Nový Zéland

418

Nový Zéland

Přírodní krásy země Maorů

Výběr největších atrakcí obou ostrovů v komfortním balení!

Pro každého Příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Zelený ostrov Pána prstenů, zasněžené štíty hor, peřeje řek, vodopády, mořské fjordy, horská jezera, kouřící vulkanické oblasti, neprostupné třetihorní pralesy. Papoušci, lachtani, tučňáci, delfíni, vačice i kivi! Kultura Maorů. Pohoda na cestách opravdu pro každého. Pro odvážné možnost zkusit i bungee jumping, mořský kajak či tryskové čluny. Cesta na druhý konec světa stojí za to! 

To nejlepší z Nového Zélandu! Navštívíme dva ostrovy - divoký Jižní ostrov s nejvyššími horskými vrcholy a ledovci sahajícími skoro až k hladině oceánu a Severní ostrov se sopečnými kužely, geotermálními jevy a subtropickým klimatem. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří na Novém Zélandu dlouhodobě žijí a každý rok osobně prověřují jednotlivé destinace. Výsledkem je cesta plná poznání a neopakovatelných zážitků v překrásné přírodě Nového Zélandu.

Termíny a rezervace

Termín:  7.10. - 28.10.2024 22 dní / 18 nocí  (22 dní / 18 nocí) Cena:  127 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  7.11. - 28.11.2024 22 dní / 18 nocí  (22 dní / 18 nocí) Cena:  127 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  9.3. - 30.3.2025 22 dní / 18 nocí  (22 dní / 18 nocí) Cena:  139 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Rezervovat
Termín:  7.11. - 28.11.2025 22 dní / 18 nocí  (22 dní / 18 nocí) Cena:  139 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ondřej

Ondřej Kotáb

Ondra si splnil dětský sen plavit se po světových oceánech. Až se jednoho dne ukryl před nepřízní počasí na Novém Zélandu. A doslova tu zakotvil. Na moře stále vyplouvá a pomáhá méně zkušeným majitelům plachetnic. V letním období pak kormidluje silniční koráb a klientům předává zážitky spojené s...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Slíva

Nový Zéland poprvé procestoval v roce 2001. Od roku 2004 žije na Novém Zélandu v oblasti Southern Lakes a na plný úvazek se věnuje průvodcování a péči o česko-slovenské cestovatele. Zajímá se o novozélandskou historii, faunu, flóru, ekonomiku, bádá po pojítkách mezi ČR a Novým Zélandem nebo píše...

Více informací o průvodci

Ondřej Kotáb

Martin Slíva

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Odlet na Nový Zéland. Auckland. Město mezi padesáti krátery. Vyhlídková věž Skytower. Jachetní přístav s námořním muzeem a výstavou polynéských lodí. Možnost navštívit poloostrov Devonport s původní zástavbou nebo Aucklandské muzeum, maorská vystoupení. 

4. den

Přejezd na Coromandel a nocleh v městečku Hahei či Whitianga. Odpoledne návštěva Hot Water Beach, kde si za příznivých podmínek můžete udělat v písku vlastní horkou lázeň.

5. den

Dopoledne hodinová procházka z Hahei k pohádkové Cathedral Cove - nádherná písečná pláž. Ve Waihi zastavíme u vyhlídky na obří zlatý důl. Odpoledne odjezd do Rotorua. Večer fakultativně maorské hody - jídlo hangi, zhlédnutí bojového tance haka a poodkrytí původních zvyků v rámci kulturního představení.

6. den

Rotorua - oblast aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia - gejzíry Pohutu a Prince Waleského. Odpoledne možnost fakultativně navštívit Hobitín, případně absolvovat výlet terénním vozem s pěším okruhem po sopce Tarawera nebo si projít původní lázeňské zahrady a maorskou vesničku. Nocleh v Rotorua.

7. den

Kouřící údolí Waimangu s azurovým jezerem a travertinovými terasami. Dvouhodinová pěší túra. Dále směrem Taupo, zastávka u bahenní sopky Waiotapu. Mohutné vodopády Huka Falls. Nekonečné jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce. Přejezd k NP Tongariro, pod patronátem UNESCO.

8. den

Celodenní trek přes NP Tongariro (UNESCO) (tzv. Alpine  Tongariro Crossing) s výhledy na sopečné kužely. Kouzelná smaragdová barva jezírek Emerald Lakes. V případě nepříznivého počasí krátké vycházky.

9. den

Přejezd do Wellingtonu. Parlament ve tvaru včelího úlu. Botanické zahrady. Nákupní a přístavní zóna Queens Wharf. Pěší zóna na Cuba Street. Ultramoderní Národní muzeum Te - Papa.

10. den

Přesun trajektem přes Cookův průliv do Pictonu (Jižní ostrov). Vyhlídkový let nad Marlborough Sounds. Cesta do města Nelson po scénické Queen Charlotte Drive, prohlídka moderní katedrály. Nocleh v Motueka nebo v blízkosti NP Abel Tasman.

11. den

Celodenní výlet v NP Abel Tasman. Pobřežní trek bělostnými plážemi je kombinován s lodním výletem (fakultativně na výběr: využití vodního taxi, plavba plachetnicí nebo na kajaku), koupáním na nejkrásnějších plážích a broděním mořských zátok. Možnost sledovat kolonie lachtanů.

12. den

Malebným údolím řek Motueka a Buller až k Tasmanovu  moři. Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Dramatické pobřeží, první pohled na Jižní  Alpy. Deštný prales a palmy. Punakaiki, lívancové skály.

13. den

Hokitika - město uměleckých dílen a zeleného pounamu, jak Maoři nazývají nefrit (jade). Přejezd k ledovcům Franz Josef a Fox přes zlatokopecký Ross. Túra k vyhlídce na ledovec Franz Josef. Možnost letu vrtulníkem nad ledovcem a Mt. Cook s přistáním na ledovci. Pěšky kolem zrcadlového jezera Matheson s nádherným výhledem na Mt. Cook.

14. den

Procházka mokřady deštného pralesa (UNESCO), výjezd do Haastova průsmyku přes hřeben Jižních Alp. Pastelová jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů národního parku Mt. Aspiring. Příjezd do střediska Queenstown.

15. den

Den volných aktivit v Queenstown. Bungee jumping, projížďka tryskovou lodí zvanou jetboat, kterou lze spojit s prohlídkou a výkladem bohaté zlatokopecké historie kaňonu Skippers. Projížďka v off-roads, procházka deštným pralesem. Možnost výstupu na vrchol Ben Lomond (1 747 m). Vyjížďka původní parní lodí po jezeře Wakatipu.

16. den

Celodenní výlet scénickou cestou do oblasti Glenorchy - návštěva míst, kde se točil Pán prstenů. Údolí Dart River. Nádherný výhled na horu Mt. Earnslaw (2 819 m). Místo s poetickým názvem pojmenované Paradise - Ráj.

17. den

Celodenní výlet do oblasti Te Anau, druhého největšího jezera v zemi. Odpoledne možná návštěva Manapouri. Za pěkného počasí možný let vrtulníkem na Mt. Luxmore (1 472 m) a pěší túra zpět k jezeru Te Anau nebo plavba po jezeře Manapouri.

18. den

Podél jezera Te Anau na sever po scénické Milford Road k fjordu Milford Sound (UNESCO). Přírodní div světa. Fakultativní možnost plavby lodí mezi skalami a vodopády padajícími do moře. Uvidíme i delfíny? Možnost letu vrtulníkem. Po cestě zpět do Te  Anau zastávky spojené s vycházkami.

19. den

Celodenní přejezd do oblasti Mt Cook s několika scénickými zastávkami. Po cestě možná návštěva vinice v Gibbston Valley nebo v okolí Cromwell s legendárním Pinot Noir spojená s ochutnávkou sýrů. K večeři si můžeme připravit čerstvého lososa. Nocleh v oblasti NP Mt Cook.

20. den

NP Mt Cook (3 724 m). Vycházky dle počasí v okolí největší hory Nového Zélandu (UNESCO). Případně návštěva muzea Edmunda Hillaryho, novozélandského rodáka. Druhá šance vyhlídkového letu s přistáním na ledovci. Podél jezera Tekapo dále přejezd do Christchurch.

21. den

Christchurch. Odlet domů. V případě odpoledního letu návštěva Botanické zahrady a Art centra.

22. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přejezd trajektem do Pictonu
 • Nově vyhlídkový let nad Marlborough Sounds
 • Doprava pronajatým minibusem
 • Ubytování v hotelech, u NP Abel Tasman může být nocleh ve velkých otevřených mezonetových apartmánech (prostor pro dvojice/jednotlivce může být od dalších osob oddělen pouze přepážkou)
 • Český průvodce (3.—21. den zájezdu - průvodce žijící trvale v zahraničí)

Cena nezahrnuje

 • Cestovní povolení na Nový Zéland: elektronická registrace tzv. ETA za 12 NZD. Společně s poplatkem za ETA se bude vybírat "turistická daň" ve výši 35 NZD. Celkem 47 NZD
 • Stravování
 • Vstupy do památek, muzeí a dalších atrakcí
 • Místní průvodce s licencí na túrách
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 31 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Na tento zájezd nabízíme balíček fakultativních aktivit (kvůli dostupnosti raději rezervujte včas).

Balíček za cca 516 NZD obsahuje:

 • Plavbu tryskovým člunem ve Skippers Canyon (na řece Shotover)
 • Návštěvu geotermálního pole Whakarewarewa (Te Puia) v Rotorua
 • Maorské kulturní představení

Následující fakultativní aktivity je možné objednat i během zájezdu, ovšem bez garance dostupnosti.

 • Sky Tower 42 NZD
 • Plavba po fjordu Milford Sound 145 NZD
 • Návštěvu geotermálního pole Whakarewarewa (Te Puia) v Rotorua 85 NZD
 • Jet Boat - Skippers Canyon 189 NZD
 • Let vrtulníkem podle lokality 320 - 800 NZD
 • Maorské kulturní představení 155 NZD
 • Waimangu 46 NZD
 • Doprava k túře Tongariro Crossing 65 NZD
 • Vodní taxi v NP Abel Tasman 48 NZD
 • Lanovka na Bobs Peak v Queenstown 52 NZD
 • Plavba na plachetnici v NP Abel Tasman 124 NZD
 • Hobitín 349 NZD (doprava autobusem do Hobitína, prohlídka a zpět) - nutná rezervace předem
 • Vycházky a túry s místním odborným průvodcem v oblastech národních parků - Glenorchy (Národní park Mt Aspiring) a Milford Road (Národní park Fiordland) 60 NZD (limit 6 až 12 osob dle stezky)

(Cena fakultativních aktivit se může měnit.)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Doprava po ostrovech je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12-16 osob), který řídí průvodce zájezdu.

Zájezd je v relativně pohodovém tempu s důrazem na hlubší zážitky. Přesto budeme nuceni absolvovat několik delších přejezdů. Nejvíce času strávíte poznáváním unikátní exotické přírody s pěšími vycházkami a túrami (obvykle krátké až tříhodinové vycházky, jedna celodenní túra – tu není nutné absolvovat, necítíte-li se na ni), pak poznáváním maorské kultury a pobytem u moře.

Míra komfortu

Během zájezdu se setkáte s několika typy ubytování. Ubytování rezervujeme v kvalitních hotelech kategorie 3*, bez stravy.  Jde o dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC. Většinou využíváme známé osvědčené motely a hotely (motely na Novém Zélandu mají často vyšší úroveň než nám známé hotely stejné kategorie). Obvykle je na pokoji malý kuchyňský kout, standardem je rychlovarná konvice a topinkovač, na pokoji bývá i mikrovlnná trouba nebo vařič, někdy obojí.

Příležitostně mohou být dvě dvojice v apartmánu, kde každá dvojice má svůj pokoj, sdílejí kuchyňku, obývací pokoj a koupelnu. U národního parku Abel Tasman se může bydlet v rozlehlých apartmánech, kde se sdílí společné sociální zařízení a prostor pro jednotlivé dvojice může být oddělen pouze přepážkou. Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Jídlo v rychlém občerstvení pořídíte za cca 10-20 NZD. Hlavní jídlo v běžné restauraci je dražší, je třeba počítat s částkou cca 25 – 40 NZD.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Minulý týden jsme se s manželkou vrátili ze zájezdu z Nového Zélandu s CK Livingstone a průvodcem Martinem Slívou. S jeho službami a přístupem jsme byli maximálně spokojeni. Nejde jen o jeho excelentní znalosti o Novém Zélandu, především z oblasti fauny, flóry, historie, ekonomiky a všeobecného přehledu, ale především o jeho snahu vyjít vstříc našim požadavkům, flexibilitě a jeho vysoké přidané hodnotě v setkáních se zajímavými lidmi s různými pohledy na život na Novém Zélandu. Navíc nám poradil s fotografováním a přidal několik užitečných tipů. Velmi oceňujeme i celou řadu článků a videí, které v průběhu zájezdu i po něm zasílal a zasílá, pomohly nám vytvořit si ucelený obrázek o Novém Zélandu a tamním životě. Zájezd s ním tak můžeme každému doporučit!

Pavel J

12.12.2022

Před dvěma dny jsme se s naší skupinkou vrátili z dovolené na Novém Zélandu. Ráda bych vyzdvihla služby našeho průvodce, pana Martina Slívy. Díky němu bude naše dovolená patřit mezi ty nejkrásnější. Martin je skvělý průvodce, má neuvěřitelný rozhled, neustále nás v dobrém slova smyslu zahlcoval informacemi o Novém Zélandu. V Martinovi máte skutečný poklad a věřím, že díky němu bude dovolená na Zélandu životním zážitkem pro mnoho dalších lidí. Ještě jednou děkujeme za vše.

Ester H.W.

22.11.2022

Dobrý den, chtěli bychom velice poděkovat za Vámi organizovaný zájezd na Nový Zéland, kterého jsme se s manželkou před nedávnem zúčastnili. Skvěle sestavený itinerář zájezdu byl doplněný velmi komfortním a pohodlným ubytováním. Nadstandardní průvodcovská služba poskytnutá sl. Terezou Unzetigovou a její velmi vstřícná snaha vyhovět našim různorodým požadavkům nám umožnila zevrubně poznat tento krásný kraj světa bez omezení nějakými problémy. Zájezd v nás zanechal nezapomenutelné zážitky, o něž se rádi podělíme s naší rodinou i známými a s doporučením Vaší CK. Přání pohodových svátků a vše nejlepší do celého roku 2019 posílají

Marie a Jaroslav K.

27.12.2018

Dobrý den, před pár dny jsem se vrátila ze zájezdu Nový Zéland komfortněji, který se konal od 19.3. do 9.4.2016 a chtěla bych poděkovat CK za skvěle připravený program na tomto zájezdu, který všem vřele doporučuji. Doprava, ubytování a zejména výběr naší průvodkyně (Tereza Unzeitigová) byl naprosto super. Její podrobné znalosti o všech místech na Novém Zélandu, o jeho historii, kultuře a prostě všem o této zemi byly obdivuhodné a velmi nám tuto dovolenou zpříjemnily. Terezka byla vždy milá a nápomocná nám s čímkoliv poradit či zajistit naše požadavky na vyhlídkové lety atp. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho dalších takto spokojených zákazníků.

Jana H.

8.8.2017

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)