Kuba

323

Kuba

Romantika - rumba - rum

Největší lákadla ostrova svobody a odpočinek ve Varaderu

Pro každého Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Opravdová Kuba se všemi lákadly. Stihneme ještě pitoreskní svět, ranní pochody pionýrů a spoustu starých amerických aut s motory z Volhy? Kam směřuje Kuba po smrti svého revolučního vůdce? Věčně rozesmáté tváře místních lidí a vlnící se boky v rytmu kubánské salsy. Zachutná nám „kubánské zlato“ – lahodný bílý rum? Závěrečný relax na bělostných plážích Karibiku ve Varaderu. Vyhřáté pláže, ledové mojito, cuba libre a all inclusive servis. Možnost sportovního vyžití, šnorchlování, potápění a další fakultativní výlety.

Pohodový poznávací zájezd určený všem, kteří chtějí zažít „starou“ Kubu. Pestrobarevná koloniální města Trinidad, Camaguey, Havana, Sancti Spiritu, krasové útvary ve Viňales, světoznámé doutníky i pomalu odcházející realita komunistické bašty. Stihneme ještě zažít atmosféru jako Ernst Hemingway?

Termíny a rezervace

Termín:  2.11. - 16.11.2024 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  78 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 9.1.2025 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  82 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  2.3. - 16.3.2025 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  78 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? minimálně 4 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Milena

Milena Bachratá

Cestování ji doslova učarovalo. Opakovaně zavítala do mnoha zemí Jihovýchodní Asie. Venezuela, Kuba a Dominikánská republika se staly místem pro její dlouhodobé pracovní pobyty. Španělština, karibská kuchyně a „maňana“ životní styl místních obyvatel, ji nepřestávají fascinovat. Obdivuje jejich p...

Více informací o průvodci

Ian

Ian Diaz Rodriguez

Do svých skoro patnácti let žil na Kubě. Poté ho osud zavál do České republiky, kde se mu zalíbilo natolik, že se zde rozhodl zůstat a studovat. Po maturitě ho zaujal obor politologie na FF UHK a možnost následně pokračovat Latinskoamerická studia. Hned po přijetí na VŠ absolvoval studijní cestu...

Více informací o průvodci

Milena Bachratá 2.11. - 16.11.2024 ?

Ian Diaz Rodriguez 26.12. - 9.1.2025
2.3. - 16.3.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na Kubu. Havana, největší metropole Karibiku, perla Antil. Kontrasty starých a nových částí. Romantická koloniální zákoutí, uličky, katedrály a paláce. Staré město s „barokní“ architekturou. Prohlídka nejen historického centra.  Muzeum rumu a ochutnávka kubánského rumu. Nejstarší funkční divadlo obou Amerik - Gran Teatro. Vedado - odlišná tvář americko-kubánské Havany. La Habana Vieja s bujarým nočním životem. Náměstí revoluce i nábřeží Malecón. Ochutnáme i pověstné daiquiri ve Floriditě? Nocleh v Havaně.

3. den

Strávíme den s Papá Hemingwayem - zajdeme na mojito do jeho oblíbeného baru La Bodeguita del Medio, navštívíme jeho dům, jeho oblíbený hotelový pokoj i místo, kde potkal kapitána, jenž pro něj byl inspirací k sepsání knihy Stařec a moře.  Navštíví zájemci některý proslulý kabaret Tropicana nebo nám k poslechu zahraje slavná kapela Buena Vista Social Club? Nocleh v Havaně.

4. den

Přejezd vrchovinou na západ podél tabákových políček do Viňales. Cestou návštěva botanické zahrady a orchideária v Soroa. Možnost koupání v léčivých vodách pod malebným vodopádem El Salto de Soroa. Nocleh ve Viňales.

5. den

Nejhezčí krasová oblast Kuby – údolí Viňales. Na lodičkách jeskyní Cueva del Indio, podzemní říčka s krápníkovou výzdobou. Možnost fakultativní projížďky na koni v oblasti neobvyklých vápencových útvarů zvaných mogoty. Nekonečné tabákové plantáže. Jak je to s balením doutníků na ženských stehnech? Podle čeho poznat ten nejkvalitnější doutník? Nocleh ve Viňales.

6. den

Celodenní přejezd do města Santa Clara. Místo, kde probíhaly během kubánské revoluce nejintenzivnější boje. Právě zde se nachází mauzoleum argentinského lékaře, revolucionáře a miláčka kubánského národa Ernesta Che Guevary. Pokračování do historického Cienfuegos. Nocleh v Cienfuegos.

7. den

Dopolední návštěva horské oblasti Topes de Collantes. Procházka krásnou krajinou. Přejezd do historického Trinidadu. Odpoledne koupání na karibské pláži Playa Ancón. Tradiční „trova“ hudba. Zatančíme si večer salsu na schodech v Casa de la Musica? Nocleh v Trinidadu.

8. den

Ranní prohlídka Trinidadu (UNESCO). Unikátní svět koloniální architektury. Nejlépe zachované kubánské městečko založené již v 16. století se pyšní řadou uměleckých galerií. Pastva pro oči i duši. Živé muzeum kultur. Návštěva údolí Valle de los Ingenios, staré cukrovary a strážní věž Torre de Iznaga. Plantáže cukrové třtiny - dřívější bílé zlato Kuby. Ochutnáme nápoj z cukrové třtiny "guarapo"? Příjemné městečko Sancti Spiritus. Cesta do živého koloniálního Camaguey. Uzounké uličky starého města, stará a nová promenáda. Nocleh v Camaguey.

9. den

Ranní projížďka městem tradičními bici taxi - galerie, koloniální náměstíčka. Návštěva města Bayamo. Vznešená Bazilika El Cobre zasvěcená patronce Kuby. Nejposvátnější místo celého ostrova. Přesun do Santiaga de Cuba, nejživějšího a nejtemperamentnějšího kubánského města. Živá hudební a taneční scéna. Nezapomenutelná večerní salsa. Autentická kubánská hudba. Rozvlní černé madony své boky? Nocleh v Santiagu.

10. den

Santiago de Cuba - prohlídka města. Kasárna Moncada, kde Fidel Castro a jeho armáda začali revoluci. Radnice, kde Castro později vyhlásil vítězství revoluce. Hřbitov Santa Efigenia, kde odpočívají největší velikáni kubánské historie. Koloniální katedrála na náměstí. Majestátní pevnost Castillo del Morro tyčící se vysoko na skalisku chránila vjezd do zálivu. Možnost výletu lodí na Cayo Granma. Nocleh v Santiagu.

11. den

Letecký přesun ze Santiaga do Havany. Přejezd do nejznámějšího letoviska na pobřeží Atlantického oceánu – Varadero. Nocleh ve Varaderu, v hotelu all inclusive.

12. - 13. den

Relaxace na vyhlášených bělostných plážích, tentokráte u Atlantiku. Trochu jiná Kuba, než jak jste ji zatím viděli! Zde si dosyta vychutnáme pláže, ledové mojito, cuba libre a pohodlí hotelů. Možnost sportovního vyžití. Šnorchlování, potápění a další fakultativní výlety. Zaplavete si společně s delfíny? Pro zájemce možnost návštěvy delfinária. Anebo vás zláká výlet katamaránem na nedaleké panenské ostrůvky Cayos? Noclehy ve Varaderu, v hotelu all inclusive.

14. - 15. den

Letecký návrat do Evropy. Hasta la vista, Cuba! My jsme tě ještě stihli!

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Santiago de Cuba - Havana (v případě že nebude přelet k dispozici, pozemní přejezd)
 • Veškerá doprava pronajatým mikrobusem
 • 3x ubytování v hotelu 3* All inclusive (Varadero), 10x ubytování v soukromí se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupní vízum 1 200 Kč před odletem
 • Vstupy do některých památek a muzeí cca 150 EUR
 • Spropitné pro místní průvodce a řidiče
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Projížďka na koních v okolí Viňales | cca 12 EUR
 • Vstupné na hudební představení sonu | cca 28 EUR (v ceně bývá 3x koktejl)
 • Vstupné na kabaret Tropicana | cca 85 EUR (v ceně bývá 1x přípitek, 250 ml rumu, 1 coca-cola)
 • Potápění | cca 45 - 70 EUR
 • Šnorchlování | cca 40 EUR
 • Plavba s delfíny v delfináriu | cca 90 EUR
 • Vstupné do delfinária | cca 15 EUR
 • Katamarán na ostrůvky Cayos | cca 90 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, při kterém budeme obdivovat největší lákadla ostrova svobody. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Na několika místech je možné si vybrat z nabídky rozličných fakultativních aktivit – jízda na koni, potápění, výlet katamaránem, aj. Na závěr zájezdu si odpočineme na vyhřátých plážích opečováni servisem all inclusive. Po celou dobu zájezdu se budeme přesouvat pronajatým mikrobusem. Trasu ze Santiago de Cuba (případně z Holguínu) do Havany překonáme letecky. V případě, že nebude k dispozici letecké spojení, přejezd klimatizovaným mikrobusem. Do harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. 

Míra komfortu

V Havaně, Trinidadu, Viňales, Camaguey a Santiago de Cuba budeme nocovat v tzv. casas particulares, soukromém ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Budeme tak mít možnost nahlédnout do každodenní reality kubánských rodin. Ve Varaderu bude ubytování zajištěno ve 3* hotelu typu all inclusive ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně v rámci noclehů v casas particulares. V rámci náročné logistiky zájezdu je potřeba počítat s možným brzkým ranním odjezdem z hotelu, v takovém případě bude snídaně nahrazena formou snídaňového balíčku připraveného daným hotelem, případně zajištěna cestou. Během závěrečného pobytu ve Varaderu jsou tři noclehy zajištěny v hotelu all inclusive, tato strava je součástí ceny zájezdu. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích, průvodce bude nápomocen s výběrem restaurací i jídel, s překladem jídelního lístku nebo doporučením místních specialit. Některé restaurace se kvůli úspoře času musí objednávat dopředu a hradíte je na místě.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Kuba je velmi specifická země, především pro svou kulturní a politickou historii a to byl důvod, proč jsme se rozhodli ji navštívit. Jsme rádi, že jsme si vybrali právě Vaši cestovní kancelář a děkujeme Vám za organizaci zájezdu letos na podzim a zejména pak za to, že máte ve svých řadách tak výbornou průvodkyni jako je Milena Bachratá. Díky Mileně jsme se dozvěděli spoustu informací, zajímavostí, její znalosti o místních lidech, způsobu života a vůbec o historii země jsou naprosto fascinující. S naprostou lehkostí, přesto velmi profesionálně a s úsměvem nás "provázela" každým dnem a my tak měli "bezstarostnou" možnost užít si Kubu takovou, jaká ve skutečnosti je. Díky Mileně jsme pochopili kubánskou mentalitu, která je tak odlišná od té naší. Navíc a nebo možná právě pro svůj dosud socialistický režim je Kuba opravdu země, kterou jinde na světě nenajdete a my si moc vážíme toho, že jsme ji mohli ještě takovou, díky Vaší cestovní kanceláři a skvělé Mileně, zažít. A samozřejmě díky všem z naší cestovatelské skupiny, byli jste SUPER parta. Přejeme všem mnoho úspěchů do dalších let.  

Dana + Petr, Míla + Raed

27.12.2023

Dobrý den, na zájezdu tohoto typu jsem byl poprvé a musím říci, že jak ze začátku perfektní komunikace s CK při přípravě a doobjednávání dodatečných služeb, tak dále během samotného zájezdu byla znát ohromná jistota a perfektní organizace všech aktivit na zájezdu- doprava, ubytování, návštěvy památek, atrakcí,....Vše toto korunovala absolutně skvělá průvodkyně Milena Bachratá, která vše perfektně zorganizovala a její přehled o všem kolem navštívené země je úchvatný zrovna tak, jako její úžasná schopnost vyprávění a předávání všech informací o kolalitách, zvycích a mnoho a mnoho dalšího...  Za to vše a ještě za mnoho dalšího bych rád předně Míle Bachraté a dále CK Livingstone moc a moc poděkoval. Navíc bych chtěl CK Livingstone pogratulovat, že má ve svých řadách tak perfektní průvodkyni a úžasného člověka, jako je Míla Bachratá.

Michal S.

23.3.2020

Na zájezdu se mi nejvíce líbila atmosféra zájezdu, kterou hned na začátku vytvočil průvodce (Ian), jeho znalosti, vztah ke Kubě a program, který nám docela dobře vytvořil slušnou představu o Kubě byla bez chyby. Jen více takových průvodců!

Jaroslava F.

28.1.2020

Vážení a milí, rádi bychom vám touto cestou poděkovali za zájezd na Kubu s Martinou Veselou. Nelze popsat její optimismus, vnímavost,  podporu, citlivost ke každému zvlášť...má nevyčerpatelnou zásobu trpělivosti, ohleduplnosti, dobré nálady a její příprava na každou minutu zájezdu je obdivuhodná. Shodli jsme se, že i kdyby jste vypsali zájezd na titěrný pustý ostrov, přesto s Martinou pojedeme, protože na něm uvidíme sedm divů světa! Přejeme jí do života hodně zdraví, optimismu, nálady a pohodové účastníky zájezdu :)! Díky, užili jsme si nezapomenutelné dny. 

Petra a Petr M.

2.8.2019

Milá CK Livingstone, ...zájezd nás nadchnul, byli jsme velmi spokojeni a šťastní po celou dobu pobytu. Líbilo se nám, že jsme viděli maximum a přitom si stihli vše vychutnat a prožít. Rádi bychom poděkovali Martině (Veselé) a Orisovi (místní průvodce) za všechno, co pro nás zařídili, co nám pověděli, za nádherně lidský přístup a ochotu nad rámec "povinnosti". Zájezd byl díky nim výjimečným zážitkem, na který nikdy nezapomeneme. ...Martina byla úžasná, bude se nám stýskat. Děkujeme! S pozdravem

Petra a Jirka H.

27.4.2019

Vážená společnosti, dovolujeme si touto formou vyjádřit velké poděkování za perfektně zorganizovaný zájezd Kuba 323A, který jsme s Vaši cestovní kanceláří absolvovali letos v březnu. Zejména  pak chválíme Vaši delegátku Martinu (Veselou), která nás celou dobu provázela  a zajišťovala pro nás celý program. S jejími znalostmi a obětavostí jsme byli velmi spokojeni a touto cestou bychom ji chtěli  znovu velmi poděkovat. Píšeme tak i proto, aby jste věděli, že na takto super delegáty musíte být právem hrdi. Ještě jednou Vám moc děkujeme a přejeme Vám do dalších cest, stejně jako my, mnoho spokojených klientů.

Milena a Luboš F.

3.4.2019

Dobrý den,chtěli bychom touto cestou moc poděkovat za organizaci a celý průběh zájezdu Kuba 10-24.3.2019 s milou průvodkyní Martinou Veselou. Martina je opravdu kvalitní a svědomitou průvodkyní, která nás celou cestou provázela, vše vždy perfektně vysvětlila, její znalosti jsou skvělé. Je velmi vstřícná a komunikativní, pokud se vyskytly nějaké potíže, vždy vše dokázala bez problémů vyřešit. Předejte jí prosím naše velké poděkování. Velkým překvapením pro nás byla i zorganizovaná minioslava v den odjezdu, kdy měla moje manželka narozeniny. Jinak jsme s vaší kanceláří byli již 2x (poprvé Mexiko). Pokud se rozhodneme pro další cestu, určitě zvolíme vaší cestovní kancelář. Děkujeme.  

Petr a Simona L.

28.3.2019

Dobrý den, chtěli bychom tímto poděkovat našemu průvodci Ianu Rodriguez Diazovi, který při našem zájezdu na Kubu (26.12.2018 - 9.1.2019) odvedl velmi profesionální práci. Byl k nám velmi vstřícný, obětavý a průvodcovské informace obohatil vlastními zkušenostmi z vlastního života na Kubě. S pozdravem!

Dáša a Pavel C.

14.1.2019

Dobrý den, před třemi týdny jsme se vrátili z velmi poučného zájezdu KUBA – Romantika - rumba - rum. Očekávání, jak bude vypadat země, která má své kouzlo politické, kulturní a exotické, se splnilo a odvezli jsme si překrásné zážitky a mnoho nových informací. Kombinace poznávacího zájezdu a na závěr tři dny pobytu na plážích Varadero je velmi dobře zvolená. Charakter poznávacího zájezdu speciálně na Kubě vyžaduje pro zajištění zájezdu a vlastní průvodcovskou činnost velké úsilí a znalosti, protože „kubánský svět“ je naprosto odlišný od toho našeho. A to je důvod pro toho, kdo rád cestuje k návštěvě Kuby. Čtrnáct dnů jsme byli v objetí usměvavých a milých Kubánců a od prvního okamžiku jsme měli pocit, že jsme na Kubě již delší čas. S příjemnou atmosférou a temperamentem Kubánců jsme si zvykli na „absolutní“ pohodu v jejich myšlenkách, žádný stres a když něco není dnes, může to být přece zítra. Pokud přijmete tuto teorii a necháte se unášet myšlenkami poznávání této krásné země, máte o zážitky postaráno. Samozřejmě, že k tomuto krásnému pocitu poznání vám musí někdo pomoci. Není jím nikdo jiný než průvodce. V našem případě to byla průvodkyně Martina Veselá. Právě v takto „náročných“ destinacích jako je Kuba se pozná kvalita průvodce, jeho organizační a hlavně improvizační schopnosti. Překvapivé situace, které nám připravil kubánský svět zvládala Martina Veselá bravurně. Všichni jsme byli spokojeni s jejím vedením zájezdu a tímto bychom jí a všem kdo se podílí na organizaci tohoto zájezdu chtěli moc poděkovat za krásně prožitých čtrnáct dnů. Kuba má své jedinečné kouzlo, které nikde jinde ve světě nenajdete. Zdraví

Standa R. a Anička D.

30.4.2018

Dobrý den, rádi bychom,sice opožděně,chtěli poděkovat za velice zdařilý zájezd na Kubu, který jsme absolvovali od 28.12.2017 do 11.1.2018. Velký dík patří hlavně (Mie) Markétce Krafkové, která byla vždy usměvavá, ochotná, obětavá a hlavně profesionál ve svém oboru. Hodně jsme se o Kubě a místních lidech díky Mie dozvěděli. Moc děkujeme, že se nám celou dovolenou tak perfektně věnovala. Sešla se i bezvadná parta lidí, což bylo taky super. Zažili jsme spoustu legrace a máme hodně nezapomenutelných zážitků. Mio mooooc na Tebe vzpomínáme, byla jsi prostě skvělá!!!!!!!!!!!! Díky

Eva a Honza S.

1.2.2018

"Naše" skvělá Mio, zdravím od nás z mlhavého Ústí. Jsem ráda, že jsem okusila něco málo z lehkého tempa poznávacího zájezdu. Máš velký podíl na pohodový, velmi pozitivní průběh celého pobytu - díky!

Dana L.

15.1.2018

Vážení, ráda bych touto cestou poděkovala vaší cest.kanceláři a v prvé řadě průvodkyni Markétě (Mie) Krafkové za nádherné zážitky, které jsem si spolu s manželem odnesla ze zájezdu na Kubu (říjen 2017). Mia byla velice přátelská, usměvavá a profesionální. Maximálně se nám věnovala, snažila se zprostředkovat nezkreslené informace o životě lidí na Kubě, vycházela nám vstříc co se týče organizace zájezdu a úprav programu. Pomohla mi nad rámec jejich povinností zorganizovat oslavu narozenin mého manžela, spojenou s tanečním vystoupením, za což jí patří dík extra. Přeji Mie hodně radosti při organizaci dalších, podobně vydařených zájezdů!

Andrea S.

27.11.2017

Dobrý den, v příloze zasílám hodnocení zájezdu na Kubu, který se uskutečnil ve dnech 23.10. - 6.11.2017. Ze zájezdu jsem velmi nadšená a určitě vaši cestovku vyhledám i příště. Děkuji za skvělou přípravu zájezdu a výborného průvodce (Martina Falce). Zdravím a přeji příjemný den

Jitka M.

21.11.2017

Dobrý den, děkujeme za úžasný poznávací zájezd na Kubu a hlavně za skvělého Martina Falce. Vše vyšlo skvěle, Martin byl velmi příjemný, ochotný, usměvavý, vstřícný, skoro bych napsala jak dlouholetý kamarád. S pozdravem 

Veronika P.

14.11.2017

Dobrý den, tento týden jsem se vrátila ze zájezdu Kuba, rumba a rum a chtěla bych vám poděkovat. Zájezd byl výborný, organizačně dobře připravený, měli jsme možnost vidět velkou část Kuby, a to se nikdy nevyrovná čtení článků nebo zhlédnutí filmů o této zemi. Dobrý dojem ze zájezdu byl určitě umocněn i díky naší průvodkyni Markétě Krafkové. Je milá, příjemná, s výbornými jazykovými schopnostmi, s pochopením pro přání, která účastníci projevovali nad rámec organizace zájezdu. Zkrátka profesionální přístup. Už se těším, až si projdu celou nabídku Vaší cestovky na rok 2018. S pozdravem

Ilona Š.

30.10.2017

Dobrý den, před pár dny jsem se vrátila z poznávacího zájezdu KUBA – romantika, rumba a rum. Ještě dlouho budu vstřebávat spoustu neobyčejných zážitků, které nám Kuba nabídla, a které mi nikdo nevezme:-). Je to krásná země s přívětivými a usměvavými lidmi, kterou stálo za to navštívit a poznat ji ještě „fidelovskou“. Výborný nápad s ubytováním u místních rodin – umožnilo lépe vidět a pochopit, jak zdejší lidé žijí. Název zájezdu byl naplněn – něco romantiky, všudypřítomná rumba i salsa a výborného rumu jsme si užili na další roky dopředu. S pestrým programem to byla báječná dovolená. Organizačně i lidsky a hlavně profesionálně vše na výbornou zvládala naše skvělá průvodkyně Mia (Markéta) Krafková. Zásobovala nás informacemi o zemi, jejích obyvatelích, zvyklostech, věnovala nám hodně i ze svého osobního volna (kterého moc neměla), ochotně a trpělivě vyřizovala individuální požadavky klientů…Vždy v klidu a s úsměvem, který k ní po celou dobu zájezdu patřil. Mia má obrovskou zásluhu na tom, že poznávání Kuby bylo pohodové a úžasné. Vaší CK lze takovou průvodkyni závidět. Takže – díky, jsem ráda, že jsem Kubu stihla!

Kája H.

30.10.2017

Dobrý den, moc ráda bych pochválila Nikolu Abudovou . Zájezd s ní na Kubu v březnu tohoto roku byl úžasný zážitek. Byla skvělá a profesionální po celou dobu pobytu. Kuba je nádherná a pohodová země určitě se tam vrátím.

Šárka B.

13.7.2024

Dobrý deň, pred necelými dvomi týždňami sme sa vrátili z úžasnej dovolenky na Kube. Touto cestou sa chceme poďakovať za organizáciu zájazdu a najmä veľká vďaka patrí úžasnému sprievodcovi Lukášovi Klímanekovi, ktorý má výborný prehľad o krajine, ľuďoch, zvykoch. Dúfame, že sa nám podarí ešte raz na Kubu vrátiť.

Silvia W. a Danica P.

13.7.2024

Celková spokojenost, cesta splnila naše očekávání. 

Grossovi

13.7.2024

Podobné zájezdy

Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

24.11. - 8.12.2024
+ další 1 termín
15 dní
Kolumbie
317 Kolumbie

Tajemná země hor, džungle i Karibiku

12.11. - 27.11.2024
+ další 2 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)