Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

299

Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

"Zakázané státy" na Silvestra

Čtyři etnicky a kulturně pestré a dosud málo navštěvované indické svazové státy

Na silvestra Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 11

Výprava do záhadné severovýchodní INDIE vklíněné mezi Tibet, Bhútán, Barmu a Bangladéš. Prozkoumáme oblasti rozličných etnik, zvyků a tradic, místa, kde se zastavil čas. Cesta tajuplnými končinami není fyzicky náročná. Poznáme stát Assam s nekonečnými čajovými plantážemi, veletokem Brahmaputrou či NP Kaziranga. Malý stát Meghalaya, v překladu trefně Příbytek mraků, s nejdeštivějším místem na světě. V Nagalandu podnikneme výpravu za bývalými lovci lebek. 

Cesta za poznáním do neturistických destinací, kde zažijeme i festivalové veselí v Arunachal Pradesh. Ženy kmene Apatani s ratanovými zátkami v nose a obličejovým tetováním. Meghalaya a Assam, spojení přírodních krás, památek i plavba po řece Brahmaputře se šancí na říční delfíny. Unikátní lokalita Nagalandu byla cizincům léta odepírána, díky dlouhé izolaci si uchovala výjimečné fluidum. Bývalí lovci lebek se pyšní tetováním a kozími rohy v uších. Náboženství a kultury se v horách barevně proplétají. Čekají nás nejlepší národní parky Indie s velkou koncentrací nosorožců. 

Termíny a rezervace

Termín:  26.12. - 13.1.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  104 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

David Švejnoha 26.12. - 13.1.2025 ?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Indie.

2. den

Přílet do Díllí. Následně přelet do Guwahati. Malebnou krajinou malých vesniček a rýžových polí do horského státu MEGHALAYA - Království oblaků. Nocleh v Cherrapunjee.

3. den

V kopcovité krajině protkané meandrujícími řekami a potůčky vytvořili příslušníci rodu Khasi živé mosty z kořenů stromů. Přírodní stavby jsou působivé. Celodenní trek vesničkami k unikátnímu dvoupatrovému kořenovému mostu. Nocleh v Cherrapunjee.

4. den

Ranní vyhlídka na 300 vysoký vodopád Nohkalikai přejezd do Shillongu. Ranní trh Bara Bazar v Shillongu. Ochutnáte k obědu proslulé sezamové curry, místní specialitu? Návrat do Guwahati. Prohlídka města se svatostánky. Barevné kultury Indie. Unikátní chrám Navagraha na kopci. Již v dávnověku znali senzačně 8 planet znázorněných 8 lingamy, penisy Šivy. Magie nasvícené lampami, jak „obíhají“ Slunce. Ohnivé penisy trůní v plamenné jóni, kamenné ženské vulvě. Nocleh v Guwahati.

5. den

Po brzké snídani vyhlášený krvavý chrám Kamakhya zasvěcený bohyni Durga. Po krátké návštěvě přejezd do NP Kaziranga. Odpolední safari v otevřených jeepech. Velké množství nosorožců. Buvoli, krokodýli, dravci, antilopy, hejna vodního ptactva. Šance na tygry i levharty. Odlišné vegetační zóny, jezera, řeky i mokřady. Za soumraku přesun do hotelu na ubytování.

6. den

Ranní safari v NP Kaziranga. Co vše nám nabídne divoká příroda při ranním slunci? Přejezd na největší říční ostrov na světě - Majuli. Plavba po legendární Brahmaputře s šancí na říční delfíny. Odpolední návštěva klášterů Satra s dlouhovlasými višnuisty. Ubytování v tradičních chýších kmene Mishing

7. den

Ostrov Majuli se nazývá srdcem Assamu. Navštívíme vesnici kmene Mishing, kteří sem v minulosti přišli z daleké Arunachal Pradeshe. Výborní rybáři a navigátoři v nestabilních písčitých vodách okolního veletoku. Ženy tkají tradiční látky. Samaguri Sattra - působivá výrobna masek s dlouholetou tradicí. Masky využívají místní umělci při divadelních představeních. Tradiční výroba nádob na jogurty z pálené hlíny ve vesnici Salmora. Nahlédnutí do života místních lidí a ochutnání tradiční kuchyně.

8. den

Přesun do státu Arunachal Pradesh - „Země hor koupajících se v ranním slunci“. Po snídani opustíme Majuli a vydáme se do Ziro. Výprava k pestrým etnikům. Zakonzervovaný cíp původního animismu byl izolován, téměř každé údolí obývá jiný kmen, žije zde 65 unikátních etnik. Nejzajímavější z nich navštívíme. Večerní návštěva tržiště v Ziro.

9. den

Prohlídka vesnic – pěší výlet přes políčka mezi tradičními vesnicemi. Tetovaný kmen Apatani – mistři pěstování rýže. Prohlašují se za potomky Abo Teniho, mytického prvotního člověka. Místní ženy si vkládaly ratanové talířky do nosu. Návštěva Myokum – vesnického obětiště, kde rodiny každý rok obětují polodivokého mithuna (divoký tur). Vysoké „totemy“ babo a tradiční pódiová shromaždiště lapang. Největší kmenové vesnice Asie. 

10. den

Himálajským podhůřím přesun do Daporija. Oblast etnika Tagin. Vesnice kmene Hillmiri. Podél cesty kvetoucí vánoční hvězdy a krásné výhledy na okolní hory zpříjemní dlouhou cestu. Možnost spatřit plachého mithuna. Na přejezdu zastávka a procházka typickou vesnicí.

11. den

Daporijo - zažijeme Si-Donyi - největší festival kmene Tagin. Sváteční tance, veselí a tradiční oděvy si můžeme užívat celý den! Parádní tržnice, tradiční klobouky tvaru člunů.

12. den

Přejezd horskou krajinou do Aalo - jednoho z nejstarších měst v Arunachal Pradeshi.

13. den

Pozoruhodné údolí Aalo obklopené horami, poseté citrusovými háji a rozdělené řekami Sipu a Siyom. Návštěva tradičních vesnic kmenů Adi a Galo.

14. den

Přejezd do slavné metropole Ahomů – Sivasagar. Nezapomenutelný západ slunce nad Brahmaputrou.

15. den

Oceán Šivy je bývalé hlavní město Ahomů. Paláce, chrámy i hrobky. Chrám Šivadol, nejvyšší Šivův chrám v Indii. Skvělá akustika je výzvou k puje. Impozantní Kareng Ghar byl velkolepým palácem dynastie Ahomů. Návštěva barevných zeleninových trhů. Vstup do tajuplného Nagalandu. Nocleh v Mon.

16. den

Věhlasný Nagaland. Oblast vyhlášených lovců lebek minulosti. Osada Hongphui. Tetovaná a jizvená těla „jiných domorodců“, kteří stále uctívají krále. Mnohé tradice přetrvávají, zvyky halí spiritualita. V chýších se nad ohništi připravuje opium, ortel rozhoduje o životě a smrti. Tajemné vesničky původního animismu. Etnika evokují Indočínu. Vesnice Longwa. Obyvatelé jsou velmi zručnými umělci, řezbáři, výrobci domácích pušek, kulí i střelného prachu.

17. den

Ráno návštěva vesnice Hogphui a přejezd do Dibrugarh.

18. - 19. den

Přelet do Díllí. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Díllí – Guwahati, Dibrugarh – Díllí
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly
 • 14x ubytování v turistických hotýlcích převážně se snídaní, v Majuli 2x v bambusových chatkách
 • Vstupy do vybraných vesnic
 • Vstup do NP Kaziranga
 • Jízda na slonovi a safari v džípu v NP Kaziranga
 • Plavby lodí
 • Vstupní permit do Arunachal Pradesh
 • Taneční vystoupení v Majuli
 • Místní průvodce
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 25 USD (při vyřízení přes CK Livingstone 1 200 Kč)
 • Stravování
 • Poplatky za použití fotoaparátu a kamery
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 900 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Akce určená pro zkušené cestovatele, kteří vyhledávají turisty zapomenuté destinace. Náročnost akce spočívá především v ujetých kilometrech, nepatří k fyzicky náročným zájezdům. Doprava je řešena auty, které řídí místní řidiči s patřičnou licencí. Pro urychlení cestování absolvujeme i místní přelety na trase Delhi – Guwahati, Dibrugarh - Delhi.

Míra komfortu

Ubytování budeme v turistických hotýlcích, ve dvoulůžkových pokojích, na většině míst s vlastním sociálním zařízením. Vzhledem k tomu, že se nejedná o turisticky navštěvovanou oblast, je i místní infrastruktura jednodušší. Možnost sprchy může být na některých místech i v podobě kbelíku s teplou vodou a kelímkem na oplachování, pokoje jsou jednoduše zařízené, ale čisté. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně ve většině hotelů. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Před týdnem jsme se s manželkou vrátili ze zájezdu po východní Indii, který byl pro nás silným zážitkem a budeme jej ještě nějaký čas vstřebávat. Rádi bychom poděkovali za skvěle odprůvodcovaný itinerář zájezdu Davidu Švejnohovi, který se postaral nejen o perfektní profesionální bezproblémový pobyt, obrovskou sumu zážitků, skvělou průpravu v čase, ale i množstvím fotografií domorodých obyvatel, jimiž otevíral srdce a oni nám pak své domovy... Výborná se ukázala volba místního ´guida´Rupaka Adhikaryho, který se stal miláčkem všech účastníků, bezedná studnice indické moudrosti, lidského přístupu, ten nám bude opravdu na zájezdech mimo Indii chybět.  Ještě jednou děkuji za sebe i za mou ženu Marek G.

Marek G.

23.1.2024

Vážení zaměstnanci CK Livingstone, na přelomu roku jsem s vaší CK absolvoval zájezd č. 299 Severovýchodní Indie – oblast 7 sester. Očekávání byla veliká, jelikož jsem o cestu stál poslední tři roky a z různých důvodů se uskutečnila až nyní. Zájezd byl naprosto perfektní, nakonec očekávání ještě daleko převýšil. Na vždy budu vzpomínat na geniální kořenové mosty komunity Khasi, na úchvatné přírodní scenérie, zástupy nosorožců v NP Kaziranga, říční delfíny doprovázející naši loď při plavbě po říčním veletoku Brahmaputře a především na věčně usměvavé místní lidi, v jejichž přítomnosti jste se cítili v bezpečí a šťastní. Často jsme byli většími exoty my pro ně než oni pro nás. Svědčí o tom stovky vytvořených selfie s místními zástupci nejrůznějších generací. Největší poděkování patří průvodci Davidovi Švejnohovi, který vystupoval jako vždy s naprostou profesionalitou, empatií a prokázal výborné znalosti dané oblasti. O tom se ostatně může každý osobně přesvědčit návštěvou webových stránek www.planetalidí.cz, kde se jednotlivým etnikům podrobně věnuje. Vynikající byl i místní průvodce Rupak Adhikary, který uměl vše výborně zorganizovat, a navíc s grácií porozuměl i pubertálním vtípkům Evropanů. Jako o vlastní o nás pečovala i trojice řidičů. Cítili jsme se tak i na exponovaných úsecích na nezpevněných komunikacích bezpečně a automobilka Mahindra se ukázala jako spolehlivá – krom jednoho defektu pneumatiky, auta šlapala jako švýcarské hodinky. Rozmluvili jsme dokonce i Mluvku, jednoho z řidičů, kterého jsme pojmenovali podle postavy z filmu Vratné lahve. Vyvrcholení zájezdu v podobě návštěvy posledních lovců lebek v nás vyvolala silné emoce a setkání se nám zarylo do paměti na celý život. Vždyť se nám povedlo navštívit poslední generaci, která hon na lebky ještě pamatuje. Všichni, kdo chcete zažít nevšední zážitky, plné autentických setkání, neváhejte!!! Svět se mění překotným tempem a je tak za minutu dvanáct. Závěrem bych chtěl poděkovat i všem spolucestujícím, bylo to s vámi skvělé.                                           Zbyněk V. 

Zbyněk V.

22.1.2024

Ahoj Livingstone, zájezd se nám velice líbil, splnil naše očekávání, program byl vyváženým mixem, průvodkyně Martina Veselá se snažila plnit všechna naše možná i nemožná přání, byla vtipná a s erudicí a profesionalitou nás - své klioše- skvěle "orchestrovala". Děkujeme za zážitky a těšíme se zase na další dobrodružství.

Laďka a Vašek H.

12.2.2020

S naší průvodkyní Irenou Janouškovou jsme byli nadmíru spokojeni. Je zkušená, v prostředí se vyzná, je schopná okamžitě operativně reagovat na změnu situace. K tomu je přátelská a velmi starostlivá. Díky její starostlivosti byl pro nás tento zájezd v náročném prostředí naprosto pohodovou záležitostí.

Ilona Š.

24.1.2017

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

17.11. - 28.11.2024
+ dalších 5 termínů
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)