Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Chtěli bychom vám dodatečně poděkovat za nezapomenutelný zážitek s vaší cestovní kanceláří . Obzvláště za výborného průvodce Petra Berana a řidiče Grhama. Ubytování výborné, spousta zážitků a nádherné Safari. Přejeme další spokojené klienty.

Dobrý den,  rádi bychom vám poděkovali za dobře koncipovaný zájezd do Vietnamu a Kambodže, který jsme absolvovali v listopadu 2024. Za co bychom ale zvlášť chtěli poděkovat, byla volba průvodce Milana Václavíka, který náš zájezd povýšil na jeden z nejlepších. Všem bych chtěla popřát, aby měli možnost cestovat s Milanem, který se o nás staral po celou dobu zájezdu s neskutečným zájmem, poskytoval nám informace velmi vtipným a zábavným způsobem, staral se o to, abychom měli plno různých zážitků nejen kulturních, ale abychom ochutnali Vietnam všemi smysly. Pokud by někdo chtěl cestovat do Vietnamu, rozhodně budeme doporučovat CK Livingstone, speciálně ale doporučíme cestovat s Milanem Václavíkem.  Ať máte dostatek průvodců jako je Milan a spokojené zákazníky.

Dobrý den,  Zájezd  228, To nejlepší z Indie, je po čertech silnou esencí Indie, která zahýbe i s otrlými turisty, kteří znají jako Asii pouze Thajsko či Vietnam. Památky, prostředí rušných měst i venkova, svérázní Indové, typické pokrmy, magické Varanásí..., prostě jiný svět, žádný skanzen pro rozmazlené turisty. To vše doplněno třešničkou na indickém dortu, a sice skvělou průvodkyní Kamilou. Její nevyčerpatelné znalosti z historie i současné Indie, přátelská a vstřícná povaha, ale i schopnost improvizovat v neplánovaných situacích, to vše jen zpříjemňuje zájezd a činí z něj opravdu jak název napovídá " To nejlepší z Indie ". Děkuji!!!  

Dobrý den! Jako účastníci zájezdu "Pestrobarevná Kostarika" nyní na přelomu roků 2024 - 2025 bychom rádi vaší cestovní kanceláři poděkovali (byla to už druhá zkušenost s vámi) - vše bylo dokonalé :-)) Kostarika je opravdu nádherná země s přírodními krásami, jen bohužel deštíků jsme neočekávaně měli trochu více. Pomineme-li tuto skutečnost, chtěli bychom především poděkovat naší milé průvodkyni Lucce Pečínkové. Nebudeme vypisovat veškerá pozitiva související se společně stráveným časem, bylo jich opravdu hodně. Shrnuli bychom to tak, že už jsme lepší průvodkyni ani nemohli mít ať už z hlediska její naprosté profesionality, tak i z lidského empatického přístupu. Děkujeme!

Dobrý den, opravdu s nadšením děkujeme za skvěle prožitý zájezd 105D na přelomu roku. Program, zajištění, organizace a průvodce Jozef - vše bylo perfektní. Máme spoustu úžasných zážitků, které nás motivují k příštím plánům. Přejeme Všem cestovatelům šťastné návraty.

Na přelomu roku 2024/2025 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu - expedice za kmeny do severní Keni. Expedice s touto náplní to byla pro nás první a my jsme neměli představu, stejně jako někteří další spolucestující, co nás čeká. Cestování to nebylo vzhledem k velkému teplu a prašným, nezpevněným cestám  jednoduché, ale veškeré prožitky a zážitky přebily případnou únavu. Prožili jsme 10 nejzajímavějších dnů ve svém životě a bylo to úžasné.  Navštívili jsme vesnice kmenů Samburu, Turkana, Rendille, El Molo, Gabra a Borana - kmeny, o jejichž existenci jsme neměli do té doby vůbec ponětí. Díky našemu výbornému průvodci a nadšenému znalci kmenů celého světa Davidovi Švejnohovi jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí jak o jejich životě tak o prostředí, ve kterém jsme se pohybovali. Celou cestu nás doprovázela keňská průvodkyně Sára, která dokázala zařídit v místních podmínkách i nemožné. Oba byli naprosto skvělí stejně jako ostatní účastníci zájezdu. Už se moc těšíme na další cestovatelské zážitky, protože jak napsal trefně David - svět je velký a život krátký.

Chcel by som týmto veľmi pekne poďakovať Dávidovi Švejnohovi za mimoridny osobný prínos k veľmi dobrému zájazdu. Výlet bol naplnený veľmi zaujímavým programom, návštevami pôvodných kmeňov severnej Kene, Dávidovým rozprávaním o kmeňoch počas cesty ale aj iným programom. Bolo to mimoriadne dobre zorganizované a profersionálne vedené Dávidom. Dávid si zaslúži naše uznanie a pochvalu. Pochvalou určite nebudú šetriť ani ostatní spokojní účastníci. Naše poďakovanie rovnako patrí aj jeho keňskej partnerke na tejto ceste - Sáre. Sára sa pričinila k dokonalosti celej cesty. Poďakovanie patrí ja cestovnej kancelárii Livingstone, ktorá bola podporou pri príprave cesty.                    

Dobrý den, chtěli bychom poděkovat vaší CK a především průvodci Palovi Okénkovi za nová poznání při zájezdu Laos - Kambodža na přelomu roku. Nejen samotná trasa zájezdu, ale i vědomosti a organizační schopnosti průvodce Paľa udělaly ze zájezdu do této destinace nezapomenutelný zážitek. Těšíme se na další cesty s vámi.

Dobrý den. Chtěl bych poděkovat za skvěle vymyšlený a uspořádaný zájezd na sever Keni. Šlo o expedici do odlehlých, špatně přístupných míst, k lidem se zcela odlišnou kulturou. Přesto všechno perfektně fungovalo - doprava, ubytování, plánované návštěvy místních etnik. Průvodce David Švejnoha se v těchto místech dokonale orientoval, dokázal s místními obyvateli rychle navázat kontakt, o těchto lidech a jejich životě má neskutečné znalosti. Organizačně měl všechno na jedničku, dokázal poradit s fotografováním. A umí kolem sebe šířit pohodu. Obdivuhodný výkon podala i místní průvodkyně Sára, "královna severu". Cestuji celkem často, ale tato akce pro mně byla opravdu výjímečný zážitek.  

Dobrý den,  píši po návratu se Severní Keňi, kdy jsem velmi rád, že jsem měl možnost opět s Davidem Švejnohou strávit příjemné cestovatelské chvíle.  Psát o tom, že David je zárukou skvělého zájezdu si myslím, že je už skoro zbytečné a přesto musím zopakovat, že to je průvodce, který to dělá nejen hlavou, že je připraven na profesionální úrovni, kdy nás čeká spousta informací, ale hlavně se tomu věnuje srdíčkem a to ve všech směrech, jak se stará o klienty, jak komunikuje s místními a zajištuje veškeré potřeby a informace, kdy zodpovídá veškeré dotazy, jak nás dostane až do rodin, kde jsme přímo v dění běžného života místních lidí, co už víme o místních lidech než vůbec k nim vstoupíme  a pak si to tam opravdu užijeme. Navíc měl místní průvodkyni Sáru, která byla na ženu v této oblasti světa naprosto specifická, skvělá a usměvavá, která to dělala taky s velkou láskou ke své zemi  a zároveň i ona se nám všem věnovala s velkým srdcem a navíc byla i vtipná a nepokazila žádnou srandu, ba naopak byla v mnoha případech i spojencem a toto s oběma průvodci a s celou partou, která se tam potkala udělala jeden s nejlepších zájezdů na kterém jsem byl. Sára vždy s Davidem dělala přípravu co bude dál  a oba to vytvářeli dle možností, které byli k dispozici, tak, aby jsme byli maximálně spokojeni. Za mne se toto podařilo velmi dobře a jen se těším na další cesty, které i David nově připravuje. Davide a Sáro - moc děkujeme.