Thajsko - Barma (Myanmar) - Laos

205

Thajsko - Barma (Myanmar) - Laos

Památky, příroda i pláže

Kombinace zemí Jihovýchodní Asie. Pestrá mozaika kultur, zajímavých lidí a přírodních krás.

Oblíbený Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

THAJSKO. Bangkok - „Město andělů“! Největší lákadla thajského severu. Chiang Mai, legendární Zlatý trojúhelník a posvátná hora Doi Suthep. Krátká návštěva BARMY. Hornatý LAOS se zachovalými chrámy a koloniální historií.

Oblíbená kombinace zemí v jihovýchodní Asii. Jedinečná příležitost zažít na asijském kontinentu co nejvíce! Během cesty budete mít dostatek času poznat  jak  to nejlepší z přírodních krás, tak i z kulturního bohatství a moderního života navštívených destinací.  Zájezd s nejdelší historií, který jezdíme více než 20 let. Možné jsou i další varianty zájezdu, prodloužení u moře na jihu Thajska, případně akce č. 204.

Termíny a rezervace

Termín:  9.11. - 23.11.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  63 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Járová

Od malička ji lákalo cestování a cizí jazyky. Propadla kouzlu jihoamerického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Výborná organizátorka. Zimní měsíce využívá k cestování po exotických destinacích, kde strávila desítky měsíců. K srdci jí přirostlo Jordánsko, Maroko, JV Asie - obzvláště Thajsko...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Kateřina Járová 9.11. - 23.11.2024
?

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do THAJSKA.

2. den

Přílet do hlavního města Bangkoku. Zlatá hora Golden Mountain, svaté relikvie Buddhy. Nocleh v Bangkoku.

3. den

Bangkok, „Město andělů“! Působivý Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Wat Po s největším ležícím Buddhou. Chrám úsvitu Wat Arun v khmérském stylu. Projížďka lodí po vodních kanálech. Nočním klimatizovaným busem či lehátkovým vlakem na thajský sever.

4. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Dílničky thajských řemeslníků – ukázka výroby tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci. Pulzující noční bazar. Nocleh v Chiang Mai.

5. den

Doi Suthep, hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Motýlí a orchidejová farma. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami. Přejezd do Thatonu. Západ slunce nad řekou Kok. Nocleh v Thatonu.

6. den

Plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Možnost koupání v horkých pramenech. Unikátní sněhobílý chrám Wat Rong Khun. Jízda malebnými horami do čínského Mae Salongu. Čajové terasy. Bývalé sídlo opiového magnáta Khun Sa a šanské spojenecké armády. Malá Čína na barmském pomezí. Hraniční Mae Sai s barmskou tržnicí. Nocleh v Mae Sai.

7. den

Ranní výlet do BARMY, do městečka Tachileik. Chod země se řídí podle hvězd. Vyjížďka moto rikšami. Unikátní pagoda. Tradiční tržnice. Návštěva oblasti Zlatého trojúhelníku na pomezí tří států, kde se setkávají THAJSKO, BARMA a LAOS. Opiové muzeum, historie i současnost (opiové váhy, kuriózní exponáty). Přejezd a nocleh v Chiang Mai.

8. den

Rozloučení s Thajskem. Přelet do Luang Prabang na řece Mekong. LAOS. Království „Miliónu slonů“. Země plná buddhismu, příjemných lidí a památek nepřeválcovaných turismem. Nocleh v Luang Prabang.

9. den

Prohlídka bývalého královského města Luang Prabang (UNESCO). Právem se řadí mezi nejpůvabnější města Asie. Usazené v zelených kopcích na břehu Mekongu, oplývá nespočtem krásných chrámů a pagod. Královský palác a muzeum. Vyhlídka Phou Si nad Mekongem. Ranní i večerní trh. Nocleh v Luang Prabang.

10. den

Neopakovatelná atmosféra města za svítání. Procesí mnichů. Plavba po otci vod, Mekongu. Posvátná královská jeskyně Pak Ou ve skále nad řekou. Odpoledne výlet na vodopády Kuang Si. Fakultativně možnost návštěvy sloního parku. Nocleh v Luang Prabang.

11. den

Průjezd pohádkovou krajinou do krasové oblasti Vang Vieng. Procházka mezi rýžovými políčky na blízkou vyhlídku. Nocleh ve Vang Vieng.

12. den

Návštěva několika jeskyní s buddhistickým chrámem i krápníkovou výzdobou. Pro zájemce tubing – plavba na nafukovacích duších v krasové jeskyni, případně odpolední jízda na kajaku po řece Nam Song. Fakultativně možnost svezení na zip line. Nepřeberné množství restaurací a pivních barů. Nocleh ve Vang Vieng.

13. den

Odjezd do hlavního města Vientiane. Pha That Luang - velká zlatá pagoda. Wat Si Saket - nejstarší chrám. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Buddha Park - bizarní expozice pod širým nebem plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Noční přesun lehátkovým vlakem z Nong Khai do Bangkoku.

14. - 15. den

Letecky návrat z Bangkoku domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelet Chiang Mai - Luang Prabang
 • Turistické i pronajaté minivany s klimatizací, z Bangkoku do Chiang Mai a z Nong Khai do Bangkoku nočním vlakem či klimatizovaným autobusem (dle návaznosti spojení)
 • Lodě v Bangkoku, plavba po řece Kok a Mekong
 • 10x ubytování v hotýlcích se snídaní
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Laosu 30 USD na hranicích, poplatek za vstup do Barmy 800 THB na hranicích
 • Stravování
 • Vstupy do památek, atrakcí a muzeí
 • Spropitné místním řidičům a průvodcům
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 400 Kč (15 dní)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstup k „Dlouhým krkům“ cca 16 USD
 • Chiang Rai : Wat Rong Khun 50 THB
 • Chiang Mai: Doi Sutep 50 THB, motýlí farma + farma orchidejí 250 THB
 • Phou Si Hill 20000 LAK, vodopády Kuang Si 10000 LAK

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na poznávání i vstřebávání zážitků. Zájezd je určen pro každého zájemce. Vzhledem k velikosti území, které procestujeme, spočívá náročnost akce pouze v ujetých kilometrech. Na území Thajska budeme cestovat převážně vlastním mikrobusem, noční přesuny absolvujeme dálkovým klimatizovaným autobusem či lehátkovým vlakem.

Využijeme i loď – vyhlídková plavba po řece Kok z Thatonu do Chiang Rai (délka plavby asi 5 hodin), lodě v Bangkoku. V Laosu budeme využívat autobusy a lodě (plavba po řece Mekong). Do časového harmonogramu akce jsou zařazeny 2 noční přesuny vlakem: Bangkok - Chiang Mai (cca 11 hodin) a Nong Khai - Bangkok (cca 12 hodin) a jeden přelet z Chiang Mai do Luang Prabangu. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie, jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním, vybavené obvykle klimatizací, případně stropním fénem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně.

Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu autentických jídel. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dovolená snů prošpikovaná skvělými zážitky. Měli jsme velké štěstí, když jsme se při vytoužené dovolené dostali do průvodcovských rukou Palo  Okenka. Tento průvodce nám zprostředkoval prožití nadstandardních zážitků, jeho organizátorské schopnosti nám zaručovaly, že téměř vše, co stojí za to,  nebude nám odepřeno! V takovém asijském mumraji, na tržnici v Bangkoku, je skutečně dobré mít s sebou někoho, kdo vám poradí, kde se levně a dobře najíst a není tím myšlena jenom smažená křupavá tarantule, i když i ta byla prý skvělá! K našemu průvodci  nezbývá než  ještě přidat, že to je znalý spolehlivý člověk , srandista a pohodář v jedné osobně. Velké poděkování.  

Andrea a Libor H.

26.10.2016

Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do JV Asie a díky Vaší CK jsme prožili opravdu skvělý měsíc. Zájezd byl velmi dobře koncipován, kombinace památek, krásné přírody i pohledů do života místních lidí byla dobře namíchaná, hotely mnohem lepší, než jsme v této oblasti čekali, ani přesuny nebyly tak dlouhé, jak jsme se obávali. Obrovskou zásluhu na úspěchu zájezdu má průvodce Pavol Okenka, který má země tohoto regionu doslova „pod kůží“. Klientům nabízí mnohem víc než informace vyčtené z průvodců. Dokonalá znalost prostředí (včetně podniků, kde se dobře vaří), to je přesně to, co v mých očích povyšuje cestovní kancelář nad individuální turistiku a za co jsem ochoten platit vyšší cenu. Pavol v nás probudil zájem o jihovýchodní  Asii.    

Ladislav J.

25.11.2015

Podobné zájezdy

Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

24.11. - 10.12.2024
+ další 2 termíny
17 dní
Pět zemí jihovýchodní Asie
204 Pět zemí jihovýchodní Asie

Thajsko - Barma - Laos - Malajsie - Singapur

9.11. - 27.11.2024
+ další 1 termín
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)