Kuba

323

Kuba

Romantika - rumba - rum

Největší lákadla ostrova svobody a odpočinek ve Varaderu

Pro každéhoPamátky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Opravdová Kuba se všemi lákadly. Stihneme ještě pitoreskní svět, ranní pochody pionýrů a spoustu starých amerických aut s motory z Volhy? Kam směřuje Kuba po smrti svého revolučního vůdce? Věčně rozesmáté tváře místních lidí a vlnící se boky v rytmu kubánské salsy. Zachutná nám „kubánské zlato“ – lahodný bílý rum? Neopakovatelné zážitky, které už jinde nezažijeme. Dnes už jen vzpomínka na doby nedávno minulé. Závěrečný relax na bělostných plážích Atlantiku ve Varaderu. Vyhřáté pláže, ledové mojito, cuba libre a all inclusive servis. Možnost sportovního vyžití, šnorchlování, potápění a další fakultativní výlety.

Pohodový poznávací zájezd určený všem, kteří chtějí zažít „starou“ Kubu. Skladba programu nás provede koloniálními památkami, pohnutou kubánskou revoluční historií i tradičními lákadly této ostrovní země jako jsou salsa, doutníky a „kubánské zlato“ – lahodný bílý rum! Čeká nás i odpočinek na bělostných plážích. Pobyt nám zpříjemní rozesmáté tváře místních lidí i vlnící se boky v rytmu kubánské salsy, necháme se „nakazit“? Vydáme se spolu proti proudu času a nahlédneme pod pokličku pitoreskního kubánského světa. Čekají nás neopakovatelné zážitky, které už jinde nezažijeme.

Termíny a rezervace

Termín: 13.10. - 27.10.201815 dní (15 dní)Cena: 61 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 27.10. - 10.11.201815 dní (15 dní)Cena: 61 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 26.12. - 9.1.201915 dní (15 dní)Cena: 67 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 10.3. - 24.3.201915 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 61 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa
Termín: 25.3. - 8.4.201915 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 60 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 12.10. - 26.10.201915 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 61 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 26.10. - 9.11.201915 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 61 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 26.12. - 9.1.202015 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 67 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 9.3. - 23.3.202015 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 61 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ian

Ian Diaz Rodriguez

Do svých skoro patnácti let žil na Kubě. Poté ho osud zavlál do České republiky, kde se mu líbilo natolik, že se tam rozhodl zůstat a studovat. Po maturitě ho zaujal obor politologie na FF UHK a možnost následně studovat Latinskoamerická studia. Hned po přijetí na VŠ absolvoval cestu po Bolívii ...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Falc

Znalec španělštiny a portugalštiny studoval na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Nadšený milovník dobrodružství a poznávání. Osud ho zavedl na americký kontinent a on tak propadl svodům Střední Ameriky. Nedokázal se nevrátit a podnikl expediční cestu Jižní Amerikou v Tatře 805, částečně ko...

Více informací o průvodci

Markéta

Markéta Krafková

Během toulání po světě jí učarovala divoká jihoamerická příroda a její nádherně bezstarostní obyvatelé. Setkání s touto kulturou ji přivedlo ke studiu jazyků - kromě perfektní angličtiny vládne i sladkou portugalštinou a energickou španělštinou. Své volné chvíle tráví v přírodě, miluje přírodní...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Ian Diaz Rodriguez 26.12. - 9.1.2019

Martin Falc

Markéta Krafková

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na KUBU. Havana, největší metropole Karibiku, perla Antil. Kontrasty starých a nových částí. Romantická koloniální zákoutí, uličky, katedrály a paláce. Staré město s „barokní“ architekturou. Prohlídka nejen historického centra. Muzeum rumu a ochutnávka kubánského rumu. Nejstarší funkční divadlo obou Amerik - Gran Teatro. Vedado - odlišná tvář americko-kubánské Havany. La Habana Vieja s bujarým nočním životem. Náměstí revoluce i nábřeží Malecón. Ochutnáme i pověstné daiquiri ve Floriditě? Nocleh v Havaně.

3. den

Strávíme den s Papá Hemingwayem - zajdeme na mojito do jeho oblíbeného baru La Bodeguita del Medio, navštívíme jeho dům, jeho oblíbený hotelový pokoj i místo, kde potkal kapitána, jenž pro něj byl inspirací k sepsání knihy Stařec a moře.  Navštíví zájemci některý proslulý kabaret Tropicana nebo nám k poslechu zahraje slavná kapela Buena Vista Social Club? Nocleh v Havaně.

4. den

Přejezd vrchovinou na západ podél tabákových políček do Viňales. Cestou návštěva komunity Las Terrazas – ukázka pěstování kávy v 19. století a její ochutnávka. Odpoledne koupání v říčce San Juan. Botanická zahrada Soroa a její orchidárium. Večer možnost návštěvy kulturního a tanečního centra. Nocleh ve Viňales.

5. den

Nejhezčí krasová oblast Kuby – údolí Viňales. Na lodičkách jeskyní Cueva del Indio, podzemní říčka s krápníkovou výzdobou. Možnost fakultativní projížďky na koni v oblasti neobvyklých vápencových útvarů zvaných mogoty. Nekonečné tabákové plantáže. Jak je to s balením doutníků na ženských stehnech? Podle čeho poznat ten nejkvalitnější doutník? Mural de la Prehistoria, skála s malbami prehistorických zvířat. Nocleh ve Viňales.

6. den

Celodenní přejezd do města Santa Clara. Místo, kde probíhaly během kubánské revoluce nejintenzivnější boje. Právě zde se nachází mauzoleum argentinského lékaře, revolucionáře a miláčka kubánského národa Ernesta Che Guevary. Pokračování do historického Trinidadu. Nocleh v Trinidadu.

7. den

Dopolední návštěva horské oblasti Topes de Collantes. Procházka krásnou krajinou. Odpoledne koupání na karibské pláži Playa Ancón. Tradiční „trova“ hudba. Zatančíme si večer salsu na schodech v Casa de la Musica? Nocleh v Trinidadu.

8. den

Ranní prohlídka Trinidadu (UNESCO). Unikátní svět koloniální architektury. Nejlépe zachované kubánské městečko založené již v 16. století se pyšní řadou uměleckých galerií. Pastva pro oči i duši. Živé muzeum kultur. Návštěva údolí Valle de los Ingenios, staré cukrovary a strážní věž Torre de Iznaga. Plantáže cukrové třtiny - dřívější bílé zlato Kuby. Ochutnáme nápoj z cukrové třtiny "guarapo"? Příjemné městečko Sancti Spiritus. Cesta do živého koloniálního Camaguey. Uzounké uličky starého města, stará a nová promenáda. Nocleh v Camaguey.

9. den

Ranní projížďka městem tradičními bici taxi - galerie, koloniální náměstíčka. Návštěva města Bayamo. Vznešená Bazilika El Cobre zasvěcená patronce Kuby. Nejposvátnější místo celého ostrova. Přesun do Santiaga de Cuba, nejživějšího a nejtemperamentnějšího kubánského města. Živá hudební a taneční scéna. Nezapomenutelná večerní salsa. Autentická kubánská hudba. Rozvlní černé madony své boky? Nocleh v Santiagu.

10. den

Santiago de Cuba - prohlídka města. Muzeum v kasárnách Moncada, kde Fidel Castro a jeho armáda začali revoluci. Radnice, kde Castro později vyhlásil vítězství revoluce. Hřbitov Santa Efigenia, kde odpočívají největší velikáni kubánské historie. Koloniální katedrála na náměstí. Majestátní pevnost Castillo del Morro tyčící se vysoko na skalisku chránila vjezd do zálivu. Možnost výletu lodí na Cayo Granma. Nocleh v Santiagu.

11. den

Letecký přesun ze Santiaga do Havany. Přejezd do nejznámějšího letoviska na pobřeží Atlantického oceánu – Varadero. Nocleh ve Varaderu, v hotelu all inclusive.

12. - 13. den

Relaxace na vyhlášených bělostných plážích, tentokráte u Atlantiku. Trochu jiná Kuba, než jak jste ji zatím viděli! Zde si dosyta vychutnáme pláže, ledové mojito, cuba libre a pohodlí hotelů. Možnost sportovního vyžití. Šnorchlování, potápění a další fakultativní výlety. Zaplavete si společně s delfíny? Pro zájemce možnost návštěvy delfinária. Anebo vás zláká výlet katamaránem na nedaleké panenské ostrůvky Cayos? Noclehy ve Varaderu, v hotelu all inclusive.

14. den

Poslední koupání a odpolední návrat zpět do Havany. Večerní odlet. Hasta la vista, Cuba! My jsme tě ještě stihli!

15. den

Letecký návrat do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelet Santiago de Cuba - Havana.
 • Veškerá doprava pronajatým mikrobusem.
 • 3x ubytování v hotelu 3* All inclusive (Varadero), 10x ubytování v soukromí se snídaní.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu.
 • Vstupní vízum 1 050 Kč  před odletem.
 • Fakultativní výlety na Varaderu, ve Viňales.
 • Vstupy do některých památek a muzeí ve výši cca 130 EUR.
 • Spropitné pro místní průvodce a řidiče.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 300 Kč.

Fakultativní výlety

 • Projížďka na koních v okolí Viňales cca 12 EUR.
 • Vstupné na hudební představení sonu cca 28 EUR (v ceně bývá 3 x koktejl).
 • Vstupné na kabaret Tropicana cca 85 EUR (v ceně bývá 1x přípitek, 250 ml rumu, 1 coca-cola).
 • Potápění cca 45 - 70 EUR, šnorchlování cca 40 EUR.
 • Plavba s delfíny v delfináriu cca 90 EUR.
 • Vstupné do delfinária cca 15 EUR.
 • Katamarán na ostrůvky Cayos cca 90 EUR.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, při kterém budeme obdivovat největší lákadla ostrova svobody. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Na několika místech je možné si vybrat z nabídky rozličných fakultativních aktivit – jízda na koni, potápění, výlet katamaránem, aj. Na závěr zájezdu si odpočineme na vyhřátých plážích opečováni servisem all inclusive. Po celou dobu zájezdu se budeme přesouvat pronajatým mikrobusem. Trasu ze Santiago de Cuba (případně z Holguínu) do Havany překonáme letecky. Do harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. 

Míra komfortu

V Havaně, Trinidadu, Viňales, Camaguey a Santiago de Cuba budeme nocovat v tzv. casas particulares, soukromém ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Budeme tak mít možnost nahlédnout do každodenní reality kubánských rodin. Ve Varaderu bude ubytování zajištěno ve 3* hotelu typu all inclusive ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně v rámci noclehů v casas particulares. V rámci náročné logistiky zájezdu je potřeba počítat s možným brzkým ranním odjezdem z hotelu, v takovém případě bude snídaně nahrazena formou snídaňového balíčku připraveného daným hotelem, případně zajištěna cestou. Během závěrečného pobytu ve Varaderu jsou tři noclehy zajištěny v hotelu all inclusive, tato strava je součástí ceny zájezdu. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích, průvodce bude nápomocen s výběrem restaurací i jídel, s překladem jídelního lístku nebo doporučením místních specialit. Některé restaurace se kvůli úspoře času musí objednávat dopředu a hradíte je na místě.

Vaše ohlasy

Dobrý den, před třemi týdny jsme se vrátili z velmi poučného zájezdu KUBA – Romantika - rumba - rum. Očekávání, jak bude vypadat země, která má své kouzlo politické, kulturní a exotické, se splnilo a odvezli jsme si překrásné zážitky a mnoho nových informací. Kombinace poznávacího zájezdu a na závěr tři dny pobytu na plážích Varadero je velmi dobře zvolená. Charakter poznávacího zájezdu speciálně na Kubě vyžaduje pro zajištění zájezdu a vlastní průvodcovskou činnost velké úsilí a znalosti, protože „kubánský svět“ je naprosto odlišný od toho našeho. A to je důvod pro toho, kdo rád cestuje k návštěvě Kuby. Čtrnáct dnů jsme byli v objetí usměvavých a milých Kubánců a od prvního okamžiku jsme měli pocit, že jsme na Kubě již delší čas. S příjemnou atmosférou a temperamentem Kubánců jsme si zvykli na „absolutní“ pohodu v jejich myšlenkách, žádný stres a když něco není dnes, může to být přece zítra. Pokud přijmete tuto teorii a necháte se unášet myšlenkami poznávání této krásné země, máte o zážitky postaráno. Samozřejmě, že k tomuto krásnému pocitu poznání vám musí někdo pomoci. Není jím nikdo jiný než průvodce. V našem případě to byla průvodkyně Martina Veselá. Právě v takto „náročných“ destinacích jako je Kuba se pozná kvalita průvodce, jeho organizační a hlavně improvizační schopnosti. Překvapivé situace, které nám připravil kubánský svět zvládala Martina Veselá bravurně. Všichni jsme byli spokojeni s jejím vedením zájezdu a tímto bychom jí a všem kdo se podílí na organizaci tohoto zájezdu chtěli moc poděkovat za krásně prožitých čtrnáct dnů. Kuba má své jedinečné kouzlo, které nikde jinde ve světě nenajdete. Zdraví

30.4.2018

Dobrý den, rádi bychom,sice opožděně,chtěli poděkovat za velice zdařilý zájezd na Kubu, který jsme absolvovali od 28.12.2017 do 11.1.2018. Velký dík patří hlavně (Mie) Markétce Krafkové, která byla vždy usměvavá, ochotná, obětavá a hlavně profesionál ve svém oboru. Hodně jsme se o Kubě a místních lidech díky Mie dozvěděli. Moc děkujeme, že se nám celou dovolenou tak perfektně věnovala. Sešla se i bezvadná parta lidí, což bylo taky super. Zažili jsme spoustu legrace a máme hodně nezapomenutelných zážitků. Mio mooooc na Tebe vzpomínáme, byla jsi prostě skvělá!!!!!!!!!!!! Díky

1.2.2018

"Naše" skvělá Mio, zdravím od nás z mlhavého Ústí. Jsem ráda, že jsem okusila něco málo z lehkého tempa poznávacího zájezdu. Máš velký podíl na pohodový, velmi pozitivní průběh celého pobytu - díky!

15.1.2018

Vážení, ráda bych touto cestou poděkovala vaší cest.kanceláři a v prvé řadě průvodkyni Markétě (Mie) Krafkové za nádherné zážitky, které jsem si spolu s manželem odnesla ze zájezdu na Kubu (říjen 2017). Mia byla velice přátelská, usměvavá a profesionální. Maximálně se nám věnovala, snažila se zprostředkovat nezkreslené informace o životě lidí na Kubě, vycházela nám vstříc co se týče organizace zájezdu a úprav programu. Pomohla mi nad rámec jejich povinností zorganizovat oslavu narozenin mého manžela, spojenou s tanečním vystoupením, za což jí patří dík extra. Přeji Mie hodně radosti při organizaci dalších, podobně vydařených zájezdů!

27.11.2017

Dobrý den, v příloze zasílám hodnocení zájezdu na Kubu, který se uskutečnil ve dnech 23.10. - 6.11.2017. Ze zájezdu jsem velmi nadšená a určitě vaši cestovku vyhledám i příště. Děkuji za skvělou přípravu zájezdu a výborného průvodce (Martina Falce). Zdravím a přeji příjemný den

21.11.2017

Dobrý den, děkujeme za úžasný poznávací zájezd na Kubu a hlavně za skvělého Martina Falce. Vše vyšlo skvěle, Martin byl velmi příjemný, ochotný, usměvavý, vstřícný, skoro bych napsala jak dlouholetý kamarád. S pozdravem 

14.11.2017

Dobrý den, tento týden jsem se vrátila ze zájezdu Kuba, rumba a rum a chtěla bych vám poděkovat. Zájezd byl výborný, organizačně dobře připravený, měli jsme možnost vidět velkou část Kuby, a to se nikdy nevyrovná čtení článků nebo zhlédnutí filmů o této zemi. Dobrý dojem ze zájezdu byl určitě umocněn i díky naší průvodkyni Markétě Krafkové. Je milá, příjemná, s výbornými jazykovými schopnostmi, s pochopením pro přání, která účastníci projevovali nad rámec organizace zájezdu. Zkrátka profesionální přístup. Už se těším, až si projdu celou nabídku Vaší cestovky na rok 2018. S pozdravem

30.10.2017

Dobrý den, před pár dny jsem se vrátila z poznávacího zájezdu KUBA – romantika, rumba a rum. Ještě dlouho budu vstřebávat spoustu neobyčejných zážitků, které nám Kuba nabídla, a které mi nikdo nevezme:-). Je to krásná země s přívětivými a usměvavými lidmi, kterou stálo za to navštívit a poznat ji ještě „fidelovskou“. Výborný nápad s ubytováním u místních rodin – umožnilo lépe vidět a pochopit, jak zdejší lidé žijí. Název zájezdu byl naplněn – něco romantiky, všudypřítomná rumba i salsa a výborného rumu jsme si užili na další roky dopředu. S pestrým programem to byla báječná dovolená. Organizačně i lidsky a hlavně profesionálně vše na výbornou zvládala naše skvělá průvodkyně Mia (Markéta) Krafková. Zásobovala nás informacemi o zemi, jejích obyvatelích, zvyklostech, věnovala nám hodně i ze svého osobního volna (kterého moc neměla), ochotně a trpělivě vyřizovala individuální požadavky klientů…Vždy v klidu a s úsměvem, který k ní po celou dobu zájezdu patřil. Mia má obrovskou zásluhu na tom, že poznávání Kuby bylo pohodové a úžasné. Vaší CK lze takovou průvodkyni závidět. Takže – díky, jsem ráda, že jsem Kubu stihla!

30.10.2017

Dobrý den, moc ráda bych pochválila Nikolu Abudovou . Zájezd s ní na Kubu v březnu tohoto roku byl úžasný zážitek. Byla skvělá a profesionální po celou dobu pobytu. Kuba je nádherná a pohodová země určitě se tam vrátím.

15.11.2018

Dobrý deň, pred necelými dvomi týždňami sme sa vrátili z úžasnej dovolenky na Kube. Touto cestou sa chceme poďakovať za organizáciu zájazdu a najmä veľká vďaka patrí úžasnému sprievodcovi Lukášovi Klímanekovi, ktorý má výborný prehľad o krajine, ľuďoch, zvykoch. Dúfame, že sa nám podarí ešte raz na Kubu vrátiť.

15.11.2018

Celková spokojenost, cesta splnila naše očekávání. 

15.11.2018

Podobné zájezdy

Argentina - Uruguay - Brazílie
301 Argentina - Uruguay - Brazílie

Pravý jihoamerický karneval

19.2. - 7.3.2019
+ další 1 termín
17 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

17.2. - 3.3.2019
+ další 2 termíny
15 dní
Kolumbie
317 Kolumbie

Tajemná země hor, džungle i Karibiku

27.2. - 16.3.2019
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Kolem světa

Festival

Kolem světa

Praha

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog