Australský komplet

401

Australský komplet

Tasmánie, Rudý střed a Velký bariérový útes

Nejobsáhlejší cesta po Austrálii. Pestrá akce pro ty, kteří chtějí více než všechno!

Příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Z „divoké” Tasmánie na „kulturní” východ, do vyprahlého centra i na tropický sever. Přelety usnadní cestování. Tasmánie s unikátní přírodou. Písečné duny a rudé monolity v centrální Austrálii. Atraktivní Uluru s noclehem na tradiční australské farmě a grilováním. Hlavní lákadla Melbourne a Sydney. Bizarní pobřeží Great Ocean Road. Korálové útesy východní Austrálie s možností závěrečného odpočinku v oblasti Cairns. Z australského kontinentu vám ukážeme maximum!

Cesta několika oblastmi nejmenšího kontinentu světa plná zajímavých míst. Různorodá krajina s endemickou faunou a florou, fascinující přírodní scenérie, atraktivní podmořský svět i pohnutá historie původních aboriginských obyvatel. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří v Austrálii dlouhodobě žijí a každý rok osobně prověřují jednotlivé destinace. Výsledkem je cesta plná poznání a neopakovatelných zážitků.

Termíny a rezervace

Termín:  5.10. - 24.10.2024 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  144 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.1. - 16.2.2025 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  144 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Miloslav

Miloslav Beneš

Austrálii si zamiloval již při svém prvním studijním pobytu, Následně se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru v bance a natrvalo se usídlit v Sydney. Mezi jeho srdcovky však patří i tropický Cairns s možností ranního běhání po Esplenadě a Melbourne s vynikající kuchyní a nejlepšími sportovními ...

Více informací o průvodci

Jan

Jan Drapela

V Austrálii žije trvale od roku 2008. K práci průvodce ho přivedlo studium cestovního ruchu na univerzitě v Sydney. Jeho entuziasmus, komunikační schopnosti, smysl pro humor a skoro dvoumetrová postava z něj dělají oblíbeného a nepřehlédnutelného průvodce. Je ženatý a volný čas nejčastěji tráví...

Více informací o průvodci

Ivo

Ivo Kolínský

Dlouhodobě žije v Sydney, kde zároveň podniká v IT službách. Zkušený průvodce, který se nejčastěji pohybuje po východním a jižním pobřeží Austrálie, nicméně se velmi rád vrací také na tropický sever a Velký bariérový útes. Pohodový společník na australské cesty, vášnivý sportovec a v neposlední ...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Wachtl

Jeden z nejzkušenějších průvodců v Austrálii. Bonviván, bavič a zároveň noblesní člověk, jak o něm prohlásil nespočet spokojených klientů. Vystudoval hotelovou školu, řídil vyhlášené restaurace v Sydney, pracoval pro světově uznávané kuchařské celebrity, setkal se se známými osobnostmi.

Více informací o průvodci

Miloslav Beneš

Jan Drapela

Ivo Kolínský

Marek Wachtl

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Austrálie, Melbourne. Přílet do Austrálie druhý den večer nebo třetí den ráno.

3. den

Prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, venkovní pohled na tenisové kurty Australian Open v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, ultramoderní Federation Square. Nocleh v okolí městečka Colac.

4. den

Pohádková Great Ocean Road: Záliv mučedníků, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody. Ráj koal a klokanů v obřím kráteru Tower Hill. Dojezd do NP Grampians, první ochutnávka tohoto parku, neopakovatelné vyhlídky a skalní formace.

5. den

NP Grampians, bude dost sil na zdolání kaňonu Pinnacles nebo objevíme jiná úchvatná zákoutí? Před polednem pak odjezd směr Sovereign Hill. Cestou za příplatek ochutnávka vína v některé z australských vinic. Fakultativně zlatokopecký skanzen Sovereign Hill – rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů. Nocleh v okrajové části metropole Melbourne. 

6. den

Přelet do Hobartu. Tasmánie – zelený klenot Austrálie. Celodenní prohlídka nejstaršího národního parku Tasmánie Mt. Field. Během dne procházka do údolí stromových obrů karri. Procházky pralesem s vodopády a divokou neporušenou přírodou. Odpoledne jezero Dobson a procházka mezi zdejší endemické palmy „pandani“.

7. den

Celodenní průzkum jedinečného ostrova Bruny jižně od Hobartu. Dramatická scenérie pláží a skal spolu s nedotčenou přírodou uchvátí každého milovníka přírody. Velká část ostrova je součástí národního parku. Na jižním cípu budete moci pozorovat Jižní arktický oceán z historického majáku. Fakultativně plavba za mořskou faunou – pozorování delfínů, lachtanů i orlů!

8. den

Zájemci si prohlédnou slavnou historickou věznici v tajemném Port Arthur. Pobyt v národním parku na Tasmanově poloostrově. Úchvatné vyhlídky z Eaglehawk Neck v Pirátské zátoce a návštěva Ďáblovy kuchyně, jeskynní oblouky do moře. Prohlídka centra historického Hobartu. Večerní ničím nerušená vyhlídka z Mt. Wellington.

9. den

Průzkum NP Freycinet, kde navštívíme slavnou Wineglass Bay. Cestou možnost ochutnávky místních vín. Vyhlídka a maják na Cape Tourville. Večer pozorování tučňáků vracejících se z lovu v oceánu.

10. den

Historické město Richmond a nejstarší most na Tasmánii. Dále fakultativní návštěva přírodního parku Bonorong Wildlife Sanctuary s možností obdivovat tasmánské čerty, klokany, vombaty a další australská zvířata. Návrat do Hobartu a večerní přelet do Melbourne.

11. den

Rudý střed. Letecky z Melbourne do UluruAyers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní malby, domorodé kulturní centrum a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru (UNESCO).

12. den

Rudý východ slunce nad Uluru. Soutěska Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Odpoledne přelet do Sydney. Večerní prohlídka centra metropole.

13. den

Celodenní pěší prohlídka centra Sydney. Uličky Kings Crossu. Stihneme i rybí trh? Čínské zahrady, plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře (UNESCO). Nejstarší čtvrt The Rocks, Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže?

14. den

Brzký ranní přelet do Cairns, celodenní program na náhorní plošině Atherton Tablelands. Vesnička Kuranda naláká na nákupy na místním trhu, fakultativně možnost Birdworld nebo Butterfly Sanctuary. Odpoledne odjezd dále na tablelands. Dle počasí zastávky: klokani na Mareeba Golf Course, Cathedral Fig Tree nebo Curtain Fig Tree. Ochutnáme kávu z místních plantáží? Večer návrat do Cairns, večerní trh a procházka po Esplanade.

15. den

Velký bariérový útes. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef (UNESCO) s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (i potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa, případně Green Island – koupání s možností bezpečného šnorchlování v okolí. Alternativně volný den v Cairns. Stihneme i večerní grilovačku?

16. den

Ráno odjezd tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Dle stavu vody a přívozu přes Daintree River buď  program v NP Daintree - Alexandra Lookout, Cape Tribulation, Maardja Boardwalk nebo koupání v křišťálových tůních bud rokle Mossman Gorge. Večer zpět do Cairns. Ochutnáme i exotickou večeři z místních specialit – klokan, emu, krokodýl?

17. den

Dopoledne fakultativně návštěva přírodního parku Hartley´s Crocodile Adventures - plavba na lodi mezi krokodýli, krmení kasuárů, procházka po krokodýlí farmě. Odpoledne přelet do Sydney a pokračujeme do Modrých hor (UNESCO), kde i přenocujeme.

18. den

Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Zájemci mohou navštívit Scenic World s vodopády, uhelným dolem a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. Přes Leuro na vyhlídku na Wentworth Falls a návrat zpět do Sydney. 

19. den

Pěší dokončení prohlídky Sydney. Okoupeme se na slavných Bondi či Manly Beach nebo dáme přednost dalšímu poznávání v ZOO Taronga nebo slavném australském akváriu. Večerní odlet ze Sydney.

20. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Vnitrostátní přelety Melbourne – Hobart, Hobart – Melbourne, Melbourne – Uluru, Uluru – Sydney, Sydney – Cairns – Sydney
 • Pronajatá doprava
 • 17x ubytování ve dvoulůžkových pokojích 
 • Plavba lodí okolo Opera House v Sydney
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování
 • Lanovky, lodní a další doprava
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 22 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

 • Vstup do Zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill, cena 49 AUD/os
 • Plavba na ostrově Bruny, cena 155 AUD/os
 • Vstupné do věznice Port Arthur a projížďka po zátoce, cena 47 AUD/os
 • Lanovka Skyrail oneway Smithfield-Kuranda, cena 59 AUD/os
 • Celodenní plavbu na Velký bariérový útes se šnorchlováním a obědem ReefDayTripper, cena 200 AUD/os
 • Vstup do přírodního parku Hartley´s Crocodile Adventures, cena 43AUD/os
 • Vstup do Scenic World Katoomba včetně jízdy po nejstrmější železnici světa, cena 49.90 AUD/os
 • Tradiční grilování 20 AUD/os

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zmapování tak rozsáhlého území urychlí a zpříjemní letecké přesuny na několika nejdelších trasách. Ostatní doprava po zemi je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12 osob), který řídí průvodce zájezdu.

Akce je zajímavou, ovšem náročnou poznávací cestou. Čas na odpočinek je vyměřován. Odměnou vám může být všestranný obrázek o této zemi. V programu není zařazen žádný noční přesun. Nejvíce (cca 40% času) strávíte poznáváním unikátní exotické flory a fauny (deštné pralesy, rudé písečné pouště, klokan, koala, ptakopysk, kasuar) s pěšími túrami (ne delšími než půl dne), 15% ve městech, 10% koupáním a pohybem u moře a výpravami na pobřežní ostrovy, 35% zaberou dlouhé přejezdy.

Míra komfortu

Při zájezdu se setkáte s pestrou paletou ubytování. Našim heslem je přiměřené pohodlí za rozumnou cenu. Není v našich silách popsat všechna ubytování, která vás čekají – bude se nocovat na cca 10 různých místech. Samozřejmě se snažíme vyhledávat k ubytování místa již osvědčená a atraktivní, ne vždy jsou však volná v daném termínu a je třeba volit náhradní a často novou variantu.

Noclehy jsou zajištěny ve 2-lůžkových hotelech nebo apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Ve velkoměstech často využíváme hotelovou řadu Ibis Budget, kde je zajištěna čistota, soukromí a sociální zařízení na pokoji. Třílůžkové pokoje obsazujeme 2 klienty. Speciální kapitolou je ubytování v oblasti tzv. Rudého středu. U Uluru (v Ayers Rock) – zde se nocuje v jednoduchém 3* hotelu v budget pokojích, pokoj obsazujeme dvěma osobami, nicméně postele jsou v konfiguraci 2 x dvoupatrové postele - horní lůžka tedy necháváme neobsazená. Pokoj disponuje vlastní koupelnou a toaletou.

Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Za stravování (vlastní zásoby nakoupené v supermarketu + 1 x denně teplý oběd formou bufetu, asijské kuchyně apod.) utratíte cca 30 AUD/osoba/den, celkem tedy odhadem 650-750 AUD/osoba. 

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)