Tibet – Nepál

MK298

Tibet – Nepál

KAILÁS, rituál Saga Dawa i trek Langtang

Akce pro milovníky vysokohorské turistiky v unikátních oblastech

Treky a festivaly

Typ zájezdu:

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 – 12

Zásadní svátek buddhismu SAGA DAWA, oslava narození Buddhy a barevné rituály. Mystický Tibet se pootevírá! Kailás je nejposvátnější hora světa, okruh posvátné kory nej zážitek. Mystéria a syrová realita srdce duchovna. Střecha světa opět tajemně neznámá. 2 zajímavé země v jedné akci. Hinduistický Nepál i mahajánový Tibet. Langtang trek dobře aklimatizuje. Evokace Harerovy knihy Návrat do Tibetu láká. Vstoupíme do záhadné oblasti zase jinými vrátky! 

Horké prameny i ledovce. Mystické jezero Manasarowar s očistnou koupelí. Mužský a ženský princip. Šigatse s klášterem pančenlámů Tashilumpo. Starobylé Gyantse a největší stúpa Kumbum. Malebné jezero štírů. Lhasa s hlavními lákadly. Malebné kláštery i svojští domorodci. Atrakce Údolí dřevěných chrámů, svatyně buddhismu. Degustace indické, čínské a tibetské kuchyně. Fenomén jarsagomba je nejsilnější afrodiziakum. Poodhalíme klíčové taje a místa Himálaje... Zážitky Kailás dominují… Tibetské dobrodružství funguje jinak…

Termíny a rezervace

Termín:  12.5. - 31.5.2024 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  87 500 Kč letenka asi 37 000 Kč  (letenka asi 37 000 Kč) Nyní doobsazujeme pokoj ženou i mužem ? Uzavřeno
Termín:  31.5. - 19.6.2025 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  87 500 Kč letenka asi 37 000 Kč  (letenka asi 37 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Kamila Hrubá

Kateřina Rojková

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Nepálu, Káthmándú. Největší stúpa Boudhanát. Tibetské komunity a první ochutnávky Tibetu. Posvátná kora i nejslavnější malíř Nepálu, dobrý kamarád. Buddhistické svatyně i rooftop vysoko nad komplexem. Atrakce údolí dřevěných chrámů. Vyhlášený Thamel s pestrým životem. Vybavení permitů. 

3. den

Opičí hora a věhlasný Swayambhunath, zdroj energie. Magický chrám s nej výhledy. Chandragiri - panoramatické výhledy od Anapuren až k Everestu. Unikátní lanovka do vyšších poloh.

4. - 8. den

Putování atypickým Nepálem, 7 h, 120 km jízdy do Syabrubesi, 1 460 m.n.m. Vodní elektrárna Chilime. Atraktivní trek Langtang je vhodnou aklimatizací. Ze Syabrubesi vystoupáme do osad Langtang, poznáme silná místa Bamboo, Lama hotel… Pastviny jaků, kláštery i příjemné osady. Vrcholíme u kláštera Kyanjin Gompa, 3 817 m. Tradiční sýrárna poskytne jačí delikatesy. Na treku spíme v lodžích a užíváme nepálskou kuchyni. Nosiči nesou zavazadla. Po treku dojedeme 25 km k tibetské hranici v Kerung.

9. - 11. den

Připravená auta nás vezou fascinující krajinou až k mystické vodní ploše Manasarovar (4 558 m) s mnoha kláštery. Nejposvátnější jezero propojuje odlišné symboly. Významné chrámy poutníků. Chiu Gompa – úchvatný klášter s nej panoramaty. Centrum poutníků Darchen s výhledy na magickou horu. Aranžmá jaků a nákladu. Příprava na trek.

12. - 14. den

Třídenní poutní okruh kolem nejposvátnější hory Kailás. Kora symbolizuje cestu životem, smrtí i bardo ke znovuzrození. Mysteriózní místa nebeského pohřebiště. Klášter Diraphug (5 050 m). Druhý den výstup do nejvyššího sedla Dolma-La (5 630 m) magického okruhu. Klášter Dzutulpuk (4 835 m) - mystická lokace Padmasambhavy. Tajemné jeskyně Guru Rinpočeho. Poslední den treku planinou Barkha dotočíme okruh finálně až k Darchenu. Výhledy na sedmitisícovou Nanda Devi. Magie Gurla Mandata (7 894 m). Džípy vyrazíme na velkou cestu na východ.

15. - 16. den

Odlišný střední Tibet a blízkost osmitisícovky Shisha Pangma. Putování náhorní plošinou. Střecha světa plná zajímavých míst. Stylové tibetské jídelny. Fotogenické výhledy na písečné duny. Vesnice Lhaze s křižovatkou legendární Everest Highway. Shigatse - druhé největší město Tibetu. Tržiště artefaktů. Vyhlášený klášter a sídlo pančenlámů, obrovský komplex svatyní Tashi Lhunpo. Nejkrásnější staré město Tibetu Gyantse. Místa tradic a klášter Pelkor Chöde. Dominanta pevnosti na skaliskách. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Vysokohorské průsmyky s doteky ledovců vyhlášené Friendship Highway. Jezero Štírů Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Dojezd do hlavního města Lhasy

17. - 18. den

Intenzivní poznávání „města bohů“ Lhasy. Hlavní „atrakce“ dle vhodné konstelace. Ubytování v srdci starého města. Chrám Jokhang s drahokamy zdobeným Buddhou, atmosféra starobylého Tibetu. S poutníky projdeme posvátný okruh Barkhor. Fenomén plazivé chůze. Odlišné kuchyně a stylový západ slunce nad střechami starého města. Výstup k branám sídla dalajlámů Potaly, „klenotnice náboženských, uměleckých a řemeslných skvostů“. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud uprchl 14. dalajláma do exilu. Klášter Sera (Zahrada růží) a meditující „tleskající“ mniši v emotivní disputaci. Klášter Drepung, jehož opaté byli prvními dalajlamy. Obrovská klášterní kuchyně. Klášter Nechung spojen s nejvyšším mediem – orakulum. Fantastické fresky evokují peklo. Tepající živá tržnice. Barevné taneční vystoupení.

19. - 20. den

Letecký návrat z Lhasy přes Peking domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava pronajatými vozidly, mikrobusy
 • Permity v Nepálu
 • Permity v Tibetu - Kailash (47 USD), jezero Manasarova (47 USD), Guge (44 USD)
 • Ubytování v hotelech a lodžích, na treku skromnější ubytování, v Tibetu 2 x v  ubytovnách
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka - ( Praha - Káthmandú, Lhasa - Peking - Praha) cca 37 000 Kč
 • Vstupní vízum do Nepálu 30 USD, do Číny cca 160 USD 
 • Stravování
 • Vstupy do památek v Nepálu
 • Vstupy na území Tibetu cca 180 USD
 • Spropitné
 • Služby nosičů na treku Langtang - cca 25 USD/den
 • Služby nosiču na treku Kailás - cca 65 USD/den
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj, pouze na některých místech, na vyžádání
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

 • Let k Mt. Everestu cca 210 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro milovníky treků, historických památek a místních tradic. V Nepálu nás čeká čtyřdenní trek Langtang během kterého se budeme správně aklimatizovat, denní úseky jsou rozumné. Nocujeme v horských ubytovnách, kde se budeme i samostatně stravovat. V Tibetu trek kolem posvátné hory Kailás, předpokládá se dobrá fyzická kondice. Je potřeba počítat s chladnějším počasím. Pro snadnější sestup doporučujeme trekové hole. Stan, karimatka ani vybavení pro vaření nejsou potřeba, nutný je pouze vlastní kvalitní a teplý spacák. Jako dopravu budeme využívat pronajatá vozidla (mikrobusy). Poznání bude na prvním místě!

Trek kolem hory Kailás

Poutníci přijíždí do Darchenu za jediným cílem, vykonat pouť, či alespoň spatřit nejposvátnější horu Asie. Součástí pouti je rituální obejití této hory - tzv. kora, dlouhá asi 52 km, během které se překonává sedlo ve výšce 5 630 m. Výchozím místem je vesnička Darchen, kde si odložíme přebytečné věci. Na trek půjdeme odlehčeni. Pro trek je možné využít služeb nosičů, (přibližná cena na den cca 30 USD/den, pro převoz zavazadel najmout si koně). Během treku se budeme stravovat z vlastních zásob. V ubytovnách bývá možnost zakoupit si nudlovou polévku a čaj.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno ve městech v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Po dobu poznávacího okruhu v Tibetu v jednodušších ubytovnách (někdy vícelůžkové pokoje). V Tibetu během treku kolem Kailáse budeme nocovat v ubytovnách nebo nomádském stanu (2x), během treku v Nepálu v horských hotýlcích. Stan, karimatka ani vybavení pro vaření nejsou potřeba, nutný je pouze vlastní kvalitní a teplý spacák. 
Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Na třídenním treku kolem Kailáse se budeme stravovat z vlastních zásob, v místech spánku bývá obvykle možnost zakoupit si nudlovou polévku, základní teplé jídlo, čaj. Po dobu treku v Nepálu v horských hotýlcích. 

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

20.10. - 8.11.2024
+ další 2 termíny
20 dní
Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
31.10. - 18.11.2024
19 dní
Nepál - trek kolem bájné Manaslu
27.3. - 16.4.2025
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)