování. Měl jsem to štěstí a byl jsem zase v Africe. Poprvé Tanzanie a Zanzibar s Davidem Švejnohou a nyní zájezd č.121 Zimbabwe – Botswana – Namibie - JAR. Průvodce opět neuvěřitelně fundovaný milovník Afriky David.  Celou dobu jsem měli k dispozici auto s řidičem, usměvavým a ochotným řidičem, který se v případě potřeby postaral o grilování. Po celou dobu opravdu poznáváte Afriku, zvířata, úžasné přírodní scenérie a lidi, usměvavé lidi. To celé David prokládá  vyprávěním o místech které právě projíždíte a nebo přidává své zážitky z cest po Africe. Na závěr bych rád řekl, že to co všechno CK nabízí v programu opravdu zažijete a když budete mít štěstí na pana ŠVEJNOHU  zažijete o trošku intenzivněji. Díky LIVINGSTONE, díky Davide a zase někdy na cestách ?  

Dobrý den, přiznám se, že obecně reference či jiná hodnocení nepíši, ale tentokrát udělám výjímku. Rád bych poděkoval za krásný zájezd, a to především díky zvládnuté organizaci, připravenosti a komplexním znalostem průvodkyně - Kateřiny Špirochové. Na všechny myslela, program upravovala dle místních podmínek, občas přidala nějakou utajenou lokaci, a vždy byla k ruce a pomoci. Jak jsme zjistili, Japonsko je složitá země, kde je spousta věcí jinak než Evropan předpokládá, Anglicky se nedomluvíte ani v hotelu, a najít cestu z nádraží je dost často nadlidský úkol. Myslím, že všichni z našeho zájezdu si Japonska užili plnými doušky, a za to prosím naším jménem poděkujte Kateřině. Ještě jednou s poděkováním  

Zdravím cestovní kancelář LIVINGSTONE, právě jsme se vrátili z úžasné cesty po Africe - zájezd č. 121, který průvodcoval David Švejnoha. Tento zájezd jsme si vybrali právě po velmi dobré zkušenosti s ním ze zájezdu po Tanzánii + Zanzibaru z covidového přelomu roku 2020/2021. A David - opět nezklamal. Ochotný, trpělivý, vtipný, milý, srdečný, odborně fundovaný...prostě výhra mít takového průvodce na cestách. Budeme doufat, že se nám poštěstí s ním zase někdy někam jet.  Z Aše zdraví urputní cestovatelé Jana a Karel

Dobrý den,  v termínu  od 11.3.- 29.3.2023 jsme s Vaší CK absolvovali zájezd č. 222  zážitkový Vietnam,. Vysoce hodnotím  navrženou formu  zájezdu, který byl skutečně zážitkový se vším všudy. Náš průvodce  Milan Václavík je skutečný profesionál  a zaslouží  si náš obdiv. Byl vždy  k dispozici a  aktivně a s přehledem  pomohl. Po celou dobu zájezdu byl garantem pohody všech účastníků, svým přístupem a aktivitou  povýšil tento pobyt na skutečně nezapomenutelně zážitkový  s trvalými vzpomínkami na  Vietnam a  jeho průvodcovské mistrovství.  

Vážený Livingstone, právě jsme se vrátili z cesty po Vietnamu nazvané Zážitkový Vietnam. Chceme vám vyjádřit díky za výborně zorganizovaný 19 denní putovní zájezd, který splnil naši ambici seznámit se s touto pro nás neznámou zemí. Navíc jsme prostřednictvím naplánovaných zážitkových akcí získali možnost blíže poznat kulturu a kolorit jejích rozdílných částí a ještě se k tomu pobavit. Největší chválu však podle nás zasluhuje průvodce Milan Václavík. Od prvního seznámení až po poslední minuty loučení na letišti profesionální průvodce, který nikoho z nás nikdy nenechal ve štychu, vždy poradil a všechen svůj čas věnoval péči o skupinu i její jednotlivce. Vždy s dostatečným předstihem uvedl program následujícího dne či jeho části. Stejně tak výklad k jednotlivým úsekům cesty či konkrétního zastavení byl jasný a akorát tak stručný, abychom v horkém počasí zvládli jej vnímat. Vždy jej pro zapamatování v různých obměnách zopakoval a v mezičase většinou cestou autokarem naši pozornost zábavnými otázkami vyzkoušel. Všechny výlety, atrakce a společné stolování či ochutnávky jídel s námi absolvoval a při tom ochotně odpovídal na četné dotazy. Mezi námi i v tom vidíme jeho profesionalitu, protože odpovídat stále ochotně a mile na dotazy, které již byly položeny předchozími skupinami nebo dokonce stejnou skupinou opakovaně, je podle nás umění. Pokud se v programu CK našla jen trocha času navíc, s nadšením jemu vlastním nám vylíčil možnost další neplánované vycházky. Tu většina skupiny neodmítala a taky nikdy nelitovala. V situaci, kdy někteří členové zájezdu onemocněli, jim poskytl vlastní léky a popř. je doprovodil k lékaři. Mnozí účastníci zájezdu ocenili doprovod na nákupy a jeho umění usmlouvat výhodnější cenu.  Nemůžeme než vyjádřit přání zopakovat si někdy cestu s vaší kanceláří a s průvodcem Milanem, který se nám zapsal do paměti (shodli jsme se např. na případné společné cestě po Kostarice). Přejeme vám i jemu úspěšné podnikání a spoustu invence pro nové a nové provázení nadšených cestovatelů, mezi něž se rádi řadíme.

Dobrý den, tři dny zpět jsme se vrátili že zájezdu 203 Singapur, Malajsie, Thajsko. Chceme poděkovat za úžasné a nevšední zážitky. Celý zájezd byl nepopsatelně krásný a průvodce Pavol Okénka byl super. Vždy poruce a se vším nápomocen. S manželkou jsme touto dovolenou nadšení. Nejenom ,že jsme Asii viděli, ale díky vaší ck a Pavlovi jsme jí i zažili. Mnohokrát děkujeme. 

Před třemi týdny jsme se vrátili ze zájezdu z Kostariky a Panamy. Chtěla bych velmi poděkovat průvodkyni Karolíně Draxlerové za bezvadnou organizaci zájezdu, a to jak turistických aktivit, které byly opravdu mnohostranné, tak i ubytování či společných jídel, za empatické a přátelské jednání se všemi účastníky, ochotu vyhovět jejich potřebám, její řešení organizačních záležitostí i mimořádných událostí s velkým přehledem a trpělivostí (což můžu za sebe potvrdit například při potřebě vyhledání lékařského ošetření nebo při zpoždění zavazadla), a v neposlední řadě i za její výbornou znalost místního prostředí, schopnost navázat kontakt s místními lidmi a rychle se orientovat a rozhodovat. Karolína nám také vždy poskytla perfektní výklad jak k přírodním krásám a zajímavostem, tak i ohledně historie či jiných aspektů navštívených míst, a neváhala se jednotlivým účastníkům věnovat, pokud měli zájem o doplňkový individuální program. Díky ní mám opět s Vaší cestovní kanceláří tu nejlepší zkušenost. Celkově považuji tento zájezd za velmi pohodový a úspěšný, jistě i zásluhou této průvodkyně. Dle ohlasů od dalších účastníků si jsem jistá, že i všichni ostatní byli spokojení a Karolínu velmi oceňovali.  

Chtěla bych touto cestou poděkovat vaší cestovní kanceláři za úžasný zájezd č. 341 Kostarika – Panama v termínu 12. – 26.2.2023. Cestovala jsem s vámi poprvé a skutečnost ve všech ohledech překonala moje očekávání. Velký dík si zaslouží naše úžasná průvodkyně Karolína Draxlerová, která je nejen profesionálkou na svém místě, ale současně je velice milá, vnímavá, přátelská, trpělivá, ochotná pomoci a dokáže šířit dobrou náladu. Byli jsme soudržná parta, což přispělo k celkové pohodě zájezdu. Společně jsme strávili bezvadné 2 týdny plné krásných zážitků. Kostarika se svými národními parky a zajímavou flórou a faunou je naprosto úžasnou destinací a stejně tak Panama se svým velkolepým průplavem, hlavním městem Panama City a skupinou ostrovů Bocas del Toro. Užila jsem si nádherné a nezapomenutelné 2 týdny, které patří k mým nejkrásnějším dovoleným. Chci věřit, že se setkáme na dalších dovolených.

Poznávací zájezd č.322 ,,To nejlepší z Mexika" v období od 04.-19.10. 2022. Ráda bych tímto poděkovala naši úžasné průvodkyni Míši Králové, protože její profesionální přístup mne ujistil, že máme stále odborníky na svém místě, kterým záleží na dobrém jméně jejich zaměstnavatele, kterému dělají svou prací jen čest. Její příjemné vystupování, obětavost, znalost země, ochota vyhovět a naplánovat co nejlépe pobyt společně s našim místním řidičem Ernestem nemělo jedinou chybičku. Pobyt jsem si neskutečně užila, do paměti se mi vrylo spoustu neopakovatelných zážitků, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Ještě jednou moc děkuji za precizní organizaci, díky které se už těším na další zájezd s Vaší cestovní kanceláří. Mexiko rozhodně doporučuji všem zájemcům lačnících po poznání, příjemné atmosféře a dokonalé organizaci. S láskou Evča

Krásný den všem v CK, ráda bych touto cestou chtěla poděkovat za nádhernou dovolenou. Velký dík si hlavně zaslouží náš průvodce Francisco Sojka, který byl celou dobu usměvavý, příjemný, milý, trpělivý (naše dotazy byly někdy až dětinské, ale on vše s přehledem zvládl), připravený, obětavý, ochotný, jeho znalost Mexika byla výborná, profesionální, zkrátka se z něho stal kamarád a přítel.