Peru - Bolívie

308

Peru - Bolívie

Po stopách Inků i dávných civilizací

Cesta pro milovníky památek i krásné přírody

O prázdninách Památky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 14

Peruánská metropole Lima na pobřeží Pacifiku. Tajemné linie na pampě u města Nazca. Pozorování kondorů v jednom z nejhlubších kaňonů světa Colca. Plovoucí rákosové ostrovy indiánského kmene Uros. Jezero Titicaca a čarodějnický trh v bolívijském La Paz. Tíwanaku a nejzáhadnější kamenné rozvaliny Puma Punku. Hlavní město bývalé incké říše Cuzco a ztracená citadela Machu Picchu. Poutavý pohled na přírodní krásy a kulturu obou zemí v této kombinaci zcela unikátních zážitků.

Nejoblíbenější akce na kontinent Jižní Ameriky. Zájezd uspokojí cestovatele se zájmem o památky, kulturu i přírodní krásy. Program se nese v poklidnějším tempu, což umožňuje lépe nasát místní atmosféru, ponořit se hlouběji do každodenní reality, detailněji se seznámit s navštívenými místy i kulturním a historickým odkazem Inků, jakož i dávných předinckých civilizací.

Termíny a rezervace

Termín:  10.7. - 30.7.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  101 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  13.9. - 3.10.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  96 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Rezervovat
Termín:  13.9. - 3.10.2025 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  96 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lucie

Lucie Pečínková

Má duši nomádky, která se cítí všude tak trochu doma a nejlépe je jí s jízdenkou v kapse a batohem na zádech. Prvotní zájem o exotické destinace a cizí kultury v ní probudil obor Mezinárodní rozvojová studia. Rozvojové problematice, následně také v propojení s odpadovým hospodářství, se intenziv...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Grmolenská

Vystudovala dějiny umění a španělštinu, učaroval jí starověk a středověk. Na cestách tedy nevynechá chrámy, hrady, paláce... Vždy o nich sdělí něco zajímavého a nečekaného. V Latinské Americe vás překvapí svými znalostmi ztracených kultur i chutí lézt do kopců. Šťastná je v džungli, na horách či...

Více informací o průvodci

Lucie Pečínková 13.9. - 3.10.2024
?

Martina Grmolenská

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Peru - Lima

2. den

Dopolední prohlídka čtvrti Miraflores a první pozdravení Pacifiku, bude čas i na hliněné pyramidy Huaca Pucllana? Odpolední přesun do městečka Paracas.

3. den

Výprava lodí k poloostrovu Paracas se záhadnou kresbou trojzubce. Ostrovy Ballestas s koloniemi lachtanů i kormoránů. Ostrovy bílé od guana, které se zde těžilo. Tučňáci si důležitě vykračují po skalách. Líně se rozvalující lachtani. Odpoledne projížďka pouštním poloostrovem Paracas, divoké pláže hrají všemi barvami. Najdeme zkameněliny pravěkých moří? 

4. den

Přesun do města Nazca. Po cestě v místním vinařství ochutnáme nejrůznější druhy pisca, vinné pálenky. Oáza Huacachina v písečné poušti překvapí svými dunami i zeleným jezírkem. Možnost vyzkoušet si netradiční sandboarding. První vyhlídky z rozhleden na záhadné kresby kultury Nazca

5. den

Ráno fakultativně vyhlídkový let nad kresbami a liniemi Nazca. Kondor, opice, pavouk, ruce, strom. Kdo a jak je dokázal vyrýt? Mumie na pohřebišti Chauchilla. V absolutním suchu se mumie zachovaly nepoškozené stovky let! Incké akvadukty Cantalloq překvapí svou technickou dokonalostí. Noční přesun do  Arequipy.

6. den

Bělostná Arequipa s rozsáhlým klášterem Santa Catalina, jež hraje všemi barvami, a náměstím Plaza de Armas. Pohlédneme do tváře Juanitě, kterou před staletími obětovali Inkové? Za nejkrásnějším výhledem na město a okolní sopky vystoupáme do čtvrti Yanahuara

7. den

Panoramatická cesta k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca. Zapomenuté vesničky, kamenitá políčka, stáda lam. Minibusem vystoupáme do výšky 4.900 m, kde nám pohled na okolní vulkány doslova vezme dech. Večerní procházka indiánskou vesničkou Chivay, nebo koupání v termálních pramenech. Uvidíme i tanec lásky Wititi, zapsaný na seznam UNESCO?

8. den

Ranní pozorování kondorů, lam, alpak i lam vicuňa v kaňonu Colca. Nahlédnutí do života místních indiánů collahue a cabana. Dostaneme ochutnat colca sour, místní alkoholický drink z plodů citronového kaktusu? Přesun do Puna.

9. den

Návštěva rákosových ostrovů Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném jezeře Titicaca (3 800 m). Jízda podél blankytně modrého jezera Titicaca. Vstup do Bolívie. Poutní místo zázraků Copacabana. Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie

10. den

Bájný sluneční ostrov Isla del Sol, místo narození prvního Inky. Lamy,  terasovitá políčka, předení vlny i rybaření. Přechod ostrova ze severu na jih (9 km dlouhá hřebenovka mírným terénem, popřípadě návštěva ostrova Měsíce Isla de la Luna, pokud sever Isla del Sol je nepřístupný). Zvláštní středomořská atmosféra. Okusíme místní specialitu – pstruha a brambory chuño?Odpolední přesun do La Pazu. Panorama Cordillery Real až k jezeru Titicaca. Přeplavíme se přes úžinu San Pablo y Pedro.

11. den

Hlavní město La Paz. Kostel Sv. Františka. Typické tržiště i čarodějnický trh Mercado de las Brujas. Amulet od indiánek na dlouhověkost i věčnou lásku. Věštění budoucnosti z kokových lístků? Netradiční muzeum koky. Užijeme netradiční MHD - lanovky přes celé město a vyhlídku z El Alto na město pod siluetou sopky Illimani. Fakultativně do Valle de la Luna.

12. den

Fakultativně na kole po nejnebezpečnější silnici světa Death Road. Z 4 700 metrů sjedeme do nížin Yungas, Coroico ve výšce 1 500 m! Osvěžení v tropické přírodě. Jiná Bolívie. Citrusy. Papoušci. Koupání. Návrat zpět do La Pazu.

13. den

Slavné město Tiwanaku postavené předchůdci incké kultury. a nejzáhadnější místo Latinské Ameriky Puma Punku. Byli to mimozemšťané, kdo tak dokonale opracoval kameny? Muzeum. Přesun a překročení hranice zpět do Peru. Puno.

14. den

Průjezd atraktivním peruánským altiplánem do hlavního města bývalé incké říše - Cuzca (3 300 m). Kamenné pohřební věže, tzv. chullpas, v Sillustani i sixtinská kaple latinské Ameriky v Andahuaylillas.

15. den

Prohlídka Cuzca. Zlatá zahrada a chrám Coriqancha. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Koloniální katedrála s obrazy malovanými indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Kdo si dá k večeři pečené morče, místní specialitu cuy?

16. den

Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Valle Sagrado - svaté údolí poseté inckými památkami. Pisaq - tržiště s tkanými přehozy, ručně malovanou keramikou, pískajícími okarínami, lamími kožešinkami a exotickým ovocem. Ollantaytambo - pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vláčkem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes.

17. den

Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.

18. den

Návrat vlakem do Ollantaytamba. Slaný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Pohledy do nitra kaňonu. Díky rozdílné koncentraci soli je barva každého jezírka jiná. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Návrat do Cuzca

19. den

Mohutná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Poslední nákupy suvenýrů v Cuzcu. Sklenička pisco sour na rozloučenou. Odlet z Cuzca do Limy.

20. - 21. den

Dopoledne prohlídka Limy. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s katakombami. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy.
 • Místní přelet Cuzco - Lima
 • Kombinovaná doprava - mikrobusy, dálkové busy, vlak k Machu Picchu a zpět, noční přejezd Nazca - Arequipa
 • Lodní výlety na Islas Flotantes, Isla del Sol a Islas Ballestas
 • Lanovka v La Paz
 • 18x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie, většinou se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a muzeí
 • Dopolední vstup do komplexu Machu Picchu 1170 Kč
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 300 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Vstupy na Machu Picchu je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita denních vstupů do areálu je omezena.

 • Machu Picchu - vstup do komplexu | od 1 170 Kč | od 6 hodin

Vstup na Machu Picchu je nutné si vybrat již při objednávání zájezdu. Informativní dokument Vstup na Machu Picchu (PDF) zasíláme e-mailem před objednávkou.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Let v Nazca | cca 110 USD
 • Sjezd na kolech do Coroica | cca 80 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, jehož program je sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebávání zážitků a odpočinek po náročnějších přesunech. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Je však nutné počítat s potřebnou aklimatizací se vyšších nadmořských výškách, dbejte prosím rad zkušeného průvodce. 

Doprava bude kombinovaná – využijeme pronajaté minibusy i místní dálkové autobusy. Vlakem se přesuneme z Ollaytaytamba do Aguas Calientes a zpět. Podnikneme lodní výlet turistickou lodí k ostrovům Ballestas, privátní loď využijeme při plavbě na plovoucí ostrovy Islas Flotantes a ostrov Isla del Sol. Do programu zájezdu je zařazen noční přejezd autobusem s polohovatelnými sedadly na trase Nazca – Arequipa. Trasu z Cuzca do Limy překonáme letecky.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a penzionech střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.  V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-35 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací, případně s překladem jídelního lístku. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun. Cenová hladina je v Peru srovnatelná a v Bolívii nižší než v ČR.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Zájezd byl nádherný, ale nejvíce oceňuji právě naší průvodkyni - Lubicu Macedo. Absolutně schopná, ochotná, výborně znající místní prostředí.

Dagmar H.

27.5.2019

Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za krásný zájezd v Peru a Bolívii v srpnu 2018.  Cesta byla plná nádherných dojmů ,  velmi dobře prokombinovaná část poznání jiné kultury s nádhernou přírodou.   Velký podíl na zdárném průběhu měla i naše skvělá průvodkyně Lubica Macedo, která měla vše perfektně připravené  a  vše probíhalo podle předem připraveného  programu. Tento měl vzestupný trend a pořád se objevovaly nové  a  zajímavější  zážitky. Opravdu nádherný zájezd. Přeji hodně úspěchů ve Vaší další práci. Děkuji.

Jiří P.

17.9.2018

Vzpomínáme na naši nejbáječnější dovolenou v životě a všichni zúčastnění vědí, že je to hlavně díky průvodkyni Veronice Balážiové, protože nám každou minutu prokázala, že je velmi vzdělaná, kultivovaná, společenská a milá osobnost, která se v každé situaci chová velmi profesionálně. Moc jí za to děkujeme ještě touto cestou.

Yveta P.

1.10.2014

Dobrý den, rád bych touto cestou poděkoval za krásnou cestu po Peru, ze které jsme se minulý týden vrátili. Především díky skvělé práci a organizaci průvodkyně Lubice Macedo vše proběhlo naprosto v pořádku a perfektně zorganizované. Ještě jednou bychom jí takto rádi poděkovali za výbornou práci.

Racmanovi

9.9.2013

Rádi bychom Vašemu týmu Livingstone sdělili svoje dojmy ze zájezdu do Peru a Bolívie, ze kterého jsme se vrátili 13. října. Ne vždycky se stane, že všechno, co se předem nabídne a slíbí, se také provede a splní. O to víc, že zájezd probíhal v končinách s jinými zvyklostmi a těžkými  životními a přírodními podmínkami (kromě policejního zadržení jsme zažili i mírné zemětřesení a dva sesuvy půdy před naším autobusem), nás velmi mile překvapilo, že se podařilo realizovat celou naši výpravu na sto procent podle oznámeného programu. O to má velkou zásluhu i naše milá průvodkyně Štěpánka Jakešová, která prokázala zasvěcenou znalost místních poměrů  spojenou s organizační kreativitou, se kterou úspěšně překonávala občasné potíže a trable, které se nám postavily do cesty. Hlavně se  soustavně starala o optimismus a dobrou náladu naší posádky, což bylo pro nás všechny cestující velmi důležité, a pro ni v některých chvílích asi i dost psychicky vyčerpávající, když se tu a tam musela vyrovnávat s některými různorodými názory nebo občasným zabrbláním. Po celou dobu zájezdu jsme měli přiměřené pohodlí, které odpovídalo tomu, co jste nám o organizaci zájezdu a peruánských a bolívijských podmínkách předem řekli. Jako velké plus vnímáme, že ačkoliv jsme urazili velkou vzdálenost a navštívili hodně míst, bylo na všechno dost času, nikdo nemusel nervózně koukat na hodinky a sprintovat od památky k památce. Jednou z největších předností zájezdu byl jeho scénář. Nejen výběrem lokalit, ale také pořadím, ve kterém jsme je navštívili. To přineslo opravdu stupňování intenzity dojmů s vrcholem v Cuzcu a Machu Picchu. Děkujeme Vám za organizaci naší krásné cesty a přejeme Vám a celému týmu Livingstonu hodně úspěchů, štěstí a radosti ve Vaší práci.

Jarmila a Ondřej P.

29.10.2015

Dobrý den, 9.5.2015 jsem se vrátila z poznávacího zájezdu č.308 Peru a Bolívie. Chtěla bych velmi poděkovat všem 14 spolucestujícím za dobrou partu a hlavně naši průvodkyni Lubici Macedo. Nejen, že se nám věnovala 24 hodin denně, ale s ochotou, úsměvem a plným nasazením. Vždy ochotná vyhovět naším požadavkům, ukázat nám maximum v dané oblasti, překládat atd. Moc, moc jí děkuji a za mě: byla jsi tou nejlepší průvodkyní, jakou jsem kdy zažila na svých cestách po světě.

Hana Ch.

29.5.2015

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie
30.9. - 26.10.2024
+ další 2 termíny
27 dní
Peru - Bolívie - Chile
310 Peru - Bolívie - Chile

Z Machu Picchu až do pouště Atacama

10.8. - 31.8.2025
22 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)