Singapur

SGP

Singapur

Informace o zemi

Singapur je svého druhu unikátem mezi asijskými destinacemi. Netvoří jej pouze 1 ostrov, ale kromě hlavního ostrova dalších 63 ostrůvků. Během pouhých 150 let se Singapur stal významným centrem obchodu a průmyslu, zároveň patří mezi nejrušnější přístavy světa. Dynamické město plné barev a kontrastů láká mnoha atrakcemi: kultura, umění, architektura, proslavená nákupní ulice Orchard Road, zábavní podniky, bezkonkurenční zoologická zahrada a mnohé další. Velmi kuriózní je Singapur svými neustálými zákazy. Velmi proslavený je například zákaz dovozu žvýkaček. 

Informovat o zájezdech do Singapuru?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 648 km²
Obyvatelstvo: 4,5 milionů obyvatel
Hlavní město: Singapur
Jazyk: čínština, malajština
Měna: 1 singapurský dolar (SGD) = 100 centů
Náboženství: buddhisté a taoisté 54 %, muslimové 15 %, křesťané 13 %
Národnostní složení: Číňané (77 %), Malajci (14 %), Indové (7 %)
Časové pásmo: časový posun proti České republice je + 6 hodin v době letního času, + 7 hodin v době zimního času
Mezinárodní předvolba: 0065, mobilní: 00658, 00659
Důležitá telefonní čísla: první pomoc 995, policie 999, informace pro turisty 1800 736 2000 (zdarma, pouze v rámci Singapuru), počasí +65-6542 7788

Objevte s námi Singapur

Vybíráme z nabídky zájezdů
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

24.11. - 10.12.2024
+ další 2 termíny
17 dní
Pět zemí jihovýchodní Asie
204 Pět zemí jihovýchodní Asie

Thajsko - Barma - Laos - Malajsie - Singapur

9.11. - 27.11.2024
+ další 1 termín
19 dní

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Doklady: Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců.
Víza a režim vstupu: Občané ČR mohou cestovat do Singapuru bez víza.
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Praktické informace na cestu

Elektřina: 220 - 240 V, 50 Hz, zásuvky se třemi zdířkami. Před odjezdem si musíte pořídit adaptér.
Telefon: Mobilní sítě, aktuální roaming žádejte u svého operátora.
Internet: Internetové kavárny jsou ve městě celkem běžné, zaplatíte asi S$5 (US$2.95) za hodinu. Využijete-li služeb v hotelech, zaplatíte cenu mnohem vyšší.
Pošta: Většina hotelů poštovní služby zajišťuje a přijmou i dopis pro vás, zaslaný na jejich adresu. Pohledy stojí S50¢ (US29¢) do všech destinací.
Očkování: Žádné očkování není povinné.

Stravování

V Singapuru existuje ohromné množství světových kuchyní, hlavní prvky však pochází z kuchyně malajské, indické a čínské. V Singapuru převažuje kuchyně kantonská, která je ze všech čínských kuchyní v Evropě nejznámější. Kantonská kuchyně servíruje vyvážená jídla, v nichž se musí odrážet vesmírná harmonie. Jídla jsou buď jing - neboli chladivá či jang - hřejivá. Oba druhy jídel by u stolu měly být ve vzájemné rovnováze. Nejjednoduššími jídly jsou mí ( nudle) či kongí (rýžová kaše). V Singapuru jsou dále velmi rozšířeny místní kuchyně jižní Číny. Častou specialitou je chajnanská rýže s kuřetem (z ostrova Chaj-nan). Jedná se o v páře vařené kuřecí s rýží, čistým vývarem a okurkou. Smlouvání a spropitné není obvyklé. Všudypřítomné food courty neboli kopitiamy neboli veřejné jídelny nabízejí veliké množství pokrmů za velmi přijatelné ceny. V těchto jídelnách se stravuje skoro každý, a proto je můžete najít skoro všude. Některé jsou více lidové, některé luxusní, některé se více zaměřují na určitou kuchyni. Jisté ale je, že ať už navštívíte kteroukoli z nich, nebudete odcházet s prázdným žaludkem. Voda z kohoutku je v Singapuru pitná.

Podnebí

Podnebí tropické, vzduch obvykle 25-31 °C, voda 27 °C, bez velkých výkyvů.

Singapur - Fotogalerie

Zažijte Singapur na vlastní kůži!

Pojeďte s námi do Singapuru

Kam se vydat

Singapur je supermoderní a extrémně bohatý městský stát, známý svou čistotou, přísnými zákony a překvapivými kontrasty. Od Malajského poloostrova je oddělen pouze úzkým průlivem. Singapur je druhý největší přístav světa. Singapur patří mezi nejvyspělejší státy světa, je světovým finančním, obchodním a dopravním centrem. Toto přístavní město je velmi dobře udržované. Průmyslová orientace státu je na farmacii a lékařství. Je zde také vybudovaná rafinérie. Dále je tu jedno z největších obchodních center. Singapur je také velice důležitý dopravní uzel. Je druhým největším přístavem světa. Letiště Changi je dopravním uzlem mezi Evropou, Asií a Austrálií. Zajímavostí je, že i přes svou malou rozlohu má Singapur armádu, která má přes 50 000 vojáků. Gigantické mrakodrapy z oceli, skla a betonu určují obraz ostrovní republiky. Bezmezné nabídky lákají k nákupům v moderních obchodních centrech. Restaurace rozmazlují návštěvníky svými kulinářskými pokrmy. K tomu staré čínské, indické a arabské čtvrtě, kde se pozastavil čas a kde stále platí prastaré tradice. Za návštěvu v Singapuru stojí například etnické čtvrti jednotlivých národnostních menšin (Little India s hinduistickými chrámy, Chinatown s čínskými chrámy, Arab Street s mešitami). Čínská kultura poznamenala Singapur snad nejvíc - kromě celé řady chrámů tu najdete například čínské zahrady Yu Hwa Yuan s pagodami, bonsajemi a idylickým potůčkem. V Centrálním muzeu (kam je vstup zadarmo) je mimo jiné singapurským Číňanům věnována samostatná expozice.
Ve staré koloniální čtvrti (Colonial district) objevíte budovu parlamentu z roku 1827, Národní muzeum, křesťanskou katedrálu Dobrého pastýře a řadu dalších církevních staveb. Milovníci přírody najdou v Singapuru ptačí park Jurong, kde je k vidění několik tisíc druhů ptactva, krokodýlí farmu a velkou zoologickou zahradu bez plotů (kde budou od zvířat odděleni jen příkopy), literáti vězení Chang Prison, známé z knihy Král Krysa. Jednou z největších singapurských atrakcí jsou soutěže zpěvných ptáků, které se v sobotu ráno konají na několika místech (zeptejte se v hotelu).

Ostrov Sentosa 

Na ostrově Sentosa najdete proslulý Podmořský svět (kde můžete projít skleněným tunelem obrovským akváriem se žraloky), hmyzí farmu s velkými barevnými motýly a námořní muzeum.  Underwater World je skutečně malý svět pod hladinou, kde v obrovském akváriu můžete v tunelu pozorovat mořské živočichy. Zážitkem je vyhlídková plavba po kanále Johor a výstup na vrchol Mt. Faber, odkud je pěkný výhled na celé město. Tento ostrov patřící Singapuru je vlastně takový velký park kultury a zábavy a taky jsou tady nejkrásnější pláže na koupání. Platí se zde vstupné. Je několik možností vstupu - taxíkem, trajektem, autobusem a lanovkou. Prohlídku celého ostrova je možné uskutečnit ostrovní autobusovou nebo jednokolejnou dráhou a cena je již zahrnuta ve vstupním poplatku. Mezi samotné atrakce ostrova pak patří muzeum Images of Singapore se svými voskovými figurínami znázorňujícími singapurskou historii.

Tři nejvyšší budovy v Singapuru:

  • UOB Plaza – 66 pater. Je vysoká 280 metrů.
  • Republic Plaza – 66 pater. Je vysoká 280 metrů.
  • OUB Centre – 66 pater. Je vysoká 280 metrů.

Související článek

Singapore

Singapore

Tento ostrov má v průměru jen několik desítek kilometru, přesto je zde na první pohled vidět velké bohatství. Centrum města tvoří mrakodrapy, z nichž dnes tím nejznámějším je nedávno postavený hotel Marina Bay Sands. Jeho vyhlídková terasa je velkým lákadlem – odtud se vám otevře nádherný výhled na město, moře a na kus singapurského přístavu (který patří k těm největším na světě). Na terase je také plavecký bazén, ze kterého se můžete tímto jedinečným výhledem kochat. Pokud byste se ale chtěli takto rozmazlovat, museli byste se v hotelu ubytovat – připravte si minimálně 400 singapurských dolarů na jednu noc. Pod Marina Bay Sands můžete n...

Číst více

Další cestovatelské články

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)