Réunion - Mauritius

139

Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

Kombinace poznávacího programu s možností odpočinku na vyhlášených plážích.

Pro každéhoPříroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Dva ostrovy odlišných světů ze souostroví Maskarény nejsou nazývány perlami Indického oceánu náhodou. Hornatý Réunion příjemně šokuje nečekaně krásnými horami a pohodou opravdového ráje. Činná sopka, okouzlující bílé i černé pláže, vodopády. Podle Marka Twaina prý Bůh stvořil Ráj jako obraz ostrova Mauritius. Nepřeháněl. Nekonečné bílé pláže, pestrá směsice národností, nádherné vodopády, ostré horské špice. Ostrov je obklopen korálovými ostrovy s ideálními podmínkami k potápění. V závislosti na leteckém spojení může dojít ke změně pořadí návštěvy obou ostrovů.

Nejoblíbenější zájezd na exotické ostrovy v Indickém oceánu. Ideální spojení poznávacího programu s odpočinkem na pohádkových plážích ostrova Mauritius. Zájezd  je určen všem milovníkům exotiky. Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Pro přepravu na ostrovech budeme využívat pronajatou dopravu. Oba ostrovy jsou svou rozlohou docela malé, přejezdy tedy nejsou dlouhé. Ubytováni budeme na každém ostrově vždy na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. 

Termíny a rezervace

Termín: 25.9. - 10.10.201816 dní / 13 nocí (16 dní / 13 nocí)Cena: 66 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 12.11. - 27.11.201816 dní / 13 nocí (16 dní / 13 nocí)Cena: 66 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 13.11. - 28.11.201816 dní / 13 nocí (16 dní / 13 nocí)Cena: 66 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Pro velký zájem přidán nový termínUzavřeno
Termín: 9.4. - 24.4.201916 dní / 13 nocí (16 dní / 13 nocí)Cena: 66 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Dana

Dana Kyndrová

Jako dítě strávila dva roky v Alžírsku. Na Filozofické fakultě UK v Praze vystudovala obor ruština-francouzština a poté dvanáct let tyto jazyky učila na katedře jazyků strojní fakulty ČVUT a AMU. V roce 1992 pedagogickou činnost ukončila a od té doby působí na volné noze jako fotografka, kurátor...

Více informací o průvodci

Hana

Hana Duboisová

Skvěle jazykově vybavená - angličtina, španělština, francouzština. V zahraničí prožila několik let. Nezdolným šarmem a energií kouzlí hlavně v Latinské Americe a Africe na ostrově Réunion a Mauritius, v Asii na ostrově Borneo. Nejčastěji průvodcuje kombinace zemí Peru, Bolívie, Brazílie a Argent...

Více informací o průvodci

Zuzana

Zuzana Gavlasová

Vystudovala dějiny umění. Bravurně ovládá sedm jazyků a má i svoji jazykovou školu a učí indoevropské jazyky. Ve volném čase pobývá v keramické dílně, kde tvoří opravdové unikáty. Několikrát v roce pořádá v Brně prodejní výstavy keramiky, společně s výstavkou fotografií z cest. Miluje tanec a hu...

Více informací o průvodci

Jana Kysilková 25.9. - 10.10.2018

Dana Kyndrová 13.11. - 28.11.2018

Hana Duboisová

Zuzana Gavlasová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na sopečný, hornatý ostrov Réunion, zatoulaný kout Francie.

2. den

Přílet na Réunion. Hlavní město St. Denis s kreolskou architekturou. Promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny. Hinduistický chrám. Příjemné hospůdky, místní hrající pétanque. Tajemný pták dodo zde má i pivní podobu.

3. den

Celodenní výlet do jižní a východní části ostrova. Procházka u mysu Cap Mechant (Zlý mys). Plošina Le Grand Brûlé a silnice vedoucí po východním úbočí stále aktivní sopky Piton de la Fournaise. Anse des Cascades - komplex vodopádů nad mořskou lagunou. Působivé lávové proudy přímo u cesty. Notre Dame des Laves se „zázračně“ zastavenou lávou. Fabričky na zpracovávání jediné užitkové orchideje - vanilky. Ochutnáme „vanilkovici“ či „vanilkový bourbon“? Dobrůtky přímo ze zdroje místní destilérie. Podél pobřeží k vodopádu Niagara u Sainte Suzanne.

4. den

Odpočinek na plážích s ideální možností šnorchlování.

5. den

Celodenní výlet k jedné z nejčinnějších sopek na světě. Kontrastní proměny krajiny před kalderou Pas de Bellecombe. Obrovský sopečný komplex Piton de la Fournaise. Krátery stále činné sopky. Lávové proudy, sopečné moře, útesy a rozervaná skaliska. Malý sopečný kužel Formica Leo a jeskyně v lávě Chapelle de Rosemont.

6. den

Odpočinek na slunečných plážích. Koupání v L‘Hermitage. Mořská rezervace s korálovými útesy. Příjemné pláže a nabídka vodních sportů. Pro zájemce mořské akvárium v St-Gilles-les-Bains.

7. den

Celodenní výlet do centra ostrova. Zastávka u gejzíru na pobřeží Le Souffleur. Výjezd do pohádkového horského střediska Cilaos s vyhlášenými víny. Z Cilaos pěšky na panoramatickou vyhlídku Roche Merveilleuse, úchvatné panorama Cirque de Cilaos s dominantou nejvyšší hory ostrova Piton des Neiges (3 069 m). Exotická tržnice v St. Pierre.

8. den

Letecky na Mauritius. Zcela jiná atmosféra. Všudypřítomná pohoda a nálada nikdy nekončících prázdnin. Přívětivé úsměvy Kreolů, Číňanů, Indů. Ubytování v letovisku na ostrově. V den příletu koupání a odpočinek na bílých plážích.

9. den

Celodenní výlet do severní oblasti ostrova. Tradiční kreolské domy v okolí Moka. Hlavní město Port Louis s pitoreskním tržištěm. Muzeum poštovních známek. Odvezeme si tu legendární modrou? Muzeum vyhynulého ptáka „blbouna nejapného - doda“, symbolu ostrova.

10. den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

11. den

Celodenní výlet do centrální a jihozápadní části ostrova. Městečko Floreal s předměstím Curepipe a s autobusovým nádražím Jana Palacha. Sopečný kráter Trou aux Cerfs. Čajové plantáže - továrna na výrobu čaje v Bois Cheri. Ochutnávka místního čaje. Hinduistický chrám na břehu Grand Bassin - Ganga Talao, voda z posvátné indické řeky Gangy. Poutníci, vůně vonných tyčinek, barevná sárí. NP  Black River Gorge. Le Morne Brabant - kdysi útočiště pronásledovaných otroků. Vodopády v Chamarel. Plantážemi cukrové třtiny a kávovníků k zemi sedmi barev. Nádherné scenérie jižního pobřeží.

12. den

Jednodenní lodní výlet na ostrůvky Ile aux Cerfs s bělostnými plážemi. Kaskády vodopádů do mořské laguny. Opékání ryb. Lahodný bílý rum bude chutnat i tentokrát? Uvidíme i oblíbený tanec séga?

13. den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

14. den

Celodenní výlet do jižní a jihovýchodní části ostrova. Místo prvního vylodění Holanďanů u Vieux Grand Port. Lví hora ve tvaru sfingy. Přístavní Mahébourg s námořním muzeem a historií otroctví. Starý přístav. Ochutnáte i tradiční indické čapátí či rotí? Příjemný záliv Blue Bay. Vyjde nám čas i na piknik na útesu Gris Gris? Uslyšíme tajemné zaříkávání? Plačící skála La Roche qui Pleure.

15. den

Poslední koupání. Odpolední odlet domů.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a přelet mezi ostrovy Réunion a Mauritius.
 • Letištní taxy.
 • Ubytování v hotýlcích a apartmánech se snídaní.
 • Pronajaté mikrobusy.
 • Výlet lodí na ostrůvek Ile aux Cerfs s piknikem.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování.
 • Vstupné.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 500 Kč.

Fakultativní výlety

Réunion:

 • Vanilková plantáž 4 EUR
 • Akvárium (St. Gilles les Bains) 9 EUR
 • Výlet lodí s proskleným dnem tzv. visiobul na Reunionu od 12 EUR
 • Ochutnávka vína v Cilaos 3 EUR
 • Let nad ostrovem od 250 EUR

Mauritius:

 • Země sedmi barev a vodopád v Chamarel cca 5 EUR
 • Plavání s delfíny 40 EUR + 10 EUR odvoz

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře v tropické exotice. Hornatý Réunion nabízí možnost fyzických aktivit, ostrov Mauritius pak písčité pláže, kulturní pestrost a přímořskou pohodu. Doporučujeme všem zájemcům o cestování. Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme mezi oběma ostrovy. Pořadí návštěvy ostrovů může být změněno. Pro přepravu na ostrovech budeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobusy. Oba ostrovy jsou svou rozlohou docela malé, přejezdy tedy nejsou dlouhé.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech nebo apartmánech střední turistické kategorie, na každém ostrově vždy na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Jedná se vždy o dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu není zahrnuto stravování mimo snídaně. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Na Mauritiu je obvykle kuchyňka/kuchyňský kout součástí obytného studia. Lze zde připravit něco drobného k jídlu. Na Réunionu tato možnost není, ale je možné si zakoupit oběd či večeře přímo v hotelovém objektu nebo v místních restauracích. Potraviny lze dokupovat průběžně.  

Vaše ohlasy

Průvodkyni Janě Kysilkové se podařilo unikátně vytvořit z 15 účastníků partu kamarádů hned první den pobytu!!!

30.4.2018

Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za nádhernou dovolenou. Nejvíce se mi líbil dobře sestavený program a "akce" navíc ve volné dny. Vše bylo skvělé i díky nezměrné ochotě, trpělivosti a empratii průvodkyně Jany Kysilkové. Věřím, že budeme mít možnost využít Vašich služeb i v budoucnu. Ještě jednou moc děkuji, přeji hodně úspěchů

30.4.2018

Dakujem za vyborny poznavaci zajazd Reunion-Mauricius, ktorym som absolvoval s Vasou CK sprostredkovanou cez CK SATUR v termine 30.6.-15.7.2011, a rovnako za vynikajuci profesionalny, odborny ale aj ludsky pristup nasej sprievodkyne Zuzany Gavlasovej - bol som maximalne spokojny !!! Tie 2 tyzdne boli naozaj super, cela nasa skupina bola OK a oba ostrovy boli prekrasne a splnili a mnohom prekonali moje ocakavania!

4.8.2011

Mooooc bych Vám chtěla poděkovat za perfektní služby, nádhernou, ničím nezkaženou dovolenou. Byla jste prostě skvělá!!!! (průvodkyně Dana Kyndrová)

4.5.2012

Dovolte mně alespoň formou e-mailu, poděkovat Vaší firmě a především průvodkyni  Haně Duboisové za krásnou dovolenou na ostrovech Mauritius a Reunion. Stručně napsáno vše bylo perfektní. 

12.11.2014

Dobrý den, včera jsem se vrátila ze zájezdu 139 Mauritius-Réunion a mohu říci, že se mi zájezd velice líbil. Valnou částí k tomu přispěla výborná průvodkyně Hanka Dubois. Děkuji za vše a zdravím.

11.10.2014

Dobrý den, děkuji za výborný zájezd Mauricius + Reunion, kterého jsem se zúčastnila v dubnu 2014. Předčil má očekávání. Také bych chtěla poděkovat výborné průvodkyni s profesionálním, ale i lidským přístupem Haně Duboisové. Je jednička mezi průvodci, které jsem poznala na mnoha poznávacích zájezdech.

15.5.2014

Děkujeme Vaší cestovní kanceláři za krásnou dovolenou, kterou jsme strávili na ostrovech Mauricius a Réunion. Velký dík patří také Hance Dubios, díky které byla naše dovolená naprosto pohodová.  

12.12.2015

Vážení cestovatelé Livingstonu, nedávno jsem se vrátila z dovolené na Mauriciu a tímto bych chtěla poděkovat za výborné průvodcovské služby paní Gavlasové, která byla vždy ochotna každému pomoci a poradit. Ještě jednou děkuji za příjemný zážitek a těším se příště na viděnou.   

12.11.2016

Moc děkujeme, že se nám Dana Kyndrová celou dovolenou tak věnovala! Byla to krásná dovča a sešla se bezvadná parta lidí, byla legrace a to je hlavní. Budeme mít úžasné vzpomínky a to také díky Daně!    

30.8.2017

Vážení pracovníci CK Livingstone, společně s manželkou jsme absolvovali ve dnech 26.10.-10.11.2015 zájezdu na Mauricius a Réunion, který výborným způsobem provázela paní Mgr. Hana Duboisová. Ještě jednou jí za to děkujeme. S pozdravem  

29.11.2015

Děkuji za báječnou dovolenou. Dle očekávání mě Mauricius neoslovil (na rozdíl od kamarádky) za to Réunion je láska na první pohled. Úchvatný. Už se tam těším znova! Služby vynikající , Livingstone mě mile přemile překvapil. Bála jsme se ubytování, ale bylo naprosto vyhovující k účelu zájezdu. No a Hanka Dubois bez diskuse suprovní!

22.11.2016

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
26.9. - 8.10.2018
+ dalších 6 termínů
13 dní
Jižní Madagaskar
156 Jižní Madagaskar

Unikátní ostrov lemurů a baobabů

24.10. - 8.11.2018
16 dní
Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

21.9. - 3.10.2018
+ další 1 termín
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog