Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

307

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

Velká cesta Jižní Amerikou

Léty osvědčená skladba programu. Největší lákadla pěti jihoamerických zemí!

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Putování od původních indiánů žijících na Altiplanu až po vyhřáté pláže Rio de Janeira. Záhadné linie v okolí města Nazca. Tajemné incké Machu Picchu. Temně modré jezero Titicaca s unikátními plovoucími rákosovými ostrovy indiánského kmene Uros. Džípy po největší solné poušti světa Salar de Uyuni. Gurmánské hody v podobě naložených čerstvých ryb ceviche, pečená morčata i lamí steaky. Přírodní krásy a kultura pěti zemí. Kombinace zcela unikátních zážitků!

Vzhledem k délce zájezdu a rozlehlosti území, které procestujeme, jde o poznávací zájezd pro vytrvalé cestovatele, během kterého budeme objevovat krásu a vyspělost dávných civilizací, jakož i přírodní skvosty pestré jihoamerické krajiny. Jedinečná skladba programu nabízí příležitost zažít na jihoamerickém kontinentu to NEJ od Pacifiku k Atlantiku. Odhalíme spletitou historií Peru, Bolívie, Argentiny, Uruguay a Brazílie, ochutnáme řadu místních specialit a nahlédneme do každodenního života jednotlivých národů. Každoročně pro velký zájem přidáváme další termíny!

Termíny a rezervace

Termín:  30.9. - 26.10.2024 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  109 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
Termín:  27.3. - 22.4.2025 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  109 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  29.9. - 25.10.2025 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  109 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martin

Martin Tauber

Nejlépe se cítí s batohem na zádech v neznámém prostředí nebo někde na horách ve stanu v přírodě. Nevydrží dlouho na jednom místě, a proto většinu svého dospělého života trávil v zahraničí. Střídal hobby, školy a zaměstnání tak dlouho, než se našel v práci průvodce. Odjakživa ho fascinuje divoká...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Karolína

Karolína Draxlerová

Již od malička snila o tom, že jednou procestuje svět a že její život bude jako z filmu Indiana Jones. V Čechách vystudovala Cestovní ruch a po dokončení studia se vydala plnit si svůj sen. Procestovala křížem krážem Ameriku Jižní i Severní a také část Asie. Nejvíc ji k srdci přirostla Jižní Ame...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Grmolenská

Vystudovala dějiny umění a španělštinu, učaroval jí starověk a středověk. Na cestách tedy nevynechá chrámy, hrady, paláce... Vždy o nich sdělí něco zajímavého a nečekaného. V Latinské Americe vás překvapí svými znalostmi ztracených kultur i chutí lézt do kopců. Šťastná je v džungli, na horách či...

Více informací o průvodci

Michal

Michal Čáslavka

Svojí lásku k Latinské Americe objevil již při svých studiích ve Venezuele. Žil a pracoval na různých místech Jižní a Střední Ameriky (v Brazílii, Panamě, Kostarice a Dominikánské Republice). Poté, co se vrátil zpět do Čech, se mu začalo po dálkách stýskat, a tak se rozhodl propojit svoji vášeň ...

Více informací o průvodci

Martin Tauber 30.9. - 26.10.2024
?

Ludmila Puldová

Karolína Draxlerová

Martina Grmolenská

Michal Čáslavka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Peru. Hlavní město Lima – historické centrum zapsané na seznamu UNESCO. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Katakomby v klášteře San Francisco.

3. den

Přesun do městečka Paracas. Opolední návštěva přírodní rezervace Paracas. Zláká nás i muzeum s tajemnou kulturou protažených lebek?

4. den

Lodní výlet na ostrovy Ballestas. Jízda na motorovém člunu pod skalními oblouky. Pozorování lvounů hřivnatých, kormoránů a tučňáků. Těžba „bílého zlata“ ostrovů - guana, trusu ptáků používaného jako cenné hnojivo. Odpoledne přejezd do města Nazca. Stihneme i jízdu buginou v písečných dunách Huacachiny?

5. den

Nazca - proslulé linie neznámého původu na rozlehlých pláních. Jejich složitost a obrovitost můžete spatřit fakultativně z malého letadélka - obrazce kondora, opice, pavouka, rukou i stromu. Kdo a proč je tam vytvořil? Poušť skrývá i tisíce let staré mumie na pohřebišti Chauchilla. Noční přejezd dálkovým autobusem do Cuzca.

6. den

Cuzco – hlavní město bývalé incké říše dobyté v 16. století Španělskem při honbě za zlatem Inků. Všudypřítomná historie Inků, kteří se považovali za děti boha Slunce. Četné koloniální stavby. Plaza de Armas s katedrálou. Zlatý chrám a zahrady Qoriqancha. Umělecká čtvrť San Blas.

7. den

Cesta posvátným údolím Valle Sagrado do městečka Ollantaytambo. Obranná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště, incká svatyně Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Původní incké město Pisaq tyčící se vysoko nad posvátnou řekou Inků Urubamba. Večerním vlakem údolím řeky Rio UrubambaOllantaytamba do Aguas Calientes.

8. den

Komplex Machu Picchu. Kdysi ztracené a naštěstí v roce 1911 „znovuobjevené“ incké město. Pohodlný výjezd autobusem k bráně areálu. Prohlídka rozsáhlého komplexu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Huayna Picchu či Machu Picchu Montaňa (dle volné kapacity permitů). Večerní koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.

9. den

Návrat vlakem do Ollantaytamba. Solný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Pozůstatky inckých staveb v Chinchero. Ukázka barvení vlny a zajímavý trh. Večerní návrat do Cuzca.

10. den

Příjemný den v Cuzcu. Kouzlo místní tržnice. Obchůdky se stříbrem a indiánskými výrobky. 

11. den

Celodenní přejezd do Puna, města na břehu bájného jezera Titicaca (3 800 m). Po cestě zastávka v Andahayilillas, sixtinské kapli Latinské Ameriky, a Raqchi.

12. den

Plovoucí ostrovy z rákosu (totory) indiánského kmene Uros. Možnost plavby na rákosovém člunu. Odpoledne cesta podél blankytně modrého jezera Titicaca do Bolívie. Městečko Copacabana. Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie nebo křížová cesta Calvárie.

13. den

Lodí na legendami opředený Sluneční ostrov Isla del Sol. Pasoucí se lamy, středomořská atmosféra, všudypřítomný klid a pohoda. Pramen věčného mládí a ruiny posvátného chrámu. Pokud bude přístupná severní část ostrova, možnost cca 9 km dlouhé hřebenovky mírným terénem. Alternativně návštěva ostrova Isla de la Luna. Návrat do Copacabany a přejezd přes úžinu San Pablo y Pedro do La Paz. Panorama Cordillery Real táhnoucí se až k vysokohorskému jezeru Titicaca.

14. - 15. den

Prohlídka hlavního města La Paz. Kostel San Francisco, typické tržiště i čarodějnický trh Mercado de las Brujas s kouzelnými amulety na dlouhověkost i věčnou lásku, zajímavé muzeum koky. Možnost jízdy lanovkou vysoko nad městem. Fakultativně do Valle de la Luna nebo cesta na kole po „nejnebezpečnější silnici na světě“ do Coroica. Noční přesun pohodlným dálkovým autobusem přes bolívijské Altiplano do městečka Uyuni.

16. den

Celodenní výlet džípem do vysokohorské solné pouště Salar de Uyuni ve výškách až 4 000 m. Okolní šestitisícovky a vyhaslé vulkány. Hřbitov vlaků Cementerio de trenes. Z čisté soli vyčnívající ostrov – Isla del Pescado. Obrovské kaktusy ostře kontrastující s blankytně modrou oblohou. Přes nekonečnou pláň nevedou cesty, jen stopy.

17. den

Celodenní přejezd autobusem drsně krásnou krajinou jižní Bolívie k argentinské hranici do Villazón.

18. den

Hraniční přechod do Argentiny. Celodenní přejezd do horského města Salta. Pro zájemce jízda lanovkou na vyhlídkový kopec San Bernardo. Archeologické horské muzeum s inckými mumiemi.

19. den

Výlet do malebné soutěsky Quebrada de las Conchas – kuriózní červené pískovcové formace sevřeného údolí nad řekou nesou názvy jako Ďáblův chřtán nebo Ropucha. Návštěva koloniálního městečka Cafayate obklopeného vinohrady, vína známých značek, poklidná atmosféra a navíc místní specialita – vino torrontés. Návrat do Salty.

20. den

Ze Salty letecky do Buenos Aires, metropole tanga na břehu řeky Rio de la Plata. Dopřejeme si ty nejlepší steaky na světě? Získají si nás podmanivé tóny místního tanga?

21. den

Jednodenní lodní výlet na druhý břeh řeky Rio de la Plata. Colonia del Sacramento, nejstarší město Uruguaye zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

22. den

Prohlídka Buenos Aires - prezidentský palác Casa Rosada, barevná ulička Caminito, hospůdky v San Telmo. Večerní odlet do Iguazů.

23. - 24. den

Prohlédneme si je z obou zemí. Argentinskými stezkami se dostaneme až pod samotné kaskády. Odvážlivci na loďce se mohou přiblížit až k vodnímu kotli. Zatočí se nám hlava při pohledu do hloubky Ďáblova chřtánu? Pozorování medvídků coati - nosálů. Brazílie. Brazilská strana nabízí celkový pohled na 280 jednotlivých vodopádů. Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let helikoptérou nebo prohlídka Ptačího parku. Večerní přelet do Rio de Janeira.

25. - 26. den

Prohlídka Rio de Janeira. Rozhled ze slavné Kristovy sochy na vrcholu Corcovado. Barvité město pod námi. Lanovkou na Cukrovou homoli – Pão de Açúcar. Centrum s mrakodrapy i úzkými uličkami. Moderní katedrála. Koupel na slavné pláži Copacabana. Pro zájemce možnost fakultativního vyhlídkového letu helikoptérou nebo návštěva místních favel. Odpolední odlet z Ria de Janeira do Evropy.

27. den

Letecký návrat do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety: Salta - Buenos Aires, Buenos Aires – Puerto Iguazú, Foz do Iguazú - Rio de Janeiro
 • Lodní výlet do Uruguaye 
 • Veškerá doprava - pronajaté mikrobusy, dálkové turistické busy
 • Lodní výlet na Islas Ballestas, rákosové ostrovy Uros a ostrov Isla del Sol
 • Vlak a bus k Machu Picchu a zpět
 • Lanovka v La Paz
 • Jednodenní výlet na Salar de Uyuni s obědem
 • 21x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie, většinou se snídaní
 • 2x noclehy v polohovacím autobuse (noční přejezd Nazca-Cusco a La Paz-Uyuni)
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy na atrakce, do památek a muzeí
 • Vstupy na vodopády Iguazú
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Vstupy na Machu Picchu je nezbytné rezervovat a uhradit již při objednávání zájezdu, jelikož kapacita denních vstupů do areálu je omezena.

 • Machu Picchu - vstup do komplexu | od 1 170 Kč | 6 hodin

Informativní dokument Vstup na Machu Picchu (PDF) zasíláme e-mailem před objednávkou.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Fakultativní let v Nazce | cca 110 USD
 • Sandboarding | cca 20 USD
 • Jízda na horském kole Coroico | cca 88 USD
 • Tango show | cca 90 USD
 • Loď pod vodopády Iguazú | 40-60 USD
 • Přelet vrtulníkem nad Iguazú | cca 130 USD
 • Samba show v Rio de Janeiru | cca 95 USD
 • Let vrtulníkem nad Rio de Janeirem | cca 200 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuálním přístupu ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Pro sportovněji založené se nabízí možnost cca 9 km dlouhého přechodu Slunečního ostrova, který může být vzhledem k nadmořské výšce náročnější, lze ho však vynechat. 

Obecně platí, že pro některé z vás může být pobyt ve vysokých nadmořských výškách náročnější, je nutné dbát rad zkušeného průvodce. Protože hodláme procestovat značně rozsáhlé území, bylo nutné do časového harmonogramu akce zahrnout i delší přesuny místními turistickými dálkovými autobusy a pronajatými minibusy. Do programu akce jsou zařazeny dva noční přejezdy, z Nazcy do Cuzca a z La Paz do Uyuní. Cestu nám zpříjemní tři místní přelety. Turistickou loď využijeme při cestě k ostrovům Ballestas, privátní lodě na ostrovy Islas Flotantes a Isla del Sol. Vlakem a autobusem budeme cestovat ke komplexu Machu Picchu a zpět. V rámci jednodenního výletu do Uruguaye do městečka Colonia del Sacramento využijeme místní trajekt.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a penzionech střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Ve většině hotýlků je součástí ubytování i snídaně. Do ceny zájezdu je dále zahrnutý oběd v rámci jednodenního výletu do solné pouště Salar de Uyuni. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních hospůdkách a restauracích (tato strava není v ceně, orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-35 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu místní lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Každý deň som šťastná? Veľkú zásluhu na tomto mojom pocite mate práve Vy. Vďaka Vám -  Vašej cestovnej kancelárii sme spolu s manželom absolvovali prekrásnu dovolenku v Južnej Amerike, na ktorú spomíname takmer každý deň. Sme veľkí cestovatelia a navštívili sme už mnoho krajín. Na to, aby bol človek v živote šťastný, nemusí však vidieť celý svet. No ak takúto možnosť má a vie si to naozaj aj vychutnať a užiť, je to obrovská pridaná hodnota. S Vašou spoločnosťou sme cestovali po prvý krát. Nesmierne chválime nielen programové zameranie zájazdu, výber termínu to nádherné ročné obdobie, počasie, ale hlavne sprievodcu Michala Čáslavku, ktorý to všetko absolvoval spolu s nami. Po už mnohých skúsenostiach, ktoré máme, si môžeme dovoliť ho aj zhodnotiť. Je to chlapec do koča aj voza. Vzdelaný, inteligentný, rozhladený mladý muž, empatický, ale zároveň aj vyžarujúci rešpekt a profesionalitu, vždy ochotný s čímkoľvek pomôcť. Zažili sme s ním obrovské množstvo srandy, občasné krízové situácie riešil s prehľadom a vždy s úsmevom na tvári. Myslím, že celá skupina perfekných spolucestovateľov s ním bola nadmieru spokojná. Veľmi nám záleží, abyste mu odovzdali naše pozdravenie a poďakovanie. Zároveň  by sme Vám všetkým chceli zaželať krásne Vianoce, veľa zdravia a do Nového Roku len samých spokojných klientov.         

Jana a Luboš

20.12.2022

Opravdu velmi povedený zájezd a hlavně práce průvodce Michala Čáslavky takže palec nahoru a všech 5 hvězd.

Karel

2.11.2022

Dobrý den, rádi bychom ještě jednou i touto cestou poděkovali naší úžasné, milé průvodkyni slečně Karolíně Draxlerové. Zúčastnili jsme se zájezdu č. 307 do Jižní Ameriky ve dnech 30.10 až 24.11. 2019. Velice nás mile překvapila profesionálním,  odpovědným, ale i přátelským přístupem k účastníkům zájezdu. Nic pro ni nebylo problém, vše řešila s úsměvem sobě vlastním. Za všechno, co pro nás na této dlouhé cestě udělala,zařídila, vyřídila jí patří náš velký obdiv a uznání. Věříme, že takový bezchybný výkon bude také náležitě oceněn ze strany cestovní kanceláře. Jsme oba značně zcestovalí, můžeme porovnávat a věřte nám, že na cestách po světě jsme byli i moc a moc zklamáni přístupem průvodkyně. S přáním krásného prožití vánočních svátků, hodně zdraví do Nového roku 2020  

Hana a Jiří W.

13.12.2019

Dobrý den, cca před měsícem jsem se vrátila ze zájezdu z Jižní Ameriky - Peru, Bolivie, Argentina, Brazilie. Byla to moje první cesta s Vaší CK a musím  přiznat, že to byla zatím má nej! Nejen, že jsem na tak dlouho ještě sama neodjela, ale tak rychle to uteklo, že se mi pak ani nechtělo domů a nejraději bych zase poodjela o kus dál. Zájezd má perfektní program a i průvodkyně Martina byla po celou dobu báječná a snažila se každému vyhovět. Doufám, že se s Vámi brzy zase někam vydám ....Ještě jednou díky za krásné zážitky a přeji hodně spokojených klientů a úspěšných cest i nadále!

Jitka Ch.

5.12.2018

Dobrý deň. Touto cestou Vám chcem vyjádriť uznanie a poďakovať za originálny a krásny zájazd. Veľká cesta južnou Amerikou pod dohľadom Martiny Veselej je nezabudnuteľný zážitok. Nádherne krajiny , zaujímavo vybraný program, na ktorom naša Martina dôsledne dohliadala na to, aby sme všade boli, všetko videli, dobre sa cítili a hlavne ráno dlho nespali :-) S takýmto sprievodcom je aj ten najnáročnejší zájazd v pohodě a plny srandy. Martina, si úžasná sprievodkyňa a ja dúfam, že eště budem mať možnosť si pod Tvojim “vedením“ niečo precestovať. Mne totižto Tvoje “tak jedem!! Šup, šup !!” Už teraz chýba.

Zlatice C.

28.11.2018

Dobrý den, před 10 dny jsme se vrátili ze zájezdu pořádaný Vaší cestovní kanceláří do Jižní Ameriky (Peru,Bolívie,Argentina a Brazílie). Touto cestou bych chtěla poděkovat za krásné zážitky, pečlivě vypracovaný program a především poděkovat skvělé průvodkyni Martině Veselé, která je naprosto úžasná svými znalostmi a přehledem a tím nám ještě obohatila tento zájezd.Byla vždy ochotná cokoliv řešit a pomoci. Patří jí velký dík. S Livingstone jsem byla poprvé a určitě ne naposledy. Všude Vás budu doporučovat. Ještě jednou děkuji za krásný zájezd. S pozdravem

Hana B.

31.5.2018

Dobrý den, v dubnu jsem se zůčastnila zájezdu 307 do jižní Ameriky a ráda  bych Vám touto cestou poděkovala za skvělou dovolenou.Naše průvodkyně Martina Veselá byla organizačně mimořádně schopná, přátelská, obětavá, taková pozitívní duše našeho zájezdu. Ochotná  pomoc kdykoliv.  Vstřícnost, laskavost, trpělivost, empatie a zájem o klienta byly  u ní na prvním místě.  Martino,  věřím , že nejenom mým jménem, ale i jménem ostatních  účastníků zájezdu Vám děkujeme za nezapomenutelnou dovolenou. S láskou na ní budu dlouho vzpomínat a taky velké poděkování p. Markétě Krafkové za organizaci a logistiku. Zájezd šlapal, jako švýcarské hodinky, žádné dlouhé čekání, žádné prostoje. Děkuji Vám, s pozdravem

Alena N.

28.5.2018

Na zájezdě se mi nejvíce líbil přístup, ochota a vstřícnost naší skvělé průvodkyně. Celý zájezd byl nad rámec mého očekávání a dovolená byla pro mně nádherná. Zažila jsem obrovskou profesionalitu a nasazení ze strany naší milé, skromné Martinky (Veselé). Všechny Vás zdravím a ráda bych s Vámi jela i někdy příště. Velké díky.

Iva D.

23.11.2017

Dobrý den, především bych Vám chtěl říci, že jsem si dobře cestu vybral. Cesta byla neobyčejně pestrá a zajímavá. Díky vaší průvodkyni Lídě (Puldové) i bezpečná a organizována s velkým přehledem. Též jsem ocenil s jakou noblesou a a citem dokázala stmelit tak různorodý kolektiv lidí. Jestli máte stejně dobré průvodce jako ona, jistě se s vámi vydám na další cestu. Děkuji a přeji hodně podobných akcí. Jistě se ještě na nějaké zajímavé cestě potkáme.

Jan D.

26.5.2017

Zájezd č. 307 - Peru, Bolívie, Argentina, Brazílie, listopad 2016, průvodkyně Katarína Strihová a Markéta Krafková. I my se připojujeme k ostatním účastníkům tohoto zájezdu s vyjádřením velkého poděkování CK Livingstone za zprostředkování mnoha a mnoha famózních zážitků z této cesty. V této souvislosti obzvláště děkujeme za to, že organizací tohoto zájezdu byly pověřeny právě průvodkyně Katarína Strihová, které po větší část našeho pobytu usilovně sekundovala Markéta Krafková. Přístup Katky, která nás svým přístupem stmelila v jednu větší rodinu, nelze hodnotit jinak, než zcela výjimečný, obětavý a více než profesionální. I díky tomuto jejímu přístupu k nám, klientům, byly naše nezapomenutelné zážitky ještě umocněny, za což jí patří naše velké poděkování a uznání. Přejeme vaší CK jen takové průvodce jako je Katka a Markétka, protože pod vlivem takovéto zkušenosti se k vám nejen budou vracet stávající klienti, ale budou přicházet i další. Ještě jednou děkujeme.

Vláďa a Jana D.

15.11.2016

Dobrý den, v neděli jsem se vrátila z jižní Ameriky a musím říct, že to byla krásna a nezapomenutelná cesta. Navštívili jsme neuvěřitelné místa, viděli nádherné věci, potkali zajímavé lidi a v neposlední řadě ochutnali neskutečné dobroty v každé z navštívených zemí. To všechno jsme zvládli i díky naší průvodkyni Martině Veselé, které patří mé velké poděkování a hluboký obdiv k tomu, jak tento náročný program v klidu a s velkou profesionalitou zvládla (a nebylo to vždy jednoduché). Byla milá, vstřícná, neskutečně obětavá a hlavně bylo na ní vidět, jak jí tato práce baví. „Marti, díky“ Livingstone přeju hodně takových nadšenců jako je Martina. I spolupráce s cestovkou před odjezdem byla fajn.  Tady chci poděkovat paní Kačerovské, s kterou jsem komunikovala nejčastěji a která mi vždy odpověděla a dobře poradila. Celé CK Livingstone děkuji za krásnou a pestrou nabídku, kterou připravila pro nás nadšené cestovatele. S pozdravem

Valéria M.

4.3.2015

Dobrý den. Ještě jednou vám chci poděkovat za krásné zážitky na zájezdu č.307 do Peru. Byl sic namáhavý, ale každý den byl nabitý spoustou nových dobrodružství. Ohledně naplánování z vaší strany nemám absolutně žádné výhrady. Ubytování, jídlo i doprava klapaly podle našich představ. Nejdůležitější ovšem byla průvodkyně. Už jsem něco projel, ale paní Štěpánka Jakešová je v mnoha věcech výjimečná. Jestli  bych ještě jel do španělsky mluvících zemí, díval bych se, kde průvodcuje. Ještě jednou díky a tešíme se na další dovolené s vaší firmou.

Tomáš a Jaromír

13.10.2016

Prožily jsme krásné chvíle v Jižní Americe od 25.10. do 22.11.2010, o které se postarala Vaše průvodkyně Hana Duboisová. Chceme jí tímto poděkovat za spoustu informací, nezapomenutelných zážitků a kamaradský přístup k celé skupině. Připravila pro nás spoustu akcí i nad rámec svých povinností, čímž nám umožnila podrobnější poznání života místních lidí, jejich tradiční kuchyně a zvyků. Pro nás to byl první velký cestovatelský zážitek a díky skvělé organizaci a Haničce víme, že rozhodně nepatřil mezi poslední. Moc Vám děkujeme a přejeme krásné vánoční svátky a štastný nový rok.  P.S. Dostaly jsme nový katalog a už vybíráme další zájezd.

Šárka a Katy

30.11.2010

Dobrý den, vrátili jsme se ze skvělého zájezdu 307 - Peru - Bolívie - Argentina - Brazilie. Chci Vám tímto poděkovat za náplň zájezdu a za jeho dobrou organizaci. Fotoreportáž je na adrese: http://fotorobertkripner.ic.cz/ja2010/index.html .

Robert K.

18.11.2010

Dobrý den, zdravíme nyní z Peru, ze zájezdu č. 307. Chceme moc a moc poděkovat za fascinující dovolenou a hlavně informovat, že máme nejlepšího průvodce a to Martina Falce. Prostě je úžasný, plno informací podává, stará se o nás jak o vlastní, prostě chceme celý kolektiv moc poděkovat. Za kolektiv  

Olina a Honza S.

11.9.2012

Vážení přátelé, touto cestou chceme poděkovat vaší cestovní kanceláři za zprostředkování fantastických zážitků, kterých se nám dostalo na zájezdu po Jihoamerickém kontinentu. Nutno podotknout, že obrovskou pohodu v kolektivu "účastníků zájezdu" zajišťovala především průvodkyně Martina Veselá, která byla 24 hod. schopna rozdávat úsměvy, rady a vědomosti (mimořádné), léky a vůbec dobrou náladu a to vždy se svojí přenosnou kanceláří (cca 30kg) na zádech. Vždy dokázala najít ideální způsob řešení složitých situací, které zcela zákonitě přináší pohyb šestnácti členné skupiny lidí po relativně nezvyklém kontinentu, zvláště když je tato skupina lidí trochu nesourodá, neznalá jazyků a občas ovládána "českým" pohledem na svět. Musíme konstatovat, že v našem věku je velikou radostí potkat se s takto vzdělaným, zcestovalým a dokonale se ovládajícím mladým člověkem. Klobouk dolu!!! Přejeme vaší společnosti hodně takových průvodců a hodně úspěchů.

Olga a Jan V.

10.8.2013

Dobrý den, zúčastnila jsem se zájezdu v říjnu letošního roku Peru, Bolívie, Argentina, Brazílie, který vedl Martin Falc. Chtěla bych mu ještě jednou poděkovat za nesmírnou ochotu a vstřícnost ke všem klientům. Velmi profesionálně zvládal vyskytnuvší se nečekané problémy. Je opravdu profesionální znalec daných zemí a z jeho chování je vidět, že svou práci dělá s nadšením a rád, ještě jednou dík.

Marie S.

15.10.2014

Vynikající byla průvodkyně Lubica Macedo. Starostlivá, obětavá, fundovaná atd. Dokázala zařadit do programu i další zajímavá místa. Velmi jsme ocenili pomoc průvodkyně v každé situaci. Úplná spokojenost. 

Magdalena P.

14.5.2012

Dobrý den, před několika málo dny jsem se vrátila z dovolené po Jižní Americe pořádané Vaší cestovní kanceláří. Náplň zájezdu byla úžasná a dech beroucí, ohromný dík patří hlavně Vaší skvělé průvodkyni Martině Veselé:-) Díky jejímu skvělému přístupu, znalostem a ochotou jsem si maximálně užila čas strávený ve všech navštívených zemích! Díky.

Kateřina M.

15.10.2016

Chci Vám poděkovat  za vydařenou dovolenou do jižní Ameriky. Martin Falc je schopný mladý muž a pokud nezůstane jenom u průvodcovství, má před sebou slibnou karieru. 

Jiří P.

19.5.2015

Po šťastnom návrate a prvej aklimatizácii po Veľkom okruhu po Južnej Amerike by som sa chcela touto cestou poďakovať CK Livingstone za sprostredkovanie pekných cestovatelských zážitkov a osobitne sa chcem poďakovať našej sprievodkyni  Katke Strihovej, ktorá sa o nás vzorne starala a svojim profesionálnym prístupom a láskavosťou nám cestovanie s príjemnila, uľahčila ... dotvořila.  Vrelávďaka!! Prajem vám veľa  úspechov, dobrých cestovateľov a vynikajúcich sprievodcov! Srdečne 

Jana H.

11.5.2015

Vážení, dovoluji si, touto cestou, poděkovat vaší cestovní kanceláři, že vyslala na cestu za poznáním po jižní Americe svoji průvodkyni Katarínu Strihovou. Právě tuto neděli jsme se vrátili po takřka čtyř nedělním cestování. Vše bylo úžasné. Zážitky, které jsme si domů přivezly, jsou  nepřekonatelné. Katarína je veliká profesionálka, která dokázala naší nemalou skupinku cestovatelů ztmelit, zaujmout, poučit, ale také pobavit. Obětavě věnovala svůj osobní čas i v případě zajistit nutnou a neodkladnou zdravotní péči pro jednoho  nás. Katarína je sice drobné postavy, ale má ohromné znalosti jazykové, historické, zeměpisné a organizační. Na cestu za poznáním se vydáváme téměř každoročně už od roku 2006. Poznali jsme spoustu průvodců, ale Katarína neboli naše Katka, rozšířila náš seznam dvou úžasných průvodců na číslo tři. Přejeme vaší cestovní kanceláři více takových lidí.

Eva a Zdeněk K.

16.4.2015

Dobrý den, chci poděkovat průvodkyni Vaší CK Hance Duboisové za krásný profesní výkon během celého velmi náročného zájezdu Peru, Bolivie, Argentina a Brazilie, z kterého jsme se před týdnem vrátili. Byla doopravdy úžasná. Buďte rádi, že ji máte a hýčkejte si ji! S pozdravem

Eva a Boleslav B.

14.8.2014

Ocenila jsem zájem průvodkyně Lubice o všechny účastníky zájezdu. Přidávala do programu zajímavá místa v okolí plánované cesty. Dokázala pomoci při výběru (překladu) jídel i objednávání z jídelníčku. Uzpůsobila program svým zkušenostem a znalostem a zapojovala sebe i nás do večerních aktivit! Program byl velmi zajímavý a určitě doporučím dál!

Denisa K.

15.11.2013

Průvodkyně Martina Veselá. Organizace zájezdu výborná. Zájezd předčil naše očekávání. Na výše uvedeném se výrazně podílela průvodkyně Martina Veselá. Velice fundovaná, empatická a se snahou ukázat nám i zajímavosti navíc. Členové zájezdu velmi ocenili její efektivní řešení problému, do kterých se dostal jeden náš kolega. Zdravíme

Dana a Petr M.

13.4.2012

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie - Chile
310 Peru - Bolívie - Chile

Z Machu Picchu až do pouště Atacama

10.8. - 31.8.2025
22 dní
Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

8.10. - 24.10.2024
+ další 2 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)