Keňa - Po stopách Lvice Elsy

116

Keňa - Po stopách Lvice Elsy

Nejlepší národní parky

Nejlepší safari je nyní! Vzpomínky na Afriku naživo jako z doby Joy Adamsonové

Novinka Příroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8-12

Zažijme původní Afriku! Jako padesátá léta plná zvířat ještě bez turismu. Nejvhodnější doba na safari je dnes. Retro se vrací! Africká savana má nejvíce zvířat na světě. Nekonečné pláně divočiny. Tak vypadala kdysi naše planeta celá. Vzdalme se harašení divné doby do čisté přírody. Nejvzácnější nosorožci planety. Krása přírody, jedinečnost fauny, romantika Afriky i unikátní ochranářské projekty ZOO Dvůr Králové. Bílí nosorožci putovali do Keni z Čech v projektu „Poslední šance“. I my máme poslední šanci…

Unikátní příležitost Afriky plné zvířat. Jedinečná kombinace národních parků - nejlepší safari. Africká divočina s plnou penzí! 

Termíny a rezervace

Termín:  20.11. - 29.11.2020 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  72 900 Kč letenka asi 15 000 Kč  (letenka asi 15 000 Kč) Rezervovat
Termín:  26.12. - 4.1.2021 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  77 900 Kč letenka asi 23 000 Kč  (letenka asi 23 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extrémy...

Více informací o průvodci

Irena Janoušková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy.

2. - 3. den

Přílet do hlavního města KENI, Nairobi. Sídlo slavné Karen Blixen nejlépe navodí atmosféru věhlasného filmu Vzpomínky na Afriku s Meryl Streep. Na původním místě naše Vzpomínky na Afriku ožijí v reáliích. Působivé muzeum i nejlepší káva. Langata je ideální místo pro sledování žiraf. Úspěšný projekt vrací žirafy Rothshildovy do přírody. Putování na sever do oblasti Thika. Ananasové plantáže a vodopády Fourteen Falls. Svěží krajina banánovníků, kávových a čajových plantáží – stylová fabrička a pražírna kávy? Vychutnáme vyhlášené nápoje. Lokace Naro Moru obřích pryšců. Majestát nejvyšší hory Mt. Kenya. Přejezd rovníku a ukázka působení Coriolisovy síly. Rezervace Ol Pejeta s největší populací nosorožců. Kromě původního nosorožce černého spatříme i bílé včetně českých nosorožců severních. Dnes nejvzácnější nosorožci světa. Uvidíme dokonce jiný svět šimpanzů? Nejbližší příbuzný člověka chováním napoví. Noční safari pro zájemce může být životní zážitek! Pohádkový Sweetwaters s napajedlem, kde se střídají sloni, žirafy, zebry, ale i nosorožci a různé antilopy. Kromě lvů můžeme vidět gepardy a vzácné psy hyenovité. Brzká rána a podvečery jsou na safari nejlepší.

4. - 5. den

Nezapomenutelné safari v rezervaci Buffalo Springs a NP Samburu. V Buffalo Springs je největší šance na levharty v Keni. „Červení“ sloni, zebry Grévyho, antilopy žirafí. Stylové ubytování, výhledy na řeku, obří krokodýli. NP Samburu. Široká paleta fauny s šancí na antilopy žirafí. Rezervací protéká řeka Ewaso Ngiro, porost palmových lesíků s množstvím zvěře. Vysoká koncentrace šelem. Osady kmene Samburu. George a Joy Adamson vypouštěli lvici Elsu do přírody právě zde. Místa knihy a filmu Volání divočiny. Zooložka Saba Douglas-Hamilton z organizace Save the Elephants zde točila fascinující story, jak si lvice osvojila mládě přímorožce. Monitorujeme zebry Grévyho a žirafy. Pouštní forma prasete bradavičnatého, psi hyenovití, antilopa žirafí místně zvaná gerenuk, pštros somálský a sup palmový tvoří specialitky. Množství slonů, paviánů, gepardů, hyen, lvů a levhartů.

6. den

Působivé vodopády Thomson Falls - Nyahururu. Orli stepní a jasnohlasí. Jezero Naivasha s hrochy. Oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamson - Příběh lvice Elsy. Elsamere – idylka domu Joy Adamson. Ochutnáme slavný koláč? Fakultativně unikátní safari na kole. Jedinečné cyklo mezi zvířaty. Jednou za život! NP Hell´s Gate s trekem v kaňonu, termály. „Necyklisti“ možnost plavby po jezeře a pěší safari. Crescent Island je výzva!

7. - 9. den

Východoafrický příkop. Slavná Velká příkopová propadlina. Působivý vstup na území Masajů. Vyhlídky do Great Rift Valley. Jedinečná jízda do Masai Mara. Vyvrcholení celé výpravy. Nejúžasnější park bývá plný turistů, nyní vychutnáme exkluzivitu. Skvělé safari afrického ráje. Magie řeky Mara, jezera s hrochy. Otevřená savana s akáciemi, kde se prohání stáda zvěře. Vše důstojně monitorují šelmy. Tak jste si Afriku vysnili. Název parku evokuje dominantní kmen Masajů a Mara akácie. Obrovské pláně přechází do tanzanského Serengeti. Oblast Keekorok s šancí na nosorožce. Stáda slonů, hroši, obrovští krokodýli, hyeny i atraktivní šelmy. Sny se plní nejen o Vánocích. Migrace stěhuje na 1,2 miliónů pakoní, 500 tisíc zeber, 400 tisíc gazel. Vždy zde zažijeme výjimečné safari. Spatříme kompletní „velkou pětku“? Lva, slona, nosorožce, buvola i levharta! Masajské osady, seznámení s odlišným životem. Tradice žijí! Zážitkem je i největší antilopa losí... Finále safari v nejlepším místě Afriky. Putování do Nairobi. Degustace slavného likéru Amarula z mučenky a další delikatesy Afriky. Večerní odlet domů.

10. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Terénní džípy s odklápěcí střechou
 • Ubytování po dobu safari ve 4* komfortních lodžích (mohou být i stanové)
 • Plná penze (první den se začíná večeří a poslední den končí snídaní)
 • Návštěva Thomson Falls
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy cca 15 000 Kč
 • Vstupní víza do Keni 50 USD (e-víza při příletu)
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny) cca 1900 Kč
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Tyto fakultativní aktivity se objednávají a hradí až v průběhu zájezdu:

 • Vstup do žirafího centra
 • Muzeum Karem Brixen
 • Loď po jezeře Naivasha
 • Půjčení kol v Hell´s Gate
 • Noční safari v rezervaci Ol Pajeta
 • Návštěva masajské bomy
 • Návštěva samburské vesnice

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu nabízí to nejlepší z destinace. Safari v nejkrásnějších parcích Keni s polopenzí. Volitelná aktivita jízda na kole v NP Hell´s Gate.

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování ve 4* lodžích (na safari mohou být i stanové). Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme na safari ve 4* komfortních kamenných nebo stanových lodžích s s plnou penzí (první den se začíná večeří a poslední den končí snídaní). Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Jiné požadavky a omezení

Současné tarify leteckého spojení se pohybují od 14 000 Kč do 16 000 Kč v závislosti na výběru leteckého spojení. Přesná cena letenky je známa až v okamžiku rezervace.

Doplňující informace

Keňa požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19. Po příletu do ČR jsou aktuálně téměř ze všech exotických destinací včetně Keni v tuto chvíli vyžadovány testy na covid-19 (klient hradí jako samoplátce, provést lze přímo na letišti po příletu) nebo desetidenní karanténa.  Situace se vyvíjí a samozřejmě tyto podmínky v průběhu dalších týdnů / měsíců mohou být upraveny. 

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari
23.5. - 9.6.2021
+ další 3 termíny
18 dní
Tanzanie - Zanzibar
109C Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

9.11. - 22.11.2020
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog