Vietnam ze severu na jih

212

Vietnam ze severu na jih

Zapomenutý klenot Asie

Poznávací cesta napříč celou zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou.

Na silvestra Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Země s tisíciletou historií. Dvoudenní výlet do slavné Dračí zátoky s kouzelnými krasovými scenériemi a tajuplnými jeskyněmi. Bývalé císařské město Hue, městečko se středověkou architekturou Hoi An. Dvoudenní výlet splnou penzí do delty Mekongu. V Hanoji i v Saigonu stihneme to nejdůležitější. Odpočinek na písečných plážích městečka Nha Trang.

Poznávací zájezd určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům exotické přírody. Usměvaví lidé, stovky kilometrů opuštěných pláží, výborná kuchyně a památky pod ochranou UNESCO. Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny. Kulturně bohatý Vietnam s návdavkem skvělé asijské kuchyně s francouzským vlivem zaujme určitě každého milovníka cestování. Možná je i delší varianta zájezdu, akce č. 210.

Termíny a rezervace

Termín:  19.12. - 3.1.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  75 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.12. - 13.1.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  73 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  15.2. - 2.3.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  73 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Magdalena

Magdalena Radostová

Fotografka, cestovatelka a spisovatelka. Své obrovské zálibě cestování se naplno věnuje již více než 10 let. Divoká příroda, místní etnika, oblasti ještě turisty málo probádané, tam nejraději směřuje své cesty. Právě proto se před několika lety poprvé vydala do Vietnamu, který jí učaroval. Vrací...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Magdalena Radostová 29.12. - 13.1.2025 ?

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Vietnamu.

2. den

Hanoj. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách.

3. den

Prohlídka Hanoje. Hoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednosloupová pagoda Chua Mot Cot z roku 1049. Van Mieu - chrám literatury, univerzita. Večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long. Navštívíme Ho Či Minovo mauzoleum a jeho dům?

4. den

Přesun do oblasti Trang An (Tam Coc) zapsané na seznamu UNESCO, nazývané někdy pevninský Ha Long. Plavba po řece na tradičních loďkách sampan mezi krasovými homolemi, rýžovými políčky a skrz vodní tunely. Návštěva Hoa Lu, původního střediska dynastie Dinh a Le. Paláce a pagody z 10. a 11. století. Nocleh v Ninh Binh.

5. - 6. den

Dvoudenní výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long Bay, kde z mořské hladiny roste 3 000 skalních věží. Krasové jeskyně, magické laguny. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Návrat do Hanoje.

7. - 8. den

Z Hanoje letecky do bývalého císařského města Hue (UNESCO). Citadela - sídlo císaře a jeho paláce. Návštěva císařských hrobek ukrytých v nádherných zahradách. Plavba po Vonící řece. Osmiboká pagoda Thien Mu. Nezapomenutelná atmosféra rušného tržiště Dong Ba.

9. den

Přes průsmyk Hai Van, geografický a klimatický předěl dělící sever a jih země. Danang - muzeum čamské kultury, jedinečné exempláře z období rozkvětu Čamské říše ze 7.-15. století. Mramorové horyNgu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží. Návštěva hory Thuy Son s jeskyněmi, které ukrývají magické chrámy. Nocleh v Hoi An.

10. - 11. den

Hoi An - městečko se středověkou architekturou ve vietnamském, čínském, japonském a francouzském stylu. Japonský krytý dřevěný most ze 17. století. Čínské chrámy, středisko výroby hedvábí. My Son (UNESCO) - bývalé náboženské centrum Čampů v 7.-13. století. Jedinečné chrámy - nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Možnost půjčení kol a vyjížďky na pláž. Přejezd nočním vlakem do Nha Trang.

12. - 13. den

Nha Trang - přímořské městečko, pagody. Písečné pláže. Koupání a šnorchlování v Jihočínském moři. Přesun nočním lehátkovým vlakem do Saigonu.

14. den

Ranní prohlídka Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Výlet do delty Mekongu, projížďka lodí. Překrásné přírodní scenérie. Nocleh v Saigonu.

15. den

Ho Či Minovo město - Saigon - město spojující několik kultur - vlivy buddhismu, islámu, hinduismu a křesťanství. Prohlídka města. Historické budovy, katedrála Notre Dame, hlavní pošta v koloniálním stylu. Prezidentský palác, radnice. Rozloučení s Vietnamem. Odlet domů.

16. den

Letecký návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Hanoj - Hue
 • Veškerá doprava: vlak, autobusy, lodě, minibusy
 • Výlet do zátoky Ha Long Bay včetně projížďky lodí s plnou penzí
 • Ubytování 11x v hotýlcích se snídaní, 1x nocleh na lodi ve dvoulůžkových vybavených kajutách, 2x noční lehátkový vlak
 • Výlet ke Cu Chi tunelům
 • Výlet do delty Mekongu
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • E-vízum do Vietnamu 925 Kč
 • Strava nad rámec programu
 • Vstupné do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Dům Ho Chi Minha v Hanoi a další muzea cca 100 000 VND
 • Hoi An cca 120 000 VND
 • My Son cca 150 000 VND
 • Mramorové hory cca 40 000 VND
 • Prezidentský palác Saigon cca 40 000 VND

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst, ale také na odpočinek u moře. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci charakteristické množství přesunů. Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá vozidla, autobus pro výlet do zátoky Ha Long, celodenní přejezd vlakem z Danangu (Hoi Anu) do Nha Trangu. Noční lehátkový vlak Nha Trang – Saigon. Zdejší vlaky patří mezi oblíbené dopravní prostředky. Přesuny zpříjemní a urychlí letecké spojení na trase Hanoj - Hue.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, vybavené obvykle klimatizací, někde stropním fénem. Během dvoudenního výletu lodí do Halong Bay budeme ubytovaní na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla v široké škále stravovacích zařízení. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic plné čerstvých a autentických jídel. Ráj pro gurmány. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší na světě.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Se svoji známou jsme se zúčastnily zájezdu č. 212 do Vietnamu. Chci touto cestou poděkovat vaší CK za perfektně připravený program a za přidělení bezvadného průvodce Pavla Dostála. Jeho charakteristika v katalogu zájezdů Livingstone je přesná, je to pohodář, příjemný srandista, obětavý mladý muž, pozorný a - prostě samá superlativa. Tímto ho pozdravujeme.  

Alena K.

1.2.2013

Dobrý den, tímto vám děkujeme za přípravu a organizaci zájezdu č. 212 Vietnam. Zájezd jsme si maximálně užili. Každý den měl pro nás připravený nádherné zážitky a mnoho překvapení. Vietnam jako takový i lidé, kteří zde žijí, mě velmi mile překvapili. Každopádně smekám před jejich výborně zvládnutými organizačními schopnostmi v turistickém ruchu, kterému se ve Vietnamu, jak je vidět, díky jejich pracovitosti obchodnímu talentu daří. Náš dík samozřejmě patří také vaší kanceláři a především naší průvodkyni Lucii Šebánkové. Zájezd byl dle mého názoru velmi dobře sestaven a každý si zde mohl přijít na své, pokud chtěl (příroda, lidé, zajímavá setkání, kulinářské zážitky, historie, kultura, duchovno, slavnosti…). Jen možná pro toho, kdo očekával větší kontakt s přírodou, mohl být trochu rozčarován. Lucka, ta se asi jako průvodkyně narodila i vzhledem k jejímu mladému věku, dokázala bravurně komunikovat v různých situacích a vycházet s lidmi různých charakterů. Do své práce dávala maximum a mnohdy ještě více…Snažila se zodpovědět všechny všetečné dotazy a byla všude tam, kde ji bylo potřeba. Livingstone, ještě jednou díky a někdy příště na viděnou.  

Iveta Ř.

14.11.2013

Dobrý den, jsem nadšena Vietnamem. Vaše cestovka je opravdu na vysoké úrovni – organizace, průvodci… Chci Vám touto cestou poděkovat a pochválit vás všechny… pan Marek Telička i paní Tereza Malkrabová byli skvělými průvodci. Moc vám ještě jednou děkuji za krásné zážitky s vaší CK. Určitě s vámi zase někam pojedu. Posílejte mi info na super nabídky a mějte se všichni moc hezky.  

H. Biecková

28.11.2012

Podobné zájezdy

Thajsko - Laos - Vietnam
210 Thajsko - Laos - Vietnam

Památky a bílé pláže

7.2. - 2.3.2025
24 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

24.11. - 10.12.2024
+ další 2 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)