Zážitkový Vietnam

222

Zážitkový Vietnam

Etnické skupiny, příroda i gurmánské zážitky

Netradiční cesta nabízí neobyčejně pestrou škálu chutí, vůní a zážitků

Náš tipPříroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Zažijte Vietnam na všechny způsoby. Dopřejte si ochutnávku gastronomických lákadel, která nabízí místní kuchyně. Seznamte se s tradičním životem místních etnik. Vydejte se pěšky prozkoumávat krásy hor na severu země. Užijte si pohodový výlet do slavné Dračí zátoky s kouzelnými krasovými scenériemi a tajuplnými jeskyněmi. Navštivte teprve nedávno otevřený jeskynní komplex Paradise. Projeďte městečko Hue stylově na kole. Užijte si trošku pohody na plážích v Hoi An a rozjímejte nad barevností vodních trhů v deltě Mekongu. Poznávání Vietnamu trošku jinak!
 
Atraktivní program v dané destinaci určený především pro milovníky přírody, historie a dobrého jídla. To všechno Vietnam nabízí v nepřeberné míře. Bohatá kulturní tradice, ochota a pracovitost místních obyvatel a ta správná chuť místní speciality „pho“ musí nadchnout každého cestovatele! Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny, které se nebojí aktivnější dovolené a nových zážitků. 

Termíny a rezervace

Termín: 17.10. - 4.11.201819 dní (19 dní)Cena: 70 700 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 16.3. - 3.4.201919 dní / 16 nocí (19 dní / 16 nocí)Cena: 70 700 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 16.10. - 3.11.201919 dní / 16 nocí (19 dní / 16 nocí)Cena: 70 700 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 15.3. - 2.4.202019 dní / 16 nocí (19 dní / 16 nocí)Cena: 70 700 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky - objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu č...

Více informací o průvodci

František

František Slovák

Věčný optimista, kterého málokdy potkáte bez úsměvu na rtech. Pracovně všestranný, od ruční výroby kytar, po vedení týmu v nadnárodní korporaci, se zálibou v marketingu. Procestoval Severní Ameriku, Evropu od Andalusie po Laponsko a od roku 2010 navštěvuje pravidelně několikrát ročně země jihový...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 16.3. - 3.4.2019

František Slovák

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do VIETNAMU do Hanoje. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách. Pro zájemce večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long.

3. den

Nepřeberná lákadla tržnice Cho Hômt, ochutnávka gurmánských delikates, poznávání ovoce a zeleniny. Pozorování tradičních nákupních a prodejních zvyků, posezení u vietnamské kávy ve Staré čtvrti. Jezero Truc Bach a občerstvení Pho Cuon (grilované hovězí v rýžové rolce s čerstvými bylinkami). Pozvání do vietnamské rodiny na společný oběd. Kdo udělá nejpovedenější spring roll? Rodinná atmosféra. Návštěva pagody Tran Quoc. Krátká zastávka u mauzolea Ho Chi Minha (zvenku) a Chrámu literatury. Pohodlným nočním lůžkovým vlakem do Lao Cai v horském městečku Sapa.

4. den

Příjezd do Sapa. Po snídani návštěva místního trhu Can Cau. Šance setkat se zde se zástupci místních etnik PhuLa, BlackDao, Tay… Součástí trhu je i zajímavý zvířecí trh - prasata, krávy, buvoli. Odpoledne v Sapa, relax po cestě.

5. den

Průsmyk Tram Ton, 100 m vysoký Stříbrný vodopád. Nenáročné pěší výlety etnickými vesnicemi - práce na terasovitých rýžových políčcích, tradiční oděvy a suvenýry na prodej. Horské stezky, neskutečné výhledy.

6. den

Výlet do údolí Muong Hoa s panoramatickými výhledy. Setkáme se s místními kmene H’mong a dozvíme se o nich zajímavosti z běžného života? Odpoledne cesta do vesnice Dzao kmene Giang Ta Chai. Návrat do Sapa a návrat nočním vlakem do Hanoje.

7. - 8. den

Ranní atmosféra ztichlých ulic Hanoje. Zacvičíme si s místními „tai-chi“ v parku? Ceremonie vytahování vlajky před Ho Chi Minovým mauzoleem. Jezero Hoan Kiem. K snídani si dopřejeme misku lahodné polévky Pho. Výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long s noclehem na lodi. 3 000 skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Plovoucí vesnice. Návštěva hrnčířské vesničky Phu Lang, ruční výroba keramiky. Návrat do Hanoje.

9. den

Letecky do Dong Hoi. Největší a nejpůsobivější jeskynní komplex Vietnamu Paradise. Kdo se nebojí vyšlapat 400 schodů ke vstupu? Dřevěné chodníčky, krasové jevy. Návštěva pramenů Nuoc Mooc vyvěrajících z podzemní jeskyně, neuvěřitelně modrá barva vody, bambusové můstky, osvěžující koupání v jeskynním bazénku. Návrat do Dong Hoi.

10. den

Přejezd do Hue. Cestou prohlídka 2,5 km dlouhých tunelů Vinh Moc, kde žily stovky obyvatel. Výhledy na moře. Odpoledne procházka starobylou vesnicí Phuoc Tich s množstvím původních staveb, chrámů a pagod pocházejících z kultury Champa a Viet. Příjezd do Hue.

11. den

Císařské město Hue (UNESCO). Citadela - sídlo císaře, jeho paláce a císařské hrobky. Podél břehu Vonící řeky k pagodě Thien Mu. Návštěva královské hrobky vládce Minh Mang a hrobky Khai Dinh.

12. den

Přesun z Hue do Hoi An přes průsmyk Hai Van Pass. Jízda přes moderní Danang a jeho most s nejdelším drakem na světě. Marble Mountains - Ngu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží. Nocleh v Hoi An.

13. den

Dopolední výlet do My Son - bývalé náboženské centrum Čampy v 7. - 13. století, nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Pozůstatky hinduistických chrámů. Odpoledne procházka okolím starobylého Hoi An, Japonský most, pagoda Phuc Kien, dům Phung Hung a Assembly Hall.

14. den

Snadná cyklistická vyjížďka do vesnice Tra Que, kde jsou zeleninová políčka hnojena mořskými řasami. Ukázka přípravy typického jídla tam huu.

15. den

Odpočinek na písečných plážích v okolí Hoi An, k dispozici celý den kolo k projížďkám po okolí, mezi rýžovými políčky. Nákupy originálních suvenýrů.

16. den

Přejezd do Danangu a dále přelet do Saigonu. Prohlídka města - válečné muzeum, katedrála Notre Dame. Saigon Post Office – největší poštovní budova ve Vietnamu jako pozůstatek francouzské architektury G. Eiffela. Možnost nákupu suvenýrů na tržišti Ben Thanh.

17. den

Přejezd do delty řeky Mekong. Jízda po úzkých vodních kanálech, tropické scenérie. Návštěva továrny na cihly a výrobny uměleckých předmětů z kokosových ořechů, vše ruční výroba! Projížďka po řece na loďce.

18. den

Plovoucí trh, rušné smlouvání na vodě o každý „dong“. Návrat do Ho Chi Minh City. Odlet do Evropy.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelet Hanoi - Dong Hoi, Danang - Saigon. 
 • Veškerá doprava: 2x noční lehátkové vlaky, autobusy, lodě, pronajaté minibusy. 
 • Výlet do zátoky Ha Long včetně projížďky lodí, s plnou penzí. 
 • Ubytování 13x v hotýlcích se snídaní, 2x noční lehátkový vlak, 1x nocleh na lodi ve dvoulůžkových vybavených kajutách. 
 • Gurmánská tour v Hanoji, oběd 2x. 
 • Cyklo vyjížďky. 
 • Výlet do delty Mekongu s plnou penzí. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum Vietnam 875 Kč.
 • Strava nad rámec programu.
 • Vstupné do památek a muzeí.
 • Spropitné.
 • Fakultativní aktivity.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený zájemcům o hlubší vhled do kultury Vietnamu, jeho památek, tradiční kuchyně, ale i milovníkům exotické přírody a aktivního pohybu pěšky i na kole. Poznávací cesta napříč celou zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou. Svébytná kultura, nevšední kulinářské zážitky i neuvěřitelné scenérie tvořené krasovými útvary. Na severu navštívíme také vesnice menšinových etnik. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci charakteristické značné množství přesunů. Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá vozidla, turistický autobus pro výlet do zátoky Ha Long, kde budeme spát jednu noc na lodi. Lodí se také projedeme po deltě Mekongu. Noční lehátkový vlak využijeme na trase Sapa - Hanoi a zpět. Zdejší vlaky patří mezi oblíbené dopravní prostředky. Na kole se projedeme v okolí Hoi An. Cena zájezdu zahrnuje i dva místní přelety z Hanoje do Dong Hoi a z Dananagu do Saigonu.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a obvykle s klimatizací. Během dvoudenního výletu lodí do zátoky Ha Long budeme ubytováni na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, plná penze je zajištěna během výletu do zátoky Ha Long a v deltě Mekongu. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. Poznámka pro gurmány: Cestování je vždy spojované s ochutnávkou exotických pokrmů. Kde jinde než ve Vietnamu je toto pravidlem. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší na světě.

Vaše ohlasy

Moc děkujeme za zájezd a krásné, nezapomenutelné zážitky. Průvodce Pavol Okenka byl  fantastický!! Je vidět, že tento region je jeho velkou láskou a že ji opravdu procestoval dokonale a zná historii a i normální život lidí. Jeho vědomosti a organizační schopnosti jsou skvělé. Na jeho neskutečný humor nezapomenu... Díky Paľo!! S pozdravem

28.12.2016

Zájezd se mi líbil, zážitkové programy oživily cestování, naše parta 10 lidí  byla velice dobrá, myslím, že hodně díky průvodci Františkovi Slovákovi. Byl výborný, staral se, bylo vidět, že Vietnam a zvyky zná, pomáhal jak mohl,  i s výběrem restaurací hodně pomohl, prostě není nač si stěžovat, jen mu poděkovat. 

7.11.2017

Ubytování velmi dobré, stravování skvělé. Velmi nám zájezd obohatil a zpříjemnil průvodce skupiny pan Pavol Okénka. Byl velmi pozorný, vnímavý a vstřícný vůči „účastníkům zájezdu" i domorodcům, vkusně a beze zbytku tlumočil, zjistil odpovědi na naše dotazy a věnoval se nám i o svém volnu a byl i zábavný. Dokázal ze skupiny udělat dobře se bavící „partu“. Děkujeme.

8.2.2017

Podobné zájezdy

Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

13.7. - 27.7.2019
15 dní
Vietnam - Kambodža
209 Vietnam - Kambodža

To nejlepší z obou zemí

2.3. - 18.3.2019
+ dalších 9 termínů
17 dní
Vietnam ze severu na jih
212 Vietnam ze severu na jih

Zapomenutý klenot Asie

15.2. - 3.3.2019
+ další 2 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog