Pět zemí jihovýchodní Asie

204A

Pět zemí jihovýchodní Asie

Thajsko - Barma - Laos - Malajsie - Singapur

Kombinace hned pěti zemí jihovýchodní Asie. Mozaika kultur, lidí a bílých plážích.

Oblíbený Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

THAJSKO. Bangkok - „Město andělů“! Největší lákadla thajského severu. Chiang Mai, legendární Zlatý trojúhelník a posvátná hora Doi Suthep. Koupání, šnorchlování či potápění na tropických ostrovech Phi Phi. Krátká návštěva BARMY. Hornatý LAOS se zachovalými chrámy a koloniální historií. Pestrá MALAJSIE. Kosmopolitní ostrov Penang s lahodnou kuchyní. Čínské a hinduistické chrámy. Čajová vysočina Cameron. Moderní velkoměsto Kuala Lumpur a futuristický SINGAPUR. Ze všech pěti zemí vám chceme ukázat maximum.
 
Oblíbená kombinace zemí v jihovýchodní Asii. Jedinečná příležitost zažít na asijském kontinentu co nejvíce! Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i z kulturního dědictví jednotlivých zemí. Zájezd s nejdelší historií, který organizujeme více než 20 let. Možná je i kratší varianta programu.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Marcel

Marcel Kubášek

Velký pohodář a příjemný společník. Cestování ho okouzlilo již po první cestě za hranice všedních dnů, do Asie. I když procestoval africký kontinent křížem krážem, učarovala ho právě Jihovýchodní Asie. Destinace nabízející poznání rozmanité kultury, náboženských směrů, pohádkové přírody. Rád se ...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky. Objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu...

Více informací o průvodci

Marcel Kubášek

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do THAJSKA. Hlavní město Bangkok. Zlatá hora Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Hezký výhled na podvečerní velkoměsto.

3. den

Bangkok – „Město andělů“! Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Wat Po s největším ležícím Buddhou. Chrám Rozbřesku Wat Arun - pagoda khmérského stylu. Projížďka dlouhoocasou lodí po exotických vodních kanálech. Nočním klimatizovaným busem či lehátkovým vlakem na thajský sever.

4. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai. Království Lana s opevněním, vodním příkopem, hradbami i historickými branami. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční dílničky thajských řemeslníků - výrobna tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Kůže slonů, krokodýlů, hadů! Pro zájemce tradiční masáže. Nezapomenutelný noční bazar. Pro zájemce stylová večeře s hudbou a tanečnicemi, tradiční masáže. 

5. den

Doi Suthep - hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Motýlí a orchidejová farma. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Západ slunce nad řekou Kok. Večerní Thaton a romantické posezení nad řekou.

6. den

Exotická plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Možnost koupání v horkých pramenech. Jízda malebnými horami s osadami horských kmenů do čínského Mae Salongu. Čajové terasy. Bývalé sídlo opiového magnáta Khun Sa a šanské spojenecké armády. Malá Čína na barmském pomezí. Čínské stavby. Hraniční Mae Sai s barmskou tržnicí a levnými výrobky.

7. den

Půldenní výlet do BARMY, do městečka Tachileik. Chod země se řídí podle hvězd. Vyjížďka moto rikšami. Věrná kopie zlaté Schwedagon pagody. Vyvolení zahlédnou třpyt drahokamu vsazeného na samotnou špičku. Monument barmského krále. Tradiční tržnice. Návštěva oblasti Zlatého trojúhelníku na pomezí tří států, kde se setkávají THAJSKO, BARMA a LAOS. Opiové muzeum - historie i současnost (opiové váhy, kuriózní exponáty, návod na výrobu). Unikátní sněhobílý chrám Wat Rong Khun. Přejezd do Laosu. Omamná Lao Lao pálenka a Beer Lao.

8. den

LAOS. Království „Miliónu slonů“. Snaha ukázat maximum z odlišného života specifické kultury. Země plná buddhismu, příjemných lidí a památek nepřeválcovaných turismem. Celodenní plavba po otci vod, řece Mekong do královského města Luang Prabangu. Posvátná královská jeskyně Pak Ou ve skále nad řekou.

9. - 10. den

Prohlídka bývalého francouzského koloniálního města. Obrovský komplex chrámů a pagod (UNESCO). Královské muzeum. Vyhlídka Phou Si. Výlet na vodopády Kuang Si, možnost osvěžení v křišťálové vodě. Možnost fakultativní návštěvy sloního parku.

11. - 12. den

Přejezd horskou krajinou z Luang Prabangu do pohádkové oblasti Vang Vieng. Celodenní výlet mezi krasovými skalními útvary. Procházka mezi laoskými políčky, koupání a návštěva buddhistické jeskyně Than Poukham.

13. den

Odjezd do hlavního laoského města. Královské město Vientiane s příjemně domáckou atmosférou. Prohlídka města. Pha That Luang - velká zlatá pagoda a národní symbol. Wat Si Saket - nejstarší chrám, který jediný unikl zkáze, když dobyvatelé ze Siamu srovnali celé město se zemí. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Buddha Park - bizarní expozice pod širým nebem, plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Noční přesun lehátkovým vlakem do Bangkoku.

14. den

Letecky z Bangkoku na Krabi. Večerní masáže. Kulinářské zážitky v podobě darů moře.

15. - 16. den

Lodí na pohádkový ostrov Phi Phi. Nejvyhlášenější místo jihu Thajska. Jemný písek, tyrkysová voda, bohatý podmořský život, vápencové skalní útvary porostlé hustou džunglí, krásné vyhlídky. Lodní výlet dlouhoocasou lodí: šnorchlování, relax, opice, žraloci, pláž Maya Bay, kde se natáčel film s Leonardem di Caprio. Možnost potápění a horolezení. Plážové bary a restaurace, ohnivé show, noční život.

17. den

Poslední koupání. Lodí zpět na Krabi.

Možnost zkrácení, odlet 18. den z Krabi, návrat 19.den

18. den

Celodenní přejezd do MALAJSIE. Kosmopolitní ostrov Penang s fantastickou kuchyní.

19. den

Georgetown s mixem kultur (UNESCO). Kopec Penang Hill s úžasnými výhledy. Čínský Kuang Yin Teng a pece na pálení hříchů. Chrám Bohyně Milosrdenství s gigantickou sochou. Paláce bohatých čínských obchodníků Baba House. Pevnost Cornwallis.

20. den

Přejezd na svěží vysočinu Cameron Highlands. Daleké výhledy do zelené krajiny a chladivý vzduch poblíž Gunung Brinchang (2 032 m). Návštěva „mechového pralesa“. Kapradí, mechy a masožravé rostliny. Budeme mít štěstí na vzácnou raflésii? Světoznámé čajové plantáže. Ukázka pěstování a zpracování čaje v nejstarší manufaktuře v Malajsii.

21. den

Cesta do Kuala Lumpur, města budoucnosti. Odpolední tržnice v čínské čtvrti. Večerní výlet vlakem do magických Batu Caves. Soustava jeskyní impozantních rozměrů s barevnou hinduistickou svatyní. Chutné indické vegetariánské pokrmy.

22. den

Prohlídka Kuala Lumpur. Náměstí Merdeka. Vyhlášená modrá mešita Masjid Negara, jedna z největších na světě. Botanická orchidejová zahrada. Motýlí farma. Ptačí park s volně létajícími opeřenci. Dvě věže „vesmírné rakety” Petronas s výhledem, na který jen tak nezapomenete.

23. den

Koloniální Melaka (UNESCO). Historický přístav. Příjemné exotické město plné historie. „Portugalské doteky“ - stará pevnost Famosa. „Rudé náměstí.“ Sídlo bývalého holandského guvernéra Stadthuys. Zříceniny kostela Sv. Pavla. Návštěva nejstaršího čínského chrámu v Malajsii Cheng Hoon Teng.

24. den

Přesun do Singapuru. Luxusní třídy s divy moderní architektury. Marina Bay Sands, trojitý mrakodrap s nekonečným bazénem na střeše. Singapur jako na dlani z otevřené vyhlídkové terasy 200 metrů nad zemí. Sousedící Gardens by the Bay - futuristické zahrady jako z příštího století. Možnost návštěvy světoznámého nočního safari.

25. den

China Town – kolébka bohatství dnešního Singapuru. Tradiční život čínské komunity a barevné krámky plné zboží. Tepající Malá Indie plná vůní, jídla a přátelských obyvatel. Pro zájemce vyhlídková plavba Singapurem mezi mrakodrapy i tradičními domky u řeky. Večerní odlet.

26. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Letecky Bangkok - Krabi
 • Dálkové autobusy, turistické i pronajaté minivany s klimatizací, 2x noční vlak z Bangkoku do Chiang Mai a z Nong Khai do Bangkoku
 • Lodě v Bangkoku, plavba po řece Kok a Mekong, loď z Krabi na Phi Phi a zpět
 • 21x ubytování v hotýlcích a bungalovech se snídaní
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Laosu 30 USD na hranicích, poplatek za vstup do Barmy 800 THB na hranicích
 • Stravování
 • Vstupy do památek, atrakcí a muzeí
 • Fakultativní výlety
 • Spropitné místním řidičům a průvodcům
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 700 Kč (26 dní) / 6 900 Kč (19 dní) / 5 400 Kč (15 dní)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuálním přístupu ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času také na odpočinek u moře na ostrovech Phi Phi. Zájezd je určen pro každého zájemce. Vzhledem k velikosti území, které procestujeme, spočívá náročnost akce pouze v ujetých kilometrech. Na území Thajska budeme cestovat převážně vlastním mikrobusem, noční přesuny absolvujeme dálkovým klimatizovaným autobusem či lehátkovým vlakem. Několikrát využijeme i loď – vyhlídková plavba po řece Kok z Thatonu do Chiang Rai (délka plavby asi 5 hodin), lodní doprava z Krabi na ostrovy Phi Phi a zpět. Z Bangkoku na Krabi poletíme. Z Krabi na Penang (Malajsie) se dostaneme celodenním přejezdem trajektem a mikrobusem. V Laosu budeme využívat autobusy a lodě. Celodenní plavba na motorových člunech „speedboats“ je plánována pro cestu z Houayxai do královského města Luang Prabang (délka plavby je 6 hodin). Na území Malajsie využijeme dálkové klimatizované autobusy a taxíky. Délky přesunů v Malajsii: Penang – Cameron Highlands cca 5 hodin, Kuala Lumpur – Melaka cca 3 hodiny, Melaka – Singapur cca 4 hodiny. V Singapuru využijeme dobře fungující a rychlý systém městské hromadné dopravy. Do časového harmonogramu akce jsou zařazeny 2 noční přesuny: Bangkok - Chiang Mai (cca 11 hodin), Nong Khai – Bangkok (cca 12 hodin). Je možné cestovat autobusem nebo lehátkovým vlakem, pro výběr dopravního prostředku je rozhodující plynulejší návaznost spojů.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie, u moře v bungalovech stejné kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, vybavené obvykle klimatizací, případně stropním fénem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. 

Vaše ohlasy

Dovolená snů prošpikovaná skvělými zážitky. Měli jsme velké štěstí, když jsme se při vytoužené dovolené dostali do průvodcovských rukou Palo  Okenka. Tento průvodce nám zprostředkoval prožití nadstandardních zážitků, jeho organizátorské schopnosti nám zaručovaly, že téměř vše, co stojí za to,  nebude nám odepřeno! V takovém asijském mumraji, na tržnici v Bangkoku, je skutečně dobré mít s sebou někoho, kdo vám poradí, kde se levně a dobře najíst a není tím myšlena jenom smažená křupavá tarantule, i když i ta byla prý skvělá! K našemu průvodci  nezbývá než  ještě přidat, že to je znalý spolehlivý člověk , srandista a pohodář v jedné osobně. Velké poděkování.  

Andrea a Libor H.

26.10.2016

Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do JV Asie a díky Vaší CK jsme prožili opravdu skvělý měsíc. Zájezd byl velmi dobře koncipován, kombinace památek, krásné přírody i pohledů do života místních lidí byla dobře namíchaná, hotely mnohem lepší, než jsme v této oblasti čekali, ani přesuny nebyly tak dlouhé, jak jsme se obávali. Obrovskou zásluhu na úspěchu zájezdu má průvodce Pavol Okenka, který má země tohoto regionu doslova „pod kůží“. Klientům nabízí mnohem víc než informace vyčtené z průvodců. Dokonalá znalost prostředí (včetně podniků, kde se dobře vaří), to je přesně to, co v mých očích povyšuje cestovní kancelář nad individuální turistiku a za co jsem ochoten platit vyšší cenu. Pavol v nás probudil zájem o jihovýchodní  Asii.    

Ladislav J.

25.11.2015

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža - Barma (Myanmar)
16.2. - 13.3.2020
+ další 2 termíny
27 dní
Vietnam ze severu na jih
212 Vietnam ze severu na jih

Zapomenutý klenot Asie

26.12. - 11.1.2021
+ další 1 termín
17 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

1.3. - 17.3.2020
+ další 2 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog