Řekli o nás

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, rád bych Vám a celé CK poděkoval za organizaci zájezdu 329 Zážitková Aljaška. Zažili jsme si jak pravé aljašské počasí, tak nejkrásnější dny v roce, strávili většinu dní v nádherné divoké přírodě, vrátili se do mládežnických let pod stanem s nutností dojet si v dešti a vlnách na mořských kajacích nalovit stravu, absolvovali několik výstupů na okolní tisícovky. Odvážnější z nás pak mají neopakovatelné zážitky z raftu, lovu halibutů či výstupu po ledovci. Vše za občasného dozoru či zvědavého nakukování divokých orlů bělohlavých, mořských vyder, losů a medvědů (těm jsme byli šuma fuk).   Největší dík pak samozřejmě patří průvodci a autorovi zájezdu, Michalovi Pokornému, za výběr z nejlepšího, co Aljaška v tak krátké době může poskytnout a perfektní zajištění celého pobytu (vlastně jsme se ani na chvilku nezastavili). Jeho Jitřence pak za dokonalou podporu, přípravu našich úlovků a vytvoření úžasné domácí atmosféry. Oba se maximálně snažili vyjít vstříc našim přáním a to stylem "nemožné hned, zázraky do 3 dnů". Moc děkujeme!    Myslím, že celá naše skupina si zájezd velmi užila a za sebe jej mohu označit, hlavně díky dvojici našich průvodců, za dovolenou desetiletí. Již teď prohlížím nabídku CK Livingstone a věřím, že v příštím roce opět využiji vašich služeb.  S pozdravem na Aljašku a přáním všeho dobrého a krásného léta!   

Vážení přátelé, před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu č 121 Zimbabwe – Botswana – Namibie – JAR. V životě jsem byl již na mnoha zájezdech, které byly uvedeny jako poznávací, ale byly vlastně prohlížecí, vpravo památka, vlevo památka, vpravo slon, vlevo žirafa. Na tomto zájezdu tomu tak nebylo, tento zájezd byl skutečně poznávací. Zájezd na kterém si neprohlížíte, ale poznáváte Afriku, lidi, zvířata, krajinu. Zasloužil se o to náš průvodce David Švejnoha. Průvodce, který nám svým výkladem, vědomostmi, zkušenosti a láskou k tomuto kontinentu umožnil Afriku poznávat, najít k ní vztah a touhu poznávat další africké země. Statným parťákem mu v tom byl náš skvělý řidič Graham, rodilý Skot, který ale celý život žije v Africe, kde pracuje jako průvodce. Krásnou angličtinou (rozuměl jsem mu lépe než vlastnímu synovi ?, ale David stejně překládal) doplňuje Davida, přidá svoje životní zkušenosti z Afriky, ukáže vám na obloze Orion a Jižní kříž a jako zkušený vinař doporučí to správné víno k večernímu grilování steaku. V deseti lidech (8 turistů, průvodce, řidič) jsme na zájezdu strávili 21 dní. Stále v pohodě s úsměvem, žádná ponorková nemoc, a to je druhá nesmírně důležitá věc za kterou vděčíme našemu průvodci Davidovi, který měl pořád nakažlivě dobrou náladu, nic nebyl problém, respektive, když  nějaký problém byl, tak ho pomohl vyřešit. A rovněž opět zmíním i Grahama, který nám snad stokrát zastavil pro hezkou fotku. Takže Livinstone, děkujeme za krásný zájezd, Davide za skvělé průvodcování, Grahame za tvoje hvězdné ukazovátko a těšíme se na příště.

Dobrý den, letos jsme se zúčastnili zájezdu do jihozápadní Afriky. Zájezd nám zprostředkovala Vaše cestovní kancelář Livingstone. Touto cestou bychom Vám chtěli poděkovat. I přes počáteční zmatky při cestě do Zimbabwe jsme prožili nádherné a nezapomenutelné 3 týdny. Rozhodující měrou se na všem podílela průvodkyně paní Jana Wilson, se kterou jsme se velmi sblížili. Účastnili jsme se již mnoha podobných akcí, ale s tak fantastickým průvodcem jsme se dosud nesetkali. Jana nás každý den udivovala svými znalostmi, organizačními schopnostmi a lidským přístupem při řešení jakéhokoliv problému. Přejeme Vám a Janě hodně úspěchů a hodně spokojených klientů.   

Dobrý den všem v Livingstonu, včera jsme se vrátili z Vašeho zájezdu na Madeiru a Azory. Už jsme něco projeli (často i s Vámi), ale tento zájezd nás nadchl. Hlavně Madeira je nádherná ! Vůbec se nedivíme, kolik významných osobností sem jezdilo a jezdí. Výlety přírodou kolem levád byly skvělé. A navíc jsme měli skvělou průvodkyni, organizátorku Janu Kysilkovou, vždy v pohodě a dobré náladě. Až zase budete mít něco vhodného i pro děti, tak mi dejte, prosím, vědět. Děkujeme Dita, Honza a dcera Eliška

Vážení přátelé, dovolujeme si dodatečně vyjádřit upřímné a vřelé poděkování celému týmu za skvěle zorganizovaný zájezd Ekvádor - Galapágy v termínu 14.2. - 3.3.2022, kdy to nebylo vůbec snadné, díky měnícím se covidovým opatřením. Náš osobní dík náleží průvodci Janu Bartošovi, díky němuž jsme se po celou dobu dovolené cítili opravdu v bezpečí a načerpali bezpočet neopakovatelných zážitků. Úctu skládáme k jeho perfektním širokospektrým znalostem, k logistice všech dnů i jejich báječně sestavené náplni, k možnosti užít si každou chvíli na maximum, k úžasnému lidskému přístupu. Je to člověk na pravém místě... nadšenec, profesionál i přítel. Přejeme Vám všem mnoho energie, pevného zdraví a spoustu spokojených cestovatelů.  

Na zájezdu se mi líbilo vše. Perfektně vybraný úsek Lýkijské stezky - krásná příroda, památky, každý úsek byl specifický), perfektně vybraný hotel, vždy na krásném místě, vynikající jídlo, průvodce měl perfektní znalosti místních podmínek, skvělá organizace. 

Dobrý den celý týme CK Livingstone, už jsem to v úterý volal p. Hermannovi, ale píši to ještě pro všechny. V pondělí 25.4. jsem se po zpoždění kvůli aerolinkám v Amsterdamu vrátil po necelých třech týdnech se zájezdu z Ekvádoru + Galapág s průvodcem Honzou Bartošem a musím konstatovat, že jsem po delší době opět spokojen s tím, jak byl celý zájezd zorganizován a je na tom jistě lví podíl Honzy Bartoše. Bylo vidět, že tam žije delší dobu a tuto oblast má naprosto v malíčku a přesně věděl co dělat, kdy dělat a jak dělat a jeho naprostý nadhled a zkušenosti byli velkým přínosem pro celou skupinu. Za sebe říkám - velká paráda a jen jsem zalitoval, že jsem už delší dobu nebyl s CK Livingstone. Protože prakticky vždy, když jsem jel s vámi, tak to byla paráda a Honza se u mne zařadil mezi TOP průvodce, které jsem měl možnost na svých cestách poznat a za to mu děkuji. Dále děkuji celému týmu CK Livingstone, kteří řešili další praktické záležitosti okolo tak, aby toto vše klaplo a to včetně problémů ohledně stávky zaměstnanců v Amsterdamu, kdy to udělalo časovou čáru přes plán všem účastněným. I bylo to vyřešeno s poměrně velkou rychlostí, takže se to vše zvládlo. Těším se na další cesty a cestovatelské zážitky s vámi a ať se vám všem daří.

Dobrý den,  minulý týden jsme se vrátili z naprosto úžasného zájezdu po krásách Namibie s paní Janou Wilson. Nemám naprosto žádná slova, jak celý tento pobyt zde vynachválit. Musím říci, že Jana je naprosto TOP průvodkyně, v životě jsem se nesetkala s lepším průvodcem. Jana má velice lidský přístup, umí poutavě povídat naprosto o čemkoliv, nic pro ní není problém. Všechno, co si člověk vzpomněl, tak dokázala vyřešit, zařídit. Jana je průvodkyně, kterou byste si měli vyvažovat zlatem, opravdu jsem z ní byla hooodně nadšená. Kvalita veškeré ubytování naprosto předčila moje očekávání. Již jsem v minulosti navštívila několik afrických zemích, takže jsem byla připravena na trochu jiný standard ubytování/teplou vodu apod.  Ale veškeré ubytování bylo naprosto luxusní, mnohé evropské hotely by se od zdejšího ubytování mohlo učit a závidět jejich vybavení. Těžko vyzvednout jen jedno ubytování, opravdu všechna byla naprosto skvělá. To mohu rovněž říci i o kvalitě výběru restaurací pro večeře, ochutnali jsme spoustu místních delikates. Moc děkujeme Janě, že se nám věnovala nad rámec svých povinností. Vzhledem k jejímu přístupu k místním lidem, tak je rovněž všude velice oblíbená a všichni místní jí vycházejí vstříc na úkor klientů konkurenčních kanceláří, o čemž jsme se mohli osobně přesvědčit při návštěvě Údolí mrtvých akácií :-) Manžel z počátku byl proti jet do Afriky, stále měl zkreslené představy ohledně "civilizace" ale přijel nadšený. Takže moc děkujeme za skvělou dovolenou!!

Mexiko jsme poprvé navštívili před začátkem coronavirové pandemie (listopad 2019). Tehdy jsme s průvodcem Milanem Štěpánkem projeli trasu zájezdu To nejlepší z Mexika. Tato rozmanitá země se nám moc líbila. Je to země protikladů (nejbohatší a nejchudší lidé na světě …) a přírodních krás. Také je to země s dlouhou a zajímavou historií. Jakmile pandemie v Evropě zeslábla, vydali jsme se do Mexika znovu. Zájezd „Zážitkové Mexiko“ nás dostal do kolen. Konečně jsme zase mohli cestovat. Ten jindy „nekonečný“ let přes oceán jsme si tentokrát užili. Na letišti v Mexiko City na nás čekal průvodce Vítek Sojka. Program zájezdu byl trochu pravený, abychom z něj mohli splnit maximum. Přece jen i Mexiko zasáhla coronovirová omezení. Takže po dni stráveném  Mexiko City jsme odletěli do města Chihuahua, abychom stihli vlak El Chepe. Pro našeho průvodce Vítka určitě nebylo jednoduché se orientovat ve všech těch změnách. Nicméně se se vším statečně popral a viděli jsme opravdu hodně. Ostatně o tom, jaké atrakce a památky na Vás čekají, se dozvíte z programu zájezdu. Co se tam ale nedozvíte je, že budete mít po boku průvodce, který tuhle zemi opravdu miluje (to platí pro oba pány – Štěpánka i Sojku), potkáte milé, usměvavé lidi, jejichž život je mnohdy těžší, než ten náš.   Už je to asi dva týdny, co jsme se vrátili z Mexika domů. Stále se mi v noci o té krásné zemi plné usměvavých lidí zdá. Mexiko lindo.

Milí DOBROdruzi,  ráda bych touto cestou poděkovala nejen za krásný program zájezdu do Jordánska, ale i za skvělou práci průvodce Milana Václavika, který svým pozitivním a optimistickým přístupem tmelil různorodý kolektiv a citlivě přizpůsobovat program možnostem a kondici každého z nás. Milanovo nadšení pro objevování je “infekční “. S úsměvem řešil různé drobné zádrhele a byl vždy po ruce. Jeho ošetření páně Filipova ukopnutého palce bylo zcela profesionální. Jeho práce je na 1*. Diky, byla to senzační dovolená.