Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

121

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Vodopády a safari

Velká cesta z Viktoriiných vodopádů přes pouště Namibie až do Kapského města.

O prázdninách Příroda a safari

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 8

Viktoriiny vodopády, nejkrásnější na světě. NP Chobe se stády slonů. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Kmen Himbů s tradičními zvyky a obyčeji. V Namibii zažijeme více, než je obvyklé! Skalní kresby i krásu kamenných formací. Evropský Swakopmund. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River Canyon. Zajímavosti Kapského Města. Mys Dobré naděje.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s množstvím zvířat, písečné duny i hluboké kaňony. Cestujeme společně pronajatým vozidlem. Možnost spojení s akcí č. 120. V létě jezdíme i v opačném směru 121D.

Termíny a rezervace

Termín:  13.7. - 2.8.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  95 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  1.10. - 21.10.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  92 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
Termín:  21.3. - 10.4.2025 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  92 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  12.7. - 1.8.2025 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  95 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Lukáš

Lukáš Viktora

Povoláním ornitolog, srdcem a stále víc i myšlenkami a nohama v přírodě doma i ve světě. Absolvoval biologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, jeho oblíbenci jsou srostloprstí ptáci a dudci. Po sérii studentských expedic na Sachalin, Kolský poloostrov, Mongolsko nebo balkánská pohoří začal obj...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Grmolenská

Vystudovala dějiny umění a španělštinu, učaroval jí starověk a středověk. Na cestách tedy nevynechá chrámy, hrady, paláce... Vždy o nich sdělí něco zajímavého a nečekaného. V Latinské Americe vás překvapí svými znalostmi ztracených kultur i chutí lézt do kopců. Šťastná je v džungli, na horách či...

Více informací o průvodci

David Švejnoha 13.7. - 2.8.2024
?

Lukáš Viktora 1.10. - 21.10.2024
?

Pavol Okenka 21.3. - 10.4.2025 ?

Roman Filipský

Pavel Veselý

Martina Grmolenská

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády. 1 700 m široká řeka padá o 110 m níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Jsou nejkrásnější na světě? Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Monument Dr. Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Nocleh v hotelu ve Victoria Falls.

3. den

Fakultativní aktivity na Victoria Falls - rafting, rychlý jet boat, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce. Nocleh v hotelu ve Victoria Falls.

4. den

Přejezd do Botswany. NP Chobe se stády slonů. Lvi, žirafy i antilopy. Odpolední lodní výlet mezi zvířaty je vrcholem safari. Nocleh v bungalovech ve městě Kasane.

5. den

Brzké ranní safari v NP Chobe v safari autech. Namibie. Přesun Capriviho pruhem. Nocleh v kempu na břehu Okavanga.

6. den

Přejezd přes Rundu a Grootfontein k největšímu meteoritu světa Hoba (54 tun). Přesun k hranicím NP Etosha. Nocleh v kempu v Sachsenheim.

7. den

Dopolední safari v NP Etosha - v místním jazyce „Velké bílé místo“. Třpytivá solná pánev. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Pozorování zvířat u napajedel - oblast Namutoni. Přejezd do oblasti Halali. Odpolední safari v otevřených džípech. Nocleh v kempu v Halali.

8. den

Brzké ranní safari v otevřených džípech. Přejezd do oblasti Okuakuejo. Odpoledne přesun na jih z parku do burského městečka Outjo, nocleh v bungalovech v Outjo.

9. den

Přesun přes Kamanjab, návštěva himbské vesnice. Příroda čaruje. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Nocleh v kempu v poušti u Brandbergu pod nekonečnou oblohou plnou hvězd.

10. den

Pouštní cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s vyhlídkou na nejvyšší horu Namibie. V případě zájmu ranní návštěva skalních rytin White Lady. Nocleh v kempu u Spitzkoppe.

11. den

Ranní procházky v horské oblasti Spitzkoppe. Červený žulový masiv "Namibijského Matterhornu", skalní okno a malby Křováků. Nocleh ve Swakopmundu.

12. den

Muzeum krystalů. Pláže s palmami. Akvárium. Pohoda „evropského“ Swakopmundu. Volný den určený na fakultativní aktivity dle vlastního výběru, např. rybaření, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu nad písečnými dunami. Nocleh v hotelu ve Swakopmundu.

13. den

Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun dále na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Osada Solitaire. Nocleh v kempu v Sesriem.

14. den

Pouštní park Namib Naukluft. Krása písečných dun v oblasti Sossusvlei. Magický východ slunce na písečných dunách. Dead Vlei - jedno z nejfotogeničtějších míst Namibie. Nejkrásnější fotografie právě odtud? Přesun do Marientalu, nocleh v kempu.

15. den

Přesun měnící se pouštní krajinou do Keetmanshoop. Jedinečné stromy aloe rozsochaté. Fish River Canyon je po americkém Grand Canyonu největším na světě. Rybí řeka vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais, nocleh v kempu.

16. den

Přejezd z Namibie do JAR přes městečko Springbok. Nocleh v bungalovech ve Vanrhynsdorp.

17. den

Pokračování do Kapského Města. Pořadí navštívených míst se může měnit v závislosti na počasí. Odpoledne nezapomenutelný pohled na Kapské Město. Lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami. Nocleh v hotelu v Kapském Městě.

18. den

Mys Dobré naděje, opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False Bay. Zastávka na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky.

19. den

Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu.

20. den

Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Greenmarket s umělci a suvenýry. Pokud časové možnosti dovolí návštěva botanické zahrady Kirstenbosch. Večerní odlet.

21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly
 • Džíp safari auta a lodní safari v NP Chobe.
 • Ubytování 10x v hotýlcích či bungalovech a 8x ve vlastních stanech
 • Vstupy do národních parků, včetně vstupu na Mys Dobré naděje a NP Viktoriiny vodopády
 • Plavba po řece Zambezi v Zimbabwe
 • Walvis Bay - lodní výlet s ochutnávkou ústřic
 • 2x safari auta v NP Etosha
 • Tučnáci v Boulders
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Namibie na ambasádě v Berlíně 80 EUR, při vyřízení přes CK Livingstone 3 000 Kč, Zimbabwe po příletu 30 USD
 • Stravování
 • Ostatní vstupy
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Viktoriiny vodopády: raft, bungee jumping 160 - 220 USD / aktivita, bridge slide (zip line) 45 USD, let helikoptérou k vodopádům od 155 USD
 • Boma dinner (večeře + bubnová show) 55 USD
 • Grootfontain: meteorit cca 15 USD
 • Návštěva himbské vesnice: 330 NAD
 • Swakopmund: akvárium cca 5 USD, sandboarding nebo jízda na čtyřkolkách cca 40 USD na 90 min, vyhlídkový let nad dunami Dead Vlei a Pobřežím koster cca 300 USD (2,5 hodiny), plavba za delfíny cca 300 USD, rybaření na moři cca 65 USD
 • Cape Town: lanovka na Stolovou horu cca 360 ZAR, akvárium cca 150 ZAR

Velikost skupiny

Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajaté vozidlo, které bude řídit místní zkušený řidič. Cena zájezdu zahrnuje i dopravu speciálně upravenými vozidly na safari v NP Chobe. Kvalita silnic je v Namibii často výrazně horší než u nás, místy pojedeme po nezpevněných cestách. Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které procestujeme, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Tipy na vhodnou výbavu HUDY najdete zde.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech, bungalovech a chatkách střední turistické kategorie. V hotelech využíváme dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Bungalovy a chatky bývají dvoulůžkové se společným sociálním zařízením pro dva pokoje. V přírodě ve vybavených kempech ve vlastních stanech 8x. V některých kempech bývá možnost dopředu přiobjednat chatku či pokoj, bývají však dlouho dopředu obsazené.

Minimálně na dvou místech je spaní ve stanech nutné (Damaraland a kemp u brány do NP Sossus Oasis). Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Výběr potravin mile překvapí. Průvodce bude nápomocen s výběrem restaurace. V místech, kde budeme stanovat, je možné si uvařit teplé jídlo. V autě se poveze plynový vařič a základní nádobí pro vaření. Některé kempy v Namibii bývají vybaveny vařiči a místy pro grilování.

Jiné požadavky a omezení

JAR vyžaduje pro občany Slovenské republiky vstupní víza. Vízum do JAR je nutné vyřídit před cestou, vyřizuje se ve Vídni.

Pro vyřízení víza do Namibie je potřeba:

 • cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců
 • potvrzení o cestovním pojištění v angličtině
 • 2x vyplněný formulář
 • bankovní výpis za poslední 3 měsíce před vyplněním formuláře se zůstatkem min. 50.000 Kč/osoba každý měsíc

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Pěkný den,   Před několika dny jsme se vrátili z Vašeho zájezdu po jihozápadní Africe (121 – Zimbabwe/Botswana/Namibie/JAR). Touto cestou bychom rádi poděkovali našim průvodcům i Vaší kanceláři za další krásný zážitek. Náš průvodce David Švejnoha i místní řidič Graham Nicoll se zásadním způsobem podíleli na zajištění nejen hladkého průběhu, ale zejména uvolněné atmosféře po celou dobu našeho putování. Jejich přátelský přístup a neutuchající pozitivní energie byly základním kamenem celé výpravy. David je velký srdcař a úžasný společník. Je také bezednou studnicí informací o africkém kontinentu, jeho historii, kultuře, kmenech, zvycích i problémech, kterým Afrika čelila v minulosti a čelí i v současné době. Jeho poutavá vyprávění a osobní zkušenosti vášnivého cestovatele z něj dělají výjimečného průvodce a mentora. Ochota, spolehlivost, užitečné rady a řidičské schopnosti Grahama Nicolla nám pak dodávali jistotu a pocit bezpečí při cestování touto úchvatnou částí Afriky. Oba byli po celou dobu skvěle naladěni a nápomocni ve všem, co bylo potřeba. Díky tomu jsme si přivezli dechberoucí zážitky z národních parků plných zvěře, krásných přírodních scenérií, poznávání místních lidí i původních kmenů a ochutnávek lokálních specialit. Společná posezení v bungalovech a večerní grilování v kempech pod hvězdnou oblohou byly nedílnou součástí a přátelským stmelujícím prvkem.  To vše společně zabalilo tuto cestu do nádherné a nezapomenutelné vzpomínky.  Ještě jednou velké díky! B.P. a J.Š.

B.P. a JŠ.

27.10.2023

Hezký den přeji do CK LIVINGSTONE a zdravím všechny co budou číst toto poděkování. Měl jsem to štěstí a byl jsem zase v Africe. Poprvé Tanzanie a Zanzibar s Davidem Švejnohou a nyní zájezd č.121 Zimbabwe – Botswana – Namibie - JAR. Průvodce opět neuvěřitelně fundovaný milovník Afriky David.  Celou dobu jsem měli k dispozici auto s řidičem, usměvavým a ochotným řidičem, který se v případě potřeby postaral o grilování. Po celou dobu opravdu poznáváte Afriku, zvířata, úžasné přírodní scenérie a lidi, usměvavé lidi. To celé David prokládá  vyprávěním o místech které právě projíždíte a nebo přidává své zážitky z cest po Africe. Na závěr bych rád řekl, že to co všechno CK nabízí v programu opravdu zažijete a když budete mít štěstí na pana ŠVEJNOHU  zažijete o trošku intenzivněji. Díky LIVINGSTONE, díky Davide a zase někdy na cestách ?  

Vašek

18.4.2023

Zdravím cestovní kancelář LIVINGSTONE, právě jsme se vrátili z úžasné cesty po Africe - zájezd č. 121, který průvodcoval David Švejnoha. Tento zájezd jsme si vybrali právě po velmi dobré zkušenosti s ním ze zájezdu po Tanzánii + Zanzibaru z covidového přelomu roku 2020/2021. A David - opět nezklamal. Ochotný, trpělivý, vtipný, milý, srdečný, odborně fundovaný...prostě výhra mít takového průvodce na cestách. Budeme doufat, že se nám poštěstí s ním zase někdy někam jet.  Z Aše zdraví urputní cestovatelé Jana a Karel

Jana a Karel

13.4.2023

Vážení přátelé, před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu č 121 Zimbabwe – Botswana – Namibie – JAR. V životě jsem byl již na mnoha zájezdech, které byly uvedeny jako poznávací, ale byly vlastně prohlížecí, vpravo památka, vlevo památka, vpravo slon, vlevo žirafa. Na tomto zájezdu tomu tak nebylo, tento zájezd byl skutečně poznávací. Zájezd na kterém si neprohlížíte, ale poznáváte Afriku, lidi, zvířata, krajinu. Zasloužil se o to náš průvodce David Švejnoha. Průvodce, který nám svým výkladem, vědomostmi, zkušenosti a láskou k tomuto kontinentu umožnil Afriku poznávat, najít k ní vztah a touhu poznávat další africké země. Statným parťákem mu v tom byl náš skvělý řidič Graham, rodilý Skot, který ale celý život žije v Africe, kde pracuje jako průvodce. Krásnou angličtinou (rozuměl jsem mu lépe než vlastnímu synovi ?, ale David stejně překládal) doplňuje Davida, přidá svoje životní zkušenosti z Afriky, ukáže vám na obloze Orion a Jižní kříž a jako zkušený vinař doporučí to správné víno k večernímu grilování steaku. V deseti lidech (8 turistů, průvodce, řidič) jsme na zájezdu strávili 21 dní. Stále v pohodě s úsměvem, žádná ponorková nemoc, a to je druhá nesmírně důležitá věc za kterou vděčíme našemu průvodci Davidovi, který měl pořád nakažlivě dobrou náladu, nic nebyl problém, respektive, když  nějaký problém byl, tak ho pomohl vyřešit. A rovněž opět zmíním i Grahama, který nám snad stokrát zastavil pro hezkou fotku. Takže Livinstone, děkujeme za krásný zájezd, Davide za skvělé průvodcování, Grahame za tvoje hvězdné ukazovátko a těšíme se na příště.

Tomáš Cikrt s rodinou

11.8.2022

Dobrý deň, vrátili sme sa s manželkou zo zájazdu č. 121 – Zimbabwe, Botswana, Namíbia, JAR v termíne 28.3. – 19.4.2019. Bol to prekrásny zájazd. Nádherná príroda, neuveriteľne pestrá krajina, čistota a hygiena na vysokej úrovni, safari, kde sme boli pri slonoch, žirafách, zebrách, hrochoch, nosorožcoch ... tak blízko, že sme sa ich mohli skoro dotknúť. Vynikajúco urobený program, milión malých krásnych zážitkov sa zlialo do jedného veľkého, úžasného zážitku. Zájazd plný pohody a krásy. Obrovskou mierou k tomu prispel náš sprievodca Pepa Porubský. Znalý, organizačne perfektný, príjemný, zábavný. Ak sa vyskytli nejaké drobné „problémy“ vyplývajúce zo situácie, vyriešil ich rýchlo a ihneď. Všetkých nás pozitívne „nakazil“ svojou láskou, pohľadom a a prístupom k Afrike. Veľkým bonusom sú jeho kulinárske schopnosti a keď sme mali pred zájazdom dilemu, ako sa budeme stravovať, tak pri Pepovi to bolo absolútne perfektné. Patrí mu veľké poďakovanie! Ak budeme mať aj v budúcnosti sprievodcu, ktorý bude tak dobrý, ako je Pepa, už teraz sa tešíme na ďalšie zájazdy. Vyjadrite mu, prosím, veľké poďakovanie! Ďakujeme a ostávame s pozdravom  

Eduard a Hedviga V.

25.4.2019

Hezký den Livingstone, vrátil jsem se ze zájezdu Zimbabwe, Botswana, Namibie a JAR. Musím říci, že to bylo to nejlepší co jsem doposud z cestování zažil. Naší průvodkyní byla milá Irena Janoušková. Její odbornost a profesionalita je na neskutečně vysoké úrovni. Nejenže poutavě vyprávěla o současnosti a historii zemí kterými jsme projížděli, ale znala spoustu neskutečných podrobností o přírodě. Tato cesta mi dala neskutečné množství informací a zážitků. Každý večer to vypadalo, že tento den byl ten nejvíc nejlepší a plný skvělých zážitků, ale poté přišlo další ráno a večer to bylo stejné :-). Všem zúčastněným moc děkuji za skvělý průběh a zážitky. Děkuji Vašek   

Vašek Z.

31.10.2018

V červenci  jsme s manželem absolvovali 25denní zájezd do JAR, SVAZIJSKO, BOTSWANA, ZIMBABWE. Cestou nás provázela Irena Janoušková, která měla největší zásluhu na perfektním průběhu zájezdu. Kromě vysoké odborné úrovně jsme ocenili její organizační schopnosti, obětavost a vytvoření kamarádské atmosféry včetně organizování společných večeří s grilováním. Její nadšení z cestování a dobrá nálada je nakažlivá a všichni jsme se nakazili. Irenko, děkujeme a těšíme se na další cestovatelské zážitky.

Hana a Josef U.

4.9.2018

Vážení, s Vaší cestovní kanceláří jsme v termínu 21.7.-12.8. absolvovali zájezd do Zimbabwe, Botswany, Namibie a JAR. Prožili jsme neuvěřitelné tři týdny, které velmi pozitivně ovlivnila přítomnost Vaší průvodkyně Ireny Janouškové. Mohli bych vyjmenovat velkou řádku detailů, která nám pravidelně zpříjemňovaly život a popisovat situace, kdy nás překvapovala svými návrhy, jež nám umožnovaly vidět věci mimo stanovený program v itineráři. Její notýsek s uvedenými časy nutný pro přesuny byl pro nás zárukou, že všude budeme ve správný čas a se správným světlem pro fotografování. Další naší zárukou pro pohodovou dovolenou byl řidič Greg. 6.500km bez nehody, bezpečně a vždy všude včas. Ještě jednou chceme poděkovat oběma, protože z cestování po Africe udělali pro nás nezapomenutelnou dovolenou, o které všem z našeho okolí s nadšením již několik týdnů vyprávíme.… už se těšíme, že s Vámi zase někam vyrazíme…..  

Ivana, Vojta a Petr H.

27.8.2018

Milý Livingstone, ráda bych ti touto cestou poděkovala za skvělé prožití své (naší -  byla jsem s manželem) dovolené na uvedeném zájezdu; skutečně jsem na celé akci nenašla chybu, byla jsem maximálně spokojená a o to se velkým dílem zasloužil náš průvodce David Švejnoha; myslím si, že mluvím z duše i ostatních účastníků. David byl velice obětavý, vytvářel přátelskou atmosféru a přitom profesionálně zvládal organizaci během cestování. Děkuji mu za trpělivost, se kterou odpovídal na naše dotazy, radil nám a  opakoval informace tak, abychom je mohli v pro nás novém prostředí  vstřebávat. Uměl nás uchvátit svým vyprávěním ó reáliích i svých zážitcích a zkušenostech, a snažil se ukázat a sdělit nám maximum. Na škále 1 - 10 mu dávám 10 a přeju Livingstone a jeho klientům co nejvíce takových průvodců. 

Ladislava H.

6.11.2017

Vrátili jsme se ze Zimbabwe, Namibie a JAR a náš průvodce David Švejnoha byl víc než úžasný. Byl milý, pozorný, dobře se všude orientoval, vše zařídil, prostě nedá se mu nic vytknout, ba naopak moc pochválit. Toto kladné hodnocení vyřizuji i za ostatní účastníky zájezdu, kteří nás o to požádali. Byl profesionální ve všech směrech až do posledního okamžiku zájezdu. Dokonce s námi šel při příletu vyřizovat naše ztracené zavazadlo, i když jsme mu říkali, že to zvládneme sami, že už se nám to přihodilo. Po této zkušenosti budeme Vaši cestovku opět doporučovat, protože věříme, že takovýchto průvodců máte víc, i když tento je podle nás  vyjímečný.  Zároveň chceme poděkovat paní Stříteské, která nám ochotně a dobře zajistila ubytování na tomto zájezdu nad rámec svých povinností.

Bohuslava a Bohumil K.

6.11.2017

Milý Livingstone, ráda bych ti touto cestou poděkovala za skvělé prožití své (naší -  byla jsem s manželem) dovolené na uvedeném zájezdu; skutečně jsem na celé akci nenašla chybu, byla jsem maximálně spokojená a o to se velkým dílem zasloužil náš průvodce David Švejnoha; myslím si, že mluvím z duše i ostatních účastníků. David byl velice obětavý, vytvářel přátelskou atmosféru a přitom profesionálně zvládal organizaci během cestování. Děkuji mu za trpělivost, se kterou odpovídal na naše dotazy, radil nám a  opakoval informace tak, abychom je mohli v pro nás novém prostředí  vstřebávat. Uměl nás uchvátit svým vyprávěním ó reáliích i svých zážitcích a zkušenostech, a snažil se ukázat a sdělit nám maximum. Na škále 1 - 10 mu dávám 10 a přeju Livingstone a jeho klientům co nejvíce takových průvodců.

Ladislava H.

5.11.2017

Dobrý den, ráda bych Vaším prostřednictvím poděkovala všem "Livinům", kteří se na organizaci zájezdu 121C podíleli. Samostatnou kapitolou je David Švejnoha. Od prvního okamžiku, kdy jsme se na letišti ve Victoria Falls potkali, z něj čišelo nadšení a obrovská láska k Africe. Tu máme společnou. Za celé tři týdny ani jedinkrát nedal znát jakékoliv rozladění či špatnou náladu, přestože musel být unavený, když jsme vystřídali skupinu, kterou vyprovodil do letadla a neměl žádný čas na trochu odpočinku. Entuziasmus ho neopouštěl ani v okamžicích, kdy mu starosti dělaly antrax, na který uhynulo přes sto hrochů v Botswaně, technické problémy s autem, nebo povětrnostní podmínky v Kapském městě. Davidovi jsme samozřejmě všichni poděkovali osobně, ale chtěla bych, aby i vedení vědělo, jakým zdrojem nových informací i hnacím motorem pro tu naši partu seniorů byl. Díky Davidovi jsme prožili krásnou, i když fyzicky chvílemi náročnou dovolenou. Dalším "sluníčkem" pro nás byla vždycky veselá a ochotná Marinda. Upřímně zdraví  

Svatava N.

3.11.2017

V oktobri som s Vasou cestovnou kancelariou absolvovala zajazd  Zimbabwe - Botswana - Namibia – JAR. Zajazd bol pripraveny velmi dobre a tiez tak prebehol. Afrika bola dlhodobo na spodku zoznamu svetadielov, ktore by som chcela navstivit, ale akosi sme sa na nu odhodlali. Uz pocas prvych dni nas chytilo nadsenie nasho sprievodcu Davida Svejnohu, ktory narychlo a viacmenej bez pripravy zaskakoval a sprevadzal nasu skupinku. Svojimi vedomostami, skusenostami, nekonciacim  optimizmom, nadsenim, bezprostrednostou, ochotou a ustretovostou nahradzal kulinarske schopnosti inych sprievodcov a podal nam na tanieri neskutocne chutnu Afriku. Dovolim si tvrdit, ze zachutila celej skupinke a ze nikto z nas s Afrikou neskoncil, ale naopak zacal. Velka vdaka za skvely zajazd a nadalej vela spokojnych klientov.   S pozdravom   

Dana J.

11.11.2016

Chtěl bych touto cestou,veřejně poděkovat za nádherný zájezd Pepovi Porubskému, který byl dobrým původcem, řidičem, kamarádem, ale hlavně výborným kuchařem,  naplnil nás nejen informacemi o té zemi, ale dařilo se mu naplnit naše žaludky k plné spokojenosti všech účastníků a toto jsme všichni zjistili doma na váze. Ještě jednou děkuji i Vám a Pepovi za profesionální přístup. S pozdravem 

Vašek B.

18.2.2015

Dobrý den, chtěli bychom opožděně poděkovat tímto našemu průvodci , řidiči a kuchaři Pepovi Porubskému za jeho profesionální práci a kamarádský přístup k nám všem po dobu našeho pobytu v Africe. Zájezd se nám opravdu moc líbil, a ze zkušeností víme, že průvodce "dělá " až 70% úspěšnosti akce. Přejeme hodně stejně tak spokojených klientů

Simona a Jirka K.

27.2.2014

Pred niekoľkými dňami som sa vrátila zo zájazdu č. 121 Zimbabwe - Botswana - Namíbia – JAR. Okrem naozaj prekrásnych miest, ktoré sme navštívili, musím vyzdvihnúť v prvom rade nášho sprievodcu Davida Švejnohu, ktorý nám svojou neskutočnou ochotou, bezprostrednosťou a úsmevom na tvári spríjemnil každý deň. Keď sme sa pred odchodom dozvedeli, že Pepa Porubský s nami nebude cestovať, boli sme samozrejme trochu sklamaní, ale David predčil všetky naše očakávania a myslím, že v ňom budúci účastníci na tomto zájazde nájdu za Pepu skutočne skvelú náhradu! Nadšením a láskou k Afrike rúca všetky predsudky a je skvelým sprievodcom. Za výborný zájazd sa vám preto chcem poďakovať a želám ešte veľa spokojných skupiniek!

Lucia K.

5.4.2015

Dobrý den, chtěli bychom Vám s manželem poděkovat za zprostředkování nevšedních zážitků v Africe, které jsme absolvovali s Pepou Porubským. Je to člověk, který má obrovský dar vytvářet pohodovou atmosféru i v nelehkých situacích, které se vyskytnou na každém zájezdu. A jeho kulinářské umění - zejména v podobě nenapodobitelných steaků - je rovněž nezapomenutelným zážitkem... :-) Oba jsme se s manželem shodli, že bychom s ním jeli klidně zase... a klidně zase do Afriky... :-) Tento mail píšu také proto, abychom rozptýlili obavy ostatním zájemcům o tento zájezd do Afriky, kteří řeší problém "jak přežít pod stanem" :-)...Když uvážím, první reakci mého manžela na tento konkrétní zájezd (cituji: "No, ty ses zbláznila, já bych nikdy nejel stanovat ani na Mácháč a teď mám jet stanovat až do Afriky?!?!?!?"), tak jeho slova na konci zájezdu ("Já jsem tak šťastnej, že jsme jeli a že jsme jeli i pod ten stan... bez toho stanu by to nebylo tak dobrý...") na mě ještě teď působí jako "balzám na duši"... :-). Největší zásluhu na tom má bezesporu Pepa, který je opravdu schopný zvládat všechny možné situace s kouzlem jemu vlastním. Takže mockrát děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených účastníků zájezdů :-)

Lenka a Ivoš F.

19.9.2015

Ocenil jsem kombinaci poznávání přírodních krás, safari v národních parcích i (díky průvodci Pepovi Porubskému) seznámení se s místními obyvateli.  

Jitka J.

14.9.2016

Dobrý den, ráda bych, sice opožděně, přidala recenzi k zájezdu Zimbabwe, Botswana, Namibie, JAR Byla jsem s ck Livingstone poprvé a vrátila se nadšená. Když jsem doma rodině oznámila, kam bych se ráda s kamarádkou podívala, koukali na mne všichni jako na blázna, který se na stará kolena zbláznil. Máma že by jela pod stan? Vždyť ho neumí ani postavit a spát na karimatce? Pravda, trochu jsem se bála, jestli to zvládnu, ale po přečtení recenze  Lenky a Ivoše F. jsem se rozhodla, že se nenechám zviklat a nelitovala jsem. V Africe jsme strávily tři nádherné týdny díky skvělému průvodci, šoférovi, nákupčímu, kuchaři a hlavně skvělému chlapovi, Pepovi Porubskému.  Jeho kuchařské umění je vyhlášené a my se přesvědčily, že pravdivé. Program zájezdu byl skvěle sestavený, nabitý zážitky. Parta, která se na zájezdu sešla byla bezvadná a velmi těžko jsme se na letišti spolu loučili.  Ještě doma se nám dlouho o Africe zdálo.......a tak jsme se s kamarádkou domluvily, že se napřesrok do Afriky vrátíme, samozřejmě nejraději s báječným průvodcem Pepou. Sice jsme doma s našimi opatrnými partnery měly trochu problém díky zprávám o výskytu Eboly. Když se přesvědčili, že Ebola se týká západní Afriky a my pojedeme do jižní, kde je vše v pořádku, tak nám cestu odsouhlasili a tak červnu máme objednaný zájezd č. 123, Zambie, Malawi. Moc se už obě na další africké dobrodružství těšíme.    

Eva J.

5.9.2016

Podobné zájezdy

Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

13.7. - 30.7.2025
18 dní
JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe
120 JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe

Z Kapského města na safari

28.2. - 24.3.2025
25 dní
JAR - Lesotho - Svazijsko - Zimbabwe - Botswana - Namibie
28.2. - 8.4.2025
40 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)