Treková Kolumbie

319

Treková Kolumbie

Ztracené město, hory i tropický ráj

Všechny vegetační pásy i bělostné pláže v jednom zájezdu

Novinka Treky a příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Kolumbii zažijeme opravdu na maximum.  Poznávat budeme kouzelnou přírodu, pamětihodností i pobřeží Karibiku. V NP Cocuy vystoupáme přes různá vegetační pásma až k zasněženým pláním, džunglí se projdeme ke Ztracenému městu, vykoupeme se na bělostných plážích NP Tayrona. Ohromí nás koloniální město Cartagena de Indias i ruch hlavního města Bogotá.

Aktivní cestovatelé si přijdou opravdu na své. Do programu je zařazeno několik denních treků atraktivním a různorodým prostředím a čtyřdenní cesta džunglí ke Ztracenému městu s plnou penzí. Kolumbie - pestrobarevný svět plný zážitků čeká právě na vás.

Termíny a rezervace

Termín:  29.11. - 17.12.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  98 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Minimálně 4 volná místa Rezervovat
Termín:  7.1. - 25.1.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  98 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? minimálně 4 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Nelson

Nelson Garzon

Rodilý Kolumbijec, jehož životní pouť je velmi pestrá. Svou rodnou zemi opustil v 18-ti letech původně jen „na skok“ a vrátil se tam až nyní. Před nástupem na univerzitu chtěl na pár měsíců odjet zkoumat svět. Jeho první cesta vedla do Izraele, kde v té době žila jeho sestřenice. Původní plán na...

Více informací o průvodci

Lukáš

Lukáš Hermann

Procestoval celou Jižní Ameriku od severu na jih, jihovýchodní Asii, Indonésii i kousek Himálaje. Přestože si vyšlápnul na nejvyšší hory Afriky, nejvíce doma se cítí v Jeseníkách. Pravidelně se účastní závodů půl maratonu. Nejšťastnější pocity zažívá, když má batoh na zádech a před sebou pět set...

Více informací o průvodci

Ludmila Puldová

Nelson Garzon

Lukáš Hermann

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Kolumbie, do hlavního města Bogota.

2. den

Prohlídka Bogoty, dopoledne si pěšky prohlédneme rušnou historickou čtvrť starého města Candelaria. První doušky kolumbijské kávy. Hlavní náměstí Plaza de Bolívar, umělecké graffiti. Slavné muzeum zlata Museo del Oro s největší předkolumbovskou sbírkou nevyčíslitelné hodnoty. Veselé muzeum Fernanda Botera a náměstíčko Chorro de Quevedo. Celkový dojem z Bogoty si utvrdíme z vyhlídkového vrcholu Montserrat, kam vyjedeme lanovkou. Večer jedinečná příležitost strávit noc v jednom z mnoha místních barů a restaurací.

3. den

Přejezd do NP Cocuy.

4. - 6. den

Jednodenní treky v NP Cocuy. Jeden den vystoupáme po staré indiánské poutní cestě až k Pico Montserrate (3 810 m n.m), odměnou nám budou neuveřitelné výhledy. Jiný den údolím klejovek až k Laguna Grande. Třetí den už budeme dostatečně aklimatizovaní, že si vystoupáme až na vyhlídku na Ďáblův stolec (4 650 m n.m.).

7. den

Z NP Cocuy do města Bucaramanga panoramatickou cestou.

8. den

Přelet z Bucaramanga do Santa Marta. Stihneme ráno ještě prohlídku Bucaramanga? Odpolední zasloužený odpočinek na plážích Karibiku.

9. den

Krátké treky tropickou vegetací po NP Tayrona, odměnou nám budou osvěžující koupele na malých písečných plážích s blankytně modrým mořem.

10. - 13. den

Pěší pochod nalehko divokou džunglí do Ztraceného města – Ciudad perdida, netknuté původní pozůstatky indiánské kultury Tayrona. Kruhovité platformy na terasách, vodní kanály, zemědělská terasovitá políčka, původní staré cesty i opevnění. Památka objevená v džungli teprve v minulém století. Poslední úsek do Ztraceného města nás čeká zdolání cca 1 200 kamenných schodů. V tropické přírodě budeme žasnout nad nádhernými květy i rozmanitými druhy ptáků. Noclehy v kempech nebo přímo uprostřed kolumbijské džungle. 

14. den

Dopoledne výlet do vesnice Minca, kde můžeme navštívit kávovou nebo kakaovou farmu. Odpoledne pak strávíme odpočinkem na plážích v Taranga.

15. den

Ranní přejezd do Cartagena de Indias. Odpoledne prohlídka města a starobylých uliček. Ochutnávka místních specialit, jako je cazuela de mariscos - skvělá mísa mořských plodů, krevetový koktejl, kokosové sladkosti.

16. den

Fakultativně ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, pláže a koupání, šnorchlování. Odpolední návrat do města a nákup suvenýrů.

17. - 18. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Místní přelet Bucaramanga – Santa Marta
 • Doprava pronajatými minibusy
 • Jednosměrná lanovka v Bogotě
 • Po dobu treku do Ztraceného města a na trecích v NP Cocuy plná penze
 • Ubytování v turistických hotýlcích, po dobu čtyřdenního treku do Ztraceného města na palandách v kempech. Po dobu pobytu v NP Cocuy na Haciendě. Na pokoji může být více osob. 
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Místní odletové taxy 20 USD
 • Lodní výlet na ostrovy se šnorchlováním
 • Stravování
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 200 Kč (celkem 8x, vyjma noclehů v NP Cocuy, po dobu treku do Ztraceného města)
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Významnou část programu tvoří treky. V NP Cocuy bude nejnáročnější se během jednodenních túr nalehko vyrovnat s nadmořskou výškou 3.500 - 4.800 m n.m. Jedná se o vysokohorskou turistiku, tj. člověk musí být připraven na fyzickou zátěž. Během čtyřdenního treku ke Ztracenému městu půjdeme také nalehko. Zde bude největší výzvou horko a mokro. Denní vzdálenosti zvládne středně fyzicky zdatný jedinec, nejedná se o technicky težké výstupy, chůzi může zpomalovat bahno. 

Dopravovat se budeme pronajatým mikrobusem. V programu nejsou zařazeny žádné noční přesuny. Vzdálenost Bucaramanga – Santa Marta překonáme letecky.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a penzionech střední turistické kategorie. V NP Cocuy na místní Haciendě. Na pokoji může být více osob. Na treku do Ztraceného města spíme na palandách v kempech. 

V ceně zájezdu jsou většinou zahrnuty snídaně. Během treku ke Ztracenému městu a na treku v NP Cocuy je zajištěna plná penze. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. 

Podobné zájezdy

Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibský relax

16.11. - 2.12.2024
17 dní
Kolumbie
317 Kolumbie

Tajemná země hor, džungle i Karibiku

12.11. - 27.11.2024
+ další 2 termíny
16 dní
Expediční Guatemala
324 Expediční Guatemala

Tajemství pralesa s přesahem mayské kultury

26.10. - 13.11.2024
+ další 1 termín
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)