Australský komplet

401

Australský komplet

Tasmánie, Rudý střed a Velký bariérový útes

Nejobsáhlejší cesta po Austrálii. Pestrá akce pro ty, kteří chtějí více než všechno!

Příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Z „divoké” Tasmánie na „kulturní” východ, do vyprahlého centra i na tropický sever. Přelety usnadní cestování. Tasmánie s unikátní přírodou. Písečné duny a rudé monolity v centrální Austrálii. Atraktivní Uluru s noclehem na tradiční australské farmě a grilováním. Hlavní lákadla Melbourne a Sydney. Bizarní pobřeží Great Ocean Road. Korálové útesy východní Austrálie s možností závěrečného odpočinku v oblasti Cairns. Z australského kontinentu vám ukážeme maximum!

Cesta několika oblastmi nejmenšího kontinentu světa plná zajímavých míst. Různorodá krajina s endemickou faunou a florou, fascinující přírodní scenérie, atraktivní podmořský svět i pohnutá historie původních aboriginských obyvatel. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří v Austrálii dlouhodobě žijí a každý rok osobně prověřují jednotlivé destinace. Výsledkem je cesta plná poznání a neopakovatelných zážitků. 

Termíny a rezervace

Termín:  7.10. - 28.10.2023 22 dní / 19 nocí  (22 dní / 19 nocí) Cena:  139 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Rezervovat
Termín:  30.1. - 20.2.2024 22 dní / 19 nocí  (22 dní / 19 nocí) Cena:  139 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Minimálně 4 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Miloslav

Miloslav Beneš

Austrálii si zamiloval již při svém prvním studijním pobytu, Následně se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru v bance a natrvalo se usídlit v Sydney. Mezi jeho srdcovky však patří i tropický Cairns s možností ranního běhání po Esplenadě a Melbourne s vynikající kuchyní a nejlepšími sportovními ...

Více informací o průvodci

Jan

Jan Drapela

V Austrálii žije trvale od roku 2008. K práci průvodce ho přivedlo studium cestovního ruchu na univerzitě v Sydney. Jeho entuziasmus, komunikační schopnosti, smysl pro humor a skoro dvoumetrová postava z něj dělají oblíbeného a nepřehlédnutelného průvodce. Je ženatý a volný čas nejčastěji tráví...

Více informací o průvodci

Ivo

Ivo Kolínský

Dlouhodobě žije v Sydney, kde zároveň podniká v IT službách. Zkušený průvodce, který se nejčastěji pohybuje po východním a jižním pobřeží Austrálie, nicméně se velmi rád vrací také na tropický sever a Velký bariérový útes. Pohodový společník na australské cesty, vášnivý sportovec a v neposlední ...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Wachtl

Jeden z nejzkušenějších průvodců v Austrálii. Bonviván, bavič a zároveň noblesní člověk, jak o něm prohlásil nespočet spokojených klientů. Vystudoval hotelovou školu, řídil vyhlášené restaurace v Sydney, pracoval pro světově uznávané kuchařské celebrity, setkal se se známými osobnostmi.

Více informací o průvodci

Miloslav Beneš

Jan Drapela

Ivo Kolínský

Marek Wachtl

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Austrálie, Sydney. Přílet do Austrálie druhý den večer.

3. - 4. den

Sydney. Uličky Kings Crossu. Stihneme i rybí trh? Čínské zahrady, zájemci navštíví věhlasné australské akvárium. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře (UNESCO). Nejstarší čtvrt The Rocks, pro zájemce výstup na pilíř Harbour Bridge. Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže? Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay.

5. den

Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Zájemci mohou navštívit Scenic World s vodopády, uhelným dolEM a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. Túra na dno Grand Canyonu.

6. den

Přelet do Hobartu. Tasmánie – zelený klenot Austrálie. Celodenní prohlídka nejstaršího národního parku Tasmánie Mt. Field. Během dne procházka do údolí obřích stromů Karri (druhý největší strom na světě). Procházky pralesem s vodopády a divokou neporušenou přírodou. Odpoledne jezero Dobson a procházka mezi zdejší endemické palmy „pandani“.

7. den

Celodenní průzkum jedinečného ostrova Bruny jižně od Hobartu. Dramatická scenérie pláží a skal spolu s nedotčenou přírodou uchvátí každého milovníka přírody. Velká část ostrova je součástí národního parku. Na jižním cípu budete moci pozorovat  Jižní arktický oceán z historického majáku. Fakultativně plavba za mořskou faunou – pozorování delfínů, lachtanů i orlů!

8. den

Zájemci si prohlédnou slavnou historickou věznici v tajemném Port Arthur. Pobyt v národním parku na Tasmanově poloostrově. Úchvatné vyhlídky z Eaglehawk Neck v Pirátské zátoce a návštěva Ďáblovy kuchyně, jeskynní oblouky do moře Remarcable

9. den

Průzkum NP Freycinet, kde navštívíte slavnou Wineglass Bay. Pro odvážnější možnost zdolat horu Mt. Amos. Cestou možnost ochutnávky místních vín. Večer pozorování tučňáků vracejících se z lovu v oceánu.

10. den

Historické město Richmond a nejstarší most na Tasmánii. Dále fakultativní návštěva přírodního parku Bonorong Wildlife Sanctuary, kde budete mít možnost obdivovat tasmánské čerty, klokany, vombaty a další australská zvířata. Prohlídka centra historického Hobartu. Večerní ničím nerušená vyhlídka z Mt. Wellington.

11. den

Přelet do Melbourne. Skalní moře Grampians, procházka Grand  Canyonem, skalní převisy Balconies. V případě úspory času možná návštěva zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill – rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů, kopie největších nugetů.

12. den

Pohádková Great Ocean Road: Záliv mučedníků, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody.

13. den

Dopoledne Velká oceánská cesta, odpoledne prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, venkovní pohled na tenisové kurty Australian Open v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, ultramoderní Federation Square.

14. den

Přelet do Alice Springs. Rudý střed Austrálie. Zájemci navštíví historickou telegrafní stanici v Alice Springs. Působivá vyhlídka z Anzac Hill. Koryto Finke, největší řeky centrální Austrálie. (Pořadí navštívených míst v oblasti Rudého středu se může změnit dle aktuální situace.)

15. den

Oázy McDonnellova pohoří. Prolézačky uzoučkého kaňonu Standley Chasm, často se skalními klokany. Neobyčejné skalní tvary i barvy Rainbow Valley (dle aktuálního počasí a stavu cesty). Velbloudí farma.

16. den

Pouštní výšlap k okraji majestátního Kings Canyonu. Stolová Connorsova hora. Zastávka na farmě – Curtin Springs. Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní malby a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru (UNESCO).

17. den

Rudý východ slunce nad Uluru. Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Odpoledne přelet do Cairns.

18. den

Nejstarší prales světa Daintree NP. Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Pralesní stezky, panenské pláže. Fakultativní návštěva přírodního parku se slanovodními krokodýly. NP Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Dle časových možností pro zájemce koupání v křišťálových tůních Mossman Gorge. Ochutnáte i exotickou večeři z místních specialit (australské trio – klokan, emu, krokodýl) v centru Cairns? Promenádní Esplanáda. Casino a noční trhy.

19. den

Velký bariérový útes. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef (UNESCO) s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (i potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa, případně lodí na Michaelmas Cay či Green Island – koupání s možností bezpečného šnorchlování v okolí. Alternativně pobyt v Cairns.

20. den

Domorodý skanzen Tjapukai – hod bumerangem, domorodá medicína, didgeridoo, rozdělání ohně bez použití sirek, taneční kreace z „období snů". Zájemci vyzkouší lanovku korunami deštného pralesa, vodopády Barron Falls, domorodé trhy v Kurandě. Po domluvě se skupinou může průvodce návštěvu Tjapukai zaměnit za totožnou aktivitu „Rainforestation“. Odpoledne náhorní planina Atherton. Cathedral Tree – fíkovník velikosti kostela. Koupel v kráterovém jezeře Eacham (dle počasí a stavu vody). Zemědělské farmy a tropická vegetace. Plantáže cukrové třtiny.

21. - 22. den

Letecký návrat z Cairns do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Vnitrostátní přelety Sydney – Hobart, Hobart – Melbourne, Melbourne – Alice Springs, Uluru – Cairns
 • Pronajatá doprava
 • 19x ubytování ve dvoulůžkových pokojích, v oblasti Rudého středu komfortní stylové safari stany s postelemi. (Specifikace ubytování naleznete na www.livingstone.cz).
 • Plavba lodí okolo Opera House v Sydney
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum před odletem zdarma, v případě vyřízení přes CK 300 Kč
 • Stravování
 • Lanovky, lodní a další doprava
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 22 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Na tento zájezd nabízíme některé fakultativní aktivity i formou balíčku. Balíček je třeba objednat nejpozději měsíc před odletem, abychom byli schopní garantovat dostupnost aktivity.

Zvýhodněný balíček "Aktivity"zahrnuje:

 • Vstupné do Hartley´s Crocodile Adventures
 • Celodenní plavba na Velký bariérový útes
 • Tradiční grilování na velbloudí farmě
 • Vstupné do Scenic World Katoomba 
 • Vstupné do skanzenu Sovereign Hill a Muzea zlata
 • Plavba na ostrově Bruny 
 • Vstupné do věznice Port Arthur a projížďka po zátoce

Tyto i další fakultativní aktivity je možné objednat i přímo během zájezdu, ovšem bez garance dostupnosti a zvýhodněné ceny.

Celková cena jednotlivých aktivit v balíčku je cca 499 AUD. Při objednání v rámci balíčku nabízíme cenu o 17 % nižší, tedy za 414 AUD.

Částka se hradí v Kč (dle aktuálního kurzu australského dolaru) spolu s doplatkem za zájezd. 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zmapování tak rozsáhlého území urychlí a zpříjemní letecké přesuny na několika nejdelších trasách. Ostatní doprava po zemi je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12 osob), který řídí průvodce zájezdu.

Akce je zajímavou, ovšem náročnou poznávací cestou. Čas na odpočinek je vyměřován. Odměnou vám může být všestranný obrázek o této zemi. V programu není zařazen žádný noční přesun. Nejvíce (cca 40% času) strávíte poznáváním unikátní exotické flory a fauny (deštné pralesy, rudé písečné pouště, klokan, koala, ptakopysk, kasuar) s pěšími túrami (ne delšími než půl dne), 15% ve městech, 10% koupáním a pohybem u moře a výpravami na pobřežní ostrovy, 35% zaberou dlouhé přejezdy.

Míra komfortu

Při zájezdu se setkáte s pestrou paletou ubytování. Našim heslem je přiměřené pohodlí za rozumnou cenu. Není v našich silách popsat všechna ubytování, která vás čekají – bude se nocovat na cca 10 různých místech. Samozřejmě se snažíme vyhledávat k ubytování místa již osvědčená a atraktivní, ne vždy jsou však volná v daném termínu a je třeba volit náhradní a často novou variantu.

Noclehy jsou zajištěny ve 2-lůžkových hotelech nebo apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Ve velkoměstech často využíváme hotelovou řadu Ibis Budget, kde je zajištěna čistota, soukromí a sociální zařízení na pokoji. Třílůžkové pokoje obsazujeme 2 klienty. Speciální kapitolou je ubytování v oblasti tzv. Rudého středu. U Uluru (v Ayers Rock) – zde se nocuje v jednoduchém 3* hotelu v budget pokojích, pokoj obsazujeme dvěma osobami, nicméně postele jsou v konfiguraci 2 x dvoupatrové postele - horní lůžka tedy necháváme neobsazená. Pokoj disponuje vlastní koupelnou a toaletou. V oblasti Kings Canyonu se nocuje ve dvoulůžkových safari stanech, je zde společné sociální zařízení.

Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Za stravování (vlastní zásoby nakoupené v supermarketu + 1 x denně teplý oběd formou bufetu, asijské kuchyně apod.) utratíte cca 30 AUD/osoba/den, celkem tedy odhadem 650-750 AUD/osoba. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Nedávno jsem se vrátila ze zájezdu australský komplet. Chtěla bych poděkovat všem třem průvodcům (Petr Lepic, Marcel Zitnik, Miroslav Benes) za vynikající dovolenou. Je vidět, že Austrálie jim přirostla k srdci a snažili se ze všech sil, aby se líbila i nám, čehož v mém případě určitě dosáhli. Už jsem v Austrálii byla, ale teď se mi tam líbilo mnohem víc, díky jim. Dokonce mi zorganizovali přesuny, ubytování i výlety na týden, o který jsem si pobyt v Austrálii prodloužila, je to přece jenom dálka. Díky!

Jana M

3.4.2023

Dobrý den vážení kolegové, chtěl bych Vám touto cestou velmi poděkovat za nádherný zájezd Australský komplet, jehož jsem se ještě s dalšími 9 zájemci zúčastnil. Výborným tahem bylo Vaše úvodní "překopání" programu, vzhledem k momentálním velkým požárům či silným lijáků, s následnými záplavami a sesuvy půdy, v různých částech této obrovské země. Viděli jsme tak díky tomu vše, co jsme vidět měli a to zejména, i díky našim 4 průvodců!!! Ivoš Kolínský a Miroslav Beneš byli výborní a Petr Lepič a Jan Drápela dokonce vynikající!!! Vzhledem k tomu, že všichni žijí přímo na australském kontinentu cca. od 10 do 20 let, poskytli nám mnoho, přímo autentických poznatků, zážitků, rad, atd., atd... Také naše ubytování bylo na opravdu velice vysoké úrovni, určitě nad poměry drtivé většiny navštěvovaných zemí světa, stejně jako zvolená cesta tam i zpět, co nejkratší - tj. přes Dubaj, s výbornou leteckou společností Emirates Airline‎. Mohu Vám tímto s naprostou jistotou říci, že to určitě nejen pro mě, byla nejkrásnější dovolená mého života a já Vám za ní i Vašim "super" klukům průvodcům mnohokráte děkuji!!! S pozdravem a úctou k Vaší práci zdraví

Jaroslav J.

11.3.2019

Podobné zájezdy

Ikony Austrálie
406 Ikony Austrálie

Výběr toho NEJ z Austrálie

4.11. - 19.11.2023
+ další 1 termín
16 dní
Nový Zéland
418 Nový Zéland

Přírodní krásy země Maorů

10.11. - 1.12.2023
+ další 1 termín
22 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)