Alžírsko

165

Alžírsko

Římské památky i Sahara

Vyvážená kombinace poznávání památek na severu země a pobytu v poušti.

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 – 10

Z Alžírska vybíráme to nejlepší, co se v bezpečné části země dá poznat. Kasba ve městě Alžír, neuvěřitelně zachovalá římská města Džemila, Timgad nebo Tipasa. Constantine uchvátí hlubokou soutěskou, Ghoufi pak kaňonem s původními vesnicemi. Čtyři noci pak strávíme kempováním v pouštní oblasti Tassilis, kde skalní útvary ční z písku Sahary. 

Zájezd určený všem, kdo mají touhu poznávat památky i dobrodružnou povahu. Alžírsko nabízí obojí. Čeká nás cesta po stopách neolitických lidí, římanů, numidských vládců i pouštních nomádů, jízda v jeepech i treky v poušti, to vše završené romantickými nocemi v pouštních kempech pod hvězdami. O historických, společenských i náboženských událostech během cesty bude vyprávět znalec arabského světa. 

Termíny a rezervace

Termín:  23.11. - 7.12.2024 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  79 300 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  10.4. - 24.4.2025 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  79 300 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Sheila

Sheila Singhová

Pracuje již více než 20 let jako průvodce zájezdů po celém světě. Nejvíce si zamilovala Střední východ a Afriku, kde tráví většinu roku ať už pracovně či soukromě. Ráda se zaměřuje na země, které jsou cestovatelsky méně navštěvované ať už z důvodu, že teprve „čekají na své objevení“ či se do nic...

Více informací o průvodci

Lenka Hrabalová

Sheila Singhová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Alžíru, hlavního města Alžírska. Kasba - labyrint uliček starého města pod citadelou (UNESCO). Palác Dey, budova admirality, katedrála Notre Dame d´Afrique s impozantní bronzovou sochou Panny Marie, Bastion 23, město si prohlédneme opravdu důkladně. Ochutnáme už zde šakšúku, hariru nebo tažín? Nocleh v Alžíru.

3. den

Cesta po pobřeží na západ do Tipasy (UNESCO) - krásně položené fénicko-římské osady na břehu Středozemního moře. Antický přístav Cherchell se skvělým muzeem, velkolepé mauretánské královské mauzoleum Kbor. Mimořádné archeologické komplexy Maghrebu. Nocleh v Alžíru.

4. den

Ráno vyjedeme do hor k nejkrásnějšímu římskému městu Severní Afriky - Džemily (UNESCO). Trajánův vítězný oblouk, mohutná sloupořadí, mozaiky, divadlo, lázně. Odpolední návštěva monumentální numindské kuželovité mohyly Medracen, která pochází ze 3. století př.n.l. Nocleh v Timgadu.

5. den

Prohlídka archeologické perly Timgadu (UNESCO) s neobyčejně zachovalým půdorysem římského města, které bylo až do 19. století ukryto pod nánosy písku – ulice, sloupy, amfiteátr, vítězný oblouk, veřejné latríny. Pocit, jako bychom doslova kráčeli ve šlépějích Římanů. Přesun do Ghoufi, městečka ukrytého ve spektakulárním kaňonu. Ovocné i palmové háje na pozadí pískovcových skal, berberská architektura i pohled do geologické historie země. Nocleh v Ghoufi.

6. den

Projdeme se po strmých svazích soutěsek v masivu Aurès, budeme rozjímat mezi vesnicemi a opuštěnými ovčíny, mezi zbytky ovocných a datlových zahrad, které lemují řeku. Po obědě přesun do Constantine. Nocleh v Constantine.

7. den

Constantine - město s nádhernou polohou nad 140 m vysokou soutěskou nás okouzlí svými šesti mosty a vodopádem, římským akvaduktem, antickým Ďáblovým mostem. Navštívíme i novou obří mešitu Emira Abdelkadera s islámskou univerzitou. Nocleh v Constantine.

8. den

Dnes nás čeká další perla mezi římskými památkami, město Tiddis s výhledy do okolních hor. Odpolední přelet do Djanet. Nocleh v Djanet.

Pětidenní pobyt v poušti.

9. den

Jeepy vyjedeme na pětidenní nezapomenutelný pobyt v poušti s plným servisem v oblasti Tassilis. Vstoupíme přes Wádí In Djaren – místní krajina je zde poznamenána mořskou erozí a temnou lávou dávných podzemních sopek, které tu a tam pokrývají světlý pískovec. Pěšky se vydáme za malbami a rytinami, které svědčí o tisícileté úrodnosti Sahary. Kempování v poušti. Romantika západů i východů slunce, hvězdné nebe bez světeleného smogu.

10. den

Ranní přejezd vozidlem obrovským kaňonem In-Djaren až do působivých oblouků oblasti Tamezguidat. Tůra mezi pískovcovými katedrálami, věžemi i oblouky. Mimořádné pohledy i vyhlídky. Kempování v poušti.

11. den

Z oblasti Tamezguidat se vydáme směrem na jihovýchod. Pískovcové koridory se zde rozšiřují do rozlehlých wádí, z erodovaných skal vznikají pestrobarevné duny. Sahara čaruje.  Kempování v poušti.

12. den

Túra v oblasti Tin Merzouga, krajinou nekonečné pouštní rozmanitosti. Terénní vozidly zajedeme do dnes neobydleného Oued In Djaren, abychom objevili další rytiny a malby skryté v záhybech útesů Ouan Zaouatane, němé svědky bohatého lidského osídlení v době neolitu. Místo zvané "mešita" je jedno z nejpozoruhodnějších. Kempování v poušti.

13. den

Cestou na sever je měsíční krajina vystřídána akátovými lesy. Návrat do Djanet na hotel, kde bude možno se osprchovat. Pokud čas dovolí, prohlídka Djanet a místního tržiště. Večerní let do Alžíru.

14. den

Pohodový den ve městě Alžíru, návštěva památek nebo botanické zahrady. Poslední nákupy.

15. den

Letecký návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Místní přelety Constantine - Djanet, Djanet - Alžír
 • Veškerá pozemní doprava (minibus a částečně terénní vozy)
 • Ubytování v hotýlcích se snídaní, v poušti ve vybavených stanech s plnou penzí
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby
 • Zvací dopis včetně povolení

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy a spropitné, cca 200 EUR
 • Vízum 2 400 Kč (při vyřízení přes Livingstone + 1 000 Kč)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj mimo pobyt v poušti 7 900 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Na severu Alžírska se budeme přesunovat vlastním minibusem, náplní je poznávání památek, měst a přírodních krás. Na jihu nás potom čeká intenzivních pět dní v poušti, kde se budeme pohybovat jeepy a procházet se pěšky mezi skalními útvary. Do programu není zahrnut žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie, na jihu v poušti pak ve vybavených pouštních kempech.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, chtěla bych touto cestou vyjádřit mou velkou spokojenost s průběhem cesty po Alžírsku. Lenka Hrabalová má velmi dobré znalosti o dané lokalitě a taky vysokou kvalitu jako průvodce. Při pobytu na poušti byla pro mne milým překvapením úroveň poskytnutých služeb.  Měli jsme dostatek vody i jídla. Jídlo bylo velmi chutné vč. čerstvé zeleniny. Oceňuji také rychlé zajištění náhradních letenek za zrušený let přes Paříž. Lenka M. 

Lenka M.

29.4.2024

Podobné zájezdy

Maroko
199 Maroko

Maurská architektura a nekonečné pouště

29.9. - 13.10.2024
+ další 1 termín
15 dní
Jordánsko
264 Jordánsko

Památky Blízkého východu

19.10. - 26.10.2024
+ další 1 termín
8 dní
Trekové Jordánsko
291 Trekové Jordánsko

Perly Blízkého východu aktivně

2.11. - 9.11.2024
8 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)