Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Na přelomu letošního roku jsme se zúčastnili zajezdu č. 209 - Vietnam, Kambodža. Bohužel jsme nemohli z pracovních důvodů absolvovat cestu do Kambodži, což nebyl pro cestovní kancelář žádný problém, vše dokonale zařídila a my jsme odletěli z Ho Či Minova města zpět do Prahy. Program zájezdu byl velmi pestrý a aktivní od rána do večera. Měli jsme možnost poznat přírodu, architekturu, kulturu, mentalitu místních obyvatel, naučili jsme se vařit vybrané vietnamské pochoutky. Mimořádný dík patří našemu průvodci Milanu Václavíkovi, který by za skupinu během celého putování doslova "dýchal". Každé ráno jsme začínali zábavným kvízem, abychom si zopakovali, co jsme se předchozí den dozvěděli. V průběhu dne nás zásoboval informacemi o zemi a to jak historickými, tak současnými. Jeho péče nekončila ani při příjezdu do hotelu, vždy nabídl večerní program a snažil se 

Dobrý den, v termínu 27.12.2022 - 15.1.2023 jsme se zúčastnili zájezdu "Vietnam-Kambodža". Zájezd byl velmi dobře zorganizován. Informovanost před odjezdem byla ze strany CK velmi dobrá.Zvláště bychom chtěli vyzdvihnout obětavost a profesinalitu našeho delegáta "Milana Václavíka". Nebyl to pouze delegát, ale spíše velký kamarád a přítel. Jeho nedozírné znalosti regionu a kompletní přehled o všem možném (i nemožném) nám udělalo z této dovolené nezapomenutelný zážitek. Mimořádná kvalita "Milana" velmi zvyšuje prestiž CK.

 Dobrý den  Rád bych se touto cestou. vyjádřil k naší dovolené Zážitkové Filpíny,během kterého nás provázela slečna Růžena Duchková. Obvykle recenze nepíšu ale tady opravdu musím. Celé putování po ostrovech a místních zajímavostech bylo naplánováno s lehkostí  a ohledem na možnou fyzickou opotřebovanost účastníků zájezdu. Přesto celé objevování přírodních,kulinářských a kulturních zajímavostí bylo nekončícím sledem zážítků. Bohužel nás potkala nepříjemnost  zrušeného letu z Manily do Puerto Princes a bylo třeba upravit program s ohledem na daný itinerář.... To jak tuto situaci slečna Duchková zvládla a vyřešila bylo obdivuhodné. Z našeho pohledu, a to i nejen díky tomu  že jsme byli na Filipínách s Vaší cestovní kanceláří již podruhé musím konstatovat že tato událost naopak hodnotu zájezdu ještě navýšila. Velmi rád Vás tímto informuji že z našeho pohledu je slečna Růžena Duchková průvodkyně která by měla být jak se říká placena zlatem a velmi si vážíme toho že jsme naši dovolenou mohli strávit pod jejím "dohledem" .  

Chtěla jsem Vám a Vašemu týmu poděkovat za velmi hezky sestavený zájezd 312 5 zemí Jižní Ameriky. Váš dotazník jsem sice po cestě někde založila, ale vše bylo v pořádku, splnilo to mé očekávání, průvodkyně znalá věci, ochotná, není co vytknout. Pokud se příště opět rozhodnu pro cestu, tato CK je jasnou volbou. Děkuji celé osádce CK ještě jednou za organizaci zájezdu.  

Každý deň som šťastná? Veľkú zásluhu na tomto mojom pocite mate práve Vy. Vďaka Vám -  Vašej cestovnej kancelárii sme spolu s manželom absolvovali prekrásnu dovolenku v Južnej Amerike, na ktorú spomíname takmer každý deň. Sme veľkí cestovatelia a navštívili sme už mnoho krajín. Na to, aby bol človek v živote šťastný, nemusí však vidieť celý svet. No ak takúto možnosť má a vie si to naozaj aj vychutnať a užiť, je to obrovská pridaná hodnota. S Vašou spoločnosťou sme cestovali po prvý krát. Nesmierne chválime nielen programové zameranie zájazdu, výber termínu to nádherné ročné obdobie, počasie, ale hlavne sprievodcu Michala Čáslavku, ktorý to všetko absolvoval spolu s nami. Po už mnohých skúsenostiach, ktoré máme, si môžeme dovoliť ho aj zhodnotiť. Je to chlapec do koča aj voza. Vzdelaný, inteligentný, rozhladený mladý muž, empatický, ale zároveň aj vyžarujúci rešpekt a profesionalitu, vždy ochotný s čímkoľvek pomôcť. Zažili sme s ním obrovské množstvo srandy, občasné krízové situácie riešil s prehľadom a vždy s úsmevom na tvári. Myslím, že celá skupina perfekných spolucestovateľov s ním bola nadmieru spokojná. Veľmi nám záleží, abyste mu odovzdali naše pozdravenie a poďakovanie. Zároveň  by sme Vám všetkým chceli zaželať krásne Vianoce, veľa zdravia a do Nového Roku len samých spokojných klientov.         

Dobrý den, na přelomu listopadu a prosince jsme  navštívili Tanzanii a Zanzibar (zájezd MK 105) Bylo to opravdu úžasné. Za prvé bych chtěl poděkovat panu Lukáši Bártkovi. Od chvíle objednání zájezdu po  sraz na letišti vše perfektně zařídil.  Před odletem jsem dostali od kamarádky Evy reference na pana Davida Švejnohu. Absolvovala s Davidem Afriku a slibovala opravdu chlapa na svém místě. Hned na začátku musím říct, že realita předčila očekávání !!!  Srdcař !!! David se nás ujal na letišti a sním začala opravdu perfektní dovolená. Jeho nadhled, klid a rozvaha nás bez problému přenesla do Afriky.  ,,Není důležité kam jedeš, ale s kým jedeš!“ Toto platilo bez výhrad. Na safari se spalo v předem  postavených stanech a kuchaři na ohni dokázali vždy vykouzlit neuvěřitelné dobroty. Sejf, náš africký řidič džípu, je profík každým coulem.  Milý, ochotný. Jeho schopnost vystopovat kočkovité šelmy a ještě u toho řídit, najít místo na dobrou fotku, to bylo profesionální. Serengeti. Ngoronrogo a Tarangire.  Jsou plné zvěře a David nás zaujatě zasvěcoval do života v divočině. Jako bonus byla dobrá rada, jak a co fotit. Moc jsem ocenil!!!!! Afrika nejsou jen zvířata, ale i pohodoví lidé.  Hakuna Matata.  Měli jsme možnost navštívit malou výrobnu kávy, banánovou plantáž i rýžová políčka. Masajové nám zatancovali, ukázali jak žijí, svoji vesnici a my se pak přesunuli na Zanzibar. My máme hodiny. Afričané mají čas.  Když máte Davida,  nemáte problém ?? ? Dovolenka byla jeden velký zážitek. A to hlavně díky Davidovi, který byl celou dobu jako ta nejtrpělivější a nejpohodovější máma ?.  Byl naprosto skvělý, vzorně se o nás staral. Při našich předchozích cestách jsme nikoho podobného nepotkali. Má úžasné vědomosti a je profesionál v každé situaci.  Jsme rádi, že jsme se v našem životě s Davidem mohli potkat. Úžasně obohacující člověk.  Díky kamaráde, moc rádi s Tebou pojedeme znovu. Už se těšíme! Vašek a Jitka  

Vyplněný dotazník mně nestačí k tomu, abych vám všem poděkovala za úžasný zážitek. Začalo to už skvělou komunikací před odjezdem, když jsme se domlouvali na pojištění, nic nebyl problém, vaše příjemné jednání dávalo tušit, co přijde.Celý zájezd byla jedna velká jízda, vše fungovalo bez jediné komplikace. Bylo to i tím, že se sešla skvělá skupina lidí, kterou ovšem vedl naprosto úžasný průvodce pan Vít Sojka, který nám otevřel oči a ukázal skutečné Mexiko...Vám všem patří velký dík.  

Minulý týden jsme se s manželkou vrátili ze zájezdu z Nového Zélandu s CK Livingstone a průvodcem Martinem Slívou. S jeho službami a přístupem jsme byli maximálně spokojeni. Nejde jen o jeho excelentní znalosti o Novém Zélandu, především z oblasti fauny, flóry, historie, ekonomiky a všeobecného přehledu, ale především o jeho snahu vyjít vstříc našim požadavkům, flexibilitě a jeho vysoké přidané hodnotě v setkáních se zajímavými lidmi s různými pohledy na život na Novém Zélandu. Navíc nám poradil s fotografováním a přidal několik užitečných tipů. Velmi oceňujeme i celou řadu článků a videí, které v průběhu zájezdu i po něm zasílal a zasílá, pomohly nám vytvořit si ucelený obrázek o Novém Zélandu a tamním životě. Zájezd s ním tak můžeme každému doporučit!

Dobrý den,  15.11.2022 jsme se vrátili ze zájezdu do Ekvádoru a na Galapágy s Vaší cestovní kanceláří. Teprve nyní jsem se dostala k tomu, abych Vám poděkovala za krásnou dovolenou – byli jsme s manželem opravdu nadmíru spokojeni s Vašimi službami. Zájezd průvodcoval Honza Bartoš a skutečně pod jeho vedením dostal zájezd další dimenzi – má výborné znalosti o této zemi, umí je dobře předávat klientům, má dobré organizační schopnosti a hledí i na praktické potřeby klientů, zná v této zemi hodně známých a umí tyto znalosti využít ve prospěch svých klientů. Také s ním byla dobrá zábava, v Amazonii navíc zajistil místní kapelu – pár muzikantů (kytara a drobné další nástroje, i on se účastnil zpěvu a hudby). Zkrátka to nemělo chybu. Uměl i doporučit nákupy domů, zajišťoval dobré restaurace a za dobré ceny obědy či večeře během cestování. Moc jsme si to užili, celá skupina byla příjemná, viděli jsme hodně živočichů, ptáků, savců,  plazů, hmyzu, ryb (spousta krásných fotek) a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého od místních průvodců. Celý zájezd byl velmi pestrý a viděli jsme i slyšeli mnoho zajímavého. Jeden z nejlepších zájezdů, které jsme kdy realizovali. Věřím, že nejsme jediní, kteří pějí chválu na Honzu jako průvodce, nicméně prosím, předejte mu naši pochvalu.   

Zájezd byl nádherný nejen díky přírodním krásám země, ale obrovskou zásluhu na tom měl perfektní průvodce Jan Bartoš. Jeho úžasná znalost prostředí, jazyková vybavenost, organizační talent a přirozená laskavá i humorná autorita nám pomohly překonat pocity únavy z dlouhého cestování, nadmořských výšek i divočejšího houpání lodi u Galapág. Jakožto 71letá samostatně cestující žena jsem na zájezd jela s určitými obavami, ale díky průvodci Honzovi a bezvadnému kolektivu dalších účastníků vše proběhlo skvěle. Vzpomínám na všechny ty krásy a zážitky znovu a znovu, zvlášť, když dávám dohromady tu spoustu fotografií ...