Nepál - trek kolem bájné Manaslu

248

Nepál - trek kolem bájné Manaslu

Tajemné údolí Tsum

Akce pro milovníky vysokohorské turistiky v dosud málo navštěvované oblasti

Náš tip Treky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Pro milovníky hor, kteří na cestách preferují místa bez turistů. Nejhezčí trek v hlavním himálajském hřebeni. „Zadní údolí pod Manaslu“ je skryté ostatnímu světu. Banánovníky, papáje, rýžové terasy a opice subtropů. Stromy vytlačí rododendrony. Zasněžené štíty, jaci, modlitební kameny mani a čorteny tvoří kulisu obrům Manaslu, Ganésh a Himalchuli nad tyrkysovými ledovcovými jezery. Trasa vesničkami s různými etniky až do Nupri, údolí s tibetským vlivem. Sedlo Larkya-La (5 106 m) s krásnými výhledy. Starodávné kláštery okouzlí. Mystické údolí Tsum.

Unikátní kus Nepálu vystrčený do Tibetu byl cizincům uzavřen. Nahlédněme do izolované oblasti nepálské Šangri-la s kláštery a svatyněmi zastaveného času. Během treku dbáme na postupnou aklimatizaci. Mačky ani cepín není potřeba. Do hor nejdeme závodit, základní fyzická připravenost je ale nezbytně nutná pro vychutnání si krás hor. Ubytování v horských lodžích, kde je i možnost stravování.

Termíny a rezervace

Termín:  11.10. - 31.10.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  64 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou i mužem ? Uzavřeno
Termín:  27.3. - 16.4.2025 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  64 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Kateřina Rojková 11.10. - 31.10.2024
?

Dominika Čermáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Nepálu.  Hlavní město Káthmándú. Ubytování v srdci Thamelu. Večerní ochutnávka thumby, tradičního piva Sherpů.

3. den

Přesun džípy do centrálního Nepálu. Arughat Bazar – největší vesnice na trase kolem Manaslu. Džípy pokračujeme dál do nitra hor. Lemujeme řeku Buri Gandaki, jejíž prvosjezd mají na svědomí čeští vodáci. Noc v Soti Khola.

4. den

Soti Khola (597 m) - Khorlabesi, Tatopani  (990 m), 8 hodin chůze. Pozvolný postup proti proudu Buri Gandaki přes vesnice Gurungů a Magarů do vesničky Tatopani, vyhlášené svými termálními prameny. Výhledy na terasová políčka. Noc v Tatopani.

5. den

Tatopani (990 m) - Jagat (1400 m) - Salleri (1 360 m) - Philim (1 600 m), 8 hodin chůze. Procházíme přes území výskytu horských opic langurů. Přejdeme několik závěsných mostů nad řekou. Kamenná vesnice Salleri. Před vesnicí Philim přejdeme jeden z nejdelších závěsných mostů v Himálajích. Nocleh v Philim.

6. den

Philim (1 600 m) - Chumling (2 360 m), 8 - 9 hodin chůze. Mani zídka a překladiště mul ve vesnici Sirdibas. Dlouhý travers po zcela novém mostě zakotveném ve skále nad řekou (nově vystavěný teprve v roce 2016).  Odkláníme se od hlavní trasy a borovicovým lesem stoupáme do Lokpy (2 240 m) a dál do místa noclehu do vesnice Chumling.

7. den

Chumling (2 360 m) - Lamagaon (3 200 m), 6 hodin chůze. Otevírají se nám pohledy na rozsáhlé údolí Tsum. Celá oblast je osídlená tibetským etnikem a pro turisty byla zpřístupněná teprve před pár lety. Terasová políčka a výhledy na sedmitisícové vrcholy Ganesh Himal. Tibetská architektura. Největší ženský klášter Rachen Gompa. Chrámy odlišných duchovních proudů, odvážně vytesané gompy do skal. Výjimečná příroda. Jeskyně Piren Phu, kde meditoval Milarepa. Noc v Lamagaon.

8. den

Lamagaon (3 200 m) - Mu Gompa (3 530 m), 6 hodin chůze. Fantastický den! Tibetské vesničky a úžasné výhledy. Ganesh II. v celé kráse. Velký klášter Mu se stovkou mnichů je nejvýše a nejseverněji položená ves s trvalým osídlením. Ženský klášter Dhephu  Doma – místo zrození světla. Nejstarší klášter údolí - 800 let. Fenomenální pohled na Langpo, Kipu Himal a Ganesh  II. a IV

9. den

Mu Gompa (3 530 m) – Chumling (2 360 m), 8 hodin chůze. Přes Chhule do Lamagaon s příjemným klášterem Rachen. Blízkou vesnici Lar navštívil i král Birendra. Stovka mnišek sekty, která nepovoluje oběti zvířat. Svatyně schraňuje 1 000 hliněných a jednu centrální sochu jedenáctihlavého Avalokitešvary. Nocleh v Chumling.

10. den

Chumling (2 360 m) - Deng (1 860 m); 8 hodin chůze. Loučíme se s údolím Tsum, obrat na sever a bambusovým lesem podél řeky do vesnice Deng.

11. den

Deng (1 860 m) - Namrung (2 580 m), 6 hodin chůze. Výhledy na vrchol Sringi Himal. Mani zídka ve vesničce Bihi Phedi, kamenné čorteny a závěsné mosty. Vodopády z úbočí. Nad divokým kaňonem výstup na vysoký útes do středověké vsi Prok. Noc v Namrungu (2 630 m), možnost navštívit místní klášter.

12. den

Namrung (2 630 m) - Samagaon (3 480 m), 6 hodin chůze. Vesnice Lihi s množstvím čortenů, výhledy na Ganesh  Himal. Dech beroucí výhled na osmitisícovku Manaslu a na její ledovec s morénou. Tibetské vesnice Sho a Lho. Mani zídky, čorteny a ve větru se třepotající modlitební praporky. Možnost navštívit starobylý klášter Sama gompa, duchovní centrum oblasti. Noc v Samagaon.

13. den

Samagaon (3 480 m), odpočinkový den nebo 7 hodin chůze. Pro zájemce možnost aklimatizačního výstupu do základního tábora Manaslu. Fantastické výhledy.

14. den

Samagaon (3 480 m) - Samdo (3 865 m); 4 hodiny chůze. Pohodový den s krásnými výhledy, po cestě dlouhá mani zídka v Kermo Kharka. Noc v Samdo.

15. den

Samdo (3 865 m) - Lharke  Phedi (4 470 m), min. 4 hodiny chůze. Kratší výstup do poslední osady před sedlem. Možnost prodloužit o výšlap směrem k tibetské hranici po staré karavanní stezce. Noc v Lharke Phedi.

16. den

Lharke Phedi (4 470 m) – sedlo Larkya-la (5 160 m) - Bhimtang (3 590 m), 9 hodin chůze. Nejtěžší den treku, výstup do sedla Larkya la (5 160 m). Vynaloženou námahu odmění výhledy nejen na Manaslu, ale i na celý hřeben Annapuren a okolní sedmitisícovky. Prudký sestup do Bimtangu.

17. den

Bhimtang (3 590 m) - Dharapani (1 860 m), 8 hodin chůze. Poslední den treku, borovicovým a rododendronovým lesem dlouhý sestup do Dharapani. V případě rychlejšího sestupu možnost navštívit klášter v Thonje nebo ochutnat jablečnou brandy ve velké gurungské vesnici Tililje. Noc v Dharapani.

18. den

Ráno přesun džípy do Besisaharu a minibusem dál do Káthmándú.

19. - 20. den

Prohlídka méně známých památek v Káthmándú (popřípadě rezervní den, kdyby bylo v horách špatné počasí). Poslední nákupy v Káthmándú a odpolední odlet.

21. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Ubytování 3x v Káthmándú v hotýlku, na treku 15x v jednoduchých rodinných hotýlcích
 • Kompletní doprava, pronajatá auta
 • Permity v Nepálu
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce a místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Nepálu 50 USD na hranicích
 • Stravování
 • Vstupné do památkových objektů v Káthmándú cca 20 USD
 • Možnost využít služeb nosičů 25 USD/den
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let nad Everestem 207 USD
 • Swayambúnáth 200 NPR
 • Chrámové město Bakhtapur 1500 NPR
 • Náměstí Durbar 1000 NPR
 • Bódhanáth 400 NPR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská treková akce určená především zájemcům o přírodu a vysokohorskou turistiku. Během treku dbáme na postupnou aklimatizaci. Pro trek není nutný stan a karimatka, nutný je pouze vlastní kvalitní a teplý spacák. Není také třeba si brát mačky a cepín, pro snadnější sestup doporučujeme trekové hole. Denní úseky jsou zhruba 6-8 hodin. Do hor nejdeme závodit, ale chceme si akci náležitě užít. V Nepálu se budeme přepravovat taxíky či pronajatým mikrobusem, popovezeme se i v oblíbeném dopravním prostředku “rikše“. V ceně zájezdu je i privátní doprava na výchozí místo treku a zpět.

Míra komfortu

Během zájezdu je v „civilizaci“ ubytování zajištěno v hotelech turistické kategorie, dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Během treku bude úroveň ubytování odlišná, budeme nocovat v jednoduchých rodinných nepálských hotýlcích, sociální zařízení bývá většinou společné na chodbě či venku mimo objekt. Ve vyšších polohách může být výjimečně ubytování ve vícelůžkových pokojích. Studená sprcha je dostupná skoro po celou dobu treku, teplá sprcha za příplatek (cca 3 - 6 USD). Voda je ohřívána pomocí solárních panelů, ve vyšších polohách se voda ohřívá na kamnech. I když bývají na každém pokoji většinou k dispozici přikrývky, je potřeba mít vlastní teplý spacák. Karimatka není potřeba. Součástí každého ubytování je restaurace, která funguje celý den.

Po dobu treku rozhodně doporučujeme najmout si místního nosiče. Nosiči jsou nápomocni po celou dobu treku, cena je cca 25 USD/den/nosič. Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách a to i na treku. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem jídel.

Podobné zájezdy

Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

2.8. - 19.8.2024
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)