Austrálie - Nový Zéland

407

Austrálie - Nový Zéland

Výběr toho NEJ z obou zemí

Kombinovaná cesta k protinožcům - léty prověřená skladba programu!

Oblíbený Příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Kombinovaná cesta k protinožcům může být životním zážitkem a je výběrem toho nejlepšího z obou zemí. Zahrnuje všechny oblíbené lokality - barevné korálové zahrádky Velkého bariérového útesu, skalnaté pouště centrální Austrálie, atraktivní Uluru, hlavní lákadla Melbourne a Sydney. Oba ostrovy Nového Zélandu s gejzíry a termálními koupelemi, zlatavými plážemi, ledovci a sněhobílými vrcholky. Z obou zemí vám chceme ukázat maximum!

Dlouhodobě nejoblíbenější program. Různorodá krajina s endemickou faunou a florou, fascinující přírodní scenérie, atraktivní podmořský svět i pohnutá historie původních aboriginských obyvatel Austrálie. Dva ostrovy Nového Zélandu – divoký Jižní ostrov s nejvyššími horskými vrcholy a ledovci sahajícími skoro až k hladině oceánu, subtropické klima Severního ostrova se sopečnými kužely a geotermálními jevy. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří v Austrálii a na Novém Zélandu dlouhodobě žijí a každý rok osobně prověřují jednotlivé destinace.

V termínu 10.11.-4.12.2024 pojedeme nejprve na Nový Zéland a poté se přesuneme do Austrálie.

Termíny a rezervace

Termín:  17.10. - 10.11.2024 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  166 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  10.11. - 4.12.2024 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  166 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  15.2. - 11.3.2025 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  169 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Minimálně 4 volná místa Rezervovat
Termín:  28.2. - 24.3.2025 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  169 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  15.10. - 8.11.2025 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  169 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Miloslav

Miloslav Beneš

Austrálii si zamiloval již při svém prvním studijním pobytu, Následně se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru v bance a natrvalo se usídlit v Sydney. Mezi jeho srdcovky však patří i tropický Cairns s možností ranního běhání po Esplenadě a Melbourne s vynikající kuchyní a nejlepšími sportovními ...

Více informací o průvodci

Jan

Jan Drapela

V Austrálii žije trvale od roku 2008. K práci průvodce ho přivedlo studium cestovního ruchu na univerzitě v Sydney. Jeho entuziasmus, komunikační schopnosti, smysl pro humor a skoro dvoumetrová postava z něj dělají oblíbeného a nepřehlédnutelného průvodce. Je ženatý a volný čas nejčastěji tráví...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Orsáková

S Katkou se člověk nikdy nikdy nenudí, je zdrojem pozitivní energie a dobré nálady. Na Novém Zélandu žije od roku 2010 a tuto nádhernou zemi má procestovanou doslova křížem krážem. Žije zde se svou dcerou Emmou v nádherné oblasti zálivu Tasman Bay. V okolí má na dosah hned několik národních park...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Slíva

Nový Zéland poprvé procestoval v roce 2001. Od roku 2004 žije na Novém Zélandu v oblasti Southern Lakes a na plný úvazek se věnuje průvodcování a péči o česko-slovenské cestovatele. Zajímá se o novozélandskou historii, faunu, flóru, ekonomiku, bádá po pojítkách mezi ČR a Novým Zélandem nebo píše...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Wachtl

Jeden z nejzkušenějších průvodců v Austrálii. Bonviván, bavič a zároveň noblesní člověk, jak o něm prohlásil nespočet spokojených klientů. Vystudoval hotelovou školu, řídil vyhlášené restaurace v Sydney, pracoval pro světově uznávané kuchařské celebrity, setkal se se známými osobnostmi.

Více informací o průvodci

Miloslav Beneš

Jan Drapela

Kateřina Orsáková

Martin Slíva

Marek Wachtl

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do AUSTRÁLIE, Melbourne. Přílet do Austrálie druhý den večer.

3. den

Cestou z Melbourne ochutnávka vína na některé z australských vinic. Fakultativně zlatokopecký skanzen Sovereign Hill – rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů. Dojezd do NP Grampians. Večerní procházka. Budeme mít chuť na australské BBQ?

4. den

Dopoledne strávíme v NP Grampians – skalní moře. Vyjdeme kaňonem až na Pinnacles? Ráj koal a klokanů v obřím kráteru Tower Hill. Pohádková Great Ocean Road: zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody. Nocleh v oblasti Colac.

5. den

Melbourne. Prohlídka města. Královské botanické zahrady, tenisové kurty Australian Open (zvenku) v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, moderní Federation Square.

6. den

Rudý Střed. Letecky z Melbourne do Uluru. Uluru neboli Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní malby, domorodé kulturní centrum a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru.

7. den

Rudý východ slunce v oblasti Uluru. Soutěsky Kata Tjuta nebo také Olgas. Pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Méně náročná alternativa procházky do rokle Walpa. Odpoledne přelet do Sydney. Po příletu odjezd do Modrých hor (UNESCO), nocleh v oblasti Modrých hor.

8. den

Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Zájemci mohou navštívit vyhlídkovou atrakci Scenic World s vodopády, uhelným dolem a nejstrmější kolejovou lanovkou světa.Letecky ze Sydney do Cairns.

9. den

Z Cairns pojedeme do vesničky Kuranda  - zájemci mohou vyzkoušet lanovku korunami deštného pralesa Skytrail. Domorodé trhy v Kurandě. Fakultativně možnost návštěvy Birdworld, Butterfly Sanctuary. Náhorní plošina Atherton Tablelands, termitiště a zemědělské farmy. Dle počasí a preference skupiny zastávky: klokani na Mareeba Golf Course, Cathedral Fig Tree nebo Curtain Fig Tree. Večer návrat do Cairns.

10. den

Velký Bariérový Útes nebo volný den v Cairns. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef (UNESCO) s vynikajícím šnorchlováním na útesu Upolu Reef (i potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa. Green Island - koupání s možností bezpečného šnorchlování v okolí. Fakultativně lze Green Island kombinovat i s vyhlídkovým letem helikoptérou. Fakultativně možnost večerního BBQ.

11. den

Nejstarší prales světa Daintree NP. Fakultativní návštěva přírodního parku se slanovodními krokodýly.  Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Daintree NP - pralesní stezky, panenské pláže. Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Alexandra Lookout, Maardja Boardwalk. V případě nepříznivého počasí alternativní program severně od Cairns - rokle Mossman, nebo jižní Cairns, Babinda Boulders, vodopády Millaa Millaa. Večer návrat do Cairns. Promenádní Esplanáda. Casino a noční trhy. 

12. den

Ranní přelet do Sydney. Uličky Kings Crossu. Čínské zahrady a čtvrť Chinatown. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře. Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže? 

13. den

Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay. Nenáročná procházka podél útesů; možnost koupání (dle počasí). Zájemci navštíví věhlasné australské akvárium, případně vyšplhají na oblouk Přístavního mostu. Fakultativně možnost vyhlídkového letu kolem Opery. Nákupy suvenýrů, osobní volno v centru Sydney. Večerní odlet na NOVÝ ZÉLAND.

14. den

NOVÝ ZÉLAND – Jižní ostrov. Christchurch. Krátká zastávka v Botanické zahradě a Art Centru. Přejezd k ledovcovému jezeru Tekapo, lososí farma, výhledy na Mt. Cook, vycházka k vyhlídce na nejvyšší horu země. První možnost letu k Mt. Cook s přistáním na ledovci (v závislosti na počasí a časových možnostech).

15. den

Ráno přes průsmyk Lindis Pass, kolem vinic regionu centrální Otago, roklí Kawarau Gorge. Přejezd do Queenstown a prohlídka tohoto horského městečka u jezera Wakatipu. Zbyde-li čas, možnost plavby tryskovým člunem - jetboatem roklí zlatonosné řeky Shotover.

16. den

Queenstown. Fakultativní aktivity dle vlastního výběru: jednodenní výlet k fjordu Milford Sound (UNESCO), projížďka na jetboatu, výstup na horu Ben Lomond, výlet lanovkou na vyhlídku Bobs Peak, plavba původním parníkem z roku 1912 po jezeře Wakatipu.

17. den

Pastelová jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů. Výjezd do Haastova průsmyku, vycházka k vodopádu. Deštný prales jako z pravěku (UNESCO). Druhá možnost letu vrtulníkem nad ledovce a Mt. Cook (v závislosti na počasí a časových možnostech).

18. den

Vycházka na vyhlídku na ledovec Franz Josef. Hokitika - město uměleckých dílen a zeleného pounamu, jak Maoři nazývají nefrit (jade). Lívancové skály Punakaiki v NP Paparoa. Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Divokým údolím řeky Buller, podél NP Kahurangi.

19. den

Lodní výlet a pobřežní trek po zlatavých plážích NP Abel Tasman. Brodění za odlivu, stromové kapradiny, koupání, lachtani. Možnost plavby na kajaku.

20. den

Podél pobřeží přes Nelson a Marlborough Sound do Picton. Odpoledne trajektem na Severní ostrov. Hlavní město Wellington. Večerní individuální prohlídka centra města.

21. den

NP Tongariro (UNESCO). K vodopádům pod zasněženými vrcholky sopek Ruapehu, Tongariro a Ngauruhoe. V případě příznivého počasí lze fakultativně absolvovat let nad sopkami.

22. den

Nekonečné jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce. Mohutné vodopády Huka Falls. Paleta bahenních sopek Waiotapu. Rotorua - oblast aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia, gejzíry Prince Waleského a Pohutu. V podvečer můžou zájemci navštívit maorské vystoupení s tradičním jídlem „hangi“.

23. den

Vycházka k největším novozélandským stromům kauri, damaroň jižní. Podél pláží ve Waihi, zastavíme se u obřího zlatého dolu. Večerní příjezd do Aucklandu – města mezi padesáti krátery. Vyhlídka na centrum z vyhlídkové věže Skytower

24. den

Auckland. Ranní odlet domů, v případě večerního odletu jachetní přístav.

25. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Melbourne - Uluru, Uluru - Sydney, Sydney - Cairns - Sydney a mezinárodní přelet Sydney - Christchurch
 • Trajekt mezi ostrovy na Novém Zélandu
 • Pronajatá doprava
 • 21x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, NP Abel Tasman může být nocleh ve velkých otevřených mezonetových apartmánech
 • Plavba lodí okolo Opera House v Sydney
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní povolení na Nový Zéland NZeTA 47 NZD, v případě vyřízení přes cestovní kancelář 300 Kč. Formulář pro vyřízení NZeTA.
 • Stravování
 • Vstupy do muzeí, na atrakce
 • Lanovky, lodní a další doprava
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 32 300 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Na tento zájezd nabízíme některé fakultativní aktivity i formou balíčků. Balíčky je třeba objednat nejpozději měsíc před odletem, abychom byli schopní garantovat dostupnost aktivity.

Balíček Austrálie obsahuje:

 • Vstup do přírodního parku Hartley´s Crocodile Adventures
 • Celodenní plavbu na Velký bariérový útes se šnorchlováním a obědem
 • Tradiční grilování
 • Vstup do Scenic World Katoomba včetně jízdy po nejstrmější železnici světa
 • Vstup do Zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill

Celková cena jednotlivých aktivit v balíčku je 421 AUD. Při objednání v rámci balíčku nabízíme cenu o 17 % nižší, tedy 348 AUD.

Balíček Nový Zéland obsahuje:

 • Celodenní výlet z Queenstown do Milford Sound včetně plavby lodí po fjordu
 • Návštěva geotermálního pole Whakarewarewa (Te Puia) v Rotoruas
 • Mitai – úvod do maorské kultury, tanec haka, večeře hangi (večerní představení)

Celková cena aktivit v balíčku je cca 396 NZD.

Tyto i další fakultativní aktivity je možné objednat i přímo během zájezdu, ovšem bez garance dostupnosti a zvýhodněné ceny. Doporučujeme vybrat aktivity již při doplatku zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace. Částka se hradí v Kč (dle aktuálního kurzu australského nebo novozélandského dolaru) spolu s doplatkem za zájezd. Ceny se mohou změnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cestování zpříjemní letecké přesuny na nejdelších úsecích, ostatní doprava po zemi je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12 osob), který řídí průvodce zájezdu.

Akce je poměrně náročnou poznávací cestou. Čas na odpočinek je omezený na úkor co největšího poznání! Odměnou vám může být všestranný obrázek o této zemi. Nejvíce (cca 40 % času) strávíte poznáváním unikátní exotické flory a fauny (deštné pralesy, rudé písečné pouště, klokani, koaly, ptakopyskové, kasuáři) s pěšími túrami (ne delšími než půl dne), 15 % ve městech, 10 % koupáním a pohybem u moře a výpravami na pobřežní ostrovy, 35 % zaberou dlouhé přejezdy.

Míra komfortu

Během zájezdu se setkáte s několika typy ubytování. Ubytování rezervujeme na již osvědčených atraktivních místech. Noclehy jsou zajištěny ve 2-lůžkových pokojích nebo apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Ve velkoměstech často využíváme hotelovou řadu Ibis Budget, kde je zajištěna čistota, soukromí a sociální zařízení na pokoji. Třílůžkové pokoje obsazujeme 2 klienty.

Nocleh v oblasti Uluru je zajištěn v jednoduchém 3* hotelu v budget pokojích (pokoj obsazujeme dvěma osobami, nicméně postele jsou v konfiguraci 2 x dvoupatrové postele - horní lůžka tedy necháváme neobsazená). Pokoj disponuje vlastní koupelnou a toaletou. Na Novém Zélandu může být u NP Abel Tasman ubytování v prostorných příjemných apartmánech pro 4 osoby, kde je prostor mezi lůžky oddělen jen přepážkou.

Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Za stravování v Austrálii (vlastní zásoby nakoupené v supermarketu + 1 x denně teplý oběd formou bufetu, asijské kuchyně apod.) utratíte asi 30 AUD/osoba/den, ceny stravy na Novém Zélandu jsou srovnatelné s Austrálií. 

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)