Maroko na Silvestra

199C

Maroko na Silvestra

Od Atlantiku přes Saharu i Vysoký Atlas

Kombinace kultury, přírody, berberských tradic a architektonických skvostů.

Na silvestra Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Vydáme se k saharským dunám, kde si ze hřbetu velblouda vychutnáme nekonečnou poušť. U Atlantského oceánu zavzpomínáme na historii korzárů a pirátů. Při pohledu na skvosty maurské architektury v Marrákeši se nám zastaví dech. Ideální klima pro návštěvu. Netradiční oslava příchodu Nového roku v Maroku!

Poznávací cesta Marokem za kulturou a památkami. Destinace je určená především milovníkům historie a pouštní krajiny. Země zachovávající si své původní berberské tradice. Cestujeme pronajatým vozidlem, během pobytu v poušti využijeme terénní auta.

Podmínky vstupu do Maroka. Pro vstup do Maroka se vyžaduje negativní PCR test na covid-19 nebo očkování. Jelikož součástí zájezdu je i návštěva Casablanky a Marrakéše, kam jsou pouštěni jen očkovaní, k účasti na zájezdu je nutné být plně očkován. 

 

Termíny a rezervace

Termín:  26.12. - 5.1.2022 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  41 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 5.1.2023 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  41 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Miloslav

Miloslav Suldovský

Již v osmdesátých letech podnikal výpravy do východní Evropy, dveře na Západ si otevřel ihned po roce 1989. Nejprve stopem po Evropě a postupem času i na Nový Zéland a do Austrálie. Přes několik cest do Asie si však nejvíce oblíbil Afriku, kde navštívil postupně množství známějších i méně známýc...

Více informací o průvodci

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Ivana

Ivana Švarcová

V roce 1989 odjela na rok a půl do Francie. Naučila se francouzsky, zamilovala se do francouzské kuchyně a do všeho francouzského vůbec. Do Francie se pak opakovaně vracela a s francouzštinou přirozeně začala objevovat i další frankofonní země – Tunisko a hlavně Maroko. Má blízko k umění a miluj...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Václavík

Zapálený cestovatel, který miluje exotickou kuchyni a cestuje za netradičními pokrmy po celém světě. Na cestách se rád seznamuje s místní kulturou, poznává zajímavá místa. Procestoval Blízký východ i severní Afriku, nejvíce ho však okouzlila Jihovýchodní Asie. Když necestuje, tak rád o vzdál...

Více informací o průvodci

Miloslav Suldovský 26.12. - 5.1.2022 ?

Lenka Hrabalová

Ivana Švarcová

Milan Václavík

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MAROKA, Casablanky.

2. den

Návštěva impozantní mešity Hassana II. na břehu Atlantiku, jejíž část je omývána mořským příbojem. Cesta na jih, zastávka ve středověké portugalské pevnosti Al-Jadida. Příjezd do Essaouiry.

3. den

Celodenní prohlídka jednoho z nejmalebnějších marockých měst, opevněné Essaouiry. Specifická černošská diaspora Gnawa – mix kulturních, náboženských a hudebních tradic. Unikátní středověký portugalský přístav (město je proslavené lovem sardinek), mohutné opevnění, živé město uvnitř hradeb plné obchodů, tržišť, historických domů a výborných rybích restaurací. Západ slunce na dělostřelecké baště.

4. den

Arganové lesy Vysokého Atlasu, návštěva zpracovatelského a výrobního družstva s možností nákupu kulinářských i kosmetických výrobků s arganovým olejem. Plážové letovisko Agadir, kdo najde odvahu se vykoupat ve vodách Atlantiku?

5. den

Dopoledne na pobřeží oceánu v jedné z nejvýznamnějších ornitologických oblastí země. Pěšky pestrým biotopem NP Souss-Massa. Odpoledne panoramatickou silnicí pohořím Antiatlas do města Tafraoute obklopeného mandloněmi, arganovníky a impozantními skalními štíty.

6. den

Celodenní přejezd Antiatlasu od náhorních pustých planin po zelená údolí a první pouštní oázy. Silvestrovská oslava příchodu Nového roku ve stylovém prostředí multietnického města Tata.

7. den

Cesta Saharou (nejprve naším minibusem, odpoledne terénními auty) nesmírně pestrou a proměnlivou krajinou k nejrozsáhlejším dunám Maroka Erg Chegaga. Západ slunce z vrcholu písečných dun. Fakultativně projížďka na velbloudech. Nocleh s večeří v pouštním berberském stanu pod nezapomenutelnou hvězdnou oblohou.

8. den

Dojezd pouští do M´Hamidu, města ztraceného v dunách nedaleko alžírských hranic, pokračování opět minibusem. Jedinečná zelená keramika z Tamegroutu, prohlídka pět set let starého židovského ksaru Amazrau, nejrozlehlejší palmérie jihu Maroka a brána do černé Afriky město Zagora. Odtud do Timbouktou karavany putovaly přes poušť 52 dnů! Přejezd zeleným pásem údolí řeky Dráa a drsnou oblastí pohoří Džebel Saghro do Ouarzazatu.

9. den

Nejkrásnější marocký ksar AitBenhaddou, kde se natáčely filmy jako Gladiátor, Kleopatra, Asterix a Obelix a desítky dalších. Následný průjezd dramatickou přírodou Vysokého Atlasu s krásnými výhledy. Horský přechod Tizi-n-Tichka a dojezd do Marrákeše.

10. den

Prohlídka Marrákeše – neopakovatelného města s jeho červenými hradbami a spletí úzkých uliček. Dominanta města mešita Koutoubia, velkovezírův palác Bahía, stavební památky nejvýznačnějších vládnoucích dynastií, muzea,nejbarevnější súky (tržiště a řemeslnické dílny) v Maroku. Večerní návštěva slavného marákešského náměstí Jemaa el Fna. Krotitelé hadů, bubeníci a vypravěči, kejklíři, marocké ženy nabízející malování hennou a spousta marockých dobrot – ochutnáme?

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá pozemní doprava (minibus a částečně terénní vozy)
 • Ubytování 9x v hotýlcích nebo tradičních riadech se snídaní, 1x v pouštním stanu (prostorný trvale stojící stan s koberci a povlečenými postelemi) s večeří
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 400 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výlet na velbloudech 12 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd do Maroka patří v našem katalogu k těm oblíbeným. Nabízíme znalost destinace, stejně jako informacemi nabité a organizačně schopné průvodce. Zájezd nepatří k fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest.

Dopravovat se budeme pronajatými vozidly, která budou řídit místní řidiči. Během pobytu na Sahaře cestujeme v terénních vozech (dva dny). V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celé cesty v jednoduchých turistických hotelech nebo v tradičních marockých riádech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V poušti budeme ubytováni v pouštích stanech se společným sociálním zařízením, v postelích s povlečením, není třeba spacák.

V ceně ubytování je snídaně, 1x v poušti polopenze. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobry den, vratila jsem se v nedeli ze zajezdu do Maroka a chci Vam podekovat. Zajezd byl zajimavy a bohaty, pruvodce Slavek Suldovsky vyborny. Jeste jednou tedy VELKE DIKY!

Eva V.

3.5.2018

Velmi dobrý zájezd. Nejvíce se mi líbila pbsáhlost programu a dokonce jeho rozšíření díky ochotě průvodce Slávka Suldovského!

Eva V.

30.4.2018

Ďakujem! Sprievodkyňa Lenka Hrabalová je skutočne typ  na toto povolanie. Ústretová, pohodová, milá! Najvac sa mi páčila pestrosť programu- striedanie historických miest, zvykov, roznorodost, turistika, hamam...

Jana A.

24.10.2017

Průvodkyně Lenka Hrabalová byla skutečně bezva a myslím že nebudu přehánět, když řeknu, že byla nejen průvodkyní, ale stala se i členem naší rodiny. Ještě jednou díky.

Petr

12.9.2016

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

6.4. - 21.4.2022
+ další 3 termíny
16 dní
Súdán
151 Súdán

Architektonické skvosty, pouště i karavanní stezky

28.12. - 9.1.2022
+ další 2 termíny
13 dní
Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

24.5. - 5.6.2022
+ další 3 termíny
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE
Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog