Zážitkové podzimní Japonsko

271

Zážitkové podzimní Japonsko

Země vycházejícího slunce

Zemí samurajů od tradic k moderně

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10-14

Slavné tradice i nejmodernější současnost plné zážitků. Skvostnými šinkanzeny projedeme atraktivní zemí ostrovy Honšú a Kjúšú. Skleněné mrakodrapy třpytící se ve slunci. Posezení u kávy, když celý svět kolem vás spěchá závratnou rychlostí. Dekadentní zábava v ulicích přecházejících neony. Skvělé jídlo i kalíšek vynikajícího sake. Ztichlé zahrady zenových chrámů. Rýžová pole ve stínu horských velikánů. Plachý úsměv gejši cupitající v kimonu uličkami Gionu. Červené brány torii vedoucích do světa bohů. Rušné ulice Tokia, Alpy a japonský venkov až po Nagasaki. Císařské Kjóto, chrámová Nara či svérázná Ósaka. To vše a víc nabízí Japonsko.

Léta zkušeností s touto destinací dala vzniknout ideální skladbě programu. Navštívíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. 

Termíny a rezervace

Termín:  6.10. - 26.10.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  88 900 Kč letenka asi 25 000 Kč  (letenka asi 25 000 Kč) Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Adéla

Adéla Holubová

První Adéliny výpravy mimo Evropu směřovaly do Maroka, o kterém snila od dětství. Učarovala ji nejen místní kuchyně, skvělý marocký čaj, čerstvé džusy, ale i smlouvavá povaha místních a dechberoucí duny Sahary. Dlouhodobě žila v zahraničí, čtyři roky pobývala ve Skotsku a v Japonsku studovala na...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová 6.10. - 26.10.2024 ?

Adéla Holubová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAPONSKA. Přílet do Tokia. První seznámení s japonskou kulturou.

3. den

Pulzující metropole a její starosvětská čtvrť Asakusa. Plavba po řece Sumidě až do zahrady Hamarikjú. Procházka po třpytivém bulváru Ginza a kolem mrakodrapů na Šindžuku. Nezapomenutelný večer v neonové čtvrti pokleslé zábavy Kabukičó.

4. den

Návštěva tokijského ostrova Odaiba s futuristickou architekturou a překvapivými monumenty. Slavný most Rainbow bridge a nejrušnější přechod světa na Šibuje.

5. den

Jednodenní výlet do Nikkó nás zavede k výstavnímu komplexu chrámů Tóšógú, posledního místa odpočinku dávných vládců Japonska, a do tajemných cedrových lesů strážených duchy buddhů.

6. den

Cesta na pobřeží do Kanazawy. Ranní trh, prohlídka hradního opevnění. Jedna ze tří nejkrásnějších scénických zahrad v Japonsku Kenrokuen či výrobna zlatého papíru.

7. den

Krátký výlet do vesnice Širakawa-go proslavené svou rustikální horskou architekturou. Odpolední návrat do Kanazawy. Prohlídka čtvrti gejš, rezidence samurajů s unikátní atmosférou. Pro zájemce návštěva muzea moderního umění.

8. den

Přesun do olympijského Nagana. Obří zenový chrám Zenkódži a slavné horké prameny v Jamanouči, kterým nedokážou odolat ani místní opičky.

9. den

Výjezd z města do Japonských Alp. Nádherné výhledy do kraje, mechový les, jízda lanovkou i krátký pěší výlet.

10. den

Ranní cesta do Macumota. Prohlídka „Vraního hradu“, jednoho z nejimpozantnějších dochovaných hradů v Japonsku. Možnost návštěvy muzea tradičních dřevořezů „z prchavého světa gejš“ tzv. ukijoe nebo procházka malebnými uličkami. Večer přejezd do Nagoji.

11. den

Z Nagoji pokračování do Hirošimy. Rozjímání ve stylové zahradě. Odpolední návštěva Letzlova atomového dómu v Parku míru a tematické muzeum.

12. den

Odpočinek na posvátném ostrově Mijadžima. Výjezd lanovkou na horu Misen, na jejíž vrcholu stojí tajemný buddhistický chrám. Svatyně Icukušima na pobřeží s plovoucí bránou torii. Večer přejezd do Kumamota.

13. den

Výlet do městečka Takačiho s nejslavnější jeskyní v celém Japonsku. Dechberoucí soutěska. Večerní divadelní představení v chrámu.

14. den

Ranní návrat do Kumamota. Nejrozlehlejší japonský hrad a překrásná zahrada miniatur Suizendži. Pro zájemce možnost výletu ke stúpě míru.

15. den

Jednodenní výlet do Nagasaki. Seznámení se s bohatou historií tohoto přístavu, jež byl po staletí bránou do Japonska. Čínská čtvrť, francouzský kostel a holandská obchodní faktorie Dedžima. Fascinující výhled na noční rozzářené město. Pozdní návrat do Kumamota.

16. den

Přesun do bývalého císařského města Kjóta. Procházka v malebných uličkách kolem chrámu Kijomizudera. Nákupy tradičních suvenýrů. Svatyně Jasaka a nejvyhlášenější zábavní čtvrť starého Japonska Gion, kde je možnost shlédnout vystoupení tradičních umění.

17. den

Pokračování prohlídky Kjóta - zenové zahrady, Zlatý pavilon, procházka po Filosofově stezce a chrámy východních hor. Podvečerní návštěva svatyně Fušimy Inari s tisícem bran torii.

18. den

Jednodenní výlet do Nary, města japonských zahrad, krotkých jelínků a největší dřevěné stavby světa chrámu Tódaidži ukrývajícího obřího Buddhu. Po cestě návštěva Udži se vzdušným palácem Fénixů a výbornými zelenými čaji, kterou ocení zejména jeho milovníci.

19. den

Posvátná hora Kója a místní mystický buddhistický hřbitov opředený legendami. Komplexy chrámů, které nejsou jen turistickou atrakcí, nýbrž živoucím srdcem sekty Šingon. Pokud bude situace příznivá, v jednom z chrámů přenocujeme.

20. den

Poslední den nás čeká svérázná Ósaka! Návštěva retro čtvrti Nový svět, rozhlédneme se z vyhlídky na Sky Building. Oslnivá Namba se svými neony a zábavním průmyslem je opravdovým zážitkem! Ochutnávka toho nejlepšího z místních specialit.

21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD
 • Lanovky a plavby trajekty, lodička na řece Sumida
 • 19x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací evropského stylu
 • Snídaně na japonský způsob
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 20 000 Kč
 • Stravování mimo snídaní
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 19 600 Kč
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD.

Trajekty se přepravíme na ostrovy a po řece Sumida. Lanovku využijeme v Japonských alpách a na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným.  Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý deň,ďakujeme veľmi pekne za výlet po Japonsku,ktorý bol vďaka Kataríne úžasný. Týmto jej chceme za to poďakovať. Pozdravujeme. 

Peter K.

27.11.2023

Pozdravujem Livingstone a Katku Špirochovú, ktorá nás sprevádzala na zájazde v Japonsku v dňoch 29.10.-16.11.2023. Naša trasa sa začala vo Fukuoka a postupne sa rozvíjala jesennou prírodou po mnohých miestach a mestách až do Tokya. Ich výber nemohol byť naozaj lepší, jednoznačne sa v nich odzrkadlili Katkine skúsenosti a detailné znalosti Japonska. Veľmi k tomu pridala skutočnosť, že Katka je historička, študovala japončinu a históriu Japonska a žije v tejto neuveriteľnej krajine, od ktorej sa v našich zemepisných šírkach môžme mnohému priučiť. Bol to už druhý spoločný zájazd a dúfam, že bude aj tretí. Prečo? S Katkou je radosť cestovať, je veľmi inteligentná, empatická a zvláda diplomaticky situácie, s ktorými sa môže stretnúť každý cestovateľ. Pre nás, svojich "zverencov", bola neustále k dispozícii. 

Peter R.

24.11.2023

Dobrý den,  chtěli bychom s manželem velmi poděkovat Katce Špirochové za 3 týdny provázení krásným Japonskem. Katka měla vše do detailu připravené, úžasně zorganizované. Stejně tak perfektně logisticky vyřešené náročné přesuny, které dokázala ozvláštnit, zajímavě vybranou japonskou literaturou, kterou nám předala na delší úseky cesty. Hodně jsme se dozvěděli o historii, samurajích, gejšách i o současnosti - to co všechno ví, tak před tím smekáme. Myslím, že je to rodilá Japonka, Japonsko má v srdci a umí ho předávat dál. Katko, moc děkujeme, byla jsi úžasná. 

Lydie M.

20.11.2023

Poděkování za vynikající organzaci zájezdu podzimním Japonskem Kateřině Špirochové. Jako účastnice zájezdu podzimním Japonskem 8.-28.10.2023 musíme hodnotit naši Kateřinu 1*. Vždy ochotná,pohodová, příjemná a organizačně schopná vyřešit hned každý problém. Japonsko má v krvi, Japonskem žije. Pro účastníky zájezdu by se rozdala. Katko, moc děkujeme, budeme na Japonsko vzpomínat!  

Vlasta H.& Šárka R.

3.11.2023

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)