Zážitkový Laos

241

Zážitkový Laos

Blíž přírodě, blíž k místním lidem

Malebný kout bývalé Indočíny

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Co si představíte, když se řekne Laos? Že nevíte? Nevadí, my vám prozradíme tajný tip Pro cestovatele je Laos tou nejméně známou ze všech zemí jihovýchodní Asie. Neprávem opomíjený malebný kout bývalé Indočíny jenom proto, že na rozdíl od svých hojněji navštěvovaných sousedů nemá moře. O to víc jsou pak návštěvníci překvapeni a okouzleni nevídaně pestrým mixem zážitků.

Laos nabízí cestovatelům stále ještě autentický, nekašírovaný životní styl Asie. Z nekonečných zelených lesů ční strmé krasové hory s jeskyněmi. V údolích kolem řek spokojeně žijí polozapomenuté vesnice etnických menšin. Ze zelených úbočí tečou desítky vodopádů. Majestátní Mekong tvoří přirozenou tepnu krajiny. Unikátní památky si v ničem nezadají se známějšími sousedy, naopak je v mnohém předčí a nadto netrpí zástupy turistů. V této roční době, po období dešťů, je příroda nejhezčí. Počasí je svěží, vodopády jsou plné vody, na polích probíhá sklizeň rýže. Pojďte tajemný Laos prozkoumat aktivně od severu k jihu s námi. Po cestách, na lodi i podzemím. V tomto programu vám nabízíme to nejlepší z laoské přírody, historie a chutí.

Termíny a rezervace

Termín:  23.10. - 7.11.2022 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  66 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  22.10. - 6.11.2023 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  68 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do LAOSU. Země majestátného Mekongu, zelených kopců a vodopádů. Buddhistické kláštery, etnické vesnice a památky, které vás překvapí. Nocleh na palubě letadla.

2. den

Přílet do Luang Prabang. Pro zájemce návštěva nočního trhu. Záplava ručně tkaných a dřevěných výrobků. První ochutnávky laoského jídla. Tradiční laoská bylinná sauna, masáže chodidel i celého těla. Nocleh v Luang Prabang.

3. den

Prohlídka bývalého královského města Luang Prabang (UNESCO). Právem se řadí mezi nejpůvabnější města Asie. Usazené v zelených kopcích na břehu Mekongu, oplývá nespočtem krásných chrámů a pagod. Ranní trh s neopakovatelnou atmosférou. Neznámé plody, koření, žáby, ryby, úlovky z lesa, řasy z Mekongu… Překvapivě harmonický mix tradiční laoské a francouzské koloniální architektury ve své nejlepší formě. Bývalý královský palác – dnes Národní muzeum. Nejstarší chrám města Wat Xienthong se stromem života i pohřebním vozem členů královské rodiny. Odpoledne výlet na vodopády Kuang Si, kde se osvěžíme v křišťálové vodě a nahlédneme do záchranného centra medvěda malajského. Nocleh v Luang Prabang.

4. den

Odjezd z Luang Prabang do lesů v hornaté oblasti na severu Laosu. Po cestě se zastavíme ve vesnicích etnických menšin a na oběd v lokální restauraci. Vyhlídku na město Oudomxai si vychutnáme z kopce se stúpou Phou That. Návštěva vodopádu Nam Kat Yorlapa v chráněné rezervaci Phou Hiphi. Vesnice příslušníků etnika Khmu, které se z velké části ještě drží své původní víry – animismu. Nocleh v Nam Kat Yorlapa.

5. den

Přesun zelenou krajinou do Muang Laa, kde navštívíme poutnický chrám Wat Phra Singkham se starobylou sochu Buddhy, která má moc plnit přání příchozím zdaleka i zblízka. Návštěva slaných termálních pramenů. Kolem řeky Nam Phak do vzdálené vesnice Pak Nam Noi, kde příslušnice národa Akha stále chodí a pracují v tradičních krojích. Vesnice horských kmenů Lao Lee a Loma v civilizací málo dotčené krajině. Nocleh ve vesnici Muang Khua.

6. den

Dřevěnou lodí po proudu řeky Nam Ou. Plavba krásným údolím kolem vesniček, s obědem po cestě. Po příjezdu do vesničky Ban Sop Chem se ubytujeme u místních lidí. Poznáme život horalů zblízka a navštívíme domácí tkalcovskou dílnu. Zde nebudeme jenom diváci, kteří obdivují šikovnost místních lidí, ale tentokrát budeme mít i možnost ukázat svou zručnost. Utkáme si výtvor vlastníma rukama? Nocleh v Sop Chem.

7. den

Dál na jih lodí po řece Nam Ou do vesnice Muang Ngoi uprostřed krasových kopců. Pěší výlet idylickou vápencovou krajinou k jeskyni Tham Kang. Jako přirozený úkryt ji využívali vesničané při bombardování během americko - vietnamského konfliktu. Nocleh v Muang Ngoi.

8. den

Pěší výlet rýžovými políčky z vesnice Ban Sop Kong ke skrytému vodopádu Tad Mok. Možnost koupání v jeho chladivé vodě. Poslední úsek plavby lodí po řece Nam Ou do městečka Nong Khiaw pod vápencovými útesy. Odpolední návrat pozemní dopravou zpátky do Luang Phrabang. Nocleh v Luang Prabang.

9. den

Tento den pronikneme ještě hlouběji do každodenního laoského života v bezprostředním okolí Luang Prabangu. Living Land - unikátní návštěva laoské farmy, kde si během pár hodin můžeme zkusit všechny fáze pěstování rýže od sázení po sklizeň, včetně orání s vodním buvolem. Odměnou nám bude nejen raritní zkušenost ale i chutný oběd připravený z místních surovin. Odpolední návštěva kaskádovitých vodopádů Tad Sae se sloním táborem. Možnost jízdy, a dokonce i koupáni se slonem ve vodopádech. Pro zájemce bude v podvečer připravena škola vaření laoské kuchyně přímo doma u našeho lokálního průvodce. Víc autenticky už to nejde. Společně nakoupíme suroviny na místním trhu, pod jeho dohledem navaříme a výsledek společně povečeříme. Nocleh v Luang Prabang.

10. den

Přesun z Luang Prabang na jihozápad, do města Phonsavan, které je výchozím bodem k objevování tajemné Planiny džbánů. Po cestě fotogenické vyhlídky do krajiny. Zastávky ve vesnicích. Nocleh v Phonsavan.

11. den

Tajemstvím opředená Planina džbánů. Je jich několik tisíc a největší kamenné džbány měří na výšku tři metry a váží více než 6 tun. Západní svět je objevil ve třicátých letech 20. století a od té doby ho nepřestávají fascinovat. Jak jsou staré? Jak a kdo je sem dopravil, když nejbližší pískovcový lom je vzdálený desítky kilometrů? Opuštěné sídlo dávného království Muang Khoun a jeho přízračné chrámy. Oblast hodně trpěla bombardováním za americko-vietnamského konfliktu. Krátery po bombách jsou dodnes patrné. Pro zájemce návštěva centra a expozice místní organizace, která se zabývá odstraňováním nevybuchlých min a bomb. Nocleh v Phonsavan.

12. den

Přesun na jih, do provincie Khammouane ve středním Laosu. Vyhlídka na “kamenný les”, vápencové jehly čnící nad vrcholky stromů. Nocleh v Kong Lor.

13. den

Kong Lor – nejdelší přístupná jeskyně Laosu v národním parku Phu Hin Bun. Rýžová políčka, ze kterých se zvedají vápencové útesy. Přírodní unikát - plavba lodí po podzemní řece, 7 kilometrů dlouhou jeskyní. Pro zájemce nenáročné vyjížďky na kole krasovou oblastí. Nocleh v Kong Lor.

14. den

Přejezd do Vientiane. Návštěva Buddha Parku na místě, kde Mekong tvoří přirozenou hranici mezi Laosem a Thajskem. Dílo místního mystika a jeho následovníků. Bizarní expozice pod širým nebem, plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Návštěva živého nočního trhu na nábřeží. Nocleh ve Vientiane.

15. den

Vientiane, hlavní město Laosu s příjemně domáckou atmosférou. Dopolední prohlídka města. Pha That Luang - velká zlatá stúpa s Buddhovou relikvií a národní symbol. Wat Si Saket - nejstarší dochovaný chrám, který jediný unikl zkáze, když dobyvatelé ze Siamu srovnali celé město se zemí. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Odlet s přestupem do Evropy.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Pozemní doprava kombinovaná, pronajaté minivany, plavba lodí
 • Ubytování 13x v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní
 • Tkalcovská dílna, návštěva farmy Living Land s obědem, kurz vaření s večeří
 • Plavba jeskyní Kong Lor a pronájem kola
 • Vstupy do národních parků
 • Návštěva sloního tábora
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Laosu 30 USD na hranicích
 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek
 • Spropitné místním řidičům a průvodcům
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • vstup do chrámů a památek v Luang Prabang, Champasaku, Vientiane a na Bolevan Plateau celkem cca 35 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do Laosu je určen nejen milovníkům kultury, památek a náboženství. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst, pozorování života místních a případně i na zážitky ve formě vyzkoušení si některých farmářských a kulinářských aktivit. Po dobu akce budeme využívat kombinovanou dopravu: pronajatá vozidla, plavby lodí. Do časového harmonogramu akce není zahrnut žádný noční přesun.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, vybavené stropním fénem, na některých místech s klimatizací. 1x bude zajištěný nocleh u místních lidí. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla.

Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. V rámci programu zájezdu bude možnost absolvovat "školu vaření" u lokálního průvodce - společný nákup surovin na místním trhu, příprava pokrmu a následně společná konzumace výtvorů. Zájemci vyzkouší i pěstování rýže, od sázení po sklizeň, včetně orání s vodním buvolem. Zážitky čekají na každém kroku!

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Thajsko - Laos - Vietnam
210 Thajsko - Laos - Vietnam

Památky a bílé pláže

13.12. - 6.1.2024
25 dní
Laos - Kambodža
216 Laos - Kambodža

Fascinující Indočínou podél Mekongu

22.1. - 6.2.2023
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.