Pět zemí Jižní Ameriky

312

Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

Dva týdny nabité největšími lahůdkami jihoamerického kontinentu

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 14

Lima, hlavní město Peru. Cuzco, centrum původní incké říše. Machu Picchu, posvátné město Inků. Nejvýše položené splavné jezero na světě Titicaca. La Paz, město s vlastním čarodějnickým trhem. Buenos Aires, metropole tanga plná vášní a pozemských hříchů. Lodní výlet přes Rio de La Plata do Uruguaye. Nejkrásnější vodopády světa Iguazú a věhlasná pláž Copacabana v Rio de Janeiru. Věřte, dá se to stihnout!

Nejoblíbenější komfortní zájezd do Jižní Ameriky. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Jedná se o pohodový poznávací zájezd, během kterého budeme společně objevovat krásu a vyspělost dávných civilizací, přírodní skvosty pestré krajiny i atmosféru tepajících metropolí. Dva týdny nabité největšími lákadly pěti zemí Jižní Ameriky. Neváhejte a přesvědčte se sami! Pro velký zájem přidáváme každý rok další termíny.

Termíny a rezervace

Termín:  11.5. - 27.5.2024 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  113 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  8.10. - 24.10.2024 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  113 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  10.11. - 26.11.2024 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  113 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  10.5. - 26.5.2025 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  113 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Barbora

Barbora Mikušová

Cestování, putování a poznávání dalekých i blízkých krajin se stalo pro Báru životní láskou, vášní, koníčkem, v dospělosti i zaměstnáním. Domluví se šesti jazyky, doménou jsou ty románské. Studentka španělské a portugalské filologie se cítí v hispánských zemích jako doma. Žila a studovala ve Šp...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Tauber

Nejlépe se cítí s batohem na zádech v neznámém prostředí nebo někde na horách ve stanu v přírodě. Nevydrží dlouho na jednom místě, a proto většinu svého dospělého života trávil v zahraničí. Střídal hobby, školy a zaměstnání tak dlouho, než se našel v práci průvodce. Odjakživa ho fascinuje divoká...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Michaela

Michaela Černá

S láskou k cestování se zřejmě už narodila. Když se poprvé ocitla ja jihu Evropy, bylo to jako vrátit se domů. Vystudovala španělskou a portugalskou filologii a dějiny umění. Žila nějaký čas v Andalusii, na ostrově Madeira a také v Brazílii. Během let se pak vracela na americký kontinent a postu...

Více informací o průvodci

Barbora Mikušová 8.10. - 24.10.2024
10.5. - 26.5.2025
?

Martin Tauber

Ludmila Puldová

Michaela Černá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Peru. Lima – „město králů“. Výlet k archeologickému nalezišti Pachacamac vzdálenému cca 50 km od Limy. Lima - prohlídka města – náměstí Plaza de Armas s katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s katakombami. Letecky do Cuzca.

3. den

Cuzco, hlavní město původní incké říše. Město dobyté v 16. století Španěly při honbě za zlatem Inků. Místo nasáklé zvláštní atmosférou. Náměstí Plaza de Armas. Katedrála s obrazy malovanými indiány. Sluneční chrám Coriqancha. Tržiště, klikaté uličky. Povečeříme pečené morče s posvátným nápojem Inků - chichou?

4. den

Z Cuzca Posvátným údolím do městečka Ollantaytambo. Nedobytná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště, incká svatyně Quenqo. Červená pevnost Puca Pucará. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Původní incké město Pisaq u posvátné řeky Inků Vilcanota (nyní Urubamba). Tržiště s tkanými přehozy, svetry, ručně malovanou keramikou a lamími kožešinkami. Kdo si koupí originální pončo? Ollantaytambo - pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vláčkem do Aguas Calientes, výchozího bodu ke komplexu Machu Picchu.

5. den

Autobusem k Machu Picchu. Magické místo obklopené Andami. Posvátné město Inků, kdysi ztracené a znovuobjevené, vypínající se nad údolím řeky Urubamba. Večerní návrat vláčkem do Ollantaytamba a dále busem zpět do Cuzca.

6. den

Celodenní přejezd přes náhorní plošinu Altiplano do městečka Puno na břehu jezera Titicaca (3 800 m), nejvýše položeného splavného jezera na světě. Cestou zastávky na zajímavých místech (bohatě zdobený kostel v  Andahuaylillas, nejvyšší místo cesty – průsmyk La Raya v 4 230 m). Ochutnáme steak z lamy? Zahrají peruánští muzikanti na panovu flétnu oblíbenou píseň El Condor pasa?

7. den

Výlet na ostrovy Islas Flotantes indiánského kmene Uros, které jsou postaveny z vrstev rákosu (totory). Odvážlivci si mohou vyzkoušet plavbu na rákosovém člunu. Odpolední přejezd do Bolívie – městečko Copacabana.

8. den

Lodní výlet na bájný sluneční ostrov Isla del Sol. Místo, kde slunce údajně sestoupilo na zem. Lamy a tradiční předení vlny. Odpolední návrat do Copacabany a následný přejezd přes úžinu San Pedro y Pablo do nejvýše položeného hlavního města světa - La Paz.

9. den

Prohlídka La Paz. Náměstí Plaza Murillo s katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka. Tržiště i čarodějnický trh Mercado de las Brujas, kouzelné amulety na dlouhověkost i věčnou lásku. Předpoví nám indiánky z kokových lístků budoucnost? K čemu se používají embrya lam?

10. den

Ranní přelet do Argentiny. Buenos Aires metropole tanga na břehu Rio de la Plata. Posezení v příjemných hospůdkách čtvrti San Telmo nebo Puerto Madero. Pro zájemce večerní show vášnivého tanga. Rozvlníte se v rytmu smyslných tónů?

11. den

Jednodenní lodní výlet na druhý břeh řeky Rio de la Plata. Colonia del Sacramento, nejstarší město Uruguaye zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

12. den

Prohlídka Buenos Aires. Barevná čtvrť La Boca s rázovitou uličkou Caminito. Náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem Casa Rosada. Ochutnáme kulinářské speciality? Neexistují lepší steaky než zde! Večerní odlet do Puerto Iguazů.

13. den

Nejkrásnější vodopády světa Iguacú si prohlédneme ze dvou stran. Stezky na argentinské straně nás dovedou až pod samotné kaskády. Odvážlivci se fakultativně vydají na loďce až k vodnímu kotli. Ďáblův chřtán. Všudypřítomní medvídci nosálové  loudící každý drobek jídla.

14. den

Brazílie. Brazilská strana nabízí panoramatický pohled na 280 jednotlivých vodopádů. Fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nebo návštěva Ptačího parku. Přelet do Rio de Janeira.

15. den

Rozhled ze slavné Kristovy sochy na vrcholku Corcovado. Barvité město pod námi. Centrum s mrakodrapy i úzkými uličkami. Moderní katedrála.

16. den

Cukrová homole (Pão de Açúcar). Pohodička na nejslavnější pláži světa Copacabana. Odlet do Evropy.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Lima - Cuzco, La Paz - Buenos Aires, Buenos Aires - Puerto Iguazú, Foz do Iguaçú - Rio de Janeiro, včetně letištních tax
 • Veškerá pozemní doprava v rámci programu – pronajaté mikrobusy, vlak Ollantaytambo - Aguas Calientes a zpět, bus k Machu Picchu a zpět
 • Plavba na rákosové ostrovy Uros a na ostrov Isla del Sol
 • Lanovka v La Paz
 • Lodní výlet do Uruguaye
 • 15x ubytování v kvalitních 3* hotelech se snídaní
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Mezinárodní odletové taxy | cca 25 USD
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 800 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Vstupy na Machu Picchu je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita denních vstupů do areálu je omezena.

 • Machu Picchu - vstup do komplexu | od 1 170 Kč | 6 hodin

Vstup na Machu Picchu je nutné si vybrat již při objednávání zájezdu. Informativní dokument Vstup na Machu Picchu (PDF) zasíláme e-mailem před objednávkou.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Valle de la Luna | cca 20 USD
 • Tango show | cca 90 USD
 • Loď pod vodopády Iguazú | cca 30-50 USD
 • Přelet vrtulníkem nad vodopády Iguazú | cca 130 USD
 • Samba show v Rio de Janeiro | cca 100 USD
 • Let vrtulníkem nad Rio de Janeirem | cca 120 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky), nicméně většina inckých památek byla budována na vyvýšených místech, takže budeme občas počítat schody. Vzhledem k rozlehlosti poznávaného území byly v rámci úspory času a s přihlédnutím k vašemu pohodlí do programu zahrnuty čtyři místní přelety (Lima - Cuzco, La Paz - Buenos Aires, Buenos Aires – Puerto Iguazú, Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro). Vzhledem k ranním odletům je nutné počítat s brzkým vstáváním.

Pro pozemní přesuny využijeme pronajaté mikrobusy. Vlakem a autobusem se přesuneme ke komplexu Machu Picchu a zpět. Privátní loďí se přepravíme na plovoucí ostrovy Islas Flotantes a Sluneční ostrov Isla del Sol. V rámci jednodenního výletu do Uruguaye do městečka Colonia del Sacramento využijeme místní trajekt. Do programu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Hotely jsou situovány v blízkosti centra kvůli snadné dostupnosti památek, někdy tak může být na ulici hlučněji. Zejména v Peru a Bolívii bývají hotely umístěny ve starých koloniálních domech, které mají vnitřní patium – tzn., že některá okna jsou situovaná dovnitř.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. V rámci náročné logistiky zájezdu je potřeba počítat s možným brzkým ranním odjezdem z hotelu, v takovém případě bude snídaně nahrazena formou snídaňového balíčku připraveného daným hotelem, případně zajištěna cestou. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-35 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací i jídel. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu místní lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Chtěla jsem Vám a Vašemu týmu poděkovat za velmi hezky sestavený zájezd 312 5 zemí Jižní Ameriky. Váš dotazník jsem sice po cestě někde založila, ale vše bylo v pořádku, splnilo to mé očekávání, průvodkyně znalá věci, ochotná, není co vytknout. Pokud se příště opět rozhodnu pro cestu, tato CK je jasnou volbou. Děkuji celé osádce CK ještě jednou za organizaci zájezdu.  

Helena

20.12.2022

Vážený „Livingstone“! Jen pár slov k zájezdu č. 312 / Pět Zemí Jižní Ameriky / v termínu 11.11.2022. Lída Puldová, vedoucí zájezdu, je fundovaná, zodpovědná, trpělivá, statečná a velmi milá. Tým, který se sešel ve složení Zuzana a Michael, Iva a Martin, Markéta a její syn Matěj, kamarádi Jirka a Zdeněk byl jednoduše jedna velká pohoda. A nesmíme zapomenout ne dvě nejzkušenější cestovatelky Helenu a Marii. Díky všem za čas s vámi strávený. Vlasta a Jarda P

Vlasta a Jarda

2.12.2022

Dobrý den, dnes v noci jsem se vrátila ze zájezdu pěti zeměmi j. Ameriky. Chci touto cestou poděkovat, že jste dovedli zorganizovat tak něco úžasného, za jeho dokonalost tohoto zájezdu, organizaci. Vše klaplo na 1000 % Samozřejmě dík posílám průvodkyni paní Lídě, za její profesionalitu, připravenost, organizaci, vstřícnost, znalosti. Dlouho jsem se s takovým průvodcem nesetkala a to jsem procestovala naši planetu dokola dokolečka. Vážte si jí a patřičně finančně odměňte. Ještě jednou děkujeme.  

Marie L. a Helena K.

29.11.2022

Vážení zástupci CK Livingstone (CKL), ve dnech 11.10. až 27.11.2019 jsme byl účastníkem zájezdu do Jižní Ameriky-5 zemí. Průvodkyní tohoto zájezdu byla slečna Karolina Draxlerová. Co uvést k celému zájezdu ? Jen samou chválu nejen nad vlastní organizací zájezdu, ale i péčí a pracovním nasazením a znalostmi ze strany Karoliny a dále výborných jejich vztahů se smluvními partnery v jednotlivých tamních zemích. Klobouk dolů, co tato drobná dáma uměla během cesty např. z letiště či v autobuse před příjezdem do následující destinace zařídit pro celý kolektiv z hlediska obědů či večerního kolektivně "stmelovacího" posezení . Zejména všem účastníků zájezdu imponovalo, jak dovedla ihned v zárodku řešit vznikající nepříjemné situace. Také bylo na práci Karoliny vidět, že má velmi korektní, ale i současně pracovně nadstandartní vztahy s průvodci v jednotlivých zemích, kteří byli vůči nám nejen velmi ochotní, ale i vstřícní ke všemu, co jsme si za pochodu v rámci časových a organizačních možností dodatečně vymysleli. Karolina uměla také bezvadně stmelit celý kolektiv, který každý den doslova hltal její permanentně podávané informace o daném navštěvovaném místě a nebo když tlumočila podrobné informace od tamních výborně připravených průvodců. Celý zájezd byl perfektně připravený po všech stránkách a všichni, kteří na jeho přípravě participovali si zaslouží můj obdiv a uznání a každopádně s CKL pojedu kdykoliv a kamkoliv. 

Vladimír T.

2.12.2019

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat za báječnou dovolenou. Všechno bylo báječně zorganizované a Karolína průvodkyně byla výborná. Je velmi milá, ochotná, profesionální a zdatně zařídila vše, jakmile byl sebemenší problém. Opravdu jí patří velký dík. Díky mým fotkám na FC se vám bude hlásit na zájezd má kamarádka. Těším se někdy příště. S přáním příjemného dne

Lucie M.

1.11.2019

Dobrý den, absolvovali jsme s Vaší CK poznávací podzimní zájezd 5 zemí Jižní Ameriky. Naší průvodkyní byla Karolína Draxler a musíme ji velmi pochválit. Nejenže poutavě vyprávěla o současnosti a historii zemí, kterými jsme projížděli, ale znala spoustu podrobností o přírodě a zvířatech. Dovedla si poradit i s několika nesrovnalostmi, které v průběhu cesty vznikly naprosto k naší spokojenosti. Proto bychom Vaší CK chtěli poděkovat za krásné prožitky na naší cestě a prostřednictvím Vás rovněž poděkovat naší průvodkyni. Byla skvělá.   

Rostislav a Soňa Š.

11.3.2019

Chtěla bych touto cestou poděkovat za krásný poznávací zájezd Pět zemí Jižní Ameriky. Viděli jsme opravdu spoustu nádherných míst. Poznávací okruh byl jeden z nejkrásnějších, na kterých jsem kdy byla. Děkuji realizačnímu týmu a především naší průvodkyni, paní Lubici Macedo, za naplánování cesty, zorganizování celé náročné logistiky, velmi přátelský přístup ke každému z nás a obrovskou trpělivost. Hezký den

Alena K.

6.12.2018

Dobrý den, posílám vám vyplněný dotazník spokojenosti s výpravou zájezdu do Jižní Ameriky. Uvedené hodnocení je příliš stručné na to, aby mohlo vyjádřit mou spokojenost se zajištěním podmínek zájezdu, hlavně co se týče transferů, ubytování a množství informací, jichž se nám v průběhu celého pobytu dostalo. Spolupráce institucí ani jednotlivých lidí není v těchto krajinách zcela bezproblémová, ale díky osobnímu nasazení a hlubokým znalostem místních poměrů i jazyka se naší průvodkyni paní Martině Veselé podařilo situaci vždy vyřešit k naší naprosté spokojenosti. Její práce byla naprosto profesionální, ale přitom nezapomněla být k nám jako účastníkům výpravy stále milá, přátelská a vstřícná při řešení drobných potíží a problémů všeho druhu.  Ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů. 

Igor G,

9.11.2018

Dobrý den, chtěla bych moc  poděkovat za zájezd Pět zemí Jižní Ameriky.  Všechna navštívená místa byla úžasná, organizace zájezdu byla perfektní. A hlavně   bych chtěla poděkovat  naší průvodkyni Karolíně Draxlerové, která se o nás skvěle starala, abychom viděli a dozvěděli se co nejvíc  a aby nám nic nechybělo. Takže díky.

Laďka D.

9.11.2018

Dobrý den, chtěl bych touto cestou poděkovat cestovní kanceláři Livingstone a přednostně i naší průvodkyni Karolíně Draxlerové za krásnou dovolenou prožitou při návštěvě "Pěti zemí Jižní Ameriky". Převážně její přístup a osobní nasazení, kterým nás provázela celou dovolenou způsobil, že se naše první zkušenost s Vaší cestovní kanceláří proměnila v nezapomenutelný zážitek, který nám ukázal jiný rozměr cestování. Připravenost celého zájezdu a jeho precizní vedení ze strany naší průvodkyně byl obdivuhodný a zapříčinil to, že i při takto relativně krátkém pobytu v jednotlivých zemích jsme nabyli dojmu, že tu právě opouštěnou zemi známe a že jsme pochopili její základní principy a udělali si představu o životě lidí v této krajině. Opět musím podotknout, že kontinuální tok informací, komentářů, legend, energie a osobitého přednesu, kterým nás Karolína zásobovala, zapříčinil, že naše skupina aktivně spolupracovala a celý zájezd jsme táhli za jeden provaz. Myslím, že už v předešlých komentářích bylo napsáno, že její schopnost vyřešit jakýkoliv problém s přirozenou lehkostí nám všem dodával jistotu, že vše dopadne dobře. A ono to dopadlo výborně. Děkujeme a přejeme hodně dalších cestovatelů. My můžeme jenom a jenom doporučit.

Jirka a Marcela C.

1.11.2018

Dobrý den, vrátila jsem se ze zájezdu a chci Vám jen sdělit, že cesta se mi moc líbila, mám spoustu nezapomenutelných zážitků. Zároveň chci vyjádřit velkou spokojenost s naší průvodkyní Karolínou Draxlerovou jak po stránce profesionální, tak lidské. Přeji pěkný den.  

Pavla F.

1.11.2018

Dobrý den, rád bych poděkoval za krásný zájezd „Pět zemí Jižní Ameriky“ a rád bych touto cestou chtěl pochválit naší vedoucí zájezdu Karolínu Draxlerovou, která odvedla naprosto perfektní práci. Jako podnikatel vím jak je důležitá zpětná vazba, proto aniž bych to dělal příliš často, jsem se rozhodl v tomto případě udělat výjimku. Slečna Draxlerová přes svůj mladý věk odvedla naprosto profesionální práci hodnou málokterého zkušeného průvodce, chtěl bych jí touto cestou ještě jednou poděkovat, na základě těchto zkušeností věřím, že s Vaší cestovní kanceláří opět brzy vyrazíme na cesty.  S pozdravem

Pavel Š.

29.10.2018

Dobrý den, právě včera jsme se vrátili zájezdu pořádaného Vaší společností po Jižní Americe. Zájezd se nám velice líbil. Trasa je velmi dobře naplánována. Organizačně velice dobře zvládnuta. Snad jen mělo být dopředu dáno více konkrétnějších informací ohledně míst ubytování a hotelů. To vše jsme spolu vykorespondovali. Všude byli průvodci a naše vedoucí zájezdu slečna Karolína Drexlerová vše dobře organizovala, snažila se všem vyjít vstříc a pomoct a perfektně překládala. Průvodkyně Karolína Drexlerová byla vynikající. Měla připravených řadu informací a většinou "mluvila s patra". Má přehled o zemích, kde jsme cestovali. Vše zařídila a velice se nám snažila ve všem vyhovět. Je to vynikající průvodkyně. Nebýt jí, nevím jak bychom dopadli a sami se domlouvali. Je to mladá a velmi příjemná dáma.  Slečna Karolína pro nás zařizovala lístky, povolení a úspěšně řešila věci, které se v průběhu zájezdu vyskytli a mnohokrát to bylo na úkor jejího osobního volna. Upřímně, moc se nám všem věnovala a chovala se naprosto profesionálně ke všem účastníkům zájezdu. Moc jí za to děkujeme a děkujeme i Vám za zorganizování tak zajímavý a krásný zájezd. Na Vaší kancelář máme pouze kladné informace, které jsme si potvrdili. Ještě jednou moc moc děkujeme

Eduard a Alica M.

21.5.2018

Rád bych touto cestou chtěl průvodci Adamovi Bechnému ještě jednou poděkovat za nesmírnou ochotu, trpělivost a péči, kterou nám po dobu celého pobytu projevoval. Jeho zlalosti a vstřícnost byly neuvěřitelné. Také díky němu jsme se ze zájezdu vrátili domů naprosto uchvácení tím, co jsme z Jižní Ameriky viděli a zažili. Dík patří samozřejmě i CK Livingstone za perfektní organizaci.

Václav K.

12.3.2015

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala za skvělý zájezd s Vaší cestovní kanceláří. Byla to má první zkušenost vycestovat organizovaně se skupinou a měla jsem drobné obavy, ale bylo to moc fajn. Velký podíl na tom má Adam Bechný, který nám dělal průvodce. Zažili jsme spoustu legrace a máme spoustu překrásných zážitků. Ještě jednou děkujeme za zprostředkování. 

Zuzana N.

22.5.2017

Dobrý den, procházím své resty na závěr roku a konstatuji, že dlužím velkou pochvalu a poděkování Martině Veselé, průvodkyni naší cesty po Pěti zemích jižní Ameriky v dubnu a květnu 2015. Sám vlastním licenci průvodce cestovního ruchu a svého času jsem průvodcoval. Proto umím ocenit její výkon během citované cesty nejen jako navýsost spokojený klient, ale i "kolega". Zmíněné putování je pro průvodce bezesporu velkou organizační a jazykovou výzvou a Martina Veselá se této role zhostila na jedničku. Přeji CK Livingstone hodně takových průvodců a tím pádem spokojené klienty, kteří pak při plánování dalších exotických cest sáhnou přednostně po katalogu Vaší CK.

Vladislav S.

29.5.2015

Zúčastnili jsme se nedávno zájezdu "Pět zemí Jižní Ameriky - komfortněji". Bylo to skvělé nejen díky velmi dobré partě účastníků, ale myslíme si především díky průvodkyni Štěpánce Jakešové, které se svého úkolu zhostila jako profesionál. I její znalosti o historii Peru a Bolívii vč. různých "drbů" byly vyčerpávající. A když se někdy objevily nějaké problémy, dovedla si s nimi rychle a úspěšně poradit. Děkujeme za nádherné zážitky, které si budeme dlouho pamatovat. I když běžně necestujeme s cestovními kancelářemi, tak tahle cesta se nám (i Vám) určitě povedla.

Vláďa a Dana Ch.

31.8.2013

Dobrý den, včera jsem se vrátila ze zájezdu Pět zemí jižní Ameriky a jsem unešená krásou tohoto kontinentu. Celý zájezd se velmi vydařil hlavně zásluhou našeho milého, ochotného, schopného, vždy dobře naladěného průvodce Adama Bechného. Díky jeho velikým znalostem místního prostředí, naturelu obyvatel a vůbec věcí, o kterých se nelze nikde dočíst, nám všechno klapalo snad nejlépe, jak bylo možné, i Kristus Vykupitel na nás vykouknul v Riu z mraků.:-) Přeji Vám hodně spokojených klientů.

Věra S.

12.3.2017

Dobrý den, přijměte prosím, poděkování za nádherné zážitky, které jsme získali na zájezdu pořádaném Vaší kanceláří do Pěti zemí Jižní Ameriky. Bylo to úžasné, a velký podíl na tom měla i průvodkyně Štěpánka Jakešová. I jí patří náš upřímný dík. Dokázala zajistit i nemožné a její přístup i odborné znalosti byly obdivuhodné. Byla to jedna z našich nejkrásnějších cest a splnění dávného snu - vidět na vlastní oči Machu Picchu a jezero Titicaca. 

Věra a Pavel P.

9.11.2013

Děkuji za moc krásné zážitky, jak naší perfektní průvodkyni Martině V., tak i skvělé partě lidí (účastníků zájezdu), na které budu dlouho vzpomínat.  Snad se alespoň s některými z Vás ještě někdy setkám, a to nejen na novém dobrodružství s Livingstonem (pivnic máme v Praze dosti). Ačkoliv běžně necestuji s cestovními kancelářemi, tak se těším na další cesty s Vámi.

Petr P.

23.3.2013

Dobrý den, chtěl bych Vám tímto poděkovat za zprostředkování krásné dovolené po 5 zemích Jižní Ameriky, ze které jsem se v neděli 22. 5. vrátil. Velký podíl na této pohodové cestě se spoustou zážitků, měl hlavně náš průvodce Adam Bechný, který nám svým přehledem a znalostmi dokázal zpříjemnit čas a poznat krásy těchto zemí. Ještě jednou moc děkuji a příště opět doufám na viděnou, na některém Vašem zájezdu.

Petr L.

28.11.2014

Vážená CK, v neděli jsem se vrátil z Vašeho zájezdu v Jižní Americe. Vzhledem k tomu, že jsem byl  s průběhem, programem i organizací zájezdu velmi spokojen, touto cestou bych chtěl upřímně poděkovat  všem, kteří se na přípravě i samotné realizaci podíleli. Zvláštní ocenění a obdiv dle mého názoru zaslouží  průvodkyně pí. Štěpánka Jakešová, která ke všemu přistupovala s velkým nasazením, ochotou, zájmem i milým úsměvem. Vezmu-li navíc v úvahu, že jejím úkolem je nejenom organizovat průběh zájezdu, sdělovat informace, ale i vycházet vstříc dotazům a požadavkům klientů, pak zaslouží dvojnásobně můj velký obdiv. S ohledem na bohatý program lze zájezd brát za celkem náročný, i k tomu však paní průvodkyně přihlížela.

Pavel N.

26.8.2017

Chtěli bychom Vám poděkovat za nezapomenutelné zážitky zprostředkované zájezdem 5 zemí Jižní Ameriky Komfortněji, ze kterého jsme se 24.4.2016 vrátili. Nejvíce však děkujeme za profesionální výkon průvodkyni Kateřině Strihové.

Naďa a Vašek M.

29.4.2016

S odstupúom času sme zhodnotili našu expedíciu do Južnej Ameriky. Zhodne sme skonštatovali, že cesta bola obsahovo aj organizačne dobre pripravená a splnila naše očakávania. Osobitne musíme vyzdvihnút osobu vedúcej zájazdu. Štepánka Jakešová má perfektné znalosti, organizačné schopnosti, jazykové vybavenie, ale osobitne musíme kladne hodnotiť jej obetavosť a ochotu urobiť všetko pre dobrý priebeh. Už sme zažili veľa vedúcich, ale myslíme si, že jej angažovanosť a ochota sú zriedka kedy vidieť. Poďakujte jej v našom mene.

Milan B.

17.5.2017

Dobrý den, absolvovala jsem s Vámi zájezd č.312 ve dnech 11.-27.11.2016.Chci Vám a především průvodkyni Štěpánce Jakešové poděkovat za perfektní organizaci. Dovolená splnila všechna moje očekávání a domů jsem se vrátila nadšená a z fotografií se nabíjím ještě teď. Přeji Vám hodně úspěchů, krásné vánoce a hodně zdraví a radosti v novém roce. Ještě jednou děkuji.

Milada M.

6.12.2016

Dobrý den, chtěli bychom poděkovat za poznávací zájezd PERU-BOLÍVIE-ARGENTINA-.URUGUAY-BRAZÍLIE, který jsme jeli 21.10 - 6.11.2011. Dík patří Vaší kanceláři a hlavně paní LUBICI, která se nám po celou dobu věnovala. 

Marta B. a Oldřich K.

23.11.2011

Dobrý deň prajem, pred niekoľkými dňami sme sa vrátili plní nezabudnuteľných dojmov zo zájazdu PĚT ZEMÍ JIŽNÍ AMERIKY KOMFORTNĚJI. Touto cestou chceme vyjadriť podakovanie za skvelú organizáciu zájazdu, v ktorom všetko klapalo ako malo. Pre nás je zrejmé, že je to výsledkom práce Vašej cestovnej kancelárie - tímu ľudí, ktorí tento zájazd pre nás pripravili. Poďakovanie patrí samozrejme aj našej sprievodkyni Monike Večeřovej - vždy milá, usmievavá, empatická a príjemná. Bola príjemnou spoločníčkou na cestách aj necestách po Južnej Amerike. Prešli aj preleteli sme spolu tisícky kilometrov, zdolali sme spolu stovky schodov na inckých pamiatkach, absolvovali sme treky v nádhernej vysokohorskej prírode...Spoznali sme /aspoň trochu/ 5 krajín Južnej Ameriky, pritom každá z nich je iná a všetky sú úžasné. Ďakujeme a v ďalšej práci Vám prajeme veľa spokojných klientov. A samozrejme, už teraz sa tešíme na ďalšie dobrodružstvá s Vašou CK.

Ľudmila + Luc R.

24.11.2016

Dobrý den, zúčastnil jsem se koncem března zájezdu po pětí zemích jižní Ameriky a jelikož jsem nevyplnil váš dotazník, dovolte mi, abych alespoň touto formou. Zájezd jsme měli objednán přes CK Invia a vše kolem přípravy i nutných opatření a informací bylo zcela perfektní. Samotný zájezd, průvodcovství, organizace ubytování, zajištění bylo úplně bezproblémové. Věděli jsme, že to bude náročná dovolená s minimem odpočinku, a tak jsme to také brali. Bylo dobře, že byla malá skupina lidí, ale i přesto má každý trochu jiný zájem a někdo preferuje památky, jiný přírodní krásy. Za mě a manželku Vám všem však chceme poděkovat za pěknou dovolenou, paní průvodkyni ing.Puldové za aktivní přístup (účast při výstupech,při show...) a popřát jí další úspěšné expedice a snad za rok nashledanou.

Josef P.

17.11.2014

Dobrý den po návratu z nádherného zájezdu po Jižní Americe. Průvodkyně Štěpánka (Jakešová) se ve všech situacích chovala vysoce profesionálně, mile a nikdy neztrácela tolik důležitý smysl pro humor. Zájezd jsem si moc užil a už se těším, kdy a kam s Vámi pojedu. 

Jiří H.

20.11.2015

Zájezd byl moc pěkný. Obzvláště bychom rádi poukázali na výbornou průvodkyni Katarinu C. Strihovou, která byla po všech stránkách perfektní. Chtěli bychom podotknout, že máme procestovaný téměř celý svět /daleké země s různými cestovními kancelářemi/ a s takhle výbornou průvodkyní a to jak po odborné, organizační a lidské stránce jsme se ještě nesetkali. Celkově jsme byli moc spokojeni a zároveň touto cestou průvodkyni Katarině mnohokrát děkujeme za pěknou dovolenou a cenné rady během celého zájezdu.  Budeme doufat, že se opět při nějakém zájezdu do dalekých zemí s Vaší cestovní kanceláří znovu potkáme.  

Jiří a Renata P.

25.7.2014

Chtěl bych poděkovat za skvělou organizaci zájezdu, ubytování a služby průvodce pana Adama Bechného, který nás prováděl po jižní Americe. S Vaší  cestovní kanceláří jsem cestoval poprvé. Byl jsem několikrát s ESO Travel a byl jsem velmi mile překvapen, že i CK Livingstone má nasmlouvané hotely s dobrými službami v centrech měst! Domníval jsem se, že je u Vás vše "skromnější"... Vše ale klapalo skvěle a na čas! Paráda! Musím ještě jednou vyzvednout naprosto skvělý přístup Adama Bechného, je to mladý muž na svém místě!

Jindřich M.

27.4.2017

Před několika dny jsme se vrátily ze společného zájezdu Vaší CK Livingstone a Čedok Praha. Rád jménem všech účastníků zájezdu vám sděluji, že jsme potleskem na letišti v Rio de Janeiro poděkovali naší (vaší) průvodkyni, paní Lubici Macedo, která spojila perfektní jazykové znalosti s dokonalou znalostí všech navštívených lokalit a opravdu nevšední ochotu pomoci všem a komukoli z nás, nevídanou vitalitu, maximální snahu naplnit program i v době nepříznivého počasí, prostě pracovala jako skvělá profesionálka.

Jaroslav B.

10.5.2017

Dobrý den, již tomu bude měsíc, co jsme se vrátili z dovolené  - cestování po 5 zemích Jižní Ameriky. Díky našemu průvodci Adamu Bechnému to bylo 17 dní nezapomenutelných zážitků. Pan Adam nás udivoval svými znalostmi, skromností, perfektní organizací a ochotou s jakou se o všechny účastníky zájezdu staral. Děkujeme také skvělé partě lidí, zvláště panu Jardovi a Otovi, kteří se postarali o dennodenní legraci, kterou přenášeli na ostatní účastníky zájezdu. Přejeme cestovní kanceláři Livingstone, aby nadále dobře prosperovala a držela si vysokou úroveň a jen samé spokojené cestovatele. Zdravíme a přejeme hezké dny.

Jana a Ladislav L.

8.4.2017

Chtěli bychom poděkovat vaší CK za organizaci zájezdu do 5ti zemí J. Ameriky, kterého jsme se zúčastnili v září a říjnu 2014. Zejména dík patří naši prima průvodkyni SANDŘE NEUMANOVÉ, která svým profesionálním a příjemným vystupováním obohatila náš zájezd,  ale  hlavně dovedla celou naši skupinu „účastníků zájezdu“ úspěšně a bez problémů do konce naší krásné dovolené. Děkujeme.

Iva a Jirka H.

11.10.2014

Dobrý den, chtěl bych Vám poděkovat za organizaci náročného zájezdu, na kterém jsme viděli velmi zajímavá místa. Únava z nás pomalu opadává a začínáme dávat dohromady naše fotografie a zážitky. Obojí bude nějakou dobu trvat, protože jak fotografií, tak i zážitků je mnoho. Dále bych chtěl poděkovat naší průvodkyni paní ing. Ludmile Puldové, která fundovaně provázela naší skupinu a byla určitě přínosem našeho zájezdu. Přeji Vám mnoho úspěchů při organizování dalších náročných zájezdů. 

Bohumil Š.

17.9.2013

Moc bych chtěla pochválit delegátku Štěpánku Jakešovou, která nás na zájezdu 5 zemí Jameriky obohatila na celý život a to nejen bohatými informacemi, ale hlavně svou ochotou, milým chováním a přístupem k nám klientům, stálým úsměvem, trpělivostí. Opravdu jí patří velký dík. Děkuji.

Blanka N.

19.3.2013

Podobné zájezdy

Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

16.11. - 30.11.2024
+ další 1 termín
15 dní
To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

5.10. - 20.10.2024
+ další 3 termíny
16 dní
Patagonie - Argentina a Chile
347 Patagonie - Argentina a Chile

Za přírodními krásami pohodlně

2.11. - 17.11.2024
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)