Maroko na Silvestra

199C

Maroko na Silvestra

Od Atlantiku přes Saharu i Vysoký Atlas

Kombinace kultury, přírody, berberských tradic a architektonických skvostů.

Na silvestra Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Vydáme se k saharským dunám, kde si ze hřbetu velblouda vychutnáme nekonečnou poušť. U Atlantského oceánu zavzpomínáme na historii korzárů a pirátů. Při pohledu na skvosty maurské architektury v Marrákeši se nám zastaví dech. Ideální klima pro návštěvu. Netradiční oslava příchodu Nového roku v Maroku!

Poznávací cesta Marokem za kulturou a památkami. Destinace je určená především milovníkům historie a pouštní krajiny. Země zachovávající si své původní berberské tradice. Cestujeme pronajatým vozidlem, během pobytu v poušti využijeme terénní auta.

 

Termíny a rezervace

Termín:  26.12. - 5.1.2023 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  41 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.12. - 7.1.2023 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  41 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  26.12. - 5.1.2024 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  44 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Radek

Radek Beneš

Oblast Asie a Afriky začal objevovat již ve svém mládí. Během svých cest se seznamoval s místní historií, kulturou, náboženstvím a zeměpisem, aby tak lépe pochopil hlubší souvislosti. Díky zájmu o etnoligvistiku se Radkovi otevřely do té doby skryté horizonty i dosud uzavřená srdce místních obyv...

Více informací o průvodci

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Miloslav

Miloslav Suldovský

Již v osmdesátých letech podnikal výpravy do východní Evropy, dveře na Západ si otevřel ihned po roce 1989. Nejprve stopem po Evropě a postupem času i na Nový Zéland a do Austrálie. Přes několik cest do Asie si však nejvíce oblíbil Afriku, kde navštívil postupně množství známějších i méně známýc...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Václavík

Zapálený cestovatel, který miluje exotickou kuchyni a cestuje za netradičními pokrmy po celém světě. Na cestách se rád seznamuje s místní kulturou, poznává zajímavá místa. Procestoval Blízký východ i severní Afriku, Blízký východ, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. Nejvíce ho v...

Více informací o průvodci

Radek Beneš 26.12. - 5.1.2023 ?

Lenka Hrabalová 28.12. - 7.1.2023
?

Miloslav Suldovský

Milan Václavík

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MAROKA, Casablanky.

2. den

Návštěva impozantní mešity Hassana II. na břehu Atlantiku, jejíž část je omývána mořským příbojem. Cesta na jih, zastávka ve středověké portugalské pevnosti Al-Jadida. Příjezd do Essaouiry.

3. den

Celodenní prohlídka jednoho z nejmalebnějších marockých měst, opevněné Essaouiry. Specifická černošská diaspora Gnawa – mix kulturních, náboženských a hudebních tradic. Unikátní středověký portugalský přístav (město je proslavené lovem sardinek), mohutné opevnění, živé město uvnitř hradeb plné obchodů, tržišť, historických domů a výborných rybích restaurací. Západ slunce na dělostřelecké baště.

4. den

Arganové lesy Vysokého Atlasu, návštěva zpracovatelského a výrobního družstva s možností nákupu kulinářských i kosmetických výrobků s arganovým olejem. Plážové letovisko Agadir, kdo najde odvahu se vykoupat ve vodách Atlantiku? (Silvestrovská oslava pro termín s odletem 28.12.)

5. den

Dopoledne na pobřeží oceánu v jedné z nejvýznamnějších ornitologických oblastí země. Pěšky pestrým biotopem NP Souss-Massa. Odpoledne panoramatickou silnicí pohořím Antiatlas do města Tafraoute obklopeného mandloněmi, arganovníky a impozantními skalními štíty.

6. den

Celodenní přejezd Antiatlasu od náhorních pustých planin po zelená údolí a první pouštní oázy. Silvestrovská oslava příchodu Nového roku ve stylovém prostředí multietnického města Tata. (termín s odletem 26.12.)

7. den

Cesta Saharou (nejprve naším minibusem, odpoledne terénními auty) nesmírně pestrou a proměnlivou krajinou k nejrozsáhlejším dunám Maroka Erg Chegaga. Západ slunce z vrcholu písečných dun. Fakultativně projížďka na velbloudech. Nocleh s večeří v pouštním berberském stanu pod nezapomenutelnou hvězdnou oblohou.

8. den

Dojezd pouští do M´Hamidu, města ztraceného v dunách nedaleko alžírských hranic, pokračování opět minibusem. Jedinečná zelená keramika z Tamegroutu, prohlídka pět set let starého židovského ksaru Amazrau, nejrozlehlejší palmérie jihu Maroka a brána do černé Afriky město Zagora. Odtud do Timbouktou karavany putovaly přes poušť 52 dnů! Přejezd zeleným pásem údolí řeky Dráa a drsnou oblastí pohoří Džebel Saghro do Ouarzazatu.

9. den

Nejkrásnější marocký ksar AitBenhaddou, kde se natáčely filmy jako Gladiátor, Kleopatra, Asterix a Obelix a desítky dalších. Následný průjezd dramatickou přírodou Vysokého Atlasu s krásnými výhledy. Horský přechod Tizi-n-Tichka a dojezd do Marrákeše.

10. den

Prohlídka Marrákeše – neopakovatelného města s jeho červenými hradbami a spletí úzkých uliček. Dominanta města mešita Koutoubia, velkovezírův palác Bahía, stavební památky nejvýznačnějších vládnoucích dynastií, muzea,nejbarevnější súky (tržiště a řemeslnické dílny) v Maroku. Večerní návštěva slavného marákešského náměstí Jemaa el Fna. Krotitelé hadů, bubeníci a vypravěči, kejklíři, marocké ženy nabízející malování hennou a spousta marockých dobrot – ochutnáme?

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá pozemní doprava (minibus a částečně terénní vozy)
 • Ubytování 9x v hotýlcích nebo tradičních riadech se snídaní, 1x v pouštním stanu (prostorný trvale stojící stan s koberci a povlečenými postelemi) s večeří
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 400 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výlet na velbloudech 12 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd do Maroka patří v našem katalogu k těm oblíbeným. Nabízíme znalost destinace, stejně jako informacemi nabité a organizačně schopné průvodce. Zájezd nepatří k fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest.

Dopravovat se budeme pronajatými vozidly, která budou řídit místní řidiči. Během pobytu na Sahaře cestujeme v terénních vozech (dva dny). V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celé cesty v jednoduchých turistických hotelech nebo v tradičních marockých riádech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V poušti budeme ubytováni v pouštích stanech se společným sociálním zařízením, v postelích s povlečením, není třeba spacák.

V ceně ubytování je snídaně, 1x v poušti polopenze. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Dobry den, vratila jsem se v nedeli ze zajezdu do Maroka a chci Vam podekovat. Zajezd byl zajimavy a bohaty, pruvodce Slavek Suldovsky vyborny. Jeste jednou tedy VELKE DIKY!

Eva V.

3.5.2018

Velmi dobrý zájezd. Nejvíce se mi líbila pbsáhlost programu a dokonce jeho rozšíření díky ochotě průvodce Slávka Suldovského!

Eva V.

30.4.2018

Ďakujem! Sprievodkyňa Lenka Hrabalová je skutočne typ  na toto povolanie. Ústretová, pohodová, milá! Najvac sa mi páčila pestrosť programu- striedanie historických miest, zvykov, roznorodost, turistika, hamam...

Jana A.

24.10.2017

Průvodkyně Lenka Hrabalová byla skutečně bezva a myslím že nebudu přehánět, když řeknu, že byla nejen průvodkyní, ale stala se i členem naší rodiny. Ještě jednou díky.

Petr

12.9.2016

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

22.4. - 7.5.2023
+ další 4 termíny
16 dní
Súdán
151 Súdán

Architektonické skvosty, pouště i karavanní stezky

30.10. - 11.11.2023
13 dní
Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

23.5. - 4.6.2023
+ další 3 termíny
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny.