Mount Meru - Kilimandžáro - safari

106

Mount Meru - Kilimandžáro - safari

Hory a safari v Tanzanii

Pohled ze střechy afrického kontinentu! Dva horské vrcholy v kombinaci se safari.

O prázdninách Treky a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Aklimatizační výstup na sopku Mt. Meru zvýší naše šance na zdolání nejvyšší hory Afriky Kilimandžára. Na obou nás čeká pestrá směsice vegetačních stupňů - od bujného pralesa, přes pásmo starčeků a lobélií až po bílé pláně na vrcholcích. Užijeme i safari v horském NP Arusha a národních parcích Ngorongoro a Manyara. Pro zájemce možnost individuálního prodloužení na exotický ostrov Zanzibar. 

Výstup na Kilimandžáro – nejvyšší samostatně stojící horu světa. Nejscéničtější kombinace cest. Výstupová trasa Machame, sestupová Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Každý den je unikátním zážitkem. Během výstupu máme k dispozici horského vůdce, místní nosiče i kuchaře. Díky dlouholetým zkušenostem s organizováním vysokohorských treků na africkém kontinentu máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu.

Cestu připravíme v jakémkoli termínu i pro menší skupinky a to buď s místním, anglicky mluvícím průvodcem nebo i s česky mluvícím průvodcem. 

Termíny a rezervace

Termín:  20.7. - 4.8.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  114 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
0 Uzavřeno
Termín:  23.2. - 10.3.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  114 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  19.7. - 3.8.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  114 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Hermann

Procestoval celou Jižní Ameriku od severu na jih, jihovýchodní Asii, Indonésii i kousek Himálaje. Přestože si vyšlápnul na nejvyšší hory Afriky, nejvíce doma se cítí v Jeseníkách. Pravidelně se účastní závodů půl maratonu. Nejšťastnější pocity zažívá, když má batoh na zádech a před sebou pět set...

Více informací o průvodci

Lukáš Hermann

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Tanzanie, Arushi. Výhled na sopečný masiv Mt. Meru.

3. den

Výjezd džípem v NP Arusha až na bránu Momella gate (1 600 m). Tropickým pralesem přes sopečné pláně kaldery na chatu Miriakamba Hut (2 514 m, 4-5 hod, 1 000 m stoupání).

Výstup na sopečný masív Mt. Meru

4. den

Bujným pralesem na chatu Saddle Hut (3 570 m). Aklimatizační výstup na Little Meru (3 820 m). Skvělý výhled na kalderu a hlavní vrchol (6 hod,  1 300 m ↑, 250 m ↓).

5. den

V noci zahájení výstupu. Po hraně kaldery až na vrchol Mt. Meru (4 566 m) - východ slunce a nezapomenutelný pohled na vrchol Kilimandžára. Nejkrásnější vyhlídka Rhino Point. Sestup na Miriakamba Hut (2 514 m). (9-10 hod, 1 200 m ↑, 2 250 m ↓)

6. den

Sestup dolů k bráně Momela, čarovný vodopád Tululusia (3 hod, 900 m↓). Kosmopolitní Arusha.

Dvoudenní safari v nejhezčích národních parcích Afriky s plnou penzí

7. den

Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta do NP Ngorongoro (UNESCO). Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Odpolední safari v kráteru. Z výšky přes 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery. Obdoba Noemovy archy plné zvířat. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Šance na nosorožce! Nocleh v kempu.

8. den

Přejezd do NP Tarangire s rozsáhlými baobabovými porosty. Početná stáda slonů. Žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, buvol kaferský, prasata bradavičnatá. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, sukulentní euforbie - pryšce, lontarové i královské palmy. „Salámovník“ je skutečností. Nezapomenutelné safari. Nocleh v Arushi. 

9. den

Výstup na Kilimandžáro - nejvyšší samostatně stojící horu světa. Nejscéničtější kombinace cest. Výstupová trasa Machame, sestupová Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Každý den je unikátním zážitkem. Během výstupu máme k dispozici horského vůdce, místní nosiče i kuchaře. Díky dlouholetým zkušenostem s organizováním vysokohorských treků na africkém kontinentu máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu.

Národní park Mt. Kilimanjaro, (UNESCO). Tropickým deštným pralesem k Machame Hut (2 980 m, 10 km, 5-7 h, 1 200 m převýšení).

Výstup na Kilimandžáro

10. den

Výstup na Shira Hut (3 840 m, 6 km, 5-7 h, 840 m převýšení). Cesta mezi skalními útesy. Z Picnic Rock výhledy na náhorní plato Shira a sopečný kráter. Královny vegetace – mohutné senécie i do výše trčící lobélie.

11. den

Výstup na Barranco Hut (3 950 m, 10 km, 5-7 h, 110 m převýšení). Oranžové skalní útesy Lawa Tower. Western Breech – hlavní skalní masiv „Kili“.

12. den

Výstup na Barafu Hut (4 550 m, 8 km, 8-9 hod., 600 m převýšení). Nejhezčí výhledy nad stěnou Barranco Wall. Sopečný kužel Kibo po levici. Vřesoviště a „měsíční krajina“. Cíl v nejkrásnějším místě Kili. Nad námi ledovce Kibo, napravo sopečný kráter s ostrými skalisky Mawenzi.

13. den

Výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol Afriky (5 896 m, 5 km, 6-7 h, 1 250 m převýšení). Strmá cesta na Stella Point, po hřebeni k vrcholu. Vlevo ledovce Rebmann, Decken. Jižní ledové pole a Diamantový ledovec, napravo ledovec Ratzel a sopečný kráter Reusch. Jedinečná vrcholová scenérie. Sníh, led i neuvěřitelné výtvory ledovce pod rovníkem. Sestup s důležitým ztrácením výškových metrů (sestup 4-6 h).

14. den

Sestup až na Mweka Gate. Přesun do Moshi, kde budeme nocovat.

15. - 16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava, džípy na safari a do hor
 • 3x ubytování v hotelu v Arushi se snídaní, 1x v místních stanech v Ngorongoro, 1x v Moshi
 • Plná penze během horských výstupů na Mt. Meru, Kilimandžáro, během safari
 • Během výstupu na Mt. Meru ubytování v horské chatě 3x
 • Při výstupu na Kilimandžáro v pronajatém místním stanu 5x
 • Vstupy do národních parků
 • Permit na Mt. Meru a Kilimandžáro
 • Rescue fee – záchranářský poplatek
 • Během treku na Kilimandžáro a Mt.Meru služby místního průvodce, nosičů a kuchaře
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Tanzanie 50 USD po příletu
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné pro místní průvodce, nosiče, kuchaře
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 600 Kč
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o sportovně laděný zájezd s důrazem na poznání určený hlavně milovníkům přírody a vysokohorské turistiky. Sportovní část - aklimatizační výstup na Mt. Meru a především výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Poznávací částí je třídenní safari v národních parcích Tanzanie. Pro zájemce nabízíme individuální pobyt na ostrově Zanzibar, délka pobytu volitelná. Vzhledem k charakteru akce budeme po celou dobu zájezdu využívat kombinovanou dopravu. Po dobu safari se dopravujeme džípy 4x4 s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun.

Výstup Mt. Meru (4 566 m)

Vulkán Mt. Meru, pátá nejvyšší hora Afriky, se nalézá na území národního parku Arusha, budeme se tedy pohybovat volně mezi zvířaty, což ještě zintenzívní zážitek z cesty na vrchol. Aklimatizační trek je plánován na 3 dny. Na Mt. Meru půjdeme odlehčeni, před výstupem je možné zanechat nepotřebné věci v hotelu. Během výstupu je zajištěný servis nosičů a kuchaře.

Výstup na Kilimandžáro (5 896 m)

Nejvyšší samostatně stojící hora světa. Pro výstup volíme jednu z nejkrásnějších kombinací cest. Výstupová trasa Machame, sestupová Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Skupinu budou doprovázet i místní horští vůdci. Výstup absolvujeme odlehčeni, využijeme služeb místních nosičů. Ke komfortu během výstupu přispějí i služby místních kuchařů, strava je zajištěna formou plné penze, jídlo je poměrně pestré a v dostatečném množství. K nápojům - pro první den výstupu je možné potřebné tekutiny nakoupit ještě v civilizaci. Během výstupu budeme zásobeni dostatečným množstvím nápojů v podobě čaje, kávy, převařené vody. Jako pojistku si s sebou můžete vzít prášky či kapky na dezinfekci vody.

Tipy na vhodnou výbavu HUDY najdete zde.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v Arushi v hotelu střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V  NP Ngorongoro a během výstupu na Kilimandžáro budeme nocovat v místních stanech, při výstupu na Mt. Meru je 3x ubytování v jednoduché horské chatě.1x nocleh v hotelu v Moshi. Pro horské výstupy je nutné mít kvalitní spacák určený pro teploty až do minus 20°C, doporučujeme přibalit si i vlastní nafukovací karimatku. V Arushi je zajištěno ubytování se snídaní. 

Během safari, výstupu na Mt. Meru i Kilimandžáro využívá skupina služby místního kuchaře – plná penze. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den! Je to sice již déle než dva týdny, kdy jsme se vrátili ze zájezdu 106 – Kilimandžáro a já jsem se konečně dostala k psaní tohoto dopisu. Jsem stále ještě nadšená, plná krásných dojmů. Tento zájezd bude patřit k tomu nejhezčímu, co jsem viděla a zažila. Měla jsem z něj obavy, ale pilně jsem se připravovala a to nejen fyzicky. Je potřeba dobře zvážit i kvalitní oblečení atd., ale i to se podařilo. Když jsme vyšli na vrchol KILI, byla jsem opravdu šťastná, že se mi to podařilo. Navíc, 10 dnů před odletem jsem ulehla s chřipkou 40 horečky, ale vše dobře dopadlo. Takže bych vám chtěla poděkovat za krásně připravený zájezd, velmi pochválit paní Janu Fárkovou, která vše bravurně, a s přehledem během cesty zařídila a ještě jsem ji měla jako strašně milou společnici. Prostě, lépe to dopadnout nemohlo!  

Jana L.

8.10.2012

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda
25.1. - 17.2.2025
+ další 1 termín
24 dní
Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
25.1. - 11.2.2025
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)