Peru

309

Peru

To NEJ z říše Inků

Cesta pro milovníky památek i krásné přírody

Náš tip Památky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Peruánská metropole Lima na pobřeží Pacifiku. Druhé největší město Peru, bělostná Arequipa na úpatí sopky El Misti.  Pozorování kondorů v jednom z nejhlubších kaňonů světa Colca. Plovoucí rákosové ostrovy indiánského kmene Uros. Jezero Titicaca. Hlavní město bývalé incké říše Cuzco a kdysi ztracená citadela Machu Picchu. Poutavý pohled na přírodní krásy a peruánskou kulturu komfortně a v kombinaci zcela unikátních zážitků.

Komfortní akce na kontinent Jižní Ameriky. Zájezd uspokojí cestovatele se zájmem o památky, kulturu i přírodní krásy. Program se nese v poklidnějším tempu, což umožňuje lépe nasát místní atmosféru, ponořit se hlouběji do každodenní reality, detailněji se seznámit s navštívenými místy i kulturním a historickým odkazem Inků, jakož i dávných předinckých civilizací.

Termíny a rezervace

Termín:  3.9. - 17.9.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  87 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.4. - 12.5.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  87 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  15.9. - 29.9.2023 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  87 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  27.4. - 11.5.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  87 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Čáslavka

Svojí lásku k Latinské Americe objevil již při svých studiích ve Venezuele. Žil a pracoval na různých místech Jižní a Střední Ameriky (v Brazílii, Panamě, Kostarice a Dominikánské Republice). Poté, co se vrátil zpět do Čech, se mu začalo po dálkách stýskat, a tak se rozhodl propojit svoji vášeň ...

Více informací o průvodci

Francisco

Francisco Sojka

S Latinskou Amerikou v krvi je ve španělsky mluvících zemích jako doma, co se týče Mexika, platí to i doslovně. Ač vystudovaný inženýr, cestování je jeho celoživotní konstantou, které propadl - honba za zážitky, dobrým jídlem a poznáním je lákadlo, kterému se těžko odolává, obzvláště v Latinské ...

Více informací o průvodci

Lubica

Lubica Macedo

Slovenka, která dlouhodobě zakotvila v peruánském Cuzcu. Za ta léta, co žije v Peru, nasbírala spoustu zkušeností a znalostí o místních zvyklostech. Právě tyto zkušenosti a její brilantní španělština vám v Peru, Bolívii, Chile či v Argentině pomohou seznámit se s místní kulturou. Zkušeně Vás pro...

Více informací o průvodci

Michal Čáslavka 28.4. - 12.5.2023
?

Francisco Sojka

Lubica Macedo

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do PERU. Lima.

2. den

Dopolední prohlídka Limy. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s katakombami. Odpolední přesun na jih do městečka Paracas.

3. den

Výprava lodí k poloostrovu Paracas se záhadnou kresbou trojzubce. Ostrovy Ballestas s koloniemi lachtanů i kormoránů. Bílé ostrovy od guana, které se zde těžilo. Tučňáci si důležitě vykračují po skalách. Líně se rozvalující lachtani. Přesun do města Nazca. Cestou zastávka ve vinárně s ochutnávkou místního nápoje pisco. Typický oběd ceviche z ryb a plody moře.

4. den

Záhadné linie u města Nazca. Fakultativně vyhlídkový let nad kresbami. Kondor, opice, pavouk, ruce, strom. Kdo a jak je dokázal vyrýt? Pokud čas dovolí návštěva pohřebiště Chauchilla. V absolutním suchu se mumie zachovaly nepoškozené stovky let! Přejezd do Arequipy.

5. den

Bělostná Arequipa s rozsáhlým klášterem Santa Catalina, který hýří všemi barvami. Monumentálnímu náměstí Plaza de Armas dominuje koloniální katedrála. Stihneme vyjít i na nejlepší vyhlídku Yanahuara, odkud je město i okolní sopky jako na dlani?

6. den

Panoramatická cesta k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca. Stáda lam na pozadí aktivních sopek i skalního útvaru Patahuasi. Na závěr dne možnost koupele v termálních lázních v Chivay či návštěva místního indiánského trhu. Zatančí indiáni kmene collague tradiční tanec lásky wititi, zapsaný na seznam UNESCO?

7. den

Kaňon Colca – ranní pozorování kondorů, lam, alpak i lam vikuňa. Nahlédnutí do života místních indiánů, zapomenuté vesničky, kamenitá políčka, lidé žijící podle starých tradic. Nabídnou i nám zde „endemický“ colca sour – alkoholický drink z citronového kaktusu sancayo? Přesun do Puna ležícím na březích blankytně modrého jezera Titicaca.

8. den

Plavba na rákosové ostrovy Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném jezeře Titicaca (3 800 m). Návštěva ostrova Taquille s původními indiánskými obyvateli.

9. den

Průjezd atraktivním peruánským altiplanem do hlavního města bývalé incké říše – Cuzca (3 300 m). Návštěva inckého posvátného místa s hrobkami Sillustani. Překročení průsmyku La Raya (4 340 m) s možností nakoupit si výrobky z lamí vlny a kožešin. Zastávka ve vesničce Andahuyallillas se sixtinskou kaplí Jižní Ameriky.

10. den

Celodenní prohlídka Cuzca. Zlatá zahrada a chrám Coriqancha. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Koloniální katedrála s obrazy malovanými indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Kdo si dá k večeři pečené morče, místní specialitu cuy?

11. den

Mohutná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Valle Sagrado – svaté údolí poseté inckými památkami. Pisaq - tržiště s tkanými přehozy, ručně malovanou keramikou a exotickým ovocem. Ollantaytambo - pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vlakem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes.

12. den

Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Wayna Picchu či Machu Picchu Montaňa (dle volné kapacity permitů). Koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.

13. den

Návrat ranním vlakem do Ollantaytamba. Slaný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Pohledy do nitra kaňonu. Díky rozdílné koncentraci soli je barva každého jezírka jiná. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Večerní návrat do Cuzca.

14. den

Poslední toulky a nákupy suvenýrů v Cuzcu. Sklenička pisco sour na rozloučenou? Odpolední přelet z Cuzca do Limy. Večerní odlet do Evropy.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka s taxami
 • Místní přelet Cuzco - Lima
 • Veškerá pronajatá doprava
 • 13x ubytování v 3* hotelech se snídaní
 • Vlak z Ollantaytamba do Aguas Calientes a zpět
 • Bus k Machu Picchu a zpět
 • Vstup do Canyonu Colca
 • Lodní výlety na Islas Ballestas a Islas Flotantes
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a muzeí
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 400 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity včetně vstupu na Machu Picchu

Fakultativní aktivity

Vstupy na Machu Picchu je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita denních vstupů do areálu je omezena.

 • Machu Picchu - vstup do komplexu | od 1 170 Kč | 6 hodin

Vstup na Machu Picchu je nutné si vybrat již při objednávání zájezdu. Informativní dokument Vstup na Machu Picchu (PDF) zasíláme e-mailem před objednávkou.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Let v Nazca | cca 110 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, jehož program je sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebávání zážitků a odpočinek po náročnějších přesunech. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Je však nutné počítat s potřebnou aklimatizací se vyšších nadmořských výškách, dbejte prosím rad zkušeného průvodce. Pro sportovněji založené se nabízí pouze možnost výstupu na vrchol Huayna Picchu/Machu Picchu Montaňa, odkud je možné si prohlédnout komplex Machu Picchu jako na dlani (nutné objednat předem).

Doprava bude kombinovaná – využijeme pronajaté minibusy i místní dálkové autobusy. Vlakem se přesuneme z Ollaytaytamba do Aguas Calientes a zpět. Podnikneme lodní výlet turistickou lodí k ostrovům Ballestas, privátní loď využijeme při plavbě na plovoucí ostrovy Islas Flotantes a na ostrov Taquille. Do programu zájezdu je zařazen přelet na trase Cuzco - Lima.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.  V ceně zájezdu jsou na většině míst zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-35 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací, případně s překladem jídelního lístku. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun. Cenová hladina je v Peru srovnatelná s ČR.

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie
308 Peru - Bolívie

Po stopách Inků i dávných civilizací

15.9. - 5.10.2023
21 dní
Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie
18.4. - 14.5.2023
+ další 1 termín
27 dní
Peru - Bolívie - Chile
310 Peru - Bolívie - Chile

Z Machu Picchu až do pouště Atacama

1.8. - 22.8.2023
22 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)