Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

299

Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

"Zakázané státy" na Silvestra

Čtyři etnicky a kulturně pestré a dosud málo navštěvované indické svazové státy

Na silvestraEtnika a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 11

Výprava do záhadné severovýchodní INDIE vklíněné mezi Tibet, Bhútán, Barmu a Bangladéš. Vychutnáme lokality nejlepšího čaje světa, prozkoumáme oblasti rozličných etnik, zvyků a tradic. Cesta tajuplnými končinami není fyzicky náročná. Projedeme velké území svérázných kmenů, kde se místy zastavil čas. Poznáme stát Assam s nekonečnými čajovými plantážemi, veletokem Brahmaputrou či NP Kaziranga. Malý stát Meghalaya, v překladu trefně Příbytek mraků, s nejdeštivějším místem na světě. V Nagalandu podnikneme výpravu za bývalými lovci lebek. Cesta do Arunachal Pradesh bude spojená s návštěvou festivalu a šancí poznat až 65 místních etnik.

Cesta za poznáním do neturistických destinací, kde zažijeme i festivalové veselí v Arunachal Pradesh. Unikátní výprava do málo navštěvovaných států Indie. Budeme se snažit zažít více, než je uvedeno v programu. Meghalaya a Assam, spojení přírodních krás, památek i plavba po řece Brahmaputře se šancí na říční delfíny. Unikátní lokalita Nagalandu byla cizincům léta odepírána, díky dlouhé izolaci si uchovala výjimečné fluidum. Náboženství a kultury se v horách barevně proplétají. Čekají nás nejlepší národní parky Indie s velkou koncentrací nosorožců. Safari na slonech je opravdový vrchol.

Termíny a rezervace

Termín: 26.12. - 13.1.201919 dní (19 dní)Cena: 77 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 26.12. - 13.1.202019 dní / 16 nocí (19 dní / 16 nocí)Cena: 77 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extré...

Více informací o průvodci

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Irena Janoušková

Jan Košťál

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Přílet do Díllí. Následně přelet do Guwahati. Malebnou krajinou malých vesniček a rýžových polí do horského státu MEGHALAYA - Království oblaků. Přírodní park Thangkharang s výhledem ze Sloního vrchu do Bangladéše, vápencová jeskyně Mawsmai. Jeden z nejvyšších indických vodopádů Nohkalikai. Spánek v Cherrapunjee.

3. den

V kopcovité krajině protkané meandrujícími řekami a potůčky vytvořili příslušníci rodu Khasi živé mosty z kořenů stromů. Unikátní stavby jsou působivé. Celodenní trek vesničkami k unikátnímu dvoupatrovému kořenovému mostu. Spánek v Cherrapunjee.

4. den

Brzký odjezd do Shillongu. Ranní trh Bara Bazar v Shillongu. Návrat do Guwahati. Prohlídka města se svatostánky. Barevné kultury Indie. Unikátní chrám Navagraha na kopci. Již v dávnověku znali senzačně 8 planet znázorněných 8 lingamy, penisy Šivy. Magie nasvícené lampami, jak „obíhají“ Slunce. Ohnivé penisy trůní v plamenné jóní, kamenné ženské vulvě. Kamakhya – vyhlášený krvavý chrám.

5. den

Návštěva chrámu na pavím ostrově Umananda Mandir. ASSAM – čajová Mekka. Přesun do indického NP Kaziranga. Odpolední safari v národním parku v otevřených džípech. Šance na tygry i levharty.

6. den

Neopakovatelné ranní safari na slonech v NP Kaziranga. Velké množství nosorožců. Buvoli, krokodýli, dravci, antilopy, hejna vodního ptactva. Šance na tygry i levharty. Odlišné vegetační zóny, jezera, řeky i mokřady. Přejezd do Majuli. Plavba po legendární Brahmaputře s šancí na říční delfíny. Odpolední procházka po vesnici a návštěva typických obydlí kmene Mishing.

7. den

Hinduistické kláštery satra s dlouhovlasými višnuisty. Klášter, škola i centrum umění se zaměřením na poezii, hudbu, literaturu a tanec. Barevné chrámy vyznavačů boha Višnu. Fascinující taneční vystoupení dhulia s výjevy Ramajány, tance v maskách i divadelní performance špičkové akrobacie. Zajímavá výroba masek.

8. den

Přesun do Ziro. Přejezdem unikátního bambusového mostu opustíme Majuli a vydáme se do ARUNACHAL PRADESHE – „Země hor koupajících se v ranním slunci“. Výprava k pestrým etnikům. Zakonzervovaný cíp původního animismu byl izolován, téměř každé údolí obývá jiný kmen. Domov 65 unikátních etnik. Nejzajímavější z nich navštívíme. Chýše demonstrují úspěchy domácího lovce vystavenými lebkami a trofejemi. Večerní návštěva tržiště v Ziro. Exotické pokrmy – housenky, larvy, červi, brouci, žáby, papoušci, uzené myši, veverky a krysy.

9. den

Prohlídka vesnic – pěší výlet přes políčka mezi vesnicemi Hong a Hijo. Horská stanice Hapoli, dříve Ziro (1 800 m). Tetovaný kmen Apatani – mistři pěstování rýže. Prohlašují se za potomky Abo Teniho, mytického prvotního člověka. Místní ženy si vkládaly ratanové talířky do nosu. Návštěva Myokum – vesnického obětiště, kde rodiny každý rok obětují polodivokého mithuna (divoký tur). Vysoké „totemy“ babo a tradiční pódiová shromaždiště lapang. Největší kmenové vesnice Asie.

10. den

Himálajským podhůřím přesun do Daporija. Oblast etnika Tagin. Vesnice kmene Hillmiri. Podél cesty kvetoucí vánoční hvězdy a krásné výhledy na okolní hory zpříjemní dlouhou cestu. Možnost spatřit plachého mithuna. Na přejezdu zastávka a procházka typickou vesnicí.

11. den

Daporijo - parádní tržnice, stylové klobouky tvaru člunů. Zažijeme Si-Donyi, největší festival kmene Tagin. Sváteční tance, veselí a tradiční oděvy si můžeme užívat celý den!

12. den

Přejezd horskou krajinou do Aalo - jednoho z nejstarších měst v Arunachal Pradeshi.

13. den

Pozoruhodné údolí Aalo obklopené horami, poseté citrusovými háji a rozdělené řekami Sipu a Siyom. Výlet k unikátním visutým mostům - odvážná bambusová díla se klenou nad vodou v nepředstavitelné vzdálenosti. Průzkum okolních osad kmenů Adi a Khamba.

14. den

Přejezd do slavné metropole AhomůSivasagar. Nezapomenutelný západ slunce nad Brahmaputrou.

15. den

Oceán Šivy je bývalé hlavní město Ahomů. Paláce, chrámy i hrobky. Chrám Šivadol, nejvyšší Šivův chrám v Indii. Skvělá akustika je výzvou k puje. Sedmistupňový palác Garhgaon vystavěný na původních základech ze 16.století. Návštěva barevných zeleninových trhů. Vstup do tajuplného Nagalandu. Nocleh v Mon.

16. den

Věhlasný NAGALAND. Oblast vyhlášených lovců lebek minulosti. Osada Hongphui. Tetovaná a jizvená těla „jiných domorodců“, kteří stále uctívají krále. Mnohé tradice přetrvávají, zvyky halí spiritualita. V chýších se nad ohništi připravuje opium, ortel rozhoduje o životě a smrti. Tajemné vesničky původního animismu. Etnika evokují Indočínu. Vesnice Lingea, Nagalandu a Konyak. Obyvatelé jsou velmi zručnými umělci, řezbáři, výrobci domácích pušek, kulí i střelného prachu.

17. den

Přejezd do Dibrugarh.

18. den

Přelet do Díllí. Dle časových možností prohlídka památek hlavního města.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelety Díllí – Guwahati, Dibrugarh – Díllí.
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly.
 • 14x ubytování v turistických hotýlcích převážně se snídaní, v Majuli 2x v bambusových chatkách.
 • Vstupy do vybraných vesnic.
 • Vstup do NP Kaziranga.
 • Jízda na slonovi a safari v džípu v NP Kaziranga.
 • Plavby lodí.
 • Vstupní permit do Arunachal Pradesh.
 • Taneční vystoupení v Majuli.
 • Místní průvodce.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Indie 2 250 Kč před odletem.
 • Místní odletové taxy cca 20 USD.
 • Stravování.
 • Poplatky za použití fotoaparátu a kamery.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 200 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Akce určená pro zkušené cestovatele, kteří vyhledávají turisty zapomenuté destinace. Náročnost akce spočívá především v ujetých kilometrech, nepatří k fyzicky náročným zájezdům. Doprava je řešena auty, které řídí místní řidiči s patřičnou licencí. Pro urychlení cestování absolvujeme i místní přelety na trase Delhi – Guwahati, Dibrugarh - Delhi.

Míra komfortu

Ubytování budeme v turistických hotýlcích, ve dvoulůžkových pokojích, na většině míst s vlastním sociálním zařízením. Vzhledem k tomu, že se nejedná o turisticky navštěvovanou oblast, je i místní infrastruktura jednodušší. Možnost sprchy může být na některých místech i v podobě kbelíku s teplou vodou a kelímkem na oplachování, pokoje jsou jednoduše zařízené, ale čisté. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně ve většině hotelů. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

S naší průvodkyní Irenou Janouškovou jsme byli nadmíru spokojeni. Je zkušená, v prostředí se vyzná, je schopná okamžitě operativně reagovat na změnu situace. K tomu je přátelská a velmi starostlivá. Díky její starostlivosti byl pro nás tento zájezd v náročném prostředí naprosto pohodovou záležitostí.

24.1.2017

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

8.2. - 19.2.2019
+ dalších 5 termínů
12 dní
Indie - Radžastán
265 Indie - Radžastán

Zemí maharadžů na festival velbloudů

28.10. - 11.11.2019
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog