Treková Kolumbie

319

Treková Kolumbie

Ztracené město, hory i tropický ráj

Všechny vegetační pásy i bělostné pláže v jednom zájezdu

Novinka Treky a příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Kolumbii zažijeme opravdu na maximum.  Poznávat budeme kouzelnou přírodu, pamětihodností i pobřeží Karibiku. V NP Cocuy vystoupáme přes různá vegetační pásma až k zasněženým pláním, džunglí se projdeme ke Ztracenému městu, vykoupeme se na bělostných plážích NP Tayrona. Ochromí nás koloniální město Cartagena de Indias i ruch hlavního města Bogotá.

Aktivní cestovatelé si přijdou opravdu na své. Do programu je zařazeno několik denních treků atraktivním a různorodým prostředím a čtyřdenní cesta džunglí ke Ztracenému městu s plnou penzí. Kolumbie - pestrobarevný svět plný zážitků čeká právě na vás.

Termíny a rezervace

Termín:  10.1. - 28.1.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  98 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou i mužem ? Minimálně 4 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Hermann

Procestoval celou Jižní Ameriku od severu na jih, jihovýchodní Asii, Indonésii i kousek Himálaje. Přestože si vyšlápnul na nejvyšší hory Afriky, nejvíce doma se cítí v Jeseníkách. Pravidelně se účastní závodů půl maratonu. Nejšťastnější pocity zažívá, když má batoh na zádech a před sebou pět set...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Nelson

Nelson Garzon

Rodilý Kolumbijec, jehož životní pouť je velmi pestrá. Svou rodnou zemi opustil v 18-ti letech původně jen „na skok“ a vrátil se tam až nyní. Před nástupem na univerzitu chtěl na pár měsíců odjet zkoumat svět. Jeho první cesta vedla do Izraele, kde v té době žila jeho sestřenice. Původní plán na...

Více informací o průvodci

Lukáš Hermann 10.1. - 28.1.2024
?

Ludmila Puldová

Nelson Garzon

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Kolumbie, do hlavního města Bogota.

2. den

Prohlídka Bogoty, dopoledne si pěšky prohlédneme rušnou historickou čtvrť starého města Candelaria. První doušky kolumbijské kávy. Hlavní náměstí Plaza de Bolívar, umělecké graffiti. Slavné muzeum zlata Museo del Oro s největší předkolumbovskou sbírkou nevyčíslitelné hodnoty. Veselé muzeum Fernanda Botera, prezidentský Palác Nariňo a náměstíčko Chorro de Quevedo. Celkový dojem z Bogoty si utvrdíme z vyhlídkového vrcholu Montserrat, kam vyjedeme lanovkou. Večer jedinečná příležitost strávit noc v jednom z mnoha místních barů anebo ochutnat nejlepší grilované pochoutky ve vyhlášené restauraci Andrés Carne de Res.

3. den

Přejezd do NP Cocuy si zpestříme návštěvou solné katedrály v hloubce 180 metrů pod městečkem Zipaquirá, vzniklé ve 20. století v bývalém dole.

4. - 6. den

Jednodenní treky v NP Cocuy s výchozím bodem v Hacienda Esperanza (3 593 m n.m.). Vystoupáme po staré indiánské poutní cestě až k Cerro Montserrate (3 810 m n.m), odměnou nám budou neuveřitelné výhledy (4 h, ↑625 m, ↓485 m, zbytek nás popoveze místní vozidlo). Jiný den údolím se starčeky a lobéliemi až k Pico del Aguila (4 h, ↑↓427 m). Třetí den už budeme dostatečně aklimatizovaní, že si vystoupáme až na vyhlídku na Ďáblův stolec (4 650 m n.m., 10 h, ↑↓850 m).

7. den

Z NP Cocuy do města Bucaramanga panoramatickou cestou. Zastávka na koupel v Pozo del Indio, vyhlídky, v případě dostatku času krátká vycházka k jeskyni Cueva Pintada. 

8. den

Přelet z Bucaramanga do Santa Marta. Stihneme ráno ještě prohlídku Bucaramanga? Odpolední zasloužený odpočinek na plážích Karibiku.

9. den

Krátké treky tropickou vegetací po NP Tayrona, odměnou nám budou osvěžující koupele na malých písečných plážích s blankytně modrým mořem.

10. - 13. den

Pěší pochod nalehko divokou džunglí do Ztraceného města – Ciudad perdida, netknuté původní pozůstatky indiánské kultury Tayrona. Kruhovité platformy na terasách, vodní kanály, zemědělská terasovitá políčka, původní staré cesty i opevnění. Památka objevená v džungli teprve v minulém století. V tropické přírodě budeme žasnout nad nádhernými květy i rozmanitými druhy ptáků. Noclehy na farmě nebo přímo uprostřed kolumbijské džungle, kde vyzkoušíme i spánek v hamakách. Cestou návštěvy indiánských vesnic, ukázka pěstování kakaa, koky a ananasu. Unikátní zážitek.

14. den

Zasloužený odpočinek na plážích NP Tayrona, pro neunavitelné trekaře možnost jednodenního treku panenskou tropickou přírodou.

15. den

Přejezd do Cartagena de Indias. Cestou zastávka u bahenního vulkánu Totumo, s možností koupele v teplém bahně. Odpoledne prohlídka města a starobylých uliček.

16. den

Dopolední prohlídka Cartageny de Indias. Pevnost Castillo del San Felipe tyčící se na vršku San Lázaro, postavená za španělské nadvlády. Konvent La Popa. Staré hradby obklopující historický střed, který byl po staletí cílem pirátů.

17. den

Koupání na bělostných plážích Cartageny de Indias, ochutanávka místních specialit, jako je cazuela de mariscos - skvělá mísa mořských plodů, krevetový koktejl, kokosové sladkosti. Poslední nákupy.

18. - 19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Místní přelet Bucaramanga – Santa Marta
 • Doprava pronajatými minibusy
 • Ubytování v turistických hotýlcích, po dobu čtyřdenního treku do Zakázaného města v chatkách na postelích, či hamakách. Po dobu pobytu v NP Cocuy na místní farmě.
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Místní odletové taxy 20 USD
 • Stravování
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 200 Kč (celkem 8x, vyjma noclehů v NP Cocuy, po dobu treku do Zakázaného města)
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Významnou část programu tvoří treky. V NP Cocuy bude nejnáročnější se během jednodenních túr nalehko vyrovnat s nadmořskou výškou 3.500 - 4.500 m.n.m. Během čtyřdenního treku ke Ztracenému městu půjdeme také nalehko, doporučujeme si vzít jen lehounký spacák. Zde bude největší výzvou horko a mokro. Denní vzdálenosti zvládne středně fyzicky zdatný jedinec, nejedná se o technicky težké výstupy, chůzi může zpomalovat bahno. 

Dopravovat se budeme pronajatým mikrobusem. V programu nejsou zařazeny žádné noční přesuny. Vzdálenost Bucaramanga – Santa Marta překonáme letecky.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a penzionech střední turistické kategorie. V NP Cocuy na místní farmě Hacienda Esperanza, kde je sociální zařízení společné. Na treku do ztraceného města spíme na místních farmách v postelích nebo v hamakách. 

V ceně zájezdu jsou většinou zahrnuty snídaně. Během treku ke Ztracenému městu plná penze. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. 

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)