Vietnam - Rodinné poznávání

284

Vietnam - Rodinné poznávání

Země draků pro malé i velké dobrodruhy

Speciálně sestavený program v exotické destinaci nabízí zážitky pro rodiče i děti

Pro rodiny Památky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Atraktivní Hanoj, přírodní rezervace Ngoc Son Ngo a nekonečná rýžová políčka. Vyhlášená Dračí zátoka Ha Long Bay se stovkami vápencových velikánů. Středověký obchodní přístav Hoi An nabízející nejen odpočinek na písečných plážích. Poznejte různé tváře Vietnamu. Chtějí vaše dětí víc? Proč nezkusit výrobu lampiónů a jejich vybarvování starobylou technikou? Staňte se kuchaři v jednom ze široké nabídky kurzů místní kuchyně. 

Láká vás poznání v exotice a přitom chcete cestovat s dětmi? Vydejte se s námi do Vietnamu. Pomalejší tempo, kratší přesuny, přijemné ubytování a čas pro rodinné aktivity. Program je sestaven v pohodovém tempu, čas bude i na radovánky u moře. Jedinečná příležitost seznámit děti s odlišnou kulturou. 

Termíny a rezervace

Termín:  29.6. - 12.7.2024 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  66 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  8.2. - 21.2.2025 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  75 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  28.6. - 11.7.2025 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  66 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Růžena

Růžena Duchková

Malá mořská víla, která se vzhlédla v jihovýchodní Asii, kde také tráví více času než v rodné Praze. Pochopitelně se ráda zdržuje poblíž rovníku ideálně na dosah moře či zelené přírody. Svou cestu si však dokáže bez váhání proklestit i betonovou džunglí jako je Manila či Bangkok. Není tomu dlouh...

Více informací o průvodci

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Růžena Duchková

Jana Kysilková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Vietnamu.

2. den

 Přílet do hlavního města Hanoje, odpočinek na hotelu v Hanoji.  

3. den

Prohlídka Hanoje. Vyzkoušíme jízdu na cyklorikše? Van Mieu - chrám literatury, univerzita z roku 1070. Hoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednostupňová pagoda Chua Mot Cot. Muzeum etnických menšin s venkovní expozicí různých typů obydlí. Ochutnávka místních specialit na tržišti. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Budou dětem chutnat barevné exotické plody? Kdo pozná dračí ovoce, mučenku a liči? Návštěva typické cukrárny s kokosovou zmrzlinou a karamelem. Staré město - uličky pojmenované podle tradičních řemesel, která se zde po staletí provozují. Vodní loutkové divadlo s výpravnými barevnými figurkami. Pohádkové postavy a veselé scény z vietnamského života. Nocleh v Hanoji.

4. den

Odjezd z Hanoje do přírodní rezervace Ngoc Son Ngo Luong. Procházka po úzkých pěšinách. Poznávání místní flóry. Piknik u vysokého vodopádu Thac Mu s možností osvěžující koupele. Pěšky proti proudu k přírodním jezírkům. Nocleh v Mai Chau.

5. den

Jízda na malých moto taxi spojená s výhledy na terasovitá rýžová políčka a horské hřbety pokryté bujnou vegetací. Procházka okolními vesnicemi. Seznámení s životním stylem místních obyvatel etnické skupiny Muong. V podvečer pro zájemce volejbal s domorodci nebo nahlédnutí do tajů vietnamské kuchyně.

6. den

Putování do Ninh Binh proslulého krasovými útvary. Projížďka na vozíku taženém voly v deltě řeky Red River. Na pramici poplujeme nejen mezi vápencovými skalami, ale i několika jeskyněmi. 

7. den

Přejezd přes deltu řeky Red River do Dračí zátoky Ha Long Bay patřící od roku 1994 na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelný dvoudenní výlet lodí v tradičním stylu s plnou penzí. Plavba mezi stovkami skalních věží tyčících se z mořské hladiny. Plavba na kajaku. Lekce vaření. Noční lov sépií. 

8. den

Ranní cvičení tai-chi přímo na palubě. Návštěva krasové jeskyně. Návrat zpět do Hanoje.

9. den

Ranní přelet do Danangu. Jízda přes Marble Mountains - Ngu Hanh Son - posvátné mramorové věže symbolizující pět prvků. Nocleh ve starobylém městečku Hoi An.

10. den

Návštěva ranního trhu s exotickými rybami, korýši i ovocem. Plavba po úzkých vodních kanálech na loďce mezi mangrovemi v Cam Thanh. Komu se podaří chytit kraba? Návštěva rodiny výrobce bambusových suvenýrů. Ukázka výroby – kdo z nás si také troufne vyrobit dárek? Odpoledne koupání v moři.

11. - 12. den

Japonský dřevěný most ze 17. století. Pro zájemce návštěva klanového domu Sa Huyn se dvěma sousošími obřích draků. Možnost malování lampiónů nebo tradičních masek. Odpočinek na plážích. Koupání, ovocné trhy. Pro zájemce návštěva vesnice Tra Que, kde jsou zeleninová políčka hnojena mořskými řasami. Ukázka přípravy typického jídla tam huu.

13. den

Přejezd do Danangu, přelet do Hanoje. Večerní odlet do Evropy.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Hanoj - Danang a zpět
 • Veškerá doprava, lodě, pronajaté minibusy
 • Dvoudenní výlet do zátoky Ha Long včetně projížďky loďkou, s plnou penzí
 • Ubytování 9x v kvalitních hotelech se snídaní, někde s bazénem, 1x v jednodušším hotýlku v přírodní rezervaci, 1x na lodi v Ha Long Bay
 • Český průvodce
 • Místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Vietnamu 925 Kč
 • Strava nad rámec programu
 • Vstupné do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Fakultativní aktivity
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Ho Chi Minuv dům 40 000 VND
 • Vodní divadlo cca 100 000 VND
 • Citadela 150 000 VND
 • Hoi An 120 000 VND
 • Mramorové hory 40 000 VND

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací cesta napříč zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou pro rodiny s dětmi. 

Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá soukromá vozidla, turistický autobus pro výlet do zátoky Ha Long nebo loď. Přesuny zpříjemní a urychlí letecké spojení na úseku trasy Hanoj - Da Nang - Hanoj. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Během dvoudenního výletu lodí do Halong Bay budeme ubytovaní na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně většinou formou bufetu. Po dobu dvoudenního lodního výletu do zátoky Ha Long je v ceně zájezdu plná penze (1. den snídaně, oběd, večeře, 2. den snídaně, oběd). Stravovat se budeme převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší na světě, ať už v klimatizovaném podniku nebo na místní tržnici.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Přijeli jsme z Vietnamu-rodinné poznávání. Oceňujeme nadstandartní přístup průvodkyně Jany Kysilkové. Její znalosti, trpělivost a to jak se nám věnovala. S Livingstounem jsme již počtvrté a z toho dvakrát s průvodkyní Sandrou Špačkovou, s kterou jsme byli také velmi spokojeni.

Alena a Jindřich D.

4.3.2020

Velmi oceňuji nadstandardní přístup průvodkyně Jany Kysilkové. Velmi ochotná, vždy připravená, přátelská.... Na další cestu chtějí vyrazit děti zase právě s ní!

Lucie K.

3.3.2020

Dobrý den, dovolená splnila naše očekávání, program byl nabitý a různorodý, poznali jsme spoustu různých míst Vietnamu, od rušných ulic Hanoje, přes krásná místa v přírodě, spoustu chrámů a pagod, zátoku Ha Long, krásné moře, atd... Naše delegátka Růžena byla příjemná, obětavá a ve spojení s Vietnamským průvodcem nám během dovolené poskytovala úplný servis. Věnovala se nám i mimo „její pracovní dobu“ od snídaně až po večerní procházky městem, kdykoliv viděla příležitost s něčím pomoci, pomoc nabídla. Pokud bychom měli dovolenou, delegátku a Vietnamské průvodce hodnotit na stupni od 1 do 10, dali bychom minimálně 8. S pozdravem 

Radek T.

2.11.2017

Podobné zájezdy

Srí Lanka - Rodinné dobrodružství
286 Srí Lanka - Rodinné dobrodružství

Ostrov slonů pro malé i velké

22.2. - 5.3.2025
+ další 1 termín
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)