Keňa - Uganda

115

Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

Velká migrace zvířat v Keni a unikátní horské gorily v Ugandě.

O prázdninách Příroda a safari

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Velká migrace stád pakoňů a zeber, za kterými se táhnou i šelmy. Safari s neopakovatelnou šancí vidět velkou pětku i přechod pakoňů přes řeku Mara v NP Masai Mara. NP Nakuru - nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců. Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily – absolutní vrchol mezi zážitky. Setkání, na které se nezapomíná. Lodní safari v NP Murchison Falls a v NP Queen Elizabeth. Největší koncentrace hrochů na světě.

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Dva unikátní zážitky během jedné akce. Migrace zvířat v Keni a horské gorily v Ugandě. Navíc lodní safari se zvířaty skoro na dosah ruky. Možná je i kratší varianta zájezdu bez Keni.

Termíny a rezervace

Termín:  7.8. - 23.8.2021 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  99 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  12.8. - 23.8.2021 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  79 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  13.8. - 29.8.2021 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  99 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  18.8. - 29.8.2021 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  79 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extrémy...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírodních národů napříč celým světem, věnuje se autentickému kmenovému umění. Když je doma, pořádá cestopisné bese...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Irena Janoušková

David Švejnoha

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do KENI, NairobiVelká příkopová propadlina s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami kmene Kikujů. Jezero Naivasha, oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamson - Příběh lvice Elsy. Elsamere – idylka domu Joy Adamson. Přejezd do NP Masai Mara – nejpestřejší pozorování divoké zvěře v Keni. První vzorky fantastické fauny Afriky. Ubytování v Masai Mara v pronajatých stanech.

3. den

Nejvyhlášenější safari v NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“? Lva, slona, nosorožce, buvola i levharta. Ubytování v Masai Mara v pronajatých stanech s plnou penzí.

Třídenní safari v nejhezčích národních parcích Afriky s plnou penzí

4. den

Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Dlouhý zástup tisíců pakoňů a zeber putuje savanou. Řeka Mara, slavná překážka k novým pastvinám. Celodenní safari. Trefíme časově vstup zvířat do „řeky smrti“? Hody pro obrovské krokodýly i naše kamery!

5. den

Přejezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování černých i bílých nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Množství plameňáků. Odpolední safari.

6. den

Putování do UGANDY. Jinja a prameny Nilu. Magické místo bývalých vodopádů, kde vytéká Bílý Nil ze slavného Viktoriina jezera. Památník Spekeho, objevitele pramenů Nilu. Tepající noční Kampala.

7. den

Velká cesta na sever země. Přes městečko Masindi a Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší NP Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Výlet nad horní hranu vodopádu s úchvatnými scenériemi. Ubytování v Murchison Falls v pronajatých stanech s postelemi.

*Možnost zkrácení bez Keni. Přílet do Ugandy 6.den.

8. den

Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Hřmící divadlo obrovské síly. Pozorování slonů, buvolů, zeber, vodušek, antilop a stovek vodních ptáků. Šance na slavného člunozobce. Bezkonkurenční safari mezi hrochy a krokodýly. Ubytování v Murchison Falls v pronajatých stanech s postelemi.

9. den

Celodenní přejezd z Murchison Falls krajinou plnou malých vesniček. Čajové plantáže před horským letoviskem Fort Portal.

10. den

Banánovými plantážemi v podhůří „Měsíčních hor“ Ruwenzori - poodhalí mystické horstvo bílé vrcholky? Cestou do NP Queen Elizabeth překročíme rovník. Krajina sopečných jezírek kráterů, poloostrov Mweya. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Desítky hrochů, krokodýli, sloni, pelikáni, kladivouši, orli a další druhy ptactva.

11. den

Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Safari ve východní části parku. Rybářské vesnice.

12. den

Pohádková savana a diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. V části parku Ishasha šance na neobvyklé „stromové“ lvy? Vjezd do „neproniknutelného“ NP Bwindy (UNESCO) podél hranic Konga.

13. den

S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem - horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává každým. Zalije vás pocit nadšení, že jste nic silnějšího nezažili! Na světě jich žije už jen přes devět set. Deset druhů primátů v pralese. Nejpestřejší místo na flóru i faunu. V odpoledních hodinách výlet k domorodcům – výroba banánového piva, vína i pálenky. Pygmejové Bambuti – trpaslíci pralesa. Rozehrají opět svérázné nástroje – jako to umí jen právě oni? Šaman – léčitel s magickými bylinami, lektvary i africkou „viagrou“.

14. den

Návštěva místní školy. Přejezd vulkanickou krajinou s tajemnými vrcholy v oblacích. Panorama sopečného pohoří Virunga. Kabale - nejvýše položené město v jižním cípu zvaném „africké Švýcarsko“. Horami sevřené jezero Bunyonyi s množstvím ostrovů. Plavba na lodi po jezeře. Množství ptáků. Romantický nocleh u jezera.

15. den

Přejezd do Kampaly přes město Masaka. Cestou zastávka na rovníku a u Viktoriina jezera - největší vodní plochy Afriky. 

16. den

Perličky hlavního města Kampaly. Barevné tržnice, chrám sikhů v turbanech i svatyně hinduismu. V případě časových možností návštěva botanického komplexu Entebbe. V závislosti na času odletu pro zájemce možnost raftování na jedné z nejdivočejších řek světa - Bílém Nilu. Klasifikace řeky na stupeň V-VI říká všechno. Večerní odlet.

17. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Pronajatá vozidla po celou dobu programu
 • Ubytování v hotýlcích 7x, na safari v Masai Mara v pronajatých stanech 3x, na území Ugandy v NP Murchison Falls v pronajatých stanech vybavených postelemi nebo chatkách 2x (vlastní spacák nutný), v NP Bwindi ve bungalovech 2x
 • Vstupy do NP
 • Během safari v Keni plná penze (3x)
 • Snídaně
 • Lodní safari v NP Queen Elizabeth i Murchison Falls
 • Plavba po jezeře Bunyonyi
 • Permit na šimpanze
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum Keňa 50 USD (e-vízum při příletu), Uganda 50 USD po příletu/přejezdu hranic
 • Stravování
 • Vstupy do památek a muzeí, do botanického komplexu
 • Permit na horské gorily
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 900 Kč (17 dní) / 7 200 Kč (12 dní)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Doporučujeme tuto aktivitu objednat již během objednávky zájezdu, kdy k ní obdržíte podrobnější informace.

 • Trek na horské gorily 730 USD | 1 - 6 hodin

Permit je třeba zakoupit se značným časovým předstihem a po zakoupení je nevratný! Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let. Cena permitu se může měnit.

Další fakultativní aktivity se objednávají a hradí až během zájezdu, jako například:

 • Rafting na Nilu cca 125 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Safari v nejznámějších parcích Keni a Ugandy. Ráj fotografů a šance pořídit bezkonkurenční záběry. Pozorování horských goril v jejich přirozeném prostředí je absolutním vrcholem mezi zážitky. Po celou dobu zájezdu budeme využívat vlastní pronajaté dopravní prostředky, minivany 4x4 s úpravou pro safari. V programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Za náročnější část programu můžeme označit trek za horskými gorilami.

TREK K HORSKÝM GORILÁM

V NP Bwindi žije několik rodin horských goril. Ke každé rodině smí jít denně skupinka o velikosti maximálně 8 osob a místní průvodce s ozbrojeným doprovodem. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa NP má své stopaře, kteří gorilí rodiny sledují. Jedná se však o pohyb divokých zvířat ve volné přírodě, a proto nelze předem určit, zda gorily budou hned ráno migrovat do jiné části parku nebo si dají vydatnou snídani v místě, kde strávily noc.

V průměru se čas treku pohybuje mezi 1-6 hodinami. Terén může být někdy náročnější, proto doporučujeme kvalitní turistickou a nepromokavou obuv, dlouhé kalhoty (příp. návleky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením, někdy vybavené stropním feném. V národních parcích budeme nocovat částečně v místních stanech. V Keni v NP Masai Mara jsou noclehy ve stanu 3x, stany jsou vybavené postelemi se základními lůžkovinami, doporučujeme lehký spacák pro osobní komfort. Stany jsou s vlastním sociálním zařízením, nečekejte však evropskou kvalitu a čistotu!

Během safari v Keni jsou zajištěny služby kuchaře, plná penze 3x. V Ugandě v oblasti NP Murchison Falls se nocuje v kempu 2x (jednoduché chatky nebo stany s postelemi), sociální zařízení je společné pro celý kemp. Během pobytu v Ugandě jsou v ceně snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Jiné požadavky a omezení

Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let.

Doplňující informace

Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místních anglicky mluvících průvodců a rangerů, český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází. Stejně tak český průvodce nedoprovází skupinu během půldenního výletu na šimpanze, skupina výlet realizuje s anglicky mluvícím doprovodem.

Vaše ohlasy

Dobrý den, včera jsme se vrátili ze zájezdu 115 Keňa - Uganda s průvodcem Davidem Švejnohou. Velice rádi cestujeme, já mám za sebou dlouhou řadu míst a tak si myslím, že mé hodnocení je objektivní. Tento zájezd je nádherný, dokonale sestavený a milovníci Afriky si přijdou na své. Perlou tohoto zájezdu jsou horské gorily v Ugandě, průvodce David Švejnoha a keňští a ugandští řidiči. David jako průvodce je naprosto profesionální, velice příjemný a zapálený pro Afriku a proto je radost s ním cestovat. Hlavně díky němu a řidičům je tato dovolená fantastická. Vřele tento zájezd mohu doporučit všem, kteří chtějí objevovat krásy Afriky a přijmou drobné obtížnosti při cestování Afrikou.   

Renata K. a Karel Ch.

20.8.2018

Není mnoho cestovek, se kterými bych se odvážila vyrazit s berlemi. A Livingstone mne opět nezklamal. Provezl mě přes všechny safari a „vyklopil“ až u goril, na které jsem se moc těšila! Díky  

Irena

11.10.2016

Děkujeme za neskutečně skutečné a skutečně neskutečné zážitky v nespoutané i spoutané Africe.  

Leoš a Míša

30.8.2014

Moc děkujeme za prožitá dobrodružství na cestě po Ugandě!   

Štěpán

20.6.2013

Dovolujeme si Vám tímto poděkovat za zprostředkování zážitků, které jsme načerpali díky účasti na Vašem zájezdě 115-116 Keňa – Uganda. Na hladkém průběhu zájezdu má velkou zásluhu Váš průvodce p. Roman Filipský, který nejen, že perfektně zvládl organizaci zájezdu, ale poskytl nám i zároveň i spoustu velmi zajímavých informací o flóře, fauně i historii, respektive náboženství východní Afriky.  

Účastníci zájezdu 115A12

8.3.2012

Dovolujeme si tímto poděkovat za zdařilý zájezd do Afriky. K očekávané vysoké profesionální úrovni bychom především ocenili neobyčejně citlivý přístup průvodců k individuálním potřebám jednotlivých klientů, s jakým jsme se doposud nesetkali. S pozdravem!  

Zdenek P.

6.2.2017

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
25.3. - 14.4.2021
+ další 2 termíny
21 dní
Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
26.12. - 7.1.2021
+ dalších 5 termínů
13 dní
Malawi - Zambie
123 Malawi - Zambie

Mimořádné safari v málo známé Africe

1.6. - 20.6.2021
+ další 1 termín
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog