Kostarika - Panama

341

Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

Tajemství tropického ráje. Aktivní sopky i bělostné pláže Karibiku.

Na silvestraPříroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Cesta plná zážitků sestavená tak, abyste z obou zemí viděli to „nej". Největší druhová pestrost živočichů i rostlin na světě. Okusíme pláže jak na pobřeží Pacifiku, tak na pobřeží Karibského moře. Činné vulkány, krásné pláže, mnoho různorodých národních parků Kostariky. Podnikneme výšlap na činnou sopku s kouřícím kráterem a neunikne nám ani nepřeberné množství zvířat a rostlin. Zpestření bude návštěva Panamy. Ostrovy Bocas del Toro, nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Panenská příroda, bělostné pláže lemované kokosovými palmami, překrásné korálové zahrady. Nejvýznamnější stavba Ameriky, Panamský průplav. Každý den budeme načerpané dojmy vstřebávat při ochutnávce vyhlášených kulinářských zážitků.
 
Oblíbený pohodový zájezd určený zejména milovníkům přírody. Čeká nás bohatá nadílka přírodních krás i odpočinku na krásných plážích Pacifiku i Karibiku. Kostarika nabízí tajuplnou kulisu deštných pralesů, zpěněných peřejí divokých řek, rozmanitou faunu a floru, bělostné pláže i aktivní sopky. Bývá označována za středoamerické Švýcarsko nebo také zahradu Střední Ameriky. Závěrečné zastavení v Panamě nabídne vedle nádherného šnorchlování a pozorování zvířat i vynikající kulinářské zážitky. Milovníci zajímavostí jistě ocení i návštěvu Panamského průplavu, unikátu, který stále patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky. 

Termíny a rezervace

Termín: 17.2. - 3.3.201915 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 77 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 26.12. - 9.1.202015 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 83 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 15.2. - 29.2.202015 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 78 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Karolína

Karolína Draxlerová

Již od malička snila o tom, že jednou procestuje svět a že její život bude jako z filmu Indiana Jones. V Čechách vystudovala Cestovní ruch a po dokončení studia se vydala plnit si svůj sen. Procestovala křížem krážem Ameriku Jižní i Severní a i část Asie. Nejvíc ji k srdci přirostla Jižní Amerik...

Více informací o průvodci

Adam

Adam Bechný

Velký milovník Latinské Ameriky. Právě zde díky práci rodičů strávil celé dětství a dospívání. Cestování má v krvi - vždyť již jako tříměsíční batole překonal poprvé Atlantik a již tam zůstal. Momentálně studuje na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Očarovalo jej hlavně Peru, které projel k...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Falc

Znalec španělštiny a portugalštiny studoval na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Nadšený milovník dobrodružství a poznávání. Osud ho zavedl na americký kontinent a on tak propadl svodům Střední Ameriky. Nedokázal se nevrátit a podnikl expediční cestu Jižní Amerikou v Tatře 805, částečně ko...

Více informací o průvodci

Hana

Hana Dušáková

Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické země, která už dávno není jen "banánovou republikou," inspirovali ještě více dalších cest do tohoto regionu. Nejčastěji se s Hanko...

Více informací o průvodci

Karolína Draxlerová 26.12. - 9.1.2020

Adam Bechný

Martin Falc

Hana Dušáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města KOSTARIKY, San José. Přejezd a nocleh ve městě Alajuela.

2. den

Výlet v sopečné oblasti NP Irazú s návštěvou vulkánu, který je svojí výškou 3432 m nejvyšší sopkou Kostariky. Pohled na smaragdově zbarvené kráterové jezero. Odpolední návštěva kávových plantáží. Věděli jste, že je káva sladká? Proces zpracování kávy. Návrat zpět do Alajuela.

3. den

Přesun do NP Manuel Antonio, po cestě zastávka v NP Carara, jehož název pochází z indiánského výrazu pro krokodýla. Krátký pěší výlet v národním parku Carara. Pozorování líně se válejících krokodýlů pod mostem u řeky Rio Tarcoles. Přesun do blízkosti přímořského městečka Quepos.

4. den

Pěší výlet do NP Manuel Antonio. Jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších národních parků Kostariky. Klidně tekoucí vodopád. Bujná vegetace plná zvěře. Líně se pohybující lenochodi a rozverné opičky.  Koupání v teplých vodách Pacifiku.

5. den

Přejezd do horského letoviska Monteverde. Odpoledne možnost návštěvy zahrady orchidejí Jardín de las Orquídeas. Unikátní motýlí a žabí farma Ranario plná pestrobarevných obojživelníků.

6. den

Výprava do deštného pralesa Monteverde. Bohatá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2 500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů. Odpoledne možnost návštěvy visutých mostů či tzv. Canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Kolik kolibříků uvidíme tentokrát? Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v korunách stromů? Nejvíce zvířat se zdržuje právě v nejvyšších patrech pralesa. Odpolední přejezd do La Fortuna podél největšího kostarického jezera Arenal. Koupání ve vyhlášených horkých pramenech Baldi Termae.

7. den

Pěší výlety v sopečné oblasti vulkánu Arenal, fakultativně „canopy tour“, rafting nebo projížďka na koních.

8. den

Přesun do Cahuity, maličké vesnice na karibském pobřeží. Ochutnávka specialit místní kuchyně.

9. den

NP Cahuita– možnost pěších výletů s pozorováním ledňáčků, ibisů a lenochodů či šnorchlování na korálovém útesu nedaleko břehu. Návštěva původního indiánského kmene Bribrí. Seznámení s původními obyvateli. Fakultativně možnost raftingu na řece Pacuare tekoucí dech beroucím kaňonem - lokalita, která se řadí mezi nejlepší raftingová místa na světě.

10. den

Cesta do PANAMY. Překročení hranice a následná plavba na ostrovy Bocas del Toro. Nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Překrásné korálové zahrady ukrývající se v mělké vodě se spoustou života. Skvělé šnorchlování. Vyhlášené kulinářské zážitky a večerní zábava v oblasti obývané převážně temperamentním černošským obyvatelstvem.

11. den

Fakultativní celodenní lodní výlet po okolních ostrovech a plážích. Zastavíme se i na unikátní pláži červených žab (panamský endemit). Pozorování množství opic, rozvážně kráčejících lenochodů a na moři hejn delfínů.

12. den

Přelet do hlavního města Panama City. Prohlídka města, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť Casco Viejo, rybí trh, muzeum průplavu. Zdymadla Miraflores. Návštěva Panamského průplavu - nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14 000 nákladních lodí.

13. den

Přejezd přes Panamskou šíji na atlantickou stranu průplavu. Návštěva starobylého koloniálního městečka Portobelo. Pevnosti vybudované Španěly jako součást obranného systému na ochranu transatlantického obchodu. Zdymadla Gatún. Pro zájemce možnost návratu železnicí podél kanálu.

14. - 15. den

Poslední nákupy. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelet Bocas del Toro - Panama City. 
 • Přesuny autobusem, pronajatá doprava, lodní doprava. 
 • 13x ubytování v hotýlcích se snídaní. 
 • Vstupy do NP. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce dle potřeby. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vzhledem k leteckému spojení cestovní povolení USA – ESTA 14 USD (nutný biometrický pas), v případě vyřízení přes CK 620 Kč.
 • Stravování nad rámec programu. 
 • Vstupy do památek a muzeí. 
 • Fakultativní výlety a atrakce. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč.

Fakultativní výlety

 • Návštěva kávové plantáže cca 15 USD
 • Puentes colgantes – visuté lávky v Monteverde cca 30 USD
 • Canopy tour cca 50 USD + 10 USD za nejdelší zipline Superman
 • Jízda na koni cca 50 USD
 • Zahrada orchidejí cca 10 USD
 • Výstup na Cerro Chato cca 10 USD
 • Žabí a hadí terária cca 15 USD
 • Horké prameny Baldi Termae – podle výběru cca 23 - 60 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Součástí programu nejsou žádné fyzicky náročné aktivity (treky), pouze nenáročné jednodenní pěší výlety. Pro zájemce jsou přichystány rozličné fakultativní zážitkové aktivity (např. rafting, canopy tour, šnorchlování). Skladba programu je zaměřena především na poznávání přírodních krás. Kostarika oplývá nádhernými národními parky, které skrývají aktivní sopky, mlžné pralesy plné zvířat a bujné vegetace, i krásné písečné pláže. Vedle krásné přírody a jejich kouzel si tak užijeme i odpočinek na plážích. Doprava bude kombinovaná, využijeme místní autobusy, pronajaté minibusy, částečně i lodě. Letecky překonáme trasu mezi Bocas del Toro a Panama City. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.
Při leteckém spojení je většinou mezipřistání v USA. Z tohoto důvodu je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelích turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, někdy vybavených i klimatizací. Hotely vybrané na základě mnohaletých zkušeností poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických i přírodních krás. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v osvědčených restauracích a hospůdkách, průvodce je nápomocen s jejich výběrem. Vzhledem k tomu, že jídlo je v Kostarice na podobné cenové úrovni jako u nás, je zbytečné vozit potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití počítejte s částkou kolem 30 - 50 USD na den.

Vaše ohlasy

Zdravím do Livingstone, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za zájezd Kostarika na Silvestra. Kostarika je nádherná zelená země plná překrásných míst a nečekaných zážitků. A to nejenom z fauny či flóry (pozorování líhnutí mláďat Karety obrovské a cesta mrňat do oceánu se ani nedá popsat), tak i nečekaných zážitků z jízdy na laně ve výšce 100m nad údolím ve stylu superman.  Nicméně dovolenou nedělá jen ta správná destinace, ale nedílnou součástí skvělých zážitků je i  správný průvodce. A ten náš Martin Falc byl jedním slovem jednička. S absolutní trpělivostí a empatií reagoval na všechny požadavky nás cestovatelů, a to i když to někdy neměl zrovna jednoduché :) . Přála bych společnosti Livingstone, aby úroveň všech průvodců měla Martinův standard. Martine - díky moc, na tuto dovolenou budu navždy vzpomínat.  Pura vida :)

18.1.2017

Rád by som sa touto cestou poďakoval za skvelé zážitky a príjemné prežitie Vianočných a Novoročných sviatkov v čiastočne upršanej a čiastočne zablatenej, ale neustále čarovnej Kostarike. Poďakovanie platí hlavne sprievodkyni Ilone Gotzovej, vďaka ktorej sme všetko v zdraví prežili a vela sa dozvedeli.

24.1.2013

Dobrý den, ráda bych vám poděkovala za skvěle zorganizovaný zájezd do Kostariky s Martinem Falcem.  Předchozí dovolené jsem poznávala paláce, chrámy a archeologické vykopávky a toto byla moje první dovolená zaměřená na poznávání přírody s možností vyzkoušet netradiční aktivity jako canopy, rafting, surf. A musím říct, že Kostarika mě učarovala nejenom deštnými pralesy ale i širokou nabídkou dalších aktivit. Pozitivní přístup, široké znalosti Latinské Ameriky a schopnost vyřešit jakýkoliv problém dělají z Martina jednoho z nejlepších průvodců. Doufám, že ve vaší nabídce zájezdů bude víc podobných destinací se stejně zajímavým programem včetně netradičních aktivit.

30.1.2015

Ještě jednou děkujeme za krásné zážitky, které doladil k naší naprosté spokojenosti zejména Adam Bechný(už ho nesmíme tolik chválit, ale chválit je opravdu za co).   

30.4.2017

Vazena cestovni kancelar,dekuji mnohokrat za krasnou dovolenou Kostarika,Panama s Adamem Bechnym,je to skvely, velice organizacne  schopny a kompetentni pruvodce. Svoji praci dela zodpovedne a s humorem, diky jemu jsme zazili 2 super tydny. Mate vyborneho clena vaseho Teamu! Vsem Vasim klientum bych tento zajezd rozhodne doporucila! S uprimnym pozdravem.

15.1.2017

Dovolená splnila zcela mé očekávání.  Nejvíce se mi líbilo moře a národní parky s pralesy , které byly kouzelné a přesně takové, jak jsem si je představovala. Panama je stejně krásná jako Kostarika.

1.2.2017

Podobné zájezdy

Argentina - Uruguay - Brazílie
301 Argentina - Uruguay - Brazílie

Pravý jihoamerický karneval

11.2. - 27.2.2020
17 dní
Ekvádor a Galapágy
313 Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

16.10. - 2.11.2019
18 dní
Kuba
323 Kuba

Romantika - rumba - rum

26.3. - 9.4.2019
+ další 4 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog