Maroko na Silvestra

199C

Maroko na Silvestra

Od Atlantiku přes Saharu i Vysoký Atlas

Kombinace kultury, přírody, berberských tradic a architektonických skvostů.

Na silvestra Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Vydáme se k saharským dunám, kde si ze hřbetu velblouda vychutnáme nekonečnou poušť. U Atlantského oceánu v Casablance a Rabatu zavzpomínáme nejen na historii korzárů a pirátů. Při pohledu na skvosty maurské architektury v Marrákeši se nám zastaví dech. Ideální klima pro návštěvu. Netradiční oslava příchodu Nového roku v Maroku!

Poznávací cesta Marokem za kulturou a památkami určená především milovníkům historie a pouštní krajiny. Země zachovávající si své původní berberské tradice. Cestujeme pronajatým vozidlem, během pobytu v poušti využijeme terénní auta.

 

Termíny a rezervace

Termín:  26.12. - 5.1.2024 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  44 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.12. - 7.1.2024 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  44 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 5.1.2025 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  44 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Radek

Radek Beneš

Oblast Asie a Afriky začal objevovat již ve svém mládí. Během svých cest se seznamoval s místní historií, kulturou, náboženstvím a zeměpisem, aby tak lépe pochopil hlubší souvislosti. Díky zájmu o etnoligvistiku se Radkovi otevřely do té doby skryté horizonty i dosud uzavřená srdce místních obyv...

Více informací o průvodci

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Miloslav

Miloslav Suldovský

Již v osmdesátých letech podnikal výpravy do východní Evropy, dveře na Západ si otevřel ihned po roce 1989. Nejprve stopem po Evropě a postupem času i na Nový Zéland a do Austrálie. Přes několik cest do Asie si však nejvíce oblíbil Afriku, kde navštívil postupně množství známějších i méně známýc...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Václavík

Zapálený cestovatel, který miluje exotickou kuchyni a cestuje za netradičními pokrmy po celém světě. Na cestách se rád seznamuje s místní kulturou, poznává zajímavá místa. Procestoval Blízký východ i severní Afriku, Blízký východ, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. Nejvíce ho v...

Více informací o průvodci

Adéla

Adéla Holubová

První Adéliny výpravy mimo Evropu směřovaly do Maroka, o kterém snila od dětství. Učarovala ji nejen místní kuchyně, skvělý marocký čaj, čerstvé džusy, ale i smlouvavá povaha místních a dechberoucí duny Sahary. Dlouhodobě žila v zahraničí, čtyři roky pobývala ve Skotsku a v Japonsku studovala na...

Více informací o průvodci

Radek Beneš 26.12. - 5.1.2024 ?

Lenka Hrabalová 28.12. - 7.1.2024
?

Miloslav Suldovský

Milan Václavík

Adéla Holubová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Maroka, Casablanky. Zasedneme již první den k voňavému tažínu a skvělému mátovému čaji? 

2. den

Casablanka, návštěva impozantní mešity Hassana II. na břehu Atlantiku, jejíž část je omývána mořským příbojem. Cesta na jih, zastávka ve středověké portugalské pevnosti Al-Jadida. Příjezd do Essaouiry.

3. den

Celodenní prohlídka jednoho z nejmalebnějších marockých měst, opevněné Essaouiry. Specifická černošská diaspora Gnawa – mix kulturních, náboženských a hudebních tradic. Unikátní středověký portugalský přístav (město je proslavené lovem sardinek), mohutné opevnění, živé město uvnitř hradeb plné obchodů, tržišť, historických domů a výborných rybích restaurací. Západ slunce na dělostřelecké baště.

4. den

Arganové lesy Vysokého Atlasu, návštěva zpracovatelského a výrobního družstva s možností nákupu kulinářských i kosmetických výrobků s arganovým olejem. Plážové letovisko Agadir, kdo najde odvahu se vykoupat ve vodách Atlantiku? (Silvestrovská oslava pro termín s odletem 28.12.)

5. den

Dopoledne na pobřeží oceánu v jedné z nejvýznamnějších ornitologických oblastí země. Pěšky pestrým biotopem NP Souss-Massa. Odpoledne panoramatickou silnicí pohořím Antiatlas do města Tafraoute obklopeného mandloněmi, arganovníky a impozantními skalními štíty.

6. den

Celodenní přejezd Antiatlasu od náhorních pustých planin po zelená údolí a první pouštní oázy. Silvestrovská oslava příchodu Nového roku ve stylovém prostředí multietnického města Tata. (termín s odletem 26.12.)

7. den

Cesta Saharou (nejprve naším minibusem, odpoledne terénními auty) nesmírně pestrou a proměnlivou krajinou k nejrozsáhlejším dunám Maroka Erg Chegaga. Západ slunce z vrcholu písečných dun. Fakultativně projížďka na velbloudech. Nocleh s večeří v pouštním berberském stanu pod nezapomenutelnou hvězdnou oblohou.

8. den

Dojezd pouští do M´Hamidu, města ztraceného v dunách nedaleko alžírských hranic, pokračování opět minibusem. Jedinečná zelená keramika z Tamegroutu, prohlídka pět set let starého židovského ksaru Amazrau, nejrozlehlejší palmérie jihu Maroka a brána do černé Afriky město Zagora. Odtud do Timbouktou karavany putovaly přes poušť 52 dnů! Přejezd zeleným pásem údolí řeky Dráa a drsnou oblastí pohoří Džebel Saghro do Ouarzazatu.

9. den

Nejkrásnější marocký ksar Ait Benhaddou, kde se natáčely filmy jako Gladiátor, Kleopatra, Asterix a Obelix, seriál Hra o trůny a desítky dalších. Následný průjezd dramatickou přírodou Vysokého Atlasu s krásnými výhledy. Horský přechod Tizi-n-Tichka a dojezd do Marrákeše.

10. den

Prohlídka Marrákeše – neopakovatelného města s jeho červenými hradbami a spletí úzkých uliček. Dominanta města mešita Koutoubia, velkovezírův palác Bahía, stavební památky nejvýznačnějších vládnoucích dynastií, muzea,nejbarevnější súky (tržiště a řemeslnické dílny) v Maroku. Večerní návštěva slavného marákešského náměstí Jemaa el Fna. Krotitelé hadů, bubeníci a vypravěči, kejklíři, marocké ženy nabízející malování hennou a spousta marockých dobrot – ochutnáme?

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá pozemní doprava (minibus a částečně terénní vozy)
 • Ubytování 9x v hotýlcích nebo tradičních riadech se snídaní, 1x v pouštním stanu (prostorný trvale stojící stan s koberci a povlečenými postelemi) s večeří
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 400 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výlet na velbloudech 12 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd nepatří k fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest.

Dopravovat se budeme pronajatými vozidly, která budou řídit místní řidiči. Během pobytu na Sahaře cestujeme v terénních vozech (dva dny). V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celé cesty v jednoduchých turistických hotelech nebo v tradičních marockých riádech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V poušti budeme ubytováni v pouštích stanech se společným sociálním zařízením, v postelích s povlečením, není třeba spacák.

V ceně ubytování je snídaně, 1x v poušti polopenze. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobry den, vratila jsem se v nedeli ze zajezdu do Maroka a chci Vam podekovat. Zajezd byl zajimavy a bohaty, pruvodce Slavek Suldovsky vyborny. Jeste jednou tedy VELKE DIKY!

Eva V.

3.5.2018

Velmi dobrý zájezd. Nejvíce se mi líbila pbsáhlost programu a dokonce jeho rozšíření díky ochotě průvodce Slávka Suldovského!

Eva V.

30.4.2018

Ďakujem! Sprievodkyňa Lenka Hrabalová je skutočne typ  na toto povolanie. Ústretová, pohodová, milá! Najvac sa mi páčila pestrosť programu- striedanie historických miest, zvykov, roznorodost, turistika, hamam...

Jana A.

24.10.2017

Průvodkyně Lenka Hrabalová byla skutečně bezva a myslím že nebudu přehánět, když řeknu, že byla nejen průvodkyní, ale stala se i členem naší rodiny. Ještě jednou díky.

Petr

12.9.2016

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

5.4. - 20.4.2024
+ dalších 5 termínů
16 dní
Súdán
151 Súdán

Architektonické skvosty, pouště i karavanní stezky

Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

21.5. - 2.6.2024
+ další 3 termíny
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)