Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

299

Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

"Zakázané státy" na Silvestra

Čtyři etnicky a kulturně pestré a dosud málo navštěvované indické svazové státy

Na silvestra Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 11

Výprava do záhadné severovýchodní INDIE vklíněné mezi Tibet, Bhútán, Barmu a Bangladéš. Prozkoumáme oblasti rozličných etnik, zvyků a tradic, místa, kde se zastavil čas. Cesta tajuplnými končinami není fyzicky náročná. Poznáme stát Assam s nekonečnými čajovými plantážemi, veletokem Brahmaputrou či NP Kaziranga. Malý stát Meghalaya, v překladu trefně Příbytek mraků, s nejdeštivějším místem na světě. V Nagalandu podnikneme výpravu za bývalými lovci lebek. 

Cesta za poznáním do neturistických destinací, kde zažijeme i festivalové veselí v Arunachal Pradesh. Meghalaya a Assam, spojení přírodních krás, památek i plavba po řece Brahmaputře se šancí na říční delfíny. Unikátní lokalita Nagalandu byla cizincům léta odepírána, díky dlouhé izolaci si uchovala výjimečné fluidum. Náboženství a kultury se v horách barevně proplétají. Čekají nás nejlepší národní parky Indie s velkou koncentrací nosorožců. Safari na slonech je opravdový vrchol.

Termíny a rezervace

Termín:  26.12. - 13.1.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  95 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, Indonésii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapo...

Více informací o průvodci

David Švejnoha 26.12. - 13.1.2024
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Indie.

2. den

Přílet do Díllí. Následně přelet do Guwahati. Malebnou krajinou malých vesniček a rýžových polí do horského státu MEGHALAYA - Království oblaků. Přírodní park Thangkharang s výhledem ze Sloního vrchu do Bangladéše, vápencová jeskyně Mawsmai. Jeden z nejvyšších indických vodopádů Nohkalikai. Nocleh v Cherrapunjee.

3. den

V kopcovité krajině protkané meandrujícími řekami a potůčky vytvořili příslušníci rodu Khasi živé mosty z kořenů stromů. Přírodní stavby jsou působivé. Celodenní trek vesničkami k unikátnímu dvoupatrovému kořenovému mostu. Nocleh v Cherrapunjee.

4. - 5. den

Brzký odjezd do Shillongu. Ranní trh Bara BazarShillongu. Ochutnáte k obědu proslulé sezamové curry, místní specialitu? Návrat do Guwahati. Prohlídka města se svatostánky. Barevné kultury Indie. Unikátní chrám Navagraha na kopci. Již v dávnověku znali senzačně 8 planet znázorněných 8 lingamy, penisy Šivy. Magie nasvícené lampami, jak „obíhají“ Slunce. Ohnivé penisy trůní v plamenné jóni, kamenné ženské vulvě. Kamakhya – vyhlášený krvavý chrám zasvěcený bohyni Durga. Návštěva chrámu na pavím ostrově Umananda Mandir. Přesun do státu Assam – čajová Mekka. Přesun k národnímu parku Kaziranga (UNESCO).

6. den

Neopakovatelné ranní safari na slonech v NP Kaziranga. Velké množství nosorožců. Buvoli, krokodýli, dravci, antilopy, hejna vodního ptactva. Dopolední safari v národním parku v otevřených džípech. Šance na tygry i levharty. Odlišné vegetační zóny, jezera, řeky i mokřady. Odpoledne přejezd na největší říční ostrov na světě - Majuli. Plavba po legendární Brahmaputře s šancí na říční delfíny.

7. den

Procházka po vesnici a návštěva typických obydlí kmene Mishing. Hinduistické kláštery satra s dlouhovlasými višnuisty. Klášter, škola i centrum umění se zaměřením na poezii, hudbu, literaturu a tanec. Barevné chrámy vyznavačů boha Višnu. Fascinující taneční vystoupení dhulia s výjevy Ramajány, tance v maskách. Zajímavá výroba masek.

8. den

Přesun do státu Arunachal Pradesh - „Země hor koupajících se v ranním slunci“. Přejezdem unikátního bambusového mostu opustíme Majuli a vydáme se do Ziro. Výprava k pestrým etnikům. Zakonzervovaný cíp původního animismu byl izolován, téměř každé údolí obývá jiný kmen, žije zde 65 unikátních etnik. Nejzajímavější z nich navštívíme. Chýše demonstrují úspěchy domácího lovce vystavenými lebkami a trofejemi. Večerní návštěva tržiště v Ziro.

9. den

Prohlídka vesnic – pěší výlet přes políčka mezi vesnicemi Hong a Hijo. Horská stanice Hapoli, dříve Ziro (1 800 m). Tetovaný kmen Apatani – mistři pěstování rýže. Prohlašují se za potomky Abo Teniho, mytického prvotního člověka. Místní ženy si vkládaly ratanové talířky do nosu. Návštěva Myokum – vesnického obětiště, kde rodiny každý rok obětují polodivokého mithuna (divoký tur). Vysoké „totemy“ babo a tradiční pódiová shromaždiště lapang. Největší kmenové vesnice Asie.

10. den

Himálajským podhůřím přesun do Daporija. Oblast etnika Tagin. Vesnice kmene Hillmiri. Podél cesty kvetoucí vánoční hvězdy a krásné výhledy na okolní hory zpříjemní dlouhou cestu. Možnost spatřit plachého mithuna. Na přejezdu zastávka a procházka typickou vesnicí.

11. den

Daporijo - zažijeme Si-Donyi - největší festival kmene Tagin. Sváteční tance, veselí a tradiční oděvy si můžeme užívat celý den! Parádní tržnice, tradiční klobouky tvaru člunů.

12. den

Přejezd horskou krajinou do Aalo - jednoho z nejstarších měst v Arunachal Pradeshi.

13. den

Pozoruhodné údolí Aalo obklopené horami, poseté citrusovými háji a rozdělené řekami Sipu a Siyom. Výlet k unikátním visutým mostům - odvážná bambusová díla se klenou nad vodou v nepředstavitelné vzdálenosti. Průzkum okolních osad kmenů Adi a Khamba.

14. den

Přejezd do slavné metropole AhomůSivasagar. Nezapomenutelný západ slunce nad Brahmaputrou.

15. den

Oceán Šivy je bývalé hlavní město Ahomů. Paláce, chrámy i hrobky. Chrám Šivadol, nejvyšší Šivův chrám v Indii. Skvělá akustika je výzvou k puje. Sedmistupňový palác Garhgaon vystavěný na původních základech ze 16.století. Návštěva barevných zeleninových trhů. Vstup do tajuplného Nagalandu. Nocleh v Mon.

16. den

Věhlasný Nagaland. Oblast vyhlášených lovců lebek minulosti. Osada Hongphui. Tetovaná a jizvená těla „jiných domorodců“, kteří stále uctívají krále. Mnohé tradice přetrvávají, zvyky halí spiritualita. V chýších se nad ohništi připravuje opium, ortel rozhoduje o životě a smrti. Tajemné vesničky původního animismu. Etnika evokují Indočínu. Vesnice Longwa a Konyak. Obyvatelé jsou velmi zručnými umělci, řezbáři, výrobci domácích pušek, kulí i střelného prachu.

17. den

Přejezd do Dibrugarh.

18. - 19. den

Přelet do Díllí. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Díllí – Guwahati, Dibrugarh – Díllí
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly
 • 14x ubytování v turistických hotýlcích převážně se snídaní, v Majuli 2x v bambusových chatkách
 • Vstupy do vybraných vesnic
 • Vstup do NP Kaziranga
 • Jízda na slonovi a safari v džípu v NP Kaziranga
 • Plavby lodí
 • Vstupní permit do Arunachal Pradesh
 • Taneční vystoupení v Majuli
 • Místní průvodce
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Indie 35 USD před odletem
 • Stravování
 • Poplatky za použití fotoaparátu a kamery
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Akce určená pro zkušené cestovatele, kteří vyhledávají turisty zapomenuté destinace. Náročnost akce spočívá především v ujetých kilometrech, nepatří k fyzicky náročným zájezdům. Doprava je řešena auty, které řídí místní řidiči s patřičnou licencí. Pro urychlení cestování absolvujeme i místní přelety na trase Delhi – Guwahati, Dibrugarh - Delhi.

Míra komfortu

Ubytování budeme v turistických hotýlcích, ve dvoulůžkových pokojích, na většině míst s vlastním sociálním zařízením. Vzhledem k tomu, že se nejedná o turisticky navštěvovanou oblast, je i místní infrastruktura jednodušší. Možnost sprchy může být na některých místech i v podobě kbelíku s teplou vodou a kelímkem na oplachování, pokoje jsou jednoduše zařízené, ale čisté. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně ve většině hotelů. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Ahoj Livingstone, zájezd se nám velice líbil, splnil naše očekávání, program byl vyváženým mixem, průvodkyně Martina Veselá se snažila plnit všechna naše možná i nemožná přání, byla vtipná a s erudicí a profesionalitou nás - své klioše- skvěle "orchestrovala". Děkujeme za zážitky a těšíme se zase na další dobrodružství.

Laďka a Vašek H.

12.2.2020

S naší průvodkyní Irenou Janouškovou jsme byli nadmíru spokojeni. Je zkušená, v prostředí se vyzná, je schopná okamžitě operativně reagovat na změnu situace. K tomu je přátelská a velmi starostlivá. Díky její starostlivosti byl pro nás tento zájezd v náročném prostředí naprosto pohodovou záležitostí.

Ilona Š.

24.1.2017

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

19.11. - 30.11.2023
+ další 4 termíny
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)