Nový Zéland

418

Nový Zéland

Přírodní krásy země Maorů

Výběr největších atrakcí obou ostrovů v komfortním balení!

Pro každého Příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Zelený ostrov Pána prstenů, zasněžené štíty hor, peřeje řek, vodopády, mořské fjordy, horská jezera, kouřící vulkanické oblasti, neprostupné třetihorní pralesy. Papoušci, lachtani, tučňáci, delfíni, vačice i kivi! Kultura Maorů. Pohoda na cestách opravdu pro každého. Pro odvážné možnost zkusit i bungee jumping, mořský kajak či tryskové čluny. Cesta na druhý konec světa opravdu stojí za to! 

To nejlepší z Nového Zélandu! Navštívíme dva ostrovy - divoký Jižní ostrov s nejvyššími horskými vrcholy a ledovci sahajícími skoro až k hladině oceánu a Severní ostrov se sopečnými kužely, geotermálními jevy a subtropickým klimatem. Cestujeme společně pronajatým vozidlem. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří na Novém Zélandu dlouhodobě žijí a každý rok osobně prověřují jednotlivé destinace. Výsledkem je cesta plná poznání a neopakovatelných zážitků v překrásné přírodě Nového Zélandu.

Termíny a rezervace

Termín:  15.11. - 6.12.2022 22 dní / 18 nocí  (22 dní / 18 nocí) Cena:  115 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  12.3. - 2.4.2023 22 dní / 18 nocí  (22 dní / 18 nocí) Cena:  127 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Minimálně 4 místa volná Rezervovat
Termín:  12.11. - 3.12.2023 22 dní / 18 nocí  (22 dní / 18 nocí) Cena:  127 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ondřej

Ondřej Kotáb

Ondra si splnil dětský sen plavit se po světových oceánech. Až se jednoho dne ukryl před nepřízní počasí na Novém Zélandu. A doslova tu zakotvil. Na moře stále vyplouvá a pomáhá méně zkušeným majitelům plachetnic. V letním období pak kormidluje silniční koráb a klientům předává zážitky spojené s...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Slíva

Nový Zéland poprvé procestoval v roce 2001. Od roku 2004 žije na Novém Zélandu v oblasti Southern Lakes a na plný úvazek se věnuje průvodcování a péči o česko-slovenské cestovatele. Zajímá se o novozélandskou historii, faunu, flóru, ekonomiku, bádá po pojítkách mezi ČR a Novým Zélandem nebo píše...

Více informací o průvodci

David

David Šanc

Nadšení pro cestování se u něj zrodilo již v dětství. Toto nadšení postupně přerostlo ve vášeň při cestování Evropou autostopem. Tento druh cestování mu přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků a poznatků, které se v tištěných průvodcích těžko hledají. V roce 2006 se vydal na Nový Zéland. Jako...

Více informací o průvodci

Tereza

Tereza Unzeitigová

Na Nový Zéland dorazila z Velké Británie, kde předtím dokončila své vzdělání a působila jako outdoorový instruktor pro nadnárodní vzdělávací firmu. Pobyt v přírodě a práce s lidmi je nejen její pracovní náplní, ale hlavně jejím koníčkem. Ve volném čase poznává krásy Nového Zélandu, v zimě je je...

Více informací o průvodci

Hana

Hana Vojtěchovská

Velká milovnice horských treků, snowboardingu a focení. Ve 20ti si udělala instruktorský kurz a od té doby trávila sezóny na horách. Průvodcování okusila již v Evropě. Při svých cestách navštívila Rakousko, Norsko, Švýcarsko, USA, Japonsko. Kouzlu Nového Zélandu podlehla natolik, že se oblast je...

Více informací o průvodci

Ondřej Kotáb

Martin Slíva

David Šanc

Tereza Unzeitigová

Hana Vojtěchovská

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Odlet na Nový Zéland. Auckland. Město mezi padesáti krátery. Vyhlídková věž Skytower. Jachetní přístav s námořním muzeem a výstavou polynéských lodí. Možnost navštívit poloostrov Devonport s původní zástavbou nebo Aucklandské muzeum, maorská vystoupení. 

4. den

Přejezd na Coromandel a nocleh v městečku Hahei či Whitianga. Odpoledne návštěva Hot Water Beach, kde si za příznivých podmínek můžete udělat v písku vlastní horkou lázeň.

5. den

Dopoledne hodinová procházka z Hahei k pohádkové Cathedral Cove - nádherná písečná pláž. Ve Waihi zastavíme u vyhlídky na obří zlatý důl. Odpoledne odjezd do Rotorua. Večer fakultativně maorské hody - jídlo hangi, zhlédnutí bojového tance haka a poodkrytí původních zvyků v rámci kulturního představení.

6. den

Rotorua - oblast aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia - gejzíry Pohutu a Prince Waleského. Odpoledne možnost fakultativně navštívit Hobitín, případně absolvovat výlet terénním vozem s pěším okruhem po sopce Tarawera nebo si projít původní lázeňské zahrady a maorskou vesničku. Nocleh v Rotorua.

7. den

Kouřící údolí Waimangu s azurovým jezerem a travertinovými terasami. Dvouhodinová pěší túra. Dále směrem Taupo, zastávka u bahenní sopky Waiotapu. Mohutné vodopády Huka Falls. Nekonečné jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce. Přejezd k NP Tongariro, pod patronátem UNESCO.

8. den

Celodenní trek přes NP Tongariro (UNESCO) (tzv. Alpine  Tongariro Crossing) s výhledy na sopečné kužely. Kouzelná smaragdová barva jezírek Emerald Lakes. V případě nepříznivého počasí krátké vycházky.

9. den

Přejezd do Wellingtonu. Parlament ve tvaru včelího úlu. Botanické zahrady. Nákupní a přístavní zóna Queens Wharf. Pěší zóna na Cuba Street. Ultramoderní Národní muzeum Te - Papa.

10. den

Letecky přes Cookův průliv do Pictonu (Jižní ostrov). Pohádkový přelet nad Marlborough Sounds. Cesta do města Nelson po scénické Queen Charlotte Drive, prohlídka moderní katedrály. Nocleh v Motueka nebo v blízkosti NP Abel Tasman.

11. den

Celodenní výlet v NP Abel Tasman. Pobřežní trek bělostnými plážemi je kombinován s lodním výletem (fakultativně na výběr: využití vodního taxi, plavba plachetnicí nebo na kajaku), koupáním na nejkrásnějších plážích a broděním mořských zátok. Možnost sledovat kolonie lachtanů.

12. den

Malebným údolím řek Motueka a Buller až k Tasmanovu  moři. Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Dramatické pobřeží, první pohled na Jižní  Alpy. Deštný prales a palmy. Punakaiki, lívancové skály.

13. den

Hokitika - město uměleckých dílen a zeleného pounamu, jak Maoři nazývají nefrit (jade). Přejezd k ledovcům Franz Josef a Fox přes zlatokopecký Ross. Túra k vyhlídce na ledovec Franz Josef. Možnost letu vrtulníkem nad ledovcem a Mt. Cook s přistáním na ledovci. Pěšky kolem zrcadlového jezera Matheson s nádherným výhledem na Mt. Cook.

14. den

Procházka mokřady deštného pralesa (UNESCO), výjezd do Haastova průsmyku přes hřeben Jižních Alp. Pastelová jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů národního parku Mt. Aspiring. Příjezd do střediska Queenstown.

15. den

Den volných aktivit v Queenstown. Bungee jumping, projížďka tryskovou lodí zvanou jetboat, kterou lze spojit s prohlídkou a výkladem bohaté zlatokopecké historie kaňonu Skippers. Projížďka v off-roads, procházka deštným pralesem. Možnost výstupu na vrchol Ben Lomond (1 747 m). Vyjížďka původní parní lodí po jezeře Wakatipu.

16. den

Celodenní výlet scénickou cestou do oblasti Glenorchy - návštěva míst, kde se točil Pán prstenů. Údolí Dart River. Nádherný výhled na horu Mt. Earnslaw (2 819 m). Místo s poetickým názvem pojmenované Paradise - Ráj.

17. den

Celodenní výlet do oblasti Te Anau, druhého největšího jezera v zemi. Odpoledne možná návštěva Manapouri. Za pěkného počasí možný let vrtulníkem na Mt. Luxmore (1 472 m) a pěší túra zpět k jezeru Te Anau nebo plavba po jezeře Manapouri.

18. den

Podél jezera Te Anau na sever po scénické Milford Road k fjordu Milford Sound (UNESCO). Přírodní div světa. Fakultativní možnost plavby lodí mezi skalami a vodopády padajícími do moře. Uvidíme i delfíny? Možnost letu vrtulníkem. Po cestě zpět do Te  Anau zastávky spojené s vycházkami.

19. den

Celodenní přejezd do oblasti Mt Cook s několika scénickými zastávkami. Po cestě možná návštěva vinice v Gibbston Valley nebo v okolí Cromwell s legendárním Pinot Noir spojená s ochutnávkou sýrů. K večeři si můžeme připravit čerstvého lososa. Nocleh v oblasti NP Mt Cook.

20. den

NP Mt Cook (3 724 m). Vycházky dle počasí v okolí největší hory Nového Zélandu (UNESCO). Případně návštěva muzea Edmunda Hillaryho, novozélandského rodáka. Druhá šance vyhlídkového letu s přistáním na ledovci. Podél jezera Tekapo dále přejezd do Christchurch.

21. den

Christchurch. Botanická zahrada, Art Centrum. Odlet domů.

22. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Wellington - Picton
 • Doprava pronajatým minibusem
 • Ubytování v hotelech, u NP Abel Tasman může být nocleh ve velkých otevřených mezonetových apartmánech (prostor pro dvojice/jednotlivce může být od dalších osob oddělen pouze přepážkou)
 • Český průvodce (3.-21.den zájezdu - průvodce žijící trvale v zahraničí)

Cena nezahrnuje

 • Cestovní povolení na Nový Zéland: elektronická registrace tzv. ETA za 12 NZD. Společně s poplatkem za ETA se bude vybírat "turistická daň" ve výši 35 NZD. Celkem 47 NZD
 • Stravování
 • Vstupy do památek, muzeí a dalších atrakcí
 • Místní průvodce s licencí na túrách
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 28 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Na tento zájezd nabízíme některé fakultativní aktivity i formou balíčků. Balíčky je třeba objednat nejpozději měsíc před odletem, abychom byli schopni garantovat dostupnost aktivity.

 • Balíček Nový Zéland obsahuje celodenní výlet z Queenstown do Milford Sound včetně plavby lodí po fjordu, plavbu tryskovým člunem ve Skippers Canyon (na řece Shotover), návštěvu geotermálního pole Whakarewarewa (Te Puia) v Rotorua a maorské kulturní představení. Celková cena aktivit v balíčku je cca 416 NZD.

Doporučujeme vybrat aktivity již při doplatku zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace. Částka se hradí v Kč (dle aktuálního kurzu novozelánského dolaru) spolu s doplatkem za zájezd. Tyto fakultativní aktivity je možné objednat i během zájezdu, ovšem bez garance dostupnosti a zvýhodněné ceny.

Ostatní aktivity se objednávají a hradí přímo na místě:

 • Sky Tower 30 NZD
 • Jet Boat - Skippers Canyon 159 NZD
 • Let vrtulníkem podle lokality 320 - 800 NZD
 • Maorské kulturní představení 129 NZD
 • Waimangu 44 NZD
 • Doprava k túře Tongariro Crossing 50 NZD
 • Vodní taxi v NP Abel Tasman 43 NZD
 • Lanovka na Bobs Peak v Queenstown 46 NZD
 • Plavba na plachetnici v NP Abel Tasman 99 NZD
 • Hobitín (doprava autobusem do Hobitína, prohlídka a zpět) 110 NZD
 • Vycházky a túry s průvodcem v oblastech národních parků. Průvodce s licencí provádět po oblastech Glenorchy (Národní park Mt Aspiring) a Milford Road (Národní park Fiordland) vás zasvětí do zdejší fauny a flóry a představí jejich hlavní druhy, Cena 50 NZD (limit 6 až 12 osob dle stezky).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst novozélandských ostrovů určená všem, kteří chtějí vidět maximum, ale preferují komfortní cestování. Doprava po ostrovech je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12-16 osob), který řídí průvodce zájezdu. Vozidla půjčujeme u renomovaných půjčoven a osvědčených partnerů, kteří jsou zárukou kvality a servisu po celém Zélandu.  Nový Zéland je přírodně, ale i kulturně velmi pestrý a jedinečný a program zájezdu přináší vše, co ostrovy mohou nabídnout.

Navštívíme nejhezčí lokality, průvodce vás seznámí se všemi aspekty života na Novém Zélandu, s místní unikátní přírodou a maorskou kulturou. Zájezd je v relativně pohodovém tempu s důrazem na hlubší zážitky. Přesto budeme nuceni absolvovat několik delších přejezdů. Nejvíce času strávíte poznáváním unikátní exotické přírody s pěšími vycházkami a túrami (obvykle krátké až tříhodinové vycházky, jedna celodenní túra – tu není nutné absolvovat, necítíte-li se na ni), pak poznáváním maorské kultury a pobytem u moře.

Míra komfortu

Během zájezdu se setkáte s několika typy ubytování. Ubytování rezervujeme v kvalitních hotelech kategorie 3*, bez stravy.  Jde o dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC. Většinou využíváme známé osvědčené motely a hotely (motely na Novém Zélandu mají často vyšší úroveň než nám známé hotely stejné kategorie). Obvykle je na pokoji malý kuchyňský kout, standardem je rychlovarná konvice a topinkovač, na pokoji bývá i mikrovlnná trouba nebo vařič, někdy obojí.

Příležitostně mohou být dvě dvojice v apartmánu, kde každá dvojice má svůj pokoj, sdílejí kuchyňku, obývací pokoj a koupelnu. U národního parku Abel Tasman se může bydlet v rozlehlých apartmánech, kde se sdílí společné sociální zařízení a prostor pro jednotlivé dvojice může být oddělen pouze přepážkou. Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Jídlo v rychlém občerstvení pořídíte za cca 10-20 NZD. Hlavní jídlo v běžné restauraci je dražší, je třeba počítat s částkou cca 25 – 40 NZD.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, chtěli bychom velice poděkovat za Vámi organizovaný zájezd na Nový Zéland, kterého jsme se s manželkou před nedávnem zúčastnili. Skvěle sestavený itinerář zájezdu byl doplněný velmi komfortním a pohodlným ubytováním. Nadstandardní průvodcovská služba poskytnutá sl. Terezou Unzetigovou a její velmi vstřícná snaha vyhovět našim různorodým požadavkům nám umožnila zevrubně poznat tento krásný kraj světa bez omezení nějakými problémy. Zájezd v nás zanechal nezapomenutelné zážitky, o něž se rádi podělíme s naší rodinou i známými a s doporučením Vaší CK. Přání pohodových svátků a vše nejlepší do celého roku 2019 posílají

Marie a Jaroslav K.

27.12.2018

Dobrý den, před pár dny jsem se vrátila ze zájezdu Nový Zéland komfortněji, který se konal od 19.3. do 9.4.2016 a chtěla bych poděkovat CK za skvěle připravený program na tomto zájezdu, který všem vřele doporučuji. Doprava, ubytování a zejména výběr naší průvodkyně (Tereza Unzeitigová) byl naprosto super. Její podrobné znalosti o všech místech na Novém Zélandu, o jeho historii, kultuře a prostě všem o této zemi byly obdivuhodné a velmi nám tuto dovolenou zpříjemnily. Terezka byla vždy milá a nápomocná nám s čímkoliv poradit či zajistit naše požadavky na vyhlídkové lety atp. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho dalších takto spokojených zákazníků.

Jana H.

8.8.2017

Podobné zájezdy

Australský komplet
401 Australský komplet

Tasmánie, Rudý střed a Velký bariérový útes

7.10. - 28.10.2023
22 dní
Austrálie - Nový Zéland
405 Austrálie - Nový Zéland

Výběr toho NEJ z obou zemí

1.3. - 27.3.2023
+ další 1 termín
27 dní
Ikony Austrálie
406 Ikony Austrálie

Výběr toho NEJ z Austrálie

17.2. - 4.3.2023
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.