Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, nedávno jsme se vrátili ze zájezdu č. 105 Keňa-Tanzanie-Zanzibar a nedá  nám to, abychom nenapsali pár pochvalných řádek nejen k výborné  organizaci zájezdu, ale především ke schopnostem našeho skvělého  průvodce a dalších lidí, kteří se na průběhu celé akce podíleli. Pavol  Okenka dokázal to, na co jsme z našich předchozích cest nebyli zvyklí.  Člověk s nadšením pro svou práci, schopný vyřešit s přehledem a v klidu  jakýkoli nečekaný problém a především podávat v průběhu cesty nenásině  informace o zemi, lidech, zvířatech a čemkoli, na co si jen vzpomenete.  Stejně nadšení jsme byli i z řidičů a jejich umění a znalostí, z kuchaře  na safari (v průběhu dne byl schopen v polních podmínkách neplánovaně,  mimo další práce, upéct a ozdobit i narozeninový dort) a z party lidí,  která se na zájezdu řízením osudu sešla. Ohledně krajiny a zvěře nemáme  slov a po přečtení recenzí z předchozích turnusů stejného typu zájezdu  na vašich stránkách už asi ani nic nového a více pozitivního napsat  nedokážeme. Takže velké poděkování všem, kdo se na přípravě zájezdu podíleli, kdo se  jej s námi účastnili a především našemu průvodci (chceme věřit, že se s  ním setkáme příští rok ve Vietnamu). Asante sana. Míša a Zbyněk  

jela jsem s Vámi poprvé a určitě ne naposled :o)  Chtěla bych velice pochválit bezchybnou organizaci zájezdu a paní průvodkyni Sheilu, která se nám detailně, neúnavně věnovala od rána do večera.Zájezd jsem si velmi užila a v každém momentě jsem věděla, co se děje, co se bude dít a jakýkoliv problém byl briskně řešen. Bylo to opravdu perfektní a průvodkyně byla nevyčerpatelnou studnicí informací a celkového všeobecného přehledu do detailů. Musím říci, že jsem mnohdy obdivovala trpělivost. Možná bych jen doporučila pro zájezdy celkově udělat přehled top národních jídel s jejich lokálními/českými (pokud existuje ekvivalent)/anglickými názvy a doporučit lidem, aby si to vytiskli a brali s sebou :) Chudák průvodkyně musela pokaždé říkat, co je co :)   Velice děkuji za skvělé zážitky :)   

Dobrý den, Cestovala jsem s Vámi poprvé a určitě ne naposledy. Chtěla bych velice pochválit bezchybnou organizaci zájezdu a paní průvodkyni Sheilu, která se nám detailně, neúnavně věnovala od rána do večera. Zájezd jsem si užila a v každém momentě jsem věděla, co se děje, co se bude dít a jakýkoliv problém byl okamžitě řešen. Bylo to opravdu perfektní a průvodkyně byla nevyčerpatelnou studnicí informací a celkového všeobecného přehledu do detailů. Velice děkuji za skvělé zážitky S pozdravem EH

Dobrý den, minulý týden jsem se vrátil ze zájezdu 310. Zájezd byl skvělý, známka 1* a hvězdička jen díky panu průvodci Michalu Čáslavkovi, který podával supervýkony, jazykově vybavený, obětavý, všechno zařídil a vylezl se mnou na můj nejvyšší kopec Chacaltayu v necelých pěti a půl tisících metrech, prostě borec.

Chtěla bych poděkovat za již uskutečněný zájezd do Indonésie. Bylo to skvělé, úžasné a nezapomenutelné. Viděli jsme mnohem více, než bylo v plánu. Tančili jsme na svatbě, zažili pohřební hostinu, potápěli se k vraku, plavali se žraloky a mnoho dalšího. Pan Milan Regec má můj obdiv, nejenže udržoval pro mě snesitelné tempo, ale ještě mě i psychicky podporoval. Je to studnice vědomostí, empatie a vstřícnosti. Myslím, že díky němu jsme skutečně poznali Indonésii, její obyvatele, jejich život a mentalitu, zažili jejich tradice, poznali přírodu. Já jsem si užila exotiku na 110%! Milanovi patří dík za to, že moji synové (19 a 17 let) byli nadšeni a probudil se v nich zájem o cestování, což bylo mým cílem.  Těším se na další cestu s Vaší CK Livingstone! 

Pochvala za práci průvodkyně Lenky Hrabalové - myslím, že na tento typ zájezdu jste opravdu  nemohli vybrat lepší průvodkyni, než Lenku. Skutečně nás oslovila nejen celkovým svým příjemných chováním ke klientům a výbornými organizačními schopnostmi, ale hlavně svým odborným zaměřením pro tuto část světa a svými znalostmi jak historie, místopisem, současným životem lidí v této oblasti, i politickými souvislostmi, tak i  jazykovými  znalostmi. Rádi bychom se s Lenkou ještě na nějakou cestu vypravili, pokud nějaký další zájezd bude vést, samozřejmě nejlépe s Vaší cestovní kanceláří. Lenka si skutečně zaslouží jedničku s hvězdičkou a všude o ní hovoříme jako o skvělé průvodkyni. Už jsme si dokonce koupili i 1 její knihu o Iránu.    Spolupráce s CK Livingstone – vše od počátku komunikace s Vaší CK probíhalo velmi dobře, tak jako v minulosti. Odpovědi na dotazy přicházely obratem a také se k naší plné spokojenosti vyřešil program, který byl upraven v návaznosti na předcházející zemětřesení v Turecku tak, aby zůstal Gobekli Tepe, který byl hlavním táhlem vycestovat do této oblasti. Děkujeme tedy také za vzorné služby Vaší CK.   

Dobrý den, jako účastníci zájezdu č. 105 - Tanzanie-Zanzibar bychom se tímto rádi s CK Livingstone podělili po návratu domů o své dojmy : V Africe jsme byli poprvé a Vaši CK jsme si vybrali proto, že jsme měli od zájezdu do této části kontinentu ne úplně skromná očekávání. Nebudu zabíhat  do detailů, ale realita daleko předčila všechny naše představy- nádherná pevnina  i ostrov, dechberoucí příroda a národní parky plné divoké zvěře, milí, usměvaví a přívětiví lidé, bohatý a skvěle fungující ,organizovaný i načasovaný  program, výborná strava v průběhu safari, skvělí a zkušení řidiči terénních vozidel, nezbytná dávka potřebného štěstí a tak bychom mohli pokracovat. Speciálni naše poklona patří potom průvodci Pavlovi Okenkovi. Je radost, když vás na cestách doprovází někdo, koho jeho práce evidentně naplňuje a rád se s ostatními o svoje mnohaleté bohaté zkušenosti z cest,  přehled i nadhled podělí a jde mu o to, aby jste si to jednoduše užili....Jo a povedlo se, že se tam potkala parta skvělých lidí. Takže za nás jedno velké díky, byl to skvělý zážitek. Spokojení Marek + Zuzka+ Václav 

Minulý rok jsem jela na zájezd do Kolumbie, který pořádá vaše CK. Po návratu si vždy nechávám nějaký čas než napíšu jakékoliv hodnocení, aby bylo pokud možno objektivní. Kolumbie je nádherná země a jsem ráda, že jsem měla možnost ji poznat. Zájezd se mi velice líbil, protože zahrnuje vše, co si cestovatel může přát. Poznali jsme města, památky, kulturní zajímavosti, ale i nádhernou přírodu, venkov, hory a lesy. Kombinace pobytu ve vyšších nadmořských výškách, kde je věčné jaro, s pobytem u moře s tropickými teplotami mi moc vyhovovala. Každý den byl jiný a v dobrém slova smyslu překvapivý. Velice bych chtěla ocenit  také práci našeho průvodce Nelsona Garzona alias Indiána. Coby rodilý Kolumbijec má dokonalou znalost prostředí, vždy jsme se s ním cítili velice komfortně a bezpečně. Má velice laskavý přístup k lidem, je trpělivý, pomůže, problémy řeší rychle a v klidu. Je velice zábavný vypravěč a nezkazí žádnou legraci. I přes některé nepříjemnosti související  se zrušením letu z Prahy do Amsterdamu, se mi i po roce vybavují jen pozitivní vzpomínky a zájezd mohu jen doporučit.  

Dobrý den,  všem v CK Livingstone, Chtěl bych jen opět konstatovat pocity se zájezdu Malawi a Zambie, který proběhl od 30.5. - 18.6. 2023 s Petrem Hejtmánkem, kdy bylo vše zařízeno, připraveno a spousta zážitků se přidalo během cesty. Petr je opravdu profesionál na Afriku, kdy bylo jasně vidět nejenom jeho zkušenosti, ale i pohodu a ochotu i když tam byl po několikáté, tak sám objevoval i nové věci a sám si k tomu dělal i svoje srovnání. Jsem nadšen a píši to hned, tak jak to právě cítím a ještě  budu muset strávit tu spoustu zážitků a to jak budu procházet i pořízené fotografie. Jen se budu opakovat, že zájezdy s CK Livingstonem jsou opravdu praktická jistota, řešení všeho od kancelářské práce a to až po průvodce  a já jsem velmi spokojen - Děkuji všem.

Vážení zaměstnanci CK Livingstone, děkujeme celému týmu za zprostředkování dovolené v překrásné Botswaně, Namibii a Zimbabwe. Veškerá očekávání byla od prvních dnů  překonána exkluzivními prožitky z nádherné divoké přírody a zvířat v ní žijících, pričemž se nám leckdy  dojetím "tajil dech". Celá koncepce zájezdu byla výborně promyšlená a perfektní průběh zajišťoval přátelský a velice schopný průvodce David Švejnoha. Byli jsme nadmíru spokojeni!