JAR - Svazijsko

161

JAR - Svazijsko

Pestrost duhového národa a safari

Z Kapského Města až do NP Kruger. Rozmanitá africká příroda a skvělé safari.

O prázdninách Příroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 12

Jižní Afrika je právem označována za místo, kde se promíchal celý svět v jedné zemi. Rozmanitá příroda národních parků s množstvím zvířat, krásné pláže, rozeklané skály Dračích hor, polopoušť ve vnitrozemí i bujná zeleň subtropických údolí. Bohatství tradic a rozmanitost kultur “duhového národa”. V šíři nabídky JAR nepředčí žádný jiný africký stát. Navštívíme nejvyhlášenější národní parky a rezervace v JAR, pobyt si zpestříme návštěvou Svazijska. Mimořádným zážitkem na safari bude lodní safari mezi hrochy v NP St. Lucia.

Jedna z nejoblíbenějších komfortních akcí do jižní Afriky. Pestrá mozaika navštívených míst – atraktivní Kapské Město, jihoafrické vinice, vyhlášená Garden Route se zastávkami na historicky známých nebo přírodně unikátních lokalitách. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Možnost individuálního prodloužení na 2 noci na Viktoriiny vodopády.

Termíny a rezervace

Termín:  8.8. - 23.8.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  80 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Sleva 5 000 Kč Dříve 85 500 Kč Sleva: 5 000 Kč  (Dříve 85 500 Kč)  Poslední 1 volné místo Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
Termín:  27.10. - 11.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  82 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  6.3. - 21.3.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  82 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Rezervovat
Termín:  17.8. - 1.9.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  85 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Jana

Jana Wilson

Osud ji zavál na samý jižní cíp afrického kontinentu. Trvale žije v Kapském městě, vdala se tu a dlouhá léta se věnuje průvodcování po JAR, Zimbabwe, Botswaně a Namibii. Je rozená optimistka a skvělá organizátorka. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů a zajímavostí ze života místních obyvatel a ...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Telička

Rodilý Brňák, který před velkoměstským shonem utekl do malé vesnice pod Hostýnskými vrchy. V minulosti byl zaměstnancem cestovní kanceláře Livingstone a průvodce dělal profesně. Přes různé pozice v mediální branži, včetně pětileté epizody finančního novináře, se dostal k desetiletému vedení časo...

Více informací o průvodci

Pavel Veselý 8.8. - 23.8.2024
?

David Švejnoha 27.10. - 11.11.2024
?

Jana Wilson 6.3. - 21.3.2025
17.8. - 1.9.2025
?

Roman Filipský

Marek Telička

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAR. Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí.

3. den

Fantastické panorama 12 apoštolů. Lodní výlet z Hout Bay na skaliska plná lachtanů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, jihozápadní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False Bay.

4. den

Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Botanická zahrada Kirstenbosch.

5. den

Nádhernou krajinou přes městečko Hermanus, které je známé výskytem velryb (červen-září) zastávka na nejjižnějším mysu Afriky – Cape Agulhas. Městečko Mossel Bay a muzeum Bartolomea Diase s replikou jeho původní karavely. Pohled domů můžete poslat z nejstarší poštovní schránky v Jižní Africe u stromu, kde nechávali svoji poštu již námořníci během dlouhých plaveb do Indie.

6. den

Putování po zelené Garden Route. Nejvyšší bungee jump na světě. NP Tsitsikamma. Krátký trek k visutému mostu přes ústí řeky Storms. Pobřeží lemované vysokými útesy pokrytými bujným lesním porostem. Nocleh v Port Elizabeth.

7. den

Přesun k NP Addo Elephant. Safari v otevřených vozech v třetím největším jihoafrickém národním parku s unikátním výskytem slonů kapských. Žijí zde i zebry, buvoli, pakoni a antilopy kudu. Nocleh v East London.

8. - 9. den

Přejezd do Durbanu na pobřeží Indického oceánu s možností odpočinku na pláži a koupání. Návštěva příjemného chrámu Hare Krishna. Prohlídka Durbanu. Historické centrum. Indian market s typickým kořením. Velkolepá promenáda Golden Mile plná zábavných atrakcí. Fakultativně návštěva botanické zahrady.

10. den

Hlavní atrakce přímořského Durbanu. Akvárium a delfíní show. Přejezd do St. Lucia. Podvečerní nezapomenutelná plavba mezi hrochy, krokodýly a vodními ptáky v Greater St. Lucia Wetlands s jedinečnou zvířenou a květenou (UNESCO).

11. den

Safari v otevřených safari vozech v nejstarším národním parku v JAR - Hluhluwe-Umfolozi. Místo s největší koncentrací nosorožců černých i bílých na světě. Uvidíme je oba najednou? Nepřeberné množství buvolů, antilop a zeber.

12. den

Skrze království SVAZIJSKO. Hlavní město Mbabane má jen padesát tisíc obyvatel! Královské údolí Ezulwini. Návštěva místního trhu, přehrada Maguga. Poznávání svazijských tradic vyvrcholí návštěvou tradiční svazijské vesnice.

13. den

Den pravé africké přírody. Celodenní safari v otevřených safari vozech v NP Kruger, jednom z nejznámějších parků Afriky. Kromě žiraf, gepardů, antilop a řady dalších zvířat máme šanci vidět “velkou pětku” (slona, nosorožce, buvola, lva a levharta).

14. den

Vyhlídková cesta Panorama Route v severní části Dračích hor. The Pinnacle - skalní jehla. Skalní okno God´s Window a Wonder View. Pěší výlet mlžným pralesem plným bromélií. Vodopád Berlyn Falls. Sjezd do údolí řeky Blyde. Přírodní skalní hrnce Bourke´s Lucky Potholes. Výhledy do třetího největšího kaňonu světa Blyde River Gorge. Skalní homole Three Rondavels. Vodopády Lisbon a zlatokopecké městečko Pilgrims Rest.

15. den

Přejezd do Johannesburgu. Odlet zpět do Evropy.

16. den

 Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým klimatizovaným mikrobusem
 • Ubytování 13x v kvalitních hotelech 3* se snídaní
 • Vstupy do národních parků Tsitsikamma, Kruger, Addo Elephant, St. Lucia Wetlands, Hluhluwe-Umfolozi
 • Vstup na Mys Dobré naděje
 • Lodní výlet v Hout Bay, tučňáci v Boulders
 • 3x safari v otevřených vozech
 • Plavba mezi hrochy v NP St. Lucia
 • Český průvodce
 • V prodloužení o Viktoriiny vodopády: Letecky Johannesburg - Viktoriiny vodopády a zpět. 2x ubytování v hotelu se snídaní. Bez účasti českého průvodce.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Fakultativní aktivity
 • Vstupy do památek a ostatních atrakcí cca 60 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lanovka na Stolovou horu: 30 USD
 • Cape Town - Akvárium: 6 USD, botanická zahrada 7 USD
 • Námořní muzeum v Mossel Bay: 7 USD
 • Delfíní show a vstup do akvária v Durbanu: 17 USD
 • Tradiční zulská vesnice:  30 USD

Velikost skupiny

Cestujeme ve skupince již od šesti osob. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu zájezdu využíváme stejné pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce nebo místní řidič. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do safari oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích, při prodloužení na Viktoriiny vodopády v hotelu se snídaní.

Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. V případě individuálního prodloužení se letecky přesuneme z Johannesburgu na Viktoriiny vodopády, kde zájemci o individuální pobyt absolvují závěrečné 2 dny programu bez účasti českého průvodce. 

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech, penzionech nebo bungalovech, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V rámci ubytování je zajištěna snídaně.

Na některých místech je součástí vybavení hotelu i bazén. S dalším stravováním během dne je nápomocen průvodce, a to výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Jiné požadavky a omezení

JAR vyžaduje pro občany Slovenské republiky vstupní víza. Vízum do JAR je nutné vyřídit před cestou, vyřizuje se ve Vídni.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, před týdnem jsme se vrátili ze zájezdu 161 po Jihoafrické republice.  Jezdíme s vámi už hodně dlouho, ale toto byl naprosto nejkrásnější zájezd. Kombinace měst s národními parky byla vyvážená. Největší obdiv a dík patří Janě Wilson. Známe Janu již z Namíbie, takže jsme čekali vysoký standard, ale skutečnost předčila očekávání. Opět studnice znalostí ze všech možných oblastí. Dlouhé přejezdy vyplňovala povídáním z historie i současnosti země, na požádání zastavila na focení, reagovala na naše potřeby. 

Jitka N.

9.3.2020

Ráda bych vyzdvihla průvodkyni Janu Wilson. Kromě znalostí, laskavosti a lidského rozměru se s ní člověk nebojí ani v autě, ani v davu...

Kateřina J.

9.3.2020

Dobrý večer z Bratislavy, nedávno sme sa vrátili z krásnej cesty po Juhoafrickej republike. Chcem poďakovať... Krásne zostavený zájazd, starostlivo premyslený program. Bolo vidieť a cítiť celý čas a na každom kroku že cesta, program ubytovanie bolo zostavené a vybraté ozaj dosledne. Posledné ubytovanie  bolo podpriemerné, ale v oblasti kde sme boli asi veĺa možností nebolo. No a pani sprievodkyňa Janka......to je taká devíza pre cestovnú kanceláriu! Bola s nami telom, mysľou i dušou....neviem ako sa to dá dokázať. Tolko kilometrov a potom starostlivosť o nás a ešte tie vedomosti a informácie, ktoré sa nám snažila podať uplne do detailu. Ale to Vy iste viete.....len samé superlatívy! Ešte raz  veľmi pekne ďakujem a robím Vám skvelú reklamu tu na Slovensku. S vďakou za nezabudnutenú cestu

Alena H.

26.11.2018

Dobrý den, v neděli jsme se vrátili z naprosto vynikajícího zájezdu č.161 JAR- Svazijsko. Všichni jsme byli naprosto spokojení a nadšení. Průvodkyní byla Jana Wilson, téměř neskutečná osoba. Vynikající člověk. Neměla chybu. Byla tam skutečně pro nás a nic pro ni nebyl problém. Myslím, že to byl jeden z mých nejhezčích  zájezdů a Jana se podílela největším dílem. Děkuji velice celé cestovce. Takovéto zájezdy jsou prostě skvělé.

Marcela R.

21.11.2018

Dobry den, miesto vyplnenia doraznika sa vyjadrim radsej takto. Dakujem za skvely zajazd. Ze je Jana Wilson profesionalna, vyborna a naviac velmi ochotna sprievodkyna asi ani nemusim, ale chcem duplikovat. Naviac nam az neskutocne vyslo pocasie, co je prijemny bonus. Safari v otvorenych vozoch bolo uzasne aj vzhladom k tomu co sa nam podarilo vidiet. Som ocarena Afrikou a je mi luto, ze som nazacala s jej poznavanim prv - aj ked to bolo viac o okolnostiach ako mojej voli. Pozdravujem a prajem vsetko dobre.

Alena V.

19.11.2018

Rády bychom poděkovaly Janě Wilson, která byla naší průvodkyní na zájezdu JAR - SVAZIJSKO komfortněji v srpnu 2018. Jana je profík s neustálým úsměvem a dobrou náladou. Její znalosti, ochota, historky a vtipy během celého zájezdu byly úžasné. Dovolená se vyvedla na jedničku právě hlavně kvůli Janě samotné, ale i dobré partě a přejícímu počasí (bez deště). Kdo váhá s tímto zájezdem - můžeme vřele doporučit a ničeho se nebát. Hotely perfektní, převážně i s lednicí, varnou konvicí a někde i celou kuchyní,takže když se Vám nechce večer jít na večeři do restaurace, tak máte možnost si uvařit něco v pohodlí pokoje.Každý den byl čas i na nákup jídla (oběd,svačiny atd.). Jana vždy ochotně zastavila u supermarketů. Tomuto zájezdu nemáme co vytknout, stejně jako když jsme byly s CK Livingstone na Aljašce. 

Monika D. a Alice J.

31.8.2018

Dobré odpoledne, v neděli jsem se vrátila ze zájezdu JAR + Svazijsko. Ráda bych  ještě jednou poděkovala Vašim prostřednictvím  naší průvodkyni paní Janě Willson.  Erudovaná empatická dáma s nevyčerpatelnou energií, optimismem, obětavostí a výborná řidička, která nám pobyt v Africe dokázala nesmírně zpříjemnit, i když nám počasí nebylo příliš nakloněno. Kéž by bylo takových průvodců mnohem více. Příjemný den

Radmila N.

27.8.2018

Dobrý den, chtěli bychom tímto poděkovat vaší cestovní kanceláři za vzorné zajištění a organizaci zájezdu, kterého jsme se zúčastnili. Stále ještě vstřebáváme všechny zážitky z naší cesty. A stále se divíme tomu, co všechno dokázala během zájezdu s úsměvem a vždy v dobré náladě zařídit, domluvit, odvyprávět a bezpečně odřídit paní Jana Wilson. Děkujeme.

Ludmila a Josef Š.

21.9.2017

Dobrý den, chci moc poděkovat za dokonale zorganizovaný zájezd do JAR a Svazijska. Zcela předčil mé očekávání a  jistě mají stejný názor i ostatní lidé ze skupiny. Naprosto vynikající byla Jana Wilson, která nám splnila všechna, i nevyslovená, přání. Něco jsem již procestoval, ale toto byla nejlepší průvodkyně ze všech mých cest. Děkuji. S pozdravem  

Karel Simon

1.9.2017

Dobrý den, posíláme hodnocení zájezdu 161, který jsme absolvovali. Vrátili jsme se nadšeni nejen tím, co všechno jsme viděli, ale i tím, jak se o nás Jana Wilson jako průvodkyně dokázala postarat, kolik nám toho řekla a jak výbornou atmosféru dokázala vytvořit. Sdělila nám velké množství informací, přitom záživnou formou, se smyslem pro humor. Dokázala improvizovat, přizpůsobit časování aktivit počasí i situaci. Považujeme ji za jednoho z nejlepších průvodců, které jsme kdy zažili.  Skvělá byla možnost projet i národní park Hluhluwe v otevřených autech - safari pak má úplně jinou atmosféru a místní lidé s velkou pravděpodobností hledají místa k setkání se zvířaty. To, co jsme v tomto parku viděli při setkání skupiny nosorožců a slonů u napajedla, to bylo asi vyvrcholením celého zájezdu a zřejmě se to nepodaří zažít každé skupině. Děkujeme a těšíme se na příští zájezd s Livingstone.

Jarmila a Josef D.

6.9.2016

Dobrý den, právě jsme se vrátili ze zájezdu JAR a Swazijsko komfortněji 13.- 27.8.2017 a protože se mi nedaří naskenovat Váš dotazník, posílám vám své dojmy touto cestou. Zájezd byl opravdu skvělý a celá rodina (cestovali jsme se dvěma dětmi ve věku 13 a 10 let) jsme byli nadšeni. Výborný program, který zahrnoval rozmanitost JAR v celém spektru, dobré ubytování a především skvělá průvodkyně paní Jana Wilson. Výborná řidička, skvělá organizátorka a vtipná vypravěčka nabitá informacemi a praktickými znalostmi tamějšího života. Ještě jednou bychom jí chtěli poděkovat za nezměrnou trpělivost a ochotu se kterou se nám věnovala a nám i našim dětem pootevřela nové obzory. Kromě průvodkyně se nám na zájezdu nejvíce líbilo "opravdové" safari v otevřených vozech s místními průvodci z parku. Zážitek je mnohem intenzivnější než v uzavřeném autě, nemluvě o tom, že místní průvodci spolu navzájem stále komunikují a sdělují si, kdo viděl něco zajímavého. O zájezdu jsme se dozvěděli z internetu, rozhodující pro nás byla destinace a termín. Podněty na zlepšení nemáme a příští rok by nás zajímala Jižní Amerika. S pozdravem 

Jiřina a Norbert N.

4.9.2017

Velmi se mi líbil program cesty, organizační zabezpečení průvodci (Jana Wilson a Katka Andrlová odvedly maximálně profesionální práci).

Žižkovi

26.9.2016

Chtěla bych poděkovat naši průvodkyni Janě Wilson, která nám jak svými odbornými znalostmi, ale také velmi kamarádským způsobem zpříjemnila celý zájezd. Troufám si říci, že je jedna z nejlepších průvodců, které znám. Budeme se těšit zase na nějaký zájezd komfortněji. Přeji mnoho úspěchů.

Vaingátovi

12.4.2015

Děkuji za skvělé průvodcování a řidičské schopnosti Pavla Veselého . Doufám, že se setkáme třeba zase v jiné exotické destinaci a dáme pivko v nějaké originální hospůdce. :-)  Do Durbanu zdraví

Pavel S.

12.5.2014

Byli jsme velice spokojeni. Dokonalá práce a neskutečná obětavost průvodkyně Jany Wilson. Její velké znalosti země i její historie zájezd a celý pobyt nesmírně obohatily. S takovým "výkonem" průvodkyně jsme se dosud nesetkali. Zájezd by se klidně mohl jmenovat i JAR a Svazijsko komfortně :-)   S pozdravem a přáním pěkného dne.

Milena A.

10.3.2014

Dobrý den, v neděli jsem se vrátil z krásného pobytu v Jižní Africe a rád bych touto cestou moc pochválil průvodkyni Janu za její práci. Dovolím si tvrdit, že po celou dobu pobytu se nám věnovala na 200% a i její zásluhou se jednalo o jeden z nejlepších zájezdů, které jsem kdy absolvoval. Děkuji za skvělou dovolenou a přeji hodně úspěchů v podnikání.

Martin H.

27.11.2013

Dobrý den, minulý týden jsme se vrátili ze zájezdu pořádaného vaší CK a musím říct, že nemám, co bych vytkla :-). Celé dva týdny v JAR byly absolutně pohádkové - vyšlo jak počasí tak i zvířata se ukázala v celé své kráse i velká pětka. Nicméně nemalý podíl na tom má i vaše průvodkyně Jana Wilson, která je absolutní profesionál na svém místě a ví o té zemi neskutečně mnoho informací a vždy skvěle poradí. S vaší CK jsem cestovala podruhé a rozhodně né naposledy. Už nyní pošilhávám po Číně. Mějte se krásně a ještě jednou děkujeme za bezproblémovou dovolenou. 

Klára a Jindřich K.

22.11.2016

Vážení a milí přátelé z Livingstone/nu/,v neděli 20.11.2016 jsme se vrátili ze 14 ti denního zájezdu po Jihoafrické republice. Zúčastnili jsme se již několika zájezdů do daleké ciziny,ale tento překonal všechna naše očekávání.Nejenže je tato země nádherná,ale hlavně díky naší úžasné průvodkyni paní Janě Wilson jsme byli nesmírně spokojeni. Janinka/jak jsme jí s láskou říkali/je perla mezi průvodci,je nesmírně obětavá,vstřícná,nic není pro ní problém,dokonale ovládá svoji profesi/místopis,dějiny,podrobnosti o ekonomice,politice atd/včetně brilantnímu řidičskému umění,zkrátka díky jejímu víc než profesionálnímu přístupu a výkonu jsme neměli jediný problém.Myslíme si zcela upřímně, že Vaše cestovní kancelář má být na koho hrdá!  Tak ještě jednou moc děkujeme za krásný výlet a dokonalý výběr průvodkyně.  Se srdečným pozdravem

Karel S. a Eliška S.

25.11.2016

Naše dovolená byla naprosto úžasná a to především díky průvodkyni Vámi zajištěné paní Janě Wilson. Již jsme kus světa procestovali, ale s takto naprosto perfektním a profesionálním přístupen jsme se ještě nesetkali. Paní Jana Wilson je opravdu kapitalisticky myslící žena, která přemýšlí jen o tom, aby její klienti byli naprosto spokojeni a to na 200%. A až v poslední řadě si vzpomene, že taky nějak musí spát a jíst ona. Je nesmírně milá, optimistická, vždy si věděla rady a cítili jsme se s ní naprosto bezpečně, a to jak v černošských čtvrtích, tak v národním parku, kde kolem nás procházeli velká stáda slonů, nosorožců... Bylo vidět, že neriskuje a má tu zkušenost, že ví co dělat. Moc se mi líbilo, jak se přesně snažila vycítit naše potřeby a podle toho nám připravit program, bydlení i stravování. Děkujeme Vám za krásnou dovolenou.

Helena D.

10.8.2015

Podobné zájezdy

To nejlepší z Namibie
125 To nejlepší z Namibie

Země barev, pouště i bohaté safari

3.9. - 15.9.2024
+ další 1 termín
13 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

10.4. - 28.4.2025
+ další 1 termín
19 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie
147 Zimbabwe - Botswana - Namibie

Safari v deltě Okavanga

10.11. - 26.11.2024
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)