Zimbabwe - Botswana - Namibie

147

Zimbabwe - Botswana - Namibie

Safari v deltě Okavanga

Rozmanitost africké přírody. Vodopády, bohaté safari i atraktivní etnika.

Náš tip Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 8

Viktoriiny vodopády. Jedinečné safari v méně navštěvované Botswaně. Obrovská stáda slonů na dosah ruky. Staňte se svědky lovu lvů a hodování hyen v jejich přirozeném prostředí. Nedotčená oblast delty řeky Okavango. Divoká krása Namibie láká. Domov afrických Křováků na hraně pouště Kalahari. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Kmen Himba s tradičními zvyky a obyčeji. V Namibii zažijeme více, než je obvyklé! Německá preciznost se snoubí s africkou rozevlátostí.

Akce pro opravdové milovníky přírody. Nedotčená oblast delty řeky Okavango, která patří mezi absolutní TOP safari oblasti v Africe. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s množstvím zvířat, tradice a život místních etnik. Cestujeme společně pronajatým vozidlem.

Termíny a rezervace

Termín:  28.4. - 14.5.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  134 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Uzavřeno
Termín:  10.11. - 26.11.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  134 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  27.4. - 13.5.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  134 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Wilson

Osud ji zavál na samý jižní cíp afrického kontinentu. Trvale žije v Kapském městě, vdala se tu a dlouhá léta se věnuje průvodcování po JAR, Zimbabwe, Botswaně a Namibii. Je rozená optimistka a skvělá organizátorka. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů a zajímavostí ze života místních obyvatel a ...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

Jana Wilson 10.11. - 26.11.2024
?

Pavol Okenka

David Švejnoha

Pavel Veselý

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Odlet do Zimbabwe na Victoria Falls. Podvečerní plavba po Zambezi s bohatým občerstvením. Nocleh ve Victoria Falls.

3. den

Viktoriiny vodopády - nejkrásnější vodopády světa? Téměř dva kilometry široká řeka padá o 110 metrů níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Socha Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi. Výběr z fakultativních aktivit - rafting, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou nebo lanovka nad vodopády (zip line). Fakultativně večeře v tradiční africké restauraci – za zvuku bubnů můžete ochutnat krokodýla, prase bradavičnaté nebo místní lahůdku červa mopane. Nocleh ve Victoria Falls.

4. den

Ráno přejezd do Botswany do městečka Kasane. Safari v NP Chobe v terénních vozech. Odpolední lodní safari po řece v NP Chobe. Mohutná řeka přitahuje stáda slonů, hrochů, buvolů, antilop a zeber, která jsou následována skupinami lvů, hyen a všudypřítomných krokodýlů. Uvidíme levharta a geparda? Bohatý svět ptactva všeho druhu. Západ slunce nad řekou Chobe. Nocleh v Kasane.

5. den

Přejezd do Maun, brány do jedné z nejatraktivnějších safari oblastí v Botswaně. Nocleh v Maun.

6. den

Okavango – největší vnitrozemská delta na světě se pro své krajinné kontrasty a velké množství zvěře stala oblíbeným cílem milovníků safari. Výlet na tradiční kánoi mokoro, kde si vychutnáme jedinečnou atmosféru delty Okavango (UNESCO). Oběd formou pikniku ve volné přírodě. Safari na kánoích neslyšně plujících po říčních ramenech mezi rákosím a rozkvetlými lekníny. Nocleh v Maun.

7. den

Odjezd terénním vozem do delty Okavanga. Safari „v divočině“ s kompletním servisem a stravou. Společný večer u ohně se skleničkou jihoafrického vína. Romantika, na kterou se nezapomíná! Divočina na dosah ruky. Nocleh v jednoduchých místních stanech s matrací a spacákem, s plnou penzí, styl „bush camp“.

8. den

Dopolední safari v deltě. Oblast je domovem více než 500 druhů ptáků, buvolů, žiraf, lvů, levhartů, gepardů, hyen, šakalů, impal. Poznáme ještě více Okavango se spletí jeho vodních kanálů a ramen, kde voda následně mizí v písku pouště Kalahari. Návrat do Maun. Nocleh v Maun.

9. den

Ráno odjezd z Maun směr Namibie. Zastávka u jezera Ngami objeveného Davidem Livingstonem v roce 1849. Jezero s mírně slanou vodou v nadmořské výšce 900 metrů, které postupně vysychá. Přejezd směrem do Capriviho pruhu těsně pod hranicí s Angolou do místa ubytování. Nocleh v oblasti Popa Falls.

10. den

Domov afrických Křováků oficiálně nazývaných Sanové – jejich poslední útočiště v oblastech Namibie a Botswany, které přiléhají k poušti Kalahari. Nejstarší africké domorodé etnikum lovců a sběračů, žijící dnes ve vládou vymezených teritoriích. Podělí se s námi o svoji pověstnou znalost přírody, lovecké a stopařské dovednosti a umění opatřit si vše, co k životu potřebují, z extrémně nehostinného prostředí? Nocleh v městečku Tsumeb nebo v Namutoni.

11. den

NP Etosha. Celodenní safari v parku. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Jedinečná fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Unikátní napajedla - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Nezapomenutelné safari se spoustou zeber, žiraf, pakoňů, antilop. Nocleh u parku Etosha.

12. den

NP Etosha. Dopolední i odpolední safari v otevřených safari vozech v parku. Šance vidět ještě zvířata, která jsme dosud neviděli! Výjezd z parku a nocleh mimo jeho území. Nocleh u parku Etosha.  

13. den

Návštěva tradiční himbské vesnice. Místní Himbové si dodnes udrželi tradiční způsob života a své zvyky. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Přejezd do Damaralandu.

14. den

Dobrodružná výprava do Damaralandu. Obdivuhodné pouštní scenérie a možnost potkat domorodce s typickou trojspřežkou oslíků. Kolem nejvyššího horského masivu Namibie – Brandbergu k pobřeží Atlantického oceánu. Výlet do horské oblasti Spitzkoppe. Červený žulový masiv "Namibijského Matterhornu", skalní okno a malby Křováků. Nocleh ve Swakopmundu.

15. den

Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Fakultativní lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přejezd ze Swakopmundu do hlavního města Windhoeku.

16. - 17. den

Odlet z Windhoeku. Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava v pronajatém vozidle
 • Terénní vůz v oblasti Chobe a Okavango
 • Ubytování v pohodlných chatkách nebo pokojích s vlastním příslušenstvím se snídaní 13x, 1x ve stanech (matrace, spacák zajištěny) s plnou penzí v deltě Okavango
 • Večerní plavba po řece Zambezi
 • Vyjížďka lodí v Chobe
 • 2x safari v otevřených vozech v NP Etosha
 • Jednodenní výlet na kánoích mokoro s lehkým obědem
 • Návštěva křováků a himbské vesnice
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Namibie na ambasádě v Berlíně 80 EUR, při vyřízení přes CK Livingstone 3 000 Kč, Zimbabwe po příletu 30 USD
 • Strava nad rámec programu
 • Ostatní vstupy
 • Africká večeře v Zimbabwe
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 21 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Viktoriiny vodopády: raft, bungee jumping 160-220 USD/aktivita, bridge slide (zip line) 45 USD, let helikoptérou k vodopádům od 155 USD, sestup k patě vodopádů 48 USD (možné pouze v období sucha - podzim), Boma dinner (večeře + bubnová show) 45 USD
 • Swakopmund - sandboarding nebo jízda na čtyřkolkách asi 40 USD na 90 min, vyhlídkový let nad dunami Dead Vlei a Pobřežím koster asi 300 USD (2,5 hodiny), plavba za delfíny asi 300 USD, rybaření na moři cca 65 USD, Welwitschia drive – výlet pouští cca 5 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malé skupince již od 6 osob. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce nebo místní řidič. Deltu řeky Okavango budeme mít šanci poznat na kánoích mokoro.

V deltě řeky Okavango a v NP Chobe využijeme částečně i terénní vozy 4x4. Kvalita silnic v Africe je na některých místech výrazně horší než u nás, v Namibii vede velká část trasy po nezpevněných prašných cestách. V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celého pobytu částečně v chatkách nebo pokojích s vlastním příslušenstvím, se snídaní. Jedna noc je zajištěna v jednoduchých stanech (matrace + spacák k dispozici) v deltě řeky Okavango. Není tedy třeba brát si vlastní spacák ani jiné kempovací vybavení!

V místech, kde budeme stanovat (jedna noc na území Okavanga), je zajištěna plná penze. V případě ubytování v chatkách a pokojích s vlastním příslušenstvím je v ceně snídaně. Není nutné vozit s sebou zbytečné množství potravin, na místě lze vše koupit v dobře zásobených supermarketech. 

Jiné požadavky a omezení

Pro vyřízení víza do Namibie je potřeba:

 • cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců
 • potvrzení o cestovním pojištění v angličtině
 • 2x vyplněný formulář
 • bankovní výpis za poslední 3 měsíce před vyplněním formuláře se zůstatkem min. 50.000 Kč/osoba každý měsíc

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Už je to nějaký čas,co jsme se vrátili z báječné cesty po Africe. Až nyní se dostávám k tomu, že bych chtěla touto cestou moc poděkovat za zájezd, který je perfektně sestaven a obzvlášť bych chtěla vyzdvihnout našeho průvodce Davida Švejnohu, jeho přístup byl bezchybný, profesionalní, milý a vstřícný…byli jsme z manželem potřetí s vší spolecností a pokaždé byl průvodce bezchybný, ale David má ještě něco navíc…určitě bych ho doporučila každému, kdo se chce na podobný zájezd vydat. Bylo to naprosto dokonalé. Děkujeme za zážitky.

Kateřina K.

7.6.2023

Vážení zaměstnanci CK Livingstone, děkujeme celému týmu za zprostředkování dovolené v překrásné Botswaně, Namibii a Zimbabwe. Veškerá očekávání byla od prvních dnů  překonána exkluzivními prožitky z nádherné divoké přírody a zvířat v ní žijících, pričemž se nám leckdy  dojetím "tajil dech". Celá koncepce zájezdu byla výborně promyšlená a perfektní průběh zajišťoval přátelský a velice schopný průvodce David Švejnoha. Byli jsme nadmíru spokojeni! 

Jana a Jiří P.

7.6.2023

Dobrý den, absolvovali jsme s Vaší CK poznávací zájezd 14. – 28. 5. 2018 k Viktoriiným vodopádům, deltě Okavango a národní parky v Namibii. Naší průvodkyní byla Jana Wilson a musíme ji velmi pochválit. Nejenže poutavě vyprávěla o současnosti a historii zemí, kterými jsme projížděli, ale znala spoustu podrobností o přírodě. Dovedla si poradit i s několika nesrovnalostmi, které v průběhu cesty vznikly naprosto k naší spokojenosti. Proto bychom Vaší CK chtěli poděkovat za krásné prožitky na naší cestě a prostřednictvím Vás rovněž poděkovat naší průvodkyni. Byla skvělá.

Rostislav a Soňa Š.

3.7.2018

Dobrý den! Chceme touto cestou poděkovat za perfektní catering a průvodcování panu Josefovi Porubskému na zájezdu  s CK Livingstone v listopadu roku 2015 na trase Zimbabwe- Botswana-Namibie.  Pan Porubský reprezentoval Vaši CK tak excelentním způsobem,  že jsme rozhodnutí využívat její služby i v dalších letech. Děkujeme. Přejeme Vám hodně úspěchů a štěstí ve Vaší další činnosti! :-)

Martina a Zdeněk V.

25.11.2015

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
1.10. - 21.10.2024
+ další 2 termíny
21 dní
To nejlepší z Namibie
125 To nejlepší z Namibie

Země barev, pouště i bohaté safari

1.9. - 13.9.2024
+ další 2 termíny
13 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

14.11. - 2.12.2024
+ další 2 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)