Nepál - Everest Base Camp trek

233

Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

Oblíbený trek krajem šerpů do základního tábora Everestu s výhledy na další osmitisícovky.

Oblíbený Treky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Vysokohorský trek do základního tábora Everestu. Trasa méně frekventovanými bočními údolími a sedly. Do hor nejdeme závodit, ale chceme si akci náležitě vychutnat. Po legendárním ledovci Solo Khumbu se podíváme i do základního horolezeckého tábora, odkud vyrážejí expedice na nejvyšší vrchol světa. Výstup na Kala Patar (5 630 m). Přechod sedla Cho-La Pass umožní dostat se k malebným jezerům Gokyo pod majestátní Cho Oyu. Možnost výstupu na vyhlídkovou horu Gokyo Ri (5 357 m), nezapomenutelný pohled na čtyři osmitisícovky najednou.

Sportovní treková akce určená především zájemcům o přírodu a vysokohorskou turistiku. Alespoň na chvíli můžete být součástí cesty na střechu světa. Všechny expedice vyrážejí k vrcholu Mt. Everestu z Lukly, kde začíná také Everest BC trek, který je právem považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Čekají vás nezapomenutelné scenérie horských velikánů v proměnách světla, poznání života specifického etnika Šerpů. Během treku zavítáme i do oblasti Gokya. Milovníci hor zajisté ocení tuto jedinečnou příležitost poznat i něco více z dané oblasti. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Během treku dbáme na postupnou aklimatizaci, zařazujeme odpočinkové dny. Možnost zajištění služeb nosičů.

Termíny a rezervace

Termín:  15.10. - 3.11.2021 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  51 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  14.3. - 2.4.2022 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  51 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  14.10. - 2.11.2022 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  51 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  13.3. - 1.4.2023 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  51 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekingových expedic do Asie. Za několik let se začala ohlí...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Jan Košťál

Ludmila Puldová

Kateřina Rojková

Kamila Hrubá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Káthmándú. Návštěva buddhistického „opičího“ chrámu Svajambhúnáth. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí, skvostné chrámy s typickou névárskou dřevořezbou.

3. den

Letecky do slavné Lukly (2 800 m). Mekka horolezců, počátek legendárních expedic. První trekové prožitky. Putování do Phakdingu (2 650 m).

4. den

Podél řeky Dudh Kosi do hlavního města šerpů Namche Bazar (3 440 m), první výhledy na Mt.Everest. Namche Bazar - největší šerpská vesnice.

5. den

Aklimatizace v okolí Namche Bazar. Kumchung – proslavená Hillaryho škola, buddhistická gompa s yettiho skalpem. Výhledy na Ama Dablam, Everest, Lhotse.

6. den

Nádherným úbočím do Tengboche (3 867 m). Jeden z nejvýznamnějších buddhistických klášterů světa. Ranní rituály mnichů.

7. den

Tengboche - Dingboche (4 400 m), nejvyšší trvale obydlená vesnice. Deboche - proslulý ženský klášter.

8. den

Dingboche - Chukung a zpět. Údolím směrem k Island Peak. Fascinující výhledy, nad kterými se tají dech.

9. den

Dingboche - Lobuche (4 500 m), výlet k meteorologické pyramidě. Výhled na závěr doliny Khumbu. Všudypřítomní jaci - základní dopravní prostředek v horách. Ochutnáme jačí steak?

10. den

Lobuche - Gorak Shep (4 900 m). Nocleh v klínu nejvyšších hor, výstup na Kala Patar (5 630 m), vrchol sousedící s magickou horou Pumori (7 145 m), nejkrásnější při západu slunce.

11. den

Treking do základního tábora Everestu (5 350 m) na ledovci Solo Khumbu, odkud vyrážejí expedice na nejvyšší vrchol světa. Sestup do Lobuche.

12. den

Pokračování západní trasou, odklon od hlavní turistické cesty. Cestou výhledy na ledovcové jezero Cholatse Tso, ubytování v Dzongla (4 860 m).

13. den

Dzongla - Gokyo přes Cho-La Pass (5 360 m). Nejnáročnější část výstupu. Odměnou budou krásné výhledy. Sestup do Thangnaku a přes členitý pevninský ledovec Ngozumba až do Gokya.

14. den

Gokyo a panorama osmitisícovky Cho Oyu. Posvátné tyrkysové jezero Dudh Pokari, možnost výstupu na Gokyo Peak (5 357 m) nebo k dalším ledovcovým jezerům. Nezapomenutelné výhledy na severní stěnu Everestu, Lhotse, Makalu, Cho  Oyu. Pokračování do vesničky Machhermo.

15. den

Machhermo, postupné klesání údolím řeky přes Phortse Tenga, výhledy na Ama Dablam, ubytování opět v Namche  Bazaru.

16. den

Závěrečný sestup do Lukly údolím řeky Dudh Kosi, bohatá večeře.

17. den

Odlet do Káthmándú. Odpoledne prohlídka města. Zasloužený večerní drink v proslulém baru Tom a Jerry, legendární horolezecké hospůdce.

18. den

Hlavní atrakce Káthmándú. Spalovací Gháty v Pashupatináth. Nejposvátnější místo nepálských hinduistů na řece Bagmatí. Nepochopitelné kousky svatých mužů. Největší stupa Boudhanáth s tibetskou komunitou.

19. den

Ranní fakultativní možnost vyhlídkového letu nad Himálajem. Poslední nákupy dárků. Odlet z Káthmándú.

20. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Káthmándú - Lukla a zpět
 • Trekové permity
 • Ubytování v Káthmándú 3x v turistickém hotýlku a 14x v horských lodžích na treku
 • Veškerá doprava - pronajatá vozidla, taxíky, rikši
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Nepálu 50 USD na hranicích
 • Vstupní online vízum do Indie 1 500 Kč před odletem (v závislosti na leteckém spojení)
 • Stravování
 • Spropitné
 • Vstupné do památkových objektů v Káthmándú cca 20 USD
 • Možnost využít služeb nosičů 20 USD/den
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let nad Everestem 210 USD
 • Pašupatináth 1100 NR
 • Swayambunath 200 NR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří upřednostňují zážitky a poznání, organizovaná v menší skupině. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Hlavní náplní cesty je vysokohorský trek do základního tábora Everestu. Navíc nahlédneme i do vedlejších himálajských údolí v oblasti Gokya. Tradiční kultura buddhismu, himálajská příroda, rázovité horské vesnice, zajímavé etnické skupiny, kláštery ukryté vysoko v horách.

Pohybujeme se v nadmořských výškách nad 5 000 m, překonáváme vysokohorské průsmyky. Doprava po dobu zájezdu je řešena pronajatými mikrobusy, ve městě využijeme taxíky a svezeme se i v oblíbeném dopravním prostředku, jakým je „rikša“. V ceně zájezdu je místní přelet Kátmandú - Lukla a zpět.

Trek do Everest BC

Přesto, že do hor nejedeme závodit, ale užít si to, je jedním z předpokladů fyzická kondice. Pohybovat se budeme po kvalitních stezkách, nečeká nás žádné lezení. Mačky ani cepín není potřeba, pro snadnější sestup doporučujeme trekové hole. Denní úseky jsou zhruba 5-9 hodin. Stan, karimatka ani vybavení pro vaření nejsou potřeba, nutný je pouze vlastní kvalitní a teplý spacák. Během treku dbáme na potřebnou aklimatizaci, v některých úsecích jsou možné i náhradní varianty cest (v závislosti na fyzické kondici). Na místě je možné zajistit služby nosičů za cca 20 USD / den.

Míra komfortu

Během zájezdu je v „civilizaci“ ubytování zajištěno v hotelech turistické kategorie, dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Během treku bude úroveň ubytování odlišná, budeme nocovat v jednoduchých rodinných nepálských hotýlcích, ve dvoulůžkových pokojích. Sociální zařízení bývá společné na chodbě. Studená sprcha je dostupná po celou dobu treku. V dnešní době je také možná teplá sprcha za příplatek (cca 3 – 6 USD). Voda je ohřívána pomocí solárních panelů, ve vyšších polohách se voda ohřívá na kamnech. I když bývají na každém pokoji většinou k dispozici přikrývky, je potřeba mít vlastní teplý spacák. Karimatka není potřeba.

Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách, průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem jídel. Po dobu treku se budeme stravovat v místních jídelnách nebo v restauracích, které jsou součástí horských lodží a fungují přes celý den. Výběr jídel je bohatý, nají se skutečně každý! Voda z místních zdrojů se nedoporučuje používat ke konzumaci. V obchodech i restauracích dostanete balenou vodu v umělohmotných láhvích a doporučujeme, abyste balenou vodu používali i na čištění zubů. Během celé naší trasy je možné dokupovat pitnou vodu v originálně uzavřených plastových lahvích.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Nejvíce se mi na zájezdě líbily hory :-) Perfektní byla organizace zájezdu a spolupráce průvodce s nepálským šerpou. Vhodně zvolený včasný termín, kdy bylo na horách méně lidí.

Simona S.

11.4.2018

Děkuji za možnost vystoupení na Kala Patar a Gokyo a také vyzdvihuji skutečnost, že na to skupinka měla a trek se po dohodě prodloužil a jen se „nelenošilo“.  

Eva O.

26.11.2012

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat vaší nepálské průvodkyni Lucce Šebánkové, se kterou jsem měla možnost strávit nádherných sluníčkových 14 dní. Díky ní jsem si Nepál užila opravdu pohodově po všech stránkách a zájezd splnil všechna moje očekávání. Lucka je nejen dobrá organizátorka ale i prima člověk. Doufám, že se s ní ještě na nějakém zájezdu vaší CK setkám. Přeji hodně spokojených klientů.  

Míla J.

9.4.2013

Nedávno jsem se vrátil z Vašeho zájezdu a musím při přísném pohledu na hodnocení treku Everest Base Camp říci, že jsem nenašel jedinou chybičku. Chtěl bych chtěl vyzvednout následující: Dokonalou, přímo vzorovou spolupráci mezi průvodkyní sl. Dominikou Kobzovou a vedoucím guidem na nepálské straně p. Babu Ram Gurungem. Precizní, vstřícné, ochotné jednání; zejména organizační schopnosti p. Babu Ram Gurunga; včetně jeho zástupce p. Kabina Ghake až po posledního nosiče. Vysokou úroveň znalostí o místní kultuře průvodkyně sl. Dominiky Kobzové. Nemusím jistě podotýkat, že zmíněné odrážky výše a nejen ty, reflektovaly po celou dobu treku pohodu, klid a dobrou náladu; troufám si říci, u všech účastníků zájezdu. Přeji vaší CK "šťastnou ruku" při volbě takových osobností, jakými beze sporu jsou sl. Dominika Kobzová a p. Babu Ram Gurung.  

Petr Š.

18.11.2014

Podobné zájezdy

Zážitkový Nepál
234 Zážitkový Nepál

S pohodovým trekem

28.12. - 10.1.2022
+ další 3 termíny
14 dní
Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

3.4. - 20.4.2022
+ další 2 termíny
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online

Cestovatelské články

Knihy a DVD

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog