Řekli o nás

Ocenila jsem zájem průvodkyně Lubice o všechny účastníky zájezdu. Přidávala do programu zajímavá místa v okolí plánované cesty. Dokázala pomoci při výběru (překladu) jídel i objednávání z jídelníčku. Uzpůsobila program svým zkušenostem a znalostem a zapojovala sebe i nás do večerních aktivit! Program byl velmi zajímavý a určitě doporučím dál!

Dobrý den, tímto vám děkujeme za přípravu a organizaci zájezdu č. 212 Vietnam. Zájezd jsme si maximálně užili. Každý den měl pro nás připravený nádherné zážitky a mnoho překvapení. Vietnam jako takový i lidé, kteří zde žijí, mě velmi mile překvapili. Každopádně smekám před jejich výborně zvládnutými organizačními schopnostmi v turistickém ruchu, kterému se ve Vietnamu, jak je vidět, díky jejich pracovitosti obchodnímu talentu daří. Náš dík samozřejmě patří také vaší kanceláři a především naší průvodkyni Lucii Šebánkové. Zájezd byl dle mého názoru velmi dobře sestaven a každý si zde mohl přijít na své, pokud chtěl (příroda, lidé, zajímavá setkání, kulinářské zážitky, historie, kultura, duchovno, slavnosti…). Jen možná pro toho, kdo očekával větší kontakt s přírodou, mohl být trochu rozčarován. Lucka, ta se asi jako průvodkyně narodila i vzhledem k jejímu mladému věku, dokázala bravurně komunikovat v různých situacích a vycházet s lidmi různých charakterů. Do své práce dávala maximum a mnohdy ještě více…Snažila se zodpovědět všechny všetečné dotazy a byla všude tam, kde ji bylo potřeba. Livingstone, ještě jednou díky a někdy příště na viděnou.  

Velmi dobrý a spolehlivý byl průvodce Lukáš Benešovský, málokdy jsem se s takovým setkala. Měl znalosti i o místních zvycích a byl schopen aktuálních změn dle potřeby. Děkuji.

Dobrý den, přijměte prosím, poděkování za nádherné zážitky, které jsme získali na zájezdu pořádaném Vaší kanceláří do Pěti zemí Jižní Ameriky. Bylo to úžasné, a velký podíl na tom měla i průvodkyně Štěpánka Jakešová. I jí patří náš upřímný dík. Dokázala zajistit i nemožné a její přístup i odborné znalosti byly obdivuhodné. Byla to jedna z našich nejkrásnějších cest a splnění dávného snu - vidět na vlastní oči Machu Picchu a jezero Titicaca. 

Dobrý den, vrátili jsme se před týdnem ze zájezdu Thajsko - Malajsie - Singapour a chtěla jsem poděkovat za celou organizaci, protože vše bylo moc fajn a zároveň bych chtela dát veeeelikou pochvalu za Lukáše Benešovského, který nás celou dobu provázel a výborně se o vše staral a celý zájezd díky němu měl příjemnou atmosféru. Budeme se těšit na další poznávání….:)

Nejvíce se nám líbil Tibet a špičková byla i průvodkyně Vilma Bohunická!  

Nejkrásnější byl Angkor Wat. Děkuji za všechno poznání. Na zájezdech vaší CK jsem vždy spokojená.

Přestože je Bhútán sám o sobě nádherný, barvitý a překvapivý, jeho spiritu propadnete o to více, čím více zažijete průvodce Michala Thomu. Nikdy bych nevěřila, že se my (já a manžel) coby především individuální turisté nadchneme průvodcem. Michal přímo září při popisování historických a náboženských souvislostí, při líčení života Bhůtánců tehdy a nyní. S ním máte jistotu, že se dozvíte nejen to nejlepší, ale sami si vyzkoušíte i to, co je nám naprosto vzdálené a co nám přijde nepochopitelné. Nebudete chodit jen do načančaných hospod pro západní turisty, ale poznáte i "čtyřky", poznáte, jak lidé žijí, jaké mají rituály, co je těší…  Pro nadšence přírody dodávám - pokud lidé v zájezdu touží po cukrárně a kafi - nechte je odpočívat - a nevzdávejte se možnosti vyrazit na neplánovaný trek s Michalem nebo jeho průvodcem, protože Bhútán - to nejsou jen kláštery, ale především fantastická příroda. A pokud máte pocit, že vám historické postavy a data nikdy ve škole nešly, tak si buďte jisti, že Michal do vás dostane taková jména, že budete kajícně vzpomínat na husity a přemyslovce. Během pár dní budete schopni odříkávat ze spánku drupakinlypadmasambháva a mnoho dalších jmen:-) S Michalem máte jistotu, že se nebudete naprosto nikdy nudit, že vám vždy odpoví na vše a přidá k tomu mnoho dalšího, že je pro každou legraci a nadsázku, že když budete padat únavou, tak vás vyhecuje slovy "tak ještě jeden čorten dáme nebo aspoň obejdeme, pojďte, to musíte vidět" - a vy půjdete, budete plést nohama a přitom se smát, protože když se sejde skvělá parta a ta má výborného vůdce, tak je prostě o zábavu postaráno. Připravte se, že budete vstávat brzy ráno, že budete mít zadek naklepaný jak řízek díky dlouhým přejezdům a strašným cestám, že budete utahaní jak koťata a vděčni za postel, že budete kroužit kolem památek ještě večer, že budete překvapeni fantastickým jídlem a překvapivě dobrou bhútánskou whisky a pohodovostí lidí, že se vám Bhůtán prostě dostane pod kůži. Díky Michale (a díky Livingstone, že ho máte:-))):-))  

  Dobrý den, chtěla bych tímto poděkovat za vynikající služby Vaše i paní průvodkyně Katky Rojkové na krásném zájezdu Čína-Tibet -Nepál. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. S přáním dalších úspěšných výletů srdečně zdravím  

Dobrý den, chtěl bych Vám poděkovat za organizaci náročného zájezdu, na kterém jsme viděli velmi zajímavá místa. Únava z nás pomalu opadává a začínáme dávat dohromady naše fotografie a zážitky. Obojí bude nějakou dobu trvat, protože jak fotografií, tak i zážitků je mnoho. Dále bych chtěl poděkovat naší průvodkyni paní ing. Ludmile Puldové, která fundovaně provázela naší skupinu a byla určitě přínosem našeho zájezdu. Přeji Vám mnoho úspěchů při organizování dalších náročných zájezdů.