Kostarika - Panama

341

Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

Tajemství tropického ráje. Aktivní sopky i bělostné pláže Karibiku.

Na silvestra Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Cesta plná zážitků sestavená tak, abyste z obou zemí viděli to „nej". Okusíme pláže jak na pobřeží Pacifiku, tak na pobřeží Karibského moře. Činné vulkány, krásné pláže, mnoho různorodých národních parků Kostariky. Podnikneme výšlap na činnou sopku s kouřícím kráterem a neunikne nám ani nepřeberné množství zvířat a rostlin. Zpestření bude návštěva Panamy. Ostrovy Bocas del Toro, nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Panenská příroda, bělostné pláže lemované kokosovými palmami, překrásné korálové zahrady. Nejvýznamnější stavba Ameriky, Panamský průplav.
 
Oblíbený pohodový zájezd určený zejména milovníkům přírody. Čeká nás bohatá nadílka přírodních krás i odpočinku na krásných plážích Pacifiku i Karibiku. Kostarika bývá označována za středoamerické Švýcarsko nebo také zahradu Střední Ameriky. Závěrečné zastavení v Panamě nabídne vedle nádherného šnorchlování a pozorování zvířat i vynikající kulinářské zážitky. Milovníci zajímavostí jistě ocení i návštěvu Panamského průplav.

Termíny a rezervace

Termín:  26.12. - 9.1.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  12.2. - 26.2.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  80 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 9.1.2023 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  85 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  11.2. - 25.2.2023 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  81 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Karolína

Karolína Draxlerová

Již od malička snila o tom, že jednou procestuje svět a že její život bude jako z filmu Indiana Jones. V Čechách vystudovala Cestovní ruch a po dokončení studia se vydala plnit si svůj sen. Procestovala křížem krážem Ameriku Jižní i Severní a také část Asie. Nejvíc ji k srdci přirostla Jižní Ame...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Hana

Hana Dušáková

Japonština ji uchvátila již na střední škole. Stala se profesionální tlumočnicí a opakovaně se do Země vycházejícího slunce vrací. Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické...

Více informací o průvodci

Karolína Draxlerová 12.2. - 26.2.2022 ?

Martina Veselá

Hana Dušáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města KOSTARIKY, San José. Přejezd a nocleh ve městě.

2. den

Výlet v sopečné oblasti NP Irazú s návštěvou vulkánu, který je svojí výškou 3432 m nejvyšší sopkou Kostariky. Pohled na smaragdově zbarvené kráterové jezero. Odpolední návštěva kávových plantáží. Věděli jste, že je káva sladká? Proces zpracování kávy. Návrat zpět do San Jose.

3. den

Přesun do NP Manuel Antonio, po cestě zastávka v NP Carara, jehož název pochází z indiánského výrazu pro krokodýla. Krátký pěší výlet v národním parku Carara. Pozorování líně se válejících krokodýlů pod mostem u řeky Rio Tarcoles. Přesun do blízkosti přímořského městečka Quepos.

4. den

Pěší výlet do NP Manuel Antonio. Jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších národních parků Kostariky. Klidně tekoucí vodopád. Bujná vegetace plná zvěře. Líně se pohybující lenochodi a rozverné opičky. Koupání v teplých vodách Pacifiku.

5. den

Přejezd do horského letoviska Monteverde. Odpoledne možnost návštěvy zahrady orchidejí Jardín de las Orquídeas. Unikátní motýlí a žabí farma Ranario plná pestrobarevných obojživelníků.

6. den

Výprava do deštného pralesa Monteverde. Bohatá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2 500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů. Odpoledne možnost návštěvy visutých mostů či tzv. canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Kolik kolibříků uvidíme tentokrát? Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v korunách stromů? Nejvíce zvířat se zdržuje právě v nejvyšších patrech pralesa. Odpolední přejezd do La Fortuna podél největšího kostarického jezera Arenal. Koupání ve vyhlášených horkých pramenech Baldi Termae.

7. den

Pěší výlety v sopečné oblasti vulkánu Arenal, fakultativně „canopy tour“, rafting nebo projížďka na koních.

8. den

Přesun do Cahuity, maličké vesnice na karibském pobřeží. Ochutnávka specialit místní kuchyně.

9. den

NP Cahuita– možnost pěších výletů s pozorováním ledňáčků, ibisů a lenochodů či šnorchlování na korálovém útesu nedaleko břehu. Návštěva původního indiánského kmene Bribrí. Seznámení s původními obyvateli. Fakultativně možnost raftingu na řece Pacuare tekoucí dech beroucím kaňonem - lokalita, která se řadí mezi nejlepší raftingová místa na světě.

10. den

Cesta do PANAMY. Překročení hranice a následná plavba na ostrovy Bocas del Toro. Nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Překrásné korálové zahrady ukrývající se v mělké vodě se spoustou života. Skvělé šnorchlování. Vyhlášené kulinářské zážitky a večerní zábava v oblasti obývané převážně temperamentním černošským obyvatelstvem.

11. den

Fakultativní celodenní lodní výlet po okolních ostrovech a plážích. Zastavíme se i na unikátní pláži červených žab (panamský endemit). Pozorování množství opic, rozvážně kráčejících lenochodů a na moři hejn delfínů.

12. den

Přelet do hlavního města Panama City. Prohlídka města, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť Casco Viejo, muzeum průplavu. Zdymadla Miraflores. Návštěva Panamského průplavu - nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14 000 nákladních lodí.

13. den

Přejezd přes Panamskou šíji na atlantickou stranu průplavu. Návštěva starobylého koloniálního městečka Portobelo. Pevnosti vybudované Španěly jako součást obranného systému na ochranu transatlantického obchodu. Zdymadla Gatún. Pro zájemce možnost návratu železnicí podél kanálu.

14. - 15. den

Poslední nákupy nebo v závislosti na leteckém spojení možnost fakultativní návštěvy ostrůvku Isla Taboga. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Bocas del Toro - Panama City
 • Přesuny autobusem, pronajatá doprava, lodní doprava
 • 13x ubytování v hotýlcích se snídaní
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • V případě letu přes USA cestovní povolení USA – ESTA | 14 USD (nutný biometrický pas), v případě vyřízení přes CK cena 620 Kč
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Návštěva kávové plantáže cca 35 USD
 • Puentes colgantes – visuté lávky v Monteverde cca 35 USD
 • Canopy tour cca 55 USD + 10 USD za nejdelší zipline Superman
 • Jízda na koni cca 50 USD
 • Zahrada orchidejí cca 10 USD
 • Výstup na Cerro Chato cca 10 USD
 • Žabí a hadí terária cca 15 USD
 • Horké prameny Baldi Termae – podle výběru cca 23 - 60 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Součástí programu nejsou žádné fyzicky náročné aktivity (treky), pouze nenáročné jednodenní pěší výlety. Pro zájemce jsou přichystány rozličné fakultativní zážitkové aktivity (např. rafting, canopy tour, šnorchlování).

Skladba programu je zaměřena především na poznávání přírodních krás. Kostarika oplývá nádhernými národními parky, které skrývají aktivní sopky, mlžné pralesy plné zvířat a bujné vegetace, i krásné písečné pláže. Vedle krásné přírody a jejich kouzel si tak užijeme i odpočinek na plážích.

Doprava bude kombinovaná, využijeme místní autobusy, pronajaté minibusy, částečně i lodě. Letecky překonáme trasu mezi Bocas del Toro a Panama City. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelích turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, někdy vybavených i klimatizací. Hotely vybrané na základě mnohaletých zkušeností poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických i přírodních krás.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v osvědčených restauracích a hospůdkách, průvodce je nápomocen s jejich výběrem. Vzhledem k tomu, že jídlo je v Kostarice na podobné cenové úrovni jako u nás, je zbytečné vozit potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití počítejte s částkou kolem 30 - 50 USD na den.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás neváhejte kontaktovat.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, zasílám hodnocení zájezdu č. 341. Děkujeme za super zájezd, maximální spokojenost, zvlášť děkujeme průvodkyni Martině, perfektně vše zvládla, jde vidět, že je s prostředím Kostariky srostlá. Tímto ji pozdravujeme.

Jiří a Daniela K.

12.1.2021

Dobrý den, chci vás poprosit o poděkování naší průvodkyni Hance Dušákové, zájezd do Kostariky a Panamy na přelomu roku. Byla prostě úžasná, milá, ochotná a na  všechny naše dotazy odpověděla k plné spokojenosti. Věnovala se nám celý den  prostě s lepší průvodkyní jsem se nikdy nepotkala. Moc jí pozdravuji. Děkuji, s pozdravem

Jana K.

23.1.2020

Dobrý den, chtěl bych vaší CK ještě jednou poděkovat za skvělý zájezd, který byl umocněn perfektní průvodkyní Hanko Dušákovou. Byl jsem už s vaší CK 4x, ostatní průvodce lze také pochválit, ale obětavost, profesionalita, ochota, se kterou se o nás Hanka Dušáková starala byla zcela bezkonkurenční. Tedy ještě jednou díky. S přátelským pozdravem

Zdeněk F.

13.1.2020

Dobrý den, již skoro před měsícem jsme se vrátili ze zájezdu pořádaného CK Livingstone – Kostarika, Panama, odlet z Prahy 17.2.2019 a průvodkyní byla slečna Karolína Draxlerová. Zasíláme obdiv tomuto drobnému, nenápadnému stvoření, které má v sobě tolik energie, optimismu, schopností, ochoty, pochopení a touhy vyjít všem vstříc a nikoho nezarmoutit, udělat pro všechny členy zájezdu vše, co je v jejích silách, jen aby byli všichni spokojeni. I za tu cenu, že by to bylo na úkor její vlastní osoby, přesto neváhá vyjít absolutně vstříc …  Karolína je obdivuhodná mladá slečna, která rozhodně dodala zájezdu nezapomenutelnou atmosféru, plnou legračních chvil, neskutečné pohody a zázemí. Skvěle celý zájezd vedla, měla výborné znalosti o místní kultuře, historii a životě místních lidí a byla velmi dobře na celý zájezd připravena … Myslíme si, že není jednoduché, strávit v podstatě 24 hodin denně se skupinou lidí, když každý z nich je jiný, má jiné představy, přání, potřeby, schopnosti a průvodkyně musí vytvořit takovou atmosféru, aby se každý z těch lidí cítil hezky, byl spokojený a odvážel si z dovolené příjemné zážitky. A to všechno Karolína výborně umí a dokáže. I když někdy už na ní byla vidět nesmírná únava, přesto byla vždy veselá, milá, ohleduplná, zkrátka SKVĚLÁ. Děkujeme jí za její starostlivost, péči, úsměv, nezapomenutelné výroky a neskutečnou pohodu, kterou kolem sebe za každé situace šíří. Přejeme jí mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě, ať se jí vyplní všechny sny které má a žije spokojený život. Cestovní kanceláři Livingstone pak děkujeme za velmi příjemný zájezd a hezké vzpomínky na dovolenou a přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků a samé skvělé průvodce, jako je Karolína Draxlerová.

Světlana K. a Pavel N.

3.4.2019

Dobrý den Markéto, před několika dny jsme se vrátili s manželem ze zájezdu č. 341 Kostarika a Panama. Nejenom, že tato navštívená místa světa měla svůj půvab, ale i společnost Karolíny Draxlerove jako průvodce, kostarického řidiče Coastru zvaného Wilsona byla více než nad rámec profesních dovedností. Byli jsme s nimi moc spokojeni. Pozitivní náladu zájedu bezpochyby doplnila supr společnost všech účastníků zajezdu, kteří referovali velice dobré zkušenosti s CK Livingstone. Moc děkujeme za splněná očekávání. S pozdravem

Lucie a Marek S.

13.3.2019

Zdravím do Livingstone, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za zájezd Kostarika na Silvestra. Kostarika je nádherná zelená země plná překrásných míst a nečekaných zážitků. A to nejenom z fauny či flóry (pozorování líhnutí mláďat Karety obrovské a cesta mrňat do oceánu se ani nedá popsat), tak i nečekaných zážitků z jízdy na laně ve výšce 100m nad údolím ve stylu superman.  Nicméně dovolenou nedělá jen ta správná destinace, ale nedílnou součástí skvělých zážitků je i  správný průvodce. A ten náš Martin Falc byl jedním slovem jednička. S absolutní trpělivostí a empatií reagoval na všechny požadavky nás cestovatelů, a to i když to někdy neměl zrovna jednoduché :) . Přála bych společnosti Livingstone, aby úroveň všech průvodců měla Martinův standard. Martine - díky moc, na tuto dovolenou budu navždy vzpomínat.  Pura vida :)

Dana B.

18.1.2017

Rád by som sa touto cestou poďakoval za skvelé zážitky a príjemné prežitie Vianočných a Novoročných sviatkov v čiastočne upršanej a čiastočne zablatenej, ale neustále čarovnej Kostarike. Poďakovanie platí hlavne sprievodkyni Ilone Gotzovej, vďaka ktorej sme všetko v zdraví prežili a vela sa dozvedeli.

Martin Č.

24.1.2013

Dobrý den, ráda bych vám poděkovala za skvěle zorganizovaný zájezd do Kostariky s Martinem Falcem.  Předchozí dovolené jsem poznávala paláce, chrámy a archeologické vykopávky a toto byla moje první dovolená zaměřená na poznávání přírody s možností vyzkoušet netradiční aktivity jako canopy, rafting, surf. A musím říct, že Kostarika mě učarovala nejenom deštnými pralesy ale i širokou nabídkou dalších aktivit. Pozitivní přístup, široké znalosti Latinské Ameriky a schopnost vyřešit jakýkoliv problém dělají z Martina jednoho z nejlepších průvodců. Doufám, že ve vaší nabídce zájezdů bude víc podobných destinací se stejně zajímavým programem včetně netradičních aktivit.

Petra F.

30.1.2015

Ještě jednou děkujeme za krásné zážitky, které doladil k naší naprosté spokojenosti zejména Adam Bechný(už ho nesmíme tolik chválit, ale chválit je opravdu za co).   

Petr a Hana H.

30.4.2017

Vazena cestovni kancelar,dekuji mnohokrat za krasnou dovolenou Kostarika,Panama s Adamem Bechnym,je to skvely, velice organizacne  schopny a kompetentni pruvodce. Svoji praci dela zodpovedne a s humorem, diky jemu jsme zazili 2 super tydny. Mate vyborneho clena vaseho Teamu! Vsem Vasim klientum bych tento zajezd rozhodne doporucila! S uprimnym pozdravem.

Jana P.

15.1.2017

Dovolená splnila zcela mé očekávání.  Nejvíce se mi líbilo moře a národní parky s pralesy , které byly kouzelné a přesně takové, jak jsem si je představovala. Panama je stejně krásná jako Kostarika.

Alena K.

1.2.2017

Podobné zájezdy

Argentina - Uruguay - Brazílie
301 Argentina - Uruguay - Brazílie

Pravý jihoamerický karneval

15.2. - 3.3.2023
17 dní
Ekvádor a Galapágy
313 Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

14.2. - 3.3.2022
+ další 1 termín
18 dní
Kuba
323 Kuba

Romantika - rumba - rum

6.3. - 20.3.2022
+ další 4 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog