Zážitkové podzimní Japonsko

271

Zážitkové podzimní Japonsko

Země vycházejícího slunce

Zemí samurajů od tradic k moderně

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10-16

Slavné tradice i nejmodernější současnost plné zážitků. Skvostnými šinkanzeny projedeme atraktivní zemí ostrovy Honšú a Kjúšú. Skleněné mrakodrapy třpytící se ve slunci. Posezení u kávy, když celý svět kolem vás spěchá závratnou rychlostí. Dekadentní zábava v ulicích přecházejících neony. Skvělé jídlo i kalíšek vynikajícího sake. Ztichlé zahrady zenových chrámů. Rýžová pole ve stínu horských velikánů. Plachý úsměv gejši cupitající v kimonu uličkami Gionu. Červené brány torii vedoucích do světa bohů. Rušné ulice Tokia, Alpy a japonský venkov až po Nagasaki. Císařské Kjóto, chrámová Nara či svérázná Ósaka. To vše a víc nabízí Japonsko.

Léta zkušeností s touto destinací dala vzniknout ideální skladbě programu. Navštívíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. 

Termíny a rezervace

Termín:  9.10. - 29.10.2022 21 dní / 19 nocí  (21 dní / 19 nocí) Cena:  82 900 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Poslední 4 volná místa Nyní doobsazujeme pokoj ženou i mužem ? poslední 4 volná místa Rezervovat
Termín:  8.10. - 28.10.2023 21 dní / 19 nocí  (21 dní / 19 nocí) Cena:  82 900 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová 9.10. - 29.10.2022
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAPONSKA. Přílet do Tokia. První seznámení s japonskou kulturou.

3. den

Pulzující metropole a její starosvětská čtvrť Asakusa. Plavba po řece Sumidě až do zahrady Hamarikjú. Procházka po třpytivém bulváru Ginza a kolem mrakodrapů na Šindžuku. Nezapomenutelný večer v neonové čtvrti pokleslé zábavy Kabukičó.

4. den

Návštěva tokijského ostrova Odaiba s futuristickou architekturou a překvapivými monumenty. Slavný most Rainbow bridge a nejrušnější přechod světa na Šibuje.

5. den

Jednodenní výlet do Nikkó nás zavede k výstavnímu komplexu chrámů Tóšógú, posledního místa odpočinku dávných vládců Japonska, a do tajemných cedrových lesů strážených duchy buddhů.

6. den

Cesta na pobřeží do Kanazawy. Ranní trh, prohlídka hradního opevnění. Jedna ze tří nejkrásnějších scénických zahrad v Japonsku Kenrokuen či výrobna zlatého papíru.

7. den

Krátký výlet do vesnice Širakawa-go proslavené svou rustikální horskou architekturou. Odpolední návrat do Kanazawy. Prohlídka čtvrti gejš, rezidence samurajů s unikátní atmosférou. Pro zájemce návštěva muzea moderního umění.

8. den

Přesun do olympijského Nagana. Obří zenový chrám Zenkódži a slavné horké prameny v Jamanouči, kterým nedokážou odolat ani místní opičky.

9. den

Výjezd z města do Japonských Alp. Nádherné výhledy do kraje, mechový les, jízda lanovkou i krátký pěší výlet.

10. den

Ranní cesta do Macumota. Prohlídka „Vraního hradu“, jednoho z nejimpozantnějších dochovaných hradů v Japonsku. Možnost návštěvy muzea tradičních dřevořezů „z prchavého světa gejš“ tzv. ukijoe nebo procházka malebnými uličkami. Večer přejezd do Nagoji.

11. den

Z Nagoji pokračování do Hirošimy. Rozjímání ve stylové zahradě. Odpolední návštěva Letzlova atomového dómu v Parku míru a tematické muzeum.

12. den

Odpočinek na posvátném ostrově Mijadžima. Výjezd lanovkou na horu Misen, na jejíž vrcholu stojí tajemný buddhistický chrám. Svatyně Icukušima na pobřeží s plovoucí bránou torii. Večer přejezd do Kumamota.

13. den

Výlet do městečka Takačiho s nejslavnější jeskyní v celém Japonsku. Dechberoucí soutěska. Večerní divadelní představení v chrámu.

14. den

Ranní návrat do Kumamota. Nejrozlehlejší japonský hrad a překrásná zahrada miniatur Suizendži. Pro zájemce možnost výletu ke stúpě míru.

15. den

Jednodenní výlet do Nagasaki. Seznámení se s bohatou historií tohoto přístavu, jež byl po staletí bránou do Japonska. Čínská čtvrť, francouzský kostel a holandská obchodní faktorie Dedžima. Fascinující výhled na noční rozzářené město. Pozdní návrat do Kumamota.

16. den

Přesun do bývalého císařského města Kjóta. Procházka v malebných uličkách kolem chrámu Kijomizudera. Nákupy tradičních suvenýrů. Svatyně Jasaka a nejvyhlášenější zábavní čtvrť starého Japonska Gion, kde je možnost shlédnout vystoupení tradičních umění.

17. den

Pokračování prohlídky Kjóta - zenové zahrady, Zlatý pavilon, procházka po Filosofově stezce a chrámy východních hor. Podvečerní návštěva svatyně Fušimy Inari s tisícem bran torii.

18. den

Jednodenní výlet do Nary, města japonských zahrad, krotkých jelínků a největší dřevěné stavby světa chrámu Tódaidži ukrývajícího obřího Buddhu. Po cestě návštěva Udži se vzdušným palácem Fénixů a výbornými zelenými čaji, kterou ocení zejména jeho milovníci.

19. den

Posvátná hora Kója a místní mystický buddhistický hřbitov opředený legendami. Komplexy chrámů, které nejsou jen turistickou atrakcí, nýbrž živoucím srdcem sekty Šingon. Pokud bude situace příznivá, v jednom z chrámů přenocujeme.

20. den

Poslední den nás čeká svérázná Ósaka! Návštěva retro čtvrti Nový svět, rozhlédneme se z vyhlídky na Sky Building. Oslnivá Namba se svými neony a zábavním průmyslem je opravdovým zážitkem! Ochutnávka toho nejlepšího z místních specialit.

21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD
 • Lanovky a plavby trajekty, lodička na řece Sumida
 • 19x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací evropského stylu
 • Snídaně na japonský způsob
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 20 000 Kč
 • Stravování mimo snídaní
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 15 400 Kč
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD.

Trajekty se přepravíme na ostrovy a po řece Sumida. Lanovku využijeme v Japonských alpách a na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným.  Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Doplňující informace

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog