Vietnam - Rodinné dobrodružství

284

Vietnam - Rodinné dobrodružství

Pohádkové kulisy Země draků pro malé i velké

Speciálně sestavený program v exotické destinaci nabízí zážitky pro rodiče i děti

Pro rodinyPamátky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Atraktivní Hanoj, přírodní rezervace Ngoc Son Ngo a nekonečná rýžová políčka. Vyhlášená Dračí zátoka Ha Long Bay se stovkami vápencových velikánů. Středověký obchodní přístav Hoi An nabízející odpočinek na písečných plážích. Pomalejší tempo, kratší přesuny, příjemné ubytování a čas pro rodinné aktivity. Poznejte různé tváře Vietnamu v exotickém prostředí. Chtějí vaše dětí víc? Proč nezkusit výrobu lampiónů a jejich vybarvování starobylou technikou? Vyzkoušíme si i samostatné vaření typického místního pokrmu.
 
Láká vás poznání v exotice a přitom chcete cestovat s dětmi? Vydejte se s námi do Vietnamu. Oblíbená exotická destinace nabízející kulturní i přírodní bohatství. Program je sestaven v pohodovém tempu, čas bude i na radovánky u moře. Jedinečná příležitost seznámit děti s odlišnou kulturou. Zájezd určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i gurmánům a milovníkům exotické přírody. 

Termíny a rezervace

Termín: 18.2. - 3.3.201914 dní (14 dní)Cena: 61 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Růžena

Růžena Duchková

Malá mořská víla, která se vzhlédla v jihovýchodní Asii, kde také tráví více času než v rodné Praze. Pochopitelně se ráda zdržuje poblíž rovníku ideálně na dosah moře či zelené přírody. Svou cestu si však dokáže bez váhání proklestit i betonovou džunglí jako je Manila či Bangkok. Není tomu dlouh...

Více informací o průvodci

Růžena Duchková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do VIETNAMU.

2. den

 Přílet do hlavního města Hanoje, odpočinek na hotelu v Hanoji.  

3. den

Prohlídka Hanoje ze sedla cyklorikš. Ochutnávka místních specialit na tržišti. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Budou dětem chutnat barevné exotické plody? Kdo pozná dračí ovoce, mučenku a liči? Výrobna klasických papírových masek, vyrábění a soutěž o nejhezčí masku. Návštěva typické cukrárny s kokosovou zmrzlinou a karamelem. Staré město - uličky pojmenované podle tradičních řemesel, která se zde po staletí provozují. Náměstí Ly Thai To Square, kde vietnamští skejtáci předvádí ty nejlepší triky. Kdo z naší omladiny zkusí hanojský waveboard? Vodní loutkové divadlo s výpravnými barevnými figurkami. Pohádkové postavy a scény z vietnamského života, při kterých není o smích nouze. Hotel v Hanoji.

4. den

Odjezd z Hanoje do přírodní rezervace Ngoc Son Ngo Luong. Odpoledne jízda na malých moto taxi spojená s výhledy na terasovitá rýžová políčka a horské hřbety pokryté bujnou džunglí. Seznámení s životním stylem místních obyvatel etnické skupiny Muong, ubytování přímo v rodině v Suoi Mu. Kdo se vykoupe v jezírku skrytém v džungli? Exotická večeře.

5. den

Procházka po úzkých pěšinách. Poznávání místní flóry. Piknik u vysokého vodopádu Thac Mu s možností osvěžující koupele. Pěšky proti proudu k přírodním jezírkům. V podvečer pro zájemce volejbal s domorodci nebo nahlédnutí do tajů vietnamské kuchyně.

6. den

Výprava v pohodovém tempu mezi rýžovými políčky spojená s koupáním v jezírku. Putování do Ninh Binh proslulého krasovými útvary. Projížďka na vozíku taženém voly v deltě řeky Red River. Plavba na typickém člunu sampan napříč třemi jeskyněmi. Krasové útvary, vápencové skály tyčící se z vody. Pohádkové kulisy jako živé.

7. den

Přejezd přes deltu řeky Red River do Dračí zátoky Halong Bay. Nezapomenutelný dvoudenní výlet lodí v tradičním stylu s plnou penzí. Plavba po modrém moři mezi vápencovými skalami. 3 000 skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. Jízda na člunu nebo kajaku mezi malými zátokami. Lekce vaření. Noční lov sépií. Plovoucí vesnice.

8. den

Ranní cvičení tai-chi přímo na palubě. Návštěva krasové jeskyně. Návrat zpět do Hanoje.

9. den

Ranní přelet do Danangu. Jízda přes Marble Mountains - NguHanh Son - posvátných pět mramorových věží. Nocleh ve starobylém městečku Hoi An.

10. den

Návštěva ranního trhu s exotickými rybami, korýši i ovocem. Japonský dřevěný most ze 17. století. Plavba po úzkých kanálcích na loďce mezi mangrovemi v Cam Thanh. Komu se podaří chytit kraba? Návštěva rodiny výrobce bambusových suvenýrů. Ukázka výroby – kdo z nás si také troufne si vyrobit dárek? Odpolední koupel v moři.

11. - 12. den

Odpočinek na plážích. Koupání, ovocné trhy. Pro zájemce návštěva vesnice Tra Que, kde jsou zeleninová políčka hnojena mořskými řasami. Zkusíme společně s místními práci na políčku? Ukázka přípravy typického jídla tam huu.

13. den

Přejezd do Danangu, přelet do Hanoje. Večerní odlet do Evropy.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelet Danang - Hanoj.
 • Veškerá doprava, lodě, pronajaté minibusy.
 • Výlet do zátoky Ha Long včetně projížďky lodí, s plnou penzí.
 • Ubytování v kvalitních hotelech se snídaní, někde s bazénem.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • E-vízum do Vietnamu 575 Kč před odletem + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK.
 • Strava nad rámec programu.
 • Vstupné do památek a muzeí.
 • Spropitné.
 • Fakultativní aktivity.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací cesta napříč zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou pro rodiny s dětmi. Svébytná kultura, nevšední kulinářské zážitky i neuvěřitelné scenérie tvořené krasovými útvary. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst a především na pobyt u moře, který nejvíce ocení právě nejmladší účastníci cesty.

Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá soukromá vozidla, turistický autobus pro výlet do zátoky Ha Long nebo loď. Přesuny zpříjemní a urychlí letecké spojení na úseku trasy Hanoj - Da Nang - Hanoj. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Během dvoudenního výletu lodí do Halong Bay budeme ubytovaní na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně většinou formou bufetu. Po dobu dvoudenního lodního výletu do zátoky Ha Long je v ceně zájezdu plná penze (1.den snídaně, oběd, večeře, 2.den snídaně, oběd). Stravovat se budeme převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. Poznámka pro gurmány: cestování je vždy spojované s ochutnávkou exotických pokrmů. Kde jinde než ve Vietnamu je toto pravidlem. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší na světě.

Vaše ohlasy

Dobrý den, dovolená splnila naše očekávání, program byl nabitý a různorodý, poznali jsme spoustu různých míst Vietnamu, od rušných ulic Hanoje, přes krásná místa v přírodě, spoustu chrámů a pagod, zátoku Ha Long, krásné moře, atd... Naše delegátka Růžena byla příjemná, obětavá a ve spojení s Vietnamským průvodcem nám během dovolené poskytovala úplný servis. Věnovala se nám i mimo „její pracovní dobu“ od snídaně až po večerní procházky městem, kdykoliv viděla příležitost s něčím pomoci, pomoc nabídla. Pokud bychom měli dovolenou, delegátku a Vietnamské průvodce hodnotit na stupni od 1 do 10, dali bychom minimálně 8. S pozdravem 

2.11.2017

Podobné zájezdy

Tanzanie
163 Tanzanie

Individuální safari v nejhezčích parcích Afriky

Vietnam - Kambodža
209 Vietnam - Kambodža

To nejlepší z obou zemí

11.11. - 27.11.2018
+ další 4 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog