Zážitkové Filipíny

259

Zážitkové Filipíny

Země sedmi tisíc ostrovů s rajskými plážemi

Tropická příroda, nádherné pláže a dobrodružství

Pro každého Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Cesta plná zážitků! Rozmanitá příroda a specifická asijsko-křesťanská kultura. Čokoládové hory, domov nejmenšího primáta na světě, obří motýli i barokní katedrály z dob španělské kolonizace. Pro milovníky adrenalinu je určena plavba s velrybími žraloky či zipline na atraktivních místech. Vrcholem programu je bájný ostrov PALAWAN. Plavba po nejdelší podzemní řece světa až na vápencové ostrůvky s modrými lagunami. Průzkum okolních ostrůvků s plážemi ve stylu karibské idylky. V zemi sedmi tisíci ostrovů a průzračných moří odkryjeme podvodní svět s pestrými korálovými útesy. Vyhlášená kuchyně i místní rum.

Atraktivní program určený především pro milovníky přírody a jihoasijské kultury. Bohatá kulturní tradice, překrásná příroda a tyrkysové moře musí nadchnout každého cestovatele! Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny, které se nebojí aktivnější dovolené a nových zážitků. 

Termíny a rezervace

Termín:  14.11. - 30.11.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  82 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  1.12. - 17.12.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  82 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Rezervovat
Termín:  25.12. - 10.1.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  82 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.12. - 14.1.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  82 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  14.1. - 30.1.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  82 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  26.1. - 11.2.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  82 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Růžena

Růžena Duchková

Malá mořská víla, která se vzhlédla v jihovýchodní Asii, kde také tráví více času než v rodné Praze. Pochopitelně se ráda zdržuje poblíž rovníku ideálně na dosah moře či zelené přírody. Svou cestu si však dokáže bez váhání proklestit i betonovou džunglí jako je Manila či Bangkok. Není tomu dlouh...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Růžena Duchková 1.12. - 17.12.2024
25.12. - 10.1.2025
14.1. - 30.1.2025
?

Pavol Okenka 26.1. - 11.2.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na Filipíny, do hlavního města Manily, v minulosti známé jako Perla orientu. 

3. den

Celodenní výlet k vodopádům Magdapio (Pagsanjan). Tropický porost a bujná vegetace na dosah. Vyjížďka na lodích peřejemi nádherného kaňonu lemovaného džunglí.

4. den

Letecky na ostrov Panglao (případně na Bohol v závislosti na leteckém spojení) vyhlášený svými plážemi. Pláž Alona, jedné z nejkrásnějších na Visajských ostrovech.

5. den

Ostrov Panglao, zasloužený relax a koupání na pláži Alona. Fakultativně výlet na ostrůvek Balicasag či netopýří jeskyně Hinagdanan, šnorchlování na severu ostrova. Podmořský ráj, šance na mořské želvy.

6. den

Celodenní výlet na ostrov Bohol. Šnorchlování se žraloky obřími (100 % úspěšnost). Výlet na Čokoládové hory, více než 1 300 souměrně tvarovaných kopečků. Místní legenda tvrdí, že jsou to slzy smutného obra. Nezapomenutelný pohled z vyhlídky na okolní krajinu. Návštěva chovného centra nártouna – nejmenšího primáta na světě. Poobědváme na výletní lodi plovoucí po řece Loboc, s živou hudbou. Pro milovníky adrenalinu je určena zipline nad údolím. Hadí a motýlí farma, starý kostel v Baclayon. Nabitý den plný zážitků!

7. den

Přeprava na Palawan, který byl již několikátým rokem za sebou zvolen v prestižních cestovatelských anketách jako nejkrásnější ostrov světa. Nejprve trajektem z Tagbilaran do Cebu a následný přelet do Puerto Princesa.Nocleh v oblasti Puerto Princessa.

8. den

Pobřežní vesnička Sabang odříznutá od okolního světa pralesem. Dopolední plavba po jednom ze sedmi nových přírodních divů světa, podzemní řece sv. Pavla (UNESCO). Koupání na plážích. Zájemci si vychutnají jízdu na zipline nad mořským zálivem či plavbu loďkou mezi mangrovovými porosty.

9. - 10. den

Přejezd do legendárního místa Port Barton. Romantická zastávka, která nabízí výlety na okolní korálové ostrovy.

11. den

Cesta zeleným srdcem ostrova do pověstného El Nida. Dominanta pobřeží i se svou bohatou infrastrukturou soustředěnou do malého městečka, odkud je monumentální výhled na členité stěny vápencových ostrovů. Návštěva barů a místních restaurací s čerstvými mořskými plody.

12. den

Celodenní výlet na typických loďkách na Bacuitské ostrovy, které svou krásou a vápencovými pitoreskními útvary zahanbují i slavnou zátoku Ha Long. Ráj milovníků tropů - průzračná voda, korály a ryby, strmé vápencové skály čnějící z moře, laguny a jeskyně. Nezapomenutelný zážitek.

13. den

Celodenní odpočinek na jedné z idylických plážích. Možnost dalšího průzkumu Bacuitských ostrovů či návštěva pláže Nacpan.

14. den

Lodí na ostrov Coron (Busuanga), klenot zájmu milovníků podmořského světa a vodních aktivit. Podmořský život je zde vskutku pestrý. Vyhlídka na zátoku a blízké ostrovy. Fakultativně výlet loďkou do mangrovového porostu před západem slunce, když jsou zástupci ptačí říše aktivní.

15. den

Lodní výlet na brakické křišťálové jezero Baracuda. Šnorchlování se zastávkou na pláži jednoho z místních ostrůvků.

16. den

Přelet do Manily. Nákup posledních suvenýrů. Prohlídka historické „vesnice za zdmi“ Intramuros se zachovalou španělskou koloniální architekturou. Procházka Čínskou čtvrtí hojně posetou restauracemi, zlatnictvími a čínskou medicínou. Katedrála Quiapo. Ochutnávka asijských specialit na místních trzích

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka 
 • Letištní taxy 
 • Vnitrostátní přelety Manila - Panglao či Bohol (dle leteckého spojení), Cebu - Palawan a Coron - Manila 
 • 14x ubytování v hotelech se snídaní, 2x oběd
 • Pronajaté minivany na delších trasách, jeepney, linková loď, na kratších trasách místní linková doprava (nadzemka, autobus, jeepney) či taxi (auto či tricykl)
 • Poznávací okruh po ostrově Bohol včetně vstupů 
 • Výlet k vodopádům Magdapio 
 • Lodní výlet po podzemní řece v Sabangu a vstup do jeskyně, výletní loď s obědem po řece Loboc, 1x lodní výlet po Bacuitských ostrovech v El Nidu s obědem, 1x lodní výlet na Coronu  
 • Lodní výlet na jezero Baracuda
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a muzeí 
 • Spropitné
 • Environmentální poplatky cca 10 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 000 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se objednávají a hradí až v průběhu zájezdu v místní měně.

 • Jízda na zipline nad údolím 20 USD
 • Výlet loďkou do mangrovového porostu před západem slunce 10 USD
 • Další lodní výlet v Port Barton 25-30 USD

Uvedené ceny jsou orientační a mohou se na místě měnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený zájemcům o hlubší pohled do kultury Filipín, milovníkům exotické přírody a podvodního světa. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci charakteristické značné množství přesunů. Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá vozidla, autobus, džípy, minivany. Podnikneme i několik lodních výletů a využijeme k přesunům mezi ostrovy i trajekty a rychlé lodě. Cena zájezdu zahrnuje i místní přelety Manila - Panglao nebo Bohol (dle leteckého spojení), Cebu - Puerto Princesa a Coron - Manila.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a obvykle s klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a 1x oběd. Během pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, právě jsme se vrátili z dovolené "zážitkové Filipíny " a touto cestou bych chtěla moc poděkovat CK Livingstone za naprosto úžasný zájezd. Jeli jsme parta 10ti přátel a nám všem se dovolená velice líbila. Zejména děkujeme naší průvodkyni Růženě za perfektní organizaci, profesionální a pohodový přístup. Věnovala nám veškerý čas a plnila všechna naše přání jistě nad rámec svých povinností. Vždy milá, usměvavá a krásná jak navenek, tak i uvnitř.   Cestujeme hodně s různými CK, s Vámi jsme byli poprvé a určitě ne naposledy.  Moc děkujeme.

Manželé B.

16.1.2024

 Dobrý den  Rád bych se touto cestou. vyjádřil k naší dovolené Zážitkové Filpíny,během kterého nás provázela slečna Růžena Duchková. Obvykle recenze nepíšu ale tady opravdu musím. Celé putování po ostrovech a místních zajímavostech bylo naplánováno s lehkostí  a ohledem na možnou fyzickou opotřebovanost účastníků zájezdu. Přesto celé objevování přírodních,kulinářských a kulturních zajímavostí bylo nekončícím sledem zážítků. Bohužel nás potkala nepříjemnost  zrušeného letu z Manily do Puerto Princes a bylo třeba upravit program s ohledem na daný itinerář.... To jak tuto situaci slečna Duchková zvládla a vyřešila bylo obdivuhodné. Z našeho pohledu, a to i nejen díky tomu  že jsme byli na Filipínách s Vaší cestovní kanceláří již podruhé musím konstatovat že tato událost naopak hodnotu zájezdu ještě navýšila. Velmi rád Vás tímto informuji že z našeho pohledu je slečna Růžena Duchková průvodkyně která by měla být jak se říká placena zlatem a velmi si vážíme toho že jsme naši dovolenou mohli strávit pod jejím "dohledem" .  

Eva a Jiří J.

30.1.2023

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
23.7. - 12.8.2025
21 dní
Zážitkový Vietnam
222 Zážitkový Vietnam

Etnické skupiny, příroda i gurmánské zážitky

29.9. - 17.10.2024
+ další 1 termín
19 dní
Zážitkové Filipíny
249 Zážitkové Filipíny

Země sedmi tisíc ostrovů s tradicí Velikonoc

14.4. - 1.5.2025
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)