Zážitkový Vietnam

222

Zážitkový Vietnam

Etnické skupiny, příroda i gurmánské zážitky

Netradiční cesta nabízí neobyčejně pestrou škálu chutí, vůní a zážitků

Náš tip Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Zažijte Vietnam na všechny způsoby. Dopřejte si ochutnávku gastronomických lákadel, která nabízí místní kuchyně. Seznamte se s tradičním životem místních etnik. Vydejte se pěšky prozkoumávat krásy hor na severu země. Užijte si pohodový výlet do slavné Dračí zátoky s kouzelnými krasovými scenériemi a tajuplnými jeskyněmi. Navštivte teprve nedávno otevřený jeskynní komplex Paradise. Projeďte městečko Hue stylově na kole. Užijte si trošku pohody na plážích v Hoi An a rozjímejte nad barevností vodních trhů v deltě Mekongu. Poznávání Vietnamu trošku jinak!

Atraktivní program v dané destinaci určený především pro milovníky přírody, historie a dobrého jídla. To všechno Vietnam nabízí v nepřeberné míře. Bohatá kulturní tradice, ochota a pracovitost místních obyvatel a ta správná chuť místní speciality „pho“ musí nadchnout každého cestovatele! Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny, které se nebojí aktivnější dovolené a nových zážitků.

Termíny a rezervace

Termín:  12.3. - 30.3.2022 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  70 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  21.10. - 8.11.2022 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  70 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Minimálně 4 místa volná Rezervovat
Termín:  11.3. - 29.3.2023 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  72 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  20.10. - 7.11.2023 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  72 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Václavík

Zapálený cestovatel, který miluje exotickou kuchyni a cestuje za netradičními pokrmy po celém světě. Na cestách se rád seznamuje s místní kulturou, poznává zajímavá místa. Procestoval Blízký východ i severní Afriku, Blízký východ, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. Nejvíce ho v...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Milan Václavík

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do VIETNAMU

2. den

Přílet do Hanoje. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách. Pro zájemce večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long. Nocleh v Hanoji.

3. den

Nepřeberná lákadla tržnice Cho Hômt, ochutnávka gurmánských delikates, poznávání ovoce a zeleniny. Pozorování tradičních nákupních a prodejních zvyků, posezení u vietnamské kávy ve Staré čtvrti. Jezero Truc Bach a občerstvení Pho Cuon (grilované hovězí v rýžové rolce s čerstvými bylinkami). Pozvání do vietnamské rodiny na společný oběd. Kdo udělá nejpovedenější spring roll? Rodinná atmosféra. Návštěva pagody Tran Quoc. Krátká zastávka u mauzolea Ho Chi Minha (zvenku) a Chrámu literatury. Pohodlným nočním lůžkovým vlakem do Lao Cai na hranicích s Čínou.

4. den

Brzký ranní příjezd do Lao Cai. Po snídani návštěva místního trhu, který rotuje v horské oblasti podle dnů v týdnu. Šance setkat se zde se zástupci místních etnik Phu La, Black Dao, Tay. Součástí trhu je i zajímavý zvířecí trh - prasata, krávy, buvoli. Odpoledne přejezd do Sapa, relax po cestě. Nocleh v Sapa.

5. den

Průsmyk Tram  Ton, 100 m vysoký Stříbrný vodopád. Nenáročné pěší výlety etnickými vesnicemi - práce na terasovitých rýžových políčcích, tradiční oděvy a suvenýry na prodej. Horské stezky, neskutečné výhledy. Nocleh v Sapa

6. den

Výlet do údolí Muong Hoa s panoramatickými výhledy. Setkáme se s místními kmene H’mong a dozvíme se o nich zajímavosti z běžného života? Odpoledne cesta do vesnice Dzao kmene Giang Ta Chai. Návrat do Sapa a návrat nočním vlakem do Hanoje.

7. - 8. den

Ranní atmosféra ztichlých ulic Hanoje. Ceremonie vytahování vlajky před Ho Chi Minovým mauzoleem. Jezero Hoan Kiem. K snídani si dopřejeme misku lahodné polévky Pho. Výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long s noclehem na lodi. Přes tři tisíce skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Návštěva hrnčířské vesničky Phu Lang, ruční výroba keramiky. Návrat do Hanoje. Večerní přelet do Dong Hoi.

9. den

Národní park Phong Nha (UNESCO) plný přírodních unikátů. Největší a nejpůsobivější volně přístupný jeskynní komplex Vietnamu Paradise. Kdo se nebojí vyšlapat 400 schodů ke vstupu? Závratně vysoké jeskynní dómy a fantaskní krasové formace. Plavba podzemní řekou v jeskyni Phong Nha, plné neuvěřitelných scenérií jako ze snu. Návrat do Dong Hoi. Nocleh v Dong Hoi.

10. den

Přejezd do Hue. Cestou prohlídka 2,5 km dlouhých tunelů Vinh Moc, kde žily stovky obyvatel. Výhledy na moře. Odpoledne procházka starobylou vesnicí Phuoc Tich s množstvím původních staveb, chrámů a pagod pocházejících z kultury Champa a Viet. Příjezd do Hue.

11. den

Císařské město Hue (UNESCO). Paláce a hrobky dynastie Nguyen. Prohlídka citadely - zakázaného města a sídla císaře. Krátká cyklovyjížďka kolem citadely. Podél břehu Vonící řeky k půvabné pagodě Thien Mu. Návštěva královské hrobky vládce Minh Mang a hrobky Khai Dinh. Nocleh v Hue.

12. den

Přesun z Hue do Hoi An přes průsmyk Hai Van Pass. Jízda přes moderní Danang a jeho most s nejdelším drakem na světě. Marble Mountains - Ngu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží. Nocleh v Hoi An.

13. den

Dopolední výlet do My Son - bývalé náboženské centrum Čampy v 7. - 13. století, nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii, zapsaný na seznam UNESCO. Pozůstatky hinduistických chrámů. Odpoledne procházka okolím starobylého Hoi An, Japonský most, pagoda Phuc Kien, dům Phung Hung a Assembly Hall. Nocleh v Hoi An.

14. den

Snadná cyklistická vyjížďka do vesnice Tra Que, kde jsou zeleninová políčka hnojena mořskými řasami. Ukázka přípravy typického jídla „tam huu“. Nocleh v Hoi An.

15. den

Odpočinek na písečných plážích v okolí Hoi An. Možnost fakultativně pronájmu kola k projížďkám po okolí, mezi rýžovými políčky nebo na pláže Cua Dai a An Bang. Nákupy originálních suvenýrů. Nocleh v Hoi An.

16. den

Přejezd do Danangu a dále přelet do Saigonu. Prohlídka města - válečné muzeum, katedrála Notre Dame. Saigon Post Office - největší poštovní budova ve Vietnamu jako pozůstatek francouzské architektury G. Eiffela. Možnost nákupu suvenýrů na tržišti Ben Thanh. Nocleh v Saigonu.

17. den

Přejezd do delty řeky Mekong. Jízda po úzkých vodních kanálech, tropické scenérie, širé rýžové lány. Zastávka ve městě My Tho a návštěva malebné pagody Vinh Trang s obřími sochami ležícího i stojícího Buddhy. Oběd na říčním ostrově. Návštěva lokální výrobny kokosových bonbonů. Chrám Cao Dai - unikátní vietnamská víra kombinující všechna velká náboženství. Projížďka po řece na loďce i člunu. Nocleh v Can Tho.

18. den

Slavný plovoucí trh v městě Can Tho, rušné smlouvání na vodě o každý „dong“. Lodě s nákladem zeleniny a ovoce z úrodné delty Mekongu. Sortiment je vystavený na bambusových tyčích. Návrat do Ho Chi Minh City. Odlet do Evropy.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Hanoi - Dong Hoi, Danang - Saigon
 • Veškerá doprava: 2x noční lehátkové vlaky, autobusy, lodě, pronajaté minibusy
 • Výlet do zátoky Ha Long včetně projížďky lodí, s plnou penzí
 • Ubytování 13x v hotýlcích se snídaní, 2x noční lehátkový vlak, 1x nocleh na lodi ve dvoulůžkových vybavených kajutách
 • Gurmánská tour v Hanoji, oběd 2x
 • Cyklo vyjížďky
 • Výlet do delty Mekongu s plnou penzí
 • Český průvodce
 • Místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum Vietnam 875 Kč
 • Strava nad rámec programu
 • Vstupné do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například: 

 • Hanoi: Ho Chi Minhuv dům 40 000 VND a další muzea cca á 70 000 VND, vodní divadlo cca 100 000 VND
 • Tunely Vinh Moc: 40 000 VND
 • Hue: hrobky á 100 000 VND (celkem návštěva dvou hrobek – dohromady tedy 200 000 VND, citadela 150 000 VND, voňavá pagoda, chrámy cca 20 000 VND)
 • Hoi An: 120 000 VND a My Son 150 000 VND, Muzeum čámské kultury 40 000 VND
 • Mramorové hory 40 000 VND
 • Cu Chi tunely 110 000 VND
 • Prezidentský palác Saigon 40 000 VND

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený zájemcům o hlubší vhled do kultury Vietnamu, jeho památek, tradiční kuchyně, ale i milovníkům exotické přírody a aktivního pohybu pěšky i na kole. Poznávací cesta napříč celou zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou. Svébytná kultura, nevšední kulinářské zážitky i neuvěřitelné scenérie tvořené krasovými útvary. Na severu navštívíme také vesnice menšinových etnik. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci charakteristické značné množství přesunů. Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá vozidla, turistický autobus pro výlet do zátoky Ha Long, kde budeme spát jednu noc na lodi. Lodí se také projedeme po deltě Mekongu. Noční lehátkový vlak využijeme na trase Sapa - Hanoi a zpět. Zdejší vlaky patří mezi oblíbené dopravní prostředky. Na kole se projedeme v okolí Hoi An. Cena zájezdu zahrnuje i dva místní přelety z Hanoje do Dong Hoi a z Dananagu do Saigonu.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a obvykle s klimatizací. Během dvoudenního výletu lodí do zátoky Ha Long budeme ubytováni na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, plná penze je zajištěna během výletu do zátoky Ha Long a v deltě Mekongu. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. Poznámka pro gurmány: Cestování je vždy spojované s ochutnávkou exotických pokrmů. Kde jinde než ve Vietnamu je toto pravidlem. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší na světě.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

19 překrásných dní strávených v zemi s různorodou,pestrobarevnou směsicí a škálou přírodních a kulturních památek, zvyků a tradic..... Nádherná atmosféra vietnamských ranních  a večerních trhů,bláznivá doprava v ulicích měst a všechno , co Vietnam dělá Vietnamem...... Naplňující program- cesta od severu od čínských hranic až na jih do Saigonu....... Nahoře překrásná Sapa,cesty mezi rýžovými políčky, vodopády, krasové jeskyně a úchvatná Dračí zátoka. Uprostřed císařské město Hue,hinduistické chrámy My Son, pak Hoi An,  městečko se starými čínskými domy a japonskou architekturou,kde jsme si užili i jízdu na rikšách, kolech a někteří i na motorce. To vše okořeněné návštěvou  ve vietnamské rodině a  vesnice se zeleninovými políčky, kde jsme absolvovali kurz vaření. A dole cesta po Mekongu a spousta dalších fantastických zážitků..... Samozřejmě, tahleta cesta by nebyla celistvá bez průvodce Paĺa Okenky. K němu se již nemůžu objektivně vyjádřit, protože to je člověk velice blízký mému srdci a to, že jsme s ním byli již potřetí, svědčí jednoznačně o  jeho průvodcovských kvalitách, neskutečně širokospektrálních znalostech a lidských kvalitách. Moc a moc děkujeme a budeme se těšit na další místa, která s ním budeme moci poznat. P.S. v jednom hodnocení dovolené Vaším klientem mě pobavilo sdělení , že Paĺo byl OBČAS i vtipný.... Protože.... Paĺo je totiž inteligentně vtipný od rána do večera. A to i přes jeho momentální zdravotní handicap - nachlazení a teploty.  Takže, Paĺo,zase moc a moc děkujeme!!!! S láskou.  

Tamara B.

11.4.2019

Zájezd se mi líbil, zážitkové programy oživily cestování, naše parta 10 lidí  byla velice dobrá, myslím, že hodně díky průvodci Františkovi Slovákovi. Byl výborný, staral se, bylo vidět, že Vietnam a zvyky zná, pomáhal jak mohl,  i s výběrem restaurací hodně pomohl, prostě není nač si stěžovat, jen mu poděkovat. 

Zuzana P.

7.11.2017

Ubytování velmi dobré, stravování skvělé. Velmi nám zájezd obohatil a zpříjemnil průvodce skupiny pan Pavol Okénka. Byl velmi pozorný, vnímavý a vstřícný vůči „účastníkům zájezdu" i domorodcům, vkusně a beze zbytku tlumočil, zjistil odpovědi na naše dotazy a věnoval se nám i o svém volnu a byl i zábavný. Dokázal ze skupiny udělat dobře se bavící „partu“. Děkujeme.

Anna C.

8.2.2017

Podobné zájezdy

Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

3.9. - 17.9.2022
+ další 1 termín
15 dní
Vietnam ze severu na jih
212 Vietnam ze severu na jih

Zapomenutý klenot Asie

22.12. - 7.1.2023
+ další 2 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog