Thajsko - Kambodža - Barma (Myanmar)

208

Thajsko - Kambodža - Barma (Myanmar)

Nejen mystický Angkor Wat

Pestrá škála památek, zajímavých lidí a přírodních krás.

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Kambodža nabídne jednu z největších a nejkrásnějších stavebních památek lidské historie, chrámový komplex Angkor Wat (UNESCO). V Thajsku nás čeká odpočinek a koupání na pohádkovém ostrově Ko Chang i hlavní město Bangkok, přezdívané „Město andělů“. Barma je pak zemí kontrastů - skromní vesničané pod zlatými chrámy s pravými drahokamy, muži v sukních, ženy s tanakovou pastou na obličeji. Navštívíme nejvyhlášenější památky v Yangoonu i královském Mandalay, tajuplné chrámy starého královského města Bagan, jezero Inle vklíněné mezi horami. 

Atraktivní kombinace zemí v dané oblasti, poznávání na maximum doplněné zaslouženým odpočinkem. Během cesty budete mít dostatek času poznat  jak  to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel. Pagody a chrámy v kouzelných přírodních kulisách i v ruchu měst. Možnost kratších variant zájezdu, akce č. 206207.

Termíny a rezervace

Termín:  26.10. - 21.11.2024 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  94 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  14.2. - 12.3.2025 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Regec

Je to již dávno, co se zamiloval do Indonésie. Dlouhodobě je spjat s ostrovem Bali a jeho kulturou, kde tráví více než polovinu roku. Při svých četných pobytech v Indonésii se věnuje studiu tradičního malířství a místní kultury. Miluje jak treky, tak i podmořský svět. Hovoří plynně indonésky. Kd...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Milan Regec

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Kambodži, hlavního města Phnom Penhu. Nocleh v Phnom Penhu. 

3. den

Prohlídka města. Královský palác. Stříbrná pagoda. Wat Phnom. Kontrasty hlavního města. Tržnice. Navštívíme i taneční školu? Fakultativní plavba při západu slunce po řece Mekong. Noční život, masážní salony a čepované pivo. Nocleh v Phnom Penhu.

4. den

Cesta do Siem Reap, výchozí místo pro návštěvu areálu Angkor Wat. Ochutnáme speciality v místní tržnici? Nocleh v Siam Reap.

5. - 7. den

Největší stavební lahůdka jihovýchodní Asie – Angkor Wat. Z období od 9. do 14. století se zde zachovalo 130 chrámů. Jeden z vrcholů stavitelství. Ctižádostiví panovníci zanechávali stavby vždy impozantnější než předchůdci. Odlišný charakter chrámů. Tajemné paláce zarostlé v džungli. Bayon – magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prohm pohlcený džunglí. Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Nahlédneme do života venkovanů. Lodní výlet po jezeře Tonlesap. Rybářská vesnice Kampong Phluk. Cestou zastávka na skupině chrámů v oblasti Rulous, ruiny bývalého královského města Indrapura, staršího než Angkor Wat. Noclehy v Siam Reap.

8. den

Cesta na jih k moři. Hraniční přechod do Thajska. Městečko Trat. Přesun lodí na ostrov Koh Chang. Nocleh na Koh Chang.

9. - 11. den

Exotický ostrov Koh Chang. Koupání a šnorchlování na ostrově. Zasloužený odpočinek u moře. Hustá tropická vegetace. Fakultativní výlety lodí za poznáním mořských hlubin, projížďka na slonech s koupáním, vyjížďka k vodopádům. Gurmánské zážitky v podobě rozmanitých lákadel thajské kuchyně. Noclehy na Koh Chang.

12. den

Poslední koupání. Přesun do Bangkoku. Necháte se zlákat pravou thajskou masáží? Nocleh v Bangkoku.

13. den

Celodenní prohlídka města. Královský palác. Wat Phra Keo, chrám Smaragdového Buddhy. Wat Po s největším ležícím Buddhou. Chrám Rozbřesku Wat Arun - pagoda khmérského stylu. Projížďka lodí po exotických vodních cestách. Nocleh v Bangkoku.

14. den

Letecky do Barmy, do Mandalay. Plavba lodí do Mingunu. Největší bronzový nepoškozený zvon světa vážící 90 tun. Mingunská pagoda Mingun Paya (nebýt zemětřesení, třásla by se i babylónská věž o svůj výškový primát). Obří lvi hlídající vstup. Sněhově bílá pagoda Hsinbyume. Nocleh v Mandalay.

15. den

Ranní prohlídka královské Amarapury - nejdelší týkový most světa z 1060 sloupů. Návštěva pagody Mahanumi s nejposvátnější sochou Buddhy. Pozorování mnichů a náboženského života. Návštěva tkalcovské dílny. Starobylý klášter Shwenandaw postavený z týkového dřeva, místo původní meditace královské rodiny, ukázka mistrovského řezbářského díla. Řemeslnické dílny, kde se vyrábějí zlaté listy, zpracování mramoru. Pagoda Kuthodaw s největší knihou světa. Buddhistické texty vytesané do mnoha kamenných desek. Nekonečný řetěz buddhistických chrámů k vrcholu posvátného pahorku Mandalay Hill. Kouzelný západ slunce. Nocleh v Mandalay.

16. den

Celodenní vyhlídková plavba po řece Irávádí regionem centrální Barmy do Baganu. Staré královské město, jedno z nejkrásnějších míst jihovýchodní Asie. První západ slunce s panoramatem pagod Baganu. Nocleh v Baganu.

17. - 18. den

Magický prastarý Bagan, nejpůsobivější oblast Barmy. Při pohledu na nekonečné moře chrámů a pagod na planině se tají dech - to se musí vidět! Tisíce stúp a chrámů z období 11. - 13. století. Původně jich tu stálo prý 4 446. Do současnosti se jich dochovalo více než 2 000. Buddhistické kláštery. Nezapomenutelná panoramata krajiny při východu i západu slunce. Život místních lidí v tradičních vesničkách. Řemeslné zpracování unikátního lakovaného nádobí. Noclehy v Baganu.

19. den

Cestou do Kalaw zastávka u mystické hory Popa tyčící se 737 m nad okolní planinou. Předbuddhistické chrámy na vrcholu. Natové - bůžkové animismu, které můžete urazit svým červeným a černým oděvem. Hravé opice. Výroba cukru z palem. Noc v horském městečku Kalaw s příjemným klimatem. Bývalá koloniální horská stanice Britů. Nocleh v Kalaw.

20. den

Posvátná jeskyně Pindaya. Více než 8 000 postav Buddhy z různých materiálů umístěných v labyrintu jeskyně poutníky v průběhu mnoha století. Výroba tradičních papírových slunečníků a lampionů. Odpolední přesun do Nyaung Shwe, na severním břehu jezera Inle vklíněném mezi horské vrcholy. (Budeme mít štěstí se zúčastnit v podzimním termínu opět balónového festivalu v Taunggyi?). Nocleh v Nyaung Shwe.

21. den

Nezapomenutelná celodenní plavba po jezeře Inle. Sedmnáct vesniček na pilotech. Plovoucí zahrady. Pagoda Phaung Daw Oo, nejsvětější místo jižního Šanského státu. Výroba obřích cigár přímo na vodě. Stříbrotepci a výroba lodí. Tradiční život místních obyvatel, etnická skupina Intha. Rybáři pádlující jednou nohou. Ruční tkaní hedvábí, výroba dřevěných lodí, zpracování stříbra. Nocleh v Nyaung Shwe.

22. den

Ranní návštěva pestré tržnice s příslušníky horských kmenů. Pagoda Indein na západním břehu jezera s tisíci barevnými stúpami, v původní i rekonstruované podobě. Krátká vyjížďka na kolech nebo motorovým tuktukem kolem jezera. Relaxace v horkých pramenech. Ochutnávka místních vín při západu slunce ve vinařství Red Estate s výhledem na jezero Inle. Fakultativně možnost celodenního treku v okolí jezera Inle s příchodem na vinice před západem slunce. Nocleh v Nyaung Shwe.

23. den

Ranní odlet z Heho do Yangonu. Přesun do Kyaiktiyo. Krátký pěší výstup k působivé Golden Rock, zlaté stupě umístěné na dokonale vyváženém viklanu. Umístění Buddhova vlasu prý zajistilo jeho rovnováhu! Nocleh v Kyaiktiyo.

24. den

Přesun do Baga, královského města Monského státu. Hlavní atrakce buddhistického areálu Baga. 55 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy, přes 1 000 let stará nejvyšší stupa Shwemawdaw. Přesun do Yangonu. Nocleh v Yangonu.

25. den

Yangon. Kontrast současných a historických staveb. Krátká procházka centrem města. Pagoda Sule stará 2 000 let. Obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi. Poslední nákupy na Skots market, trh s jantarem. Loučení s Barmou. Západ slunce u 98 metrů vysoké zlaté pagody Shwedagon - nejposvátnějšího buddhistického stánku Barmy. Údajně je pokryta větším množstvím zlata, než je uloženo v britských bankách. Nocleh v Yangonu.

26. den

Loučení s Barmou. V závislosti na čase odletu lokání trh v Thanlyin a Yele Pagoda – chrám na ostrově uprostřed řeky. Ruiny starého portugalského kostela. Odlet z Yangonu.

27. den

Letecký návrat domů.

Možnost individuálního prodloužení u moře.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Letecky Bangkok - Mandalay, Heho - Yangoon
 • Doprava pronajatými vozidly - mikrobus, na delší vzdálenosti v Thajsku a Kambodži pohodlný turistický bus
 • Projížďka lodí v Bangkoku
 • Plavby lodí v Barmě a po jezeře Tonlesap. Lodí na ostrov Koh Chang a zpět
 • Doprava po areálu Angkor Wat
 • 24x ubytování v hotelech se snídaní, u moře v hotelu se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Kambodži 30 USD po příletu, vstupní e-vízum do Barmy 1 550 Kč před odletem
 • Vstupy do památek
 • Stravování mimo snídaní
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 600 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstupné do areálu Angkor Wat 62 USD
 • Lodní výlet na ostrově Koh Chang 39 USD
 • Plavba po řece Mekong cca 16 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu akce budeme využívat pronajatá vozidla. Ze Phnom Penhu do Siem Reapu a z Siem Reapu do Tratu pojedeme autobusem (cca 6 hodin), stejně jako zpět do Bangkoku.

Loď využijeme pro dopravu na exotický ostrov Koh Chang. V ceně zájezdu je zahrnuta projížďka lodí v Bangkoku. Do Barmy vstoupíme letecky a od jezera Inle do Yangoonu také poletíme. Silnice v Barmě jsou v některých oblastech horší kvality. Do časového harmonogramu akce není zahrnut žádný noční přesun.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené obvykle klimatizací, případně stropním fénem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách.

Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

  Najviac sa mi páčila na zájazde krásná krajina, skvelá organizácia zájazdu, priatelský a odborne znalý sprievodca (Palo Okenka), ktorý sa snažil výjsť všetkým v ústrety a zabezpečil nám pohodovú dovolenku. Určite s ním vycestujem znova.

Mária K.

14.3.2019

Dobrý den, zasíláme hodnocení zájezdu 206 Thajsko-Kambodža, odkud jsme se vrátili tuto neděli 5.3.2017. Moc a moc chceme poděkovat Palovi Okenkovi, s kterým jsme cestovali již podruhé, je to nejen vynikající průvodce, ale hlavně člověk a kamarád. Určitě s ním pojedeme do Asie znovu. Ještě jednou děkujeme.  

Olga a Jan S.

6.3.2017

Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do JV Asie a díky Vaší CK jsme prožili opravdu skvělý měsíc. Zájezd byl velmi dobře koncipován, kombinace památek, krásné přírody i pohledů do života místních lidí byla dobře namíchaná, hotely mnohem lepší, než jsme v této oblasti čekali, ani přesuny nebyly tak dlouhé, jak jsme se obávali. Obrovskou zásluhu na úspěchu zájezdu má průvodce Pavol Okenka, který má země tohoto regionu doslova „pod kůží“. Klientům nabízí mnohem víc než informace vyčtené z průvodců. Dokonalá znalost prostředí (včetně podniků, kde se dobře vaří), to je přesně to, co v mých očích povyšuje cestovní kancelář nad individuální turistiku a za co jsem ochoten platit vyšší cenu. Pavol v nás probudil zájem o jihovýchodní  Asii.    

Ladislav J.

25.11.2015

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža
206 Thajsko - Kambodža

Buddhistické tradice a Angkor Wat

26.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
14 dní
Barma (Myanmar)
207 Barma (Myanmar)

Zlatá země kontrastů a buddhistických tradic

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)