Vietnam ze severu na jih

212

Vietnam ze severu na jih

Zapomenutý klenot Asie

Poznávací cesta napříč celou zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou.

Na silvestraPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Země s tisíciletou historií. Dvoudenní výlet do slavné Dračí zátoky s kouzelnými krasovými scenériemi a tajuplnými jeskyněmi. Bývalé císařské město Hue, městečko se středověkou architekturou Hoi An. Dvoudenní výlet splnou penzí do delty Mekongu. V Hanoji i v Saigonu stihneme to nejdůležitější. Odpočinek na písečných plážích městečka Nha Trang.

Poznávací zájezd určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům exotické přírody. Usměvaví lidé, stovky kilometrů opuštěných pláží, výborná kuchyně a památky pod ochranou UNESCO. Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny. Kulturně bohatý Vietnam s návdavkem skvělé asijské kuchyně s francouzským vlivem zaujme určitě každého milovníka cestování. Možná jsou i delší varianta zájezdu, akce č. 210.

Termíny a rezervace

Termín: 15.2. - 3.3.201917 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 61 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 26.12. - 11.1.202017 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 64 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 14.2. - 1.3.202017 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 61 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extré...

Více informací o průvodci

Zdenka

Zdenka Stryková

Vystudovala grafickou školu a profesně se věnuje marketingu. Díky svému zaměření má blízko k umění, na cestách ale nejraději svým objektivem zachycuje život místních lidí a drobné momentky. Cestováním žije, sbírá mapy, knižní průvodce, čte především cestopisy. Řídí se heslem "Cesta je cíl" a dík...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Telička

Rodilý Brňák, který před velkoměstským shonem utekl do malé vesnice pod Hostýnskými vrchy. V minulosti byl zaměstnancem cestovní kanceláře Livingstone a průvodce dělal profesně. Přes různé pozice v mediální branži, včetně pětileté epizody finančního novináře, se dostal k vedení časopisu Příroda....

Více informací o průvodci

Irena Janoušková

Zdenka Stryková

Marek Telička

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do VIETNAMU.

2. den

Hanoj. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách.

3. den

Přesun do oblasti Tam Coc, nazývané někdy pevninský Ha Long. Plavba po řece na tradičních loďkách sampan mezi krasovými homolemi, rýžovými políčky a skrz vodní tunely. Návštěva Hoa Lu, původního střediska dynastie Dinh a Le. Paláce a pagody z 10. a 11. století. Nocleh v Ninh Binh.

4. - 5. den

Dvoudenní výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long Bay, kde z mořské hladiny roste 3 000 skalních věží. Krasové jeskyně, magické laguny. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Návrat do Hanoje.

6. den

Prohlídka HanojeHoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednosloupová pagoda Chua Mot Cot z roku 1049. Van Mieu - chrám literatury, univerzita z roku 1049. Večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long. Navštívíme Ho Či Minovo mauzoleum a jeho dům?

7. - 8. den

Z Hanoje letecky do bývalého císařského města Hue (UNESCO). Citadela - sídlo císaře, jeho paláce a císařské hrobky. Plavba po Vonící řece. Osmiboká pagoda Thien Mu. Nezapomenutelná atmosféra rušného tržiště.

9. den

Přes průsmyk Hai Van, geografický a klimatický předěl dělící sever a jih země. Danang - muzeum čamské kultury, jedinečné exempláře z období rozkvětu Čamské říše ze 7.-15. století. Mramorové horyNgu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží. Návštěva hory Thuy Son s jeskyněmi. Nocleh v Hoi An.

10. - 11. den

Hoi An - městečko se středověkou architekturou ve vietnamském, čínském, japonském a francouzském stylu. Japonský krytý dřevěný most ze 17. století. Čínské chrámy, středisko výroby hedvábí. My Son - bývalé náboženské centrum Čampy v 7.-13. století. Jedinečné chrámy - nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Možnost půjčení kol a vyjížďky na pláž. Přejezd vlakem do Nha Trang.

12. - 13. den

Nha Trang - přímořské městečko, pagody. Písečné pláže. Koupání a šnorchlování v Jihočínském moři. Přesun nočním lehátkovým vlakem do Saigonu.

14. - 15. den

Dvoudenní výlet s plnou penzí do delty Mekongu se zastávkou u Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Odpoledne pokračování do delty Mekongu, projížďka lodí po hlavním toku Mekongu i po bočních ramenech. Ovocné zahrady a výroba produktů z kokosového mléka. Překrásné přírodní scenérie i typický život místních obyvatel. Ranní plovoucí trh. Návrat do Saigonu.

16. den

Ho Či Minovo město - Saigon - město spojující několik kultur - vlivy buddhismu, islámu, hinduismu a křesťanství. Prohlídka města. Historické budovy, katedrála Notre Dame, hlavní pošta od G. Eiffela. Prezidentský palác, radnice. Rozloučení s Vietnamem. Odlet domů.

17. den

Letecký návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. Letištní taxy.
 • Místní přelet Hanoj - Hue.
 • Veškerá doprava: vlak, autobusy, lodě, minibusy.
 • Výlet do zátoky Ha Long Bay včetně projížďky lodí s plnou penzí.
 • Ubytování 12x v hotýlcích se snídaní, 1x nocleh na lodi ve dvoulůžkových vybavených kajutách, 1x noční lehátkový vlak.
 • Dvoudenní výlet s plnou penzí do delty Mekongu.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • E-vízum do Vietnamu 875 Kč.
 • Strava nad rámec programu.
 • Vstupné do památek a muzeí.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Vietnam je velmi zajímavou exotickou destinací. Poznávací cesta napříč celou zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou. Svébytná kultura, nevšední kulinářské zážitky i neuvěřitelné scenérie tvořené krasovými útvary. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst, ale také na odpočinek u moře. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci charakteristické množství přesunů. Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá vozidla, autobus pro výlet do zátoky Ha Long, celodenní přejezd vlakem z Danangu (Hoi Anu) do Nha Trangu. Noční lehátkový vlak Nha Trang – Saigon. Zdejší vlaky patří mezi oblíbené dopravní prostředky. Přesuny zpříjemní a urychlí letecké spojení na trase Hanoj - Hue.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, vybavené obvykle klimatizací, někde stropním fénem. Během dvoudenního výletu lodí do Halong Bay budeme ubytovaní na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. Poznámka pro gurmány: Cestování je vždy spojované s ochutnávkou exotických pokrmů. Kde jinde než ve Vietnamu je toto pravidlem. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší na světě.

Vaše ohlasy

Se svoji známou jsme se zúčastnily zájezdu č. 212 do Vietnamu. Chci touto cestou poděkovat vaší CK za perfektně připravený program a za přidělení bezvadného průvodce Pavla Dostála. Jeho charakteristika v katalogu zájezdů Livingstone je přesná, je to pohodář, příjemný srandista, obětavý mladý muž, pozorný a - prostě samá superlativa. Tímto ho pozdravujeme.  

1.2.2013

Dobrý den, tímto vám děkujeme za přípravu a organizaci zájezdu č. 212 Vietnam. Zájezd jsme si maximálně užili. Každý den měl pro nás připravený nádherné zážitky a mnoho překvapení. Vietnam jako takový i lidé, kteří zde žijí, mě velmi mile překvapili. Každopádně smekám před jejich výborně zvládnutými organizačními schopnostmi v turistickém ruchu, kterému se ve Vietnamu, jak je vidět, díky jejich pracovitosti obchodnímu talentu daří. Náš dík samozřejmě patří také vaší kanceláři a především naší průvodkyni Lucii Šebánkové. Zájezd byl dle mého názoru velmi dobře sestaven a každý si zde mohl přijít na své, pokud chtěl (příroda, lidé, zajímavá setkání, kulinářské zážitky, historie, kultura, duchovno, slavnosti…). Jen možná pro toho, kdo očekával větší kontakt s přírodou, mohl být trochu rozčarován. Lucka, ta se asi jako průvodkyně narodila i vzhledem k jejímu mladému věku, dokázala bravurně komunikovat v různých situacích a vycházet s lidmi různých charakterů. Do své práce dávala maximum a mnohdy ještě více…Snažila se zodpovědět všechny všetečné dotazy a byla všude tam, kde ji bylo potřeba. Livingstone, ještě jednou díky a někdy příště na viděnou.  

14.11.2013

Dobrý den, jsem nadšena Vietnamem. Vaše cestovka je opravdu na vysoké úrovni – organizace, průvodci… Chci Vám touto cestou poděkovat a pochválit vás všechny… pan Marek Telička i paní Tereza Malkrabová byli skvělými průvodci. Moc vám ještě jednou děkuji za krásné zážitky s vaší CK. Určitě s vámi zase někam pojedu. Posílejte mi info na super nabídky a mějte se všichni moc hezky.  

28.11.2012

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža - Barma (Myanmar)
27.10. - 22.11.2019
+ další 1 termín
27 dní
Thajsko - Laos - Vietnam
210 Thajsko - Laos - Vietnam

Památky a bílé pláže

18.12. - 11.1.2020
+ další 1 termín
25 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

2.3. - 18.3.2019
+ další 2 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog