Kostarika - Panama

341

Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

Tajemství tropického ráje. Aktivní sopky i bělostné pláže Karibiku.

Na silvestra Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Cesta plná zážitků sestavená tak, abyste z obou zemí viděli to „nej". Okusíme pláže jak na pobřeží Pacifiku, tak Karibiku. Podnikneme výšlap na činnou sopku s kouřícím kráterem a neunikne nám ani nepřeberné množství zvířat a rostlin v národních parcích. Zpestřením bude návštěva Panamy. Ostrovy Bocas del Toro, nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Panenská příroda, bělostné pláže lemované kokosovými palmami, překrásné korálové zahrady. Nejvýznamnější stavba Ameriky, Panamský průplav.
 
Oblíbený pohodový zájezd určený zejména milovníkům přírody. Kostarika bývá označována za středoamerické Švýcarsko nebo také zahradu Střední Ameriky. Závěrečné zastavení v Panamě nabídne vedle nádherného šnorchlování a pozorování zvířat i vynikající kulinářské zážitky.

Termíny a rezervace

Termín:  24.11. - 8.12.2024 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  84 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 9.1.2025 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  88 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  8.2. - 22.2.2025 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  84 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lucie

Lucie Pečínková

Má duši nomádky, která se cítí všude tak trochu doma a nejlépe je jí s jízdenkou v kapse a batohem na zádech. Prvotní zájem o exotické destinace a cizí kultury v ní probudil obor Mezinárodní rozvojová studia. Rozvojové problematice, následně také v propojení s odpadovým hospodářství, se intenziv...

Více informací o průvodci

Hana

Hana Dušáková

Japonština ji uchvátila již na střední škole. Stala se profesionální tlumočnicí a opakovaně se do Země vycházejícího slunce vrací. Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické...

Více informací o průvodci

Karolína

Karolína Draxlerová

Již od malička snila o tom, že jednou procestuje svět a že její život bude jako z filmu Indiana Jones. V Čechách vystudovala Cestovní ruch a po dokončení studia se vydala plnit si svůj sen. Procestovala křížem krážem Ameriku Jižní i Severní a také část Asie. Nejvíc ji k srdci přirostla Jižní Ame...

Více informací o průvodci

Barbora

Barbora Pačesová

Bára již řadu let žije mezi Evropou a Latinskou Amerikou. Absolvovala studijní pobyty v Itálii a Mexiku a dobrovolnické stáže v Brazílii a Guatemale. Jako průvodce se specializuje na Střední Ameriku, Brazílii a Portugalsko. V poslední době pracuje převážně v Kostarice. Ve volném čase ráda cestuj...

Více informací o průvodci

Lucie Pečínková 24.11. - 8.12.2024
?

Hana Dušáková 26.12. - 9.1.2025 ?

Karolína Draxlerová

Barbora Pačesová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města Kostariky, San José. Přejezd a nocleh ve městě.

2. den

Výlet v sopečné oblasti NP Irazú s návštěvou vulkánu, který je svojí výškou 3432 m nejvyšší sopkou Kostariky. Pohled na smaragdově zbarvené kráterové jezero. Proces zpracování kávy. Návrat zpět do San Jose.

3. den

Přesun do NP Manuel Antonio, po cestě zastávka v NP Carara, jehož název pochází z indiánského výrazu pro krokodýla. Krátký pěší výlet v národním parku Carara. Pozorování líně se válejících krokodýlů pod mostem u řeky Rio Tarcoles. Přesun do blízkosti přímořského městečka Quepos.

4. den

Pěší výlet do NP Manuel Antonio. Jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších národních parků Kostariky. Klidně tekoucí vodopád. Bujná vegetace plná zvěře. Líně se pohybující lenochodi a rozverné opičky. Koupání v teplých vodách Pacifiku.

5. den

Přejezd do horského letoviska Monteverde. Odpoledne možnost návštěvy zahrady orchidejí Jardín de las Orquídeas. Unikátní motýlí a žabí farma Ranario plná pestrobarevných obojživelníků. Návštěva kávových plantáží. Věděli jste, že je káva sladká?

6. den

Výprava do deštného pralesa Monteverde. Bohatá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2 500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů. Odpoledne možnost návštěvy visutých mostů či tzv. canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Kolik kolibříků uvidíme tentokrát? Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v korunách stromů? Nejvíce zvířat se zdržuje právě v nejvyšších patrech pralesa. Odpolední přejezd do La Fortuna podél největšího kostarického jezera Arenal. Koupání ve vyhlášených horkých pramenech.

7. den

Pěší výlety v sopečné oblasti vulkánu Arenal, fakultativně „canopy tour“, rafting nebo projížďka na koních.

8. den

Přesun do Cahuity, maličké vesnice na karibském pobřeží. Ochutnávka specialit místní kuchyně.

9. den

NP Cahuita– možnost pěších výletů s pozorováním ledňáčků, ibisů a lenochodů či šnorchlování na korálovém útesu nedaleko břehu. Návštěva původního indiánského kmene Bribrí. Seznámení s původními obyvateli. Fakultativně možnost raftingu na řece Pacuare tekoucí dech beroucím kaňonem - lokalita, která se řadí mezi nejlepší raftingová místa na světě.

10. den

Cesta do Panamy. Překročení hranice a následná plavba na ostrovy Bocas del Toro. Nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Překrásné korálové zahrady ukrývající se v mělké vodě se spoustou života. Skvělé šnorchlování. Vyhlášené kulinářské zážitky a večerní zábava v oblasti obývané převážně temperamentním černošským obyvatelstvem.

11. den

Fakultativní celodenní lodní výlet po okolních ostrovech a plážích. Pozorování množství opic, rozvážně kráčejících lenochodů a na moři hejn delfínů.

12. den

Přelet do hlavního města Panama City. Prohlídka města, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť Casco Viejo, muzeum průplavu. Zdymadla Miraflores. Návštěva Panamského průplavu - nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14 000 nákladních lodí.

13. den

Přejezd přes Panamskou šíji na atlantickou stranu průplavu. Návštěva starobylého koloniálního městečka Portobelo. Pevnosti vybudované Španěly jako součást obranného systému na ochranu transatlantického obchodu. Zdymadla Gatún.

14. - 15. den

Poslední nákupy nebo v závislosti na leteckém spojení možnost fakultativní návštěvy ostrůvku Isla Taboga. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Bocas del Toro - Panama City
 • Přesuny autobusem, pronajatá doprava, lodní doprava
 • 13x ubytování v hotýlcích se snídaní
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • V případě letu přes USA cestovní povolení USA – ESTA | 21 USD (nutný biometrický pas), v případě vyřízení přes CK cena 830 Kč
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Návštěva kávové plantáže cca 35 USD
 • Puentes colgantes – visuté lávky v Monteverde cca 35 USD
 • Canopy tour cca 55 USD + 10 USD za nejdelší zipline Superman
 • Jízda na koni cca 50 USD
 • Zahrada orchidejí cca 10 USD
 • Výstup na Cerro Chato cca 10 USD
 • Žabí a hadí terária cca 15 USD
 • Horké prameny Baldi Termae – podle výběru cca 23 - 60 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Součástí programu nejsou žádné fyzicky náročné aktivity (treky), pouze nenáročné jednodenní pěší výlety. Pro zájemce jsou přichystány rozličné fakultativní zážitkové aktivity (např. rafting, canopy tour, šnorchlování). Vedle krásné přírody a jejich kouzel si tak užijeme i odpočinek na plážích.

Doprava bude kombinovaná, využijeme místní autobusy, pronajaté minibusy, částečně i lodě. Letecky překonáme trasu mezi Bocas del Toro a Panama City. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, někdy vybavených i klimatizací. Hotely vybrané na základě mnohaletých zkušeností poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických i přírodních krás.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v osvědčených restauracích a hospůdkách, průvodce je nápomocen s jejich výběrem. Na útratu za jídlo a pití počítejte s částkou kolem 30 - 50 USD na den.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 21 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, děkujeme za krásné zážitky, Hanka Dušáková je výborná a má úžasné znalosti. Celková organizace byla také výborná. Byla to jedna z mých nejhezčích dovolených.

Pavlína J.

16.1.2024

Dobrý den, chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za zprostředkování nádherné dovolené plné nevšedních zážitků. Zvláště bychom chtěli ocenit vysoce profesionální a milý přístup naší průvodkyně Karoliny Draxlerové. Její zapálení pro Střední Ameriku se  brzy přeneslo i na nás. Svým nakažlivým nadšením  a detailním překladem perfektně zprostředkovala nejen všechny zážitky plánované v programu, ale i všechny fakultativní aktivity. Byla i vynikajícím organizátorem a pomocníkem při našich gastronomických zážitcích  (snídaně, obědy, večeře), kdy jsme, díky jejímu doporučení, měli možnost ochutnat místní speciality. Prostě parťačka a kamarádka, která místní podmínky perfektně zná a vždy nám dobře poradila, jak se připravit na plánovaný program. Ještě jednou: Kájo díky – škoda jen, že to bylo tak krátké …    

Libuše a Vladimír P.

7.12.2023

Chtěla bych touto cestou poděkovat vaší cestovní kanceláři za úžasný zájezd č. 341 Kostarika – Panama v termínu 12. – 26.2.2023. Cestovala jsem s vámi poprvé a skutečnost ve všech ohledech překonala moje očekávání. Velký dík si zaslouží naše úžasná průvodkyně Karolína Draxlerová, která je nejen profesionálkou na svém místě, ale současně je velice milá, vnímavá, přátelská, trpělivá, ochotná pomoci a dokáže šířit dobrou náladu. Byli jsme soudržná parta, což přispělo k celkové pohodě zájezdu. Společně jsme strávili bezvadné 2 týdny plné krásných zážitků. Kostarika se svými národními parky a zajímavou flórou a faunou je naprosto úžasnou destinací a stejně tak Panama se svým velkolepým průplavem, hlavním městem Panama City a skupinou ostrovů Bocas del Toro. Užila jsem si nádherné a nezapomenutelné 2 týdny, které patří k mým nejkrásnějším dovoleným. Chci věřit, že se setkáme na dalších dovolených.

Jiřina B

20.3.2023

Před třemi týdny jsme se vrátili ze zájezdu z Kostariky a Panamy. Chtěla bych velmi poděkovat průvodkyni Karolíně Draxlerové za bezvadnou organizaci zájezdu, a to jak turistických aktivit, které byly opravdu mnohostranné, tak i ubytování či společných jídel, za empatické a přátelské jednání se všemi účastníky, ochotu vyhovět jejich potřebám, její řešení organizačních záležitostí i mimořádných událostí s velkým přehledem a trpělivostí (což můžu za sebe potvrdit například při potřebě vyhledání lékařského ošetření nebo při zpoždění zavazadla), a v neposlední řadě i za její výbornou znalost místního prostředí, schopnost navázat kontakt s místními lidmi a rychle se orientovat a rozhodovat. Karolína nám také vždy poskytla perfektní výklad jak k přírodním krásám a zajímavostem, tak i ohledně historie či jiných aspektů navštívených míst, a neváhala se jednotlivým účastníkům věnovat, pokud měli zájem o doplňkový individuální program. Díky ní mám opět s Vaší cestovní kanceláří tu nejlepší zkušenost. Celkově považuji tento zájezd za velmi pohodový a úspěšný, jistě i zásluhou této průvodkyně. Dle ohlasů od dalších účastníků si jsem jistá, že i všichni ostatní byli spokojení a Karolínu velmi oceňovali.  

Jana H

20.3.2023

Dobrý den, zasílám hodnocení zájezdu č. 341. Děkujeme za super zájezd, maximální spokojenost, zvlášť děkujeme průvodkyni Martině, perfektně vše zvládla, jde vidět, že je s prostředím Kostariky srostlá. Tímto ji pozdravujeme.

Jiří a Daniela K.

12.1.2021

Dobrý den, chci vás poprosit o poděkování naší průvodkyni Hance Dušákové, zájezd do Kostariky a Panamy na přelomu roku. Byla prostě úžasná, milá, ochotná a na  všechny naše dotazy odpověděla k plné spokojenosti. Věnovala se nám celý den  prostě s lepší průvodkyní jsem se nikdy nepotkala. Moc jí pozdravuji. Děkuji, s pozdravem

Jana K.

23.1.2020

Dobrý den, chtěl bych vaší CK ještě jednou poděkovat za skvělý zájezd, který byl umocněn perfektní průvodkyní Hanko Dušákovou. Byl jsem už s vaší CK 4x, ostatní průvodce lze také pochválit, ale obětavost, profesionalita, ochota, se kterou se o nás Hanka Dušáková starala byla zcela bezkonkurenční. Tedy ještě jednou díky. S přátelským pozdravem

Zdeněk F.

13.1.2020

Dobrý den, již skoro před měsícem jsme se vrátili ze zájezdu pořádaného CK Livingstone – Kostarika, Panama, odlet z Prahy 17.2.2019 a průvodkyní byla slečna Karolína Draxlerová. Zasíláme obdiv tomuto drobnému, nenápadnému stvoření, které má v sobě tolik energie, optimismu, schopností, ochoty, pochopení a touhy vyjít všem vstříc a nikoho nezarmoutit, udělat pro všechny členy zájezdu vše, co je v jejích silách, jen aby byli všichni spokojeni. I za tu cenu, že by to bylo na úkor její vlastní osoby, přesto neváhá vyjít absolutně vstříc …  Karolína je obdivuhodná mladá slečna, která rozhodně dodala zájezdu nezapomenutelnou atmosféru, plnou legračních chvil, neskutečné pohody a zázemí. Skvěle celý zájezd vedla, měla výborné znalosti o místní kultuře, historii a životě místních lidí a byla velmi dobře na celý zájezd připravena … Myslíme si, že není jednoduché, strávit v podstatě 24 hodin denně se skupinou lidí, když každý z nich je jiný, má jiné představy, přání, potřeby, schopnosti a průvodkyně musí vytvořit takovou atmosféru, aby se každý z těch lidí cítil hezky, byl spokojený a odvážel si z dovolené příjemné zážitky. A to všechno Karolína výborně umí a dokáže. I když někdy už na ní byla vidět nesmírná únava, přesto byla vždy veselá, milá, ohleduplná, zkrátka SKVĚLÁ. Děkujeme jí za její starostlivost, péči, úsměv, nezapomenutelné výroky a neskutečnou pohodu, kterou kolem sebe za každé situace šíří. Přejeme jí mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě, ať se jí vyplní všechny sny které má a žije spokojený život. Cestovní kanceláři Livingstone pak děkujeme za velmi příjemný zájezd a hezké vzpomínky na dovolenou a přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků a samé skvělé průvodce, jako je Karolína Draxlerová.

Světlana K. a Pavel N.

3.4.2019

Dobrý den Markéto, před několika dny jsme se vrátili s manželem ze zájezdu č. 341 Kostarika a Panama. Nejenom, že tato navštívená místa světa měla svůj půvab, ale i společnost Karolíny Draxlerove jako průvodce, kostarického řidiče Coastru zvaného Wilsona byla více než nad rámec profesních dovedností. Byli jsme s nimi moc spokojeni. Pozitivní náladu zájedu bezpochyby doplnila supr společnost všech účastníků zajezdu, kteří referovali velice dobré zkušenosti s CK Livingstone. Moc děkujeme za splněná očekávání. S pozdravem

Lucie a Marek S.

13.3.2019

Zdravím do Livingstone, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za zájezd Kostarika na Silvestra. Kostarika je nádherná zelená země plná překrásných míst a nečekaných zážitků. A to nejenom z fauny či flóry (pozorování líhnutí mláďat Karety obrovské a cesta mrňat do oceánu se ani nedá popsat), tak i nečekaných zážitků z jízdy na laně ve výšce 100m nad údolím ve stylu superman.  Nicméně dovolenou nedělá jen ta správná destinace, ale nedílnou součástí skvělých zážitků je i  správný průvodce. A ten náš Martin Falc byl jedním slovem jednička. S absolutní trpělivostí a empatií reagoval na všechny požadavky nás cestovatelů, a to i když to někdy neměl zrovna jednoduché :) . Přála bych společnosti Livingstone, aby úroveň všech průvodců měla Martinův standard. Martine - díky moc, na tuto dovolenou budu navždy vzpomínat.  Pura vida :)

Dana B.

18.1.2017

Rád by som sa touto cestou poďakoval za skvelé zážitky a príjemné prežitie Vianočných a Novoročných sviatkov v čiastočne upršanej a čiastočne zablatenej, ale neustále čarovnej Kostarike. Poďakovanie platí hlavne sprievodkyni Ilone Gotzovej, vďaka ktorej sme všetko v zdraví prežili a vela sa dozvedeli.

Martin Č.

24.1.2013

Dobrý den, ráda bych vám poděkovala za skvěle zorganizovaný zájezd do Kostariky s Martinem Falcem.  Předchozí dovolené jsem poznávala paláce, chrámy a archeologické vykopávky a toto byla moje první dovolená zaměřená na poznávání přírody s možností vyzkoušet netradiční aktivity jako canopy, rafting, surf. A musím říct, že Kostarika mě učarovala nejenom deštnými pralesy ale i širokou nabídkou dalších aktivit. Pozitivní přístup, široké znalosti Latinské Ameriky a schopnost vyřešit jakýkoliv problém dělají z Martina jednoho z nejlepších průvodců. Doufám, že ve vaší nabídce zájezdů bude víc podobných destinací se stejně zajímavým programem včetně netradičních aktivit.

Petra F.

30.1.2015

Ještě jednou děkujeme za krásné zážitky, které doladil k naší naprosté spokojenosti zejména Adam Bechný(už ho nesmíme tolik chválit, ale chválit je opravdu za co).   

Petr a Hana H.

30.4.2017

Vazena cestovni kancelar,dekuji mnohokrat za krasnou dovolenou Kostarika,Panama s Adamem Bechnym,je to skvely, velice organizacne  schopny a kompetentni pruvodce. Svoji praci dela zodpovedne a s humorem, diky jemu jsme zazili 2 super tydny. Mate vyborneho clena vaseho Teamu! Vsem Vasim klientum bych tento zajezd rozhodne doporucila! S uprimnym pozdravem.

Jana P.

15.1.2017

Dovolená splnila zcela mé očekávání.  Nejvíce se mi líbilo moře a národní parky s pralesy , které byly kouzelné a přesně takové, jak jsem si je představovala. Panama je stejně krásná jako Kostarika.

Alena K.

1.2.2017

Podobné zájezdy

Kuba
323 Kuba

Romantika - rumba - rum

2.11. - 16.11.2024
+ další 2 termíny
15 dní
Pestrobarevná Kostarika
343 Pestrobarevná Kostarika

Perla Střední Ameriky

9.11. - 24.11.2024
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)