Bhútán

238

Bhútán

Festivalové veselí a poslední Šangri-la

To nejlepší z Bhútánu v komfortním balení

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a barvitá himálajská příroda jako pohádková kulisa života běžných lidí. Mimořádný zážitek během letu z Bumthangu do Paro. To vše s plnou penzí a službami na vysoké úrovni. Možnost prodloužení o Káthmándské údolí v Nepálu. Kultura Névárců, významné památky starobylých měst Káthmándú, Patánu a Bhaktapuru. Během jarního i podzimního termínu navíc budeme svědky tradiční slavnosti Tshechu s náboženskými tanci v maskách!

Kulturně-poznávací zájezd vhodný pro všechny věkové skupiny. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která zde vzkvétá už po celá staletí. Šance poznat, jak může jít pokrok ruku v ruce s tradičními hodnotami. Během cesty budeme mít dostatek času poznat to nejlepší z přírodních krás, kulturního a náboženského bohatství i tradiční život místních obyvatel. Možná je i kratší varianta zájezdu bez návštěvy Nepálu.

Termíny a rezervace

Termín:  1.10. - 17.10.2022 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  124 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  1.10. - 13.10.2022 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  116 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 11.1.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  124 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 7.1.2023 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  116 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  27.3. - 12.4.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  124 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  27.3. - 8.4.2023 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  116 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  15.10. - 31.10.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  124 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  15.10. - 27.10.2023 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  116 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Michal Thoma

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Přílet do hlavního města Káthmándú a ubytování v hotelu. Objevování lákadel a bizarních kontrastů turistické čtvrti Thamel.

3. den

Letecky do BHÚTÁNU, Země hřmícího draka. Panoramatický výhled na hřeben Himálaje s Everestem a Kančendžongou. Hlavní město Thimphu. Zastávka u tradičního mostu z železných řetězů Tachog Ihakhang a návštěva hradu Tashichho Dzong, sídla krále a vlády.

4. den

Prohlídka pamětihodností Thimphu. Vyhlídka na město od gigantické sochy Buddhy, pomník třetího krále Památeční čhörten zaplněný věřícími, procházka městem bez jediného semaforu zakončená na hlavní poště s možností nakoupit vzácné bhútánské známky. Starobylý chrám Changankha Lhakhang a rezervace národního zvířete Takina. Přejezd do Wangdue přes průsmyk Dochu-La (3 050 m) s úžasnými horskými panoramaty za dobrého počasí.

5. - 6. den

Pěší výstup ke chrámu Khamsum Lhakhang, malebné pohledy do údolí. Nejkrásnější hrad Punakha zvaný Palác velikého štěstí. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přejezd do ledovcového údolí Phobjikha v Černých horách. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí. Pěší výlet malebným údolím zakončený u historického kláštera Gangtey. Krajina nedotčená moderní civilizací. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí a ochutnávka tradičních jídel i slaného čaje a pálenky ara.

7. - 9. den

Malebné putování do Jakaru v centrálním Bhútánu se zastávkou v Trongse. Prohlídka hradu, který je rodovým lénem královské rodiny Bhútánu. Znamenité muzeum v hradní hlásce. Pamětihodnosti Bumthangu. V podzimním termínu zde zažijeme slavnost Tshechu. Starobylé kláštery Jampey Lhakhang a Kurjey Lhakhang. Procházka ke klášteru Tamshing Gomba. Degustace místního piva „Červená panda“. Palác Ugyencholing v údolí Tang. Mystické jezírko Membartsho a ženský klášter.

10. - 11. den

Vnitrostátní přelet do Paro je mimořádný zážitek. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m), nejvyšší hora světa bez lidské stopy. Prohlídka Paro. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha. Během jarního termínu zde zažijeme slavnost Paro Tshechu. Výstup ke chrámu Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, které je „zavěšené“ na strmém útesu. Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, chrám z 8. století Kuichu Lhakhang.

Možnost zkrácení bez Nepálu. Odlet 12.den.

12. - 13. den

Letecky do NEPÁLU. Další šance vidět Everest!  Přílet do Káthmándú. Buddhistická stúpa Boudhanáth a přesun do Bhaktapuru, historicky zachovalého města. Nocleh v Dhulikelu na okraji Káthmándského údolí – uvidíme ráno himálajské panorama? Buddhistický chrám Namo Buddha a pěší výlet vesnickou krajinou s výhledy na hory. Večer spalování zesnulých v Pashupatináthu a ohňová ceremonie aarti. Přesun do turistické čtvrti Thamel.

14. - 15. den

Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let k Everestu. Návštěva královského města Patan se znamenitým muzeem a krásnými chrámy. Královské náměstí Durbar Square. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí? Riksha rallye do hotelu. Stúpa Svajambhúnáth a přilehlé svatyně. Prostranství Buddha Chowk s třemi gigantickými sochami světců. Lanovkou na hřeben Chandragiri a pěší procházka s nejkrásnějšími výhledy na Káthmándské údolí.

16. - 17. den

Odlet z Káthmándú a letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelety Kátmándú - Paro, Bumthang - Paro, Paro – Káthmándú
 • Doprava pronajatými auty
 • 14x/10x ubytování v kvalitních hotelech se snídaní
 • Vstupní permit
 • Plná penze a servis v Bhútánu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Nepálu 30 USD po příletu, do Bhútánu 1 300 Kč
 • Stravování v Nepálu kromě snídaní
 • Vstupy v Nepálu cca 50 USD
 • Spropitné
 • Fakultativní vyhlídkový let k Everestu cca 210 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 600 Kč (17 dní) / 6 600 Kč (13 dní)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let k Everestu cca 210 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Kulturně-poznávací zájezd vhodný pro všechny věkové skupiny. Na své si přijdou cestovatelé se zájmem o historické památky, kulturu, zvyky a tradice dvou malých zemí pod Himálajem. Po celou dobu zájezdu budeme využívat pronajatá vozidla – komfortní autobusy, mikrobusy. Letecky se přesuneme na trase Kátmándú - Paro, Bumthang - Paro, Paro – Káthmándú.

Během jarního i podzimního termínu budeme svědky tradiční slavnosti Tshechu. Budou k vidění dramatické tance ve strašidelných maskách buddhistických bohů a démonů, tradiční hudba a další kulturní program. O jedinečnou atmosféru se postarají desítky tančících mnichů a stovky přihlížejících věřících. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v dobrých hotelových kategoriích (zvláště na západě Bhútánu), v údolích směrem na východ jde potom o ubytování v rázovitých dřevěných stavbách typu švýcarských srubů s kamny. V Káthmándú budeme bydlet v dobrém hotelu s vlastním příslušenstvím. Hotel je umístěn ve známé čtvrti zahraničních turistů Thamel, zhruba čtvrt hodiny pěšky od historického centra.

V Bhútánu je v ceně zájezdu zahrnuta plná penze, nelze si však vybírat z hotelového menu, hotel připravuje stravu formou švédského stolu. V nepálské a indické části cesty není strava s výjimkou snídaně v ceně zájezdu zahrnuta. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Ve čtvrti Thamel, kde v Káthmándú nocujeme, je dostatek nejrůznějších krajových restaurací rozličné cenové kategorie, průměrně za den utratíte kolem 20-25 dolarů na osobu.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál
230 Čína - Tibet - Nepál

Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

4.4. - 21.4.2023
+ další 1 termín
18 dní
Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

21.10. - 4.11.2022
+ další 2 termíny
15 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
246 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Posvátná místa Himálaje

4.4. - 30.4.2023
+ další 1 termín
27 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog