Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den,  v termínu  od 11.3.- 29.3.2023 jsme s Vaší CK absolvovali zájezd č. 222  zážitkový Vietnam,. Vysoce hodnotím  navrženou formu  zájezdu, který byl skutečně zážitkový se vším všudy. Náš průvodce  Milan Václavík je skutečný profesionál  a zaslouží  si náš obdiv. Byl vždy  k dispozici a  aktivně a s přehledem  pomohl. Po celou dobu zájezdu byl garantem pohody všech účastníků, svým přístupem a aktivitou  povýšil tento pobyt na skutečně nezapomenutelně zážitkový  s trvalými vzpomínkami na  Vietnam a  jeho průvodcovské mistrovství.  

Vážený Livingstone, právě jsme se vrátili z cesty po Vietnamu nazvané Zážitkový Vietnam. Chceme vám vyjádřit díky za výborně zorganizovaný 19 denní putovní zájezd, který splnil naši ambici seznámit se s touto pro nás neznámou zemí. Navíc jsme prostřednictvím naplánovaných zážitkových akcí získali možnost blíže poznat kulturu a kolorit jejích rozdílných částí a ještě se k tomu pobavit. Největší chválu však podle nás zasluhuje průvodce Milan Václavík. Od prvního seznámení až po poslední minuty loučení na letišti profesionální průvodce, který nikoho z nás nikdy nenechal ve štychu, vždy poradil a všechen svůj čas věnoval péči o skupinu i její jednotlivce. Vždy s dostatečným předstihem uvedl program následujícího dne či jeho části. Stejně tak výklad k jednotlivým úsekům cesty či konkrétního zastavení byl jasný a akorát tak stručný, abychom v horkém počasí zvládli jej vnímat. Vždy jej pro zapamatování v různých obměnách zopakoval a v mezičase většinou cestou autokarem naši pozornost zábavnými otázkami vyzkoušel. Všechny výlety, atrakce a společné stolování či ochutnávky jídel s námi absolvoval a při tom ochotně odpovídal na četné dotazy. Mezi námi i v tom vidíme jeho profesionalitu, protože odpovídat stále ochotně a mile na dotazy, které již byly položeny předchozími skupinami nebo dokonce stejnou skupinou opakovaně, je podle nás umění. Pokud se v programu CK našla jen trocha času navíc, s nadšením jemu vlastním nám vylíčil možnost další neplánované vycházky. Tu většina skupiny neodmítala a taky nikdy nelitovala. V situaci, kdy někteří členové zájezdu onemocněli, jim poskytl vlastní léky a popř. je doprovodil k lékaři. Mnozí účastníci zájezdu ocenili doprovod na nákupy a jeho umění usmlouvat výhodnější cenu.  Nemůžeme než vyjádřit přání zopakovat si někdy cestu s vaší kanceláří a s průvodcem Milanem, který se nám zapsal do paměti (shodli jsme se např. na případné společné cestě po Kostarice). Přejeme vám i jemu úspěšné podnikání a spoustu invence pro nové a nové provázení nadšených cestovatelů, mezi něž se rádi řadíme.

Dobrý den, tři dny zpět jsme se vrátili že zájezdu 203 Singapur, Malajsie, Thajsko. Chceme poděkovat za úžasné a nevšední zážitky. Celý zájezd byl nepopsatelně krásný a průvodce Pavol Okénka byl super. Vždy poruce a se vším nápomocen. S manželkou jsme touto dovolenou nadšení. Nejenom ,že jsme Asii viděli, ale díky vaší ck a Pavlovi jsme jí i zažili. Mnohokrát děkujeme. 

Před třemi týdny jsme se vrátili ze zájezdu z Kostariky a Panamy. Chtěla bych velmi poděkovat průvodkyni Karolíně Draxlerové za bezvadnou organizaci zájezdu, a to jak turistických aktivit, které byly opravdu mnohostranné, tak i ubytování či společných jídel, za empatické a přátelské jednání se všemi účastníky, ochotu vyhovět jejich potřebám, její řešení organizačních záležitostí i mimořádných událostí s velkým přehledem a trpělivostí (což můžu za sebe potvrdit například při potřebě vyhledání lékařského ošetření nebo při zpoždění zavazadla), a v neposlední řadě i za její výbornou znalost místního prostředí, schopnost navázat kontakt s místními lidmi a rychle se orientovat a rozhodovat. Karolína nám také vždy poskytla perfektní výklad jak k přírodním krásám a zajímavostem, tak i ohledně historie či jiných aspektů navštívených míst, a neváhala se jednotlivým účastníkům věnovat, pokud měli zájem o doplňkový individuální program. Díky ní mám opět s Vaší cestovní kanceláří tu nejlepší zkušenost. Celkově považuji tento zájezd za velmi pohodový a úspěšný, jistě i zásluhou této průvodkyně. Dle ohlasů od dalších účastníků si jsem jistá, že i všichni ostatní byli spokojení a Karolínu velmi oceňovali.  

Chtěla bych touto cestou poděkovat vaší cestovní kanceláři za úžasný zájezd č. 341 Kostarika – Panama v termínu 12. – 26.2.2023. Cestovala jsem s vámi poprvé a skutečnost ve všech ohledech překonala moje očekávání. Velký dík si zaslouží naše úžasná průvodkyně Karolína Draxlerová, která je nejen profesionálkou na svém místě, ale současně je velice milá, vnímavá, přátelská, trpělivá, ochotná pomoci a dokáže šířit dobrou náladu. Byli jsme soudržná parta, což přispělo k celkové pohodě zájezdu. Společně jsme strávili bezvadné 2 týdny plné krásných zážitků. Kostarika se svými národními parky a zajímavou flórou a faunou je naprosto úžasnou destinací a stejně tak Panama se svým velkolepým průplavem, hlavním městem Panama City a skupinou ostrovů Bocas del Toro. Užila jsem si nádherné a nezapomenutelné 2 týdny, které patří k mým nejkrásnějším dovoleným. Chci věřit, že se setkáme na dalších dovolených.

Poznávací zájezd č.322 ,,To nejlepší z Mexika" v období od 04.-19.10. 2022. Ráda bych tímto poděkovala naši úžasné průvodkyni Míši Králové, protože její profesionální přístup mne ujistil, že máme stále odborníky na svém místě, kterým záleží na dobrém jméně jejich zaměstnavatele, kterému dělají svou prací jen čest. Její příjemné vystupování, obětavost, znalost země, ochota vyhovět a naplánovat co nejlépe pobyt společně s našim místním řidičem Ernestem nemělo jedinou chybičku. Pobyt jsem si neskutečně užila, do paměti se mi vrylo spoustu neopakovatelných zážitků, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Ještě jednou moc děkuji za precizní organizaci, díky které se už těším na další zájezd s Vaší cestovní kanceláří. Mexiko rozhodně doporučuji všem zájemcům lačnících po poznání, příjemné atmosféře a dokonalé organizaci. S láskou Evča

Krásný den všem v CK, ráda bych touto cestou chtěla poděkovat za nádhernou dovolenou. Velký dík si hlavně zaslouží náš průvodce Francisco Sojka, který byl celou dobu usměvavý, příjemný, milý, trpělivý (naše dotazy byly někdy až dětinské, ale on vše s přehledem zvládl), připravený, obětavý, ochotný, jeho znalost Mexika byla výborná, profesionální, zkrátka se z něho stal kamarád a přítel. 

Právě jsem absolvovala poznávací zájezd do Thajska s průvodkyní Katkou Járovou. Cesta se mi moc líbila. Průvodkyně Katka byla velmi ochotná, vstřícná a milá. S CK Livingstone jsem byla již 3x a i nadále hodlám vašich služeb využívat.

Dobrý den, Konečně se nám podařilo vyklepat písek ze všech záhybů zavazadel, pračka statečně dobojovala svou bitvu s haldami zaprášeného ušmudlaného oblečení, pozvolna nás opouštějí noční sny, že se někam přesouváme a něco nového opět uvidíme, a pomalu přivykáme zdejšímu životu. Ale hlava je stále TAM. Na zájezdu 121 Zim-Bots-Nam-JAR.  Mysleli jsme, že jedeme na dovolenou, ale to byl omyl. Jednalo se totiž o jednu velkou neskutečnou nepřestávající smršť dojmů, informací, poznání a emocí, na což jsem připraveni nebyli a ani leták nevaroval „nevhodné pro citlivé povahy“. Takže zejména u mé manželky slzely oči velmi často. Návštěva namibijské vesničky u cesty s hliněno-plechovou jednotřídkou, kolonie lachtanů, pelikáni na    palubě lodi, překrásná lvice v Chobe pár metrů od džípu,  sloni na dosah, bezprostřednost afrických dětiček, chudoba slumových obyvatel nejen v SOWETO, úsměvy prodavaček kdekoliv, úžasný řidič, fenomenální průvodce…nechci tu popsat stohy papírů čím nás zájezd dostal a vyvedl z domnělé duševní rovnováhy. Viníkem tohoto vykolejení je především David Švejnoha, Pan Průvodce ( PP ). PP nás nenechal vydechnout  z jednoho zážitku a už nás sunul do dalšího a dalšího a dalšího. Když jsme po týdnu nabyli dojmu, že jsme Afriky plní a můžeme jet domů, David nás ujistil, že nemůžeme. Že budeme překvapení, kolik se toho do nás ještě vejde. A nelhal. Nacpal do nás Afriky tolik, že ji budeme trávit ještě pár let. Ačkoliv jsme se po nečekaně špatných cestách přemísťovali občas rychlostí 30km/hod, do kempů přijížděli za tmy a za tmy také odjížděli, což se vymykalo původním časovým plánům, PP dokázal vše bravurně zorganizovat. A i přes tento časový deficit nám jako kouzelník dokonce poskytl, zajistil a domluvil mnoho úžasných zastávek mimo hlavní program. Poznali jsme ryzí Afriku.  Fenomenální vypravěč nejen o Africe, historik, botanik, zoolog, přírodovědec, zeměpisec, šiřitel dobré nálady, pokorný, starostlivý o nás jako o vlastní rodinu. Davide, děkujeme za vše.Druhý člověk, který měl na neskutečném zájezdu velký podíl, byl Graham, jihoafričan skotského původu. Počáteční rozčarování, že si nás na letišti v Zimbabwe nepřevzal typický černoch, přerostlo během třítýdenního putování v takový obdiv a sympatie, že jsem se loučili ( jak jinak ) se slzami v očích, jako bychom opouštěli člena rodiny.  Graham si nás získal nejen tím, že s námi urazil bezpečně 7.000 km občas strastiplným terénem, ale i svým přehledem, humorem a skromností. Kdykoliv jsme objevili fotogenickou scenerii a vykřikli „stop“, Graham byl ochoten kvůli naší spokojenosti riskovat i dopravní nehodu a zastavit smykem na místě. Grahame, moc děkujeme.

Chtěli by jsme tímto poděkovat Vašemu průvodci a Vaši cestovní kanceláři za báječnou dovolenou v lokalitách Vietnam a Kambodža v termínu od 27.12.2022 až 15.1.2023. Profesionálně vedený velmi intenzivní zájezd plný poznání, informací, zážitků kulinářských i přírodních s přiměřenou mírou relaxace, zábavy a s poznáním místních zvyklostí. Průvodce Milan Václavík nás udivoval znalostmi s množstvím informací geografických, dějepisných, náboženských i národnostních se vzájemnou historickou provázaností. Průvodce byl vnímavý k zájmům účastníků a věnoval se nám s maximálním využitím celého dne s poznáním umělecké kultury divadla a cirkusu i do nočních hodin. Ještě jednou Milanovi děkujeme