Maroko na Silvestra

199C

Maroko na Silvestra

Od Atlantiku přes Saharu i Vysoký Atlas

Kombinace kultury, přírody, berberských tradic a architektonických skvostů.

Na silvestra Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Vydáme se k saharským dunám, kde si ze hřbetu velblouda vychutnáme nekonečnou poušť. U Atlantského oceánu v Casablance zavzpomínáme nejen na historii korzárů a pirátů. Při pohledu na skvosty maurské architektury v Marrákeši se nám zastaví dech. Ideální klima pro návštěvu. Netradiční oslava příchodu Nového roku v Maroku!

Poznávací cesta Marokem za kulturou a památkami určená především milovníkům historie a pouštní krajiny. Země zachovávající si své původní berberské tradice. Cestujeme pronajatým vozidlem, během pobytu v poušti využijeme terénní auta.

Termíny a rezervace

Termín:  26.12. - 5.1.2025 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  44 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.12. - 7.1.2025 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  44 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Radek

Radek Beneš

Oblast Asie a Afriky začal objevovat již ve svém mládí. Během svých cest se seznamoval s místní historií, kulturou, náboženstvím a zeměpisem, aby tak lépe pochopil hlubší souvislosti. Díky zájmu o etnoligvistiku se Radkovi otevřely do té doby skryté horizonty i dosud uzavřená srdce místních obyv...

Více informací o průvodci

Miloslav

Miloslav Suldovský

Již v osmdesátých letech podnikal výpravy do východní Evropy, dveře na Západ si otevřel ihned po roce 1989. Nejprve stopem po Evropě a postupem času i na Nový Zéland a do Austrálie. Přes několik cest do Asie si však nejvíce oblíbil Afriku, kde navštívil postupně množství známějších i méně známýc...

Více informací o průvodci

Radek Beneš 26.12. - 5.1.2025 ?

Miloslav Suldovský 28.12. - 7.1.2025 ?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Maroka, Casablanky. Zasedneme již první den k voňavému tažínu a skvělému mátovému čaji? 

2. den

Casablanka, návštěva impozantní mešity Hassana II. na břehu Atlantiku, jejíž část je omývána mořským příbojem. Cesta na jih, zastávka ve středověké portugalské pevnosti Al-Jadida. Příjezd do Essaouiry.

3. den

Celodenní prohlídka jednoho z nejmalebnějších marockých měst, opevněné Essaouiry. Specifická černošská diaspora Gnawa – mix kulturních, náboženských a hudebních tradic. Unikátní středověký portugalský přístav (město je proslavené lovem sardinek), mohutné opevnění, živé město uvnitř hradeb plné obchodů, tržišť, historických domů a výborných rybích restaurací. Západ slunce na dělostřelecké baště.

4. den

Arganové lesy Vysokého Atlasu, návštěva zpracovatelského a výrobního družstva s možností nákupu kulinářských i kosmetických výrobků s arganovým olejem. Plážové letovisko Agadir, kdo najde odvahu se vykoupat ve vodách Atlantiku? (Silvestrovská oslava pro termín s odletem 28.12.)

5. den

Dopoledne na pobřeží oceánu v jedné z nejvýznamnějších ornitologických oblastí země. Pěšky pestrým biotopem NP Souss-Massa. Odpoledne panoramatickou silnicí pohořím Antiatlas do města Tafraoute obklopeného mandloněmi, arganovníky a impozantními skalními štíty.

6. den

Celodenní přejezd Antiatlasu od náhorních pustých planin po zelená údolí a první pouštní oázy. Silvestrovská oslava příchodu Nového roku ve stylovém prostředí multietnického města Tata. (termín s odletem 26.12.)

7. den

Cesta Saharou (nejprve naším minibusem, odpoledne terénními auty) nesmírně pestrou a proměnlivou krajinou k nejrozsáhlejším dunám Maroka Erg Chegaga. Západ slunce z vrcholu písečných dun. Fakultativně projížďka na velbloudech. Nocleh s večeří v pouštním berberském stanu pod nezapomenutelnou hvězdnou oblohou.

8. den

Dojezd pouští do M´Hamidu, města ztraceného v dunách nedaleko alžírských hranic, pokračování opět minibusem. Jedinečná zelená keramika z Tamegroutu, prohlídka pět set let starého židovského ksaru Amazrau, nejrozlehlejší palmérie jihu Maroka a brána do černé Afriky město Zagora. Odtud do Timbouktou karavany putovaly přes poušť 52 dnů! Přejezd zeleným pásem údolí řeky Dráa a drsnou oblastí pohoří Džebel Saghro do Ouarzazatu.

9. den

Nejkrásnější marocký ksar Ait Benhaddou, kde se natáčely filmy jako Gladiátor, Kleopatra, Asterix a Obelix, seriál Hra o trůny a desítky dalších. Následný průjezd dramatickou přírodou Vysokého Atlasu s krásnými výhledy. Horský přechod Tizi-n-Tichka a dojezd do Marrákeše.

10. den

Prohlídka Marrákeše – neopakovatelného města s jeho červenými hradbami a spletí úzkých uliček. Dominanta města mešita Koutoubia, velkovezírův palác Bahía, stavební památky nejvýznačnějších vládnoucích dynastií, muzea,nejbarevnější súky (tržiště a řemeslnické dílny) v Maroku. Večerní návštěva slavného marákešského náměstí Jemaa el Fna. Krotitelé hadů, bubeníci a vypravěči, kejklíři, marocké ženy nabízející malování hennou a spousta marockých dobrot – ochutnáme?

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá pozemní doprava (minibus a částečně terénní vozy)
 • Ubytování 9x v hotýlcích nebo tradičních riadech se snídaní, 1x v pouštním stanu (prostorný trvale stojící stan s koberci a povlečenými postelemi) s večeří
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 400 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výlet na velbloudech 18 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd nepatří k fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest.

Dopravovat se budeme pronajatými vozidly, která budou řídit místní řidiči. Během pobytu na Sahaře cestujeme v terénních vozech (dva dny). V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celé cesty v jednoduchých turistických hotelech nebo v tradičních marockých riádech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V poušti budeme ubytováni v pouštích stanech se společným sociálním zařízením, v postelích s povlečením, není třeba spacák.

V ceně ubytování je snídaně, 1x v poušti polopenze. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Chtěli bychom tímto poděkovat za zorganizování zájezdu do Maroka na přechodu roků 2023/24. Už jsme leccos zcestovali, ale díky naší průvodkyni Lence Hrabalové a i skupině, která se na zájezdu sešla, to byl jeden z nejhezčích cestovatelských zážitků. Pomineme-li samotnou atraktivitu navštívených míst a s tím našlapaných více než 100 km, je třeba se zastavit u naší bezkonkurenční průvodkyně Lenky. Dosud jsme se nesetkali s člověkem v její funkci, jehož (tedy jejíž) mozek by se dal přirovnat k silnému svazku encyklopedií. Zde však servírovaných s úžasným nadhledem, osobním hodnocením všeho z pradávné historie až po detaily současné doby. Připočtěme k tomu její absolutní znalost prostředí, širokou jazykovou vybavenost a schopnost řešení jakéhokoliv náznaku problému. Vše okořeněné souvislým šířením optimismu a empatie, čímž už nás asi nic lepšího potkat nemohlo. Takže závěrem - naskytne-li se nám v budoucnu možnost navštívit s Lenkou nějakou další zajímavou destinaci, rádi tuto možnost využijeme. Důvod - absolutní jistota spojená s očekáváním nových zážitků servírovaných typicky "lenkovsky".

Jan a Blanka L.

18.1.2024

Vše bylo perfektně připraveno, vše proběhlo bez sebemenších problémů. Lenka Hrabalová je vynikající průvodce, její znalosti a způsob, jak nám vše podrobně vysvětlovala, bylo určitě nad rámec jakéhokoliv očekávaní. Lenka má talent zpříjemnit všem zájezd a přitom neztratit autoritu vedoucího zájezdu. Byla vždy připravena se vším pomoci, jak vyber jídla, nákupu suvenýru atd. Věřím, že plno lidí si vybere zájezd jen proto, že je Lenka průvodce a to mluví za vše. Děkujeme všem, kteří se na sestaveni a organizaci zájezdu v Livingstonu účastnili, perfektní práce. Zájezd doporučujeme všem cestovatelům.

Cyril a Hana K.

10.1.2024

Dobry den, vratila jsem se v nedeli ze zajezdu do Maroka a chci Vam podekovat. Zajezd byl zajimavy a bohaty, pruvodce Slavek Suldovsky vyborny. Jeste jednou tedy VELKE DIKY!

Eva V.

3.5.2018

Velmi dobrý zájezd. Nejvíce se mi líbila pbsáhlost programu a dokonce jeho rozšíření díky ochotě průvodce Slávka Suldovského!

Eva V.

30.4.2018

Ďakujem! Sprievodkyňa Lenka Hrabalová je skutočne typ  na toto povolanie. Ústretová, pohodová, milá! Najvac sa mi páčila pestrosť programu- striedanie historických miest, zvykov, roznorodost, turistika, hamam...

Jana A.

24.10.2017

Průvodkyně Lenka Hrabalová byla skutečně bezva a myslím že nebudu přehánět, když řeknu, že byla nejen průvodkyní, ale stala se i členem naší rodiny. Ještě jednou díky.

Petr

12.9.2016

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

25.9. - 10.10.2024
+ další 4 termíny
16 dní
Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

3.9. - 15.9.2024
+ dalších 7 termínů
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)