Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

299

Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

"Zakázané státy" na Silvestra

Čtyři etnicky a kulturně pestré a dosud málo navštěvované indické svazové státy

Na silvestra Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 11

Výprava do záhadné severovýchodní INDIE vklíněné mezi Tibet, Bhútán, Barmu a Bangladéš. Vychutnáme lokality nejlepšího čaje světa, prozkoumáme oblasti rozličných etnik, zvyků a tradic. Cesta tajuplnými končinami není fyzicky náročná. Projedeme velké území svérázných kmenů, kde se místy zastavil čas. Poznáme stát Assam s nekonečnými čajovými plantážemi, veletokem Brahmaputrou či NP Kaziranga. Malý stát Meghalaya, v překladu trefně Příbytek mraků, s nejdeštivějším místem na světě. V Nagalandu podnikneme výpravu za bývalými lovci lebek. 

Cesta za poznáním do neturistických destinací, kde zažijeme i festivalové veselí v Arunachal Pradesh. Unikátní výprava do málo navštěvovaných států Indie. Budeme se snažit zažít více, než je uvedeno v programu. Meghalaya a Assam, spojení přírodních krás, památek i plavba po řece Brahmaputře se šancí na říční delfíny. Unikátní lokalita Nagalandu byla cizincům léta odepírána, díky dlouhé izolaci si uchovala výjimečné fluidum. Náboženství a kultury se v horách barevně proplétají. Čekají nás nejlepší národní parky Indie s velkou koncentrací nosorožců. Safari na slonech je opravdový vrchol.

Termíny a rezervace

Termín:  25.12. - 12.1.2023 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  98 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Uzavřeno
Termín:  26.12. - 13.1.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  88 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, Indonésii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapo...

Více informací o průvodci

David Švejnoha 25.12. - 12.1.2023
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Přílet do Díllí. Následně přelet do Guwahati. Malebnou krajinou malých vesniček a rýžových polí do horského státu MEGHALAYA - Království oblaků. Přírodní park Thangkharang s výhledem ze Sloního vrchu do Bangladéše, vápencová jeskyně Mawsmai. Jeden z nejvyšších indických vodopádů Nohkalikai. Nocleh v Cherrapunjee.

3. den

V kopcovité krajině protkané meandrujícími řekami a potůčky vytvořili příslušníci rodu Khasi živé mosty z kořenů stromů. Přírodní stavby jsou působivé. Celodenní trek vesničkami k unikátnímu dvoupatrovému kořenovému mostu. Nocleh v Cherrapunjee.

4. - 5. den

Brzký odjezd do Shillongu. Ranní trh Bara BazarShillongu. Ochutnáte k obědu proslulé sezamové curry, místní specialitu? Návrat do Guwahati. Prohlídka města se svatostánky. Barevné kultury Indie. Unikátní chrám Navagraha na kopci. Již v dávnověku znali senzačně 8 planet znázorněných 8 lingamy, penisy Šivy. Magie nasvícené lampami, jak „obíhají“ Slunce. Ohnivé penisy trůní v plamenné jóni, kamenné ženské vulvě. Kamakhya – vyhlášený krvavý chrám zasvěcený bohyni Durga. Návštěva chrámu na pavím ostrově Umananda Mandir. Přesun do státu ASSAM – čajová Mekka. Přesun k národnímu parku Kaziranga (UNESCO).

6. den

Neopakovatelné ranní safari na slonech v NP Kaziranga. Velké množství nosorožců. Buvoli, krokodýli, dravci, antilopy, hejna vodního ptactva. Dopolední safari v národním parku v otevřených džípech. Šance na tygry i levharty. Odlišné vegetační zóny, jezera, řeky i mokřady. Odpoledne přejezd na největší říční ostrov na světě - Majuli. Plavba po legendární Brahmaputře s šancí na říční delfíny.

7. den

Procházka po vesnici a návštěva typických obydlí kmene Mishing. Hinduistické kláštery satra s dlouhovlasými višnuisty. Klášter, škola i centrum umění se zaměřením na poezii, hudbu, literaturu a tanec. Barevné chrámy vyznavačů boha Višnu. Fascinující taneční vystoupení dhulia s výjevy Ramajány, tance v maskách. Zajímavá výroba masek.

8. den

Přesun do státu ARUNACHAL PRADESH - „Země hor koupajících se v ranním slunci“. Přejezdem unikátního bambusového mostu opustíme Majuli a vydáme se do Ziro. Výprava k pestrým etnikům. Zakonzervovaný cíp původního animismu byl izolován, téměř každé údolí obývá jiný kmen, žije zde 65 unikátních etnik. Nejzajímavější z nich navštívíme. Chýše demonstrují úspěchy domácího lovce vystavenými lebkami a trofejemi. Večerní návštěva tržiště v Ziro.

9. den

Prohlídka vesnic – pěší výlet přes políčka mezi vesnicemi Hong a Hijo. Horská stanice Hapoli, dříve Ziro (1 800 m). Tetovaný kmen Apatani – mistři pěstování rýže. Prohlašují se za potomky Abo Teniho, mytického prvotního člověka. Místní ženy si vkládaly ratanové talířky do nosu. Návštěva Myokum – vesnického obětiště, kde rodiny každý rok obětují polodivokého mithuna (divoký tur). Vysoké „totemy“ babo a tradiční pódiová shromaždiště lapang. Největší kmenové vesnice Asie.

10. den

Himálajským podhůřím přesun do Daporija. Oblast etnika Tagin. Vesnice kmene Hillmiri. Podél cesty kvetoucí vánoční hvězdy a krásné výhledy na okolní hory zpříjemní dlouhou cestu. Možnost spatřit plachého mithuna. Na přejezdu zastávka a procházka typickou vesnicí.

11. den

Daporijo - zažijeme Si-Donyi - největší festival kmene Tagin. Sváteční tance, veselí a tradiční oděvy si můžeme užívat celý den! Parádní tržnice, tradiční klobouky tvaru člunů.

12. den

Přejezd horskou krajinou do Aalo - jednoho z nejstarších měst v Arunachal Pradeshi.

13. den

Pozoruhodné údolí Aalo obklopené horami, poseté citrusovými háji a rozdělené řekami Sipu a Siyom. Výlet k unikátním visutým mostům - odvážná bambusová díla se klenou nad vodou v nepředstavitelné vzdálenosti. Průzkum okolních osad kmenů Adi a Khamba.

14. den

Přejezd do slavné metropole AhomůSivasagar. Nezapomenutelný západ slunce nad Brahmaputrou.

15. den

Oceán Šivy je bývalé hlavní město Ahomů. Paláce, chrámy i hrobky. Chrám Šivadol, nejvyšší Šivův chrám v Indii. Skvělá akustika je výzvou k puje. Sedmistupňový palác Garhgaon vystavěný na původních základech ze 16.století. Návštěva barevných zeleninových trhů. Vstup do tajuplného Nagalandu. Nocleh v Mon.

16. den

Věhlasný NAGALAND. Oblast vyhlášených lovců lebek minulosti. Osada Hongphui. Tetovaná a jizvená těla „jiných domorodců“, kteří stále uctívají krále. Mnohé tradice přetrvávají, zvyky halí spiritualita. V chýších se nad ohništi připravuje opium, ortel rozhoduje o životě a smrti. Tajemné vesničky původního animismu. Etnika evokují Indočínu. Vesnice Longwa a Konyak. Obyvatelé jsou velmi zručnými umělci, řezbáři, výrobci domácích pušek, kulí i střelného prachu.

17. den

Přejezd do Dibrugarh.

18. - 19. den

Přelet do Díllí. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Díllí – Guwahati, Dibrugarh – Díllí
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly
 • 14x ubytování v turistických hotýlcích převážně se snídaní, v Majuli 2x v bambusových chatkách
 • Vstupy do vybraných vesnic
 • Vstup do NP Kaziranga
 • Jízda na slonovi a safari v džípu v NP Kaziranga
 • Plavby lodí
 • Vstupní permit do Arunachal Pradesh
 • Taneční vystoupení v Majuli
 • Místní průvodce
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Indie 35 USD před odletem
 • Stravování
 • Poplatky za použití fotoaparátu a kamery
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Akce určená pro zkušené cestovatele, kteří vyhledávají turisty zapomenuté destinace. Náročnost akce spočívá především v ujetých kilometrech, nepatří k fyzicky náročným zájezdům. Doprava je řešena auty, které řídí místní řidiči s patřičnou licencí. Pro urychlení cestování absolvujeme i místní přelety na trase Delhi – Guwahati, Dibrugarh - Delhi.

Míra komfortu

Ubytování budeme v turistických hotýlcích, ve dvoulůžkových pokojích, na většině míst s vlastním sociálním zařízením. Vzhledem k tomu, že se nejedná o turisticky navštěvovanou oblast, je i místní infrastruktura jednodušší. Možnost sprchy může být na některých místech i v podobě kbelíku s teplou vodou a kelímkem na oplachování, pokoje jsou jednoduše zařízené, ale čisté. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně ve většině hotelů. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Ahoj Livingstone, zájezd se nám velice líbil, splnil naše očekávání, program byl vyváženým mixem, průvodkyně Martina Veselá se snažila plnit všechna naše možná i nemožná přání, byla vtipná a s erudicí a profesionalitou nás - své klioše- skvěle "orchestrovala". Děkujeme za zážitky a těšíme se zase na další dobrodružství.

Laďka a Vašek H.

12.2.2020

S naší průvodkyní Irenou Janouškovou jsme byli nadmíru spokojeni. Je zkušená, v prostředí se vyzná, je schopná okamžitě operativně reagovat na změnu situace. K tomu je přátelská a velmi starostlivá. Díky její starostlivosti byl pro nás tento zájezd v náročném prostředí naprosto pohodovou záležitostí.

Ilona Š.

24.1.2017

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

19.11. - 30.11.2023
+ další 3 termíny
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny.