Keňa - Po stopách Lvice Elsy

116

Keňa - Po stopách Lvice Elsy

Nejlepší národní parky

Nejlepší safari je nyní! Vzpomínky na Afriku naživo jako z doby Joy Adamsonové

Pro každého Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 6

Africká savana má nejvíce zvířat na světě. Nekonečné pláně divočiny. Tak vypadala kdysi naše planeta celá. Vzdalme se harašení divné doby do čisté přírody. Nejvzácnější nosorožci planety. Krása přírody, jedinečnost fauny, romantika Afriky i unikátní ochranářské projekty ZOO Dvůr Králové. Bílí nosorožci putovali do Keni z Čech v projektu „Poslední šance“. I my máme poslední šanci…

Unikátní příležitost Afriky plné zvířat. Jedinečná kombinace národních parků - nejlepší safari. Africká divočina s plnou penzí! Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku!

Termíny a rezervace

Termín:  5.10. - 14.10.2024 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  117 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Rezervovat
Termín:  26.12. - 4.1.2025 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  119 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  6.6. - 15.6.2025 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  117 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Pavol Okenka

Pavel Veselý

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do hlavního města Keni, Nairobi.

2. den

Putování na sever, svěží krajina banánovníků, kávových a čajových plantáží. Ochutnáme vyhlášené nápoje. Lokace Naro Moru obřích pryšců. Majestát nejvyšší hory Mt. Keňa. Přejezd rovníku a ukázka působení Coriolisovy síly. Rezervace Ol Pejeta s největší populací nosorožců. Kromě původního černého spatříme i bílé včetně českých nosorožců severních. Dnes nejvzácnější nosorožci světa. Jiný svět šimpanzů. Nejbližší příbuzný člověka napoví…  Pohádkový Sweetwaters s napajedlem. Sloni, žirafy, zebry, šance na lvy, gepardy a vzácné psy hyenovité. Rána a podvečery jsou na safari nejlepší. Nocleh v hotelu v Nanyuki.

3. - 4. den

Nezapomenutelné safari v rezervaci Buffalo Springs a NP Samburu. Buffalo Springs je největší šancí na levharty v Keni. „Červení“ sloni, zebry Grévyho. Stylové ubytování, výhledy na řeku, krokodýli. NP Samburu. Široká paleta fauny s šancí na antilopy žirafí. Rezervací protéká řeka Ewaso Ngiro, porost palem s množstvím zvěře. Vysoká koncentrace šelem. Osady kmene Samburu. Adamsonovi vypouštěli lvici Elsu do přírody zde. Místa knihy a filmu Volání divočiny. Monitorujeme zebry Grévyho a žirafy. Prase bradavičnaté, psi hyenovití, antilopa žirafí, pštros somálský a sup palmový tvoří specialitky. Množství slonů, paviánů, gepardů, hyen, lvů a levhartů. Dva noclehy ve stejné lodži.

5. den

Přejezd na působivé Thomson Falls, široké vodopády Nyahururu se zajímavými etniky, chameleoni. Jezero Naivasha s hrochy. Oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamson - Příběh lvice Elsy. Elsamere – idylka domu Joy Adamson. Ochutnáme slavný koláč? Třeba se zde dokonce ubytujeme. Noční hroši, orli jasnohlasí.

6. den

Ranní plavba lodí po jezeře Naivasha. Záplava plameňáků. Rodinky zvídavých hrochů. Crescent Island uprostřed jezera je výzva! Díky absenci predátorů místní zvěř ztratila ostražitost. Žirafy a pakoně na dosah ruky! Možnost safari na kole v NP Hell´s Gate (15 km). Jedinečné cyklo mezi stády buvolů. Jednou za život! „Necyklisti“ možnost pěšího safari.

7. - 9. den

Slavná Velká příkopová propadlina. Působivý vstup na území Masajů. Vyhlídky do Great Rift Valley. Jedinečná jízda do Masai Mara. Vyvrcholení celé výpravy. Nejúžasnější park, kde si vychutnáme exkluzivitu. Skvělé safari afrického ráje. Magie řeky Mara, jezera s hrochy. Otevřená savana s akáciemi. Vše monitorují šelmy. Tak jste si Afriku vysnili. Název parku evokuje dominantní kmen Masajů a Mara akácie. Obrovské pláně přechází do tanzanského Serengeti. Oblast Keekorok s šancí na nosorožce. Stáda slonů, hroši, obrovští krokodýli, hyeny i atraktivní šelmy. Sny se plní nejen o Vánocích. Vždy zde zažijeme výjimečné safari. Spatříme kompletní „velkou pětku“? Lva, slona, nosorožce, buvola i levharta. Masajské osady s odlišným životem. Tradice žijí! Zážitkem je i největší antilopa losí. Finále safari v nejlepším místě Afriky. Putování do Nairobi. Dům slavné Karen Blixen nejlépe navodí atmosféru věhlasného filmu Vzpomínky na Afriku s Meryl Streep. Působivé muzeum i nejlepší káva. Vyjde čas i na stylovou večeři v Carnivore s finální hostinou a masy divočiny? Ochutnáme i krokodýla? Večerní odlet.

10. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Terénní džípy s odklápěcí střechou
 • Ubytování ve městech v hotelech 3-4* se snídaní, po dobu safari v komfortních 3-4* lodžích (mohou být i stanové)
 • Plná penze po dobu safari (první den se začíná večeří a poslední den končí snídaní)
 • Návštěva Thomson Falls
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní online eTA vízum do Keni 32 USD (při vyřízení přes CK 1 300 Kč včetně 32 USD)
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné+Příplatek za jednolůžkový pokoj 14 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Tyto fakultativní aktivity se objednávají a hradí až v průběhu zájezdu:

 • Vstup do žirafího centra 15 USD
 • Muzeum Karen Brixen 12 USD
 • Loď po jezeře Naivasha 30 USD
 • Půjčení kol v Hell´s Gate 34 USD
 • Noční safari v rezervaci Ol Pejeta 50 USD
 • Návštěva masajské bomy 20 USD
 • Návštěva samburské vesnice 20 USD
 • Večeře v Carnivore 38 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Safari v nejkrásnějších parcích Keni s polopenzí. Volitelná aktivita jízda na kole v NP Hell´s Gate.

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování ve 4* lodžích (na safari mohou být i stanové). Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme na safari ve 3- 4* komfortních kamenných nebo stanových lodžích s s plnou penzí (první den se začíná večeří a poslední den končí snídaní). Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, chtěl bych poděkovat všem v CK Livingstone za výborně zorganizovaný zájezd do Keni. Od mého prvního přihlášení na poslední chvíli, až po výborné znalosti Afriky resp. Keni našeho průvodce Rudy Švaříčka a odborný výklad o zvířatech Dany Holečkové. Samotné safari byl velký zážitek a ještě v době covidu, kdy jsme v některých rezervacích a kempech byli téměř sami, bylo nezapomenutelné. Obavy z covidu v Africe vzali za své hned v Nairobi, kde dodržování hygienických pravidel bylo opravdu dodržováno. Po odjezdu z města do přírody, kde byly jen zvířata jsme na covid zapomněli úplně. Ještě jednou děkuji za nezapomenutelný zájezd a doporučuji ostatním, aby se v této nelehké době do Afriky nebáli vycestovat.

Pavel J.

16.11.2020

Dobrý den, velmi rád bych Vám a samozřejmě i Rudovi poděkoval za super Keňskou cestu!!!  Bylo to vskutku super, žádné hordy lidí, krasné zvířata, bezvadný servis  všude. V těchto  nelehkých časech můžu doporučit všem, co jen trošku dostanou odvahu vypadnout... v Africe sice koronu vnímají, udělali kupodivu řadu opatření a i občas nosí roušky, ale celkový obraz je mnohem  mnohem příznivější, než by se z pohledu z ČR dalo očekávat. Takže, za mě vypadnou z ČR s Vámi je ta správná volba! V podikatelsky a cestovatelsky krušných časech držím palce a zůstanu Vaším příznivcem a kamarádem, s úctou,

Karel G.

27.10.2020

Dobrý den, včera jsme se vrátili s Keni, chtěla bych celému týmu moc poděkovat, protože vím, jak obtížné bylo, abychom do Keni vyrazili a na krásném pobytu se skvělými zážitky máte lví podíl. Ještě jednou děkuji v této nelehké době. 

Dana H.

27.10.2020

Podobné zájezdy

Perly Ugandy
110 Perly Ugandy

Horské gorily a lodní safari

27.10. - 7.11.2024
+ další 3 termíny
12 dní
Pohodová Keňa
118 Pohodová Keňa

Safari a odpočinek u moře

9.11. - 18.11.2024
+ další 1 termín
10 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)